Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 20 sie 2014, 17:31

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Grand Elect Mason * 14th Degree
Awatar użytkownika

Od jakiegoś już czasu na każdej tubce :

– pasty do zębów,

– kremu do rąk,

– balsamu do ciała,

– kremu do twarzy,

– i welu innych są kolorowe paski.

Każdy kolor tych pasków oznacza jakiej jakości jest zawartość w opakowaniu.
Obrazek
I tak :

Czarny – TYLKO chemiczne składniki

Czerwony
– chemiczne dodatki, soda i podobne

Niebieski – połowa chemi, połowa natura

Zielony
– CAŁKOWICIE NATURALNE SKŁADNIKI bez chemii, fluoru, aspartanu

Są to oznaczenia Certyfikatu Jakości ISO i bezwzględnie oznaczenie jest wymaganie dla BEZPIECZEŃSTWA stosowania produktów przez UNIE Europejską w celu ochrony konsumenta.

http://grawitacja44.wordpress.com/

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 30 maja 2010, 11:23 
VIP Member
Awatar

Adrian, dzieki :) Nie wiedziałam, zapamiętam na amen. No proszę, jest coś jak "kod szybkiego rozkmicenia" w sklepie. Ciekawa informacja.

Pokłony dla Ciebie... coś nowego i ważnego ;)

Wiesz co przeczytałem na paście bez fluoru dla dzieci?

"Jest przeznaczona dla dzieci otrzymujacych optymalna dawke fluoru lub przyjmujacych tabletki fluorowe" :shock:

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

adrian88888 pisze:
... Czarny - TYLKO chemiczne składniki

czarno to widzę... :ninja: :wacko:

p.s.
też chciałem to wstawić ale pisałem co innego.

"Łatwiej jest rozbić atom, niż obalić przesąd" - Albercik Einstein

Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

a jakie pasty do zębów na polskim rynku są bez fluoru? jakich używacie?

gajer pisze:

nie nieobojetnych past nie tylko jezeli chodzi o fluor na rynku, ja sobie przywoze ajurwedyjskie, ew uzywam wody utlenionej.

adrian88888 pisze:
Są to oznaczenia Certyfikatu Jakości ISO i bezwzględnie oznaczenie jest wymaganie dla BEZPIECZEŃSTWA stosowania produktów przez UNIE Europejską w celu ochrony konsumenta.
/

Tylko, że konsument nie wie, że jest "chroniony", bo nigdy wcześniej o czymś takim nie słyszałam, choć dużo się mówi o E-numerkach. (Absolutnie nie twierdzę, że to nie prawda! :) ) Taka ta ochrona maluczkich- jest ale w ich zamyśle, bo o informowaniu społeczeństwa ktoś chyba zapomniał.

A jeśli chodzi o TABLETKI FLUOROWE- moja szwagierka pasie dziecię na nich i kiedy wspomnieliśmy, co robią z organizmem, kazała nam się uciszyć i nie mówić przy dziecku! Bo się przestraszy! I zakończyła temat, bo przecież robi dobrze dla dziecka. Zero przemakalności na inne opcje i odpowiedzi, bo w gazecie napisali, że tak ma być. Klasyka.

Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

adrian88888 pisze:
Od jakiegoś już czasu na każdej tubce :

– pasty do zębów,

– kremu do rąk,

– balsamu do ciała,

– kremu do twarzy,

– i welu innych są kolorowe paski.

Każdy kolor tych pasków oznacza jakiej jakości jest zawartość w opakowaniu.
Obrazek
I tak :

Czarny – TYLKO chemiczne składniki

Czerwony
– chemiczne dodatki, soda i podobne

Niebieski – połowa chemi, połowa natura

Zielony
– CAŁKOWICIE NATURALNE SKŁADNIKI bez chemii, fluoru, aspartanu

http://grawitacja44.wordpress.com/

powiem szczerze, że ta wiadomość zaintrygowała mnie... te paski rzeczywiście są wszędzie, ale czy oznaczają dokładnie to co napisałeś??

Całkiem niedawno kupiłem sobie mały zestaw kosmetyków do wypróbowania, no i na tubce od kremu i żelu/szamponu jest taki pasek ale w kolorze białym :) co oznacza kolor biały???

na paście do zębów, (myślałem, że jest tylko z naturalnych składników) jest pasek niebieski, ale przynajmniej bez fluoru (mam nadzieję), heh

p.s.
na innym produkcie, już z chemią na bank, odkryłem pasek w kolorze brązowym :hi hi: any ideas?

pasta do zebow to nie szampon czy plyn do kapieli ktory uzyjesz przez minute i spluczesz.
paste do zebow przy okazji szczotkowania wciera sie w dziasla, ma ona kontakt z jezykiem, slina i cala jama ustna - miejscem gdzie rozpoczyna sie proces trawienia, poprzez ktory organizm pobiera skladniki odzywcze i cale niepotrzebne g...no i ma niezwykle wrazliwa sluzowke!!!!

nie wazne, co jest napisane na opakowaniu pasty, plynu do plukania czy gumy orbit bez cukru.

nie kupujcie i nie uzywajcie zadnych past dystrybuowanych w polsce.

Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

gajer pisze:

wszystko w temacie: http://davidicke.pl/forum/alternatywa-dla-pasty-do-z-bow-t1285.html
ja generalnie polecam pastę LOGONA, czasem można ją dorwać na allegro lub e-bay za 7-10zł, dla tych co cenią naturalne składniki i brak fluoru w paście, tak to wygląda:
Obrazek
jak widać pasków to niema żadnych :)

edit: przeoczyłem ten pasek faktycznie jest tam i ma on kolor data zielony normalnie niesamowite :D

Prawa jednego człowieka kończą się tam, gdzie zaczynają się prawa drugiej osoby.
Na każdym człowieku spływa odpowiedzialność za cały świat!
--> http://zakazaneowoce.pl
:jabłko:

Ostatnio zmieniony 30 maja 2010, 15:56 przez divinorum, łącznie zmieniany 2 razy

Awatar użytkownika

divinorum pisze:
gajer pisze:

wszystko w temacie: http://davidicke.pl/forum/alternatywa-dla-pasty-do-z-bow-t1285.html
ja generalnie polecam pastę LOGONA, czasem można ją dorwać na allegro lub e-bay za 7-10zł, dla tych co cenią naturalne składniki i brak fluoru w paście, tak to wygląda:
Obrazek
jak widać pasków to niema żadnych :)

Trochę się offtop robi za co sorki...

Divinorum, właśnie używam pasty, w tym wypadku żelu, tej samej firmy:

i pasek jest z drugiej strony tubki... :tak:

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

I jakiego koloru jest pasek na tej paście?

Awatar użytkownika

Zielony :)
dla porównania właśnie trzymam w rekach inną pastę colgate smiles dla dzieci w przedziale 0-2 lat, pasek koloru czarnego, stężenie fluorku-sodu 500ppm połowa tego co w normalnych pastach dla dorosłych i to jest dla pasta dla niemowlaków sic :evil:

Prawa jednego człowieka kończą się tam, gdzie zaczynają się prawa drugiej osoby.

Ostatnio zmieniony 30 maja 2010, 16:04 przez divinorum, łącznie zmieniany 1 raz

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

w ramach offtopu, oglądam w sklepie z ciekawości inny "syropek" niż zazwyczaj kupuję a na ulotce:

środki konserwujące, barwnik, aspartam :dobani: :boisie:

dziękuję, wolę już nawet deszczówkę :wacko:

btw
Jak powiedziałem w sklepie tak zupełnie mimochodem przy kimś do kogoś: nie kupować płatków kukurydzianych bo dodawane są do nich opiłki żelaza... wrażenia bezcenne, chyba lubię zaskakiwać w różnych momentach / sytuacjach / sprawach o których wiedza jest znikoma żeby nie powiedzieć ŻADNA. :so:

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

divinorum pisze:
... dla porównania właśnie trzymam w rekach inną pastę colgate smiles dla dzieci w przedziale 0-2 lat, pasek koloru czarnego, stężenie fluorku-sodu 500ppm połowa tego co w normalnych pastach dla dorosłych i to jest dla pasta dla niemowlaków sic :evil:

Jak wiadomo tak małe dzieci niedokładnie wypłuczą buzię i przy okazji trochę połkną, nawet zjedzą :evil:

"powinni" produkować cukierki z fluorem - i tak nikt by nie zapytał po co są takie i czy to normalne :bangheadwall:

bo obecnie normą jest ABSURD.
pomieszanie z poplątaniem, ale w tym szaleństwie jest metoda. :wacko: :ninja:

nawet dokładnie wiadomo JAKA

Awatar użytkownika

A to ciekawe, bo ja mam paski w kolorach - rozowym, srebrnym odblaskowym i bialym, i co one oznaczaja? Zauwazylam tez ze kolor paska jest czasem taki sam jak wiekszosc tekstu na opakowaniu, np, moje mleczko do ciala ma druk fioletowy, i pasek jest fioletowy, a produkty Clarins maja druk wylacznie czerwony i pasek jest czerwony, tak samo jest z tym srebrnym odblaskowym.

Ten artykul widzialam juz dzis rano na naszej-klasie i wydaje mi sie ze to straszak.

Podobne paski sa na zgrzewach wielu produktow, chocby na woreczkach. Moim zdaniem przy produkcji opakowan, takie paski znacza gdzie trzeba przyciac material na osobne tubki.

Walk on the pavement, watch T.V.
Repeat after me: I am free

Awatar użytkownika

Po małej dyskusji z moim ojcem, który jest poligrafem (drukarzem) ...

Te paski nazywają się Paserami, czyli próbkami farby...
Jest tak zwany druk Off-Setowy, który składa się tylko z 4 kolorów znanych jako CMYK.

Jak czytacie gazety macie próbki farby nadrukowane zazwyczaj w którymś z rogów kartki, tak samo macie na tubkach od kosmetyków. To jest normalne i nie znaczy nic co do składu.
Teorie spiskowe uderzają do głowy jak woda sodowa, a teorii jest mnóstwo i nie każda prawdziwa.

Pozdrawiam :hejka:
~~Vonnie

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Skojarzyłem też właśnie z próbką kolorów podobnie jak w prasie, szukałem jakiejś przykładowej grafiki ale widzę, że już się wyjaśniło :) tym razem nietrafiona informacja z racji tego, że zdrowych produktów prawie już nie ma :język:
żadne paski nie są więc potrzebne.

Awatar użytkownika

A już myślałem, że daremnie te etykietki na pastach czytałem, tak czy siak, czy prawda, czy nie polecam w/w pastę, bo to że składa się z naturalnych składników wiedziałem zanim poznałem te paski :)

Von Dreken pisze:
Po małej dyskusji z moim ojcem, spiskowe uderzają do głowy jak woda sodowa, a teorii jest mnóstwo i nie każda prawdziwa.
~~Vonnie

Ej ej! Ja też w czasie studiów, na praktykach w drukarni nie spałam zawinięta w papier pakowy.

PASER to charakterystyczny znak w kształcie "celownika" z czarnym środkiem i czarną obwódką. Służy do nacelowania treści nadruku jeśli drukuje się więcej niż jednym kolorem, żeby się nie rozjechały. Są też linie paserskie.

Natomiast kolorowe paski CMYK, służą do pasowania kolorów i mają sens tylko wtedy kiedy pasków jest tyle co kolorów. W CMYKu pasków musi być trzy (CMY) lub cztery (CMY+K). Jeśli więc opakowanie ma więcej kolorów, pasek o którym mówi Bou nie jest obszarem paserskim, bo były by tam też wszystkie użyte kolory, znaki i linie paserskie.

No i mówimy tu o druku offsetowym, czyli na papierze, w wielkich maszynach, z beli, tra ta ta, całymi godzinami tak, żeby się nie przesunęło. A na plastiku drukuje się sitodrukiem.

Czyli teoria spiskowa od teorii spiskowej nie trzyma poziomu.

:uśmiech:

PS. Mam swoją teorię. Paski te służą maszynom w fabryce do identyfikowania pojedynczych sztuk na pasie transmisyjnym. Maszyny fabryczne mają czujniki wizyjne, jak czytniki kodów paskowych. Wysyła laserek, laserek odbija się od paska i podaje informację np. o tym ile singli przejeżdża przez taśmę na godzinę, czy są dobrze ustawione np. do zakładania zakrętek czy wyciskania daty ważności itp. Co wy na to?

A ja mówię że to nie możliwe ponieważ na mojej paście do zębów jest czarny pasek a pasta jest w 100% ekologiczna, nie testowana na zwierzętach oraz bez składników odzwierzęcych ... Jakoś mi się to nie pokrywa ponieważ studiuję składy :tak:

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Wystarczy zapytać automatyka który obsługuje taśmę produkcyjną. Tak czy inaczej wygląda na zwyczajny "znacznik" produkcyjny.

Też mam wrażenie że nie ma to pokrycia w składzie danego produktu a raczej związane jest z czymś innym ale eksperci się już wypowiedzieli więc wątpliwości rozwiane :serduszka:

Awatar użytkownika

Kokain pisze:
Von Dreken pisze:
Po małej dyskusji z moim ojcem, spiskowe uderzają do głowy jak woda sodowa, a teorii jest mnóstwo i nie każda prawdziwa.
~~Vonnie

Ej ej! Ja też w czasie studiów, na praktykach w drukarni nie spałam zawinięta w papier pakowy.
...

Też mi to od razy przyszło do głowy, ale nie chciałem peszyć użytkownika produkującego wiele ciekawych tematów.

No i ok, jedna wiadomość mniej do pamiętania :D

monika pisze:
A ja mówię że to nie możliwe ponieważ na mojej paście do zębów jest czarny pasek a pasta jest w 100% ekologiczna, nie testowana na zwierzętach oraz bez składników odzwierzęcych ... Jakoś mi się to nie pokrywa ponieważ studiuję składy :tak:

na moje również! wyprodukowana przez Urtekram - bez fluoru, nie testowana na zwierzętach, składniki eko i tylko naturalne. a pasek czarny....

Awatar użytkownika

Myślę,że należy też przed wszystkim sprawdzić firmy produkujące, bo gdyby się tak zastanowić - to mogą oznaczać tylko "te", które pasują "tym"co znają znaczenie i symbolikę "paserów" i "CMYK-ów".
Może to być taka sama akcja jak ze smugami chemicznymi - przecież samolot leci na odpowiedniej wyskoości, to się tworzy para wodna :P
Najlepiej sprawdzić w czyich rękach jest dany producent kosmetyQ i po kłopocie - piramidka się sama ułoży.
Wystarczy sprawdzić kto jest właścicielem "antyradia" - polecam takie poszukiwania - nawet nie przypuszczacie jak możecie się ciekawie zaskoczyć :D

Odwiedź:
Festiwal Filmów Kontrowersyjnych
http://www.ffk.org.pl
http://video.anyfiles.pl/videoblog/FFK_TV/16839
http://vimeo.com/user4926347/videos
http://www.dailymotion.com/FFK_TV

Właśnie razem z przybyciem mody na ekologiczne produkty mnóstwo 'nowych' firm zaczęło specjalizować się w tej branży dlatego ostrożność zaprowadziła mnie do firmy z kilkudziesięcioletnią tradycją -dlatego też jestem pewna że kosmetyki których używam są jak najbardziej ok :tak:

Siedząc dziś w kuchni, spoglądałam sobie pod blat, gdzie stoi 5l butla z mineralką. Ma czarny prostokącik na białym polu na dole etykiety. Cholera, w sumie woda to też chemia- i tlen i wodór.... :haha:

Nie wiem czy ktoś pisał (nie chce mi się czytać wszystkiego) ale pasta "Ziaja" jest bez fluoru i ma zielony pasek (trudno dostępna ale jak się chce to można)... ja tylko nią myję zęby 8-) :spox:

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]