Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 12 gru 2019, 4:20

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
Master Mason * 3rd Degree
Master Mason * 3rd Degree
Awatar użytkownika

Nie dawano na nasiadówce ze znajomymi padło stwierdzenie, że cukier już nie jest taki słodki. Nie wiem, nie używam, natomiast widzę, że w domu więcej słodzą.
Jeszcze w ramach ciekawostki, chyba dla pań głównie: cztery kawki czy herbatki z trzema łyżkami cukru to jakieś 1000 kcl dziennie. Wystarczy odstawić i można ładnie nabrać linii ;) Poza tym poczuć można prawdziwy smak napoju.

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 23 sty 2013, 15:55 
VIP Member
Awatar

Perfect Master * 5th Degree
Perfect Master * 5th Degree

Bogdan73 pisze:
nie polecam miodu, często jest oszukiwany cukrem i lub pszczoły dokarmiane cukrem. Drożdżówek i pączków też nie polecam, czasem w pączkach jest dżem z aspartamem albo tak słodki ten pączek jakby zawierał pół kilo cukru. Często po drożdżówkach i pączkach czułem sie dużo gorzej po zjedzeniu niż przed i miałem 2 razy mniej energii.

To co polecam to owoce świerze lub suszone jak rodzynki.

Warto sie zastanowić nad tym co daje cukier, mi dawał przyjemność i zadowolenie.
Odkąd kontempluje te cechy w sobie potrzeba na słodkie zaczęła znikać naturalnie więc nie mam objawów uzależnienia od słodyczy gdy widze ciacho pączki cukierki na stole.
Dla chętnych procedura kontemplacji &jestem przyjemnością&jestem zadowoleniem& można powtarzać kilka razy dziennie do lustra.

Słowo,, myśl jest potęgą i działa :hura:

a co polecasz do slodzenia herbaty?

poczytalem wlasnie o miodzie i sa rozne opinie - podobno dokarmiane jest sporo pszczol cukrem, ale one to zjadaja i zamieniaja na energie, a miod juz wiadomo no z tego cukru go nie robia.

odchodzac od tematu ciekawe jak to ma sie do masowego wymierania pszczol w ostatnich latach?

a dodanie cukru do miodu, to nie idzie tego wykryc?, w razie stwierdzenia obecnosci czegos co nie jest napisane na opakowaniu do zywnosci chyba kary sa porzadne?

Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree

Bogdan73 pisze:
Słód klonowy, słód jęczmienny też są ciekawymi opcjami.

Widzę, że jesteś przewrażliwiony na punkcie miodu. Wcale nie jeszcze tak trudno zdobyć dobry miód jak się tylko tego chce. Zapominasz o jego zaletach pisząc tylko o jego minusach.

Ostatnio to pszczelarze przerzucili się na dokarmianie pszczół słodem zamiast cukru po którym im one wymierały.
Jak kupujesz słód klonowy to zwróć uwagę jaki jest jego procent w całej zawartości.
Przymnę, że syrop kukurydziany jako zamiennik wszystkich słodzików i konserwantów jest prawie wszędzie dodawany.

.

Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Słodycze dają uczucie chwilowej przyjemności ale czy warto? Prędzej czy później kończy się to zaifekowaniem organizmu przez Candidę i jej toksyny, które krążą we krwi i powodują szereg dolegliwości ze strony układu pokarmowego, nerwowego itd. Głód na słodycze w obecnych czasach został wytworzony sztucznie, wiadomo- trzeba zmniejszyć liczbę ludzi na świecie. Jednak z psychologicznego punktu widzenia, łakomstwo na słodycze to nic innego jak... głód miłości. Dlatego należy szukać jej w sobie a nie w białym proszku :) Kłania się praca nad sobą, no chyba, że któś lubi być bezczelnie podtruwany i powoli zabijany...

U mnie organizm już pare lat temu dawał sygnały że cukier mi nie służy, że jest be. Nie słuchałam. Dopiero niedawno (po 21.12.12) organizm powiedział basta. W naturalny sposób zaczęłam ograniczac cukier, to była naturalna potrzeba. Jeśli próbowałam skoku w bok po każdej rzeczy, która zawierała w sobie minimalną ilość cukru bolał mnie brzuch. I takim sposobem przestałam słodzić herbatę, miodu też nie używam (choć mam pyszny i prawdziwy od znajomego który ma pasiekę). Lekko nie jest. Rano często trzęsą mi się ręce, często boli mnie głowa. Zjadam wtedy banana- to jedyna słodka rzecz na która sobie pozwalam i po której dobrze się czuje. Wydaje mi się, że powoli zaczynam czuć pozytywne efekty odstawienia cukru. Przede wszystkim nie jestem wiecznie zmęczona, mam więcej energii, skończyły sie niezidentyfikowane problemy z bólem brzucha.
Także myślę że warto i polecam każdemu. Nawet nie zdajecie sobie sprawy jak bardzo możecie być zatruci przez cukier. Już samo niesłodzenie herbaty/kawy daje odczuwalne efekty.

Może warto sobie na początek przeliczyć zapotrzebowanie kaloryczne dzienne, bo często różne problemy zaczynają się od tego że organizm jest nieodżywiony w odpowiedni sposób albo brakuje mu pewnych składników.

Raczej mało prawdopodobne żeby ktoś tak mocno odbiegał od reszty populacji żeby garść cukru powodowała u niego takie zaburzenia.... zresztą cukier jest nawet w produktach o których mówi się że go nie mają, np kasza gryczana etc, tylko w małych ilościach także tak czy siak go przyjmujemy.
No chyba że ktoś na potęgę je tego to już wiadomo że to niezdrowe i zaburza cały organizm.

ps.

Łakomstwo na słodycze to brak odpowiedniej ilości węglowodanów w diecie.

Entered Apprentice * 1st Degree
Entered Apprentice * 1st Degree

MojoRisin pisze:
Teraz co byś nie kupił, to wszystko jest przesłodzone. Kupuję sok pomarańczowy i muszę dolewać wody. Ja zwykle do herbaty 0,5 L dodaję jakąś nie kopiastą łyżkę cukru. Problem w tym, iż teraz wszędzie dodaje się horrendalne ilości cukru, albo soli. To jest czyste uzależnienie, w które ktoś nas wprowadził...

No dobrze, ale istnieją przecież zamienniki które możemy stosować zamiast cukru. Albo w ogóle przerzucić się na inna dietę ale też sodką. Są takie rzeczy ja eko słodycze http://eko-mlociny.pl/Slodycze,3/, przecież równie dobrze tym możemy się wspomagać. Albo w ogóle zacząć wcinać suszone owoce. Też słodkie. I odpuścić sobie produkty słodzone. Najlepiej wyeliminować soki słodzone. I zastąpić je naturalnymi.

-- 05 lut 2013, 17:08 --

i co?

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa UTC [letni]