Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 25 lis 2020, 9:38

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Witam serdecznie :)

Kilka dni temu po natknięciu się na pewne materiały dotyczące templariuszy i ich wiedzy,postanowiłem odpalic wirtualny wehikuł czasu :) i powęszyć w tematyce jak dla mnie kompletnie dotąd nie znanej tj. architekturze.Konkretnie chodzilo o architekturę gotycka która miała swój poczatek we Francji.Najbardziej interesowała mnie kwestia najsłynniejszych katedr w Europie czyli na przykład Notre Dame czy tez Westminster Abbey (Londyn)

Mimo widoku zapierających dech w piersiach pięknych konstrukcji,oficjalnych opisów jak to te monstra powstawały moje oko podświadomie szukało drugiego dna mającego konotacje ze świętą geometria której kulisy znali templariusze i w oparciu o którą budowali swoje budowle typu katedry.Moja ciekawość została nagrodzona o czym postanowiłem sie z Wami kochani podzielić.Nie jestem specem od SG,liczę na opinie takowych i innych oczywiście.

Niestety nie znalazłem żadnych ciekawych artów na temat Cosmati Pavement po polsku wiec pozwoliłem sobie potłumaczyć co nieco a jak wyszło oceńcie sami.
__________________________________________________________________________________________________

THE GREAT PAVEMENT:

Jednym z największych skarbów Westminster Abbey jest coś czego większość użytkowników nie jest nawet świadoma - a leży pod nogami, ukryte i chronione przez gruby dywan ...

To jest Wielki Trotuar , inkrustowany drogimi marmurami,przed głównym ołtarzem katedry. To dużo więcej niż kawałek dekoracji, to kompleksowo zaprojektowany kawałek chodnika który ma reprezentować "wieczny wzór Wszechświata ".

ObrazekObrazekObrazekObrazek

4 lata przed Rokiem Pańskim 1272, Król Henryk III, Odoricus i Abbot złożyli w jedna całość porfirowe kamienie.

Opatem (Abbot) był Richard de Ware który jako wybrany,w 1259 r wyjechał do Rzymu którego postulat potwierdził papież. Na miejscu odkrył on piękne mozaiki,marmurowe podłogi znane pod nazwa “Cosmati” jako pozostałość po rodzinie rzymskiej specjalizującej się w sztuce. Wzmianka “the city”,czyli Rzym,sugeruje ze praca przynajmniej częściowo została sfinansowana przez papieża.Zapisy wskazują ze król Henryk III także zapłacił 50 funtów na poczet dzieła.

Richard de Ware wrócił do Anglii razem z rzemieślnikiem o imieniu Piotr Odoricus o czym mówią zapiski. Odericus przywiózł ze sobą zapas pięknych kolorowych kamieni w większości odzyskanych ze starożytnych rzymskich ruin. Były to m.in zielony i fioletowy porfir, marmur, złoto-żółte wapienie zwane Giallo Antico. Anglia dostarczyła pozostałe kamienie ktoych uzyto do utworzenia Wielkiego Trotuaru tj. alabaster , czarny wapien , wapien dewoński , marmur Purbeck.

Projekt i znaczenie dzieła:

Trotuar Odericus zajmuje powierzchnie kwadratu o długości boku 24 ft i 10 in każdy. Wewnątrz znajduje się kolejny kwadrat odwrócony w stosunku do zewnętrznego o 45 st. a jego rogi wskazują dokładnie 4 strony świata. Wewnętrzny kwadrat zawiera 5 medalionów/krążków z których jeden większy jest w środku zrobiony z marmuru. Dookoła centralnego krążka w kolorze żółtym, pomarańczowym, różowym i szarym znajduje sie łaciński napis:

„ Tu jest perfekcyjnie zaokrąglona kula która ukazuje wieczny model wszechświata”

To jest najważniejsza część całego chodnika. To właśnie w tym medalionie średniowieczni władcy siadali na tronie i byli koronowani na królów. Byli także namaszczani „świętym olejkiem” co miało nadawać im moc Boza.

Obrazek

Na całym trotuarze nie ma dwóch takich samych medalionów. Spośród czterech orbitujących krążków jeden jest kolisty,drugi sześciokątny,trzeci siedmiokątny,czwarty ośmioboczny. Wzory wewnątrz krążków różnią się od siebie.

ObrazekObrazek

Trzy uszkodzone napisy wykonane z mosiądzowych liter odnoszą się do końca świata który będzie trwać 19,683 lata.Zostały skopiowane w XV w. przez kronikarza Johna Flake.Łaciński napis może być przetłumaczony jako:

In the year of Christ one thousand two hundred and twelve plus sixty minus four, the third King Henry, the city, Odoricus and the abbot put these porphyry stones together.

If the reader wisely considers all that is laid down, he will find here the end of the primum mobile; a hedge (lives for) three years, add dogs and horses and men, stags and ravens, eagles, enormous whales, the world: each one following triples the years of the one before.

The spherical globe here shows the archetypal macrocosm.

czyli:

W roku Chrystusowym 1212 + 60 – 4 król Henryk,miasto,Odoricus i opat ułożyli w jedna całość porfirowe kamienie.

Jeśli czytelnik mądrze rozważy to wszystko co ma przed sobą,znajdzie tu koniec primum mobile;
trzyletnie zabezpieczenie (życia) wliczając psy i konie i ludzi, jelenie i kruki, orly, wieloryby, świat:
potrójna wartość poprzedniego. (x 3)

Kulisty glob pokazuje archetyp makrokosmosu.

Dlaczego rok 1268 został wyrażony w taki pokrętny sposób?Sugeruje się ze 1212 dodać 60 to 1272 czyli rok śmierci króla Henryka. 60 minus 6 równa się 54 czyli czas jego panowania. Wydaje się zatem ze napisy zostały dodane wkrótce po jego śmierci.Richard de Ware został pochowany pod chodnikiem. Richard Sporley średniowieczny mnich z Westminster napisał:”Primum mobile oznacza ten świat którego wiek i koniec szacuje się przez mnożenie razy 3”.
Wiec trzyletnie zabezpieczenie życia,pies 9,koń 27,człowiek 80 itd.Końcowa data jest wyliczona według chronologii opartej na średniej długości życia mitycznych zwierząt.

Wyjaśnia on także ze makrokosmos jest „wielkim światem w którym żyjemy” a mikrokosmosem jest człowiek.Kulisty glob jak mówi jest „okrągłym kamieniem mającym w sobie kolory czterech elementów czyli ognia,wody,powietrza i ziemi”

Wielki Trotuar jest poddawany obecnie poważnym pracom konserwatorskim.

Źródła:

http://www.icons.org.uk/theicons/collec ... t-pavement
http://www.westminster-abbey.org/our-hi ... i-pavement
http://www.google.com/images?q=cosmati+ ... 80&bih=615

Zapraszam do obejrzenia :

http://www.bbc.co.uk/learningzone/clips ... /9124.html

i następny:

phpBB [video]

Pozdrawiam :uśmiech:

Obrazek

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 08 lut 2011, 2:03 
VIP Member
Awatar

takie posty to istna uczta SG :spoko:

Awatar użytkownika

yogen8 pisze:
takie posty to istna uczta SG :spoko:

Hej,nie bylo mnie kilka dni.

Dzieki Yogen,ciesze sie ze chociaz Tobie moj post dal troche frajdy.

Z mojego punktu widzenia kwestia Cosmati Pavenment to hit.Nie widzialem podobnego tematu na tym forum.

Cosmati Pavenment jako symbol świętej geometrii w centralnym miejscu w kościele anglikańskim nie na jakims zadupiu tylko sztandarowej katedrze Wysp Brytyjskich,mało?!

Mnie wystarczy...

Ale jak widze po krotkiej nie obecnosci forum ogarniete jest do reszty przepychankami na linii pan White + jego świta kontra reszta świata...wiec nie dziwie sie ten temat nie spotkal sie z wiekszym odzewem.

Obrazek

Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Super temat, szkoda że filmiki na końcu posta już nie działają, ale co tam poszukać samemu w wolnej chwili.

Generalnie jestem w szoku widząc tyle SG w jednym miejscu i to w jakim miejscu i jeszcze z jakże "ciemnego średniowiecznego okresu"... Choć też specjalistą od SG nie jestem.

Filmik który działa znaleziony na szybko:

phpBB [video]

http://www.youtube.com/watch?v=KNABnsL_3tg

Pozdrawiam

Pamiętaj, że nawet najmniejszy wysiłek przyniesie korzyści w przyszłości. Tutaj nie chodzi o ideę, a o twoje życie! Warto się starać, choć w danej chwili może to wydawać się zupełnie bez sensu.
Miłość i Wdzięczność - najlepsza medytacja, modlitwa, ochrona. Patrz M. Emoto, woda.

Materiał fascynujący. Dodatkowo przeczytałem go po obejrzeniu filmu który umieści konserwa w temacie o Crop Circles. Dało mi to na tyle do myślenia. Od niedawna zagłębiłem się w sprawy alchemii. i prawie w każdym tekście odnoszą wrażenie, że dźwięki wytwarzają konstrukcje materii, umiejętne połączenie wibracji dźwięków może skonstruować dosłownie pewne formy w materii. Dźwięki mogą zbudować geometryczne kształty na siatce kwantowej i wnikają w sferę atomową, wytwarzając to co zagrasz. Muszę to wybadać, trop jest dobry. Chodzi mi w tym akurat temacie o temat Paneurytmi. Poszukam dźwięków i zapisu literowego w jakiś starożytnych tłumaczeniach.Z resztą ostatnio natknąłem się na to już, muszę wrócić.
Uważam że ta posadzka ma duże znaczenie symboliczne i jest zapisem symbolicznym bardzo ważnej wiedzy, która jest ukrywana. Albo przez istoty ludzkie nie odkryta. Filozofowie i ludzie nauki średniowiecza oraz czasów starożytnych wiedzieli z czym mają do czynienia , ale nie mieli świadomości jak to uruchomić, przekazywali tą wiedzę z pokolenia na pokolenia w trwałych , czasami monumentalnych formach, by wiedza ta się nie zatarła z czasem.Jedną z ciekawostek jaką znalazłem przy okazji czytania o alchemii są niektóre twierdzenia Paracelsusa lub innych wybitnych alchemików.
Znaczeniem w Alchemii miały układy gwiazd i zjawiska astrologiczne.
"Nie tylko siła roślin z ziemi pochodzi, lecz przede wszystkim od gwiazd, a ich korpus natomiast z ziemi"
"Gwiazdy są modelami,patronami,formami,matrycami ziół-Mędrzec z Hohenhaim.
"Kwiaty są gwiazdami ziemi, a gwiazdy są kwiatami nieba"
"Ten nie w pełni odgadniony do dziś Wszechświat legł u podstaw prastarej magicznej wiedzy leczniczej, która wychodziła z założenia, że gwiazdy wywierają wpływ na ludzi, zwierzęta, rośliny, minerały, że cała natura jest ożywiona, że niezliczone tłumy niewidocznych dla oka istot duchowych zamieszkują eter kosmiczny, ziemię, wodę, ogień..."
Posadzka ta bardzo kojarzy mi się z rysunkiem w Manuskrypcie Voinicha, dziś ktoś zwrócił mi uwagę że w Westminster Abbey jest coś podobnego na podłodze, rzeczywiście zgadzam się z tym.
Tam też jest uwzględniony kierunek stron świata, jak ktoś analizował resztę rysunków z Manuskryptu to będzie to dla niego bardziej czytelne.
Załącznik:
Ros1.jpg

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Entered Apprentice * 1st Degree
Entered Apprentice * 1st Degree

gdzies tu na forum był link do filmiku odnosnie dzwięków ponoc alfabet hebrajski jest tak skonstruowany że poszczególne głoski sa namalowane tak jak wyglada ich fala dźwiękowa (czy mniej więcej coś podobnego) ale kurde nie moge tego odgrzebać...

Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Wykłady Dana Wintera i wyjaśnienia- np.tu :
http://www.swietageometria.darmowefora.pl/index.php

Na forum też dużo tego znajdziesz.

pozdrawiam, :))

O dźwięku:
http://swietageometria.info/artykuly/202

O Templariuszach napiszę później, wspomnę tylko o ciekawej produkcji "The pillars of Earth" z polskimi napisami gdzieś do znalezienia w sieci i o tym że wg Dana Wintera naprawiali swoimi katedrami fabrykę czasoprzestrzeni rozerwaną po Orion Wars.

pozdrawiam

radoslaw pisze:
O dźwięku:
http://swietageometria.info/artykuly/202

O Templariuszach napiszę później, wspomnę tylko o ciekawej produkcji "The pillars of Earth" z polskimi napisami gdzieś do znalezienia w sieci i o tym że wg Dana Wintera naprawiali swoimi katedrami fabrykę czasoprzestrzeni rozerwaną po Orion Wars.

pozdrawiam

A nie tworzyli Oni bram dla demonów w swoich świątyniach
już tych bardziej zmaterializowanych z krwią i cierpieniem?

Przecież sam Icke mowil ze na rytualach Reptile moga sie materializowac...
...a to jak demony sie zmaterializują - czy to w gada czy to w czarownicę... ich brocha.

Po kiego wałka Nam tyle rysunkow i geometrii dzwieku?
To, ze lepiej pracuje nasze DNA, czy bedąc Templariuszami zacieramy granicę miedzy naszym wymiarem, a tym ciemnym?

Myslisz, ze mogliby byc na tyle źli, by tego chcieć?

Naprawa czasoprzestrzeni to wyłącznie jego osobisty pogląd
który nie umniejsza reszty jego dokonań nawet jeśli brzmi śmiesznie.
Osobiście zgadzam się z jego podstawowymi wywodami na temat
geometrii, DNA, natury życia itp. ale tworzenie teorii związanych z
historią nie jest jego najmocniejszą stroną.

Cytuj:
Po kiego wałka Nam tyle rysunkow i geometrii dzwieku?
To, ze lepiej pracuje nasze DNA, czy bedąc Templariuszami
zacieramy granicę miedzy naszym wymiarem, a tym ciemnym?.

Studiowanie zasad tej geometrii nikogo Templariuszem nie uczyni.
Bez masy rysunków i wykresów nauka się nie obędzie.

Ogólnie wiem o co ci chodzi ale mam wrażenie, że pisałeś tego posta
pod wpływem chwili i jego konstrukcja nie jest do końca przejrzysta.

Wiedza oraz technologia czy chodzi o tzw. świętą geometrie, tworzenie
przejść międzywymiarowych itd. jest absolutnie neutralna i przez to
jest narzędziem obosiecznym.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]