Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 15 sie 2020, 15:44

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Założyłem ten temat ponieważ chciałbym się dowiedzieć co myślicie o takiej diecie. Szczególnie wegetarianie i weganie, którzy nie jedzą mięsa. Według takiej diety osoby z grupą krwi 0 mogą, a nawet powinni jeść mięso. Czekam na jakieś konstruktywne opinie, a nie typu "nie jedz mięsa, mięso zabija" czy coś podobnego. :bangheadwall:

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 19 maja 2013, 13:39 
VIP Member
Awatar

to była taka moda, ale ona już przeminęła ... :)

http://www.skepdic.com/bloodtypediet.html

here is no reasonable scientific basis for the claim that blood type should determine one's diet

http://naturalsportsmedicine.blogspot.c ... -type.html

http://www.vegsource.com/articles/blood_hype.htm

podpowiem: warto szukać o wielu nowinkach dopisując później
hoax, scam - oszustwo.

Ja sama mam grupe weganska, A i przez jakis czas stosowalam sie (jako nastolatka) do tej diety. I powiem tyle, ze ciekawostka jest to, co np. bylo tam niewskazane, unikalam tego sama w sposob zupelnie naturalny, takze sama ta dieta nie wymagala u mnie praktycznie zadnego przestawiania, poniewaz w wiekszosci odpowiadala mojemu naturalnemu sposobowi odzywiania.

Natomiast... ogolnie...

znam kilku wegetarian/wegan... z grupa krwi 0. Nie maja z tym wiekszego problemu.

U mnie np. o tyle bylo to ciekawe, ze mieso odrzucalam od dziecka, wiec potem juz jak bylam starsza, z ogromna ulga swiadomie usunelam to z mojego talerza.

Na ile to ma cos wspolnego z grupa krwi. Nie wiem...

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Mruga

takie tam troszkę więcej...

http://www.dieta.biosila.pl/content/view/43/56/

http://www.vitanatural.pl/jedz-zgodnie- ... tery-diety

http://www.pucilowscy.pl/nazdrowie/?odz ... pa-krwi,15

http://www.grupakrwi.info/

http://e-grzybica.com/dieta-wg-grupy-kr ... ianie.html

http://www.ryngier.com/media/felietony/ ... a-krwi.pdf

http://chomikuj.pl/vqv/Zdrowie/Jedz+zgo ... 869621.pdf

i mniej więcej kim jesteś wg grupy krwi: :D

http://www.restaurants.pl/ciekawostki/grupa-krwi.htm

http://e-zoteryka.pl/grupy-krwi

http://kobieta.newsweek.pl/co-grupa-krw ... 0,1,1.html

http://www.restaurants.pl/ciekawostki/grupa-krwi.htm

i takie tam Stąd:

niebezpieczny-efekt-jedzenia-zdrowej-zywnosci-t6808.html

oszukancza-medycyna-dlugowiecznosc-dlaczego-zyjemy-krocej-t11167.html

Pozdrawiam

Cytuj:
poniewaz w wiekszosci odpowiadala mojemu naturalnemu sposobowi odzywiania.

a to jest, nie mam co do tego wątpliwości, ja staram się np. ograniczyć żółty ser i parę innych w związku z alergią i to działa.

Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

SacralNirvana pisze:
U mnie np. o tyle bylo to ciekawe, ze mieso odrzucalam od dziecka, wiec potem juz jak bylam starsza, z ogromna ulga swiadomie usunelam to z mojego talerza.
Na ile to ma cos wspolnego z grupa krwi. Nie wiem...

Ja też tak miałam :)
Zjadałam ziemniaki, a mięso rzucałam psu pod stół (po kryjomu).
Jak tylko stałam się samodzielna (a było to wczesnie), to od razu rzuciłam się na wege i trwam do dzisiaj.
I wiesz co się okazało rok temu?
Robiłam sobie test na nietolerancje pokarmowe i wyszło jak byk, że nie trawię białka zwierzęcego :)
Wiele osób tak ma, ale wielu z nich może sobie to naprawić i spożywac białko. Ja jednak nie - pomimo terapii zostało po staremu, czyli mięso daleko ode mnie.
Mam to ewidentnie od urodzenia i jako dziecko po prostu robiłam to co należy.

Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree

Jestem grupa zero.

Jako dziecko nie chciałem jeść mięsa tylko lepiłem kulki w policzkach żeby potem wypluć.Potem mnie przyzwyczajono i uzależniono bo pragnienie mięsa jest we mnie nadal CZASAMI duże.Ale widzę że odkąd nie jem mięsa czuję i wyglądam lepiej.Czasem jem "resztki" z lodówki np.obgryzam stare kości z rosołu dla innych albo coś takiego.I to mi wystarcza.Mięsa nie jem z powodów etycznych ( cierpienie zwierząt ) i to mi wystarcza.Nie interesuję mnie grupa krwi.Potem wezmę się za sery.

Gdyby każdy poszedł do rzeźni i zobaczył co się tam dzieje albo na fermę też dałby sobie spokój.Nie ma znaczenia dlaczego czy dla zdrowia czy grupa wegańska czy duchowość.Wystarczy obejrzeć parę filmów w necie DO KOŃCA.Ładne opakowanie to nie jest TO mięso.Mięso to zarzynana krowa patrząca na inne zarzynane krowy i wisząca za nogę jeszcze świadoma bólu na linii technologicznej.

Robiłem również kiedyś odprowadzenie dymu od wędzarni w masarni. Dużo mięsa do przerobu przemysłowego wygląda "inaczej" niż zgrabna tacka z filetem.Poza tym wędliny się "maluje" aby były ciemne i podwędza.Syf.

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Eeee..ja to miałem "jazdy" od dziecka... :D
Na widok mięsa dostawałem odruchów wymiotnych - autentyczne określenie.Bywało tak [i baardzo często] ,że jak miałem na talerzu podawane jedzonko w stylu kotlety,wędliny itp ...to bardziej
żylne i przerośnięte części ..chowałem po kieszeniach.... zjebki były murowane ,jak wyszło ,że się doprać czegoś nie da....
A co do mięsa i jak jest robione to już temat "szambo"...im bardziej jasne i mokre, tym bardziej
syf i chemia.
Ostatnio widziałem w jakimś markecie jakąś "szynkę" po 12zł/kg.... :bangheadwall:
i chętnych ..kolejka jak dawniej po kartki na mięso...
Nie da się wmówić ludziom ,czy wytłumaczyć,co jedzą i jak zmienić sposoby odżywiania...a potem się dziwić ,że w razie czego są tabletki na wszystko...sami sobie sprawują małą eutanazję odroczoną w czasie...

Ooo... Punkt Mu... :spoko: :) fajny przyklad. Dobrze wiedziec. Sama, jak pisalam, mam kilku znajomych wegetarian/wegan z grupa 0 i tez niechetni miesu.

Indi, dar66... :spoko: :)

U mnie to bylo tak, ze miesolubna rodzinka i do tej pory tak maja. Wedlinka na sniadanko, miesko na obiadek, wedlinka na kolacje. Miesko kilka razy dziennie to norma. Zupa bez wkladki? No jak to? A gdzie cala "tresc" zupy?

Ja, jak to u mnie bywa, wyrodna w kazdym calu, to i tu trzeba bylo sie wyroznic. Wedlinki od malego rozdziabywane na czynniki pierwsze, wyciagana kazda zylka, kazda plamka. W efekcie tego ostatecznie jedna braja przede mna i stwierdzenie "nie bede tego jadla". Takze odrzucanie miesa od samego poczatku i praktycznie niejedzenie. Nikt i nic nie byl mnie w stanie do tego przekonac.

Pamietam, jak nie raz chodzilo sie na kurczaka z grilla. Rodzinka wiedziala, ze jak jest tyle i tyle osob to na Kasie warto zamawiac tak, ze wiadomo, ze ona rozdziabie a ktos bedzie to jadl, wiec zawsze jedna porcja minus. :lol: Bylam ta "nieumiejaca jesc kurczaka".

Takze wielka ulga, jak przyszla ta samodzielnosc... przynajmniej czesciowa i czlowiek zaczal sam glosno decydowac, co jesc, czego nie jesc.

W moim przypadku wiec przejscie na wege diete bylo naturalne i proste.

Dalej inne produkty zwierzece... od 2. lat jestem weganka.

Ciekawostka wlasnie przy grupie A... z tego, co pamietam, ten sluz, ktory pojawia sie, cos jak katar. I wlasnie produkty mleczne np. to poteguja. Przy jedzeniu produktow mlecznych u mnie nagminnie byl jakis katar, chrypa... problemy z zatokami. Teraz nie... :so:

Kiedys czytalam ksiazke jakas Sloneckiego. I ten wypowiadal sie na temat tej diety, ze wg niego nie powinna ona byc stosowana ciagle a tylko przy roznych stanach chorobowych. Tez ciekawe.

W kazdym razie u mnie jest tak, jak napisalam wyzej. Dieta ta pokrywa sie dokladnie z tym, co od zawsze automatycznie jadlam i czego automatycznie, w sposob naturalny unikalam.

Co do mleka jeszcze i produktow mlecznych... tez ciekawostka.

Do wieku szkolnego mialam ewidentna alergie na te produkty. Skaza bialkowa... po kazdorazowym zjedzeniu, wypiciu czegos mlecznego, ale tez zjedzeniu jajek, "cudowna" wysypka.

Takze wydaje mi sie, ze czesto juz dzieci automatycznie wybieraja to, co im sluzy i odrzucaja to, co im nie sluzy.

Jest taka metoda karmienia niemowlat, ktora nazywa sie Baby Led Weaning... sama to stosowalam. Jest to metoda zupelnie rozna od tych ogolnie stosowanych, opartych na planie: odtad dotad taka papka, potem taka, lyzeczka i jedziem do buzi smoku.

Tu jest tak, ze dziecko jak umie siedziec porzadnie, zostaje posadzone z rodzina przy stole, dostaje wlasny talerz, jedzenie, ktore je reszta rodziny (ale w formie finger food, czyli do raczki) i karmi sie samo.
Ciekawe jest to o tyle, ze dziecko samo wybiera produkty, ktore mu sluza i odrzuca te, ktore mu nie sluza.

Przy najmlodszej stosowalam to najbardziej swiadomie juz. Zaczelam jak miala 10 m-cy. Bardzo ciekawa sprawa... samodzielnosc i przede wszystkim nienarzucanie dziecku tego, co ma jesc. Przy okazji efekt uboczny... nigdy problemu z jedzeniem. Nigdy namawiania, zeby cos zjadlo.

Plus jednak podstawowy wlasnie... wybiera to, co mu sluzy... takie dziecko i nikt nie stoi z batem, jak odrzuci cos... bo wlasnie na tym poziomie dzieci czesto cos odrzucaja, jezeli im to ewidentnie nie sluzy.

Awatar użytkownika

Nirvana i da66 - fajnie spotkać podobne przypadki :) Szkoda, że się w dzieciństwie nie spotkaliśmy w jednym przedszkolu :)

Nirvana - super ten patent na karmienie dzieci, powinien być wręcz oficjalnie propagowany. Logiczne.
Ale też wiem, ze nie będzie, bo przecież jakoś trzeba produktować klientów dla karteli farmaceutycznych.

A tak na marginesie - temat diety dla grup krwi jest już tak dawno badany, że każdy lekarz rodzinny powinien to uświadamiać każdemu pacjentowi.

dar66 - ja kiedyś przypadkiem wlazłam na otwarcie nowego marketu... i zobaczyłam POTRÓJNA kolejkę ludzi do sera SEROPODOBNEGO. Jak byk stało: Gaudap (czy jakieś inne coś, nazwy nie pamiętam) - produkt seropodobny. chyba 8 zł/kg, czy coś w tym klimacie.
Nie mogłam oczom uwierzyć.....

A... ta metoda karmienia niemowlakow jest ogolnie ciekawa. Przypadkowo sie o niej dowiedzialam, jak bylam w ciazy z najmlodsza. Opowiadalam komus, jakie mialam doswiadczenia ze starszymi corkami a ta osoba "o! przeciez to BLW!"... Duzo dzieci samo nieswiadomie odrzuca pasze dla niemowlat... ;)
i wtedy to sie nazywa, ze one nie chca jesc. A to nie tak. To znaczy tylko tyle, ze one nie chca byc karmione. Gdyby te sytuacje odwrocic, to znaczyloby tyle, ze one chca jesc, ale chca robic to samodzielnie.

Ogolnie temat na osobna dyskusje... i offtop tu... ale naturalnie dzieci maja taka wrodzona madrosc, instynktem moznaby to nazwac.

Na szczescie BLW jest coraz szerzej znane i nie budzi juz az takiego zdziwienia jak kiedys, chociaz nadal przeraza co niektorych, bo jak to takie male dziecko samojedzace? nie zadlawi sie? a alergie?
Odp. jest... nie, nie zadlawi sie, bo ma naturalny instynkt wypychania wszystkiego jezykiem. Warunek, musi samo wkladac jedzenie. Nie, alergii tez nie ma, bo podswiadomie czy tez instynktownie odrzuca to, co mu moze zaszkodzic. ;) Np. moja srednia odrzucala mleko i produkty mleczne. :) Pila tylko mleka roslinne. Jak dostala mleko od krowy czy ser... automatycznie odkladala to na bok, odsuwala. Podobnie rzecz ma sie z miesem, jezeli miala gdzies mozliwosc sprobowac. Odkladala z talerza na bok, nawet nie wiedzac, ze to jest mieso. ;)

Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Awatar użytkownika

Cytuj:
Czy jedząc "zgodnie z grupą krwi" będziesz szczuplejszy i zdrowszy?

Mimo, że nie ma żadnych podstaw do tego, aby klasyfikować produkty jako dobre/złe dla danej grupy krwi, popularność książek Petera J. D'Adamo, autora tej 'diety cud', nie maleje.

Dlatego tematem postanowli zająć się naukowcy, którzy skrupulatnie przejrzeli wszystkie dotyczące tego publikacje, aby ostatecznie odpowiedzieć na pytanie, czy są korzyści zdrowotne z jedzenia wg grupy krwi.

Wyodrębniono 16 publikacji (z 1415 przejrzanych), z czego tak naprawdę tylko jedna spełniała kryteria badaczy, czyli porównywała efekty stosowania diety wg grupy krwi z efektami innej zbilansowanej diety.

Rezultaty? Żadne.

Wniosek autorów: nie istnieją obecnie dowody naukowe na to, że stosowanie diety wg grupy krwi przynosi jakiekolwiek efekty zdrowotne.

Przejście na dietę D'Adamo oznacza najczęściej, że generalnie zaczynamy jeść zdrowiej. Aby jednak przekonać się, czy przejście na dietę wg grupy krwi jest rzeczywiście korzystniejsze dla nas niż przejście na JAKĄKOLWIEK INNĄ zbilansowaną dietę, która wyklucza produkty wysokoprzetworzone i jest generalnie zdrowsza niż ta, którą dotychczas stosowaliśmy, potrzebujemy odpowiednio skonstruowanych badań. Obecnie ich nie ma.

Na jakiej podstawie w takim razie formułował autor diety swoje liczne oświadczenia zdrowotne? Jak wielu autorów tzw. diet cud - na żadnej...

Źródło:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed?cmd= ... dence%3A+a

Secret Master * 4th Degree
Secret Master * 4th Degree

A ja mam grupę krwi "O" i pasuje mi, to co w odnośnym temacie napisali ojciec i syn D' Adamo.
Ewidentnie jestem "samotnym mysliwym", mogę jeśc raz dziennie, albo rzadziej. Dobrze trawię mięso, które mi służy, ale musiałam zrezygnowac z chleba, ciastek i słodyczy. Kiedyś byłam wege, ale źle się czułam - słaba i z nadwagą.
Bardziej niż innym szkodzą mi produkty przetworzone.

Sądzę, że istotnie "nosimy" jeden z czterech rodzajów ciała - tak jak 4 grupy krwi.
Przykładowo ludzie "O" mają zaznaczone kły, wystającą kośc ogonową, a piersi takiej kobiety są "rozstawione", czyli odsunięte od siebie w kierunku pach.

Master Mason * 3rd Degree
Master Mason * 3rd Degree

U mnie przeciwwskazania co do żywności (według tej diety) zbiegają się w większości z moimi alergiami pokarmowymi. Nie wiem czy to zbieg okoliczności, czy coś jest na rzeczy, ale tak mam.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]