Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 15 gru 2019, 19:10

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
Witam. To mój drugi post, miał być pierwszy;) ale do rzeczy.
Pytanie kieruję do osób , które zmieniły dietę na wegetariańską, lub wegańską czy też inną, może też postanowiły zacząć dbać o swoje ciało w inny, podobny sposób, lecz sprawa wygląda tak.

Od jakiegoś miesiąca systematycznie zmieniam dietę, teraz już mogę powiedzieć iż jestem wegetarianinem, ale ten miesiąc był takim przejściowym, ograniczam również palenie papierosów (do minimum- ciężko jest od razu rzucić) i robię ogromne postępy, a także palenie trawska. Niespodziewanie dla mnie miałem w ciągu ostatnich kilku dni przypadek nagłego pogorszenia się samopoczucia... no mało powiedziane, raz miałem atak jak po zatruciu czy jakiejś grypie żołądkowej. Ogólnie też w piątek zapaliłem bucha i po powrocie do domu położyłem się, gdyż mnie zmuliło, duszno, "helikopter" się włączył (palę od lat jedenastu niemalże i wcześniej się to nie zdarzało).

Stąd pytanie- czy jest to jakaś forma reakcji organizmu na drastyczną zmianę diety? Czy ktoś z Was miał może podobne objawy?
Nie traktuję tego jako porady lekarskiej, jak będę się czuł gorzej to przeboleję i pójdę do lekarza.. (jak to brzmi)

Pozdrawiam:)

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 11 paź 2010, 13:15 
VIP Member
Awatar

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Witaj
To natruralna reakcja organizmu na spalenie toxyn jakie masz w ciele zgromadzone ciało kumuluje ten syf w tkankach doputy to zjadasz / wdychasz , kiedy przestajesz np zmieniasz diete zaczyne sie tego pozbywać i stad reakcja
Rericho Sunfire tez o tym wpominał , dodatkowo mogę tobie polecic 2 metody na oczyszczanie a Spirulina i chlorela testowałem i dodatkowo przez 3 tyg pół szklanki soku z kiszonej kapusty , raz w tygodniu pól litra ( ale po pół litra nie wychodz z domu :) tez testowałem .

Co do tytoniu paliłem wiele lat potem nie paliłem tez lat wiele w tym roku popalałem ponownie
natomiast to co z automatu sprawiło że przestałem palić to swiadomość czym były i są płuca ale o tym poczytaj sam
http://www.niejedzenie.info/tekst/szbj.pdf

Dodatkowo proponuje podaruj sobie ziemniaki i BIAŁE PIECZYWO , Kole , żarcie z konserwantami barwnikami itd
oraz paste z fluorem i antyrespiranty z alumininum po pół roku zobaczysz o czym mowa :)

p.s. 8 dzien na głodówce i żyje - sama woda :)

Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Negatywnych skutkow ubocznych przy zmianie diety nie mialam, tylko pozytywne :)

A ostatnio zauwazylam u siebie wstret do zarcia w ogole. Rano zawsze jadlam sniadanko, bo jest wazne, a teraz robi mi sie niedobrzena sama mysl, wiec jem tylko owoce i zapijam filtrowana woda. Potem ewentualnie obiad (prawie same warzywa) i herbata. Rodzina sie martwi, bo u mnie utrata apetytu to prawie jak oznaka bialaczki czy czegos :)

Walk on the pavement, watch T.V.
Repeat after me: I am free

Dzięki za odpowiedzi, oczywiście, zapomniałem nadmienić, nie jadam już też gówien typu aspartam czy inny benzoesan;) ale i ograniczam alko, więc wóda odpada:)

@metzengerstein witam i gratuluje pozytywnego postanowienia ! :spoko:
Pogorszenie samopoczucia jest normalnym efektem odtruwania się organizmu,
tym bardziej że tyle czasu paliłeś i raczej odradzam pójście z tym do lekarza.
Po prostu powinieneś teraz pić dużo własnoręcznie zrobionych (nie kupnych) świeżo wyciśniętych soków
owocowo - warzywnych, wody źródlanej najlepiej z cytryną, jeść dużo surowych owoców, warzyw, surówek.
Kwasy owocowe rozpuszczają wszelkie złogi w organiźmie a błonnik z warzyw i owoców powoduje ich szybsze usuwanie z organizmu. Np. sok z buraka + np. jabłko, marchew, banan, korzeń pietruszki, bardzo oczyszczają wątrobę, a oczyszczona wątroba to podstawa zdrowia. :jabłko: :drinkuje:
Herbaty - zielona, yerba mate, z pokrzywy, też wspomagają oczyszczanie.
No i jeżeli poważnie chcesz podejść do sprawy, to powinieneś też oczywiście rzucić palenie.
Pozdrawiam i życzę powodzenia i wytrwałości w postanowieniu. :tiaa:

Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

jak wyzej, dopada cie po prostu zwykly kryzys ozdrowienczy (sprawdz w googlach). NAJGORSZE co mozesz zrobic, to pojsc do lekarza ;)
do powyzszych porad dodam, ze chyba najwazniejsze to pic duuzo duzo dobrej niegazowanej wody zrodlanej

@nibiru i cottontail - niedlugo sami niejedzacy nam sie tu zrobia! :cwaniak:

kto nie jest poeta.

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

tzw. objawy odstawienia - także mogą wchodzić w grę.

W mięsie, nabiale i przeróżnych cudo-pokarmowych produktach
uznanych za jedzenie - jest sporo substancji uzależniających.

Po jakimś czasie - detox - organizm się ustabilizuje.

+ wg niektórych źródeł tzw dostrajanie do nowego biokombinezonu+ objawy:

Cytuj:
Niektóre z nich to:

- objawy grypy i wysoka temperatura, pocenie się, bóle w kościach i kończynach, przy których antybiotyki nie są skuteczne;
- migrenowe bóle głowy, inne bóle, których nie da się wyeliminować za pomocą środków przeciwbólowych;
- niekiedy biegunka;
- niekiedy katar trwający 24 godziny, lecz nie będący wynikiem przeziębienia czy alergii;
- odczuwanie zawrotów głowy;
- dzwonienie w uszach;
- przyspieszone bicie serca (palpitacje);
- uczucie, jakby całe ciało wibrowało, szczególnie nocą, kiedy jest się odprężonym;
- intensywne skurcze mięśni plus bóle w ciele, szczególnie w plecach;
- drżenie ramion - rąk, nóg - stóp;
- osłabienie siły mięśni w rękach spowodowane zmianami w systemie krążenia;
- przejściowe kłopoty z oddychaniem, które szczególnie dają się zauważyć w stanie odprężenia poprzez głośny oddech!
- zmiany w systemie immunologicznym;
- zmiany w systemie limfatycznym;
- uczucie zmęczenia i wyczerpania przy tylko nieznacznym wysiłku;
- życzenie dłuższego i częstszego niż normalnie snu;
- rosnące szybciej niż dawniej paznokcie i włosy;
- walka z depresją, która zazwyczaj nie ma przyczyny;
- życie przeszłością, ocenianie starych związków, aby uzyskać jasność w sprawach osobistych;
- poczucie bycia rozgrzeszonym ze wszystkiego;
- napięcie, zatroskanie i wysoki stres. Czuje się, jakby przychodziło do nas coś, jednak nie ma się pojęcia, co to może być.

http://davidicke.pl/forum/post57217.html#p57217

- życie przeszłością, ocenianie starych związków, aby uzyskać jasność w sprawach osobistych;
- napięcie, zatroskanie i wysoki stres. Czuje się, jakby przychodziło do nas coś, jednak nie ma się pojęcia, co to może być.
Te dwa podpunkty bardzo mnie dotyczą od kilku tygodni ale nigdy nie pomyślałabym aby powiązać je z dietą :shock:
Nie mniej jednak miałam wrażenie że źle z moją psychiką a tu wychodzi na to że się oczyszczam ...

Tak Moniko, ja również zauważam u siebie te objawy, nie tylko te, ale "- życie przeszłością, ocenianie starych związków, aby uzyskać jasność w sprawach osobistych" - wydawało mi się , że jestem już wolny od pewnych spraw, tymczasem one we mnie powróciły.
Dzięki za zwrócenie na to uwagi, Hakun

Awatar użytkownika

Juz nie wiem czy sobie wmawiam, ale znowu wiekszosc punktow odnajduje u siebie. Jestem jak wrak, zmeczona, obolala. Nigdy nie mialam bolow glowy, teraz mam ciagle, a z sercem to juz mnie ostatnio przeraza. Rusza sie i skacze, czasem mam wrazenie ze siedzi tam jakis stwor ktory chce sie wydostac, jak w "Obcym". Co oznaczaja te palpitacje serca? Ostatni zrobilo sie to tak okropne ze zatrzymuje sie na ulicy i wsluchuje w te ruchy, bo za kazdym razem szokuja mnie one tak samo. I chyba to nie tylko serce, bo czuje to tez tak jakby na kregoslupie, na wysokosci serca, jakby szlo we wszystkie strony, serce roslo i chcialo mi wysadzic klatke piersiowa. :bezradny: Do tego dochodzi ostatnio utrata apetytu.

Walk on the pavement, watch T.V.
Repeat after me: I am free

Awatar użytkownika

mialem kiedys podobne objawy cottontail, i ktos madry powiedzial mi, ze po prostu otwiera mi sie i uaktywnia czakra serca. moze byc w tym duzo prawdy, zwlaszcza jesli czujesz to pulsowanie tez z tylu, bardziej na srodku klatki, niz po lewej stronie i jest zwlaszcza odczuwalne kiedy jestes skupiona, wyciszona, albo np lezac w lozku zaraz przed snem.
tak czy inaczej, same dobre rzeczy wszyscy tu macie 8-)

kto nie jest poeta.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]