Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 27 lut 2021, 2:34

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Post: 29 sie 2010, 15:36 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 lut 2010, 23:29
Posty: 1780
Płeć: mężczyzna
Cytuj:
Jest to bardzo skomplikowane pytanie! Mimo jego prostoty, trudno na nie odpowiedzieć, ponieważ słowo "Hermetyzm" dla każdej osoby oznacza coś innego. Najlepszym, co mogę zrobić, jest wyjaśnić, co Hermetyzm, zwłaszcza Hermetyzm Franza Bardona, oznacza dla mnie.

Według przyjętej historycznej mitologii (nie zachowały się na to żadne fizyczne dowody) Hermetyzm wywodzi się ze starożytnego, prehistorycznego Egiptu, od osoby Hermesa, Po Trzykroć Wielkiego. W tym czasie ludzkość w większości utraciła swoje rozumienie tego, co jest osiągalne dla istoty ludzkiej, i potrzebowała jakiegoś systemu, dzięki któremu mogłaby odzyskać swoje prawdziwe, ludzkie dziedzictwo. Tym w swojej esencji jest Hermetyzm - systemem, który umożliwia odzyskanie pełnej świadomości naszego prawdziwego dziedzictwa jako istot ludzkich.

Istnieje wiele cech filozofii hermetycznej, które definiują Hermetyzm. Oto kilka z nich:

1. Filozofia czterech elementów i akashy; oraz dwóch fluidów (elektrycznego i magnetycznego).

2. Filozofia czterech rzeczywistości: akasha, rzeczywistość mentalna, astralna i fizyczna.

3. Filozofia trzech ciał: mentalnego, astralnego i fizycznego.

4. Filozofia zajmująca się przyczynowym związkiem pomiędzy świadomością a czasoprzestrzenią.

5. Filozofia zajmująca się strukturą Jaźni, a która mówi, że WSZYSTKIE rzeczy istnieją jako część boskiej Jedności Jaźni.

6. Filozofia mówiąca, że WSZYSTKIE rzeczy są żywe i, na swój sposób, świadome.

7. Filozofia mówiąca, że ludzie nie tylko są w stanie łączyć się z boskością, lecz że to jest nasze wrodzone prawo - nasz prawdziwy, "normalny" stan rzeczy.

8. Filozofia, dla której hasło "poznaj siebie" jest pierwszym krokiem ku wiedzy o Jednej Jaźni.


Istnieją także aspekty praktyki hermetycznej, które definiują Hermetyzm, i poniżej jest kilka z tych, które są specyficzne dla Hermetyzmu Bardona:

1) Introspekcja i badanie najbliższej, osobistej jaźni[1]. Jest to dokonywane w kontekście czterech elementów i trzech ciał. W pierwszym kroku IIH (Initiation Into Hermetics) jest to ukazane jako praca nad dwiema połowami zwierciadła duszy ORAZ w ćwiczeniach mentalnych. Dzięki tym praktykom poznajesz siebie oraz zgłębiasz mechanizmy swojego własnego działania. Jest to również widoczne w Alchemii (jednej z tradycyjnych "Sztuk hermetycznych") - pierwszym działaniem jest badanie podstawy "materii pierwotnej" poprzez pracę laboratoryjną, która dzieli ją na różne składniki.

2) Transformacja samego siebie. To również jest osiągane poprzez użycie czterech elementów i trzech ciał. Jest to najdłuższe i najbardziej żmudne zadanie, ponieważ musi być transformowanych bardzo wiele warstw jaźni. Pierwszym etapem jest transformacja osobowości przedstawiona w IIH, w krokach od drugiego do czwartego. Wymaga to całkowitej transformacji ciała astralnego, stąd wszystkie te ćwiczenia rozwijające magiczne umiejętności. Drugim i dużo dłuższym etapem jest transformacja Jaźni indywidualnej (tj. doczesnego ciała mentalnego), co jest zawarte w krokach od piątego do ósmego. Trzeci i ostatni etap transformacji samego siebie jest prawdopodobnie najtrudniejszy; jest to świadoma integracja Wyższej Jaźni (tj. wiecznego ciała mentalnego) do indywidualnego i osobistego poziomu Jaźni.

3) Transformacja zewnętrznego świata. Chociaż jest to postrzegane jako zadanie wykonywane jednocześnie z transformacją samego siebie, to jest w stosunku do niej drugorzędne i w zasadzie jest jej częścią. Kiedy transformacja samego siebie osiąga koniec trzeciego etapu i wieczne ciało mentalne świadomie manifestuje się na poziomie osobowości, nagle znika "zewnętrzny świat" - od tego momentu były "zewnętrzny" świat jest doświadczany jako część Jaźni. W tym miejscu "transformacja zewnętrznego świata" JEST transformacją samego siebie.

4) Osobiste eksperymentowanie i bezpośrednie doświadczenie są ważnymi narzędziami używanymi do osiągnięcia powyższych zadań. Praktyczna praca nad Hermetyzmem tworzy intelektualną zdolność pojmowania. Zapewnia także bogaty grunt dla stałego wzrostu intelektu.

5) Wyostrzony intelekt jest kolejnym ważnym narzędziem. Hermetyzm nadaje umysłowi ostrość brzytwy.

6) Równowaga jest kolejnym ważnym narzędziem. Każda cząstka pracy hermetycznej wykonywana jest, aby zwiększać i tworzyć równowagę wewnątrz poziomów Jaźni. Pierwszym celem jest osiągnięcie astralnej równowagi elementów wewnątrz osobistej Jaźni. Kiedy już się to uda, wówczas celem staje się mentalna równowaga elementów wewnątrz osobistej Jaźni. To wszystko prowadzi osobę do Otchłani pomiędzy rzeczywistością doczesną i wieczną, której przekroczenie wymaga absolutnej i niezachwianej Równowagi.

7) Kierowanie samym sobą, czyli świadoma kontrola jaźni, jest następnym ważnym narzędziem. Ćwiczenia hermetyczne uczą, jak świadomie używać własnych, naturalnych sił. Dotyczy to sił, które działają wewnątrz nas samych, jak i tych, które działają na zewnątrz. Na przykład pierwszy krok IIH ukazuje uczniowi naturę jego umysłu i ćwiczy w sztuce jego kontroli. Uczy również natury własnej osobowości (praca ze zwierciadłem duszy), która jest NIEODZOWNYM składnikiem sztuki udanej transformacji samego siebie. Co więcej, jest to podstawowy sposób na świadome używanie praw natury, aby uzyskać zewnętrzną zmianę (eucharystyczna magia powietrza, jedzenia i wody). Aby rozwinąć zdolność wywierania zewnętrznych zmian, uczeń MUSI posiąść umiejętność kontrolowania samego siebie. Samokontrola (tj. zdolność do definiowania własnych reakcji na bodźce zewnętrzne i wewnętrzne, zamiast bycia przez nie zdeterminowanym) jest niezbędnym składnikiem do osiągnięcia równowagi elementów.

8) Respekt i oddanie są również ważnymi elementami. W sercu filozofii i praktyki hermetycznej leży poświęcenie się boskiej Jedności Jaźni, "Wszystkiemu". To objawia się jako pewien rodzaj kodeksu moralnego, który podkreśla pełną miłości dobroć kierowaną ku innym oraz służenie ludzkości. Jest to żywe, mistyczne serce, które daje życie magii hermetycznej. Co więcej, ten duch czci i oddania objawia się w różnorakich formach, lecz naturą Hermetyzmu jest to, że jego praktyka rodzi indywidualność.

Cóż, mając więcej czasu, mógłbym się rozpisać dalej i wymienić dużo więcej rzeczy. Mam nadzieję, że to, co napisałem, zapewnia przynajmniej odrobinę wglądu w temat. Można również zajrzeć do książki Kybalion, która wyjaśnia niektóre aspekty filozofii hermetycznej i może pomóc ją zrozumieć bardziej niż moje słowa. Jednak książka ta jest pisana dość archaiczną formą języka.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[1] Rawn Clark opisuje człowieka jako: 1) ciało fizyczne; 2) jaźń osobistą składającą się z niższych emocji i z racjonalnej zdolności osądzania; 3) jaźń indywidualną będącą wyższymi emocjami oraz przejawem wyższej woli; 4) jaźń wyższą będącą wiecznym umysłem i witalną siłą życia; 5) jaźń jedności będącą poziomem całkowitego zjednoczenia z wszelkim istnieniem. - przyp. tłum.


http://franzbardon.pl/hermetyzm.php
http://davidicke.pl/forum/kybalion-okultystyczna-m-dro-egiptu-t3617.html

_________________
Obrazek

http://www.prisonplanet.pl/Na górę
 Wyświetl profil  
 
 

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 29 sie 2010, 15:36 
Offline
VIP Member
Awatar

Rejestracja: 17 kwie 2009, 22:37
Posty: 10000
Lokalizacja: PLNa górę
   
 
 
Post: 12 mar 2012, 15:43 
Cytuj:

17 stycznia 2012

Jak Leczy Boskie Swiatlo.Jak leczy Boskie Swiatlo ( Medecyna Hermetyczna.Zaginione Sekrety Tota Hermesa Trismegistusa).LEGENDA O SZMARAGDOWYCH TABLICACH

Bóg czy czarownik? Wszystkie księgi na temat ezoteryki odnoszą się z do Hermesa Trismegistusa lub Hermesa Trzykrotnie Wielkiego i jego ?Szmaragdowych Tablic?. Czczony przez greckich mieszkańców egipskiej Aleksandrii oraz identyfikowany ze starożytnych Thothem, Hermes Trismegistus uważany był za ludzkiego króla, który rządził przez 3000 lat, pisząc w tym czasie 35.000 niezwykłych ksiąg, co było ciekawym sposobem na wykorzystanie trzech tysiącleci. Choć znane są jedynie fragmenty prac tej mitycznej postaci, to jak na ironię przekazali je chrześcijańscy autorzy.
A oto fragment ze Szmaragdowych Tablic w j. polskim.:
"Emisariuszem Mieszkańca jestem ja na Ziemi,
wypełniając jego polecenia tak by wielu moglo być wzniesionych.
Teraz powrócę do labiryntu Amenti,
pozostawiajac za sobą część mej mądrości.
Zachowajcie ją i trzymajcie się polecenia Mieszkańca:
Wznoście zawsze swe oczy w kierunku światlą.

Z czasem na pewno będziecie jednością z Mistrzem,
pewnym jest, że będziecie jednością z mistrzem,
pewnym jest nawet, że jednością ze wszystkim.

Teraz, Odchodzę od was.
Znacie moją polecenia,
trzymajcie się ich i bądźcie nimi,
a ja będę z wami,
pomagajac wam i prowadząc do Światła."


Surja liczy,że dla niej się otworzyły tajemnice Hermesa Trismegistusa,sekrety leczenia Boskim Swiatłem.
I oto jej artykuł "Jak ja leczę "(z pamietnikow Surji), przełumaczony przeze mnie na j. polski:


" Jak ja leczę " Autor : Surja

"O tym kim jest Tot Hermes Trismegistus , dowiedzałam się w końcu lat 90-tych.Przeczytałam na jego temat wszystko,co mogłam znaleźć. Pierwszą reakcją po przeczytaniu -to był szok dla mnie.
Hermes jest największym i dotychczas nie przewyższonym Uzdrowicielem. Przez niego została stworzona medycyna germetyczna,sekrety której się liczono zaginionymi dużo wieków temu! Podstawowymi zasadami medycyny germetycznej są : niemożliwość fizycznej (chirurgicznej) ingerencji do ciała i mózgu człowieka;leczenie światłem. Wyobrażcie sobie jakie było moje zaskoczenie,gdy zrozumiałam,że leczę jak Hermes.

Chcę odrazu powiedzieć,że nie pasuje tu żaden elektryczny prąd,elektryczne światło.Wogóle żaden sprząt elektryczny nie daje tego efektu,tak jak światło człowieka-dawcy.Pracuję światłem słonecznym.Zaczęłam leczyć w roku 1991,jednak samodzielnie zaczęłam działać dopiero w roku 2000. Na moim rachunku są wyleczone obrzęki mózgu,padaczka,wylewy,ataki serca,cukrzyca,choroby wątroby,nerek,układ endokrynny( w tym i szyszynka),mi się udawało podnosić macicę i nerki.Bardzo dobrze się leczą poparzenia i złamania.Lekko się ponawia potencja mężczyzn ,frygidność kobiet.Przeróżne stany zapalne.Oczyszcza się krew.Praktycznie nie ma chorób nieuleczalnych. Ale wyleczyć możno tylko tych,kto chce się wyleczyć,kto ma chęć i zainteresowanie do życia. Trochę zdrowego rozsądku i dotrzymania elementarnego konwenansu w bycie plus oddziaływanie światła. Po zakończeniu kursu leczenia moi byli chorzy mogą same leczyć ludzi i siebie. Jako zasada -oni już prawie nigdy nie ryzygnują z medytacji.Samodzielne medytacje zaczynają prowadzić prawie odrazu.Mogę powedzić,że moi chorzy bardzo szybko przestają przyjmować leki,zapominają brać leki. W ciągu pierwszych dwu tygodni ustępują mocne bóle nawet w przypadku ciężkich schorzeń.Nawet u chorych,którym lekarze proponują narkotyki.Mogę jeszcze powiedzieć,że nigdy nie liczyłam,że uzdrowicielstwo jest sensem mego życia.Nigdy nie stawiałam na taśmę tej sprawy i nawet nigdy nie dawałam ogłoszeń.Leczę tylko tych ,kogo spotykam na mojej drodze życiowej.Przyjaciele i sąsiedzie,ich znajome,czasami leczę nieznajomych,i nawet niezapoznanych ze mną ludzi.Czasami moje uczniowie proszą o wyleczenie kogoś ze swoich znajomych.Powinnam stwierdzić,że nigdy nie liczyłam możliwym w odmóweniu komus w pomocy.Czy miałam porażki?,Rzeczywiście.Miałam ludzi,którzy odeszły wcześniej,nie skończywszy kuracji.Miałam i takich,którzy liczyli,że nie należy się leczyć do skutku-będą pozbawieni renty inwalidzkiej.Miałam i niezdyscyplinowanych pacjentów.To teraz jestem taką doświadczoną i znającą.a wcześniej .....Też się uczyłam.
W swoim czasie dla nie było dużym objawieniem,że nie wszyscy ludzie chcą żyć. Zwykle nie mam kontaktu z ludżmi,którzy liczą,że jestem zobowjązana,a oni nic nie powinni.Teraz się nauczyłam ich odzróżniać i umiem z nimi współpracować.Wsystko przychodzi z dośiadczeniem.Mogę udzielić kilku ogólnych porad.Pamiętajce,że wszystkie leki,nawet same nieszkodliwe,takie jak witaminy, mogą wyrządzaić notoryczną szkodę dla waszego systemu immunolgicznego,a częto i nie tylko dla immunologicznego.Proszę jak najczęścij się rozluźniać,,a jeszcze lepiej uczyć się relaksacji.Spać trzeba,jak najwięcej.Radzę trzymać swój organizm w czystości,chociaż bym według Siemonowej.I proszę mamietać,że wasze zdrowie i zdrowie waszych bliżnich potrzebne jest tylko dla was."

Tłumaczenie z j rosyjskiego na j.polski : Ivona Krupa. kresowiankaZaprazsam do moich blogow o podobnej tematyce ,oto sa linki;

http://jogaswiatla-rozwoj.blog.onet.pl/

http://jogaswiatla-rozwoj.blog.onet.pl/JOGA-SWIATLA-z-pamietnikow-blo,2,ID447200059,RS1,n
Zrodlo: http://jakleczyswiatlo.blog.onet.pl/Jak-Leczy-Boskie-Swiatlo,2,ID448439006,nNa górę
   
 
 
Post: 13 mar 2012, 9:29 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 lut 2010, 23:29
Posty: 1780
Płeć: mężczyzna
[PDF] KYBALION
www.franzbardon.pl/pliki/Kybalion.pdf

_________________
Obrazek

http://www.prisonplanet.pl/Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów | Powered by phpBB © 2007 phpBB3 Group