Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 12 sie 2020, 13:12

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Post: 26 cze 2010, 8:55 
Offline
Master Mason * 3rd Degree
Master Mason * 3rd Degree

Rejestracja: 28 lis 2009, 0:10
Posty: 24
Dlaczego ciagle farmaceutyczny biznes skupiony na wyciszaniu skutków wygrywa z 100x skuteczniejszą med. naturalną cześciej usuwającą przyczyny? Przecież powinna przez swoją skuteczność być popularniejsza?

Dlatego że medycyna farmaceutyczna JEST JEDNOŚCIĄ. Zrzesza wielkie tłumy na całym świecie.
A medycyna naturalna? To porozbijane setki tysiace metod CHOCIAŻ skuteczniejszych to małych i to bijacych się między sobą w ten debilny sposób. Wielu traci energie na propagowanie swojej metody i skopanie innej...

Zamiast stworzyć naturalną organizacje zjednoczającą 10 MILIONÓW LUDZI(minimum tyle jest naturalnych na świecie) bogątą potężną , duzo mogącą z własnymi prawnikami, ochroniarzami jeśli będzie trzeba(czytaj dalej) i zebrać sie pod ministerstwami zdrowia świata i szpitalami z badaniami dowodami i mówiąc prawde (co zmieniło by sytuacje jak pstryknięcie palcem )
to leją sie w swoim małych organziacyjkach trącąc głupio energie na WALKE I OBRAŻANIE SIE MIĘDZY SOBĄ

A iluminaci dalej robią swoje i cieszą sie że "bydło" (za jakie was mają) sie kopie miedzy sobą bo nie starczy mu energii na ważne problemy jak chociażby zauważenie ich .I dalej można to bydło dymać doić na prawo i lewo .


WIEĆ SKOŃCZCIE TE DZIECINNE ZABAWY WY WSZYSCY NATURALNI ZJEDNOCZCIE SIE RAZEM BO RAZEM JESTEŚCIE W 10tkach MILIONÓW I STAWCIE CZOŁĄ PRAWDZIWYM PROBLEMOM RAZEM JAK KWESTIA ZABIJANIA LUDZI PRZEZ FARMACEUTYCZNĄ MEDYCYNE SKUPIONA NA BIZNESIE I STOJĄCYMI ZA NIMI ELITAMI
(najbardziej znana ujawniona grupa to iluminaci,kto jeszcze nie słyszał o elitach to najwyższy czas sie dowiedzieć jak prano mu mózg i jak był pasiony i sie przebudził. Skorzystaj z wolnego źródła informacji nternetu i wpisz "ILUMINACI")


TO główna przyczyna niepopularnosci med.naturalnej .Możecie to rozpropagować na innych naturalnych forach i miejscach.Póki sie nie zjednoczycie nie macie szansy by wygrać z medycyną farmaceutyczną za którą stoją zakulisowe elity...

Ba wystarczy ze sie zjednoczycie i w ogóle nie ma żadnej konkurencji gdyż te metody są 100x skuteczniejsze i sytuacja zmieni sie natychmiast.


TY który to czytasz chcesz zmiany sytuacji to zamiast tracić energie na pierdólki i pisanie "ta metoda naturalna jest dobra a inna to kit" to lepiej rozpropaguj ten post do naturalnych miejsc.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 26 cze 2010, 8:55 
Offline
VIP Member
Awatar

Rejestracja: 17 kwie 2009, 22:37
Posty: 10000
Lokalizacja: PLNa górę
   
 
 
Post: 26 cze 2010, 10:52 
Offline
Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 wrz 2009, 17:32
Posty: 254
Lokalizacja: Iquitos, Mazury
Płeć: mężczyzna
Farmaceutyczny biznes ma monopol, gdyż stoją za nim olbrzymie korporacje, przemysł medialno-rozrywkowy i szeroko rozumiana opinia publiczna. Jest to ta sama analogia w stosunku do molochów zarządzających złożami ropy naftowej. Tu chodzi o coś więcej, bo wpływ na taką sytuację mają sami zarządcy tego systemu (matrixa), którzy opanowali narzędzia wpływu na masy.

Problem jest bardziej złożony. Tu chodzi o propagowanie metodologii leczenia już od najmłodszych lat, a następnie przenosi się to na studia medyczne. Lekarze mają w szkołach do opanowania ogrom materiałów - Anatomia, Fizjologia wszystkich narządów ciała plus opanowanie rodzajów chorób, rozpoznania, a następnie specyfikacje poszczególnych leków na te schorzenia. To jest olbrzymia partia materiału, której poznanie zajmuje ogrom czasu. Oczywiście przemysł farmaceutyczny zadbał, aby zredukować liczbę godzin poświęconych naturalnym lekom do minimum, ale powiedzmy sobie szczerze - Farmakognozja (czyli nauka zajmująca się wszechstronnym badaniem surowców leczniczych pochodzenia głównie roślinnego) to drugie tyle materiału do opanowania. Łącząc to z botaniką - jest to nauka na całe życie, tak rozległa jest.

Zatem problem leży w sposobie nauczania oraz trendach. Gdyby na studiach medycznych rozłożono przynajmniej po połowie ten dysonans - syntetyki i naturalne substancje czynne, wówczas sytuacja diametralnie zmieniłaby się. Nie można mówić, że wszystkie syntetyki są złe. Mnóstwo z nich kompilowanych jest na bazie naturalnych substancji, które następnie modelowane są chemicznie. Pomagają i pomogły w wielu sytuacjach rzeszom ludzi. Sęk w tym, że farmakognostyczne leki wykazują według badań większą skuteczność niż syntetyki w leczeniu większości chorób fizjologicznych i neurologicznych. Jeśli lekarzom na studiach przedstawiane były takie fakty, wyniki badań mielibyśmy dzisiaj diametralnie inną sytuację: W profilaktyce większości schorzeń tych mniej poważnych i poważniejszych metodą wiodącą byłyby leki naturalne, które są zwyczajnie skuteczniejsze i w porównaniu do syntetyków wywołują o wiele mniej skutków ubocznych. Poważne choroby mogłyby być leczone za pomocą chemioterapeutyków przy wspomaganiu natury lub na odwrót. Jednak wówczas sytuacja szybko zmieniłaby się i lekarze zapewne sami zauważyliby wyższość natury nad syntetykiem i ta ostatnia byłaby ostatecznością.

Medycyna to zatwardziałe betonowe monolity. Nie chodzi o to, że przemysł farm. jest jednością, a raczej o to przez kogo jest wspierany i kształtowany. Nie zapominajmy, że świat jest ogromny. Istnieje na nim OGROM otwartych lekarzy, farmaceutów, etnomedyków, czy botaników, którzy zrzeszają się w różne organizacje, tworzą ośrodki medycyny naturalnej i propagują takie leczenie. Wydawane są bestsellerowe książki o sposobach zdrowego życia i naturalnego leczenia. Dzisiaj każdy ma dostęp do tej wiedzy i może z niech skorzystać w każdej chwili i co z tego ? To nie zmieni faktu, że ludzie żyją w transie materializmu, transie mediów i pompowanej sztucznej rzeczywistości. Takie osoby są bardzo łatwo manipulowane. Poza tym lekarz, który stracił pół życia na naukę o medycynie i skuteczności syntetyków, rzecz jasna nie będzie skory do szybkiego rewidowania swego światopoglądu. Zwłaszcza, że terapie naturalne winny być traktowane holistycznie, a co za tym idzie takie leczenie to złożony proces trwający dłużej niż często błyskawicznie działające chemio-farmaceutyki.

Postulujesz w tym momencie o nierealną rzecz. Zamiast czekać na lepsze jutro i nadzieję zjednoczenia lepiej zacząć robić coś w tym kierunku. Każdy może zaangażować się w różne projekty alternatywnej medycyny, iść na studia z tym związane i dalej działać. Organizować spotkania tam gdzie się aktualnie mieszka, które będą uświadamiać w tym zakresie. W ten sposób można spotkać na swej drodze i pomóc na pewno większej liczbie ludzi niż pisząc posty na forum i czekając na lepsze jutro, zmianę świadomości lub upadek systemu.

Ja przykładowo jestem młodym chłopakiem, który uczy się życia. Zamiast tracić czas na bezsensowne spory co jest lepsze lub postulując o nierealne w tym układzie systemu rzeczy, wolę działać. Znalazłem sobie studia w Peru na jednym z tamtejszych uniwersytetów w zakresie: Botanika ze sp. Medycyna Tropikalna. Do tej pory sam edukowałem się w tej wiedzy - rośliny to moja pasja - chciałem nawet tutaj wielokrotnie zaczynać studia, ale przekonałem się, że jest beton. Zatem zdobyć naukowy stopień z botaniki w Amazonii, czyli tam gdzie bioróżnorodność jest niewyobrażalna - to jest dopiero wyzwanie, a ja lubię wyzwania :) Lubię dokonywać rzeczy niemożliwych :) Myślę, że w ten sposób poszerzając swoją wiedzę pomogę większej liczbie osób niż siedząc i narzekając. Do tego przygoda - ona jest w życiu najważniejsza - unikalne doświadczenia i poznawanie świata, innych kultur - w rzeczywistości dzięki temu uczymy się najwięcej.

Przepraszam, że tak piszę, ale pitu pitu o zjednoczeniu to puste frazesy - dla świata medycyny i ludzi uwikłanych w swoje problemy i system to też nic nie znaczy. Zmianę trzeba zacząć od siebie. Skoro w farmacji olbrzymi dział stanowi FARMAKOGNOZJA - czyli oficjalne badania i fakty dotyczące działania naturalnych substancji czynnych - nie zmienia postaci rzeczy - choć kieruje rzesze doktorów nauk farmaceutycznych właśnie w stronę natury - to nie uczyni tego prośba o zjednoczenie :)

Pozdrawiam

PS. Jeśli już jesteśmy przy medycynie naturalnej i botanice zapraszam na mojego skromnego bloga poświęconego tym zagadnieniom: http://botanicscience.blogspot.com/Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 26 cze 2010, 11:29 
Farmacja po pierwsze mega biznes, po drugie prostota, wystarczy łyknąć pigułkę z reklamy, nie trzeba nic porcjonować, zaparzać, pilnować, mieszać, szkolić bezustannie, rejestrować skutki i w zależności reagować odpowiednio dobierając proporcje składników a to, że chemia kosztuje, jest mało skuteczna albo wręcz szkodzi z powodu efektów ubocznych tego już nie bierze się pod uwagę.
Mimo wszystko substancje chemiczne są przydatne, np. w anestezjologii więc nie do końca da się je skreślić ale tak czy inaczej po pierwsze powinna być etyka, moralność w postępowaniu w medycynie a to akurat jest na szarym końcu jako "piąte koło u wozu" przeszkadzające w dobrze prosperującym biznesie.Na górę
   
 
 
Post: 26 cze 2010, 12:17 
Offline
Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 cze 2009, 9:43
Posty: 546
Płeć: kobieta
.•*¨*•.


Ludzie powinni sami wziąć odpowiedzialność za swoje zdrowie. Metody są i to bardzo skuteczne. Ale ludziom się często nie chce. Po prostu wola wziąć pigułkę. Dlaczego ja mogę żyć tak jak żyje a inni nie ?

Niekoniecznie medycyna jest szkodliwa - jak potrzeba to i prześwietlenie trzeba zrobić. Ale nachalne reklamy mówiące ze weźmiemy ten a ten proszek i już będziemy "happy" powinny być zabronione. Jest to specjalne kreowanie zapotrzebowania.

Zdrowie jest naturalnym naszym stanem - z małymi wyjątkami oczywiście jak się zacznie człowiek dobrze odżywiać - to samo to doprowadza do naturalnego wyzdrowienia większości chorób bo organizm ma energie i budulec na regeneracje.

Sprawa jest na tyle zagmatwana ze oczywiście nie wszyscy zgadzamy się a propos tego co powinniśmy jeść.
Wiec jeśli jesteś chory albo ciągle zmęczony - to wg. mnie (żeby nie było) zaglądnij najpierw do swojego talerza.

Inicjatywa zjednoczenia jak najbardziej pozytywna :).
Ale z gadania nic - choć w sumie od tego się zaczyna ;).Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 26 cze 2010, 16:04 
Offline
Grand Master Architect * 12th Degree
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 maja 2009, 11:51
Posty: 980
Płeć: mężczyzna
nie zgodzę się z tobę, że przyczyną niskiej popularności są przepychanki pomiędzy zwolennikami różnych metod.
Jeżdżąc na targi medycyny naturalnej zaobserwowałem, że jest zgoła odwrotnie. Osoby wystawiające się tam są zainteresowane innowacjami kolegów z branży i często do innowacji podchodzą z entuzjazmem, ci ludzie raczej wiedzą, że mają wspólnego wroga wielką Pharmę.
Twój argument jest jak dla mnie bezpodstawny, a sama sprawa jest dużo bardziej skomplikowana by tak po prostu ją zglobalizować pod tylko ten jeden powód. Może i wielu robi tak jak napisałeś ale także wielu postępuje zgoła odwrotnie, tutaj problemem bardziej jest wdrukowana społeczeństwu niechęć i brak zaufania do produktów niekomercyjnych.
Wraz z wielkością kapitału korporacji w oczach społeczeństwa rośnie jej zaufanie, co prawda są wyjątki ale generalnie chodzi tutaj oto, że aby metody naturalne miały szansę konkurować potrzebny jest popyt, a instytucje medyczne są tak urządzone, że z reguły nikt cie w aptece, przechodni, czy szpitalu nie wyślę po naturalne niedochodowe medykamenty.
W naszym społeczeństwie dość sprawnie utarła się regułka: niedochodowe, nie działa.
Aby zmienić ten stan rzeczy potrzebne jest informowanie ludzi, praca u podstaw, praktycznie wszystkie znaczące się kanały dystrybucji informacji zostały przejęte przez korporacje, obiektywne informacje na niewygodne tematy zredukowano do punktu w którym zostaliśmy sami, kto steruje mediami steruje opinia innych, a więc także i tym co chcą kupować dla własnego zdrowia.

_________________
W jedności siła nie w budowanych murach
Wszystko ma swoją głębię
Zdolność do dziwienia się jest początkiem do mądrości
Prawa jednego człowieka kończą się tam, gdzie zaczynają się prawa drugiej osoby.
Na każdym człowieku spływa odpowiedzialność za cały świat!
--> http://zakazaneowoce.pl
:jabłko:Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 26 cze 2010, 20:18 
Offline
Master Elect of Nine * 9th Degree
Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 lis 2009, 11:43
Posty: 371
timewave pisze:
Mimo wszystko substancje chemiczne są przydatne, np. w anestezjologii


Poniekąd tak,jednak i tu też jest alternatywa,bo mistrzowie akupunktury przy pomocy kilku igieł potrafią zastąpić anastezjologa...tylko nie ma interesu,o czym ogólnie w tym wątku piszecie.

_________________
Magnificent SpaceNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 26 cze 2010, 23:22 
Offline
Fellow Craft * 2nd Degree
Fellow Craft * 2nd Degree

Rejestracja: 21 cze 2010, 22:09
Posty: 13
Płeć: kobieta
Ludzie, dlaczego "przegrywa" naturalna z chemiczna?
Jest propaganda na chemiczny-farmaceutyczny-spozywczy przemysl, bo to są koncerny, korporacje...
Czlowiek nie jest jednak pusta marionetka, chyba, ze nia sie czuje...i ma wolna wole by decydowac, dokonywac wyborow co jesc, jak jesc, gdzie, i czy potem bedzie chorowal z wlasnej głupoty-niewiedzy, czy tez ocnknie sie i sie podleczy w sposoby najblizej zblizone do natury?
Człowiek sam musi byc odpowiedzialny za dokonywanie swych wyborow, a nie oczekiwac, ze bedzie mial podane na tacy poprzez swój rząd i system...
na tym polega wziecie za siebie odpowiedzialnosci...

Czlowiek w swej apatii pozwala by te przemysły truły nas poprzez dodawanie roznych swinstw do wody, do zywnosci, by nas szczepili bez przestawiania dowodow, by nas truli z powietrzem, itd.... łacznie z Codexem Alimentarus, zywnoscia GMO, czy przeteminowanym miesem sprzed 27 lat z BSE sprowadzonym do Polski...
co mówi taki człowiek? "od czegos trzeba umrzec"...

Leczenie kolorami, swiatłem, dźwiekiem nadal jest mało popularne.... :cwaniak:

na razie wszystko opiera sie jeszcze na ekonomii, ale to rozpadnie sie, jak ludzkosc podniesie swoj stan swiadmosci...
uswiadmi sobie co jest wazne a co nie...? :bużki:

:zmęczony:
bo dlaczego mamy płacic, by żyć, być zdrowym na planecie, na ktorej sie urodzilismy?!
komu płacimy za przywilej, by tu żyć?
kto zrobił ich szefem?
kto dał im władzę?
Pomyślcie o tym.... :hejka:Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 06 kwie 2015, 10:20 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 gru 2010, 10:50
Posty: 1901
Dr Jerzy Jaśkowski suchej nitki nie pozostawia na byłym i obecnym prezesie Naczelnej Rady Lekarskiej Konstantym Radziwille i Macieju Hamankiewiczu.
I słusznie!

http://www.polishclub.org/2015/04/04/dr ... a-czesc-2/Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów | Powered by phpBB © 2007 phpBB3 Group