Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 14 lis 2019, 13:34

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Witam, obejrzałem ostatnio bardzo ciekawy film "Czwarty stopień" opowiadający rzekomo historię opartą na faktach.
http://www.google.pl/url?q=http://www.cda.pl/video/170737b1&sa=U&ved=0ahUKEwiVyaOck_HMAhVMbhQKHVReDc4QFgg_MA4&usg=AFQjCNEdWc9ktB3y7XVhc1wx6A1crcsFDw

Jak myślicie to co jest w nim przedstawione to prawda?

Pozdrawiam.

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 23 maja 2016, 22:40 
VIP Member
Awatar

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

To zależy o co pytasz. Jeśli pytasz, czy film jest prawdziwy, to nie, nie jest i łatwo to sprawdzić.
Cytuj:
Czwarty stopień – amerykański thriller science-fiction, stylizowany na paradokument, z 2009 w reżyserii i według scenariusza Olatunde Osunsanmi.

A ta Pani która miała być tą dr Abigail Tyler prawdziwą to również aktorka i nazywa się Charlotte Milchard, a mówię to dlatego, że ta Pani nie jest wymieniona w Creditsach czyli liście płac pod koniec filmu.
Obrazek

Mimo, że historia jest kompletnie zmyślona. To ciekawa jest jedna rzecz...
Aktorka która gra w filmie o porwaniach wygląda jak hybryda i ma typowy OBCY genotyp
Obrazek

W sumie to zabawne, bo u niektorych osób te cechy Hybryd są widoczne jeszcze bardziej.
np poznajcie panią Mashe Tyelna. I nie... to nie jest Photoshop. Ona tak naprawdę wygląda.
Obrazek
Obrazek

Jeśli pytasz się czy to mogło tak wyglądać, to tak - owszem. Wiele z motywów właśnie tak wygląda np pamięć ekranowa była fajnie pokazana w tym filmie. Kiedy zakrywa się wspomnienie lub obraz jakimś ekranem i fałszywym wspomnieniem. Fajnie jest pokazane w filmie jak ten ekran czasem się szwankuje i wprowadza element paranoi i lęku i jakiegoś napięcia emocjonalnego na wspomnienie lub obraz który jest z nim skojażony - w filmie były to Sowy z tego co pamiętam. Fajnie został ten element pokazany.

A jeśli szukasz dobrego filmu oparte na faktach, to polecam "Communion" gdzie główną postacią jest Whitley Strieber, ten sam który napisał książkę o tym tytule.

Drugi to Fire in the Sky w oparciu o przypadek Travisa Waltona

Kilka lat temu miała okazję obejrzeć to dzieło. Przyznam szczerze, że film wywołał u mnie dość silne emocje, wręcz bliskie paranoi. Film może i jest fikcją, ale mam w sobie bardzo mocne i dogłębne przekonanie że to tak właśnie wygląda. Swoją drogą też dziwi mnie fakt, że takich perełek (mocnych) nie ma za wiele na rynku, a wydaje się mi że reżyserzy w tej dziedzinie mogli by wiele nakręcić, bo filmy w stylu archiwum x to przeżytek

Awatar użytkownika

W filmie inspirowano się historią zaginięć ludzi w mieście Nome (Alaska), które miały miejsce rzeczywiście na przestrzeni ostatnich 40 lat. Jednak cała reszta, czyli próby wyjaśnienia tych zniknięć to fikcja. Po obejrzeniu tego filmu kilka lat temu, szukałem jakichś informacji na jego temat i natrafiłem na pewne angielskie forum i tam pisano, że niektórzy widzowie chcieli nawet pozwać producentów filmu za wprowadzanie w błąd, ale jak to się skończyło to nie wiem.

Niemniej jednak w filmie pojawia się kilka motywów znanych z uprowadzeń, więc można go jak najbardziej obejrzeć.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]