Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 26 mar 2019, 20:25

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 486 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Następna
Autor Wiadomość
znalazłam w sieci http://www.monitor-polski.pl/wydarzenia ... #more-8002

Ukrainski terrorystaNATO przygotowywało ukraińskich terrorstów 0d 2006 r.
Zdjęcia terrorystów przygotowujących się do niszczenia na Ukrainie od 2006 roku. (…) ukraińscy nacjonaliści na kursy działań terrorystycznych i taktyki partyzanckie co najmniej od 2006 roku. Prowadzone przez instruktora bazy wojskowej NATO w Estonii w lecie 2006 roku (…) Oficer w NATO prowadzi zajęcia w kopalni wybuchowych. Instalacja i aktywacja sterowanych radiowo kierunkowych kopalniach. Praca z pułapek w postaci artykułów gospodarstwa domowego i zabawek dla zniszczenia ludności cywilnej (…) Zajęcia dotyczące produkcji i stosowania improwizowanych urządzeń wybuchowych obowiązkowym elementem szkolenia ukraińskich terrorystów (…) Szczególny nacisk na pracę z zdalnie sterowanych kierunkowych kopalniach. Opanowanie wywrotową naukę w klasie i szkolenia praktycznego.

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 05 lut 2014, 19:26 
VIP Member
Awatar

Nie trzeba czytac informacji zeby sobie wyrobic opinie o tym co sie dzieje na Ukrainie.
Wystarczy popatrzec co sie dzieje a wnioski nasuwaja sie od razu.
Ukraina ma byc w EU i taki jest cel.
Ci co tam na placu chuliganiom to albo sa oplaceni, na zasadzie, chcesz zarobic? Przyjdz na plac. Albo zorganizowana banda przeszkolona przez CIA.

Mozna myslec, ze amerykancom chodzi o to aby byc blisko Rosji ale to nie ma znaczenia, bo czy to Rosja czy USA to i tak jedna mafia nimi rzadzi.
A EU ma sie rozrastac i dlatego taka walka o Ukraine.
A w Polsce jak bylo? Podobnie - rozruchy na ulicach. Nie udalo sie w 1981 to pod koniec lat 80-tych zaatakowali. No i jestesmy w Unii.

No i z tymi nacjonalistami ukrainskimi: jak nic zastosowanie metody: Problem-reakcja-rozwiazanie.

PS. Popraw linka.
Pokaż Uwagi moderatora

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Ukraina oczami Ukraińca

Cytuj:
Wielu wyraziło swoją opinię w związku z sytuacją na Ukrainie. Postanowiłem zatem dorzucić swoje “ale”. Żyję w Krzywym Rogu. Jestem na 3 roku specjalność “Ekonomia międzynarodowa”. Mam 21 lat. Kiedy były ostatnie wybory na prezydenta Ukrainy głosowałem na Janukowycza w nadziei, że dokona on wreszcie zbliżenia z Rosją. Nie, nie jestem zakochany w Rosji i nie “osłaniam” Putina. Kocham ukraiński naród i Ukrainę.

@treborok
phpBB [video]

zapasowe źródło:
http://www.dailymotion.com/video/x1bcnk ... pl-hd_news

Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Witaj @ dar66
Jako, że przeoczyłeś cały tekst autora, który tytułuje się nickem chel_oveck_1 pozwolę go sobie sam umieścić (mam nadzieję, że nie masz nic przeciwko :)).
Cytuj:
Witajcie ludzie!

Wielu wyraziło swoją opinię w związku z sytuacją na Ukrainie. Postanowiłem zatem dorzucić swoje “ale”. Żyję w Krzywym Rogu. Jestem na 3 roku specjalność “Ekonomia międzynarodowa”. Mam 21 lat. Kiedy były ostatnie wybory na prezydenta Ukrainy głosowałem na Janukowycza w nadziei, że dokona on wreszcie zbliżenia z Rosją. Nie, nie jestem zakochany w Rosji i nie “osłaniam” Putina. Kocham ukraiński naród i Ukrainę. Tak, Rosja jest mi o wiele bliższa niż Europa, z wielu powodów. Oto one:
1. Kto myśli, że na miejscu Putina kto inny mógłby poradzić sobie lepiej z obowiązkami prezydenta, niech pierwszym rzuci we mnie kamieniem.
2. Biegle władam językiem ukraińskim ale mówię po rosyjsku, dlatego że w Krzywym Rogu większość mówi po rosyjsku. I tak, jeżeli ktoś mówi, że w obwodzie Donieckim już wszyscy mówią po rosyjsku, to macie pełne prawo do nazwania go kłamcą. W moim Dońskim okręgu żyją krewni, którzy chociaż mówią surżykiem (elementy języka ukraińskiego w języku rosyjskim), to częściej mówią po ukraińsku.
3. Ponadto, mam krewnych w Chabarowsku i Magadanie. Ja sam mieszkałem przez krótki czas w Rosji. Założę się, że też macie bliskich lub dalekich krewnych na Ukrainie.

O sytuacji na Ukrainie.

Ci co stoją na Majdanie, w większości to ci, którzy chcą zarobić pieniądze. Przyjeżdża tam wielu studentów, żeby otrzymać jeśli nie parę tysięcy hrywien, to kilka setek na pewno. Wielu studentów tam po prostu wyganiają z zajęć. Nie mówię, że nie koczują tam prawdziwi patrioci, którzy chcą dobra dla ludzi i Ukrainy. Ale wybaczcie mi, czemu winny jest ten Ukrainiec, który pracuje jako milicjant. Dlaczego brat idzie na brata? Czy ten chłopak na którego lecą kamienie nie jest Ukraińcem? Chcesz wolności dla swojego narodu ale sam idziesz na tego, co może być czyimś synem, który może pokochać twoja córkę. Ci, którzy rzucają “te” butelki, to mogą być właśnie “ci” lub moi głupi bracia albo też obywatele z innych krajów. W Kijowie i w całym kraju wszystko idzie zwyczajnym biegiem. Ludzie jedzą i rankiem idą do swoim spraw. Ktoś do przedszkola, a ktoś inny do pracy. Dlaczego nagle, wszyscy zapragnęli Ukrainy? Stała sobie ona na uboczu i milczała, a teraz wszyscy o niej mówią.

Odpowiedź jest prosta. Ukraina leży w pobliżu Rosji, która oświadczyła (i słusznie zrobiła), że nie pozwoli, różnym draństwom odnosić się do niej i do jej przyjaciół, jak do k…wy. Jeżeli zła władza odda naród z “podrobami”, to rączki potem sięgną do Rosji u której, po jakiegoś czorta jest największe terytorium. Trzeba podzielić i…!

W powodzi środków masowego przekazu. Wszędzie (na Ukrainie i w krajach zachodnich jest propaganda tego jak tu się niedobrze żyje ludziom. Przyjaciele, nie uwierzycie, mam nieograniczony Internet i właśnie zjadłem banana, – wielka niby rzadkość w takim “paskudnym” kraju. Ukraina miała zostać podzielona jeszcze za czasów “pomarańczowej rewolucji”, ale wtedy wujek Janukowycz nie poszedł przeciwko opłaconemu Juszczenko, i NATO nie wyskrobało powodu wtargnięcia na Ukrainę, żeby “obronić” “biedny” naród. Jeszcze rok temu, kiedy pytałem Amerykanów o Ukrainę, to oni mogli tylko powiedzieć czym tu była pomarańczowa rewolucja, a najmądrzejsi dodawali: “to obok Rosji.” Proszę pamiętać, kto jest twoim prawdziwym wrogiem. I żeby się lepiej rozjaśniło, proszę о obejrzenie wideo:

phpBB [video]

Dla tych, którzy nie znają Rosyjskiego jest funkcja napisy/przetłumacz napisy. Jako, że mówcy mówią w miarę wyraźnie nie powinno być problemu z ich zrozumieniem.

Pozdrawiam

Knight of the East or Sword * 15th Degree

Cytat z wklejonego tekstu przez @trebor

Cytuj:
Przyjaciele, nie uwierzycie, mam nieograniczony Internet i właśnie zjadłem banana, – wielka niby rzadkość w takim “paskudnym” kraju.

Jak to jest miarą dobrobytu i wolności to już lepiej reszty nie czytać. Pewnie jeszcze się nie pochwalił kilkoma gadżetami. To jest typowy syndrom człowieka, który urodził się w niewoli. Wy też tak macie?

.

Awatar użytkownika

Widzę, że szanowny kolega kompletnie nie zajarzył ironii cytowanego (jeśli zrozumiał to gratuluje głębi wypowiedzi). Ma on na myśli przeciętnego Ukraińca oraz propagandę postrzegania tegoż społeczeństwa. :bangheadwall:
Co polak to opinia :bezradny:

Ostatnia wypowiedź w temacie.

trebor pisze:
Widzę, że szanowny kolega kompletnie nie zajarzył ironii cytowanego

No cóż. Ty pewnie czytasz "wybiórczą" tylko po to żeby zapoznać się z ironią. Gratuluje rozeznania w temacie prawdy. Powinieneś zostać selekcjonerem w doborze tekstów na tym forum.

Jakbyś miał wątpliwości. Ja też ironizowałem, a ty kompletnie nie zajarzyłeś .

Cytuj:
Organy ścigania Ukrainy ustaliły zleceniodawców zabójstwa aktywistów Euromajdanu, a także określiły schematy i źródła finansowania eskalacji konfrontacji ulicznej, zmierzającej do obalenia rządu przemocą. O tym, pod warunkiem zachowania anonimowości, poinformował informator ze Służby Bezpieczeństwa Ukrainy .

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/ukrai ... ie-2014-02

Admin junior
Admin junior
Awatar użytkownika

Femina pisze:
No i z tymi nacjonalistami ukrainskimi: jak nic zastosowanie metody: Problem-reakcja-rozwiazanie.

Tak, może po części ale i bez tego pokazują co potrafią.

http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz%2Fnacjonalisci-ukrainscy-sterroryzowali-polski-autobus

http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/agnieszka-romaszewska-ujawnia-polski-autokar-na-ukrainie-sterroryzowala-pijana-i-zrewolucjonizowana-holota-

Dopóki banderowcy i UPA nie zostaną uznane za organizacje zbrodnicze
również na Ukrainie a rzeź Polaków na Wołyniu oficjalnie za ludobójstwo na arenie
międzynarodowej to nie ma mowy o jakichkolwiek normalnych stosunkach z Ukrainą.

A przynajmniej tak by było gdybyśmy mieli polski i propolski rząd a nie jego imitację.
Imitacje dla której pokojowe marsze niepodległości w kraju to bandytyzm
ale popisy neobanderowców na Ukrainie wymagają już pełnego poparcia.

Podczas II Wojny Światowej bardziej fałszywym narodem byli chyba tylko Francuzi
i Wielki Hołodomor nie tłumaczy ani nie usprawiedliwia ich późniejszych zachowań.

Jak zwykle dadzą się nabrać robiąc brudną robotę za kogoś innego
i jak zwykle zauważą to dopiero po fakcie i uznają sprawę za niebyłą.

Sam lubię dwie metalowe kapele z tego kraju i paru artystów i zdaję
sobie sprawę z tego, że ten skrajny element nie mówi za cały naród
ale jak długo nie zostania rozwiązana kwestia którą podkreśliłem
powyżej nie ma mowy o normalnych stosunkach z tym państwem.

My jako naród mamy swoje problemy, zajmijmy się nimi w końcu a nie Ukrainą.

Elect of Fifteen Super * 10th Degree

Oj UPA dala czadu. U mnie babcia Ukrainka i dziadek Polak. Babcia opowiadala, jak dziadek ( i to nie raz) w gaciach w nocy musial uciekac przez okno, bo UPA w nocy wpadala i ludzi wywlekala z domu.
Jak Ukraincy swoje rodziny wydawali. Syn matke chcial wydac, bo byla Polka itd.
A to bylo wtedy nagminne, z tego, co moja babcia opowiadala.
Takie opowiesci rodzinne u mnie to sa.

A no niestety tak jest, ze nic nie pozostaje bez konsekwencji.

Waszyngton wspolpracuje z ukrainskimi neonazistami:

http://www.globalresearch.ca/washington-collaborates-with-ukranian-neo-nazis/5367798

Ameryka zamierza wsadzic do nowego rzadu lidera opozycji Oleha Tyahnyboka, ktory jest neofaszysta a oficjalnie mowi, ze jest nacjonalista.

Oleh Tyahnybok jest jedna z trzech osob ktore obamowa administracja widzialaby w nowym rzadzie, pracuja rowniez nad tym aby pomoc jego partii w odegraniu kluczowej roli w przyszlosci Ukrainy.

Admin junior
Admin junior
Awatar użytkownika

http://3obieg.pl/na-majdanie-dragije-braty-lachy-tolko-wyrezaty

NA MAJDANIE DRAGIJE BRATY LACHY TOLKO WYREZATY

SUTANNY UMACZANE W POLSKIEJ KRWI

Najczęstszą reakcją duchowieństwa, która nieodłącznie towarzyszyła odbywającym się mordom dokonywanym przez SB – OUN i UPA w czasie ludobójstwa Polaków na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej oraz przez inne organizacje nacjonalistyczne na Polakach, była milcząca zgoda.

Część duchowieństwa grecko – katolickiego i część prawosławnego była zaangażowana w kształtowanie nienawiści Ukraińców do Polaków (swoich sąsiadów)którzy zamieszkiwali te same ziemie co Ukraińcy.

Niekiedy duchowieństwo ukraińskie występowało czynnie w dokonywanych zbrodniach na Polakach, zdarzało się, że wręcz nimi kierowało i w nich uczestniczyło. „Najmniejszym złem” było poświęcanie zbrodniarzom upowskim narzędzi zbrodni jak kosy, młoty, piły, siekiery.

Były przypadki uczestnictwa w mordach na Polakach dzieci duchownych ukraińskich. W mordach dokonywanych na Polakach brały też udział kobiety, gospodynie, żony czy też nałożnice barbarzyńskich duchownych z Andrzejem Szeptyckim na czele.

W opinii ocalałych Polaków wywodzących się z Wołynia i Małopolski Wschodniej jak również ich rodzin, postawa duchowieństwa ukraińskiego, w tym szczególnie greckokatolickiego sprzyjała postępowaniu nacjonalistów ukraińskich związanych z OUN – UPA i z pozostałych organizacji nacjonalistycznych, przyczyniła się do realizacji niczym nieskrępowanych planów nacjonalistów ukraińskich poprzez wymordowanie Polaków.

Konferencja Episkopatu Polski milczy i podpisuje nieuzgodnione z Narodem i polskimi chrześcijanami „rezolucje braterstwa i przymierza w reprezentacji enkawudzisty Cyryla I”.

Istnieją fotografie przyjacielskie Hitlera, jego generalicji w przyjacielskich obopólnych gestach. Patrz http://niepoprawni.pl/blog/2218/na-majd ... o-wyrezaty

Duchowieństwo nie przestrzegało zasad głoszonych przez kościół greckokatolicki, czy też prawosławny i nie podejmowało kroków w celu powstrzymania swych wiernych od dokonywania mordów na ludności polskiej, ukraińskiej i na innych narodach, a w niektórych przypadkach wręcz je usprawiedliwiało. Zdarzały się też przypadki nawoływania do mordów.

Grekokatolicki arcybiskup lwowski Igor Woźniak nawołuje haniebnie do brania przykładu z działań Stepana Bandery w czasie trwania obchodów 102 rocznicy rocznicy urodzin tego bandyty. Duchowieństwo Ukraińskiego Kościoła Grekokatolickiego aktywnie uczestniczyło w akcjach jubileuszowych tego mordercy Polaków, a zorganizowanych przez przywódców kijowskiego majdanu partii Swoboda ze swoim liderem Ołehem Tiahnybokiem.

Niejaka Iryna Farion, radna lwowskiej rady obwodowej z ramienia Swobody oskarżyła Polskę, że w ciągu kilku wieków „znęcała się nad narodem ukraińskim”, przez co wywołała i wzmacniała ukraiński ruch nacjonalistyczny aż po dzień dzisiejszy.

„Bandera jest, Bandera będzie w przyszłości. Niech się boją wrogowie, niech drżą okupanci (Polacy)” – wezwał Oleg Pańkiewicz, przewodniczący lwowskiej rady obwodowej, a w przeszłości główny organizator anypolskich pikiet Swobody przed konsulatem generalnym RP we Lwowie i akcji protestów w rocznice zagłady polskiej wsi Huta Pieniacka.

Z okazji rocznicy urodzin Stepana Bandery, Swoboda zorganizowała w Kijowie oraz innych miastach przemarsze z pochodniami i wiece. W trzech obwodach zachodnich – lwowskim, iwano – frankowskim i tarnopolskim podczas wyborów samorządowych zwyciężyła Swoboda – rocznicę tę obchodzono oficjalnie. Byłem wówczas we Lwowie i widziałem tłumy „swobodzian” wznoszących wrogie okrzyki „Smert Lachom”, „Lachy za San”. Ołeh Tiahnybok lider swobody uczestniczył w obchodach w rodzinnej wsi Stepana Bandery – Starym Uhrynowie, koło Iwanofrankowska (Stanisławowa), gdzie po nabożeństwie grekokatolickim, sprawowanych przez duchownych tego wyznania odbył się wiec poparcia idei Stepana Bandery.

Dzisiejsze tłumy Ukraińców manifestujących pod przewodnictwem faszystowskiej, antysemickiej i antypolskiej partii „Swoboda” z jej liderem Ołechem Tiahnybokiem na kijowskim majdanie to w większości zwolennicy epoki mordów banderowskich. Tę upowską bandę podsyca jeszcze obecność Jurija Szuchewycza nieodrodnego syna bandyty i faszystowskiego mordercy Romana Szuchewycza ( „Tarasa Czuprynki” ). Pod jednym banderowskim sztandarem na kijowskim majdanie polscy politycy solidaryzują się z mordercami, przywódcami kijowskich manifestacji.

Mówiłem o tym 23 grudnia 2013 roku przed mikrofonami Radia „Kurier” Chicago. Była to prawie godzinna audycja prowadzona przez redaktora naczelnego „Kuriera” Marka Bobera. Oto wygłoszony przeze mnie tekst:

Ukraińska Powstańcza Armia – formacja zbrojna stworzona przez frakcję banderowską Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów pod koniec 1942 roku. Działała głównie na Wołyniu i w Galicji Wschodniej, po wyznaczeniu granic również na terenie południowo – wschodniej Polski. Celem strategicznym maksimum nacjonalizmu ukraińskiego jest zbudowanie imperium ukraińskiego i ekspansja w nieskończoność. Sprowadza się to do zbudowania jednonarodowego /sobornego / państwa ukraińskiego na wszystkich ukraińskich terytoriach etnograficznych.

Przy czym przynależność do ukraińskiego terytorium etnograficznego OUN określa w sposób arbitralny: chodzi o państwo o obszarze 1.200.000 km2, sięgające od „Krynicy w krakowskiem na zachodzie, do granic Czeczenii na wschodzie. Według ocen OUN, w skład obecnie istniejącego państwa ukraińskiego mają być włączone terytoria należące obecnie do Polski / Podlasie, Chełmszczyzna, Łemkowszczyzna, Nadsanie . Nadsanie / Posanie / – ukraińskie określenie obejmujące obszary leżące na północ od dolnego nurtu Sanu, pomiędzy rzeką Strwiąż na południu do Bełżca i okolic Tomaszowa Lubelskiego na północy, ziemia granicząca z Chełmszczyzną po stronie polskiej. / wg. Wiktora Poliszczuka „Ludobójstwo nagrodzone” – Toronto 2003 /.

Dla porównania terytorium Polski obliczane jest obecnie na ok. 320.000 km2. W czasie wojny i okupacji 1939 – 1945 Kraków stał się siedzibą OUN. W kwietniu 1940 roku powołano do życia Ukraiński Centralny Komitet / UCK / finansowany z kasy Abwehry. Abwehra – Dywersyjno – Sabotażowa Centrala Wehrmachtu. Stepan Bandera, współuczestnik mordów Polaków na Wołyniu – „wódz” OUN wziął udział w utworzeniu dwóch ukraińsko – hitlerowskich batalionów / „Nachtigall” i „Roland” /.

Batalion “Nachtigall” (niem. Słowiki) – niemiecki batalion złożony z Ukraińców, działający w roku 1941, w czasie II wojny światowej. Oficjalna nazwa niemiecka: Sondergruppe Nachtigall. Przez propagandę ukraińską wraz z batalionem “Roland” określany był mianem Drużyn Ukraińskich Nacjonalistów. Batalion „Nachtigall” w lipcu 1941 roku na Wzgórzach Wuleckich we Lwowie wymordował 45 profesorów wyższych lwowskich uczelni, w tym trzykrotnego premiera rządu II RP Kazimierza Bartla i Adama Sołowija najstarszego 82 – letniego ginekologa – położnika, profesora Uniwersytetu Jana Kazimierza, którego mój ojciec Maurycy Marian Szumański – również zamordowany w następnej akcji ukraińskich nacjonalistów w listopadzie 1941 roku - był asystentem.

Zbrodnie UPA – Rzeź wołyńska – masowa zbrodnia – ludobójstwo – dokonana przez nacjonalistów ukraińskich, wobec mniejszości polskiej byłego województwa wołyńskiego II RP podczas okupacji terenów II RP przez III Rzeszę w okresie od lutego 1943 do lutego 1944.

Ofiarami mordów, których kulminacja nastąpiła w lecie 1943 roku byli Polacy, w mniejszej skali Rosjanie, Ukraińcy, Żydzi, Ormianie, Czesi i przedstawiciele innych narodowości zamieszkujących Wołyń. Nie jest znana dokładna liczba ofiar, historycy szacują, że zginęło do 50 – 60 tys. Polaków. W niedzielę 11 lipca 1943 r. nastąpiło apogeum ludobójstwa na Kresach (znane później jako Krwawa Niedziela); tego dnia oddziały UPA zaatakowały ponad 100 miejscowości zamieszkałych przez Polaków, większość z nich zginęła w kościołach podczas odprawiania mszy.

Zbrodnie ukraińskich nacjonalistów – banderowców dokonane na Polakach były tak okrutne, nieludzkie, bestialskie, zapewne niepowtarzalne w swoim zwyrodnialstwie. Wydają się one okrutniejsze nawet od ludobójstwa hitlerowskiego, czy sowieckiego na Polakach, choć oczywiście trudno te zbrodnie porównywać.

Zbrodnie nacjonalizmu ukraińskiego w swym założeniu objęły wszystkich Polaków, których udało się dosięgnąć, od nienarodzonych dzieci i niemowląt, po starców, bez różnicy płci. W tym sensie porównać je można jedynie do Holokaustu Żydów. Ludobójstwo to połączone było ze stosowaniem najbardziej barbarzyńskich z możliwych tortur / zabijanie ofiar siekierami i nożami, topienie w studniach, również małych dzieci, wyrywanie części ciała, wydłubywanie oczu, przepiłowywanie , rozrywanie końmi, rozpruwanie brzuchów, obcinanie genitaliów, miażdżenie jąder, krzyżowanie na drzwiach itp. /.

Mimo znęcania się przez Rosjan, czy Niemców nad aresztowanymi w czasie śledztw, o takich czynach i to jeszcze popełnianych na skalę masową nie było mowy. W przypadku Wołynia celem był mord na wszystkich Polakach, nie było żadnych „ wezwań do opuszczenia” tego terenu, ani prób ich wysiedlenia.

Przeciwnie, Polaków chcących uciekać przed ludobójstwem, mających już miejsce w sąsiednich powiatach, zachęcano do pozostania, „gwarantując” im bezpieczeństwo, czasem nawet na piśmie, lub wręcz grożono, że ucieczka traktowana będzie jak zdrada wobec Ukraińców – tylko po to, by ich wszystkich na miejscu wymordować.

W Małopolsce Wschodniej występowały obie formy, nakazy natychmiastowego opuszczenia terenu / w przeciągu kilku do 48 godzin /, oraz bestialskie mordy dokonywane bez ostrzeżenia. W przeciwieństwie do ludobójstwa ukraińskiego, ludobójstwo niemieckie, czy sowieckie realizowane było przez zbrodnicze formacje mundurowe – SD, NKWD.

W przypadku tego pierwszego, poza banderowską UPA, formacjami bulbowców i melnykowców, czy ukraińskiej policji, uczestniczyły w nich dziesiątki tysięcy lokalnych ukraińskich chłopów, w tym tzw. „Samoobronni Kuszczowi Widyłły”, sąsiedzi, bandy uzbrojone w siekiery, czy widły.

Mało tego, w mordach uczestniczyły także kobiety, wyrostki, a nawet dzieci ukraińskie, zajmując się grabieżą, podpaleniami i dobijaniem ocalałych, lub rannych. Występowało nieznane w historii dotąd zjawisko mordów na współmałżonkach i dzieciach z mieszanych małżeństw.

Często przymuszano żonę, lub męża do własnoręcznego zabicia współmałżonka i dzieci. Ludobójstwa nie dokonali okupanci, ale Ukraińcy – obywatele polscy, mieszkańcy tamtych terenów, nie wykazując najmniejszej lojalności wobec swego państwa. Jednak w chwili kolejnego zagrożenia, właśnie na to obywatelstwo się powoływali, lub posługując się dokumentami pomordowanych ofiar, „repatriowali” się masowo do naszego kraju po wojnie. Ukraińcy stosowali taktykę „spalonej ziemi”.

Po wymordowaniu Polaków i rozgrabieniu ich mienia palili domostwa i zaorywali ziemię. Przy okazji zniszczono bezpowrotnie setki budynków publicznych – szkół, kościołów, kaplic, dworów i pałaców.

Takiego zniszczenia nie dopuszczali się z reguły ani Rosjanie, ani Niemcy. Ukraińcy zaprzeczają dokonanemu barbarzyństwu, a oprawców podnieśli do rangi narodowych bohaterów. To czołowi przywódcy OUN E. Konowalec, R. Jaryj, A. Melnyk, M. Łebed i sam S. Bandera zatruli umysły ukraińskiej młodzieży i nauczyli morderczego procederu stosowania na coraz większą skalę pojedynczych napadów począwszy od roku 1942. Na początku roku 1943 zapadła zaś decyzja o realizacji „ostatecznego rozwiązania w stosunku do ludności polskiej”.

Na pierwszy ogień poszła wieś wołyńska. Przybyli tam agitatorzy i bojówkarze z Galicji. Ludzie ci obiecywali Ukraińcom wolną Ukrainę, bogactwa z polskich domów , polskie ziemie i wzywali otwarcie do mordowania Polaków. Agitacja okazała się szczególnie skuteczna w stosunku do młodzieży. Przeciwników eksterminacji mordowano. Propagowano wśród Ukraińców straszne, wzywające do mordów hasła:

„Żydy, Lachy to twoi worohi, nyszcz ich”

„Smert Lachom – Sława Ukrainie”

„Lachy za San”

„Riazy Lachiw”

„Ukraina bez Lacha”

„Lachiw budut rizaty i wiszaty”

„My ne budemo mały Ukrainy, ale i Lachy tu ne bude”

„Dosyć już Lachy paśli się na ukraińskiej ziemi, wyrywajcie każdego Polaka z korzeniami”

„Naj czort tu prijde, szczoby tylko ne proklati Lachy”

Ameryka wyhraje wijnu, to tut bude plebiscyt i budeno hołosowały, dla toho musymo wyrizaty wsich Lachiw i tody budemo miały Ukrainu”.

Maszerując ulicami Lwowa oddziały SS-Galizien niosły rozwinięty transparent z hasłem: „Smert Lachom”.

Zresztą znacznie wcześniej, bo w lipcu 1941 roku po wymordowaniu na Wzgórzach Wuleckich we Lwowie 45 profesorów lwowskich wyższych uczelni, ci mordercy z ukraińsko – hitlerowskiego batalionu „Nachtigall” /„Słowiki” / śpiewali: „Śmierć, śmierć, Polakom śmierć, śmierć moskiewsko-żydowskiej komunie”.

W tym miejscu przypomnę pułkownika NKWD Julię Brystygierową – „Krwawą Lunę” – żonę działacza syjonistycznego Natana Brystygiera, koleżankę – dziennikarkę Wandy Wasilewskiej i niechlubnej pamięci Czesława Miłosza w jaczejce bolszewickiej, lwowskich „Nowych Widnokręgach”, gdy przesłuchiwanym więźniom polskim we Lwowie wsadzała genitalia do szuflady gwałtownie ją zatrzaskując.

Niestety w tym strasznym chórze nie brak było głosów greckokatolickiego kleru: „Braty za oruzja i ty – ta byty Lachiw, a Boh wam hriwdu wydpustit”, czy śpiewany w czasie procesji Bożego Ciała w 1943 roku jako refren do pieśni i modłów : „rżnij Lachów, rżnij”.

W wielu relacjach naocznych świadków, tak straszna rzecz jak błogosławienie przez księży grekokatolickich narzędzi zbrodni, znajduje swe potwierdzenie. Dochodziło nawet do bezpośredniego ich udziału w mordach.

To właśnie tutaj we Lwowie arcybiskup greckokatolicki Andrzej Szeptycki powitał w 1941 roku chlebem i solą gubernatora Hansa Franka, hitlerowskiego zbrodniarza wojennego skazanego przez sąd w Norymberdze na karę śmierci przez powieszenie. Wyrok wykonano.

Odpowiedzialność za popełnione zbrodnie spada na system faszystowskiego nacjonalizmu ukraińskiego, twórcę terrorystycznej doktryny, pełnej nienawiści do wszystkich innych poza własną nacją. Wybitny historyk i prawnik ,Ukrainiec, Wiktor Poliszczuk, nie dawno zmarły w Toronto, doktrynę tę nazwał „ukraińskim nacjonalizmem integralnym”.

Głównymi jej ideologami byli: Dmytr Doncow i kontynuator jego zbrodniczych wizji, nieprzejednany wróg polskości, Jewhen Konowalec. W 1932 roku spotkał się on z Adolfem Hitlerem, po czym zrelacjonował odbytą z nim rozmowę w artykule „Hitler i sprawa ukraińska” zamieszczonym w gazecie “Na starożi”.

Apelował w nim do Ukraińców, aby stali gęstą kozacką ławą u boku Hitlera, który otworzy bramy na Wschód. W 1933, po tajnej naradzie w Locarno przedstawicieli Niemiec, Włoch i Ukraińców, Konowalec w liście do metropolity Andrzeja Szeptyckiego pisał:

„w imieniu Fuhrera [...] dana została uroczysta obietnica odrodzenia państwa ukraińskiego. Wielkie Niemcy będą związane z Wielka Ukrainą”. Po śmierci Konowalca przywództwo OUN objął Stepan Bandera.

Stepan Andrijowycz Bandera, ur. 1 stycznia 1909 we wsi Uhrynów Stary, zm. 15 października 1959 w Monachium) – ukraiński polityk niepodległościowy o poglądach skrajnie nacjonalistycznych, przez część badaczy określanych jako faszystowskie, jeden z przywódców Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów, od 1940 r. przywódca jednej z dwóch istniejących frakcji Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów – OUN-B (później osobnej organizacji). Został zabity w niejasnych okolicznościach, prawdopodobnie przez agenta KGB Bohdana Staszynskiego. Pośmiertnie odznaczony przez prezydenta Wiktora Juszczenkę tytułem Bohatera Ukrainy, dekret prezydenta został uchylony prawomocnym orzeczeniem Okręgowego Sądu Administracyjnego w Doniecku..

Współtworzona przez Banderę frakcja OUN-B ponosi odpowiedzialność za zorganizowane ludobójstwo polskiej ludności cywilnej na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej.

Z inspiracji Doncowa i Konowalca powstał „Dekalog” nacjonalisty ukraińskiego. Kolportowany szczególnie w środowiskach młodzieży ukraińskiej popychał ją do zbrodni:

„Nie zawahasz się wykonać największej zbrodni, jeżeli tego wymagać będzie dobro sprawy”.

„Nienawiścią i podstępem będziesz przyjmować wrogów Twojej Nacji”.

„Będziesz dążył do poszerzenia siły, chwały, bogactwa i przestrzeni Państwa Ukraińskiego, nawet drogą zniewolenia obcoplemieńców”.

Ten straszny „Dekalog” pochodzący z 1929 roku, nie posiada odwołania się do Boga, jest za to gotowość do mordów, oszustw, ekspansjonizmu.

Masowe mordy na Polakach rozpoczęły się w lutym 1943 roku i trwały cały rok 1943. Dotknęły przede wszystkim polską ludność wiejską rozproszoną wśród Ukraińców po kilka rodzin w jednej wsi i nieliczne wsie czysto polskie.

Mordowano bestialsko wszystkich od niemowląt do starców. Szanse na ratunek były niewielkie, jeśli się zważy, że na wsi wołyńskiej na jednego Polaka przypadało 5 Ukraińców, a inteligencja, która mogłaby pomóc i zorganizować ludzi do obrony została zdziesiątkowana, lub wywieziona przez Rosjan.

Ukraińcy znali każdy krok swych polskich sąsiadów, co przypieczętowało ich los. Ponadto, aby skuteczniej wytępić Polaków, namawiano ich do pozostania we wsi, kiedy jedynym, choć nie zawsze skutecznym ratunkiem była ucieczka do miast, a następnie tułaczka. W niektórych miejscowościach czysto polskich próbowano ratować się organizując samoobrony, choć najczęściej z powodu braku broni ich działalność ograniczała się do wystawiania wart i ostrzegania mieszkańców przed napadem.

Dopiero latem 1943 roku, kiedy większość mieszkańców Wołynia została już „odpolszczona” Armia Krajowa przystąpiła do organizowania głównie z młodzieży oddziałów partyzanckich, które wspomóc miały ostatnie broniące się przed upowcami samoobrony. Cały Wołyń został spustoszony.

Jeszcze przed wkroczeniem Rosjan Polacy zostali na tym terenie we wsiach w większości okrutnie unicestwieni, ich dobytek spalony, lub rozkradziony. Największym problemem który czynił polską ludność bezbronną wobec masowego ludobójstwa, był czynnik psychologiczny.

Ludzie żyjący od lat wśród swych sąsiadów Ukraińców, powiązani z nimi dobrymi stosunkami sąsiedzkimi, często przyjaźnią i więzami rodzinnymi, musieli w krótkim czasie przełamać w swojej świadomości stereotyp przyjaznego, gotowego do współpracy sąsiada, przyjaciela, czy powinowatego, aby ujrzeć w nim wroga niosącego jemu i jego rodzinie śmiertelne zagrożenie. W wielu wypadkach do takiej przemiany nie doszło. Ludzie oszukiwali się, że dochodzące do nich wieści dotyczą jakichś innych wiosek, gdzie być może Polacy przewinili coś swym ukraińskim sąsiadom, ginęli więc zdumieni i przerażeni tym, że męczeńska nierzadko śmierć spotyka ich z ręki znajomego, czy krewnego.

Liczenie na powiązania rodzinne okazywało się zawodne, bo upowcy mordowali nie tylko Polaków, ale i Ukraińców, szczególnie odmawiających wymordowania swych polskich współmałżonków i dzieci. Mordowali rodziny udzielające Polakom pomocy, a nawet ludzi wyrażających się krytycznie o dokonywanych zbrodniach. O ile ludobójstwo na Wołyniu doczekało się swojej polskiej monografii, o tyle masowe mordy nacjonalistów ukraińskich na Polesiu, czy w Małopolsce Wschodniej czekają jeszcze na swoją monografię.

Należy przyjąć, że ilość osób, które w wyniku eksterminacji straciły życie na tym terenie może być jeszcze większa niż na Wołyniu. Zresztą mordy trwały tam jeszcze długo po repatriacji. Ludobójcza akcja została przeniesiona na obszar Małopolski Wschodniej po dokonaniu eksterminacji na Wołyniu, czyli od jesieni 1943 roku. Podobnie jak na Wołyniu dotknęła głównie bezbronną ludność wiejską. Na tym terenie OUN prowadziła już od dawna intensywną propagandę wśród ludności ukraińskiej, nakłaniając ją do mordów i grabieży w imię realizacji idei depolonizacji Kresów. Narzędziem OUN była UPA oraz tzw. Samoobrona, czyli pospolite ruszenie – a więc miejscowa ludność, wyposażona w broń i przygotowana do ataku po otrzymaniu rozkazu. Akcja eksterminacyjna szła analogicznie do Wołyńskiej w czterech kierunkach:

- Mordowania wybitniejszych Polaków, bez względu na to, do jakiej warstwy należą – czy do inteligencji, czy do robotników, mieszczan, czy chłopów. Chodziło o zlikwidowanie ludzi wpływowych, zdolnych oddziaływać na otoczenie i organizować samoobronę polskiej społeczności.

- Wymordowania księży polskich, których Ukraińcy uważali za naturalnych przywódców polskich. Akcja ta rozpoczęła się już w lecie 1943 roku.

- Wymordowania polskiej służby leśnej, tj. inżynierów, leśników i gajowych. Celem tej akcji było zapewnienie swobodnego gromadzenia w lasach oddziałów UPA. W dniu 27 stycznia 1944 roku przeprowadzono generalną akcję przeciw polskiej służbie leśnej w północnych częściach Małopolski Wschodniej. W ciągu jednego dnia w leśniczówkach od Brodów po Jaworów i Sądową Wisznię padło ponad siedemdziesięciu Polaków. Akcja przeciw polskiej służbie leśnej w południowych karpackich rejonach Małopolski Wschodniej przeprowadzona została wcześniej, bo jeszcze latem 1943 roku.

- Napadów na całe wsie i osiedla polskie, przede wszystkim w powiatach brzeżańskim, podhajeckim i rohatyńskim. Do aktów szczególnego okrucieństwa dochodziło w województwie tarnopolskim i niektórych rejonach stanisławowskiego. Tysiące wsi, osad i przysiółków w których mieszkali Polacy została spalona, a ich mieszkańcy wymordowani.

Istnieje dokument świadczący o kierowniczej roli OUN Bandery w planowej eksterminacji Polaków:

„Rozporządzenie specjalne.

Rozkazuję wam przeprowadzenie czystki swojego rejonu z elementu polskiego, oraz agentów ukraińsko-bolszewickich. Czystkę należy przeprowadzić w stanicach słabo zaludnionych przez Polaków. W tym celu stworzyć przy rejonie bojówkę złożoną z naszych członków, której zadaniem byłaby likwidacja wyżej wymienionych.

Większe stanice będą oczyszczone z tego elementu przez oddziały wojskowe nawet w biały dzień(…). Zmobilizować do tej pracy wszystkich członków, a także młodzież i kobiety. Wykonywać wszystkie polecenia dokładnie i natychmiast. Dlaczego ciągle to zaniedbujecie?

Oczyszczenie terenu musi być zakończone jeszcze przed naszą Wielkanocą, ażebyśmy świętowali ją już bez Polaków, pamiętajcie, że jak bolszewicy zastaną nas z Polakami na naszych terenach, wtedy wszystkich nas wyrżną. Działać szybko i mądrze. Mamy w tych sprawach określone pełnomocnictwa od Niemców. Nie trzeba przestrzegać konspiracji (…). Nikogo nie oszczędzać, nawet w przypadku małżeństw mieszanych wyciągać z domów Lachów, ale Ukraińców i dzieci w tych domach nie likwidować. Przypominam jeszcze raz, że musi to być wykonane jeszcze przed naszymi świętami. Wyciągnąć całą broń, a także amunicję, bo jest teraz potrzebna. Niech broń leży na strychach. Jest przecież rewolucja(…).Wydobyć broń. Śmierć Polakom. Chwała bohaterom!

Postój 6 kwietnia 1944. Orest Karat (-)

Zachodzi szereg pytań:

Czy istniejące milczenie naprawi rany i krzywdy w myśl poprawnie politycznej polityki władz III RP.

Czy odpowiedzialni za wszystkie zbrodnie na Polakach mają pozostać w błogim przekonaniu o swej niewinności i całkowitej słuszności swych poczynań? Czy zbrodnie tego rodzaju można przemilczeć i wymazać z polskiej historii i zbiorowej pamięci? Czy przestępcy nigdy nie zostaną ukarani, a choćby napiętnowani.? Nie chodzi przecież o skłócanie sąsiadujących państw i narodów, lecz o budowanie stosunków na zdrowych, opartych na prawdzie historycznej podstawach.

Niestety jest inaczej, strona polska milczy, prezydenci obu krajów poklepują się po plecach na licznych spotkaniach i nic z tego nie wynika, a tymczasem:

- Adam Michnik, osoba zaufania społecznego, redaktor naczelny „Gazety Wyborczej”, opiniotwórczej polskiej gazety, na konferencji prasowej / wrzesień 2009 / w Iwanofrankiwsku / Stanisławów / nawołuje do likwidacji państwa polskiego poprzez stworzenie jakiegoś terytorium – „POL – UKR”, lub „UKR – POL” i połączenia Ukrainy z Polską, realizując w ten sposób hasła i roszczenia terytorialne nacjonalizmu ukraińskiego.

Prokuratura polska z urzędu powinna w tej sprawie przeprowadzić postępowanie przygotowawcze, traktując to jako czyn przestępczy.

Podobne żądania przyłączenia Polski do ZSRS wysuwał członek Komunistycznej Partii Zachodniej Ukrainy Ozjasz Szechter, ojciec Adama Michnika i jego brata Stefana – mordercy sądowego w czasach PRL. Ozjasz Szechter ukarany został za ten czyn ośmioletnim wyrokiem sądowym w II RP.

- Na Ukrainie wznosi się pomniki mordercom z band UPA w tym S. Banderze. Ich imionami nazywa się ulice i place.

- organizuje się, np. we Lwowie antypolskie wiece pod hasłem:

- odłączyć ukraińskie ziemie od Polski. Hasła przyłączenia do Ukrainy ziem znajdujących się w Polsce padły we Lwowie w dniu 29 stycznia 2011 roku na wiecu poświęconym Dniu Jedności Ukrainy. Lwowskimi ulicami maszerowały tłumy z pochodniami wznoszące antypolskie hasła.

W ten sobotni wieczór 29 stycznia 2011 r., dla uczczenia rocznicy bitwy pod Krutami, ulicami Lwowa przeszedł zorganizowany przez młodzieżowe środowiska nacjonalistyczne marsz z pochodniami 2 tysięcy osób, głównie młodych chłopców w wieku 16-20 lat.

Podczas marszu wznoszono okrzyki. „Kruty – nie zapomnimy”, „Chwała Ukrainie! Chwała bohaterom!” (zawołanie Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów), „Chwała narodowi! Śmierć wrogom!” (zawołanie UNA-UNSO).

Znany z antypolskich poglądów były deputowany lwowskiej rady obwodowej Rostysław Nowożenec, w czasie wiecu, nawoływał do oderwania od sąsiednich państw terytoriów, które – jego zdaniem – są etnicznie ukraińskie.

Wtórował mu Jurij Szuchewycz, syn komendanta Ukraińskiej Powstańczej Armii Romana Szuchewycza. Straciliśmy Łemkowszczyznę, Nadsanie, Chełmszczyznę i Podlasie, które weszły w skład Polski, oraz ziemię brzeską i Homelszczyznę, które znajdują się na Białorusi – mówił na wiecu Nowożenec. W tym kontekście wymienił także należące do Rosji wschodnią Słobożańszczyznę i Kubań, oraz mołdawskie Naddniestrze i południową Bukowinę, która jest częścią Rumunii.

Jedności kraju jeszcze nie osiągnęliśmy, lecz powinniśmy do niej dążyć – oświadczył Nowożenec.

To prawda, jeszcze nie wszystkie etniczne ziemie / ukraińskie / zostały zebrane w całość. Do prawdziwej jedności dojdziemy, kiedy zbierzemy te ziemie, które znajdują się jeszcze poza granicami Ukrainy – powiedział Jurij Szuchewycz.

Nowożeniec jest obecnie szefem fundacji Ukraina – Ruś, która wydała w 2010 roku przewodnik po ukraińskich miejscach w Polsce. Znalazło się w nim m.in. twierdzenie, że poeta Juliusz Słowacki i królowie Zygmunt August, oraz Stanisław August Poniatowski byli Ukraińcami, a także, że Kraków jest „staroukraińskim grodem”. Nowożeniec wystąpił z inicjatywą, aby stadion we Lwowie, który powstaje z myślą o organizowanych wspólnie przez Polskę i Ukrainę finałach piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 roku nosił imię przywódcy Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów Stepana Bandery.

W 2009 roku, w odpowiedzi na odsłonięcie w Hucie Pieniackiej pomnika polskich mieszkańców tej wsi zamordowanych 28 lutego 1944 roku przez ukraińskich policjantów w służbie niemieckiej i oddział UPA, Nowożenec był inicjatorem ustanowienia na Lwowszczyźnie pomnika ofiar „polskich szowinistów”.

Za akceptacją rządzącej partii Donalda Tuska, za wiedzą prezydenta Bronisława Komorowskiego doprowadza się do honorowania morderców Polaków z banderowskich band UPA przez polską szkołę, edukując młodzież w duchu bandytyzmu nacjonalizmu ukraińskiego.

Oto Dzień Ukraińskiej Armii świętował Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Markijana Szaszkewycza w Przemyślu. W kalendarzu uroczystości na oficjalnej stronie internetowej szkoły pod datą 14 października 2010 r. widnieje informacja:

„Dzień Nauczyciela Święto Pokrowy – udział młodzieży we mszy w katedrze gr-kat oraz wyjazd młodzieży na mogiły do Pikulic – Dzień Ukraińskiej Armii”. 14 października to święto UPA – na pamiątkę powołania banderowskiej Ukraińskiej Powstańczej Armii w 1942 r.

W latach 1945 – 1946 banderowcy sotni UPA „Łastiwki”, która brała udział w mordowaniu Polaków, mieszkańców Pikulic, spalili tam kilkadziesiąt domów i obiektów gospodarskich.

Ponadto w nocy z 15 na 16 listopada 1945 roku znęcali się i zastrzelili, a następnie spalili ciała repatriantów ze wschodu, którzy miesiąc wcześniej osiedlili się właśnie w Pikulicach. Przy grobach banderowców w Pikulicach pełniono honorowe warty.

Pikulice – wieś w Polsce położona w województwie podkarpackim, w powiecie przemyskim, w gminie Przemyśl.

Towarzystwo Pamięci Narodowej im. Pierwszego Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Krakowie Zarząd Główny 30 czerwca 2005 roku wystosowało list do Ambasadora Ukrainy w Polsce Ihora Charczenko:

Towarzystwo Pamięci Narodowej im. Pierwszego Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego działając zgodnie z art. 2 ust. 3 Ustawy Prawo o Stowarzyszeniach z 7.IV.1989 / Dz. U. nr 20 poz. 104 /, protestuje kategorycznie przeciwko wypowiedziom i pogróżkom wyrażonym przez Pan w związku z uroczystościami, jakie odbyły się w Przemyślu dla upamiętnienia rocznicy masowych mordów i rzezi ludności Kresów południowo – wschodnich w latach II wojny światowej, to jest ludobójstwa dokonanego na Polakach przez faszystowskie nacjonalistyczne ukraińskie ugrupowanie spod znaku OUN – UPA.

Ta niespotykana ingerencja ambasadora Ukrainy w wewnętrzne sprawy Polski, kwalifikuje się do uznania Pana za „persona non grata”w Polsce! Pańska postawa i wypowiedzi jątrzą między ludźmi i burzą dopiero co nawiązany dialog polsko – ukraiński.-

Protestujemy, gdyż skandalem jest fałszowanie historii i ochranianie nacjonalistycznych formacji OUN – UPA, znanych powszechnie jako ludobójcze i przestępcze.-

Protestujemy, bo prowokacją jest stawianie pomników „ku chwale dywizji SS-Hałyczyna” we Lwowie, czy nadawanie ulicom nazw „Dywizji SS-Hałyczyna” w Tarnopolu! To chyba jedyna w Europie ulica z faszystowską symboliką „SS” w nazwie! Formację tę Międzynarodowy Trybunał Wojskowy w Norymberdze w 1946 roku uznał za organizacje przestępczą, obok NSDAP, SD i gestapo. Dywizję „SS -Galizien” utworzono na wyraźną prośbę ukraińskich nacjonalistów, była ona czternastą w kolejności esesmańską dywizją w gronie tych „najsławniejszych”: – Leibstandarte Adolf Hitler – SS, Totenkopf – SS, Das Reich – SS itd. Była jeszcze łotewska SS- Lettland jako piętnasta w kolejności.-

Protestujemy, gdyż wyjątkową prowokacją wobec Polaków jest pomnik Stepana Bandery we Lwowie, pomnik kata wołyńskich Polaków Kłyma Sawura w Równem. Bandera skazany w Polsce na karę śmierci zamienioną na dożywocie za zamordowanie w 1934 roku polskiego ministra Bronisława Pierackiego, po opuszczeniu więzienia mordował bestialsko Polaków, a także Ukraińców, gdy ci chcieli Polakom pomagać. Sam został zamordowany w mrocznych okolicznościach przez swoich pobratymców w październiku 1959 roku w Monachium, gdzie ukrywał się pod przybranym nazwiskiem „Stefan Popiel”.-

Kopie niniejszego pisma-protestu otrzymują: MSZ, MON, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, związki kombatanckie, organizacje patriotyczno – niepodległościowe, a także środki przekazu celem publikacji.

Prezes

Zarządu Głównego

mgr Jerzy Korzeń

Jeszcze wcześniej, 19 czerwca 2001 roku tygodnik „Za Wilnu Ukrainu” / ukazujący się od 1 lipca 1990 roku we Lwowie / na czołowej stronie donosi iż „Maty Iwana Pawła II buła ukrajinkoju”. Tekst opatrzono w fotografie – Mama Papy trymaje jewo na rukach, oraz zdjęcie ślubne rodziców Jana Pawła II – Batko i mama Papu Rymskowo.

Na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie 17 września 2004 roku odsłonięty został pomnik upamiętniający ludobójstwo na Wołyniu.

Dokumenty, źródła, cytaty:

- Lucyna Kulińska – wykłady –„ Ludobójstwo dokonane przez nacjonalistów ukraińskich na ludności polskiej Wołynia, Polesia i Małopolski Wschodniej w czasie II wojny światowej”,
- Lucyna Kulińska i Adam Roliński – „Antypolska akcja nacjonalistów ukraińskich w Małopolsce Wschodniej w świetle dokumentów Rady Głównej Opiekuńczej 1943 – 1944”,
- Lucyna Kulińska – wywiady „Dziennik Polski”,
- Wiktor Poliszczuk – „Ludobójstwo nagrodzone” – Toronto 2003,
- Wiktor Poliszczuk – „Gwałt na prawdzie o zbrodniach OUN Bandery” – Toronto 2001,
- Wiktor Poliszczuk – „Kultura” paryska, jako źródło zakłamania prawdy historycznej o zbrodniach OUN Bandery,
- Jerzy Korzeń – „Pamięć Narodowa” – Kraków 2000,
- Jerzy Korzeń – „Pamięć Narodowa” – Kraków 2005,
- „Banderowskie zaplecze Juszczenki” – „Myśl Polska” – lipiec 2005,
- „Ukraiński nacjonalizm wobec pomarańczowej rewolucji” – „Myśl Polska” – lipiec 2005,
- Aleksander Szumański – „Lwów umiera!” „Nasza Polska” nr 34 24 VIII 2004,

http://niepoprawni.pl/blog/2171/lwow-z-wiecznie-zywym-bandera-w-tle

http://aleszum.salon24.pl/278146,lwow-z-wiecznie-zywym-bandera-w-tle

gdybym nie miał prawa tego napisać -milczałbym .

Gdy słyszę słowa , banderowcy - mordowanie Polaków ,żołądek podchodzi mi pod gardło.
Wyłaniają się z pamięci opowiadania ojca , ciotki , wujka ... nie opiszę jakie ,bo to są koszmary....

Byli bo niektórych z nich już nie ma, ludźmi z za Buga .

Przeżyli - riezanie paliaków - dziadek ich ojciec poszedł z Andersem , ich uratował sąsiad - Ukrainiec chowając w piwnicy pod swoim domem , gdy UPA przyjechało do wsi- mordować .

Wujka trzech latka którego nie zdążył schować , uratował bijąc go w obecności banderowców za nie wykonanie zmyślonego prze niego polecenia z komentarzem iż ma leniwego syna.

Od siedmiu lat odwiedzają w interesach firmę w której pracuję Ukraińcy .Widziałem ewolucję postawy z ich strony pokonywanie nieufności i lęku . Na początku przypominali wystraszone zwierzątka ,lata delikatnego i przyjaznego traktowania doprowadziło iż bez żadnych przekłamań traktujemy się jak przyjaciele. I to co u nich się dzieje jest w trakcie okazjonalnych rozmów naszym wspólnym zmartwieniem .Byli okaleczeni systemem .Teraz to wolni ludzie.

Dlaczego te słowa: gdybym nie miał prawa tego napisać -milczałbym .

Bo pragnę rzucić apel :

zostawmy szaleńców i pogrobowców im samym - odwróćmy się od nich plecami wtedy nic nie zrobią , umrą tocząc swą pianę nienawiści ze źle rozumianego patriotyzmu .

Robiłem w swym życiu rzeczy których się wstydzę , nieraz myślę , jaka jest prawda / ale ta prawdziwa a nie nasza / o nas samych Polakach w oczach naszych sąsiadów , innych narodów . Czy owa nasza przeszłość - Bóg , Honor , Ojczyzna mogą nas jedynie napełniać chlubą , czy może mają też akcenty za które należało by się choćby zadumać nad losem narodów .

pozdrawia

marek

Awatar użytkownika

Cytuj:
zostawmy szaleńców i pogrobowców im samym - odwróćmy się od nich plecami wtedy nic nie zrobią , umrą tocząc swą pianę nienawiści ze źle rozumianego patriotyzmu

Fajny apel :)

Ukrainiec, Niemiec, Polak, Rosjanin, Francuz... to jedno i to samo.

Co ich dzieli i łączy zarazem?

To, że każdemu narzucono/wpojono, że ma swą ojczyznę, religię, system społeczny i że są one najlepsze.
Należy o nie walczyć i mordować.
Dali się "złapać na haczyk".
Potem robią to, poświęcając jednocześnie swoje życie, rodziny, szczęście osobiste dla czyichś interesów.
Często staje się to później swoistą "kulą u nogi".
Nie pamiętają, że w "poprzednim" wcieleniu grali inną rolę, niekiedy obecnego "wroga".
Dlatego też dla mnie w tej kwestii istnieją tylko i wyłącznie bohaterowie.

Nieczującym tematu jako pomoc polecam film: Boże Narodzenie - Joyeux Noel z 2005 roku
w reżyserii Christian'a Carion'a

Awatar użytkownika

Obrazek

phpBB [video]

Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

Poniżej transmisja na żywo z Kijowa

phpBB [video]

Admin junior
Admin junior
Awatar użytkownika

Alraune, ta 'Ukrainka' z tego taniego pliku propagandowego jest równie prawdziwa
co nie tak dawno występujący na YT 'syryjski opozycjonista - bojownik pokojowy'.
Ci 'protestujący' nie chcą rozmawiać nawet z przedstawicielami prawdziwej opozycji.

phpBB [video]

http://www.prisonplanet.com/ukraine-truce-fails-rioters-renew-offensive-in-kiev-death-toll-rises-to-35.html

http://www.prisonplanet.com/ukraine-violence-soros-hooligans-beat-cops.html

Najmusy George'a Sorosa z Majdanu nie reprezentują interesów Ukrainy tylko USA i UE.
A najmusów można potraktować tylko i wyłącznie w jeden, nieprzyjemny sposób
ponieważ najemnik swój honor ma, najmus natomiast jest zwykłym bandytą ...

Gdyby w USA czy UE pokojowe protesty przeciwko demokratycznie wybranej
władzy odbywały się w ten sposób również zostałyby bezwzględnie stłumione.
Waszyngton chce osadzić w nowym rządzie ukraińskich nazistów więc w
naszym interesie jest stłumienie tych zamieszek choćby i przez Rosjan.

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Ukraina – podbój bez walki

Ukraina – podbój bez walki. Potulne rozbrojenie Ukrainy pod batutą Waszyngtonu.

Na początek trzeba przypomnieć, że ZSRR był mocarstwem atomowym o sile: 222 jednostek przenoszenia strategicznej broni jądrowej, 176 międzykontynentalnych rakiet balistycznych, 46 ciężkich bombowców. Lata 1992-1996 charakteryzują się procesem likwidacji na Ukrainie obiektów z bronią jądrową. Weteran rakietowych wojsk przeznaczenia strategicznego, Nikołaj Michajłowicz Fiłatow, opowiada o udziale Amerykanów w zniszczeniu tarczy atomowej Ukrainy.

W marcu 1993 roku jedną z najpotężniejszych dywizji rakietowo-jądrowych odwiedził Sekretarz Obrony USA, William Perry. Za zgodą prezydenta Ukrainy obejrzał on silosy rakietowe i doszedł do wniosku, że to co zobaczył, jest zdolne praktycznie do zniszczenia wszystkich miast USA. Ta dywizja, pierwomajskaja, miała na wyposażeniu 86 stanowisk silosów rakietowych, w jednym ataku jądrowym startowało, w czasie krótszym od jednej minuty, 86 rakiet RS-22, które przenosiły w jednym ataku 700 bojowych głowic jądrowych (każda głowica dziesiątki razy silniejsza od tych z Nagasaki i Hiroszimy).

Dywizja była likwidowana na koszt amerykański, finanse szły wyłącznie na zniszczenie broni, do rozwiązania problemów mieszkaniowych, poza słowami, nie doszło. Sprzedano na złom niedokończony krążownik „Wariag”, który Chiny przebudowały na lotniskowiec. Drugi krążownik „Ukraina”, który nie pozwalano dokończyć przez 19 lat, pozbawiono nazwy i także sprzedano za kopiejki. Niedawno poinformowano o wysyłce do Rosji pozostałości jądrowych elementów, które były przechowywane w jednym z instytutów naukowych w Charkowie. Amerykański prezydent Obama osobiście podziękował za to Janukowyczowi.

Nasz kraj wyzbył się także supernowoczesnych bombowców (TU-16o i TU-95 w Priłukach i Uzinie, TU-22M-3 w Połtawie). Na początku odmówiono ich sprzedaży Rosji ale później (ostatni raz w 2006 roku) trzeba było je pociąć w czym „pomogli” Amerykanie, tak długo pomagali dopóki pozyskiwali metale kolorowe i inne cenne elementy (wszystko wywieziono do USA). W 2006 roku, także pod kontrolą Amerykanów, zniszczono 1000 przenośnych rakietowych systemów obrony p-lot. Niszczenie resztek broni ukraińskiej trwa do dzisiaj. NATO domaga się zgody Ukrainy na pocięcie na złom i przetopienie w hutach ukraińskich czołgów.

„Wcześniej był program zniszczenia operacyjno-taktycznych systemów SKAD, później utylizowano stałe paliwo rakietowe do rakiet strategicznych, teraz przyszła kolej na czołgi”-zauważył były dyrektor departamentu rozwoju i zakupów broni i sprzętu wojskowego Ministerstwa Obrony Ukrainy, Władimir Griek. Nie może nie zadziwiać stanowisko byłego dyrektora odpowiedniego departamentu. Jego całkowicie zadowala wyjaśnienie Amerykanów, że Ukrainie nie wolno ufać w kwestii handlu bronią.

„Utylizacja nieopłacalna a zmodernizowany czołg można sprzedać. Tak więc jeżeli NATO gotowe jest dawać środki na złomowanie starych czołgów to trzeba się zgodzić”-mówi Griek. Były minister obrony A. Gricienko, 7 listopada 2011 roku powiedział, że „w wojskach lądowych nie ma dzisiaj ani jednego batalionu zdolnego do walki, w siłach powietrznych ani jednej eskadry o zdolności bojowej, a we flocie wojennej ani jednej formacji zdolnej do boju”. Pozostałości armii posłusznie wykonują bezpośrednie rozkazy nadchodzące z Waszyngtonu:

-Ukraina była głównym dostawcą broni dla sił zbrojnych Gruzji w 2008 roku

-ukraińskie załogi obsługiwały systemy gruzińskiej obrony p-lot, które zestrzeliwały rosyjskie samoloty

-ukraińscy najemnicy brali udział w działaniach bojowych w Gruzji

-ukraiński kontyngent wykonywał misje bojowe NATO w Afganistanie

-kraj bierze udział w operacjach sił wielonarodowych NATO w Kosowie, w operacjach „Active Endeavour” na Morzu Śródziemnym, „Ocean Shield” w północno-zachodniej części Oceanu Indyjskiego.

Programy nauczania ukraińskich uczelni wojskowych także są ujednolicone z programami NATO. Ważne jest żeby zrozumieć, że nie ma w tym niczego dziwnego. Kierownictwo naszego kraju posłusznie wykonuje rozkazy. Armia okupowanego kraju zawsze walczy po stronie okupanta-tak zawsze było w historii.

Źródło: www.ukrnod.org

Za: http://ukrvedomosti.com.ua

Data publikacji: 18.02.2014

Przekład: RX
http://wolna-polska.pl/wiadomosci/ukrai ... ki-2014-02

Wojna w Europie! A przywódcy Unii kręcą się w bezradnym danse macabre. Kto weźmie na siebie ciężar podejmowania szybkich decyzji?

Jeszcze nie tak dawno współorganizowaliśmy razem z Ukrainą Euro 2012. Finał rozegrano w Kijowie. Hiszpanie pokonali Włochów 4:1. Święto, feta, cywilizacja europejska w rozkwicie.

Teraz trwają Igrzyska Olimpijskie, szlachetne zmagania sportowców, którzy na zaproszenie premiera Putina przyjechali do Soczi. Tylko nie ma już radości. Jest przerażenie.

Nasz cywilizowany świat, który może patrzeć obojętnie na wojną w Syrii, czy na mordowanie chrześcijan w różnych regionach świata, ma wojnę tuż tuż. Mamy wojnę w Europie. Na oczach telewizyjnych kamer zabijani są ludzie, a przywódcy Europy nie mogą się dodzwonić do Janukowycza. Wysłano wreszcie delegację ministrów spraw zagranicznych, wraz z ministrem Sikorskim ściągniętym z urlopu. Trzeba rozmawiać, wiadomo, tylko po co? Janukowycz przerwał spotkanie by się skonsultować z Putinem.

To nie lepiej od razu rozmawiać z Putinem. Bez wsparcia Rosji władze Ukrainy nie odważyły by się strzelać do ludzi. Media rosyjskie nazywają demonstrantów terrorystami. Ta narracja czemuś ma służyć i być może przygotowywać rosyjską opinię publiczną, na oficjalne wysłanie wojsk.

Ukraińcy oczekują, że Europa im pomoże, tym bardziej, że protesty na Majdanie związane były właśnie z pokazaniem chęci połączenia się z Unią.

Głośno się mówiło, że po Igrzyskach nastąpi rozprawa z Majdanem. I co? Europa jest zupełnie zaskoczona, nie wie co począć gdy jest rozlewana krew niewinnych ludzi?

Premier Tusk, który trzeba przyznać, że i tak zmienił zdanie, bo najpierw obarczał obie strony, a potem w przemówieniu sejmowym uznał, że to jednak władza strzela do demonstrantów, a nie odwrotnie, chełpi się swoją misją w sprawie Ukrainy : 5 dni, 9 wizyt, 13 spotkań. I co z tego? Co to dało konkretnego? Powstał jakiś scenariusz na wypadek kryzysu?

Obecna Unia Europejska jest strukturą kompletnie niewydolną. Kto jest przywódcą, zdolnym wziąć na siebie ciężar podejmowania szybkich decyzji. Czy kanclerz Angela Merkel? Czy premier Cameron? Czy sprawująca aktualnie prezydencję Grecja? Czy trzeba czekać, aż się zbiorą i podebatują.

Polityka Unii wobec Rosji jest kompletnie naiwna. Zbroi się przecież Rosję kupując od niej surowce, nawet buduje się gazociąg omijający członka Unii. Zupełnie ignoruje się imperialne zapędy Rosji. Tak jakby nie było wojny w Gruzji. Jakby Rosjanie wraz z Białorusinami nie ćwiczyli na manewrach ataku na Warszawę. Symptomatyczny jest też brak jakiejkolwiek reakcji naszych sojuszników po katastrofie smoleńskiej. To ich wywiady nie wiedzą co tam się stało? Potulnie też zgadzają się, że nie można montować tarczy antyrakietowej, bo to zagraża bezpieczeństwu Rosji (sic!).

Z wydarzeń na Ukrainie musimy koniecznie wyciągnąć wnioski. Liczenie na Unię czy NATO może się okazać kompletną iluzją. Nie bez powodu Lech Kaczyński próbował zbudować sojusz państw środkowoeuropejskich.

Trzeba przyznać, że nasze władze i tak zachowały się porządnie oferując rannym z Ukrainy miejsca w szpitalach i będąc gotowymi na przyjęcie uchodźców. To chyba jest jedyna konkretna pomoc Europy.

Ryszard Makowski

http://wpolityce.pl/artykuly/74754-wojna-w-europie-a-przywodcy-unii-kreca-sie-w-bezradnym-danse-macabre-kto-wezmie-na-siebie-ciezar-podejmowania-szybkich-decyzji

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Centrum kijowa zostało przetransformowane w pole bitwy - podczas starć demonstrantów z policją na placu niepodległości. . Telewizja RT zebrała 12 najbardziej przerażających filmów pokazujących jak Kijów pogrąża się w chaosie.

W Ukrainie doszło do jednych z największych scen przemocy w ciągu ostatnich dni, z ponad 35 zabitymi i dziesiątkami rannych w eskalującym konflikcie.

phpBB [video]

phpBB [video]

phpBB [video]

phpBB [video]

phpBB [video]

phpBB [video]

phpBB [video]

phpBB [video]

phpBB [video]

phpBB [video]

phpBB [video]

phpBB [video]

Źródło: http://www.infowars.com/kiev-videos-show-true-scale-of-ukraine-mayhem/

Ruch samolotów - Ukraina ucieka / Traffic of planes - Ukraine escape

phpBB [video]

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Odnośnie skomplikowanej historii Polsko-Ukraińskiej polecam odsłuchać wykładu Ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego.

Cytuj:
Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski na antenie RBC
Obrazek

W najbliższą środę, 12 lutego, zapraszamy do wysłuchania wykładu ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego pt. Pamięć o Wołyniu i Małopolsce Wschodniej - Obecna sytuacja na Ukrainie. Prelegent odnosi się do aspektów historycznych polsko-ukraińskich oraz komentuje obecną sytuację polityczną na Ukrainie.

Wykład nagrany został 9 lutego br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Narolu, gdzie ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski gościł na zaproszenie posła Mieczysława Golby.

Z racji tego, że ksiądz mówi o rzezi wołyńskiej, nie poleca się słuchać tego materiału dzieciom oraz osobom wrażliwym.

Zapraszamy na godz. 21.00 - 12 lutego 2014 roku do RBC.

Wykład Tadeusza Isakowicza-Zalewskiego - mp3

Mamy aktualnie awarię serwera. Plik będzie dostępny do pobrania i odsłuchania 24.2.2014 (po weekendzie)

21:37
Ukraiński parlament przyjął uchwałę zakazującą prowadzenia na terytorium państwa operacji terrorystycznej. Nakazał wstrzymanie ognia i powrót do koszar sił MSW. Uchwałę poparło 236 deputowanych w 450-osobowej Izbie.

Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Strona finansowa rewolucji na Ukrainie, bo jak wiadomo wszystko na świecie polega na kasie i interesach.

Cytuj:
Kto i ile otrzymuje pieniędzy na wojnę domową na Ukrainie? WYKAZ

02.02.2014

Organy ścigania Ukrainy ustaliły zleceniodawców zabójstwa aktywistów Euromajdanu, a także określiły schematy i źródła finansowania eskalacji konfrontacji ulicznej, zmierzającej do obalenia rządu przemocą. O tym, pod warunkiem zachowania anonimowości, poinformował informator ze Służby Bezpieczeństwa Ukrainy .

Według tego źródła, od pierwszych dni konfrontacji siłowej organy ścigania rozpoczęły rozpracowywanie organizacji "Prawy Sektor". Organizacja ta powstała w wyniku konfliktu wewnętrznego pomiędzy Socjal-Narodowym Zgromadzeniem i radykalnie zorientowanym Wszechukraińskim Zjednoczeniem "Trójząb" im. S. Bandery. W trakcie dochodzenia ustalono, że przedmiotowe organizacje są finansowane przez szereg różnorodnych zachodnich "pro-ukraińskich organizacji", utworzonych przez służby specjalne państw NATO jeszcze w czasach ZSRS.

Źródło informuje, że te organizacje "charytatywne" od samego początku "Euromajdanu" zacząły tworzyć tajne centrum koordynacyjne, zapraszając doświadczonych zachodnich analityków, specjalizujących się w opracowywaniu strategii rozwoju "kolorowych rewolucji". Przed nimi postawiono zadanie opracowanie strategii działania grup bojowych. W trakcie czynności śledczych stwierdzono, że właśnie to centrum wydało rozkaz zabicia aktywistów podczas konfrontacji siłowej na ulicy Gruszewskiego. Śmierć ludzi miała sprowokować eskalację konfliktu i podburzyć rozgorączkowany tłum przeciwko milicjantom.

Od pierwszego dnia "Euromajdanu" każdy lider grupy aktywnego oporu otrzymywał wynagrodzenie pieniężne. Za każdego aktywnego bojownika - po 200 dolarów za dzień, a dodatkowo - 500 dolarów, jeśli grupa liczyła ponad 10 osób. Koordynatorzy otrzymywali od 2000 dolarów za każdy dzień masowych zamieszek, pod warunkiem, że kontrolowana przez niego grupa bojowników realizuje bezpośrednie działania agresywne skierowane przeciwko stróżom prawa.

Dochodzenie ujawniło również, że fundusze wpływały do ambasady USA w Kijowie drogą dyplomatyczną. Z kolei Ambasada USA przekazywała pieniądze do biur centralnych WO "Swobody" i WO "Batkiwszczyny". Kwota wynosiła około 20 milionów dolarów tygodniowo. Następnie środki te były rozdzielane na wspierania "Euromajdanu" (funkcjonowanie systemu wyżywienia, na łapówki i przekupowanie poszczególnych urzędników, funkcjonariuszy organów ścigania, opłacanie mediów, koszty kampanii propagandowej itp.), jak również codzienne wypłaty dla aktywnych bojowników. Z kolei przywódcy sił opozycyjnych i ugrupowań radykalnych otrzymywali bezgotówkowe przelewy na ich osobiste konta bankowe.

Dowodem na to są wyniki poszukania przeprowadzone przez SBU w siedzibie sztabu centralnego "Batkiwszczyny". Jak wiadomi, w trakcie działań operacyjnych organy ścigania zabezpieczyły w gabinecie Aleksandra Turczynowa 17 milionów dolarów w gotówce. Ponadto na zabezpieczonych przez SBU serwerach partii znajdowały się informacje dotyczące kwestii podziału środków na opłacenie wyżywienia Majdanu i dokonywania rozliczeń z bojownikami "Prawego sektora" i innych ugrupowań radykalnych.

Ustalono również ten fakt, że liderzy radykalnych struktur prawicowych otrzymali gwarancję pomocy USA w ewakuacji z terytorium Ukrainy w przypadku niepowodzenia rewolucji, zabezpieczenie mieszkań i środków do życia w dowolnym kraju Unii Europejskiej, zgodnie z ich wyborem. I z gwarancji takiej już skorzystał lider politycznej grupy prowokatorów tak zwanego "Automajdanu" Siergiej Koba. Obecnie ukraińscy stróże prawa ustalają dokładne miejsce jego pobytu, powiedział informator SBU.

Według informacji ogólnie dostępnych w źródłach publicznych, mobilizacja radykalnie zorientowanych osób do udziału w masowych zamieszkach 19 stycznia 2014 r. odbywało się poprzez sieci społeczną "VKontakte", na stronie internetowej "Prawego sektora".

Dla uwiarygodnienia i kreowania wizerunku "ideologicznego protestu ludowego" radykałowie zwrócili się do ludności z prośbą o przekazywanie im pomocy finansowej.

W przypadku przekazów pieniężnych podawano numer karty "Priwatbanku" 5168 7553 1093 5578, zarejestrowanej na nazwisko Okuniew Igorewicz Seriej (ur. 19.06.1973, pochodzący z Federacji Rosyjskiej, zameldowany pod adresem: Dniepropietrowski Obwód, miasto Dnieprodzierżinsk, ul. Szczerbickiego 65, m . 6).

Wykorzystywano również system "Western Union" lub Moneygram na okaziciela Tarasenko Andriej Iwanowicz (urodzonego w Kijowie 17.11.1982).

W ciągu ostatnich 10 dni na wskazane konto wpłynęły przelewy bankowe z pomocą systemu "Priwat24" głównie z miast Kijowa i Tarnopola wynoszące po 50, 100, 500 hrywien. Pieniądze wpływały również od zwolenników "Prawego sektora" nie tylko z Ukrainy, ale także z zagranicy (Francja, Czechy i inne kraje).

Ponadto na stronie internetowej "Prawego Sektora" społecznościowej sieci "Vkontakcie" w celu transferu funduszy podano numery kont w "Raiffeisen Bank Aval" z wskazaniem nazwiska właściciela Surowiecki Jurij Igorewicz (i. k. 3166505873): w UAH - 262 095 533 782, w dolarach amerykańskich - 262072533786 w Euro - 262 082 533 789.

W źródłach publicznych opublikowano również dane osobowe wszystkich przywódców i działaczy radykalnych ugrupowań, które uczestniczą w zamieszkach ulicznych w Kijowie i innych miastach. Wymienimy niektórych z nich:

Stempickyj Andriej Liubomirowicz: pseudonim - "Letun", przewodniczący centralnego prowidu WO "Trójząb" im. s. Bandery, urodzony 04.12.1974, Ukrainiec, pochodzacy z miasta Borysław w Obwodzie Lwowskim, zamieszkały we wsi Zadniestrjansk, powiat halicki, ul. Lwowska 20, karany, ideolog i koordynator obwodowej organizacji "Trójząb", numer paszportu SE 06911 , m. t. 0971135855 posiada własny transport autem.

Jarosz Dmitrij Anatoljewicz: pseudonim "Jastrząb", przewodniczący ukraińskiej organizacji politycznej "Trójząb" , urodzony 30.09.1971 , zameldowany i zamieszkały w mieście Dneprodzierżyńsk, Obwód Dniepropietrowski, na ulicy Medycyńskiej 47, m. 6. Utrzymuje kontakty osobiste: Naliwajczenko (UDAR), Turczynow, Parubij ("Batkiwszczyna"), Mochnik, Sirotjuk ("Swoboda"), Czubarow (Miedżlis KTN), Karpjuk (UNA - UNSO).

Abramow Wasilij Zinowjewicz, pseudonim "El", dwukrotnie karany, przewodniczący halickiej powiatowej organizacji WO "Trójzab", urodzony 13.01.1985, mieszkaniec wsi Zadniestrjańsk, powiat halicki, obwód Iwano-Frankowsk, jeden z koordynatorów "Prawego Sektora".

Kozjubczyk Andrij Michajłowicz: pseudonim "Orest", działacz organizacji WO "Trójząb" w Iwano-Frankowsku, urodzony 03.8.1981, zameldowany w mieście Krzywy Róg, Obwód Dniepropietrowski, na ulicy Woskriesnoj 45/15, faktycznie zamieszkały w Iwano-Frankowsku, bezrobotny, wykształcenie wyższe, kawaler, zaufana osoba WO "Trójząb", wyznaje ideę neonazizmu, 17.08.2012 zatrzymany za spowodowanie ciężkiego uszkodzenia ciała.

Źródło: "DZIEŃ Zaporoża"

http://www.zapalowski.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=2242:ci-dziaacze-chc-przyczy-przemyl-do-ukrainy&catid=25:aktualnoci&Itemid=127

Admin junior
Admin junior
Awatar użytkownika

Dodam uzupełnienie do powyższego postu. Są tak pewni siebie, że nawet
nie chce im się zmieniać oprawy graficznej ulotek w poszczególnych krajach.

http://12160.info/photo/pamphlets-in-ukraine-handed-out-during-protests-and-pamphlets?context=user

http://www.monitor-polski.pl/syjonisci-probuja-przejac-ukraine-dyskusja/comment-page-2/

Obrazek

Wideo z 'Ukrainką' to falsyfikat, taki sam jak ten z 'syryjskim opozycjonistą' z YT czy Konym z Afryki.
By osiągnąć lepszy efekt psychologiczny bohaterką tego propagandowego filmiku jest atrakcyjna
dziewczyna. Z tych samych powodów amerykańscy syjoniści często mówią o Izraelu "w stanie
zagrożenia i potrzebującym pomocy i pieniędzy frajerów" w żeńskiej formie, jakby chodziło o kobietę
która potrzebuje pomocy.
http://www.activistpost.com/2014/02/i-am-ukrainian-video-exposed-as-kony.html

phpBB [video]

PS. Ukraina zajmuje w krajowych i światowych mediach pierwsze miejsca
ale podobna sytuacja jest dokładnie w tej chwili w Tajlandii i Wenezueli.
I w obu tych krajach trwają równie zaciekłe walki, liczba ofiar jest podobna,
metody identyczne a ich inspiracja i finanse płyną z tego samego źródła.

Tajlandia 18 Luty 2014
http://intellihub.com/bloody-war-ensues-streets-bangkok-protestors-police-shot-explosions/

phpBB [video]

Wenezuela 20 Luty 2014
http://www.globalresearch.ca/rise-of-the-anti-government-flash-mobs-first-ukraine-now-venezuela/5369691

Obrazek

Awatar użytkownika

Strony walki:

żydowscy sataniści Rotszyldowie vs. bardziej tradycyjni żydowscy oligarchowie

więcej tu:

http://radtrap.wordpress.com/2011/11/26/zydzi-illuminati-sa-odpowiedzialni-za-holokaust/

cyt:

Aby pobudzić żądnych władzy do nadużywania jej, przeciwstawiliśmy wzajemnie sobie wszystkie siły, rozwijając ich tendencje liberalne do niepodległości. W kierunku tym powołaliśmy do życia wszelką przedsiębiorczość, uzbroiliśmy wszystkie partie, umieściliśmy władze jako cel dla wszystkich ambicji. Z państw uczyniliśmy areny, na których rozgrywają się zamieszki. Niezadługo zamieszki i bankructwa rozpoczną się wszędzie......

......Administratorzy, wybierani przez nas spośród tłumu, w zależności od ich zdolności niewolniczych, nie będą osobami przygotowywanymi do rządzenia, dlatego też z łatwością staną się w grze naszej pionkami, kierowanymi przez uczonych naszych i doradców genialnych, specjalistów, kształconych od dzieciństwa w sztuce zarządzania sprawami świata całego. ....

..... Inteligencja gojów będzie dumna z posiadanych umiejętności i bez sprawdzenia logicznego zastosuje w praktyce wszystkie zaczerpnięte z nauki wiadomości, zestawione odpowiednio przez agentów naszych, w celu kształtowania umysłów w kierunku dla nas pożytecznym.....

......Jaką formę zarządu administracyjnego można nadać społeczeństwom, w których sprzedajność wdarła się wszędzie, gdzie do bogactw dojść można tylko przy pomocy sprytnych afer, gdzie panuje rozpusta, gdzie moralność podtrzymywana jest tylko przez system kar i prawa surowe, nie zaś przez przyjęte dobrowolnie zasady, gdzie uczucia dla wiary i ojczyzny zaginęły wskutek rozwoju poglądów kosmopolitycznych? Jaką formę rządu nadać społeczeństwom podobnym, jeżeli nie despotyczną, którą określę następnie? Stworzymy wzmożoną centralizację władzy, by ująć w ręce wszelkie siły społeczne. Uregulujemy mechanicznie przy pomocy praw nowych wszystkie czynności naszych poddanych w życiu politycznym. Prawa te skasują po kolei wszelkie ulgi i swobody, tolerowane przez gojów, a królestwo nasze zaznaczy się takim wspaniałym despotyzmem, że będzie on w stanie zawsze i wszędzie zmiażdżyć przeciwdziałających, niezadowolonych gojów. Może kto nam zarzuci, że despotyzm o którym mowa, niezgodny jest z postępem współczesnym. Dowiodę, że jest wprost przeciwnie....

http://www.zbawienie.com/pms.htm

pozdrawiam

marek

Awatar użytkownika

Wielu oligarchów i polityków związanych z Janukowyczem uciekło do Londynu, aby przezimować w swoich rezydencjach. Na lotnisku czekali na nich krewni uczestników protestów w Kijowie.

21 lutego,00:28
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Znalezione na necie

Cytuj:
Propaganda na miarę goebellsowskiej

Czytając, słuchając i oglądając informacje serwowane nam przez tzw. media można dojść do wniosku, że pokojowi demonstranci pragnący wolnej Ukrainy w Unii Europejskiej masakrowani są przez bezwzględnych berkutowców, milicjantów, snajperów, tituszków i nie wiadomo kogo jeszcze. Demonstranci zaś zapewne rzucają w stronę tych barbarzyńców kwiatami na znak pokoju.
W mediach przedstawiany jest obraz naszych polityków bijących sobie wzajemnie brawo, dziennikarze zachłystują się z podziwu dla tego faktu, jeden z drugim prześcigają się w występach przed kamerami z zapewnieniami poparcia dla Majdanu, władze państwowe i wojewódzkie gotowe są przyjmować na polskie uczelnie studentów z Ukrainy, rannych w zajściach lokować w polskich szpitalach zapewniając bezpłatną pomoc lekarską, przyjmować uchodźców i zapewniać im mieszkania socjalne oraz zasiłki.
W tych samych mediach lansuje się ciepły obraz Tiachnyboków, Tymów, Syczów i innych , jako bojowników o wolną Ukrainę, demokratów pragnących wejścia w ramiona Unii Europejskiej.
Nie wiem, może różnię się od wszystkich, może się kompletnie nie znam, może się mylę ale mając już łatkę „oszołoma”, którą politycznie poprawni mi już przykleili ( z czego nawiasem mówiąc jestem dumny, bo wyraźnie odróżniam się tym od nich) ja widzę to trochę inaczej i pozwolą Państwo, że przedstawię swój punkt widzenia. Ocenę zostawię Państwu.
Jeśli pobudzi się szare komórki, zdejmie klapki z oczu i zacznie myśleć samodzielnie można zauważyć, że pod wielkim tytułem „Berkut szturmuje majdan” na jednym z portali internetowych
( a wszystkie pokazują niemal to samo) kryje się około dwu minutowy film. Nie wiem w jakikolwiek sposób zaglądając w ekran monitora, a próbowałem z każdej strony, nawet z tyłu, dostrzec można wszystko tylko nie to co jest w tytule. Widać za to zamaskowanych mężczyzn, w kaskach, posowieckich hełmach z namalowanymi nazistowskimi znakami runicznymi, uzbrojonych w pałki, siekiery, motyki (znajomy obraz z historii, zdaje się 1943 rok?), a także broń pneumatyczną, myśliwską i …broń do złudzenia wyglądającą na palną miotają w stronę milicji i oddziałów Berkutu butelkami z benzyną, kostką brukową i czym tylko się da. Milicjanci, berkutowcy mają rany postrzałowe, ale to zapewne samookaleczenia, bo jakże to pokojowi demonstranci mogliby strzelać do milicji. W imię pokoju oczywiście.
Żeby nie było wątpliwości kilka tygodni temu w skoordynowanej i ściśle zaplanowanej akcji pokojowi demonstranci opanowali wiele budynków Rad Obwodowych, bijąc i znęcając się nad urzędnikami państwowymi czy członkami Partii Regionów, a następnie dewastując je, paląc meble itd. Oczywiście w imię pokoju.
Kilka dni temu we Lwowie pokojowi demonstranci opanowali komendę milicji i koszary wojskowe kradnąc 1500 sztuk broni palnej i 100 000 sztuk amunicji i oczywiście przypadek sprawił, że dzień później na majdanie padły strzały w stronę milicji i Berkutu z broni palnej. Najpewniej strzelali sami do siebie, bo jakże to mogliby uczynić pokojowi demonstranci?! Przecież to absurd. Ci sami pokojowo nastawieni obywatele opanowali we Lwowie budynek prokuratury wybijając wszystkie szyby, nawet na najwyższych piętrach i demolując wnętrza . Wiadomo – budynek stary, pewno zawilgocony to i przewiew trzeba było zrobić. A co? Pokojowo oczywiście.
W Łucku czego już nasze cudowne i nad wyraz rzetelne media nie pokazały, pokojowi demonstranci wzięli do niewoli gubernatora Wołynia. Na filmach w Internecie widać wyraźnie jak go biją, poniżają, polewają wodą na oczach podnieconego tłumu, a następnie przykuwają kajdankami do sceny. Pewnie z troski, aby nie spadł i sobie krzywdy nie zrobił. Pokojowo rzecz jasna….
Oczywiście z drugiej strony barykady także strzelają, odrzucają kostkę brukową, a nawet butelki z benzyną. Mam jednak nieodparte wrażenie, że przeglądając 90% filmów i zdjęć w Internecie, to milicjanci i berkutowcy stoją zasłaniając się tarczami i utrzymując pozycję, za to pokojowi demonstranci leją ich w imię pokoju i demokracji czym popadnie jak złoto. Jeśli mylę się co do procentów to proszę mnie poprawić. Są też filmiki pokazujące jak berkutowcy leją pałkami i kopią pokojowych demonstrantów, którzy przed chwilą rzucali w nich koktajlami Mołotowa i kostką brukową.
Niezłą sensacją były zdjęcia i filmy z terenu opanowanego przez pokojowych protestantów przedstawiające łuski z broni myśliwskiej czy też kalibru 7,62 mm ( popularny kałasznikow) pokazywane jako dowód na to, że milicja strzela do demonstrantów. Może jestem laikiem, ale w którym kraju milicja ma na stanie broń myśliwską? I od kiedy strzela się łuskami??? Zawsze byłem pewien, ze to pocisk leci, a łuska zostaje tam skąd się strzela… no właśnie, czyżby strzelający milicjant pojawił się nagle po stronie opanowanej przez pokojowych demonstrantów?
Prawda jest taka, że obie strony strzelają, ale nasze media przedstawiają obraz zgoła inaczej.
Oglądając nasze „elity” polityczne od lewa do prawa doszedłem do wniosku, że to jakieś zawody w prześciganiu się kto palnie większą głupotę i głośniej krzyknie banderowskie hasło. Pchają swoje facjaty przed kamery za wszelką cenę, a absurdalność pomysłów jakimi próbują się lansować zwala z nóg, a co najgorsze… są gotowi do popełnienia każdego świństwa, podeptania pamięci ofiar ludobójstwa na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej byle tylko się wylansować i wstrzelić w najlepszy czas antenowy. Żenujące, aż do obrzydzenia. Jednocześnie żaden z nich nie ma odwagi upomnieć się o deptane przez szowinistów litewskich prawa Polaków na Wileńszczyźnie, wyrazić troskę o los mniejszości polskiej na Ukrainie. Wstyd i hańba!
Słuchając tych mądrali wszelkiej maści dochodzę do wniosku, że żyjemy w kraju mlekiem
i miodem płynącym. Stać nas na fundowanie studiów, stypendiów, mieszkań socjalnych, opieki lekarskiej dla tych „pokojowych demonstrantów” z Majdanu.
Jednak nie stać nas na stypendia dla polskich studentów, na zapewnienie im akademików, nie ma mieszkań socjalnych dla polskich rodzin, nie ma możliwości leczenia polskich obywateli, aby nie musieli czekać w kolejkach do specjalistów nawet po kilka lat!!!
Nikt jakby nie dostrzega problemu, że owi uchodźcy z azylem politycznym będą korzystali z prawa osiedlania się na terenie RP i tego, że owi uchodźcy polityczni to ci pokojowi demonstranci z Prawego Sektora, którzy dziś strzelają do milicjantów i rzucają koktajle mołotowa równocześnie wygłaszając otwarcie swoje poglądy co do potrzeby rewizji granic z Polską.
Lwów ogłosił się Wolnym Miastem – proszę bardzo. Niech tam ich wiozą i leczą, a nasi wspaniałomyślni samorządowcy jak chcą pomagać to niech tam wyślą lekarzy i leki. Ale za własne pieniądze.
Nasze „elity” polityczne idą w jednym szeregu lub siadają do stołu negocjacyjnego
z ukraińskimi szowinistami nienawidzącymi wszystkiego co polskie jak Oleh Tiahnybok, popierają ludzi, którzy jeszcze niedawno krzyczeli na wiecu we Lwowie o potrzebie rewizji granic, o oderwaniu od Polski Chełmszczyzny, Podlasia, części Podkarpacia z moim Przemyślem, wpierają tych , którzy żądali rozbiórki we Wrocławiu pomnika ku czci pomordowanym przez UPA. Media kreują cieplutki wizerunek tych Ukraińców mieszkających w Polsce, którzy nie kryją się już nawet z tym, że nie uważają ludobójstwa na Wołyniu za LUDOBÓJSTWO i mówią, ze byli wychowywani w nienawiści do Polski jak Piotr Tyma czy Miron Sycz. Ludzi, którzy protestowali przeciwko organizacji widowiska historycznego „Wołyń 1943” w Radymnie.
W jednym szeregu z naszymi „elitami” politycznymi idą bezdennie głupi, stronniczy dziennikarze wznoszący banderowskie okrzyki pod czerwono czarnymi flagami, albo w ekstazie biegający z idiotyczną relacją pomiędzy latającą kostką brukową. Ręce opadają.
Najbardziej żal mi (oprócz wrodzonej głupoty naszych „elit” politycznych ) mieszkańców Ukrainy, młodych ludzi, którzy nie przesiąknięci zbrodniczą ideologią banderyzmu, pragną żyć
w normalnym kraju, swojej ojczyźnie, pozbawionej mafijnych układów, korupcji. Pragnących godnie zarabiać i żyć, bo to oni będą największymi przegranymi majdanu. Ktokolwiek przejmie władzę czy ją utrzyma dla nich życie zmieni się tylko na gorsze, bo skutki gospodarcze dla Ukrainy, o których oczywiście mało kto mówi, będą katastrofalne.
Dla nas Polaków każdy scenariusz będzie już zły. W przypadku utrzymania władzy przez Janukowycza za nasze „zaangażowanie” nie będziemy partnerem do jakichkolwiek rozmów.
W przypadku przejęcia władzy przez neobanderowców Ukraina podzieli się na dwie części:
– wschodnią z przemysłem, dostępem do morza, surowcami naturalnymi
– zachodnią pozbawioną powyższych atutów, za to z korupcją, rządami lokalnych kacyków, niekontrolowanym bandytyzmem, biedą i skrajnym nacjonalizmem. Mieszkańcy tzw. Zachodniej Ukrainy długo nie wytrzymają kryzysu i napięcia. Gdzieś trzeba będzie parę spuścić, znaleźć winnych tej sytuacji. Jak Państwo myślą, kto będzie tym winnym? Kto jeździł na Majdan i podburzał? Kto obiecywał pomoc i wsparcie? ….resztę dopowiedzcie sobie Państwo sami.

Niestety początkowy zryw ku normalności czyli Euromajdan zamienił się w Banderomajdan.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 486 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]