Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 24 paź 2020, 9:15

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

dr02d2u pisze:
ZORRO,
ja piszę o zmianach na lepsze, patrząc z perspektywy kilkunastu tysięcy lat jakie już upłynęły. To czy w ostatnich latach jest nieco lepiej, czy nieco gorzej jak było parę lat temu, to w mojej ocenie nie ma większego znaczenia; liczy się ogólny trend. A ten jest zdecydowanie bardzo dobry.

Nie wiem z jakiej perspektywy piszesz, ale trend jest dobry tylko dla "kontrolerów". Rozejrzyj się dokoła, popatrz na młodzież ze smart/iphonami, na ich zachowanie w szkole, na ogólne zidiocenie całych społeczeństw, na postępującą degrengoladę.

dr02d2u pisze:
Przez całe wieki rozwój ludzkości nie posuwał się tak jak to się dzieje w ostatnim czasie (czyli jakieś dwieście ostatnich lat). Oczywiście wybitne jednostki były i parę tysięcy lat temu jak i teraz, tylko że kiedyś te jednostki rozumiało zdecydowanie mniej ludzi jak dziś.

Ja bym powiedział, że jest zupełnie odwrotnie i nie chcę już w to wchodzić i pisać.

dr02d2u pisze:
A co do tego forum, to moim zdaniem właśnie jest lepiej jak było. Inaczej bym tu nie wrócił po paroletniej (to chyba siedem lat) przerwie :mrgreen:

Czyli odpowiada tobie marazm i nekroposting w twoich wykonaniu. Zostawię to, bez dalszego komentarza.

SeJa pisze:
i to jest moje marzenie zorro, koniec bredni o rozwoju duchowym, oszukiwania siebie i innych że jesteśmy inni niż jesteśmy oraz że chcemy czegoś innego niż kultywujemy...

Zależy co się rozumie przez rozwój duchowy. Osoba rozwinięta duchowo nie spędza godzin na życzeniowym myśleniu, medytacji oraz nuceniu mantr. Osoba taka dostrzega syf tego świata oraz swój syf wewnętrzny i w miarę możliwości stara się z tego bagna wyjść. A jak? Przez prawidłowy rozwój świadomości, na byciu świadomym tego, co się wokół niej dzieje w rzeczywistości 3d. Tak. Prawda jest bolesna.

SeJa pisze:
a szczery śmiech, znanie własnej wartości, wiedza o tym że duch jest idealny i nie rozwija się strukturalnie bo musiał by być nie idealny jako taki, o tym że świat jest taki jakim go sami tworzymy na każdym z poziomów naszego jestestwa a nie inny...

Nie, duch nie jest idealny, a świat jest taki, jakim go tworzą kolektywnie ludzie poprzez swojej działanie, które jest odzwierciedleniem ich poziomu świadomości.

SeJa pisze:
i myślę sobie czasem że najbliżej prawdy są ci jacy z prawdą o sobie i świecie nie mają żadnego problemu i to jest dla nich prosta prawda, nie potrzebują więc niczego szukać ani ulepszać, ci tak zwani ostatni wśród poszukiwaczy ci jacy to mają w "głębokim poważaniu", zwykli prości ludzie gdzie jak powiedziano pierwsi będą ostatnimi a ostatni pierwszymi....

To niestety źle myślisz. Prawdą jest jedynie, że ci "oni" po prostu żyją w głębokiej nieświadomości ("głębokie poważanie"), którzy np. nigdy nie słyszeli o Altierro Spinellim ani o Manifeście z Ventotene.

I tyle z mojej strony.

Pozdrawiam,
ZORRO

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 10 sty 2018, 14:01 
VIP Member
Awatar

Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

hej zorro :)

ja też nigdy nie słyszałam o cytuje "Altierro Spinellim ani o Manifeście z Ventotene." i wcale mi tego nie brakuje, bo wierz lub nie, ja nie żyje w nieświadomości, ani małej ani głębokiej w moim osobistym odczuciu. jakie to notabene przekłada się praktycznie na wszystkie aspekty mojego życia w sposób bardzo pozytywny, tak z mojej strony ;)

piszesz
"Nie, duch nie jest idealny, a świat jest taki, jakim go tworzą kolektywnie ludzie poprzez swojej działanie, które jest odzwierciedleniem ich poziomu świadomości. " i " Zależy co się rozumie przez rozwój duchowy. Osoba rozwinięta duchowo nie spędza godzin na życzeniowym myśleniu, "

więc wyjaśnij mi proszę :) co rozumiesz przez rozwój duchowy, jeśli jak twierdzisz duch nie jest doskonały bo sweter jest z kolorowej wełny, lub bo sami go tak u-dziergaliśmy? otóż to nie jest żaden sensowny dowód na niedoskonałość ducha w swojej istocie, a jedynie jak to ładnie ująłeś jest to myślenie życzeniowe, kogoś bez podstaw w samoświadomości oraz bez znajomości istoty samego świata... zwykłe bo duch nie jest doskonały, bo są wariaci, nie jest doskonały bo istnieje broń miotana, i tak dalej co w moim rozumieniu jest bez związku z istotą jego konstrukcji i faktem że jest jak postrzegam doskonały, nawet na tyle, że jest ujmijmy to po dziecinnemu, elastyczny? co rozumiem jako nieograniczony w swojej istocie więc na chwilę pomijając nasze wkręty i obecne neo gusła. czy więc samochód jest niedoskonały bo! był prowadzony przez osobę jaka nie potrafi z niego korzystać? więc na czym ma polegać udoskonalenie samochodu? na sprecyzowaniu egzekwowalnych prawd i praw? wybacz mam odmienne zdanie, samochód i sweter ją idealne i swojej istocie jaka się składa na ich faktyczną konstrukcję molekularną... więc ile jeszcze ezo bełkoto helis do dna jeszcze potrzebujesz by się w swej doskonałości nie-samo-ograniczać do zabawki w rękach STADNYCH manipulatorów? a stać się tym jaki się w cudzym lustrze nie odbija a jawi się w świecie jaki sam zechce?

i tak dalej, tak dalej w podziękowaniach za inspirę :)

Awatar użytkownika

SeJa pisze:
więc wyjaśnij mi proszę :) co rozumiesz przez rozwój duchowy, jeśli jak twierdzisz duch nie jest doskonały bo sweter jest z kolorowej wełny, lub bo sami go tak u-dziergaliśmy?

W zasadzie już napisałem Tobie czym on nie jest i to w zasadzie powinno wystarczyć. Na pewno nie jest to tym, jak się to dla mas promuje, w postacie wszelakich "New Age Bullshitów".

Jeżeli chcesz więcej szczegółów i przy okazji znasz angielski, to poszukaj proszę na tym forum lub YT materiałów Marka Passio (Prawo Naturalne, New Age Bullshit, Street Wise Spirituality).

Pozdrawiam,
ZORRO

Awatar użytkownika

W odpowiedzi polecam:
"Zeitgeist - Idąc Naprzód" CAŁY FILM. LEKTOR PL
phpBB [video]

Jest nawet po polsku ale nie o tym czy o tamtym tylko o tym i o tamtym też ;)

Pokaż Uwagi moderatora

Bardzo dziękuję za Wasze odpowiedzi :)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC [letni]