Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 19 wrz 2020, 7:21

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Cukier Morderca
phpBB [video]

phpBB [video]

phpBB [video]

Krótko i na temat. :D

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

Tytuł: Cukier Morderca
: 15 lip 2009, 23:55 
VIP Member
Awatar

Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Awatar użytkownika

Teraz co byś nie kupił, to wszystko jest przesłodzone. Kupuję sok pomarańczowy i muszę dolewać wody. Ja zwykle do herbaty 0,5 L dodaję jakąś nie kopiastą łyżkę cukru. Problem w tym, iż teraz wszędzie dodaje się horrendalne ilości cukru, albo soli. To jest czyste uzależnienie, w które ktoś nas wprowadził...

Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Jest alternatywa, stevia. Można by tym słodzić wszystko po za wypiekami które potrzebują czasami zwykłego cukru, np. biszkopt nie wyjdzie bez niego :)
Niestety korporacje wolą nas karmić cukrem i aspartamem, wiadomo, im nas mniej tym łatwiej nas kontrolować, i jeszcze na lekach zarobią.
Jak widać ludzie zaczynają to rozumieć i kupują:
http://www.allegro.pl/item665206509_ste ... 00szt.html

Na tym właśnie polega pułapka posługiwania się słowami – odrzekł z przekonaniem. – One zawsze sprawiają, że czujemy się oświeceni, ale kiedy zwracamy się ku rzeczywistości, za każdym razem nas zawodzą. W końcu stajemy twarzą w twarz ze światem tacy sami jak zwykle, nieoświeceni.
Fragment książki: "Opowieści o mocy" - Carlos Castaneda

Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Te pastylki to też mi podejrzanie wyglądają i staram się nie brać niczego co wygląda podobnie.
Jak komuś słodkości potrzeba do życia to lepiej warto polecić naturalny Cukier Brzozowy (ksylitol), idealny zamiennik, o wiele zdrowszy od popularnego buraczanego i kilkakrotnie droższy, niestety za zdrowie trza dopłacić

Prawa jednego człowieka kończą się tam, gdzie zaczynają się prawa drugiej osoby.
Na każdym człowieku spływa odpowiedzialność za cały świat!
--> http://zakazaneowoce.pl
:jabłko:

Awatar użytkownika

Pastylki podałem tylko dla przykładu, są też liście i inne. A jak dostępnością tego cukru brzozowego? Tak szczerze mówiąc to właśnie się rozglądam za czymś co mogło by mi na stałe zastąpić zwykły cukier, bo słodzikami typu aspartam gardzę, a wszyscy w domu się ze mnie śmieją że chyba zwariowałem od tych teorii spiskowych. Ich sprawa jak chcą się truć mimo wszystko.

Na tym właśnie polega pułapka posługiwania się słowami – odrzekł z przekonaniem. – One zawsze sprawiają, że czujemy się oświeceni, ale kiedy zwracamy się ku rzeczywistości, za każdym razem nas zawodzą. W końcu stajemy twarzą w twarz ze światem tacy sami jak zwykle, nieoświeceni.

Awatar użytkownika

Cukier brzozowy dostaniesz w każdym większym makiecie, a co do rodzinki puść im film na DVD pt. Aspartam - rakotwórcza słodycz, jest z PL lektorem więc nie będzie aż tak ciężki do przełknięcia ;)

Prawa jednego człowieka kończą się tam, gdzie zaczynają się prawa drugiej osoby.
Na każdym człowieku spływa odpowiedzialność za cały świat!
--> http://zakazaneowoce.pl
:jabłko:

Awatar użytkownika

Puściłem im wykład, nie pamiętam nazwiska tego gościa. Było tam dużo o aspartamie, ale wyszli z założenia że chemia jest we wszystkim co jedzą więc nie ma sensu się przejmować jedną substancją. Reakcja w stylu " tamta pani gra o samochód, zamknij się i nie przeszkadzaj".

> Red. w tytule Twojego tematu jest literówka (raczej brak) a nie chciałbym poprawiać admina ;)

Awatar użytkownika

Zastanawiacie się nad zamiennikiem dla cukru, a ja się zastanawiam, dlaczego jeszcze nikt nie wspomniał o miodzie? :D Czego in to dobrego nie robi ;)
Słodycz, czy inne przyprawy pobudzają kubki smakowe i o to chodzi ;) Jedzenie staje się ekstatycznym przeżyciem i już nie ważne co się je, byleby się jadło i podrażniało zmysły na nowo ;)
Kiedyś na uczelni na zajęcia prowadzący przyniósł artykuł o tym jak francuscy mistrzowie kuchni przyrządzili glony, czy morskie algi, tak że smakowały jak pieczony kurczak ;)
To wszystko jeszcze jeden skromny mechanizm dla zajęcia nieskończonej świadomości iluzją życia ;)

Master Elect of Nine * 9th Degree
Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

QQwert pisze:
A jak dostępnością tego cukru brzozowego?

http://www.bogutynmlyn.pl/go/_info/?id=815&idc=31&page=.

Sklep internetowy Bogutyn Młyn (blisko 2000 różnych produktów z kręgu tzw. zdrowej żywności, z całego świata, wcale niedrogich). Nie wypada może tutaj robić reklamy, ale w tym przypadku chodzi o zdrowie i wydaje mi się, że może to być dla wielu cenna informacja. Sprawdziłem - dostawca solidny, dostawa w ciągu 48 godz. Co do samego cukru brzozowego - trzeba trochę czasu, aby można było ocenić działanie.

P.S. Cukier brzozowy w rzeczywistości, jako związek chemiczny, nie jest cukrem, ale tak się na niego mówi, bo ma słodki smak, praktycznie nie różniący się od cukru buraczanego. Spotkałem się też z ostrzeżeniem przed "chińszczyzną", która również wypełzła w tym zakresie - ksylitol robiony z kukurydzy. Najbardziej wiarygodny jest ksylitol wytwarzany w Finlandii przez firmę Danisco Sweeteners.

Ostatnio zmieniony 16 lip 2009, 22:57 przez Easy_Rider, łącznie zmieniany 1 raz

Cytuj:
W procesie rafinacji (oczyszczenia w celu nadania wyglądu handlowego, za pomocą obróbki termicznej, gotowania) pożywienie jest pozbawione głównej ?biologicznej" informacji, którą otrzymało od słońca, ziemi i wody. Takie pożywienie staje się dla organizmu obce i organizm, żeby je przyswoić zaczyna tracić własne zapasy. Doskonałym przykładem są buraki i cukier, który z nich jest otrzymywany. Burak - to naturalny produkt roślinny, w którym znajduje się wiele witamin, soli mineralnych, fermentów, hormonów. Cukier otrzymany z buraków jest dokładnie oczyszczany, krystalizowany, filtrowany. By nadać mu białą barwę jest poddawany oddziaływaniu chlorku wapnia - trucizny! Do naszego żołądka cukier dostaje się jako substancja czysto chemiczna - sacharoza, która jest pozbawiona witamin, soli mineralnych, substancji aktywnych biologicznie. By taki wysokokaloryczny produkt mógł być wchłonięty przez organizm, musi być do niego dołączona inna substancja. W naturalnym produkcie - buraku - są wszystkie niezbędne substancje, a w cukrze jest ich brak. Dlatego też organizm zmuszony jest oddawać własne substancje: wapń z zębów - stąd próchnica, żelazo i inne pierwiastki z krwi - co prowadzi do cukrzycy. Cukier, jak wiadomo, używany jest nie tylko do herbaty i kawy, zawierają go cukierki, herbatniki, ciastka, napoje. Wszystkie drogi dostosowania się cukru do organizmu są wprost niemożliwe do wyliczenia. W związku z dużym spożyciem cukru w ciągu ostatnich 10-15 lat we wszystkich krajach wysoko rozwiniętych wzrosła zachorowalność społeczeństwa na cukrzycę. W USA liczba ta osiągnęła 10 mln osób, w Rosji w ciągu ostatnich 10 lat liczba osób chorych na cukrzycę wzrosła trzykrotnie. Ostatnie dane naukowe mówią o tym, że cukier jest dla organizmu całkowicie obcą substancją, która właściwie wcale nie jest wchłaniana, a tylko prowadzi do zaniku naczyń krwionośnych i mutacji lub zwyrodnienia komórek, co w ostateczności powoduje raka. Dlatego też ogromnym błędem jest wyrabianie u małego dziecka ?apetytu" na słodycze. Naprawić tego błędu nie będzie można przez całe jego dalsze życie.

Cytuj:
Biały rafinowany cukier to chyba najbardziej niebezpieczny produkt naszego wieku. Generalnie można stwierdzić, że rujnuje nasz organizm, ponieważ wypłukuje z niego wapń. Istnieje recepta, która pozwala z cukru - wroga, zrobić cukier - przyjaciela.

Do szklanego naczynia o objętości 1 1/2-2 litrów wsypać:
  • 75 dag cukru - kryształu
  • 200 ml przegotowanej lub topionej wody
  • 20 dag miodu
Wymieszać i odstawić na 8 dni (przechowywać w temperaturze pokojowej). Trzy razy dziennie przemieszać całość łyżką drewnianą.

W wyniku tego szkodliwa dla organizmu sacharoza, która pochłania wapń, pod wpływem miodu i wody rozkłada się na glukozę i fruktozę, które są bardzo zdrowe.

Info zaczerpnięte z książki Michała Tombaka Jak żyć długo i zdrowo :P

Master Mason * 3rd Degree
Master Mason * 3rd Degree

pod tym linkiem http://www.dobrametoda.com/ARTYKULY/artykuly-cukier1.htm jest jeden z ciekawszych artykułów odnośnie cukru;
artykuł, jak informuje adnotacja na końcu, ukazał się w magazynie Nexus

odnośnie cukru chciałbym napisać coś z własnego doświadczenia:

Choroba której doświadczyłem jakiś czas temu, a głównie jej leczenie polegało na wyeliminowaniu z diety cukier - bezwzględnie sacharozę, czyli nasz cukier rafinowany, natomiast fruktozę, maltozę i laktozę musiałem wykluczyć jedynie we wstępnych etapach.
Kilka lat temu spożywałem dużo cukru - nie zdawałem sobie nawet sprawy, że aż w takiej ilości, co uzależniło mnie w znacznym stopniu od tego białego specyfiku. Może wielu z was o tym wie, jednak uwolnić się od tego nałogu jest naprawdę ciężko:
1. Kiedy chcemy porzucić cukier i zatrzymujemy jego dostawy do organizmu, nasz organizm domaga się go jeszcze więcej, dlatego czujemy intensywne łaknienie słodkości
2. Dawniej myślałem, iż spożywając cukier będę miał więcej energii, jednak prawda jest taka, że ma się jej mniej

Obecnie poradziłem sobie z łaknieniem cukru i wręcz w ogóle go nie odczuwam. Widzę jednak jak działa na inne osoby w moim otoczeniu, np. mój dobry znajomy przyznał ostatnio, użyję tu jego słów: "nie wyobrażasz sobie jakiego dzisiaj miałem nerwa w domu" Zapytałem więc co się stało, a on na to: "Nie było nic słodkiego do jedzenia w domu, a że była to niedziela to nie mogłem nic nigdzie kupić. Byłem taki zły, że nie kupiłem wczoraj żadnej czekolady. Przeszukałem jednak barek i znalazł się zajączek z czekolady ze świąt"
Powyższy dialog jest autentyczny, przeprowadzony z moim udziałem.
Poza tym, historia ta poświadcza to, o czym przeczytałem o cukrze - otóż negatywnym skutkiem (którymś z kolei) jest to iż wzmaga agresję.

W swoim czasie również natrafiłem na takie frazy jak stevia, czy ksylitol (wymienione wyżej) i uważam, że są godne zainteresowania, szczególnie ksylitol o którym trochę czytałem i zdaję się być znakomitą alternatywą dla sacharozy, dla której wręcz jest bezkonkurencyjny.

Na koniec chciałbym powiedzieć, iż wierzę, że jesteśmy wspaniałą świadomością ponad tą materialną rzeczywistością. Jednak nie ujmuje to faktu, iż powinniśmy, a wręcz mamy obowiązek by godnie przeżyć tą rzeczywistość w naszych fizycznych ciałach. Dlatego ludzie powinni dołożyć wszelkich starań by ich ciałą funkcjonowały jak najlepiej, a wszystko czego nam potrzeba dostarcza natura, wszystko jest tak stworzone/pomyślane by uzupełniało się idealnie. Dlatego smuci mnie fakt, że ludzie wymyślają takie "cuda" jak sacharoza, skoro natura oferuje nam o wiele lepsze alternatywy.

Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Ja od kilkunastu lat prawie cukru nie używam, ani żadnego słodzika oczywiście. Nie słodzę już ani kawy ani herbaty. Pije jedynie wodę zwykłą lub mineralną. Jedynym pożywieniem w którym możecie u mnie znaleźć cukier to ciasta, które oczywiście tez sama piekę (sporadycznie); raczej nigdy nie kupuje ciast w supermarkecie. We wszystkich moich wypiekach zmniejszam ilość cukru co najmniej o polowe, a w zasadzie na maxa ile się da. Dla mnie cukier to narkotyk, bo "cukier woła cukier". Im więcej go jem tym więcej bym go zjadła. Wiadomo ze cukier uzależnia, wywołuje choroby. To był kiedyś mój narkotyk niestety. Ci co lubią słodkie wiedza o czym mowie. To najzwyklejszy narkotyk. Po zażyciu go mam przypływ energii, przez kilka minut a pózniej powoduje u mnie otępienie, senność, zmęczenie... a przede wszystkim ochotę znowu zjedzenia czegoś słodkiego; w sumie całkowite uzależnienie od cukru.

No dobra przechodzę do rzeczy. Rzuciłam cukier jak przeczytałam w pewnej książce dietetycznej zdanie:
"Czy należy łączyć częściową "ślepotę" [<tych co wydają się nie zauważać licznych raportów medycznych na role węglowodanów w powstawaniu tuszy i licznych chorób u człowieka, począwszy od publikacji z 1864 roku Williama Bantinga>] z fabrykantami produktów bogatych w węglowodany (a cukier nim jest) i ich inwestycjami finansowymi dla licznych instytucji nauczania o dietetyce ? ".(Tłumaczenie z fr.) Jednym słowem to zdanie sugeruje ze nauka o wpływie jedzenia cukru i węglowodanów na organizm człowieka jest finansowana przez producentów tychże produktów. - Jednym słowem nikt nie mówi tak do końca jak cukier naprawde wpływa na organizm ludzki.

Krotko mówiąc zrozumiałam zależność powstawania chorób cywilizacyjnych (nagle "rosnących jak grzyby po deszczu") z używaniem cukru. Osobiście nie mam zamiaru nakręcać im tego biznesu.

Ooo, właśnie sprawdziłam : jest cukier w kiełbasie którą mam w lodówce.

Awatar użytkownika

no dobra, tyle już wiemy o cukrze, a z jakiego powodu niezdrowa jest sól? czy inna tzw biała śmierć?

Grand Elect Mason * 14th Degree
Grand Elect Mason * 14th Degree

fajne filmiki :D ja nie slodze od kilku miesiecy dobrych i unikam wszystkiego co zawiera cukier ; p

Awatar użytkownika

Wyspa pisze:
fajne filmiki :D ja nie slodze od kilku miesiecy dobrych i unikam wszystkiego co zawiera cukier ; p

To właściwie zostaje woda i owoce, które zawierają fruktozę. Nie możemy jednak popadać w hurra optymizm z wodą. Trzeba uważać, którą się kupuje, bo już do wielu dodają fluor ...

Awatar użytkownika

MojoRisin pisze:
Nie możemy jednak popadać w hurra optymizm z wodą. Trzeba uważać, którą się kupuje, bo już do wielu dodają fluor ...

Ja mam zajebiaszczą kranówkę - zalety mieszkania na zazadziu ;)
Ta sama rozlewana jest pod nazwą EDEN - może ktoś popija z was, bo widziałem w różnych miejscach w kraju te baniaki 20 litrowe z kubkami... Moja tyle przetworzona, że płynąc przez rurki ma większą zawartość żelaza i kamienia ;)

Awatar użytkownika

trzysz pisze:
Ja mam zajebiaszczą kranówkę - zalety mieszkania na zazadziu ;)
Ta sama rozlewana jest pod nazwą EDEN - może ktoś popija z was, bo widziałem w różnych miejscach w kraju te baniaki 20 litrowe z kubkami... Moja tyle przetworzona, że płynąc przez rurki ma większą zawartość żelaza i kamienia ;)

Wodę kojarzę. Niestety ja mieszkam na Śląsku i tutaj trudno o dobrą wodę. Ta z kranu jest nafaszerowana chlorem tak, że jest biała tuż po nalaniu i dopiero po chwili znika ta biel. Wolę iść do sklepu i kupić wodę w 5- litrowym baniaku .

Awatar użytkownika

MojoRisin pisze:
Wodę kojarzę. Niestety ja mieszkam na Śląsku i tutaj trudno o dobrą wodę. Ta z kranu jest nafaszerowana chlorem tak, że jest biała tuż po nalaniu i dopiero po chwili znika ta biel. Wolę iść do sklepu i kupić wodę w 5- litrowym baniaku .

Biel po nalaniu, to nie chlor, tylko kamień - to i u mnie się zdarza - twarda woda.
Chlor śmierdzi, ale osadu nie robi ;)

Awatar użytkownika

trzysz pisze:
Biel po nalaniu, to nie chlor, tylko kamień - to i u mnie się zdarza - twarda woda.
Chlor śmierdzi, ale osadu nie robi ;)

Woda nie pachnie, a raczej czuć ją chlorem. Osady się wytrącają po dłuższym gotowaniu dopiero ;) .

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

trzysz pisze:
MojoRisin pisze:

To zobacz na skład tej 5 ze sklepu niektóre też mają chlorek i fluorek ;)

Awatar użytkownika

QQwert pisze:
Puściłem im wykład, nie pamiętam nazwiska tego gościa. Było tam dużo o aspartamie, ale wyszli z założenia że chemia jest we wszystkim co jedzą więc nie ma sensu się przejmować jedną substancją. Reakcja w stylu " tamta pani gra o samochód, zamknij się i nie przeszkadzaj".

Dokladnie - śpiewka, że chemia jest we wszystkim to super-usprawiedliwienie dla większosci osób. Zawsze przypomina mi to też mieso - jak mowie o niejedzeniu miesa - przeciez WSZYSCY jedza miesa i ZAWSZE jedli! :]

Awatar użytkownika

alijaa pisze:
Dokladnie - śpiewka, że chemia jest we wszystkim to super-usprawiedliwienie dla większosci osób. Zawsze przypomina mi to też mieso - jak mowie o niejedzeniu miesa - przeciez WSZYSCY jedza miesa i ZAWSZE jedli! :]

Na takie stwierdzenia odpowiadam czasem historyjką o psie, który widział tęczę. Krótko: psy nie widzą kolorów więc tego co widział tęczę zamknęli w psychiatryku.

Ostatnio zmieniony 22 lip 2009, 10:38 przez Awar, łącznie zmieniany 1 raz

Awatar użytkownika

Awar pisze:
Na takie stwierdzenia odpowiadam czasem historyjką o psie, który widział tęczę. Krótko: psy nię widzą kolorów więc tego co widział tęczę zamknęli w psychiatryku.

Ja raczej się z ludźmi nie spieram - niech sobie robią co chcą, nic na siłę. Ale bywa, że ktoś mnie przekonywuje na siłę np do mięsa lub czegoś powszechnie przyjętego za właściwe, używając podobnych argumentów (bo tak robią wszyscy). Rzadko, ale jak się komuś uda mnie nakręcić/zdenerwować, to rzucam im cytatem mojego kolegi:
"Jedzmy gówno - miliardy much nie mogą się mylić" :P ;)

Awatar użytkownika

Od sporów tez uciekam, a "muchy" są genialne :D - kupiłem :)

Awatar użytkownika

trzysz pisze:
trzysz pisze:
"Jedzmy gówno - miliardy much nie mogą się mylić" :P ;)

buhahahaha zagrzebiste!!! musze to zapamietac :lol:

Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Najlepiej (tak jak ktos już napisał powyżej) w ogóle uwolnić się od potrzeby spożywania słodyczy. Wtedy zniknie także problem substancji zastępczych.
Cukier zamula i otępia. Od kilku miesięcy nie używam cukru w ogóle, nie słodzę, nie jem czekolady, ciast i innych słodyczy. Ale kiedyś skusiłam się na cukierka (kukułka - wspomnienie dzieciństwa :) ) - i zemdliło mnie i czułam sie jakby ktoś dał mi w łeb - nie do wiary! po jednym cukierku! Następny "eksperyment" - tym razem czekoladowa trufla (kiedyś mniaaaam) dała ten sam efekt. Co ciekawe, takich objawów nie mam, gdy jem suszone owoce, czy w ogóle owoce.
Spróbujcie sami :P

Awatar użytkownika

No ja nie wiem... oczywiscie mam swiadomosc ze cukier szkodzi, ale zrezygnowac z tych wszyskich cudownosci z dzialu cukierniczego :drugged:

Sprobuje przez tydzien nie spozywac cukru, nie bede slodzila herbaty (juz samo to bedzie ciezkie, bo zawsze niecierpialm gorzkiej herbaty), jadla slodyczy.

Tak swoja droga, to kiedys na NK napisala do mnie jakas kobieta, ktora byla przeciw cukrom, ale ona to miala juz totalnie pojchane. Twierdzila, ze jablek, gruszek, ananasow i arbuzow tez nie powino sie jesc bo sa slodkie :) Probowalam jej tlumaczyc co to jest cukier a co fruktoza, ale nie dotarlo :hi hi:

Walk on the pavement, watch T.V.
Repeat after me: I am free

Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

Cottontail pisze:
Tak swoja droga, to kiedys na NK napisala do mnie jakas kobieta, ktora byla przeciw cukrom, ale ona to miala juz totalnie pojchane. Twierdzila, ze jablek, gruszek, ananasow i arbuzow tez nie powino sie jesc bo sa slodkie :) Probowalam jej tlumaczyc co to jest cukier a co fruktoza, ale nie dotarlo :hi hi:

Hmmm może dlatego, że mózg potrzebuje takich naturalnych węglowodanów do pracy (myślenia), jej właśnie takich cukrów brakowało i dlatego do niej to nie dochodziło :P

Awatar użytkownika

Cottontail pisze:
No ja nie wiem... oczywiscie mam swiadomosc ze cukier szkodzi, ale zrezygnowac z tych wszyskich cudownosci z dzialu cukierniczego :drugged:

Sprobuje przez tydzien nie spozywac cukru, nie bede slodzila herbaty (juz samo to bedzie ciezkie, bo zawsze niecierpialm gorzkiej herbaty), jadla slodyczy.

Rzeczywiście trudno się odzwyczaić od picia posłodzonej czarnej herbaty, bo sama w sobie jest cierpka i ściągająca. Można spróbować słodzić coraz mniej, albo w ogóle przestać pić czarną herbatę :P i przerzucić się na czerwoną lub rooibos, a będzie podwójnie zdrowiej, bo bez cukru a i te herbatki są zdrowsze od czarnej :)

A tak w ogóle - to nic na siłę ;)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]