Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 14 sie 2020, 23:49

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: coś na dłonie
Master Elect of Nine * 9th Degree

hey siemanko, chcialbym Was zapytac, czy moglibyscie polecicic mi cos, otoz mam problem z dlonmi od naprawde dlugiego czasu. bywalo ze w zime chodzilem bez rekawiczek, odmrozilem sobie lapy, jak trzymam je tak normalnie do dolu, czy w kieszeniach, to sinieja albo sa czerwone, nie wyglada to ladnie. pomaga mi podniesienie ich do gory, albo pocieranie jakbym wcieral krem (pobudzenie krazenia?). a kremy wlasnie nie daja mi zbyt wiele, troche gladsze i tylko tyle. da sie cos poradzic na to?

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

Tytuł: coś na dłonie
: 12 paź 2010, 16:47 
VIP Member
Awatar

Awatar użytkownika

paranoid pisze:
hey siemanko, chcialbym Was zapytac, czy moglibyscie polecicic mi cos, otoz mam problem z dlonmi od naprawde dlugiego czasu. bywalo ze w zime chodzilem bez rekawiczek, odmrozilem sobie lapy, jak trzymam je tak normalnie do dolu, czy w kieszeniach, to sinieja albo sa czerwone, nie wyglada to ladnie. pomaga mi podniesienie ich do gory, albo pocieranie jakbym wcieral krem (pobudzenie krazenia?). a kremy wlasnie nie daja mi zbyt wiele, troche gladsze i tylko tyle. da sie cos poradzic na to?

Spróbuj terapii ziemniaczanej. Zetrzyj surowe ziemniaki , podgrzej lekko pulpę(żeby była letnia lub ciepła, ale nie gorąca !) i mocz w niej dłonie. Możesz nawet nałożyć tej pulpy na dłonie i owinąć bandażem. Zaszkodzić ci nie zaszkodzi, ale może pomóc.Kiedyś dawno,dawno temu czytałem, że w ten sposób leczono odmrożenia i chyba łuszczycę, ale nie podam ci źródła informacji bo po prostu nie pamiętam.

Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Awatar użytkownika

paranoid

nie jestem lekarzem ale cos nie cos znam sie na "ludziach"

sluchaj - kremy nie usuna przyczyny zaburzenia w twoim organizmie
a po przeczytaniu twojego posta wynosze ze masz problem z krazeniem krwi - niedokrwieniem dloni poprzez zapewne zbytnie obkurczenie naczyn wlosowatych i byc moze ogolna niewydolnosc krazenia
nie wim ile masz lat ale jesli poprzez grawitacyjne oddzialywanie na konczyny zachodzi proces nie przepychania krwi do gory - to idz lepiej na badania - niech lapiduchy sprawdza co ci dolega

moja rada:

- imbir - duzo imbiru - pobudza krazenie
- ziola pobudzajace krazenie
- ogolnie wszyskie potrawy "gorace" - sprawdz jakim typem jestes i stosuj potrawy o goracej energetyce
- kremy tak jak najbardziej dla ochrony naskorka przed odmrozeniem

- przede wszystkim rekawiczki
- gimnastyka (polecam qi-gong)

jak lekarze stwierdza jaka jest tego przyczyna wtedy bedziesz mogl dobrac odpowiednio sposob posteopwania

aha - jesli palisz - rzuc palenie - dym papierosowy obkurcza naczynia wlosowate

pozdrawiam

edit: jesli problem pojawil sie po odmrozeniach to znaczy masz uszkodzone naczynia wlosowate w dloniach i dlatego kiedy podnosisz je do gory krew z nich grawitacyjnie odpywa i opuchlizna schodzi

- wszystko jak powyzej + witamina C naturalna i to duzo zeby zregenerowac uszkodzone tkanki - jest szansa ze je odbudujesz

Oto Ja was posyłam jak owce między wilki. Bądźcie więc roztropni jak węże, a nieskazitelni jak gołębie!(Mt10:16)
A gdy widział (Jan Chrzciciel), że przychodzi do chrztu wielu spośród faryzeuszów i saduceuszów, mówił im: Plemię żmijowe, kto wam pokazał, jak uciec przed nadchodzącym gniewem? (Mt3:7)
Więc się ich nie bójcie! Nie ma bowiem nic zakrytego, co by nie miało być wyjawione, ani nic tajemnego, o czym by się nie miano dowiedzieć. (Mt10:26)

wow, niesamowita diagnoza aquabart, bardzo trafna. tez myslalem, ze to moze byc slabe krazenie.
na szczescie nie pale :) a jesli chodzi o wiek to mam 18 lat.

piszesz o potrawach goracych, to chyba zupy najbardziej tu pasuja, jakis rosolek, krupnik, fasolowa, ogorkowa right?

i jesc surowe cytryny?

a z dlonmi to jest tak, ze w szkole zwykle czerwone sa, nawet na wf-ie. w domu juz nie tak, bo zwykle jest kolo 23-26 stopni.

aha, jeszcze moje dlonie dosyc intensywnie sie poca.

to tyle, dzieki za pomoc chlopaki :spoko:

Awatar użytkownika

Pozwole sobie slowko dorzucic.. Mruga
Potarwy rozgrzewajace..to raczej wg..kuchni chinskiej..pieciu przemian..potrawy wszystkie ktore zachowuja ..kolejnosc zywiolow..w przygotowaniu... Mruga
http://www.chinmed.com/dietetyka/diet_art/diolosa.htm
Kazda ostnia przyprawa ktora dodasz.. wg tych zywiolow..nadaje charakter..czyli jest goraca,ostra,zimna,slodka,kwasna...
Ale najbardziej w Twoim przypadku czuje ze pomogly by Ci pijawki Mruga
Ale na zimne raczki i nozki..popracowac z czakrami Mruga ..od stop zaczynajac{czakry stop} i pozniej czakra postwawy i w gore Mruga

zebym ja umial medytowac...wlasnie moze ktos jest z Białegostoku lub okolic? moze ktos moglby mi pomoc w tym, przewodnik by sie przydal, jak sam probuje to nic sie nie dzieje.

Awatar użytkownika

dokładnie jak pisze aquabart-zaburzenie krązenia.Ziola i cieple posilki pomogą ,do imbiru mozna polecic czosnek,chili i duzo pieprzu.Lyknij tez polopiryne raz na 2 dni,rozrzedza krew dziala przeciwkrzepliwie .Jezeli zauwazysz poprawe,to mozesz stosowac acard 25(najmniejsza dawka,bo sa tez 75) acard to to samo co polopiryny i aspiryna ,tylko powlekana,mozna brac codziennie.

aquabart pisze:
- imbir - duzo imbiru - pobudza krazenie
- ziola pobudzajace krazenie
- ogolnie wszyskie potrawy "gorace" - sprawdz jakim typem jestes i stosuj potrawy o goracej energetyce
- kremy tak jak najbardziej dla ochrony naskorka przed odmrozeniem

witamina C naturalna i to duzo zeby zregenerowac uszkodzone tkanki - jest szansa ze je odbudujesz

w jakiej formie powinienem brac imbir i ziola? jakas herbatka?

witamina c - np. cytryne? :D pewnie pomarancze, mandarynki czy cos? co ma duza zawartosc witaminy c?

Szklanka wody mineralnej + łyżeczka imbiru + wyciśnięta połowa cytryny + możesz dodać chilli, paprykę słodką / ostrą lub kolendrę.

Dobre na wszystko.

A najwięcej witaminy C - na pierwszy miejscu w szeregu ma dzika róża. Prawie 3x więcej niż owoc, która jest na 2gim miejscu, pod nią. Polecam herbatki, ale takie, ktore nie maja w skladzie aromatów...

Co do tabletek - nie bierz zadnego syntetycznego ścierwa. zastąp to naturalem.
Zamiast bzdurnych ksiazek o medytacji, pozwol sobie na jakas solidnie dobra ksiazke o ziołach. 8-) Coś pieknego.

Awatar użytkownika

Cytrusy odpadaja, wychladzaja organizm..polecane tylko upalne dni..i gdy ma sie goraczke .
Zima lepiej ich unikac Mruga

Awatar użytkownika

niekoniecznie4 cytrusy odpadaja
wycisnac 1/2 cytryny, 1 lyzeczka miodu, odrobina sproszkowanego imbiru, gozdzikow i cynamonu - zalac letnia woda do 1/2 szklanki - wymieszac - dopelnic wrzatkiem

taka recepturka na pewno zniweluje "zimne" energetycznie cytryny a zapewni dostawe wit. C w duzej ilosci + podniesienie energetyki organizmu na +

Oto Ja was posyłam jak owce między wilki. Bądźcie więc roztropni jak węże, a nieskazitelni jak gołębie!(Mt10:16)
A gdy widział (Jan Chrzciciel), że przychodzi do chrztu wielu spośród faryzeuszów i saduceuszów, mówił im: Plemię żmijowe, kto wam pokazał, jak uciec przed nadchodzącym gniewem? (Mt3:7)
Więc się ich nie bójcie! Nie ma bowiem nic zakrytego, co by nie miało być wyjawione, ani nic tajemnego, o czym by się nie miano dowiedzieć. (Mt10:26)

Entered Apprentice * 1st Degree
Entered Apprentice * 1st Degree

Witam!
mam cos podobnego, niestety:( to się nazywa "niedokrwistość naczyń wlosowatych", zarowno w palcach rak jak i nog. dobrym rozwiazaniem jest Kapilar - takie tabletki, ktore poprawiaja krazenie w naczyniach wlosowatych + oczywiscie rekawiczki, ale uwaga! bez palcow, tzn takie jak dla malych dzieci - chodzi o to zeby moc ruszac palcami i reka w rekawiczce - ruch pobudza krazenie.
pozdr.

wczoraj robilem sobie "herbatke" z tego przepisu aquabarta i OpenYourMind, w morde, ten imbir jest mocny :język:
moze za duzo sypalem, niecala plaska lyzeczke. spuruje jeszcze dzisiaj, dodam mniej tego.

aha, bylem tez u lekaza w przychodzni, powiedziala, ze trzeba isc do specjalisty, ale malo kto chce sie tym zajmowac ;/

doktor przypisala mi tabletki na krazenie, nie pamietam nazwy, ale nie byl to Kapilar. obczaje kiedys

pozdro

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]