Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 15 sie 2020, 2:38

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Kiedyś na swej drodze spotkałam Indianina, który powiedział mi, że niedługo dostane odpowiedzi na swoje pytania. Jednak mimo upływu wielu lat, jedyne co się zmieniło to liczba pytań która nadal wzrasta.

Czytałam już tyle dziwnych i skomplikowanych wypowiedzi osób ukrytych za adresami IP, wiele blogów, w których szeroko opisywane są doświadczenia związane z podróżami astralnymi, spotkaniami z przeróżnymi istotami, przekonaniami o prawdzie, tym kim jesteśmy i dokąd zmierzamy. O naszym więzieniu i wolności, o Bogu i diable, tajemnicach drugiej strony, przybyszach z różnych planet oraz wymiarów. Co każda wypowiedź, to inna teoria, a raczej przekonanie o prawdziwości tego w co sami wierzymy.

Obserwuję ludzi i zadziwiające jaki zabawny z nas gatunek. Nikt nie potrafi pławić się w kłamstwie tak jak my. Może to wynik tego, że nie jesteśmy w stanie znieść prawdy takiej jaka jest. Dlatego uciekamy głębiej, udoskonalając własne więzienie.

Dzielimy się na ludzi - widzących - i tych, którzy gotowi są wydłubać sobie oczy. Dla pierwszych przyjęcie za jedyną i absolutną prawdę tego, że istnieje jedynie ta ziemska, fizyczna rzeczywistość, a wszystko poza nią to urojenia, zwyczajnie by ich to zabiło. Podobnie jest z drugą grupą, tylko z tą różnicą, że strach za uświadomieniem sobie iż jest coś więcej, sprawia, że wolą żyć i umrzeć w nieświadomości.

Oznaczałoby to, że ludzkość jedynie ucieka od rzeczywistości tak okrutnej, że dotychczasowe używki już nie wystarczają i musimy pogrążyć się w świecie fikcji.

Jest tyle przebudzonych, dążących do oświecenia, wierzących w tak przedziwne i skomplikowane rzeczy - osoby, które twierdzą, że mają moc jasnowidzenia, telepatii, telekinezy, odbywania podróży do innych wymiarów, kontaktowania się z różnymi istotami, a wciąż wśród tych osób jest wyraźny podział na wiele grup. Dwie z nich to wiara w Boga, druga wiara w obcą cywilizację zamieszkującą wyższe wymiary, których liczba jest różna. Czy to nie początek ewolucji religii? Odrzucenie starych zasad, prawd i zastąpienie ich nowymi, bardziej "nowoczesnymi" jak na XXI wiek przystało?
Ilu ludzi, nawet tych, którzy tak pewnie mówią o swym przebudzeniu jest w stanie zakpić z człowieka, który stanąłby przed nimi i oznajmił, że spotkał Jezusa, czy nawet samego Boga? Ilu odrzuca i powątpiewa w to co spinano w Biblii? A ilu bez mrugnięcia okiem już uwierzyło w słowa spisane przez ludzi, którzy twierdzą, że odkryli sekret Wszechświata, znają jego wszelkie prawa, doświadczyli prawdziwych podróży astralnych?

Chcecie sami tego doświadczyć, przekonać się, więc próbujecie, a ci co doświadczają, starają się zrozumieć, znaleźć odpowiedzi. Lecz tu nie chodzi o wiarę, ale o to co już wiemy. Jednak teraz nurtuje mnie inne pytanie. Istnieje wiele portali dyskusyjnych, gdzie ludzie opisują swoje doświadczenia dotyczące OOBE. O tym, co są w stanie zrobić, o własnej przemianie nie tylko duchowej ale i fizycznej. Takich ludzi jest coraz więcej na całym świecie. Nie mówimy tutaj o dziesiątkach, ale o tysiącach. Jest wielu "mistrzów", którzy pokonali wiele granic, dotarli tam, gdzie inni może nie dotrą nigdy. Spisują swoje złote myśli i rady. Ich "uczniowie" organizują różne treningi i misje. Są nawet tacy, którzy podróżowali w czasie i widzieli przyszłość. Dlaczego mimo wciąż rosnącej liczby takich ludzi, na świecie jest coraz gorzej? To jedno z nurtujących mnie pytań.

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 25 paź 2015, 23:09 
VIP Member
Awatar

Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

enigma4 pisze:
...Dlaczego mimo wciąż rosnącej liczby takich ludzi, na świecie jest coraz gorzej? To jedno z nurtujących mnie pytań.

Dobre spostrzeżenie aczkolwiek jest pewna różnica pomiędzy rosnącą liczbą a przeważającą liczbą ludzi :) Niestety, ale przeważająca liczba, to jest ok 90%, ma w głębokim poważaniu takie pojęcia jak: rozwój duchowy, rozwój świadomości, wolność, wyzwolenie z matrixa, itp.

Do przemiany na globalną skalę jest potrzebna jest ilość połączona z odpowiednią jakością. Jak ktoś tu mądrzę wspomniał w innym wątku, przytaczając cytat Marie von Ebner-Eschenbach "Syci niewolnicy są najzacieklejszymi wrogami wolności." Lub też, tak jak w Roku 1984 G.Orwella, "Cała siła w prolach". Sęk w tym, że "prole" wolą oglądać idola, taniec z gwiazdami, pójść na piwo lub oglądać mecze.

I dodam jeszcze od siebie: wariat === jednoosobowa opozycja.

I powiem szczerze, że wolę już być przez innych proli postrzegany jako jednoosobowa opozycja.

Pozdrawiam,
ZORRO

Elect of Fifteen Super * 10th Degree

Cytuj:
Dlaczego mimo wciąż rosnącej liczby takich ludzi, na świecie jest coraz gorzej?

Bruce Lipton w swojej książce przeskok ewolucyjny odpowiada na twoje pytanie w ten sposób:
Cytuj:
Jeśli trudno ci sobie wyobrazić, że kiedykolwiek wybrniemy z kryzysów, z jakimi dziś się borykamy, i znajdziemy się w świecie, w ktorym jest więcej miłości i który po prostu lepiej funkcjonuj, pomyśl o innym świecie w okresie przejściowym. Wyobraź sobie, że jesteś jedną z milionów komórek tworzących ciało gąsienicy. Otaczająca cię struktura od dawna działa jak dobrze naoliwiona maszyneria i życie larwy pełznie naprzód w przewidywalny sposób. Aż tu nagle pewnego dnia maszyneria zaczyna drżeć i trząść się w posadach. System zaczyna szwankować. Komórki, jedna po drugiej, popełniają samobójstwo. Wszystko ogarnia ciemność i poczucie nadciągającej zagłady.
Z tej zamierającej populacji wyłania się nowa generacja komórek - tak zwane komórki imaginalne. Łącząc swoje wysiłki, opracowują plan stworzenia czegoś nowego ze szczątków tego, co się rozpada. W efekcie tworzy się niebawem wspaniała machina latająca - motyl - dzięki której ocalałe komórki mogą "powstać z popiołów" i rozpocząć doświadczenie nowego, niewyobrażalnie pięknego świata.
Zdumiewający jest fakt, że gąsienica i motyl mają to samo DNA. Są tym samym organizmem, ale powstałym na podstawie inngo sygnału porządkującego. W takim właśnie miejscu znajdujemy się dzisiaj. Gazety i wiadomości telewizyjne pokazują nam reportaże z ginącego świata gąsienicy. A tymczasem wszędzie są już ludzkie komórki imaginalne, w których budzą się nowe możliwości. Łączą się w grona, komunikują się ze sobą i zestrajają swe wibracje w nowy, spójny sygnał - sygnał miłości. A jak zobaczymy to nie jakiś ckliwy sentyment, ale wibracyjne spoiwo, które przyczyni się do zbudowania nowej machiny latającej i odsłonięcia naszego prawdziwego przeznaczenia - tego co nazwaliśmy "jawnym przeznaczeniem ludzkości".
Możliwe, że jesteś właśnie jedną z ewolucyjnych komórek imaginalnych, które przygotowują narodziny nowej wersji ludzkości. Nawet jeśli w tej chwili to nie wydaje się oczywiste, przyszłość jest w naszych rękach. Aby możliwość stała się rzeczywistością, musimy uzbroić się w wiedzę o tym, kim naprawdę jesteśmy. Dogłębne zrozumienie, jak zapisane w nas programy kształtują nasze życie i jak można zmienić owe programy, pozwoli nam stworzyć inny scenariusz naszego losu.

Awatar użytkownika

skulldragl :spoko:
Wszedłem właśnie w ten wątek, żeby po przemyśleniach coś napisać w tym sensie,
co zacytowany przez Ciebie Lipton...
Dzięki za wyręczenie :)

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

@ ZORRO słuszna uwaga i gdyby pozostawić to jedynie kwestii matematycznej, to nie byłoby problemu, ponieważ w końcu "liczba rosnąca" stałaby się tą przeważającą. Dlatego dobrze, że wspomniałeś też o jakości, o której ja natomiast nie tyle zapomniałam, co celowo odsunęłam na bok, ponieważ jest mi ciężko pojąć, jak ktoś widząc, doświadczając, otwierając się na więcej może jednocześnie ograniczać się do minimum. Nie raz spotykałam osoby, które chciały ćwiczyć OOBE, trenowały medytację, pracowały z czakrami, głównie z otwarciem trzeciego oka itd. tylko i wyłącznie, by "stać się ludźmi z super mocami", bo gdzieś coś wyczytali, przeżyć coś niezwykłego albo "sprawdzę twoją aurę, przewidzę przyszłość za dopłatą". Trudno mi uwierzyć, że ci ludzie ujrzeli choćby granicę, a co dopiero ją przekroczyli.
Jeżeli chodzi o, jak ich określiłeś, proli - są denerwujący i kochani jednocześnie. Nie umiem przejść obok nich obojętnie. Wierzę, że jedni budzą się po to, by budzić innych. Kocham ich obserwować i powoli poszerzać ich pole widzenia. Niektórzy są tak bardzo wystraszeni, że trzeba poświęcić lata na drobne zmiany. Jednak z doświadczenia wiem, że cierpliwość i starania przynoszą naprawdę zaskakujące efekty. Dlatego mimo całej głupoty, nie jestem w stanie przestać w nich wierzyć.

Kolejna rzecz, której nie rozumiem. Jedni od urodzenia, drudzy z czasem czują obecność innych, wiedzą o ich istnieniu, ale w rzeczywistości jest nam tak trudno się spotkać, zupełnie, jakby każdy miał działać na swojej płaszczyźnie sam.

Awatar użytkownika

@enigma4
Dziękuję za zrozumienie :)

Z własnego doświadczenia wiem, że istnieje dużo ryzyko przeciągnięcia prola na złą ścieżkę.
Weźmy prosty przykład i zadajmy sobie pytanie: Czy młody prol, który wiąże ledwo koniec z końcem, mają-
cy problem ze znalezieniem pracy, spłatą kredyty itp., itd. (przykładów mógłbym podać mnóstwo), wybierze
walkę z systemem, czy też będzie wolał zostać członkiem jakiegoś tajnego stowarzyszenia? Stowarzyszenia,
które go omamii i kupi w zamian za: możliwość realizacji celów osobistych, zapewnienie zdobycia pracy,
pomoc w spłacie kredytu, naukę jak manipulować innymi do własnych celów, udział w orgiach seksualnych,
ochronę.

I dodam na koniec - nie są to informację wyssane z palca. Wiem, że o niektórych rzeczach jest cieżko
człowiekowi pisać lub mówić, ale rzeczywistość jest okrutna.

Jak by zareagowali ludzie, kiedy powiedziałbym, że w pewnej korporacji z branży IT działającej w Polsce
od 80 do 90% pracowników świadomie i z własnej woli wybrało podążanie ścieżką lewej ręki? Co związane
było głównie z "przywilejami", które opisałem wcześniej. Oczywiście zostałbym okrzyknięty wariatem,
konfabulatorem, paranoikiem, schizofrenikiem.

Pali mnie od dłuższego czasu szczegółowe opisanie metodyki działania oraz struktury Church Of Satan. (mam sporo materiałów o tym i chcę się podzielić wiedzą innymi w celu ostrzeżenia).
Niestety, ale ta organizacja zbiera ostatnimi czasy obfite żniwo. Żniwo ludzi naiwnych, którzy nie mają pojęcia
o tym, że są traktowani przez organizację li tylko jako narzędzia. Narzędzia, które w najlepszym wypadku
zostaną odstawione na półkę. W najgorszym zaś przypadku powędrują na śmietnik.

Pozdrawiam,
ZORRO

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]