Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 13 sie 2020, 4:10

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Magnez, przejrzyj tematy. Polecam chlorowodorek magnezu farmaceutyczny, do kupienia w dużych ilościach na allegro bardzo tanio, sklepowego nie tykaj.

Z suplementów diety mogę polecić ZMA, jest bardzo skuteczne, oraz melatonine.

A z poza suplementów to polecam przed snem wywietrzyć sypialnię, założyć wypraną świeżą pościel, zasłonić koniecznie wszystkie okna tak żeby nie docierało światło zew. oraz nie należy np. leżeć w łóżku i oglądać telewizora, trzeba nauczyć organizm że mebel ten służy wyłącznie do spania :). Nie najadać się na noc.

I jeszcze jedno, węglowodany mają to do siebie że "usypiają" organizm, białko pobudza, także na wieczór można sobie zrobić małą dawkę czegoś słodkiego, łyżeczka miodu z herbatą albo jakiś owoc czy koktajl. Pokombinuj, może akurat coś z tego będzie przydatne. Pozdrawiam.

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 12 lut 2013, 22:51 
VIP Member
Awatar

Ja pije melise, ale to działa uspokajająco.

Spróbój przed smen pospacerowac na świerzym powietrzu tak ok 20 min. puźniej weź gorąca kapiel. Jesli masz w pokoju urzadzenia elektryczne typu tv to lepiej sie go pozbadz. Zorientój sie czy nieśpisz na jakims cieku wodnym. Jeszcze jedno ja na jesien nazbierałam kasztany i połorzyłam pod łużkiem, dzięki kasztanowi poprawił sie mi jakoś snu przedwszystkim wstaje wypoczeta. Z tego co sie orientuje tu trzeba uwarzać z ilością kasztanów poniewarz w durzym stęrzenu moga szkodzic.
Tu coś na ten temat do poczytania:

Kasztany mają silne działanie energetyczne, są rodzajem anten skupiających energię. Jeden kasztan noszony w kieszeni rzeczywiście pobudza, dodaje energii, mobilizuje do działania. Nieprawdą jest, że należy mieć w domu jak najwięcej kasztanów. Duża ich ilość może wywoływać migreny, uczucie braku powietrza, zdenerwowanie, niechęć do jedzenia.
http://www.mmszczecin.pl/blog/entry/217 ... na....html

Kurczę chciałam napisać pare metod na spokony sen, ale widzę, że wszyscy już je wypisali (wszyscy czyli 2 osoby:P ) Ale naprawdę działają...z tym kasztanem to nie wiedziałam...Jak już Natala mówiła, komórki, tv i inne elektorniczne rzeczy lepiej wynieść z pokoju. Spacer też pomaga, choć i tak nie zawsze, bo czasami pobudza :P Gorąca kąpiel jest najlepsza, bo rozluźnia ciało. Dolej sobie jakiegoś eterycznego olejka. O, możesz jeszcze spóbować jogi, ale na jej rezultat trzeba trochę poczekać.
Czasami nie można zasnąć przez fazę w jakiej jest księżyc. Przynajmniej ja tak mam, że kiedy jest pełnia to się budzę bez przerwy w nocy i nie mogę zasnąć.
:)

Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

A ja proponuję pilnowanie dziecka przez kilka godzin. Najlepiej rozpieszczonego. :bangheadwall: :wacko:

Cryptologicon pisze:
A ja proponuję pilnowanie dziecka przez kilka godzin. Najlepiej rozpieszczonego. :bangheadwall: :wacko:

Haha...:D to z pewnością załatwi problem :D

A to fakt.. czlowiek nabywa umiejetnosci spania w kazdej pozycji, w kazdej sytuacji, nawet przy dzwieku mlotow pneumatycznych i petard. :D

A tak na powaznie... no to nie odkryje ameryki.

Spacer przed, wietrzenie pomieszczenia, w ktorym sie spi (swieze powietrze), nie przegrzewanie tegoz pomieszczenia, nie jedzenie zbyt duzo i zbyt ciezkostrawnie przed spaniem...
Dobra jest meliska, kapiel z dodatkiemm olejku lawendowego (moze byc suszona lawenda w bawelnianym woreczku pod poduche) lub z kwiatu pomaranczy, odprezajacy masaz calego ciala. Jest troche sposobow.

Wazne, zeby nie przenosic roznych czynnosci na lozko. Czyli np. nie mozesz spac, lapiesz za ksiazke i czytasz w lozku. Lepiej wtedy wyjsc, pojsc np. do innego pomieszczenia, poczytac i wrocic do lozka, tak, zeby lozko kojarzylo sie tylko ze spaniem.

Ja na ogol nie mam problemow ze spaniem, jedynie now to taki moment, ze przewracam sie z boku na bok, ale to jednorazowo, wiec nie robie nic specjalnego.

Awatar użytkownika

SacralNirvana pisze:
A to fakt.. czlowiek nabywa umiejetnosci spania w kazdej pozycji, w kazdej sytuacji, nawet przy dzwieku mlotow pneumatycznych i petard.

No jakbyś przy tym Pani była ... :) .
Pozdrawiam Cię serdecznie (taka mała prywata :so: )

Mam 3 sztuki, takze samo zycie... Mruga

Ciebie rowniez serdecznie pozdrawiam... :hejka: :bużki:

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Z tymi dziećmi to różnie bywa, moje tak długo nie przesypiały całej nocy, że po pewnym czasie i ja przestałam sypiać, nasłuchując czy aby przypadkiem coś się nie dzieje. W efekcie tego, kiedy moje bliźniaki skończyły 3 lata już praktycznie w ogóle w nocy nie spałam, a metody typu muzyka relaksacyjna, wietrzenie pomieszczenia, czy nawet seks ( z tej najbardziej mój mąż się cieszył:P) nie wiele dały. W końcu ja zmarnowana matka Polka poszłam do apteki i kupiłam forsen forte i już 4 nocy od czasu zażycia pierwszej tabletki spałam jak dziecko i to praktycznie przez całą noc, a jaka rano wstałam rześka i wypoczęta, jak nigdy wcześniej:)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]