Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 20 wrz 2017, 1:19

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Parę chwil temu otrzymałem wiadomość sms od osoby z rodziny, której nie podejrzewam o sianie paniki.
Treść wiadomości: "Nad Polską jest radioaktywna chmura trzeba pozamykać okna i nie wychodzić do jutra do 12. Informacji nigdzie nie znajdziecie na razie ale wiemy ją od wojskowego. Sprawdzone u trzeciej osoby.

Niby w Belgii nic się nie dzieje, jak widzę w mediach na bieżąco, ale dziś z mediami to...

Może to fake, może przeciek faktyczny, przekonamy się niedługo.

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 02 wrz 2017, 20:58 
VIP Member
Awatar

Provost and Judge * 7th Degree

Co o tym myślicie?
https://remap.jrc.ec.europa.eu/GammaDoseRates.aspx

Perfect Master * 5th Degree

U nas w aptece nie ma jodu, Pani twierdzi ze nie można go nawet zamowic w hurtowniach

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Te rewelacje są pewnie spowodowane tym, że Instytut Fizyki UMCS wyłączył sprzęt na który brakło kasy.
Żaden z sensorów na terane całego kraju nawet nie ma podwyższonej wartości.

Cytuj:
Nad Polską jest radioaktywna chmura trzeba pozamykać okna i nie wychodzić do jutra do 12

To nie wiem co to miał by być za pierwiastek które rozpad wynosi tak króki okres czasu. Przecież jest Noc, za kilka godzin będzie już nieszkodliwy, co to za różnica czy będzie to o godzinie 8 czy 12. To bez znaczenia. To jakaś zabawa w stylu 4Chana rozsiewana przez jakieś plotkarskie źródła. Już nie mówiąc, że takie skażenie niemogło by tak szybko podróżować, nawet nie jest powiedziane w któym miejscu miał by on nastąpić.

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Już wiem, kto jeszcze dostał tą informację.

phpBB [video]

Bardziej chyba należało by się obawiać uszkodzonych reaktorów atomowych w Teksasie które zalał huragan Harvey. To dopiero może doprowadzić do katastrofy i uszkodzeń. Jedna z elektrowni leży na wybrzeżu.

Już się zaczyna medialny kołowrotek, zrobili z tego już wybuch reaktora, stopienie rdzenia i super radioaktywną chmurę. Podczas gdy nawet wiatr nie wieje w naszą stronę... Dwie godziny to wystarczająco dużo czasu by zareagowały detektory promieniowania jonizującego. Żadna z kilkunastu sieci nie zarejestrowała podwyższonego poziomu.

Ja w sumie już jestem pewny i idę smacznie spać.

Dzwoniliśmy na ostry dyżur do szpitala, Pani nawrzeszczała na mnie przez słuchawkę, że niby skąd my wszyscy mamy takie info. I oczywiście że nie mają leku.

Ja też przespałam spokojnie noc, bo po przejrzeniu dostępnych map z pomiarami aktywności radiologicznej uzupełnianymi na bieżąco, nie zauważyłam nic niepokojącego. Na drugi raz oprócz podania "newsa" przydałoby się podanie wiarygodnego źródła, bo tak to niepotrzebne sianie paniki.

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Cytuj:
U nas w aptece nie ma jodu, Pani twierdzi ze nie można go nawet zamowic w hurtowniach

Zakładam że wiesz jaki to ma być jod i jak go przyjmować, bo inaczej promieniowanie może się okazać zdrowsze :mrgreen:

Roztwór wodny jodu spożywczy dostępny w aptekach internetowych i na alledrogo.( (zobacz choćby przez ceneo w ilu miejscach dostępny)

ja mam taką: kapnę sobie na przedramię i wsmarowuję palcem

Obrazek

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

W związku z tym całym zamieszaniem nawet PAA - Państwowa Agencja Atomistyki wydała oświadczenie.

Cytuj:
Komunikat - sytuacja w elektrowni Tihange w Belgii

W związku z pojawiającymi się zapytaniami dotyczącymi bezpieczeństwa belgijskiej elektrowni jądrowej Tihange, Państwowa Agencja Atomistyki informuje, że na terenie elektrowni nie doszlo do awarii, a w związku z tym nie istnieje jakiekolwiek zagrożenie radiacyjne na terenie Polski. Dystrybucja tabletek ze stabilnym jodem na terenie okolic elektrowni jest działaniem wynikającym z polityki bezpieczeństwa i nie wynika z jakiejkolwiek sytuacji awaryjnej. Dzięki temu mieszkańcy są wyposażeni w środki bezpieczeństwa, gdyby do awarii doszło w przyszłości. Uwzględniając powyższe, nie należy podejmować żadnych działań, a w szczególności przyjmować preparatów z jodem na własną rękę.

Państwowa Agencja Atomistyki jako dozór jądrowy prowadzi bieżący monitoring sytuacji radiacyjnej kraju 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. Nie nastąpiło jakiekolwiek podwyższenie poziomu promieniowania jonizującego nad terytorium Polski. Z danych monitoringowych Komisji Europejskiej (system EURDEP) wynika, że sytuacja radiacyjna w Europie również nie odbiega od normy (brak zagrożenia radiacyjnego).

Cytuj:
Skąd wzięła się fałszywa informacja o awarii w elektrowni atomowej w Belgii? Jej źródłem jest wiadomość o tym, że mieszkańcy Akwizgranu i okolic otrzymali możliwość darmowego pobierania z aptek tabletek z preparatami stabilnego jodu (1, 2, 3, 4). Związane jest to z obawami dotyczącymi znajdującej się 70 km od miasta belgijskiej elektrowni atomowej Tihange.

Serio ? I to było sprawcą całego zamieszania ? Bo rozdawali tabletki z jodem ? :? Tylko czemu żadne z tych genialnych portali newsów nie wspominało, że problemy z elektrownią w Tihange są już od co najmniej półtora roku(jak nie dwóch). Nie mówiąc już o szeregu protestów i pism które odbywają się i są wysyłane od wielu miesięcy. Nikt też nie raczył przytoczyć, że elektrownia średnio co dwa miesiące ma poważną awarię, to nie jest news z wczoraj. To się dzieje prawie od dwóch lat. Mikro-pęknięcia zaczęły pojawiać się już w tamtym roku. Teraz każda stacja newsowa bierze informacje sprzed kilku miesięcy i przedstawia jako aktualną....
Od długiego czasu rząd Niemiecki toczy przed sądem sprawę o zamknięcie tej elektrowni. To nic nowego.

Nie rozumiem też tego całego hypu związanego z suplementacją Jodu. Kiedyś zanim się opublikowało się tego typu artykuł, przechodził on przez ręce konsultacji naukowych w redakcji, teraz najwyraźniej w mediach odchodzi się od tej praktyki i każdy ma to w dupie. Ale ostatnio modne jest robienie przedruków z brukowców, więc mało kogo to obchodzi.

Bo tu znowu pojawiają się jakieś durne informacje w stylu: "Jod chroni przed promieniowaniem" WTF :? Bullshit. Jedyne przed czym chroni dodatkowa dawka jodu, to nadwyżka stabilnego Jodu jest wchłaniana przez Tarczycę więc tarczyca nie przyjmie więcej radioaktywnego Jodu-131 którego notabene połowiczy czas rozpadu wynosi mniej więcej 8 dni. Więc w uproszczeniu statystycznie co 8 dni jest o połowę mniej szkodliwy. Co jest zabawne, tego samego izotopu (Jodu-131) używa się w leczeniu raka tarczycy. Bo większa dawka powoduje śmierć komórek a mała ich mutacje i kancerowienie. Więc teoretycznie warto przyjąć większą dawkę, bo organizm się po czasie zregeneruje, natomiast jak komórki zamiast ginąc zaczną mutować, to taki rak był by o wiele trudniejszy do wyleczenia. Taka terapia Jodem niewiele by dała a mogła by też zaszkodzić.

Do tego w przypadku katastrofy o której miała być mowa, wybuch rdzenia (co jest trochę absurdalne) to nic by nas nie uchroniło. Jodyna to tylko doraźny środek by osłonić tarczycę, do tego ten typ Izotopu szybko się rozpada. Nadaje się może dla osób mieszkających blisko reaktorów produkujących radio nukleoidy na potrzeby medyczne, których nastąpiło wydostanie się promieniowania. Ale w przypadku poważnej katastrofy jądrowej, nie będzie miało to wielkiego znaczenia.
Bo co zrobić ze Strontem 90 czy Cezem 137 których połowiczny czas to 30 lat ? A gdyby była to Jodyna-129 ? Bo tutaj skażenie utrzymało by się 16 milionów lat. Więc taką suplementacje Jodem można rozbić o kant dupy. Dlatego jak tylko przeczytałem komunikat w stylu "nie wychodzić do jutra do 12." to już śmierdziało to dezinformacją.

Inna sprawa jest taka, że Tihange powinien zostać natychmiast wyłączony, to stare reaktory w których co dwa miesiące dochodzi do jakiś awarii, mają po 50 lat i wątpię by wytrzymały do 2025. Problem jest taki, że dostarcza ona z 1/10 energii dla całej Belgii, więc nikt tego przy zdrowych zmysłach nie wyłączy, póki nie znajdzie się alternatywa która pokryje to zapotrzebowanie.

Jedyny pożytek z tego jest taki, że ten hype nagłośnił sprawę, więc jest szansa, że zwiększą się naciski i presja by ją wyłączyć. Szczególnie taki rozgłos medialny może pomóc rozprawie w sądzie która również nie toczy się od wczoraj.

Intimate Secretary * 6th Degree

Dostałam dziś sms od znajomej, a znajoma od znajomego............

Jest to informacja jakoby od pracownika Narodowego Centrum Badań Jądrowych.
Nad Polską ma być chmura radio aktywna (sprawa dotyczy wyżej wymienionej Belgi i reaktora).
Zaleca się aby dziś oraz jutro nie opuszczać domostw i oczywiście zażywać płyn Lugola
Też dostał ktoś z was taką informacje?

Bloom pisze:
Dostałam dziś sms od znajomej, a znajoma od znajomego............

To może dopytaj znajomej, ilu znajomych znajomego znajomej brało udział w przekazaniu tej informacji.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]