Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 26 kwie 2018, 4:46

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Za kawą nigdy nie przepadałem, ale poniekąd przez rodzinke zacząłem od czasu do czasu pic jakas rozpuszczalną z mlekiem... ale ostatnio mi sie odechciało, jest mi strasznie niedobrze po tym i dziękuje bardzo...

Pije też 2- 3 razy dziennie zieloną, a tak to woda...

Szukam czegoś takiego co pobudza :) piłem kiedyś zielona herbatę z guaraną ale nie wiem czy to na mniej w jakikolwiek sposob działało :) aha.. żeby nie było że codziennie nałogowo potrzebuje, czasem są po prostu takie dni że nic się nie chce...a pracy w brud :)

Ma ktoś jakis fajny przepis na coś smacznego i pobudzającego? :D

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 24 mar 2011, 15:46 
VIP Member
Awatar

Ja cos ponad miesiac temu kawusie zastapilam zielona herbatka. A musze powiedziec, ze bylam mega kawoszka... 6 porcji espresso doppio to normalka. Przy czym przy takiej ilosci spozywanej kofeinki organizm byl na tyle uzalezniony, ze juz absolutnie nie reagowal na wypijana kawe. Zero energii a ja 5 minut po wypiciu moglam isc sobie spac. Wiec sens picia kawy umknal gdzies daleko hen...
Przeskakujac na zielonke przez ok. 2 dni mialam dziwna reakcje (wymioty zaraz po wypiciu herbaty), ale objawy minela po tych 2. dniach i powiem, ze energii mam kope... taki wulkanek znowu jestem. :lol:

Awatar użytkownika

- Kawa zbożowa z imbirem i cynamonem (najlepiej jak świeże, ponieważ to głównie te 2 składniki mają takie właściwości)
- Herbata czerwona Pu erh (jeśli nie stosujesz, może wykazać takie odziaływanie)
- Maca

Odpowiednia dieta, a przed zwiększoną potrzebą energetyczną podwyższyć w posiłku ilość węglowodanów - np płatki owsiane jeśli gluten Ci nie przeszkadza, owoce cytrusowe. Unikać w takich porach posiłków z tłuszczem pod każdą postacią czy to orzechy, oleje czy inne zawierające powyższe.

Master Mason * 3rd Degree
Awatar użytkownika

Polecam Yerba Mate. Pobudza w miare mocno i nie ma w niej tego "zejca" jak po kawie.
Ta jest najmocniejsza jaką piłem:
http://www.yerbamarket.com/product-pol- ... -Mate.html

Awatar użytkownika

dzięki:)
, chyba spróbuję tą zbożową z dodatkami.

Ta yerba mate to cos podobnego w smaku do zielonek?
Piłem kiedyś tą czerwoną pu erh - ale nie smakowało mi niestety :)

o czytam o tej Mace... wzmacnia organizm, to mi sie moze przydac bo ja mam wiecznie problem z infekcjami..

...a taka jeszcze dygresja, fanie ze istnieje sobie takie forum i inne alternatywne strony i ludzie o wyższej świadomości, chętni do podzielenia się swoją wiedzą :)

...taka chwilowa refleksja moja :)

mistrzu pisze:
Pije też 2- 3 razy dziennie zieloną, a tak to woda...

(Kawę piłem kilka razy w życiu) Zawsze jadę na wodzie Czy to upalne dni czy zima, tylko jak mam problem z gardłem to piję ciepłą herbatę (ostatni raz w październiku) Początkowo po coli i napojach energetycznych mnie trochę "podnosiło" ale po jakimś czasie przychodziła zamuła Natomiast każdy łyk wody powoduje zastrzyk świeżości i poniekąd energii WODA to życie Mruga

Provost and Judge * 7th Degree

Również polecam Yerba Mate (ja piję jakąs o nazwie Amanda coś tam w niebieskim opakowaniu :) ), a dla mocniejszego pobudzenia (np. po lub do fizycznej pracy) polecam ekstrakt z guarany (ja pije taki który zawiera 10% kofeiny, do kupienia w shamanshopie :) ).

Pozdrawiam

To "cos" to zywa woda.
Pisalem juz o tym gdzie indziej - przywroc wodzie strukture i nie bedziesz potrzebowac zadnych sztucznych pobudzaczy.

Awatar użytkownika

Wyciśnij sobie sok z grejpfruta (najlepiej z najświeższych)

Pij na czczo jak tylko wstaniesz (godzinka lub dwie przed śniadaniem)

Powtórz przez kilka dni pauza i dalej.

Rezultaty murowane (spostrzeżesz już po tygodniu jak przybywa ci energii)

Pamiętaj abyś nie zmieniał diety w tym czasie.

Przepis sprawdzony na sobie :hejka:

Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

http://farmakognozja.blogspot.com/2011/07/yerba-mate-i-miorzab-dwuklapowy.html

Awatar użytkownika

Witam,
Ja proponuję ziarna kakaowca- zajmują mało miejsca w kieszeni lub torebce, a są znakomicie pobudzające w podróży lub w pracy tak umysłowej jak i fizycznej.
Tu można poczytać o tym :
http://www.naturya.pl/content/kakaowiec ... -g-naturya

a do dostania w kilku sklepach internetowych.
Pozdrawiam serdecznie :))

Rozpuszczalna działa krótko około 1,5h.
Wyjątkiem jest espresso z włoskiego wyparzacza po którym można latać cały dzień

Potwierdzam, że yerba i soki z vit.C dają kopa. Kiedyś piłem zieloną herbatę z syntetyczną vitaminą C.
Wsypywałem 10krotną ilość zapotrzebowania dziennego do herbaty i latałem po tym dobrze.

Podobno żucie mirry pobudza.

Nic jednak nie pobudza tak jak stan psychiczny.
Trzeba jarać się tym co się robi na co dzień i zawsze znajdzie się dużo więcej energii.

Sok wyciskany z grejfruta albo cytryny .. :=) ja na przyklad zawsze rano jem platki owsiane z siemiem lnianym i po nich wlasnie ma sie duzo energi bo dostarczaja duzo niezbednych skladnikow dla organizmu :=) Pozdrawiam

phillip pisze:
Rozpuszczalna działa krótko około 1,5h.

Po rozpuszczalnej to ja zaraz moge isc spac. Jakos specjalnie mnie po niej nigdy nie trzymalo. Nawet 5 minut.

phillip pisze:
Wyjątkiem jest espresso z włoskiego wyparzacza po którym można latać cały dzień

Po espresso caly dzien mowisz? Coz, jako nalogowa smakoszka :lol: espresso stwierdzam, ze nigdy takiego kopa po tymze napoju nie dostalam, zeby tak od tazu na caly dzien. Moj rekord spozycia espresso (doppio) to 6 w ciagu dnia (w domu mam wszystkie maszynki swiata do wyparzania kawy :oops: )... Oj, wtedy latalam zakrecona. Ale, co ciekawe, w nocy spalam bezproblemowo.

phillip pisze:
Potwierdzam, że yerba i soki z vit.C dają kopa. Kiedyś piłem zieloną herbatę z syntetyczną vitaminą C.
Wsypywałem 10krotną ilość zapotrzebowania dziennego do herbaty i latałem po tym dobrze.

Musze sie wziasc za te Yerba herbatke. A co do wit. C czy ogolnie wit. to pare lat temu mialam totalny niz energetyczny: przemeczenie, zaczelam chorowac i takie tam i zaczelam brac przez pewien okres czasu wysokodozowane witaminy (sprowadzalam z Holenderskiej apteki, takich dozowan nie dostalam w zadnej niemieckiej aptece... :mrgreen: ) i doslownie zaraz po zazyciu tych witaminek mialam nagly przyplyw energii. Oczywiscie takie witaminki to byla kwestia krotkiego okresu zazywania, ale nadrobilam w ten sposob jakies tam braki, wyrownalo sie i problemy minely, energia tez wrocila.

phillip pisze:
Nic jednak nie pobudza tak jak stan psychiczny.
Trzeba jarać się tym co się robi na co dzień i zawsze znajdzie się dużo więcej energii.

I tak wlasnie jest. Jak sie ma powod do dzialania to i energia sie znajdzie.

Tyram na budowie dlatego też eksperymentowałem z różnymi pobudzaczami. Wniosek.
Najlepszy pobudzacz to :
-zdrowy i długi sen
-dużo przebywania na świeżym powietrzu (unikanie wszelkich komputerów, tv szczególnie przed pójściem spać)
- gimnastyka, właściwe oddychanie.
-Woda Protijewa, wcześniej piłem Yerba Mate, ale żywa woda wystarczy w zupełności.

Ja każdego ranka wyrzucam przez okno gruby portfel i w tym momencie nie potrzebuję już kawy ani innych pobudzaczy i lecę go szukać :D ale nie polecam.

Awatar użytkownika

Hej ja pije zielone koktajle z dodatkiem guarany. Guarana daje kopa mocniejszego chyba niż kawa :tak:

Awatar użytkownika

bo ma znacznie większe stężenie kofeiny niż kawa. Ja nie jestem fanem tego związku chemicznego więc zawsze zalecam umiarkowane stosowanie guarany. Trzeba to optymalnie wypośrodkować, bo zbyt wiele kofeiny w ustroju i mogą się później zacząć problemy

Wziąć kredyt we frankach szwajc. - pobudzenie codzienne gwarantowane. :język:

Witam, tak swoją drogą, to więle osób czuje się bez energii, nie tylko rano. Trudno powiedzieć jednoznacznie, co jest powodem. Osobiście piję od długiego czasu buraka z aronią. Mozna wycisnąć samemu, ale trzeba odczekać po wyciśnieciu. Nie pamietam dokładnie ile, ale z powodu tego, ze taki sok jest bardzo energetyzujacy. Używam beta cruentę plus. Ja kupuję tutaj: http://www.twojezdrowie.sklepna5.pl/tow ... orczy.html
ale ktoś moze sobie poszukać gdzieś indziej.

Inne rzeczy na mnie nie działaja.

Jest to spowodowane oddziaływaniem na pole energoinformacyjne które jest jakby gęstsze "magnetyczne" (coś jak woda z ropą w zatoce meks. "mucha w smole"), tworzone to jest sztucznie a także wpływ ma słońce. Jesteśmy odcinani od źródła / energii życiowej - efekt zombie.

Pisał o tym John E. Mack w swojej książce:

Fragment z książki Johna E. Macka p.t. "Uprowadzeni. Bliskie spotkania IV stopnia"
dot "fenomenu" abdukcji, implantów etc.

Cytuj:
Sara (...) opisała ogromną, złowieszczą chmurę przesłaniającą całe niebo, której magnetyzm odczuwała jako "czarną, smolistą powłokę nad głową".

Chmura była w jej przekonaniu projekcją negatywnych wibracji ludzkiej świadomości.

Jej wpływ był obezwładniający, wyraźnie negatywny.

Opar ten maskował prymitywny statek kosmiczny - dzieło ludzkich rąk.

Emitował negatywne wibracje a pilotował go... człowiek.

W opinii Sary było to skrajną głupotą...

Powiedziała, że przeznaczeniem tego obiektu była "pozorowana wojna".

Nie chodziło o zabijanie ludzi.

To wojna z ludzkimi umysłami...

wojna o władzę.

Myślisz, że oni poddadzą się bez walki? Ich strategią jest strategia spalonej ziemi, jeśli przegrają to nie zostawią kamienia na kamieniu.

Entered Apprentice * 1st Degree

Na mnie najbardziej działa od dawna YerbaMate. Wcześniej stosowałem głównie Energy Drinki, ale wiadomo jak one działają na serce i metabolizm. Zacząłem dostawać jakieś bóle w sercu, kłucia, wystraszyłem się trochę i przestałem. Teraz tylko YerbaMate :) Polecam każdemu, kto potrzebuje "porannego kopa" albo siedzi długie noce przed komputerem :) Jak ktoś chce spróbować i nie przepłacać, to warto sprawdzić konkurs na http://www.yerbafreaks.pl - można wygrać darmowe bony na zakupy w tym sklepie :)

No wlasnie... Coraz wiecej osob namawia mnie na przejscie na Yerba Mate. Za duzo tej kawy zdecydowanie pije. Trzeba wyprobowac.

ja również jestem za yerba mate, na tej stronie http://yerba-mate.org/ możesz przeczytać czym jest yerba mate, jakie ma właściwości czy też jak należy ją przyrządzać

Sok z buraka.
http://polskabiega.sport.pl/polskabiega ... akow_.html
Zrobić samodzielnie, albo kupić np. tu: http://www.twojezdrowie.sklepna5.pl/tow ... orczy.html
Osobiście robię codziennie sama.
2 buraki
1 marchewka
sokowirówka
Uwaga -trzeba odczekać 2-3 godz. bo sokjest bardzo energetyzujący

Yerba Mate znam, ok.
A czy ktos z Was pije guayuse?
Ma bardzo duzo kofeiny i z powodzeniem moze zastapic kawe.

Nie pilam jeszcze, stad pytam... czy ktos zna i pija...

"Guayusa wywołuje tak silny nawyk, że zanim się ją zaproponuje gościowi z zewnątrz, ostrzega się go, że jeśli raz jej spróbuje, będzie już całe życie wracał do ekwadorskiej dżungli."

M. Harner [2007] Droga Szamana Wrocław: Wyd. Dolnośląskie

Nie piłem, Ekwador daleko. :język:

Można pić żeń szeń, ale pod warunkiem, że nie mamy wysokiego ciśnienia.

Najzdrowsza to jest ciepła woda z cytryną. Jak zrobisz sobie taki mocny kwas to na pewno cię pobudzi.

Ja polecam sok albo koktajl ze świeżych owoców.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]