Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 21 paź 2020, 17:09

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Awatar użytkownika

He he
Pejs-zbuk bawi sie w weża i myszke ze swoimi użytkownikami
Cytuj:
Zróbmy sobie wszyscy rachunek sumienia. Budzimy się rano. Zamiast iść do łazienki za potrzebą - włączamy komputer. Zamiast zaparzyć sobie dobrej kawy i posłuchać lekkiej muzyki - logujemy się do Facebooka. Zamiast przytulić partnera i jeszcze chwilę poleżeć w łóżku - komentujemy fotografie znajomych, którzy właśnie wrócili z urlopu. Czy taki scenariusz jest Wam bliski? Jeśli tak, to czy warto być częścią Narodów Zjednoczonych Facebooka?

Jestem pewien, że nawet jeśli rozum podpowiada Wam, że lepiej stąd spadać gdzie pieprz rośnie, to i tak zostaniecie na Facebooku. Także dlatego, że wszyscy spece od wizerunku i innych dyrdymałów wmówili nam, że jeśli nie ma nas na Fejsie, to nie istniejemy. A my chcemy istnieć. Więc byliśmy, jesteśmy i będziemy. Pewnie za kilka lat filozofowie będą się głowić, czy przed Facebookiem byliśmy realnymi bytami, czy puchem marnym. Ale od tego są filozofowie.

A teraz wyobraźcie sobie sytuację, że w centrum miasta cały budynek oklejony jest Waszymi intymnymi fotografiami, które wrzuciliście dzień wcześniej na Facebooka. Horror? Ale to naprawdę jest możliwe. Wszystkie zdjęcia użytkowników największego portalu społecznościowego są własnością Marka Zuckerberga i jego współpracowników. Mogą być w dowolny sposób wykorzystane. A to, że jeszcze tak się nie stało wcale nie oznacza, że pewnego pięknego dnia Wasze seksowne ciało nie przyozdobi Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Czy teraz jesteście bardziej skłonni usunąć konto na Facebooku, niż jeszcze kilka minut temu? Wstrzymajcie się jeszcze. Niniejszym przedstawiamy Wam wszystkie zalety wirtualnego samobójstwa. Kiedy skasujesz konto na Fejsie, to z całą pewnością:

Przestaniesz się martwić o swoją prywatność. Tym bardziej, że niebawem Facebook udostępni cenne dane użytkowników zewnętrznym firmom. W ramach nowej polityki prywatności portal społecznościowy odda nasze numery telefonów i adresy. Jakim prawem? Ano amerykańskim. Zresztą o swoich planach władze Facebooka powiadomiły już Kongres Stanów Zjednoczonych. Żeby nie było zaskoczenia. Nadto Twój wizerunek nie będzie dodatkiem do kubków, długopisów, bielizny, papeterii i billboardów.

Przestaniesz marnować czas i zamiast przesiadywać godzinami na Facebooku w poszukiwaniu nie wiadomo czego wykorzystasz czas do szczytnych celów. Można przecież przeznaczyć go na o wiele przyjemniejsze czynności: spacer z psem, gotowanie, seks, wizytę u rodziców, telefon do przyjaciela, czytanie książek.

Zaczniesz kontrolować sposób, w jaki komunikujesz się z innymi. Nie wszyscy Twoi znajomi lubią kontaktować się za pośrednictwem Facebooka. Nawet ci, którzy mają konta na największym portalu społecznościowym często komunikują się z Tobą na Fejsie, ponieważ nie chcą Cię ignorować. Wirtualne samobójstwo pozwoli na nowo cieszyć się zdobyczami techniki - telefonem, e-mailem, pocztą. Chociaż do pisania listów trudno już dzisiaj kogokolwiek namówić. Epistolografia umiera.

Uchronisz się przed robactwem i wirusami komputerowymi. Facebook jest coraz częściej wykorzystywany do rozsyłania spamu i linków do stron, które w oka mgnieniu mogą zarazić komputer jakimś cyfrowym świństwem. Twoja skrzynka mailowa nie będzie zasypywana społecznościowymi powiadomieniami, które nawet po wyłączeniu subskrypcji po jakimś czasie i tak będą ponownie do Ciebie wysyłane. Żebyś przypadkiem nie zapomniał, że jesteś częścią największej, internetowej społeczności świata. Niektórych to podnieca.

Będziesz wiarygodny. Umówmy się, że bez skrępowania ściemniamy na Facebooku. Upiększamy, koloryzujemy i robimy sobie dobrze przy każdej możliwej okazji. W społeczności Fejsa wszyscy są szczęśliwi, uśmiechnięci, pewni siebie, zawsze mają słoneczną pogodę a ich samochody spalają najmniej benzyny i mają najlepsze osiągi. Społecznościowa komunikacja nie jest wiarygodna. Albo nie jest tak wiarygodna, jakbyś tego chciał. W realu i tak wszystko wychodzi na jaw.

Zaczniesz w końcu myśleć o sobie

http://www.fejsik.pl/Dlaczego-nie-warto-korzystac-z-Facebooka-a1329

Oto Ja was posyłam jak owce między wilki. Bądźcie więc roztropni jak węże, a nieskazitelni jak gołębie!(Mt10:16)
A gdy widział (Jan Chrzciciel), że przychodzi do chrztu wielu spośród faryzeuszów i saduceuszów, mówił im: Plemię żmijowe, kto wam pokazał, jak uciec przed nadchodzącym gniewem? (Mt3:7)
Więc się ich nie bójcie! Nie ma bowiem nic zakrytego, co by nie miało być wyjawione, ani nic tajemnego, o czym by się nie miano dowiedzieć. (Mt10:26)

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 10 mar 2011, 15:16 
VIP Member
Awatar

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Wszystko to narzędzie.
Jak nie potrafisz używać właściwie - to nożem przy śniadaniu podetniesz sobie żyły.

Uzależnienia elektroniczno-internetowe mają różne oblicza.
Jest to kolejny świat iluzji - i będzie tego jeszcze więcej.

Poobserwujcie kierunek działania...

Perfect Master * 5th Degree
Perfect Master * 5th Degree

... polecam zobaczyć polski film "Sala samobójców" ... pokazuje gdzie rzeczywiście leży problem i jak internet może masakrować ludzi ...

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Internet to tylko narzędzie.
Każda iluzja może masakrować.

Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

aquabart super temat!

Kto dokładnie przeczyta, ten zrozumie, że wejście na FB wiąże się m.in. z całkowitym oddaniem praw do prezentowanych tam zdjęć i innych treści właścicielom, którzy w regulaminie stwierdzają, że mogą je wykorzystać do dowolnych celów.

Zarówno w reklamie, jak i w sądzie (co jest znaczące w świecie wszechobecnych kamer i protestów ludnościowych) FB może wykorzystać Twoje zdjęcia, bo są już własnością FB kiedy zgodziłeś się na regulamin klikając TAK, bez czytania go. Nawet jak się wypiszesz to zdjęcia są ich własnością. Facebook znaczy "Księga Twarzy", czy nikt się nad tym nie zastanawiał?

Normalnie, w większości krajów, osoba która robi zdjęcia osobie prywatnej musi uzyskać jej zgodę. Klikając TAK przy wchodzeniu na Facebooka, zgadzasz się z odebraniem tego podstawowego prawa. Bezmyślnie je oddajesz, sam zakładasz sobie teczkę. Ale bawmy się, jest tak fajnie! :mrgreen:

Jesteś owcą, ale teraz ze swoim zdjęciem w ogólnoświatowych bazach danych, każda kamerka w mieście cię wykryje używając AI, jeśli nie zachowujesz się "odpowiednio" do planów NWO.

Oddałeś swoje prawo do prywatności, na własną prośbę.

CONGRATULATIONS!!!

dlatego nie ma mnie na FB

ps. I jeszcze ta wszechobecna bezinteresowna reklama, na komórkę, na komputer, na to, na tamto... Wszędzie. LOL :bangheadwall:

Pamiętaj, że nawet najmniejszy wysiłek przyniesie korzyści w przyszłości. Tutaj nie chodzi o ideę, a o twoje życie! Warto się starać, choć w danej chwili może to wydawać się zupełnie bez sensu.
Miłość i Wdzięczność - najlepsza medytacja, modlitwa, ochrona. Patrz M. Emoto, woda.

thozo pisze:
... Jesteś owcą, ale teraz ze swoim zdjęciem w ogólnoświatowych bazach danych, każda kamerka w mieście cię wykryje używając AI, jeśli nie zachowujesz się "odpowiednio" do planów NWO.

Oddałeś swoje prawo do prywatności, na własną prośbę. ...

A jaki jest sens zbierać fotki za pośrednictwem nieobowiązkowego facebooka gdy tymczasem od dawna wszystkie urzędy i wydziały paszportowe oraz komunikacji mają nasze fotki czy to do dowodu osobistego ewent. paszportu lub prawa jazdy które z naszymi danymi sami tam zanieśliśmy. :D

poza tym nikt nie komu nie kaze dawac wlasnych fotek i wlasnych danych - mozna sie nazywac np., klucz francuski i dac adekwatny obrazek. myslcie troche

Exactly. Mnie też zastanawia wstawianie własnych fotek lub mieszkania, danych kontaktowych etc. a potem zdziwienie, że mieszkanie okradzione w czasach kiedy nie można ufać nawet sobie. :wacko: :ninja: :język:

Profil można nazwać miś Kolargol i wpisać swoje faktyczne zainteresowania żeby o tym z kimś "pogadać" a nie opisywać życiorys czy wstawiać CV no chyba, że dla potencjalnego pracodawcy.

Jest art. w Angorze jak to skarbówki na świecie korzystają z portali społecznościowych żeby wyłapać uchylających się od podatków czy alimenciarzy.

To technika i inwigilacja oraz ogólnie biurokracja zabije tą "cywilizację".

Mnie na NK, i FB nie być...
Skasowałem konto po tym jak uświadomiłem sobie jak wielką i potężną bazą danych na wyciągnięcie każdej ręki są te portale.
OK niby można się poblokować na nieznajomych ale mimo wszystko niesmak mam.

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Ok - spójrzcie na to konstruktywnie.
Mają wielkie działo - pytanie - jak można to wykorzystać?

Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Czy aby na pewno tak jest? Dla wyjaśnienia-sam olewam tego typu portale i nie biorę udziału w tych szopkach zdjęciowych.
Ale Po co mierzyć tak daleko i szukać 2 dna. Mają tak czy inaczej dostęp do danych. Każdy funkcjonuje społecznie i o każdym są jakieś info. Każdy ma dowód osobisty(ze zdjęciem^^)kartę medyczną itp. pierdoły. Kto i po co pieprzył by się z nk czy facebookiem celem gromadzenia info i zdjęć użytkowników(i to w największej ilości gówniarstwa)? Na pewno nie ci sami osobnicy którzy trzymają łapy na znacznie dokładniejszych informacjach..

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Pożywkę dla paranoi wszędzie można znaleźć.
Co z tym zrobić - bo można w ogóle nie wychodzić z nory w lesie.

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Hakun pisze:
Ok - spójrzcie na to konstruktywnie.
Mają wielkie działo - pytanie - jak można to wykorzystać?

Ja użyłem do uświadamiania ludzi, wszystko było dobrze do czasu gdy ruszyłem temat chemtrails, tydzień później skasowali mi konto. Wcześniej podstawiali "sztucznych" znajomych jak zaakceptowałem to blokowali mi konto że dodaje znajomych którzy nie są moimi znajomymi :)

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Egipt - się ruszył poprzez Facebooka i Twitera - więc można użyć to po swojemu :)

Tak jak pisałeś - Jacolo - akcja poszła, tam także się skrzyknęli poprzez portale.
Włączenie wszystkich do sieci to broń obusieczna.
Z jednej strony słyszymy co mówią
z drugiej musimy słuchać co mówią...

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]