Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 25 sty 2021, 2:07

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
Secret Master * 4th Degree
Secret Master * 4th Degree

Być może największym paradoksem tego znikającego świata jest to, że cokolwiek dla niego czynimy (zarówno ambitnego i wzniosłego, lub próżnego i niszczycielskiego), może mieć tylko wpływ na jego bolesny upadek. Pomimo tego, iż dochodzimy do momentów w których jest to bardzo widoczne i niezaprzeczalne, to z jeszcze większym zapałem przystępujemy do kolejnych działań.

Wojna i pokój, pokój i wojna... I tak bez końca, gdyż trwały pokój w iluzji jest nieosiągalny.

Bardzo dynamiczne a zarazem chaotyczne (chociaż pozornie wyglądające na logiczne i uporządkowane) działania ego-umysłu nieustannie coś tworzą, aby za chwilę to w brutalny sposób zniszczyć. To wszystko musi mieć odzwierciedlenie w tym zewnętrznym i iluzorycznym świecie.

Czy jesteśmy już na tyle gotowi oraz otwarci, aby dogłębnie temu przyjrzeć się i po tym spojrzeć Prawdzie w oczy? Nikt tam na zewnątrz nie może być winny za to, co się wydarza. Po prostu taka jest tylko pozorna treść i natura tego snu, który należy całkowicie rozpoznać, aby nastąpił odwrót i po nim przebudzenie. Nie może prawdziwe być to, co ma swój początek i koniec, a taka jest przecież natura tego świata wraz ze wszystkim tym, co jest w nim zawarte.

Czy jest sens toczyć bez końca walkę z samym sobą, podczas, gdy rozwiązanie i definitywne zakończenie tego jest od nas bliżej niż na wyciągnięcie ręki? I tutaj może okazać się kolejny paradoks... Wystarczy NIC nie robić, tylko odwrócić uwagę od tego zewnętrznego świata i skierować w głąb Siebie, aby już tam pozostać. Przecież tylko tam można odnaleźć to, czego bezskutecznie poszukujemy w zewnętrznej iluzji. Prawdziwe i trwałe szczęście, spokój, miłość... Tym wszystkim JESTEŚMY. Wystarczyłaby tylko determinacja w rozpoznaniu tego, czym/kim wraz z tym światem nie jestem, a po tym również z determinacją skierowanie uwagi na to, co rzeczywiście JEST. Wówczas prawdziwy stan bycia i świadomości staje się coraz bardziej widoczny, wyraźny a także trwały.

Po prostu JESTEM. Nic nie wymaga zmiany ani działań. Jedynie pod wpływem właściwie skierowanej uważności wyłania się prawdziwy, "na chwilę" zapomniany świat...

JESTEM we WSZYSTKIM i WSZYSTKO jest we MNIE.

Czujność i uważność... To przebudzenie dzieje się właśnie TU i TERAZ...

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 07 sty 2021, 19:22 
VIP Member
Awatar

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]