Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 19 sie 2019, 20:16

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Entered Apprentice * 1st Degree
Awatar użytkownika

Witam wszystkich życzliwych ludzi, którzy będą w stanie odpowiedzieć na moje pytanie. Na początku mojego postu chciałbym powiedzieć, że jest to pierwszy raz kiedy coś takiego w ogóle piszę. Boję się poruszać takie tematy wśród rówieśników, gdyż wiem jak to później wygląda. Nikt Cię nie bierze na poważnie i od razu każe kończyć ponieważ gadam o "niestworzonych" rzeczach itd.

Mój problem zaczął się 3 lata temu, gdy miałem 18 lat i zacząłem bardzo dużo palić zakazanej zielonej substancji psychoaktywnej (wiadomo o co chodzi :P). Przez to, że zawsze byłem trochę inny od moich kolegów pod względem moralnym zacząłem odstawać i wycofywać się od społeczeństwa. Inaczej patrzyłem na świat i wszystko co mnie otacza. Wtedy znajoma poleciła mi kilka filmów o tematyce NWO. Tak mnie to wciągnęło, że cały wolny czas poświęcałem tej tematyce (Zeitgeist, illuminaci). Zobaczyłem dużo wypowiedzi Davida Icke'a i byłem w szoku w jakiej nieświadomości żyje. Chodziłem przybity kilka dni i próbowałem znaleść odpowiedź na nurtujące mnie pytania. Później stwierdziłem, że szkoda zawracać sobię głowę takimi pierdołami i odpuściłem. Po jakimś czasie to do mnie wróciło. Znów zacząłem się zastanawiać o co w tym wszystkim chodzi, jak to działa i dlaczego tak jest. Czemu widzę więcej od innych? Kiedyś patrząc na autobus pełen ludzi, którzy nie wykazywali żadnych, ale to nawet najmniejszych emocji chciałem stąd uciec. Porozmawiać z kimś kto mnie zrozumie. Przecież oni wyglądali jak roboty. Zaprogramowane maszyny, które nie mają zielonego pojęcia co się w około nich dzieje. Kiedyś chcąc wytłumaczyć mamie jak media i rządy nami manipulują zapytała się mnie czy należę do jakiejś sekty albo się znów czegoś naćpałem. Wtedy pierwszy raz zastanowiłem się nad tym czy nie zaczynam wariować. W głowie milion myśli a w pobliżu nikogo z kim mógłbym się tym podzielić. W końcu znalazłem sobie dziewczynę, która myśli i zachowuje się dokładnie tak jak ja. Ulżyło mi :D Odpuściłem sobie teorie spiskowe na jakiś czas. Nie trwało to długo. Natknąłem się na niejakiego Nassima Haramein. Facet przekłuł mi kolejną pustą bańkę w głowie. Dzięki niemu zacząłem oglądać starożytnych kosmitów i wierzyć w coś zupełnie nowego. Stało się to moim hobby. Co wieczór pogłębiam swą wiedzę szukając nowych ciekawostek. Wczoraj natknąłem się na to forum i strasznie się ucieszyłem. Cały dzień czytam to i owo. I stąd właśnie bierze się moje pytanie: CZY JA ZWARIOWAŁEM?

''I co się by nie działo ty myśl pozytywnie.''

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 13 lut 2013, 16:50 
VIP Member
Awatar

:)

Ludzie robią różne szalone rzeczy, jeśli nie zachowają jednak umiaru- giną.

Nie pytaj się, żyj jak uważasz. Co zasiejesz to i zbierzesz.

Nie wszystko co ludzie piszą, mówią to prawda. Więc radzę mieć własne zdanie na temat tego świata, a nie podążać ślepo za innymi. Najprawdziwsza prawda jest w nas samych.

Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Querptorico
Nie sadzę żebyś zwariował. Hmm.., co prawda nie jestem Twoim rówieśnikiem, ale to może lepiej.
Powiem tak. Podobną drogę przeszedłem dawno temu i to raczej normalne. Wiem jedno. Jesteśmy tak skonstruowani, że nadmiar informacji nas wyłącza. Następuje przetwarzanie. Czas.., potrzeba czasu... ( dla każdego ten okres jest inny...). Następnie rozpoczyna się gotowość do przyswajania informacji uzupełniających (to wszystko jeszcze działa poza świadomym postrzeganiem rzeczy i spraw). I ponownie przerwa.... Ta pierwsza i druga przerwa powinny - muszą - być. Powinny, ponieważ w innym wypadku mózg reaguje tak, że stajemy się nerwowi, zmęczeni , lub apatyczni. Następuje zniechęcenie... Trzecie podejście, to już czysta analiza. Zaczyna się myślenie. Tak to działa. I jeżeli u Ciebie było podobnie, to po prostu oznacza, że nie jesteś menelem spod sklepu w GS-ie, lub korporacyjnym szczurem. He, czyli OK :tak: .
Pozdrawiam Ciebie i Twoja Panią

Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Cytuj:
CZY JA ZWARIOWAŁEM?

Zwariowałbyś, gdybyś w tym autobusie pełnym ludzi zaczął wrzeszczeć coś o ufoludkach :P Skoro zachowałeś ciszę, to jednak jesteś normalny :P

Wierzysz w to co piszesz, w taki a nie inny sposób pojmujesz rzeczywistość, która Cię otacza. Abstrahując od prawdziwości, czy też nieprawdziwości tego o czym mówisz, to jest TWÓJ pogląd. I to jest dobre. Większość ludzi potrzebuje czegoś, w co będzie wierzyć i czemu ufać - Ty to znalazłeś i jest ok. Jeśli ktoś zarzuci Ci nie całkiem zdrowy umysł, to mu odpowiedz że to Twoje zdanie, wolno Ci je mieć i wyrażać, i po problemie.

Pozdro.

MD.

R
I
O
L

Nie zwariowałeś tylko "żyjemy" w świecie wariatów co jest określane jako norma a nawet demokracja. :lol:

Inteligencja na tej planecie jest na wagę złota.

Awatar użytkownika

Przynajmniej tutaj odebraliście mnie normalnie za co dziękuję :) Już myślałem, że jest ze mną na prawdę źle.

Mam jeszcze jedno ważne pytanie: Czy patrząc na tłum ludzi, widząc coś jakby czarną/siwą smugę nielicznych osób (jakby ich ciało parowało) to normalne?

"Tylko wariaci są coś warci" :D taka mała przerwa na reklame :P

GorguSkpn pisze:
W tym autobusie mogła być jednak choć jedna dobrze zakamuflowana osoba, niczym nie wyróżniająca się lecz podobnie myśląca do Ciebie...

Przypomniałeś mi takie jedno zdarzenie. Otuż jak okoła trzech miesięcy temu z zamego rana musiałam jechać trnawajem zatłoczonym ludzmi. Każda istota była pochonięta przez wlasny prywatny świat. Ja siedziałam na przeciwko okna, w tym casie to był początek zimy. Widok jak świat sie budzi do zycia sprawił ze mnie jakoś to całkowicie pochłoneło. Po chwili odczułam że ktoś mnie obserwóje odwruciłam głowe i widze męrzczyzne który bacznie sie mi przygląda. Troszke mnie to speszyło poniewarz wydawało się mi że mi czyta w myslach nagle miałam wrarznie że myslimy o tym samym wywołało umnie to niesamowity uśmiech. Całe to zdarzenie trwało bardzo kródką chwile poniewarz musiałam wysiąć na przystanku.

Awatar użytkownika

Nathalie09
Albo czytamy te same teksy, albo to się powtarza u wielu osób. :so:

Awatar użytkownika

GorguSkpn pisze:
:) Widzisz jakieś eteryczne bądź astralne odbicia.

Możecie mi wytłumaczyć o co z tym chodzi?

Kiedyś ktoś mi powiedział, że przez to co czuję i widzę jestem niby poziom wyżej od reszty społeczniaków. Nie wiem czy w to wierzyć, ale jeśli tak jest mógłby mi ktoś coś powiedzieć na ten temat.

Awatar użytkownika

Dajcie już spokój, bo się facetowi w dupie poprzewraca - jeśli już się nie przewróciło. To miała być pomoc. A tu jeszcze chwila i kolega na Mesjasza wyrośnie.
Sorki, ale mnie to wpienia. Jest Google i takie same pytania uzyskują zaj... ą ilość odpowiedzi, ale ktoś przychodzi na forum i prosi.., coby się nad nim użalić ( może pieluszkę ?). Ośmiesza to - po pewnym czasie - odpowiadających i rozmywa temat. Ponadto to głupie. No ludzie... Ile można ? Jeżeli , to faktycznie poważna sprawa, to są specjaliści (!). Mądremu wystarczy..

Ostatnio zmieniony 15 lut 2013, 16:37 przez Cryptologicon, łącznie zmieniany 1 raz

Awatar użytkownika

GorguSkpn pisze:
@up

Nawet jeśli. Niech się przewróci. Napisałem, że nie nazwałbym tego poziomem wyżej. Jeżeli komuś ma uderzyć woda sodowa do głowy to uderzy, lecz rzeczywistość da wtedy z liścia żeby zaprowadzić pożądek. Możemy tu człowieka wychwalić i oddać mu pokłony. I co z tego. Natura zweryfikuje sytuacje odpowienio. Dajmy płynąć tematowi.. :)

Querptorico pisze:
Kiedyś ktoś mi powiedział, że przez to co czuję i widzę jestem niby poziom wyżej od reszty społeczniaków. Nie wiem czy w to wierzyć, ale jeśli tak jest mógłby mi ktoś coś powiedzieć na ten temat.

Jeśli jesteś (niby) poziom wyżej to ty nam wytłumacz. Jeśli nie to nie możemy wytłumaczyć, chyba, że jesteś poziom niżej, ale wtedy nic nie zrozumiesz...

GorguSkpn pisze:
Nawet jeśli. Niech się przewróci. Napisałem, że nie nazwałbym tego poziomem wyżej. Jeżeli komuś ma uderzyć woda sodowa do głowy to uderzy, lecz rzeczywistość da wtedy z liścia żeby zaprowadzić pożądek. Możemy tu człowieka wychwalić i oddać mu pokłony. I co z tego. Natura zweryfikuje sytuacje odpowienio. Dajmy płynąć tematowi..

Więc po co to wszystko ? Dajmy płynąć tematowi... :tak:

Awatar użytkownika

Nigdy nie napisałem, że należy prosić o pomoc Panią Drzyzgę (skąd ten pomysł ?). I to , że tak piszesz, to się dopiero nazywa ośmieszenie i to ośmieszenie własnej osoby. I oczywiście niech się okrzyknie... - "Okrzyknie się Mesjaszem", a Ty pierdykniesz przed nim na kolanka, bo on akurat miał fazę na ogłoszenie się Mesjaszem i Tobie się to podoba - dajesz przyzwolenie. Mnie , także nie interesuje, czy mojej skromnej osoby nie ośmieszysz, bo słabo raczej mi na tym zależy, ale staram się wyłapywać "nieprawidłowości" "krzywe jazdy", ponieważ one tworzą szum, który niweluje prawdziwe - ważne informacje. Ty tego "szumu" wygenerowałeś sporo. Nie wiem - świadomie, czy nie.
Patrz. Powołujesz się na moderatora. Znasz Go ?. Jest wszechwiedzący ? Zdajesz się na jego zdanie.., nie masz własnego ? (Sorki Mod. :) ). Skąd wiesz, że kolega wyczuł zaufanie, a nie frajerstwo ? - piszesz o tym, bez podania informacji i orgumentów. Co to jest częstotliwość oceniania ?
Co do Twojego "P.S. " zgadzam się.

Awatar użytkownika

Ok. Co Ci będę odpowiadał. Zapuść wachadełko. Dział forum determinuje Twoje poglądy ? No Kaman...Pozdrawiam. Na PW - nie, może inny m razem.
Edit:
Ok, Może mnie poniosło. W sumie Ciebie, też nie znam. Patrzę tylko na fora (kilka) i mam ambiwalentne odczucia. Zauważ. Jest coraz gorzej i nie jest to przypadek ( przypadków - w 'brudnej formie" nie ma ). Czysta forma przypadków obejmuje zdarzenia , które , są raczej niezauważalne ( długo by tłumaczyć ). Czemu odmawiam PW. Dlatego ponieważ na PW możemy umówić się na piwo, albo wymienić linki, czy ustalić działania. Na 2-wie z tych rzeczy za słabo się znamy. Jak pisałem wcześniej już gdzieś na tym forum.., Ono (forum) jest po to żeby dzielić się informacjami. I nawet taka "zajadła"dyskusja jest forma emanacji wiedzy - jaka by ona tam nie była. Tak czy inaczej w konsekwencji, ktoś czytający nasze wynurzenia, musi zdecydować co jest prawdą. Ja tylko się staram uczulić na konkretyzowanie informacji. Mogę napisać:

"Miałem dziś zdarzenie. było zjebiście - zajebiste i mam faje uczucie, którego nie umiałem określić teraz. Czy macie coś takiego ? Mam jazdy i czad jest. To się stało wieczorem niedawno. No nie wiem co z tym zrobić. Myślę, że to niecodzienne i zmieni moje życie. To było jak objawienie. Macie coś takie go czasem ? Kurcze to niesamowite. Zmieniam swoje życie , wam tez polecam.."

Dobrze. Co powiedziałem w tych zdaniach ?. NIC !

Na tym to polega. Wiele dobrych forów upadło z powodu Trolli. Bardzo dobrze opłaconych i inteligentnych, ale tylko Trolli. Troll nie interesuje się tematem. Nie może ponieważ mógłby się z nim utożsamiać. Żebyśmy się nie "policzkowali" - nie o Tobie mówię.
Proszę tylko o rodzaj czujności w tym względzie, to ważne. Może być tak, że pisze jakis "młody" człowiek i trochę się mota, cośtam sobie poklikuje. Ale w ważnych sprawach, nawet takiego młodzian trzeba nakierować. Wybrałem to Forum, ponieważ jest jednym z dwóch, które są naprawdę wartościowe. Pomyśl: 2 !!! w kraju 37-o milionowym. W Irlandii jest ich kilkaset. Dlaczego tak się dzieje - to jest własnie temat na PW.
PS. Nieco zaryzykuję - Jestem byłym wojskowym i policjantem - kryptografem i pracownikiem stacji szyfrów w KWP w Łodzi. Piszę to pierwszy i ostatni raz - zamiast ogólnego przedstawiania się. Masz ochotę sprawdzić - proszę - podam bliższe namiary.
I proszę także o wzięcie sobie do serca moich uwag (każdy zrobi jak chce oczywiście). Zapewniam, że czas najwyższy. Z powyższych powodów proszę także o wyrozumiałość jeżeli "będę się czepiał szczegółów" - takie "umózgowienie" :so: . To w 99% nie będzie nic osobistego.
Jeszcze raz pozdrawiam.

Ostatnio zmieniony 15 lut 2013, 18:24 przez Cryptologicon, łącznie zmieniany 3 razy

Przenieście swoją rozmowę do kategorii KOSZ :P
Wracając do TEMATU to te smugi co widzisz itd to może być problem z oczami :P kiedyś coś takiego miałam, albo iskierki przed oczami...to nic innego jak, przynajmniej w moim przypadku tak było. którkowzroczność :P
Miejmy większy dystans do siebie :)

Awatar użytkownika

GorguSkpn pisze:
To jest niestety nieuniknione. Wpadnie ziomek, zbagatelizuje wszystko i wszystkich dookoła, wespnie się po trupie wyżej (EGO nakarmione) i wrzuca do wora wszystkich. Twoje intencje są nieco podłe.

- zgadnij czym dla mnie jesteś na tym bzdetnym emocie. Pozdrawiam serdecznie i czekam aż ten deszcz przejdzie.

Nie bagatelizuje tu niczego i dlatego wszystko co piszę popieram określeniem opisowym. Czemu tego nie robisz ? Mało płacą ?

Gorgu bez spin, pisałam bardziej do autora tematu, a nie do Ciebie :P Szuka siebie więc lepiej żeby spojrzał na wszystko z dystansem. Poza tym zazdroszczę Ci, że coś widzisz bo ja dalej nic ;/

Awatar użytkownika

GorguSkpn pisze:
Spoko ja sie nie spinam tylko nie będę stać i patrzeć jak mnie ktoś depcze. I nie chodzi o Ciebie. Co jak co ale Ty nie emanujesz cieżką energią przed którą trzeba się osłaniać.

Oj dzieciaku... Zaraz Ci do mózgu wejdę i poprzestawiam komórki "neurobiałku młodowaty..." :drugged: :lol: Daj spokój.
Jak pisała Nicci - bez spinu - psychosomatycznego spinu.

Awatar użytkownika

Ok. odpuszczam. bulwersujesz się zbytnio. "Neurobiałku młodowaty" - to z Lema - lektura. A ja nie mam gdzieś kim jesteś (I to nie groźba, wchodzenie do mózgu , czy inne pierdoły, których miałbyś się obawiać..), ale to już inna bajka. Nie dogadamy się - trudno. Tak, czy inaczej pozdrawiam.

PS. Nie wiesz za co Trolle biorą pieniądze ? Boziu ratuj. Może umówmy się tak.., że nie wchodzimy sobie w drogę i tyle, bo tu zaczyna jechać Off-top'em. Ja skończyłem po raz pierwszy

PS. 2.
Samym tym cytatem sugerujesz, że twoja racja jest "najtwojsza". Nie cytuj - pisz co myślisz, jeśli wogóle.
Skończyłem po raz drugi i ostatni.

AAA! Nie jakiegoś Lema, tylko STANISŁAW LEM!! Można powiedzieć, że klasyk w dziedzinie science-fiction!!
Wybaczcie, ale musiałam :P

Provost and Judge * 7th Degree

GorguSkpn pisze:
wyczuł zaufanie od tego forum dlatego zwrócił się do Nas

A ja uważam, że ma po prostu z was niezłą polewkę ;).

Awatar użytkownika

Tak, uważam się za Mesjasza, latam po okolicy werbując ludzi do swojej sekty i pukam do drzwi częściej niż jechowy...

Trochę się tutaj namieszało, ale wracając do tematu z "levelem wyżej" to chciałbym wyprostować iż nie uważam się za kogoś lepszego i nie wywyższam się. Tak określił to inny gość. Ja po prostu widzę rzeczy o których nie mogę powiedzieć znajomym a tym bardziej o tym podyskutować :( Chciałem to jakoś wytłumaczyć i ewentualnie doskonalić jeśli się da.

Nicci pisze:
to te smugi co widzisz itd to może być problem z oczami :P kiedyś coś takiego miałam, albo iskierki przed oczami...to nic innego jak, przynajmniej w moim przypadku tak było. którkowzroczność :P

Nie sądzę żeby to była wada wzroku. Wzrok mam idealny i nie mam z nim najmniejszych problemów, dostrzegam napisy z dużo większej odległości niż inni, ale nie o to chodzi. To co widzę jest bardzo dokładne i wiarygodne. Nie żadna fata-morgana czy schiza na haju. Na samym początku strasznie mnie to irytowało, ale głupio tak patrzeć się z otwartą mordą na kogoś. Po jakimś czasie przyzwyczaiłem się do tego i teraz to olewam i traktuję jak... oślepienie słońca. Coś normalnego i najzwyklejszego.

Awatar użytkownika

Cytuj:
Mam jeszcze jedno ważne pytanie: Czy patrząc na tłum ludzi, widząc coś jakby czarną/siwą smugę nielicznych osób (jakby ich ciało parowało) to normalne?

Ja widzę nad tłumem (nad pojedyńczymi osobami nie) coś takiego jak dym znad ogniska, jakby para wodna. Wydaje mi sie, że wszyscy to widzą tylko nie zwracają na to uwagi aż tak bardzo.

A pod twoim pierwszym postem moge sie podpisać nogami i rękami :hi hi: Też przez jakiś czas czułam się z tym nienormalnie, ale doszłam ostatecznie do wniosku, że to jest aż za bardzo normalne. Zauważyłam, że ludzie którzy tego nie rozumieją podświadomie czują do nas lęk i reagują agresywnie na wszelkie próby uświadamiania ich (jak pisałeś o swojej mamie). Przynajmniej ja do tej pory spotkałam się z agresją. Zwłaszcza w najbliższej rodzinie. Ludzie nie lubią słyszeć rzeczy, które burzą ich misternie wpojony "światopogląd". Nie lubią słyszeć rzeczy, które zmuszają ich do ruszenia głową, zupełnie tak, jakby myślenie sprawiało im ból. Nie ma sensu uświadamiać kogoś na siłę, takie jest moje zdanie. Dopiero kiedy sie czuje, że trafiliśmy na podatny grunt. Są osoby od których czuje całkowity mur umysłowy i wiem, że oni za chiny ludowe nic nie pojmą z mojego wywodu. Próbuje przebić mur kilka razy, bo lubię wyzwania. Ale zwykle nie daje to rezultatów. Niektórzy nie sa gotowi na prawdę.

Pozdrawiam!

A mnie wcale taka "agresja" nie dziwi.
To jest normalne, że texty w stylu "ja mam samochodzik a ty nie" wzbudzają agresywne nastawienie.
Pewnie sporo osób uwierzyło w to, że po 2012 będą potrafić lewitować itp a tu klops ;).
Ale czy jest sens zazdrościć ?
I w sumie czego zazdrościć?
Pomyślcie sobie nawet taka zdolność czytania ludziom w myślach, czy to jest takie na prawdę fajne?
A jeśli tego by się nie dało kontrolować i na "starcie" byś wiedział co myślą dani ludzie?
Mi osobiście wystarczy świadomość jak dużo można wyczytać z ludzkiej twarzy...
Moim zdaniem jak na tę chwilę nie bez powodu takie informacje pozostają w naszej podświadomości, bo nie każdy potrafiłby sobie z tym poradzić.
Ilu ludzi wylądowało w psychiatryku, bo nie potrafili sobie poradzić ze swoimi "zdolnościami"?

Po pierwsze nie chodzi o czytanie w myślach czy jakieś inne super moce...tylko o zwykłe widzenie aur (przynajmniej w moim przypadku). Siedzę w tych tematach już od bardzo dawna, i fakt nie medytuję, bo nie czuję tego, ale mam otwarty umysł. Czuję zmiany, ale ich nie widzę...dlatego mnie to frustruje, bo chciałabym COŚ zobaczyć. Chyba zacznę palić zioło :D może to mi pomoże.
Pod drugie....nikt nie jest anonimowy...serio...nikt...
Po trzecie...do autora tematu skoro z oczami masz wporządku to...SUPER. :P Widocznie przyszedł czas na Ciebie czas. Albo inaczej jesteś w odpowiednim miejscu i odpowiednim czasie do odkrywania swojej prawdziwej, duchowej natury.

Pisałem czysto ogólnikowo specjalnie nie kierując tego w niczyim kierunku, nawet nie czytałem każdego posta w tym temacie, ale jak widać wystarczy uderzyć w stół...
Moim zdaniem skupiacie się nie na tym co trzeba, a jeśli te wszystkie "zdolności" to jest tylko skutek uboczny?
Jak ktoś chce się rozwijać tylko po to żeby móc...to ostanie się tylko na tym celu i nie pójdzie wyżej, jeśli oczywiście jakieś wyżej istnieje.

Może i masz rację. Może i nie tędy droga. Ale chciałabym mieć dowód, że astral istnieje. ; )

Nicci pisze:
Ale chciałabym mieć dowód, że astral istnieje. ; )

Przecież się dowiesz ;)

Awatar użytkownika

Nicci pisze:
Po pierwsze nie chodzi o czytanie w myślach czy jakieś inne super moce...tylko o zwykłe widzenie aur (przynajmniej w moim przypadku). Siedzę w tych tematach już od bardzo dawna

Pytanie. Czy myślisz, że to aura, czy jakiś jej rodzaj ?. Zastanawia mnie, czy to jest także widoczne w nocy. Jeśli tak, to w jakiej formie. Swego czasu na Ukrainie widziałem - nie sam - cienie ciemniejsze od tła w ciemności. To było trochę jak z innej rzeczywistości. Czy to coś z tych tematów ?

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]