Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 06 lip 2020, 12:46

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
Post: 20 kwie 2012, 17:08 
Jedni bulą miliony, zakładają technologiczne kominy itp itd a drudzy o proszę :hi hi:

Sztuczny wulkan :tort:

phpBB [video]Na górę
   
 
 

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 20 kwie 2012, 17:08 
Offline
VIP Member
Awatar

Rejestracja: 17 kwie 2009, 22:37
Posty: 10000
Lokalizacja: PLNa górę
   
 
 
Post: 19 lip 2012, 5:57 
Offline
Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree

Rejestracja: 16 mar 2010, 22:10
Posty: 652
Z tego co pamiętam Polska ma największe zasoby geotermalne w Europie ,większe niż Islandia(co stoi kołkiem w gardle żydowskiemu lobby naftowemu),a tu dobry nius od Padre Rydzyka;
http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/4268,cieplo-ziemi-ogrzeje-torun.htmlNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 01 paź 2012, 11:37 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree

Rejestracja: 23 lip 2010, 10:45
Posty: 1823
Paliwo z wody

Zaopatrywanie w paliwo operujących na całym świecie samolotów US Navy to zadanie skomplikowane, kosztowne i niebezpieczne. W ubiegłym roku U.S. Navy Military Sea Lift Command, która operuje flotyllą 15 specjalnych tankowców, dostarczyła niemal 600 milionów galonów paliwa.

Naukowcy z U.S. Naval Research Laboratory (NRL) pracują nad technologią, która pozwoli na pozyskiwanie paliwa z... wody morskiej. Potencjalne korzyści, to uzyskanie na pełnym morzu paliwa JP-5, co pozwoli na uproszczenie procesu zaopatrywania floty oraz zwiększy bezpieczeństwo i niezależność US Navy - mówi doktor Heather Willauer z NRL. Laboratorium zaprezentowało już technologię pozyskiwania CO2 i produkcji wodoru z wody morskiej oraz konwersji dwutlenku węgla i H2 w węglowodory, które można będzie zamienić w paliwo.

Dwutlenek węgla jest powszechnie występującym źródłem węgla. W wodzie morskiej jest go 140 razy więcej niż w powietrzu. Od 1 do 3 procent CO2 w wodzie morskiej występuje w formie kwasu węglowego, 1% to węglany, a pozostałe 96% jest związane w wodorowęglanach. Jeśli uda się wykorzystać ten węgiel to Marynarka Wojenna będzie mogła uniezależnić się od niepewnych źródeł dostaw paliwa z obcych krajów i/lub utrzymywania długich linii zaopatrzeniowych - dodaje Willauer.

Głównym elementem systemu produkującego paliwo jest trzykomorowe ogniwo elektrochemiczne. Wykorzystuje ono elektryczność do wymiany jonów wodoru produkowanych na anodzie z jonami sodu z wody morskiej. W ten sposób zostaje zwiększona kwasowość wody. Na katodzie woda jest redukowana do H2 i powstaje NaOH. Można to połączyć z zakwaszoną wodą, przywracając jej oryginalne pH przed spuszczeniem wody do oceanu. Testy wykazały, że metoda ta pozwala na ciągłą produkcję H2 oraz pozyskanie do 92% CO2 z wody. Obecnie NRL pracuje nad optymalizacją i produkcją paliwa na większą skalę. Wstępne symulacje wykazały, że możliwe będzie produkowanie paliwa do samolotów odrzutowych w cenie 3-6 dolarów za galon.

Autor: Mariusz Błoński

Źródło: Naval Research Laboratory

http://kopalniawiedzy.pl/paliwo-lotnicze-woda-Naval-Research-Laboratory-dwutlenek-wegla,16701Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 08 gru 2012, 19:06 
jak trochę na skraju tematu

phpBB [video]


:o
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=yYMuh-5V9fk#Na górę
   
 
 
Post: 15 gru 2012, 10:49 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree

Rejestracja: 23 lip 2010, 10:45
Posty: 1823
Wyciekł nowy raport IPCC, Słońce i promieniowanie kosmiczne niedocenianymi czynnikami ocieplenia klimatu

Ciekawie rozwija się kwestia tak zwanego antropogenicznego czynnika sprawczego zmian klimatycznych na naszej Ziemi. Właśnie wyciekł raport, który może obalić ten aksjomat stanowiący przecież podstawę do podatkowej grabieży społeczeństw.Raport o oznaczeniu AR5 był do tej pory dystrybuowany wewnętrznie w ramach IPCC i ONZ. Oficjalnie był utajniony do czasu przeprowadzenia procesu jego opiniowania. Mimo to dokument wyciekł do Internetu i wzbudził nie małą sensację. Na próżno jednak szukac informacji o tym w oficjalnych przekazach.Oczywiście w telewizji o tym raczej nie powiedzą, ponieważ mogłoby to zburzyć misternie budowane przekonanie, że to człowiek swoim działaniem powoduje globalne ocieplenie. Oczywiście sama ta koncepcja jest częściowo prawdziwa, ale w ogólnym bilansie nasz wpływ na temperaturę Ziemi to jak wpływ muchy machającej skrzydłami na powstawanie prądów strumieniowych w atmosferze.Według raportu dotychczas nie brano pod uwagę dwóch istotnych czynników powodujących globalne ocieplenie. Przede wszystkim oddziaływania cieplnego Słońca oraz promieniowania kosmicznego powodującego powstawanie nowych chmur. Oznacza to mniej więcej tyle, że istnieje połączenie między zmianami klimatu, ziemskim magnetyzmem i oddziaływaniem Słońca. Te oczywiste czynniki ocieplenia klimatu były do tej pory zupełnie pomijane. Trudno się jednak dziwić skoro celem było uzasadnienie potrzeby wprowadzenia podatku węglowego.Nikt rozsądny nie uwierzy w to, że Protokół z Kioto może mieć jakikolwiek wpływ na temperaturę planety. Znacznie większy i to nieoszacowany wpływ ma rozmarzanie wiecznej zmarzliny, które poprzez emisje metanu powoduje następny efekt przyspieszający ocieplenie. Wygląda na to, że jesteśmy świadkami początku kolejnej Climategate i to w kilka dni po przedłużeniu Protokołu z Kioto do 2020 roku. Cały raport w języku angielskim dostępny jest pod poniższym linkiem, http://www.stopgreensuicide.com/


http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/wyciekl-nowy-raport-ipcc-slonce-promieniowanie-kosmiczne-niedocenianymi-czynnikami-ociepleNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 22 kwie 2013, 8:45 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 gru 2010, 10:50
Posty: 1901
phpBB [video]

_________________
Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 02 lip 2013, 12:15 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree

Rejestracja: 23 lip 2010, 10:45
Posty: 1823
Pakiet klimatyczny - katastrofa, która nadciąga nad Polskę. Dlaczego Tusk i Sikorski kłamią?
W "Super Expressie" dalszy ciąg sporu, kto jest odpowiedzialny za fatalne dla Polski zapisy pakietu klimatycznego. W weekend Jarosław Kaczyński i Donald Tusk wzajemnie oskarżyli się o to, kto zgodził się na tak katastrofalne w skutkach dla naszej gospodarki zapisy na temat redukcji emisji dwutlenku węgla.

Jednak dla większości Polaków kłótnia o pakiet klimatyczny jest co najmniej niejasny, mocno abstrakcyjny a jego skutki (jeszcze) gdzieś w odległej perspektywie czasowej. O co dokładnie chodzi z tym paktem wyjaśnia dr Marek Chabior, wiceprezes Stowarzyszenia Klimatologów Polskich.

Otóż Unia Europejska chcąc doprowadzić do drastycznego ograniczenia emisji gazów cieplarnianych przeforsowała projekt "3 razy 20", czyli zmniejszenia do 2020 r. emisji gazów o 20 proc., zwiększenia efektywności energetycznej o 20 proc. i zwiększenia udziału zużycia energii ze źródeł odnawialnych do 20 proc. ogółu.

Co ciekawe, pakietu nie przyjęły, ze względu na ogromne koszty, kraje emitujące najwięcej dwutlenku węgla - USA, Chiny Rosja i Indie, tym samym sprawiając, że szczytne założenia paktu stały się fikcją.

Ale główny problem tkwił w roku bazowym, od którego liczono by skalę wdrożonych redukcji emisji CO2. W konkluzjach Rady Europejskiej z 2007 r. tym rokiem był 1990, co dla nas było do przyjęcia - Polska de facto likwidując ciężki przemysł po 1989 r. automatycznie doprowadziła do znacznej redukcji emisji gazów cieplarnianych, choć w dwóch pozostałych założeniach miała jeszcze sporo do zrobienia. Na taki zapis zgodził się ostatecznie w marciu 2007 r. prezydent Lech Kaczyński.

Gdyby go pozostawiono [zapis o 1990 r. jako bazowym - red.] nie byłoby w ogóle kłótni o pakiet! Politycy zapewne byli przekonani, że nie ma się czym przejmować. Problemy zaczęły się w roku 2008, gdy UE jako rok bazowy zaczęła forsować rok 2005.

- mówi Chabior. Zmiana ta drastycznie pogorszyła sytuację Polski, która większość redukcji CO2 przeprowadziła przed tą datą.

To w 2009 r. Parlament Europejski przyjął skrajnie niekorzystny dla Polski pakiet energetyczno-klimatyczny, w którym rok 2005 przyjęto za początek liczenia redukcji emisji CO2.

Pakiet w tym kształcie powstał zaś w wyniku ustaleń przyjętych na szczycie UE w Brukseli w grudniu 2008 roku, po którym Sikorski ogłosił wielki sukces Polski i zapowiedział nawet nagrody dla negocjatorów, późniejszych wiceministrów spraw zagranicznych: Mikołaja Dowgielewicza i Piotra Serafina oraz obecnego ministra środowiska Marcina Korolca.

Przypuszczam, że w 2008 roku nasi politycy zostali oszukani, albo po prostu zawalili negocjacje

- spekuluje klimatolog. Niewykluczone, że nasi negocjatorzy zostali omamieni złudną perspektywą sprzedaży ewentualnych nadwyżek i to być może uznał Sikorski z Tuskiem za swój i negocjatorów wielki sukces.

Wątpliwości nie rozjaśnia oczywiście europejski wyga, ale też europoseł PO Jacek Saryusz-Wolski, który najpierw nieśmiało powtarza kuriozalną tezę Tuska, jakoby winnym był śp. prezydent Lech Kaczyński, a gdy dziennikarz obnaża kłamstwo i manipulację cytatem Kaczyńskiego mówi:

Przerzucanie się winą jest bez sensu. To jest materia, w której potrzebna jest zgoda, współdziałanie, a nie kłótnia w takim stylu, w jakim rozpoczął to PiS. Dziś mamy poważniejszy problem

- mówi europoseł PO.

I jak ognia unika odpowiedzi na pytanie o odpowiedzialność współpracowników Tuska i Sikorskiego za feralne negocjacje i zapisy ze szczytu w grudniu 2008 r. wskazując, jak to już po rozlanym mleku, PO starała się zminimalizować szkody wynikające... z marca 2007 r. I znów zwalając winę na PiS:

Nie widzę jednak, żeby opozycja się tym zajmowała, wolą rozgrzebywać sprawy minione

- powtarza jak mantrę Saryusz-Wolski

Jedynym dla nas rozwiązaniem byłoby renegocjowanie tego pakietu. Tyle że - jak podkreśla dr Chabior - niestety jest to raczej niemożliwe.

Co więcej, od 2008 r. Ministerstwo Środowiska zamiast przeciwdziałać potencjalnym skutkom wejścia w życie pakietu klimatycznego, bezkrytycznie przyjęło założenia metodyczne do strategii adaptacyjnych wdrożenia tegoż pakietu.

W efekcie stworzyli coś, co de facto potwierdza konieczność realizacji pakietu klimatycznego

- konkluduje Chabior, puentując beznadziejną politykę w tej sprawie Platformy Obywatelskiej.

A to oznacza drastyczne podwyżki cen energii już za kilka lat i znaczne obniżenie poziomu życia Polaków. Sam Donald Tusk szacuje koszt wprowadzenia pakietu na 60-80 mld zł.


kim, "Super Express

http://wpolityce.pl/wydarzenia/57080-pakiet-klimatyczny-katastrofa-ktora-nadciaga-nad-polske-dlaczego-tusk-i-sikorski-klamiaNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 15 lip 2013, 4:27 
Offline
Secret Master * 4th Degree
Secret Master * 4th Degree

Rejestracja: 11 lip 2013, 18:27
Posty: 33
Z geologii wiemy, że węgiel powstał z martwych roślin i zwierząt. Z biologii, że zwierzęta jedzą inne zwierzęta, albo rośliny. Z kolei rośliny "jedzą" wodę i CO2. Więc gdyby się cofnąć w czasie do momentu kiedy nie było węgla kamiennego, za to były rośliny okazało by się, że cały ten węgiel fruwał sobie w powietrzu... i nic się nie działo. Zycie kwitło w najlepsze o czym może świadczyć choćby taka wielka karbońska WażkaObrazek Albo takie paprocie Obrazek

Ciekawe jak wyglądały wtedy poziomki, albo ziemniaki... :haha:Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 26 wrz 2013, 19:40 
Kod:
Bill Gates: można zredukować liczbę ludności

Bill Gates: można zredukować liczbę ludności
Multimiliarder Bill Gates zaproponował na konferencji poświęconej zmianom klimatycznym, by ograniczyć szkodliwą emisję dwutlenku węgla m.in. przez zredukowanie liczby ludności na ziemi o nawet 15 proc. Jego zdaniem, można to osiągnąć dzięki realizacji specjalnych programów „zdrowia reprodukcyjnego”, a także przez zastosowanie odpowiednich szczepionek.

Gates wydał miliony dolarów na eksperymenty ze szczepionkami. – Dzisiejszy świat liczy 6,8 mld ludzi.. .i zbliży się do 9 mld. Obecnie, kiedy wykonaliśmy sporo dobrej roboty w zakresie: badań nad szczepionkami, służby zdrowia, usług zdrowia reprodukcyjnego, możemy zredukować liczbę tę od 10 do 15 proc. – mówił na konferencji w Cancun.

Bill Gates nie jest jedynym miliarderem zaangażowanym w działalność na rzecz zmniejszenia liczby ludności na świecie. Jednak, jak zauważają obserwatorzy, jego wypowiedź budzi poważne dylematy.

Mike Adams z pisma „The Natural News” pisze, że wypowiedź Gatesa nie była pomyłką, czy jakimś przejęzyczeniem. Była dobrze przygotowaną, świadomie poprowadzoną prezentacją. Zatem powstaje pytanie, co przez to chciał powiedzieć Gates?

Adams sugeruje, że jego wypowiedź: „wykonaliśmy sporo dobrej roboty w zakresie badań nad szczepionkami” wyjaśnia poniekąd, dlaczego na świecie jest tak ogromna presja, by się szczepić przeciwko wszystkiemu. Obawia się, że szczepionki, które tradycyjnie mają wspomagać zdrowie pacjentów, mogą zostać wykorzystane, by im zaszkodzić. Adams zauważył, że badania wykazały, iż osoby standardowo poddające się szczepieniu przeciw grypie sezonowej są bardziej podatne na wirus grypy H1N1. Może to być zatem jeden ze sposobów ograniczenia liczby ludności, o którym mówił Gates.

Szczepionki mogą działać w taki sposób, że będą wyniszczać organizm w dłuższym okresie np. 20-30 lat, powodując stopniowe zwyrodnienie niektórych organów, albo mogą zawierać substancje, powodujące bezpłodność.

Adams pisze, że nie bez powodu Bill i Melinda Gates’owie wydają miliony dolarów na prowadzenie zaawansowanych badań nad szczepionkami. Fundacja Gatesów wspiera także programy sterylizacyjne, realizowane w mniej zamożnych państwach.

Źródło artykułu: Home - padre.info.plNa górę
   
 
 
Post: 15 lis 2013, 14:27 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 gru 2010, 10:50
Posty: 1901
Cytuj:
Australia powiedziała NIE dla oszustwa podatków od emisji CO2
Rząd Australii postawił się ONZ i odmówił dalszego płacenia podatków klimatycznych - jak choćby słynnego podatku od emisji CO2. Zaskakująca decyzja, której możemy pozazdrościć siostrom i braciom z Australii. Tym samym jeden kontynent wycofał się z ewidentnego przewału, jakim jest protokół z Kyoto i jego konsekwencje. I rzekomo przez nas spowodowane globalne ocieplenie...

phpBB [video]


http://www.schodamidonieba.pl/Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 18 lis 2013, 10:58 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree

Rejestracja: 23 lip 2010, 10:45
Posty: 1823
Bogdan Pęk - GLOBALNE OGŁUPIENIE ! ! !


phpBB [video]


-- 19 lis 2013, 20:15 --

ObrazekNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów | Powered by phpBB © 2007 phpBB3 Group