Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 14 gru 2019, 0:36

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Intimate Secretary * 6th Degree

@up
Co do kawy to patrzę po sobie i rzeczywiście tylko się wkurzam po niej. Zacząłem pić yerba mate i w ogóle mnie do kawy nie ciągnie. Nie bawię się w nie wiadomo jakie parzenie. Zalewam łyżkę wrzątkiem i wio.

Piję też ilex guayusa. To to już boska roślina. Pobudza i uspokaja jednocześnie. Kocham ją :). Szkoda że droga ale co tam. Jakby ktoś myślał nad ekstraktem na co dzień to jednak za mocny. Wolę liście. Ekstrakt dobry do jakiś medytacji itp.

Przeczytałem wszystko co wyżej napisaliście. Głównym problemem jest dobry rodzaj białka. Osobiście skłaniam się do jajek ( akurat mam możliwość kupna prawdziwych wiejskich ), drób niestety u mnie odpada ze względu na przekonania oraz brak dobrej jakości mięsa, rybę jakoś mogę jeść i mnie nie odrzuca, także je wybieram. Poza tym chyba jednak jakieś białko w proszku WPI. Można dostać czyste, bez dodatków typu aspartam ale to raczej bezsmakowe. Jest też dostępne słodzone stevią więc jako tako i też bez syfu. Do tego czasem jakiś twaróg na noc i myślę że jakoś da radę na tym troszkę masy zbudować.

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 02 sie 2016, 23:28 
VIP Member
Awatar

Ja będę masę budować na strączkach, kaszach, jajkach i orzechach. Dodatkowo witaminy i minerały

-- 03 sie 2016, 18:50 --

Używaj „dobrej” postaci kwasu liponowego

Kwas liponowy występuje w dwóch „lustrzanych” formach oznaczonych jako „R” i „S”. Tylko postać „R” jest produkowana i wykorzystana w procesach życiowych. Tanie produkty wypuszczane na rynek przez zakłady chemiczne zawierają równe ilości form „R” i „S”, często oznaczone są jako „Kwas liponowy R/S” lub po prostu „alfa liponowy” (z ang. ALA).

Nowsze, precyzyjne techniki umożliwiają produkcję czystej postaci kwasu R-liponowego, który ma znacznie większą aktywność. Dawka czystego, R-liponowego kwasu zwiera dwukrotnie więcej aktywnego składnika niż typowy suplement R/S-alfa, ponieważ cała składa się z aktywnej cząsteczki „R”. Szukaj na etykiecie litery „R”, aby upewnić się, że dostajesz najbardziej skuteczną formę tego cennego składnika odżywczego.[16]

Fellow Craft * 2nd Degree
Awatar użytkownika

O_l_O pisze:
Piję też ilex guayusa. To to już boska roślina

kofeinę zawiera i tak ale z ciekawości zamówiłem i spróbuję :)

Białko w proszku dobrej firmy wbrew pozorom potrawi być mniej skażone niż jakaś pierś z kurczaka na sterydach.

@Totally
Ciekawe czemu produkowali ala częściowo nieprzyswajalne i nie uprzedzali o tym konsumenta :? Jakoś nie chce mi się wierzyć, że ich amerykańscy naukowcy nie zdawali sobie sprawy z przyswajalności produktu. Ciekawy news, nie widziałem jeszcze takiego ala.

Totally pisze:
Kwas liponowy występuje w dwóch „lustrzanych” formach oznaczonych jako „R” i „S”. Tylko postać „R” jest produkowana i wykorzystana w procesach życiowych. Tanie produkty wypuszczane na rynek przez zakłady chemiczne zawierają równe ilości form „R” i „S”, często oznaczone są jako „Kwas liponowy R/S” lub po prostu „alfa liponowy” (z ang. ALA).

A droższy jest 6 czy 8 razy;)

Dzień kulturysty na surowej diecie
phpBB [video]

surowy kulturysta w akcji, jak pierwszy raz obejrzałem ten filmik to byłem pod wrażeniem

Awatar użytkownika

mówi o tym, że nie je chemii - a bierze dodatkowe enzymy trawienne
mówi o budowaniu masy na surowo - a na początku wspomina, że "od kiedy przeszedłem". Czyli część tego co widzimy (jak nie całość) była budowana w tradycyjny sposób.
Woda - zgodzę się co do istotności w diecie (chociaż ten fragment wygląda jak reklama sokowirówki w telewizji), co do wody jonizowanej nie mam doświadczenia, może ktoś się wypowie czy rzeczywiście ma taki wpływ na regenerację. Trampolina trochę mnie rozbawiła. Polecam zwykłą skakankę, bardziej kompleksowe działanie.

Głównym nieprawdopodobnym fragmentem jego metody jest to, że za pomocą umysłu jest w stanie zamienić fruktozę w aminokwasy rozgałęzione :D Co najwyżej może wpłynąć na część procesów fizjologicznych poprawiająć ukrwienie. Oczywiście czuje się człowiek lepiej, bo dostarcza mnóstwo składników odżywczych, ale tu nie ma z czego rosnąć - a tak jak napisałem wyżej, nie zaczynał od zera.

To co pokazuje z bicepsem to po prostu spinanie mięśni antagonistycznych (biceps, triceps). Trochę to śmieszne.

Ogólnie to chciałbym zobaczyć jego dietę, bo skądś musi brać część złożonych aminokwasów. Czytałem o tym, że roślinożercy posiadają inny układ trawienny a w nim bakterie, które przyczyniają się do pozyskania aminokwasów egzogennych (tych nie syntezowanych przez organizm ludzki). Ma to trochę sensu ale w sumie nie gwarantuję wiarygodności. Z tego powodu nie wierzę, że człowiek jest w stanie cokolwiek zbudować łamiąc podstawowe prawa fizjologii organizmu. Oczywiście część z ogólnie dostępnej wiedzy jest zakłamana, nie ukrywam, ale gapiąc się w słońce bicepsa nie wyhodujesz :D

Oczywiście znając podstawy fizyki można wyliczyć, ile pracy (W, albo J) wykonamy, i ile zjedliśmy energii (przykładowo zamienić ilość węgli w ryżu - 100g -> 28g ww, przyjąć górne maksimum energetyczne traktując je jako glukozę i wyliczyć). Ale to przy innej okazji.

karmazynowy_szpadel pisze:
że za pomocą umysłu jest w stanie zamienić fruktozę w aminokwasy rozgałęzione

chyba tak nie mówił, aminokwasy w owocach od razu są rozbite i organizm je przyswaja w pierwotnej formie, dlatego witarianie twierdzą, że jest to najlepsza dieta bo organizm nie traci energii na rozbijanie substancji odżywczych na czynniki pierwsze tylko od razu może je wchłonąć

Oczywiście znając podstawy fizyki można wyliczyć, ile pracy (W, albo J) wykonamy, i ile zjedliśmy energii (przykładowo zamienić ilość węgli w ryżu - 100g -> 28g ww, przyjąć górne maksimum energetyczne traktując je jako glukozę i wyliczyć). Ale to przy innej okazji.

coś obiło mi się o uszy, że te liczenie kalorii z produktów jest niedokładne, bo robili te badania nierzetelnie czy coś takiego, może ktoś ma więcej wiedzy na ten temat i się wypowie, może słyszał to samo.

A reszta spostrzeżeń całkiem trafna

O_l_O pisze:
Piję też ilex guayusa. To to już boska roślina

kofeinę zawiera i tak ale z ciekawości zamówiłem i spróbuję :)

Wcześniej miałem mielone liście i ekstrakt. Liście dawały bardzo fajny efekt. Tylko ciężko pić bo drobne i unosiły się na górze ale od czego są sitka :). Ekstrakt mocny, dawkowanie wg uznania i potrzeby.

Teraz mam liście w całości i trochę słabiej to działa. Chociaż może miałem inne oczekiwania jak ostatnio sam ekstrakt piłem.

Zamówię jeszcze z innego sklepu i porównam działanie ( liście ).
Daj znać jak odczucia po roślince.

Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

Postanowiłem, że pokażę jak wyglądają te moje mięśnie, które "same rosną" - żeby nie być gołosłownym.
Moja waga obecnie to 69-70kg, wzrost 182cm.
Rok temu w najgorszym etapie mojego zdrowia (też i życia) ważyłem 62kg i jedyne co było widać to wystające żebra i biceps jak u dziecka.
Niestety nie mam zdjęć z tamtego okresu, ponieważ nie było czego fotografować. :)
Jestem zadowolony z obecnego wyglądu.
Ostatnio zalałem się trochę tłuszczem trzewnym, ale włączę z powrotem olej kokosowy i na pewno się spali.
Być może kiedyś wrócę do ćwiczeń na siłowni, póki co nie mam na to czasu.

Pozdrawiam

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

jesteś tak jak ja ektomorfikiem albo według ajurwedy typ vata. Jeśli chodzi o ten typ, a ćwiczenia fizyczne to co nas pobudza, co nas stymuluje to bardzo krótkie i bardzo intensywne ćwiczenia czyli 2-3 serie z 10-2 powtórzeniami. Trening całego ciała można wtedy wykonać jak się uprze w 25 minut. Mówią koksy, że sukces to 70% dieta i 30% ćwiczenia, trening 1-2 razy w tyg. krótki ale intensywny da już wystarczającą stymulacje dla organizmu do rozrostu w naszym przypadku. Widać, że jest potencjał u Ciebie, wystarczy tylko uwolnić krakena

Entered Apprentice * 1st Degree
Entered Apprentice * 1st Degree

Czas na ćwiczenia zawsze się znajdzie, nie musisz od razu siedzieć 3h na siłowni ;) chociaż myślę, że jakbyś rozbudował minimalnie klatę, to już wyglądałoby to całkiem spoko i ćwiczenia też by nie były potrzebne. Tu spoko napisali http://www.biomedical.pl/aktywnosc-fizy ... -6310.html . Jak sobie obczaisz te ćwiczenia, to zobaczysz, że dużo czasu na nie nie potrzebujesz tak w ciągu dnia, tylko wymagają regularności i prawidłowego wykonywania.

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Jak ćwiczyć to całe ciało - siłownia zupełnie zbędna a wręcz niepotrzebna.

Dieta na zwiększenie masy mięsniowej - bez treningu - to oxymoron Mruga Biceps oczywisćie jest jednym z najczęsciej używanych mięśni - więc atrofii nie dostanie, ale żeby to rozbudować- to potrzebny trening.

Zainteresuj się kalisteniką aka street workout -em

https://www.youtube.com/results?search_ ... er+workout

BEGINNER CALISTHENICS Training
phpBB [video]

na początek drążek( ale najlepiej nie rozporowy) tylko taki co się wkłada pomiędzy framugę- kosztuje niewiele, do tego podłoga, ewentualnie sztangielki jako dodatek.

Kalistenika jest bardzo popularna - i można rozbudować potężną muskulaturę i siłę funkcjonalną- w naturalnych proporcjach, pozatym nic nie stoi na przeszkodzie żeby łączyć ją z wolnymi ciężarami albo obciążeniem w postaci specjalnej kamizelki( są takie co i 50 kg mają).

Jeden z moich faworytów- własnie ektomorfik

Frank Medrano - Superhuman Bodyweight Workout Domination
phpBB [video]

Tyle że tu dochodzi już obowiązkowo wiedza z kinezjologii, anatomii- ale to z czasem przychodzi. Na Yt znajdziesz wszytko czego potrzeba. Polecam też książkę al kavadlo "podnoszenie poprzeczki" i "Przesuwanie granic"

za darmo w wersj pdf eng na chomiku - al kavadlo "raising the bar" i "Pushing the Limits".

WĘGLOWODANY W DIECIE: kiedy i co jeść? - Jakub Mauricz (Zapytaj Trenera)
phpBB [video]

śniadanie węgle czy tłuszcze ?

ja np. po brązowym ryżu czy owsiance na śniadanie jestem zamulony, śpiący itp., a kiedyś jak za małolata jadło się jajecznicę z 2 kromkami chleba to człowiek czuł się dużo lepiej
NAJZDROWSZE SYSTEMY ŻYWIENIOWE: DIETA PALEO I SAMURAJA | JAKUB MAURICZ (ZAPYTAJ TRENERA)
phpBB [video]

dieta samuraja wydaje się być dobra
Sprawne jelito = lepsza forma? - Patrycja Szachta -Zapytaj Trenera
phpBB [video]

flora jelitowa, jelita, a forma
Pokaż Uwagi moderatora

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Vegan Strongman Eats ONE Meal a Day!
phpBB [video]

Longevity & Why I now eat One Meal a Day
phpBB [video]

Beginner's guide to INTERMITTENT FASTING: THE 7 SIMPLE RULES of starting IF for fat loss
phpBB [video]

Nowy artykuł Dr Mercoli : "18 Foods That Promote Muscle Growth and Definition":

http://fitness.mercola.com/sites/fitness/archive/2016/09/02/18-foods-for-muscle-growth.aspx?utm_source=facebook.com&utm_medium=referral&utm_content=facebookmercola_lead&utm_campaign=20160902_18-foods-for-muscle-growth

"18 artykułów żywnościowych stymulujących wzrost mięśni",
wśród których wymienia łososia (dziko żyjący alaskański), awokado, szpinak, olej kokosowy, jarmuż, brokuły, kiełki, jagody, banany, melony, orzechy, wołowinę itp.

Grand Master Architect * 12th Degree
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Jakie suplementy diety byście polecili przy intensywnym treningu siłowym dla gościa przed czterdziestką? :D

Co sądzicie o kreatynie?

Czy w ogóle odpuścić sobie jakiekolwiek suplementy i odżywki? Koksy (nie mówię o tych hardkorowych) twierdzą, że wspomaganie diety jest konieczne...

Secret Master * 4th Degree
Secret Master * 4th Degree

Wprowadz do diety warzywa straczkowe. Dieta i sen to podstawa, albo mozna zostac naturalem i robic cykle na malych dawkach sterydow, jesc syf, imprezowac i wygladac niehardkorowo naturalnie. :lol:

O_l_O pisze:
@up

to gdzie polecisz kupic ekstrakt lub liście ilex guayusa ?

edit znalazłem pare linków co o tym sądzicie ?

http://allegro.pl/usun-pasozyty-oczysc- ... 95687.html

http://allegro.pl/guayusa-energia-relax ... 85143.html albo stąd http://www.sklepszamana.com/shop/guayusa/

http://www.magicznyogrod.pl/zdrowa-zywn ... -owoc.html
http://www.magicznyogrod.pl/zielarnia/z ... ziele.html

http://www.magicznyogrod.pl/zielarnia/e ... -13-1.html

http://nagualshop.cba.pl/?p=productsMor ... susz-10-gr

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Awatar użytkownika

Dla nieświadomych " kreatyna" nie jest jakimś boskim suplementem , że trzeba sie zastanawiać nad nia. Kreatyne wytwarzamy sami codziennie. Więc jeżeli trenujesz intensywnie to masz jej naturalne braki które mozna uzupełnić w sposób suplementacji bezposrednio po treningu lub w okolicy okolotreningowej.

Master Mason * 3rd Degree
Master Mason * 3rd Degree
Awatar użytkownika

http://www.mnbbc.com/forums/showthread. ... ania-nt-odżywiania-diety

Trochę odkop ale mogę polecić wątek jak i całą stronkę. Kopalnia wiedzy jeśli chodzi o prozdrowotne podejście do treningu i diety.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC [letni]