Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 15 wrz 2019, 15:43

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Polecam wam serial Colony. Sezon pierwszy jest w całości (10 odcinków) na cda z polskimi napisami (odcinek pierwszy - http://www.cda.pl/video/54063552 ). Sezon drugi jest zaplanowany na następny rok (prawdopodobnie początek roku 2017). Moim zdaniem bardzo ciekawy i nieźle wciąga (obejrzałem całość w 2 dni). Należy oglądać po kolei, gdyż każdy następny odcinek jest kontynuacją. Z biegiem fabuły robi się coraz ciekawiej. Co nieco napiszę o nim starając się nie zdradzać zbytnio fabuły. Jednak jeśli ktoś nie lubi, jak zdradza się szczegóły, niech nie czyta teraz, tylko najpierw obejrzy.
Nie jest powiedziane na początku o co dokładnie chodzi, co się wydarzyło i jest przyczyną zastanego stanu rzeczy, a dopiero z każdą następną częścią powoli rysuje się obraz tragicznej, a wręcz beznadziejnej sytuacji ludzkości. Już w pierwszym odcinku można się domyślić, że nastąpiła inwazja obcej cywilizacji na Ziemię i zostaliśmy pokonani oraz skolonizowani. Akcja serialu dzieje się w Los Angeles, które podobnie jak wiele innych miast, jest okupowane przez obcych (nic nie wiadomo o tym by były gdzieś jakieś wolne miasta - wygląda na to, że opanowali całą planetę). Właściwie część metropolii została odgrodzona murem, podzielona na strefy i jest okupowana, reszta została zniszczona w momencie zwanym "przybyciem".

Co ciekawe anglojęzyczna Wikipedia zarys fabuły zaczyna od słów: "In a dystopian, near-future Los Angeles", czyli w dystopijnej bliskiej przyszłości...
Ciekawy jest ten wyraz - [znowu] za Wikipedią:
"Dystopia (st.gr. δυσ – zły; τόπος – miejsce) – utwór fabularny z dziedziny literatury fantastyczno-naukowej, przedstawiający czarną wizję przyszłości, wewnętrznie spójną i wynikającą z krytycznej obserwacji otaczającej autora sytuacji społecznej. Dystopia przyjmuje pesymistyczny osąd zastanego świata, fantastyczna wizja jest zazwyczaj jego hiperboliczną konstatacją, negującą możliwość odmiany w przyszłości zastanego stanu rzeczy[1][2][3].
Dystopia a antyutopia
Dystopia, ze względu na podobieństwa w kreowaniu odstręczających obrazów ludzkiej egzystencji, jest często utożsamiana z antyutopią. Istotna różnica między tymi zjawiskami literackimi polega na tym, że dystopia swoje pesymistyczne wizje przyszłości wywodzi bezpośrednio z rzeczywistości, a nie z utopijnych programów jej naprawy[1]. W języku codziennym, jak i większości słowników językowych, oba te pojęcia są stosowane wymiennie[4].
"
Natomiast - "Antyutopia (utopia negatywna) – utwór przedstawiający społeczeństwo przyszłości, którego organizacja polega na ograniczaniu wolności jednostki poprzez całkowite podporządkowanie jej systemowi władzy."
Skąd my to znamy?

To właśnie ukazuje ten film, czyli kierunek w jakim to wszystko zmierza, w jakim ewoluuje system. I mówiąc słowami "klasyka": wszystko, czego teraz potrzebują to odpowiednio wielki kryzys, a wtedy narody zaakceptują nowy porządek świata (David Rockefeller). Także jest to film o nwo można by powiedzieć. Bardzo wiele elementów tego już jest, już możemy obserwować (no ale to wiemy). W filmie podobnie jak w rzeczywistości, zarządcy zwani tam gospodarzami (the "Hosts") nadali swoim ludzkim oddziałom logo z drapieżnym ptakiem (podobieństwo do orła, który jest na logo wielu państw, agencji, korporacji...). Stąd też są nazywani "raps" co jest nawiązaniem do ptaków drapieżnych po angielsku "raptors". Najeźdźcy nie są widoczni, pozostają w ukryciu i kontaktują się jedynie z najwyższymi przedstawicielami ich ludzkich pełnomocników, których dokładnie wyselekcjonowali (znowu nawiązanie do tajnych stowarzyszeń rządzących światem z nakazu jakichś tam ciemnych sił). Mamy kontrolę ludności poprzez separację, rozdzielanie rodzin, szantaż, manipulację, kłamstwa zarządców, propagandę, elektroniczną kontrolę ludności za pomocą technologii, punkty sprawdzania (policyjne państwo), wszędobylskie drony, całkowite kontrolowanie wszelkich kanałów komunikacji (zlikwidowanie telefonii komórkowej), kontrola medykamentów, zsyłanie do obozów pracy (zagłady? - nie wiadomo dokładnie), publiczne egzekucje, brutalność policji zwanej czerwonymi ("Redhats") lub po prostu kolaborantami. Aluzja do policji i wojska oraz innych mundurowych i cywilnych służb (w tym polityków, sędziów itd...), które to faktycznie służą ciemiężycielom ludzi i poprzez których jest możliwe gnębienie, kontrolowanie i zniewalanie nas wszystkich. W filmie jest to oczywiste i jasno ukazane, w przeciwieństwie do rzeczywistości, gdzie jest to rozmyte i większość nie ma świadomości faktycznego stanu rzeczy, naiwnie sądząc, że policja i pozostałe służby są po to by dbać o nasze bezpieczeństwo, że służą nam. No i głównym elementem fabuły jest nierówna walka ruchu oporu z przedstawicielami okupantów. Serial ten ukazuje trudne dylematy, decyzje przed jakimi staje człowiek żyjący pod okupacją, zmuszony do podejmowania trudnych decyzji i wyboru tak zwanego "mniejszego zła", czy też do czynienia zła w celu ochrony siebie i najbliższych.

Ogólnie serial dobrze zrobiony, fajna muzyka, dobra gra aktorska, dobrze dobrani główni aktorzy moim zdaniem: Josh Holloway, znana z Prison Break'a (a mniej z "Niebiańskiej przepowiedni") Sarah Wayne Callies, i mniej znana, ale warta wzmianki Amanda Righetti.
Oczywiście można się przyczepić, jak ktoś lubi, że niektóre akcje są mocno przesadzone, nierealne itd..., ale to przecież serial tv, głównym jego zadaniem jest dostarczać rozrywki.

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 17 sie 2016, 8:40 
VIP Member
Awatar

Perfect Master * 5th Degree

Dzięki za polecenie tego serialu :-)
Właśnie skończyłam 6 odcinek.
Coś w nim jest... wciągnął mnie.

Ale wypowiem się dopiero jak skończę sezon...

Elect of Fifteen Super * 10th Degree

Myślicie że po co takie filmy ciągle robią? Myślicie że są tak głupi by pokazać ludziom co nam szykują? Nie, tylko po to by ludzie oglądając takie rzeczy pomogli im materializować taką właśnie wersję przyszłej rzeczywistości na planie fizycznym. Każda myśl ludzka jest puszczana w przestrzeń i nigdy nie znika i wystarczy by odpowiednio duża liczba osób zasilała stale ten sam twór energetyczny by to się materializowało.

Tak poza tym mogę się założyć że jak w prawie każdej współczesnej produkcji jest wątek o dewiacjach seksualnych, mylę się?

Awatar użytkownika

Po coś je robią. Dobre pytanie. Chcesz ukryć prawdę? Wystaw ją na światło dzienne. To tak jak z biblią, całą symboliką, sztuką (np. Kaplica Sykstyńska), itd... Zakodowana jest tam prawda. Jest publicznie wystawiona i dlatego łatwo dostępna wtajemniczonym, ale przez to że dla ludzi niezrozumiała - to bezpieczna. A masz jakieś dowody na materializowanie tworów energetycznych? Innymi słowy: skąd to wiesz, że tak jest? Bo ja nie wierzę, że oglądanie filmu spowoduje zmaterializowanie olbrzymich statków kosmicznych i inwazji obcych. Co nie znaczy, że twierdzę, że takie filmy są 'pożyteczne'.

skulldragl pisze:
Tak poza tym mogę się założyć że jak w prawie każdej współczesnej produkcji jest wątek o dewiacjach seksualnych, mylę się?

Mylisz się. Są sceny erotyczne, ale dewiacji seksualnych nie widziałem (chyba, że by mi umknęło coś, ale nie sądzę, bo oglądałem uważnie).

Inka pisze:
Dzięki za polecenie tego serialu :-)
Właśnie skończyłam 6 odcinek.
Coś w nim jest... wciągnął mnie.

Ale wypowiem się dopiero jak skończę sezon...

Nie ma za co. :uśmiech:
Wciąga, po obejrzeniu ostatniego miałem niedosyt... Zacząłem więc oglądać V: Goście ( v-nowy-wazny-serial-t185.html ), bo nigdy nie widziałem, a jest na cda z lektorem. :D

Cytuj:
To tak jak z biblią

Ty wierzysz w tę książkę?
Cytuj:
A masz jakieś dowody na materializowanie tworów energetycznych? Innymi słowy: skąd to wiesz, że tak jest?

Jak zapoznasz się z materiałami popko to będziesz wiedział.

Awatar użytkownika

Jakby kogoś interesowało, to jest już sezon drugi na cda. Na razie nie mam wyrobionej opinii, bo obejrzałem tylko pierwszy odcinek z tej serii. Nie jest może jakiś super powalający, ale można obejrzeć. Są ciekawe motywy związane z tematyką poruszaną na forum.

Ostatni odcinek 2 sezonu był świetny. Teraz tylko musimy poczekać na sezon 3. Ponoć mimo małej oglądalności będzie wyprodukowany.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]