Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 25 lis 2020, 9:01

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
Post: 13 gru 2010, 18:51 
Zastanawia mnie na ile ta metoda jest dokładna ...
Znając naukofców
Gdzieś kiedyś słyszałem że jest to jedna wielka bujda ,, mająca popierać
politykę NWO..Na górę
   
 
 

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 13 gru 2010, 18:51 
Offline
VIP Member
Awatar

Rejestracja: 17 kwie 2009, 22:37
Posty: 10000
Lokalizacja: PLNa górę
   
 
 
Post: 13 gru 2010, 18:59 
To ci moge powiedziec tylko co na studiach mialam...
Pani profesor na zajeciach z historii powszechnej wspomniala o datowaniu weglowym jako malo dokladnym.
Okazalo sie, ze swieze zywe skorupiaki zlowione z dna rowu oceanicznego, poddane datowaniu weglem C14
oszacowane zostaly na jakies 2 miliony lat z hakiem....
To tyle na temat niezawodnosci datowania weglowego.Na górę
   
 
 
Post: 13 gru 2010, 19:08 
Jeśli to prawda to całą tak zwaną wiedzę archeologiczną ,,daty
można wrzucić do śmietnika ... :shock:Na górę
   
 
 
Post: 13 gru 2010, 19:15 
No to wrzucaj....lacznie z kambrami, prekambrami i innymi bzdetami...
Skoro swieza malza ma 2 miliony lat... :bezradny:Na górę
   
 
 
Post: 16 gru 2010, 22:09 
Offline
Entered Apprentice * 1st Degree
Entered Apprentice * 1st Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 lis 2010, 22:04
Posty: 5
Płeć: mężczyzna
Maksymalny wiek próbek, dla których można stosować metodę datowania radiowęglowego to 58-62 tys. lat. W przypadku próbek starszych zawartość 14C jest na tyle mała, że jej pomiar obarczony jest dużym błędem. Do tego stężenie izotopu 14C w atmosferze zmieniało się okresowo pod wpływem aktywności słonecznej i być może także innych gwiazd.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 17 gru 2010, 11:23 
Pewne datowanie?

Przy datowaniu metodą węgla radioaktywnego dla tego samego obiektu uzyskuje się często różne wyniki. Przy czym wcale nie są rzadkością wyniki całkiem absurdalne.
W czasopiśmie „Science" opisano datowanie muszli pewnego mięczaka. Metodą węgla radioaktywnego jej wiek określono na 2300 lat. Był tylko jeden mały problem: chodziło o muszlę osobnika obecnie żyjącego
W innym przypadku wiek muszli żyjącego ślimaka oceniono na 27 000 lat.
Podstawą kontrowersyjnej metody węgla radioaktywnego jest rozpad radioaktywnej odmiany pierwiastka węgla, odkryty w 1947 roku przez Willarda Libby'ego. Wszystkie organizmy pobierają w procesie wymiany materii niewielkie ilości radioaktywnego izotopu węgla (symbol chemiczny C). Izotop C14 powstaje w wyższych warstwach atmosfery na skutek oddziaływania silnego promieniowania kosmicznego na azot i unosi się w powietrzu, którym oddychamy. Śmierć organizmu oznacza, że izotop przestaje być absorbowany. Radioaktywne atomy, wchłaniane do momentu śmierci, ulegają później rozpadowi w określonym czasie, zwanym okresem połowicznego rozpadu. Dla węgla C14 okres ten wynosi 5730 lat. Po dwóch takich okresach - w tym wypadku po 11 460 latach - poziom izotopu to już tylko 25% wartości wyjściowej. Po dwa razy dłuższym okresie (tj. po prawie 23 000 lat) ilość izotopu to tylko 6,25% ilości pierwotnie nagromadzonej w ciele.


Obrazek

Datowania dla okresów powyżej 20 000 lat nie mogą być dość dokładne, bo procentowy udział izotopu staje się zbyt mały. Przy tej metodzie łatwo o wielkie błędy pomiarowe. Tylko dla ostatnich 5000 lat metoda węgla radioaktywnego daje przydatne wyniki, z poziomem błędu około 10%.


Do tych wątpliwości związanych z techniką pomiaru dochodzą inne czynniki, które całe te datowania stawiają pod znakiem zapytania. Dotychczas zakładano, że poziom węgla w atmosferze ziemskiej nie zmieniał się od tysiącleci. Czy to założenie jest słuszne? W przeszłości najróżniejsze zdarzenia mogły wpływać na najwyższe warstwy atmosfery, w których tworzy się izotop C14:

• Zanieczyszczenia atmosfery przez wybuchy wulkanów
• Spaliny i emisje wszelkiego rodzaju
• Zmiany intensywności promieniowania kosmicznego (aktywność plam słonecznych)
• Próby z bronią atomową lub wypadki w reaktorach jądrowych
• Wdzierające się w atmosferę meteory i inne masywne ciała niebieskie

Wywołane globalną katastrofą zmiany klimatu i cyrkulacji atmosferycznej też wywierały znaczący wpływ. Gdyby przed potopem atmosfera była inna, z mniejszą zawartością węgla, to pomiary zdecydowanie zawyżałyby wiek. Wiadomo na przykład, że ze względu na nienaturalnie wysoki poziom węgla w roślinach rosnących przy autostradach (przez spaliny), ich datowanie daje fałszywe wyniki.


Może więc zaistnieć wiele zdarzeń, które mniej lub bardziej szkodzą warstwie ozonowej i zmieniają poziom promieniowania kosmicznego, co prowadzi do gwałtownego zwiększenia produkcji węgla radioaktywnego. Z tych względów datowania metodą węgla radioaktywnego dla starszych okresów coraz bardziej poddaje się w wątpliwość.


Całą tę problematykę można przedstawić za pomocą prostego porównania. Jeżeli w zamkniętym pomieszczeniu z oknem znajdziemy wypaloną świeczkę, to na podstawie zawartości tlenu i dwutlenku węgla w tym pomieszczeniu, a także w oparciu o wielkość świeczki i ilość stopionego wosku w stosunku do wielkości pierwotnej, możemy obliczyć, jak długo świeczka się paliła. Zakładamy przy tym stałe warunki ramowe: zamknięte pomieszczenie z określoną ilością tlenu. Do tego punktu sytuacja odpowiada przyjętemu w nauce sposobowi datowania. Skąd mamy jednak wiedzieć, czy okno (które porównać można z niebem) nie było kiedyś otwarte i po jakimś czasie znowu nie zostało zamknięte? Jak długo trwało takie zakłócenie? Czy w przeszłości, np. przy otwartym oknie, istniały może warunki dla przyspieszonego spalania? A może świeczkę zgasił kiedyś wiatr, a później jakieś kolejne zdarzenie znów ją zapaliło? Proste pytania, na które nie ma odpowiedzi. Długość „życia" świeczki możemy ustalić, tylko poczyniwszy pewne założenia. Analogicznie: przy datowaniach substancji organicznych i nieorganicznych też nie znamy warunków ramowych.


Wiek skamieniałych fragmentów czaszek naszych przodków normalnie określa się przy użyciu metod pośrednich, bo inaczej badanie powodowałoby zniszczenie części nielicznie zachowanych szczątków. Polega to na datowaniu wieku warstwy, w której kości zostały znalezione. Ten kontrowersyjny temat omawiałem już wcześniej.
Przedstawione przeze mnie wątpliwości są wprawdzie w nauce znane, ale się ich nie uwzględnia. Rozwinięto jednak naukowe metody pomiarowe, które datowania przy użyciu wcześniej opisanych procedur miały uczynić wiarygodniejszymi i udowadnialnymi.


Zmanipulowane chronologie

Jedną ze znanych metod jest dendrochronologia (chronologia słoi drzewnych). W metodzie tej, porównując różnej grubości słoje, tworzy się sekwencję drzew w różnym wieku. Podobno udało się w ten sposób sięgnąć 10 000 lat wstecz. Metoda ta, którą zwolennicy teorii epoki lodowcowej uznają za bezbłędną, należy do najmniej dokładnych metod datowania. Czy w ogóle można uznać za pewnik, że w przeszłości zawsze drzewom przyrastał tylko jeden słój na rok?

Grubość słoju zależy od lokalnych warunków klimatycznych, które warunkują tempo wzrostu drzewa. Nawet dla laika oczywiste jest, że klimat w rozmaitych miejscach bardzo się od siebie różni. W górach opadów jest znacznie więcej niż na pobliskich równinach. Na zacienionym północnym stoku warunki wzrostu są gorsze niż na intensywniej oświetlonym stoku południowym (tak jest na półkuli północnej, na południowej oczywiście odwrotnie). Drzewa rosnące parę kilometrów od siebie w ekstremalnych przypadkach mają różną grubość słojów rocznych i bezcelowe będzie ich porównywanie. A jeżeli chodzi o dawne drzewa, to z reguły nie wiemy w ogóle, gdzie rosły. Szukanie analogii między układami słojów drzew o różnym wieku okazuje się z tego punktu widzenia czystą spekulacją. Szczególnie jeżeli weźmiemy pod uwagę stosunkowo niewielką długość życia sosen, która sprawia, że konieczne jest znalezienie wielu egzemplarzy porównawczych, przez co prawdopodobieństwo błędu wzrasta. Chronologia oparta na słojach sosen obejmuje jakoby bez żadnych luk ostatnie 12 000 lat. Profesor Hans-Ulrich Niemitz i Christian Bloss opublikowali artykuł Der Selbstbetrugvon C-14-Methode und Dendrochronologia (Zakłamanie metody 14C i dendrochronologii), w którym wysuwają poważne wątpliwości wobec tych metod datowania:


Fachowiec wie, że metodę C14 już dawno spisano by na straty, gdyby nie pomoc ze strony dendrochronologii. Pomiar C14, żeby mieć jakieś znaczenie, musi zostać skalibrowany, a jedynie dendrochronologia dostarcza koniecznych, obszernych źródeł do takiej kalibracji.


Jednocześnie jednak piszą:
Natomiast prawie nikt nie wie o tym, że dendrochronologia bez ,4C nigdy nie byłaby w stanie stworzyć ciągłej sekwencji słojów. Dwie niepewne metody wspierają się i potwierdzają nawzajem. Znowu mamy tu zastosowanie samoudowadniającego się dowodu, podobnie jak w przypadku geologii i darwinizmu, które wykorzystują się nawzajem do określenia wieku Ziemi. Aby zastosować tego rodzaju procedurę porównawczą, jedna z metod pomiarowych powinna być niepodważalna a w tych przypadkach tak nie jest. Z dwóch niepewnych metod absolutnie nie może wyniknąć twierdzenie, a co najwyżej hipoteza.


Jeszcze bardziej niepewnym sposobem datowania nowszych dziejów Ziemi jest metoda warwowa. Te warwy (iły warstwowe), w których zauważyć można związane z porą roku przebarwienia wapienne, umożliwia ją jakoby pewne datowania dla ostatnich 10 000 lat. Zakłada się po prostu, że w ciągu roku odkładała się jedna warstewka iłu jeziornego. Jeżeli jednak miał miejsce opisywany przeze mnie w tej książce potop, to podczas jego trwania powstały niezliczone warstewki, nanoszone kolejnymi falami. Epoki szacowane na tysiące lat mogłyby się w ten sposób skurczyć do nawet jednego dnia. Tak więc metodą tą rządzą dowolność i przypadek58.
Podobne wątpliwości dotyczą wszystkich innych metod datowania, np. „magnetostratygrafii, która opiera się na paleomagnetyzmie skał magmowych i osadowych".59 Tą metodą można rzekomo uzyskać datowania sięgające ponad 50 000 lat wstecz. Jednak również w tym przypadku nie znamy tempa przyrastania skał i intensywności magnetyzmu, jaki panował na Ziemi, kiedy skały stygły.


Wszystkie opisane metody datowania są niedokładne, bo po prostu nie znamy warunków, jakie panowały w przeszłości w różnych miejscach. Ciągle próbuje się obecne stałe parametry środowiska przenosić (podpierając się teoriami jednostajności Darwina i Lyella) w przeszłość.


Błędne datowanie znalezisk nieorganicznych

Metodą C14 można określać tylko wiek materiałów organicznych. Materiałów nieorganicznych (np. skał) tą metodą nie da się datować. Dla nich opracowano inne sposoby, których kilka chciałbym tu krytycznie przeanalizować.
W większości metod datowania (w analizie termoluminescencji, w metodzie rezonansu elektronowego) jednostką miary jest okres połowicznego rozpadu albo uwalniane ilości promieniowania. Opierają się one na znanych mechanizmach sekwencji rozpadu pierwiastków radioaktywnych, w szczególności uranu 238, który jest w naturze najbardziej rozpowszechniony. Mogłyby być słuszne w pewnym szczególnym, teoretycznym przypadku - tyle że taki przypadek nie zachodzi, ponieważ nie znamy warunków ramowych.


Zakłada się, że izotopy radioaktywne, obecne w dzisiejszej atmosferze, występowały w niej też w przeszłości. A może w skałach występują resztki promieniowania, jakiego nie znamy i jakiego dziś już nie ma? Ze względu na inny okres rozpadu tych izotopów uzyskalibyśmy zupełnie inne datowania. Ponadto zakłada się, że intensywność promieniowania radioaktywnego w ciągu dziejów Ziemi (liczących sobie jakoby cztery i pół miliarda lat) wcale się nie zmieniała. Oczywiste jest, że (podobnie jak w poprzednich wypadkach) takie teoretyczne podstawy datowań należy jednoznacznie odrzucić. Dopiero kiedy geologia zwróci uwagę na te sprzeczności, kiedy odrzuci darwinizm jako błędną drogę i uwzględni wpływ katastrof na dzieje Ziemi, być może uda się lepiej i dokładniej oszacować długość epok naszego globu.


Hans Joachim Zillmer - "Pomyki Darwina"Na górę
   
 
 
Post: 17 gru 2010, 12:26 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 cze 2010, 17:52
Posty: 1629
Lokalizacja: Poland
Płeć: mężczyzna
Tak podkreślę.

Nawet gdyby metoda radiowęglowa była superdokładna, co do minuty, to dotyczy jedynie materiałów organicznych.

W praktyce wiąże się to z tym, że archeolodzy znajdą jakąś kość mysz, albo resztki wypalonego ogniska koło kamiennej świątyni, albo piramidy, wykonają datowanie C-14 i już twierdzą, że wiedzą kiedy ta świątynia powstała. Przecież to jest bez sensu. Daty WYCIĘCIA kamienia nie da się określić inaczej niż kontekstem historycznym, czyli w zasadzie pozostałymi źródłami pisanymi, co daje właściwie dowolność i pełną kontrolę kliki archeo nad interpretacją i datowaniem czegokolwiek starszego niż powiedzmy 1000 lat.

No ale tak to się kręci. Większość społeczeństwa, indoktrynowanego od dziecka przez "edukację", łyka takie bzdury. A jeśli autorytet powie: "Metoda radiowęglowa", jeszcze do tego dorzucając "C-14" to już 99% ludzi przyjmuje to za pewnik, prawdę i niepodważalny fakt.

Pozdrowienia dla Zachiego Hawassa, w mym mniemaniu ikony tego sposobu manipulacji umysłami mas w temacie: Historia i Archeologia

Pozdrawiam

_________________
Rzuć orgonit pod wieżę komórkową którą widzisz. Starczy.
Pod znaczy w zakresie 40-400m od niej, tak jest najlepiej.
An eye for an eye will make us all blind. M. Gandhi
Pamiętaj, że nawet najmniejszy wysiłek przyniesie korzyści w przyszłości. Tutaj nie chodzi o ideę, a o twoje życie! Warto się starać, choć w danej chwili może to wydawać się zupełnie bez sensu.
Miłość i Wdzięczność - najlepsza medytacja, modlitwa, ochrona. Patrz M. Emoto, woda.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 17 gru 2010, 12:37 
Offline
Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 sie 2010, 22:27
Posty: 650
Lokalizacja: Śląsk
Płeć: mężczyzna
Cytuj:
Cytuj:
octirion napisał

Kiedy piszę o nowoczesnych datowaniach to właśnie mam na myśli metody izotopowe. Zdaje się że Zillmer ostro krytykuje metodę C14 (nie pamiętam już czy to u niego czytałem czy gdzieś indziej) ale robi to tak jakby sam nie wiedział na czym ona polega. Datowania radiowęglowe wymagają wprawdzie kalibracji ale jej zasady są znane i stosowane już od lat 70. i cały czas udoskonalane co pozwala na zwiększenie precyzji pomiarów. Wiadomo też że nie daje ona prawidłowych wyników dla znalezisk młodszych niż 200 lat i starszych niż 60 tys. Poza tym równolegle używa się kilkunastu różnych metod radiodatowania dzięki czemu można wyeliminować ewentualne błędy aparatury.

http://davidicke.pl/forum/post52747.html#p52747

octirion@ może rozwiniesz tą kwestię?Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 17 gru 2010, 13:15 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 cze 2010, 17:52
Posty: 1629
Lokalizacja: Poland
Płeć: mężczyzna
Ostatni wpis użytkownika Octirion 28 paź 2010. Konta nie skasował. Moja opinia przyczajony agent. Nie odpowie, chyba że teraz.

Też squam jestem ciekawy odpowiedzi. :tak:

Pozdrawiam

_________________
Rzuć orgonit pod wieżę komórkową którą widzisz. Starczy.
Pod znaczy w zakresie 40-400m od niej, tak jest najlepiej.
An eye for an eye will make us all blind. M. Gandhi
Pamiętaj, że nawet najmniejszy wysiłek przyniesie korzyści w przyszłości. Tutaj nie chodzi o ideę, a o twoje życie! Warto się starać, choć w danej chwili może to wydawać się zupełnie bez sensu.
Miłość i Wdzięczność - najlepsza medytacja, modlitwa, ochrona. Patrz M. Emoto, woda.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 17 gru 2010, 13:28 
squam pisze:
Poza tym równolegle używa się kilkunastu różnych metod radiodatowania dzięki czemu można wyeliminować ewentualne błędy aparatury.[/b]


Raczej tylko kilku...

- metodą potasowo-argonową
metoda stosowana do datowania skał o wieku setek tysięcy lub milionów lat. Została opracowana w latach pięćdziesiątych XX wieku. Dopuszczalny błąd chronologiczny tej metody wynosi maksymalnie 10%

W tej metodzie mierzy się zawartość argonu 40Ar powstałego z rozpadu jądra potasu 40K. W obliczeniach zakłada się, że cały rejestrowany argon zawarty w minerale powstał po zastygnięciu skały. Jest to warunek niezbędny.Nie ma metody, która pozwalałaby zmierzyć początkową zawartość argonu 40Ar przed i tuż po zastygnięciu skały. Radioaktywny argon 40Ar powstały z rozpadu potasu 40K zawartego w skałach jest nie do odróżnienia od argonu 40Ar pochodzenia atmosferycznego.

- metodą uranowo-torową
metoda datowania bezwzględnego, opiera się na rozpadzie promieniotwórczym izotopów uranu, optymalna dla przedziału chronologicznego od 500 do 50 000 lat temu.Metodę tę można stosować w datowaniu:
* skał bogatych w węglan wapnia
* nacieków jaskiniowych i raf koralowych
* zębów
Datowanie oblicza się mierząc stosunek ilości toru do uranu

- metodą rubidowo-strontową
etoda datowanie bezwzględnego ze względu na bardzo długi czas rozpadu izotopu rubidu (wynosi on około 48,6 mld lat) W tej metodzie Ru87 zamienia sie w Sr87. Metoda ta jest użyteczna do datowania skal magmowych i osadowych o wieku ponad 100 mln lat.

- metodą trytową
analogiczny sposób określania wieku wody, odciętej od możliwości wymiany z innymi zbiornikami wód oraz z parą wodną atmosfery. Gdy woda znajdzie się w zamkniętym zbiorniku, zatrzymuje się dopływ trytu i ilość jego zaczyna maleć na skutek rozpadu promieniotwórczego beta minus.
(z powodu prób nuklearnych ta metoda jest już fikcją)

Wyjaśnijmy to sobie... słowo "kalibracja" w tych wypadkach to co najmniej grube nieporozumienie. :lol: (należy wliczyć też asystenta :język: czyli to co asystent spartoli.
Słowo eliminacja błędów aparatury w tym wypadku to co najmniej "kosmiczne" nieporozumienie. :lol:

Dla myślących inaczej :język: - miałem Metrologię przez 2 lata. Wiem co to jest kalibracja.
We wszystkich niemal wypadkach potrzebny jest tzw "wzorzec". jaki może być wzorzec czy pomiarach promieniotwórczych ?

Wszystkie te metody są totalnie bezużyteczne przy archeologii i wzajemna korelacja niemal nie istnieje.
Innymi słowy te metody noszą wspólną nazwę "Datowanie Według Uznania".Na górę
   
 
 
Post: 17 gru 2010, 13:34 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 cze 2010, 17:52
Posty: 1629
Lokalizacja: Poland
Płeć: mężczyzna
Pomijając inne aspekty, nadal podtrzymuję, że te metody podają daty zastygnięcia/przekształcenia skał, A NIE DATĘ ICH UŻYCIA, czyli wycięcia z kamieniołomu, czyli wykorzystania do budowy obiektu. Nawet gdyby te metody były dokładne do do minuty. Należy to zrozumieć.

Kamieniołom, skała może czekać wiele milionów na odkrywcę, który uzna ją za źródło budulca.

Pozdrawiam

_________________
Rzuć orgonit pod wieżę komórkową którą widzisz. Starczy.
Pod znaczy w zakresie 40-400m od niej, tak jest najlepiej.
An eye for an eye will make us all blind. M. Gandhi
Pamiętaj, że nawet najmniejszy wysiłek przyniesie korzyści w przyszłości. Tutaj nie chodzi o ideę, a o twoje życie! Warto się starać, choć w danej chwili może to wydawać się zupełnie bez sensu.
Miłość i Wdzięczność - najlepsza medytacja, modlitwa, ochrona. Patrz M. Emoto, woda.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 17 gru 2010, 13:44 
thozo pisze:
Pomijając inne aspekty, nadal podtrzymuję, że te metody podają daty zastygnięcia/przekształcenia skał, A NIE DATĘ ICH UŻYCIA, czyli wycięcia z kamieniołomu, czyli wykorzystania do budowy obiektu. Nawet gdyby te metody były dokładne do do minuty. Należy to zrozumieć.
Kamieniołom, skała może czekać wiele milionów na odkrywcę, który uzna ją za źródło budulca.
Pozdrawiam


No oczywiście że tak, bo cała reszta metod które za to odpowiadają to zwykłe zmyślanie i gdybanie "Gdzie by to wrzucić aby pasowało.?" Nie istnieją jakiekolwiek metody datowania powierzchniowej obróbki.
Czasami powtarzam...czasami w metalurgii można coś zobrazować w obrazie rdzewienia (utleniania) lub inaczej w metalach nieżelaznych tzw. "patyny" czyli i tak tlenków, przy założeniu stałych warunków atmosferycznych (co jest często niemożliwe do ustalenia).Na górę
   
 
 
Post: 17 gru 2010, 13:59 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 cze 2010, 17:52
Posty: 1629
Lokalizacja: Poland
Płeć: mężczyzna
redmuluc pisze:
thozo pisze:
Pomijając inne aspekty, nadal podtrzymuję, że te metody podają daty zastygnięcia/przekształcenia skał, A NIE DATĘ ICH UŻYCIA, czyli wycięcia z kamieniołomu, czyli wykorzystania do budowy obiektu. Nawet gdyby te metody były dokładne do do minuty. Należy to zrozumieć.
Kamieniołom, skała może czekać wiele milionów na odkrywcę, który uzna ją za źródło budulca.
Pozdrawiam


No oczywiście że tak, bo cała reszta metod które za to odpowiadają to zwykłe zmyślanie i gdybanie "Gdzie by to wrzucić aby pasowało.?" Nie istnieją jakiekolwiek metody datowania powierzchniowej obróbki.
Czasami powtarzam...czasami w metalurgii można coś zobrazować w obrazie rdzewienia (utleniania) lub inaczej w metalach nieżelaznych tzw. "patyny" czyli i tak tlenków, przy założeniu stałych warunków atmosferycznych (co jest często niemożliwe do ustalenia).

:tak: :tak: :tak:

_________________
Rzuć orgonit pod wieżę komórkową którą widzisz. Starczy.
Pod znaczy w zakresie 40-400m od niej, tak jest najlepiej.
An eye for an eye will make us all blind. M. Gandhi
Pamiętaj, że nawet najmniejszy wysiłek przyniesie korzyści w przyszłości. Tutaj nie chodzi o ideę, a o twoje życie! Warto się starać, choć w danej chwili może to wydawać się zupełnie bez sensu.
Miłość i Wdzięczność - najlepsza medytacja, modlitwa, ochrona. Patrz M. Emoto, woda.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów | Powered by phpBB © 2007 phpBB3 Group