Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 01 gru 2021, 15:44

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Post: 13 kwie 2013, 13:37 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2011, 0:01
Posty: 894
Lokalizacja: Alpha Orionis
Płeć: mężczyzna
Demaskowanie Dywersantów Informacyjnych

w Środowisku UFO - część 1

James Bartley © 2002

Obrazek

Bycie uprzedzonym o zagrożeniu, oznacza bycie przygotowanym na atak. Teza tego traktatu jest taka, że niektóre osoby w środowisku badań UFO, zjawisk paranormalnych i teorii spiskowych są często używane - świadomie lub nieświadomie, do kontrolowania i manipulowania innymi.
Mamy nadzieję, że informacje zawarte w tym traktacie, pozwolą oszczędzić innym smutku i cierpienia, jaki pochodzi z interakcji z ludźmi, którzy kontrolują i manipulują. Czasami tego rodzaju zakłócenie może trwać przez dłuższy okres czasu. Jeśli człowiek nie wyciągnie nauki z tych doświadczeń, to może on być zaburzany wielokrotnie przez różnych ludzi w przeciągu ich życia.
Zrozumienie, w jaki sposób działają mąciciele i kontrolerzy pracujący w paranormalnej społeczności badawczej, może oszczędzić ludziom dosłownie lata cierpienia. To nie jest przesada.

Spoczywa na tobie zadanie - poszukiwaczu prawdy - aby być w stanie natychmiast zidentyfikować tego rodzaju indywidua, na jakie możesz natrafić albo na konferencji UFO, lub bardziej problematycznie, online.

Jeśli byś poprosił wszystkie osoby, które są zaangażowane w środowisku badań UFO, zjawisk paranormalnych i teorii spiskowych, co ich motywuje, do wykonywania tego rodzaju pracy, to często ich odpowiedzią będzie cos w rodzaju: „ by pomóc innym” lepiej zrozumieć ważne kwestie. Niestety, doświadczenie pokazuje, że wielu z tych "pomocników" w środowisku badań UFO, zjawisk paranormalnych i teorii spiskowych jest ekspertami w zasiewaniu zgryźliwości i podejrzeń w ramach środowiska naukowego. Mąciciele mogą również siać dezinformację i pro-obcą propagandę . Niektórzy z nich są wręcz uzurpatorami, ukrywającymi się za fasadą duchowego guru lub działacza "anty-NWO". Istnieją inne rodzaje mącicieli i manipulatorów. Jest absolutną koniecznością rozpoznanie wszystkich z nich - czym oni są i nie dać się nabrać na ich niekończące się kłamstwa i manipulacje.

Ci mąciciele i artyści dezinformacji będą wykorzystywać - prawdziwe lub wymyślone - "akademickie" lub "nadprzyrodzone" zaplecze, w celu ustalenia ich "dobrego wizerunku" w dziedzinie badań naukowych, w której chcą się przypodobać. Istnieje wiele łatwowiernych i naiwnych osób, które uczęszczają na konferencje UFO, konferencje zjawisk paranormalnych i konferencje spiskowe i przyjmują wszystko, jako prawdę, co zostało powiedziane przez kogoś z przeszłością w wywiadzie albo naukowym środowisku.

Teraz weź, przyjrzyj się bliżej społeczności badań UFO i zauważ, jak wielu badaczy ma powiązania – rodzinne lub osobiste- z Wojskowo / Wywiadowczą społecznością albo przemysłem lotniczo/obronnym. Lista nie ma końca. Niektórzy z tych, którzy lubią grać "wielką naukową szychę" mocno opierają się na swojej przeszłości w wojsku lub wywiadzie, jak gdyby służyło to, jako rodowód ich wiedzy o UFO.
Jeden taki naukowiec zbudował swój wizerunek, badając znany przypadek katastrofy UFO i teraz - rok później – został mianowany głównym badaczem do badań ET. (I to ze stopniem doktora!) Pamiętam, kiedy ten facet pisał powieści.Wyszło szydło z worka.

Moi koledzy i ja, widzimy w kiepskim świetle, jego zrozumienie Obcego Syndromu Uprowadzenia. Zawsze podejrzewałem, że i tak był "na smyczy", przynajmniej od momentu gdy udało mu się znaleźć tak wiele świadków tego wielkiego wydarzenia z pierwszej i drugiej ręki w tak krótkim okresie czasu. Jestem zadowolony, że udzielono mu pomocy w znalezieniu tych świadków. Kiedy przyjął się już, jako „poważny badacz UFO" z poważnym śledztwem - dotyczącym katastrofy - pod jego nadzorem, jego oficer postanowił przenieść go na scenę badań porwań przez obcych jako badacza tych zjawisk. Był w Lotnictwie Air Force wraz z wszystkimi innymi oddziałami służb, w tym CIA, jakie są reprezentowane w społeczności badań UFO. Ta konkretna osoba nie posiada żadnych zdolności psychicznych lub astralnych - z jakich znane są z reguły inne osoby w środowisku UFO / zjawisk paranormalnych. On jedynie reprezentuje typ artysty dezinformacyjnego który użył swojej przeszłości w wywiadzie Air Force by postawić swą stopę w drzwiach. Jest przykładem głębokiego wtargnięcia w środowisko alternatywne. Być może nie zaczęło się to w taki sposób, ale tak wyszło z biegiem czasu. Facet ten jednak
najwyraźniej jest chyba tylko artystą dezinformacji i oportunistą. Prawdziwi dywersanci wydają się obierać sobie za cel osoby, które unikają jakiegokolwiek rozgłosu. Ich celem wydają się być osoby które mają pewne atrybuty i cechy, które mogą albo i nie musza być oczywiste dla dywersanta informacyjnego.

Podczas wojny w Wietnamie media często mówiły o misjach „znajdź i zniszcz” - wykonywane przez jednostki piechoty. Dla celów niniejszego dokumentu, "znajdź i zakłuć" prawdopodobnie byłoby bardziej trafnym opisem, bo zakłócenie jest najmniej oczekiwaną rzeczą jeśli wpuścisz te osoby do twego życia. Opracowaliśmy profile różnych typów dywersantów/mącicieli jakich można przeważnie spotkać w środowisku badań zjawisk paranormalnych.(zobacz 2 część- Esencja kontroli) Kiedy już czytelnik zapozna się ze znakami ostrzegawczymi, zerwanie kontaktu z mącicielem staje się dziecinnie proste
To co robimy jest formą kosmicznej łapanki szpiegów. To kosmiczny kontrwywiad 101. "Mechanizm" wywiadu i kontrwywiadu, a także działań specjalnych został podniesiony na inny poziom, ze względu na nieodłączne możliwości, jakie niektórzy ludzie z MILAB i ludzie z projektu posiadają, jak również znane lub podejrzewane możliwości technologiczne głębokich czarnych agencji wywiadowczych. Ta informacja nie powinna być "nowa" dla każdego badacza porwań przez kosmitów, MILAB, kontroli umysłu i zjawisk paranormalnych.

Dzisiejsi uprowadzani MILAB i MK ULTRA i powiązani z tymi projektami ludzie, mają mnóstwo wyzwań i niekorzystnych sytuacji, o jakich większość ludzi, nawet w tak zwanej "społeczności naukowej" – nie mogła by śnić. Ale wierzę w przekształcanie wad w zalety. Krzywa uczenia się jest w cenie i nie wielu ludzi jest gotowych zapłacić tę cenę. Ponownie, nasze motywy mają oszczędzić szczerym poszukiwaczom prawdy lata zdrady, cierpienia i smutku z powodu niedoinformowania.


DEMASKUJĄC DYWERSANTÓW INFORMACYJNYCH

Obrazek

Metoda stosowana przez dywersantów jest nowoczesnym rozszerzeniem tego, co "powierzchniowy poziom" służb wywiadowczych i służb bezpieczeństwa praktykował - poprzez ludzkich agentów- latami. Głębokie czarne służby wywiadu i bezpieczeństwa, jak również obcy wykorzystują wrodzoną potrzebę pewnych ludzi do kontrolowania innych - jako funkcjonalne narzędzie operacyjne. W efekcie te ludzkie aktywa działają jako zastępczy kontrolerzy w imieniu istot lub agencji, które je kontrolują. Jeśli spędziłeś jakiś czas w środowisku badań UFO i zjawisk paranormalnych/ spisków, to spotkałeś już parę takich osób.

Porywani przez kosmitów, wojskowi uprowadzani (znani również jako MILAB: Termin ukuty przez dr Helmuta Lammera) i osoby zaangażowane w głębokie czarne projekty poddawane są różnym metodom kontroli i manipulacji. Zanim opiszemy szczegółowo różne kategorie "Dywersantów", najpierw opiszemy niektóre z metod wykorzystywanych przez "powierzchniowe" agencje wywiadowcze.
Najpierw izolują jednostki, a następnie, w zależności od celu agencji wywiadowczej, destabilizują, zakłócają, indoktrynują i ostatecznie kontrolują docelową osobę. Istnieją dwa podstawowe sposoby, aby to zrobić.

Pułkownik Oleg Maximovich Nechiporenko, autor "Paszport do zabójstwa: nigdy wcześniej nie opowiedziana historia z Lee Harvey Oswald przez pułkownika KGB, którzy go znali" ujawnia, że jednostka rodzinna zawsze była używana jako "kotwica", aby utrzymać ludzkich agentów pod kontrolą.

Członek rodziny jest najbardziej podstawowym mechanizmem kontroli w wywiadzie i tajnych projektach kontroli. Istnieją niezliczone wariacje korzystania z bliskich członków rodziny, krewnych i przyjaciół rodziny, aby utrzymać kogoś pod obserwacją i/lub kontrolą. Laik musi zrozumieć, że niektórzy ludzie dosłownie rodzą się jako „tajniacy”. Po prostu użyję społeczności wywiadowczej jako przykład.

Powszechnie wiadomo, że członkowie CIA mają relacje towarzyskie tylko wśród swojego „gatunku” i żenią się nawzajem. Dzięki temu wszystko pozostaje w rodzinie. Dzieci urodzone z tych związków są często wychowywane w tajnym społeczeństwie elit . To tylko "powierzchniowy" rodzaj szpiegostwa i czarnych operacji. Nie mówimy nawet o kontroli umysłu i programach zaawansowanej technologii.

Niektórzy członkowie rodziny będą inwigilowani przez większość dorosłego życia w zależności od rodzaju zaangażowania ich rodziców i rodziców znajomych – oraz tego co oni sami wiedzą z własnych obserwacji. Nie z własnej winy, wielu ludzi musi żyć w tego typu kulturze.

Dzieciństwo spędzone w lotnictwie, przemyśle obronnym, NASA, CIA, czy Wojskowo / wywiadowczej rodzinie zasadniczo różni się od kogoś, kto nie urodził się w takich warunkach. Dzieci w pierwszej kategorii, zwłaszcza na wojskowym utrzymaniu, mogą prowadzić koczowniczy styl życia, podróżując z rodziną do każdego nowego posterunku lub zadania, danego jednemu, lub obu rodzicom. Dzieci rodziców są narażone na działanie środowiska przemysłu zbrojeniowego- którego rodzice są częścią Dzieci są często leczone przez wojskowych lekarzy lub wyznaczonych rządowych jednostek. Dzieci czasami są pozostawiane w stanowych lub rządowych placówkach opiekuńczych i przedszkolach. Miej to wszystko na uwadze, w ciągu dalszego rozwijania naszych myśli.

W społeczności wywiadowczej, "Zanurzanie Owcy" jest procesem, w którym żołnierza czynnej służby wojskowej przenosi się z jego macierzystego dowództwa wojskowego do paramilitarnej jednostki, biurokratycznego wydziału lub frontowej organizacji CIA. To nie jest całkiem Tymczasowo Przydzielona służba (TAD) lub oddelegowanie, jak to Brytyjczycy nazywają. Ale jest to coś podobnego. Wojskowa osoba udostępnia szczególne doświadczenie lub możliwości, jakich poszukuje CIA. Wojsko nie chce być postrzegane jako dostarczyciel expertyz a CIA nie chce żeby było wiadomo, że wynajęło od wojska osobę, tak więc człowiek jest często umieszczany w pracy - przez swoich nowych pracodawców - w cywilnym ubraniu, albo ... on lub ona mogą nadal nosić mundur, ale robią w roli tajniaków, w roli kwestionującej jakiekolwiek powiązania z krajem lub rządem, z którego pochodzą.
Nawet jeśli zostaną znalezione zwłoki wojskowej „umoczonej owcy” przez wrogi naród, to nie będzie przy tych osobach nieśmiertelników, rzeczy osobistych lub tatuaży, które mogły by dostarczyć jakichkolwiek wskazówek co do tego, kto wysłał tą osobę na misję.

W pewnym sensie widzimy ten sam typ scenariusza obejmującego wielopokoleniowe rodziny kultu dziedzictwa krwi. To ostatnie zapewnia gotowe źródło programowalnych osób, które mogą mieć dysocjację osobowości i zapominać szczególne wspomnienia. (Patrz Podstawy Urazowej kontroli umysłu http://www.alienlovebite.com/… ) To spełnia wymogi tajności. Niektórzy z nich mają przydatność jako operacyjne aktywa - fizyczne, astralne lub oba naraz. Rytuały jakim zostali poddani niektórzy z nich mogą ustanowić demoniczne fortece w takiej jednostce, co dodatkowo zapobiega ponownej integracji i uzdrowieniu.

Osoby pochodzące z tego typu zaplecza rodzinnego mogą być następnie "umoczonymi owcami" w głębokich czarnych projektach CIA i/lub Wojskowych operacji wywiadu z lub bez porozumienia z rodziną osoby. Podczas stanu kontrolowanego umysłu lub modulowanej częstotliwości stanu astralnego, ludzie z rodzin pewnych linii genetycznych mogą być wykorzystani do przeprowadzania całej gamy ciemnych operacji i przedsięwzięć , i to pod wieloma operacyjnymi przykrywkami lub alter osobowościami. Mają oni ukryte zdolności parapsychiczne i w wielu przypadkach już zostali psychicznie podzieleni na szereg programowalnych segmentów przez kontrolerów i programistów w ich własnych rodzinach.


AGENT PENETRACYJNY

Inny podstawowy typ kontroli objawia się w postaci "Agenta Penetracji” Dla celów porównawczych będziemy teraz omawiać, jak "doskonały nieznajomy"(osoba całkowicie nieznana-przyp.tłum.), może przyjść do czyjegoś życia –całkowicie je zakłócając i zmanipulować nic nie podejrzewającą osobę. Zaczęliśmy interesować się tym tematem po tym jak widzieliśmy raz po raz, jak zmanipulowani ludzie (w ramach ludzkiej lub nie-ludzkiej kontroli) atakowali konkretne osoby (często płci przeciwnej) albo grupy ludzi, w celach kontroli lub manipulacji.
Ci manipulanci – w najlepszym wypadku- mogą zasiać siać ogromne ilości zamieszania i chaosu w życiu osób będących na celowniku - usiłując całkowicie odebrać celom ich wewnętrzną siłę i wiarę w siebie.
Następujący przykład - jaki wyciągnięto z annałów historii szpiegowskiej - jest „powierzchniowego poziomu”. Jest to przykład tego, jak "obcy człowiek" może wejść w życie docelowej osoby i próbować ją kontrolować lub "przekupić”, aby wdrożyć konkretną agendę.


AGENCI ROMEO

Określenie "Agenci Romeo" wszedł do użytku w okresie zimnej wojny. Wschodnio Niemiecki szpieg Marcus WOLF wpadł na pomysł, aby wysłać przystojnych szpiegów do Niemiec Zachodnich, by uwieść poszczególne kobiece sekretarki, które akurat pracowały w szczególnie newralgicznych zachodnioniemieckich agencjach rządowych.

Wolf i jego służby szpiegowskie HVA odniosły znaczny sukces w tym, co było później znane jako "sekretarska ofensywa". Plan był porażająco prosty: Wyślij przystojnych szpiegów mających zaprzyjaźnić się i ostatecznie stworzyć romantyczny związek z jedną starszą samotną kobietą. Idealnie, kobieta ta będzie pracować w newralgicznej zachodnioniemieckiej agencji rządowej.

Podczas początkowej części relacji seksualnych agent Romeo i jego kontrola ustalają najlepsze psychologiczne podejście do wykorzystania na kobiecie, gdy pojawia się aktywny podmiot szpiegostwa. Na początku, agent Romeo poprosi sekretarkę by wynieść coś nieszkodliwego i jawnego z pracy do domu, jak np. czasopisma, lub analizy ekonomiczne
Podczas tego całego procesu tworzony jest profil psychologiczny sekretarki. Luki i słabości zostają zidentyfikowane, a następnie wykorzystane. Niektóre kobiety, które zostały zmanipulowane w ten sposób przekazało tajne informacje do rąk jej chłopaka z Niemiec Wschodnich, ponieważ były zakochane i chciały zrobić wszystko, by ich zadowolić. Więc przeciw kobiecie są używane jej własne emocje.

Albo odwrotnie, powiedzmy że kobieta wścieka się na wieść, że romans był podstawiony i kategorycznie odmawia popełnienia szpiegostwa. W tych przypadkach, może zostać zastosowane trochę więcej "perswazji" w postaci zdjęć i filmów z kobietą uprawiającą seks z jej dawnym kochankiem. Mogą też zostać pokazane zdjęcia- jak przekazuje "dokumenty" (nieszkodliwe rzeczy, które przyniosła do domu z pracy), swemu "chłopakowi" zarówno wewnątrz, na ławce w parku lub gdziekolwiek indziej gdzie wymiana miała miejsce. Kobiety są często przerażone, wierząc, że będą one wystawione służbom bezpieczeństwa własnego kraju jako zdrajca i szpieg, jeśli nie będą współpracować i szpiegować.

Istnieją niezliczone sposoby przekupstwa tych sekretarek kiedy już zaangażowały się w związek z agentem Romeo. Aby mieć pewność, ze ostatni przykład jest skrajnym przykładem "doskonałego nieznajomego" lub "agenta romeo” wchodzącego w życie kobiety i obracając je do góry nogami.

Ale zamieszanie i podporzadkowanie, jakie niektóre kobiety wycierpią w wyniku interakcji z męskimi kontrolerami jest tak samo prawdziwe i bolesne, jak to co znosiły zachodnioniemieckie kobiety. Zamiast zmuszać uprowadzaną kobietę, MILAB lub osobę do popełnienia szpiegostwa, wszystka co należy do męskiego kontrolera aby wypełnił swe zadanie, to trzymać kobietę w stanie wiecznego zagubienia i nędzy. On powstrzymał kobietę, przynajmniej czasowo, przed pozbieraniem się do kupy. Co z zewnątrz może być mylnie postrzegane jako prosta dysfunkcjonalność i zależność po stronie kobiety oraz brak zdolności interpretacji i kontroli po części męskiej może być fasadą dla czegoś zupełnie innego. Pozorna banalność tego wszystkiego sprawia ze staje się to tym bardziej podstępne.


CZĘŚĆ DODAJĄCA OTUCHY

Duch korpusu lub rozmach - co motywowało różne krajowe ruchy oporu przeciw okupacji nazistowskiej, musi odnaleźć korzenie wśród dzisiejszych duchowych wojowników. W swojej klasycznej pracy "Resistance: Europejski Opor przeciw nazizmowi 1940-1945" Foot M.R.D wskazał jak Europejczycy odnajdywali niezliczone sposoby, aby oprzeć się nazistowskim okupantom. Opór nie musi koniecznie oznaczać wojny partyzanckiej lub gromadzenia informacji. Oznaczało to kierowanie krytycznie potrzebnych zapasów do niewłaściwego miejsca. Francuscy pracownicy kolei robili to dość często.

Gdy wagony przybyły na front wschodni, zamiast znaleźć ciepłe ubrania zimowe, niemieccy kwatermistrze znajdywali odzież na ciepłą pogodę, która powinna być wysłana do Afryki Północnej, lub inne miejsce, w rejonie Morza Śródziemnego. Wszystko, co zakłócało plany nazistów i ich harmonogram podboju było formą oporu. Kluczową sprawą było aby nie być postrzeganym jako anty-nazista.

Zbyt wielu ludzi dzisiaj cierpi na syndrom „małego kurczaka”. Te osoby (mające dobre intencje lub nie) szerzą defetyzm i wiktymizację w całym Internecie, lub kręgach wykładowych. Ten defetyzm przyciąga innych, którzy myślą podobnie i w pewnym momencie mamy cały zabi chór ludzi szerzących ewangelię beznadziejności i wiktymizacji. Identyfikacja osób, które składają się na taki "interes" (czytaj dysydent) grupy jest obowiązkowy dla służb bezpieczeństwa tej dawniej wielkiej republiki

To jest duchowa walka w jaką jesteśmy zaangażowani. Wiele z tych wysiłków Draconian, gadów i sługusów Dolnych Archontów (Patrz "hipostaza z Archontów" w edycji Nag Hammadi Library-James Robinson) zostanie przeznaczona do zapobieżenia by poszukiwacz prawdy osiągnął pełna integrację własnych doświadczeń i uczenie się od nich. Czy zdajesz sobie sprawę, czy nie, wielu z was czytając to, jest duchowymi wojownikami w swoim własnym imieniu. I siły zła, w tym naukowcy i manipulowani " pomocnicy" w paranormalny polu, będą zjednoczeni przeciwko tobie.


~ James Bartley

© Tłumaczenie: angelrage dla davidicke.pl

Źródło: http://www.whale.to/b/unmasking.html

_________________
Mundus vult decipi, ergo decipiatur


Ostatnio zmieniony 01 maja 2013, 13:36 przez angelrage, łącznie zmieniany 4 razy


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 13 kwie 2013, 13:37 
Offline
VIP Member
Awatar

Rejestracja: 17 kwie 2009, 22:37
Posty: 10000
Lokalizacja: PLNa górę
   
 
 
Post: 13 kwie 2013, 16:09 
Uwaga dotycząca artykułu. W tekście powtarza się często słowo Dywersanci co z angielskiego zostało przetłumaczone ze słowa "Disruptors". Bardzo ciężko oddać znaczenie tego słowa, można je tłumaczyć tez jako Destruktorzy, Mąciciele, najlepsze jest jednak staropolskie słowo "Warcholstwo" i to mniej więcej oddaję naturę Dywersji czyli dywersantów w środowisku ufologicznym.Na górę
   
 
 
Post: 14 kwie 2013, 17:01 
Offline
Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 maja 2010, 14:47
Posty: 81
Lokalizacja: Polandia
Płeć: mężczyzna
Błędów w tłumaczeniu jest tam znacznie więcej. Wygląda to jak jakieś żygi z translatora. Czasami ledwo rozumiem co czytam, dopóki nie przetłumaczę sobie tego w locie z powrotem na angielski ;-P

Np. "To kosmiczny kontrwywiad 101." Hehh... "101" to angielski idiom, oznaczający kompletny kurs podstaw. http://www.usingenglish.com/reference/idioms/101.html Przetłumaczyłbym raczej jako "Absolutne podstawy kosmicznego kontrwywiadu" lub coś w ten deseń.

"I żenią się nawzajem" :D Domyślam się, że w źródle było "marry each other" ;-J Lepiej by brzmiało "i żenią się ze sobą nawzajem".

"Dzieci urodzone z tych związków są często podnoszone w sekretnym społeczeństwie elit ."
Podnoszone? :D Do wiadomości tłumacza: "raising a child" oznacza "wychowywanie dziecka", a nie "podnoszenie" go :-P

"Doskonały nieznajomy" ["perfect stranger"] to raczej "osoba całkowicie nieznana".

_________________
It's easy to believe it when you don't understand...Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 14 kwie 2013, 18:08 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2011, 0:01
Posty: 894
Lokalizacja: Alpha Orionis
Płeć: mężczyzna
TRanslator się nadaje do pisania kawałów :) tłumacze to wedle własnego zrozumienia - translator raczej traktuje jako "sugestie" co do pewnych słów czy wyrazów ale itak zmieniam zdania tak jakbym sam je pisał. Zawsze mozesz sobie porównać jak "na surowo" będą wyglądały tłumaczenia tych tekstów z moimi.....

Wiem - zawsze mozna zrobić lepiej i dokładniej Mruga - nie przeczę- bynajmniej nie jestem zawodowym tłumaczem, dlatego proszę się nie wstydzić ( ja się bynajmniej nie obrażę a będę wdzięczny) i wszelkie sugestie i zauważone błędy proszę na priv. Często jest tak że dopiero za którymś razem zauważam błąd i poprawiam- w poprzednich tekstach tez było parę niedociągnięć i baboli które po czasie zauważyłem i poprawiłem sam z siebie.

Cytuj:
"Doskonały nieznajomy" ["perfect stranger"] to raczej "osoba całkowicie nieznana".


Wiem co znaczy w szerszym rozumieniu- ale celowo to tutaj tak przetłumaczyłem bo moim zdaniem lepiej pasuje do kontekstu "osoba całkowicie nieznana" było by takie...hmm nie na miejscu( ewentualnie dodam w nawiasie)

taka mała dygresja z mej strony- do usunięcia

_________________
Mundus vult decipi, ergo decipiaturNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 16 kwie 2013, 14:05 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 lis 2009, 10:11
Posty: 1802
Dziękuję za tłumaczenie i w dobrym tonie uwagi kolegi tłumacza z doświadczeniem,
tak pozwolę sobie to nazwać, bardzo ciekawie się to czyta, dziękuję za poszerzenie wiedzy.

_________________
Wszystko jest umysłem...Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów | Powered by phpBB © 2007 phpBB3 Group