Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 24 maja 2019, 12:27

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 486 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna
Autor Wiadomość
Post: 14 paź 2014, 14:20 
Offline
Secret Master * 4th Degree
Secret Master * 4th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 maja 2010, 2:51
Posty: 36
Płeć: mężczyzna
ADNOVUM powrócił do codziennych streszczeń z wojny na u krainie. Tyle ze już na innej stronie.

http://adnovumteam.wordpress.com/

Kod:
http://adnovumteam.wordpress.com/Na górę
 Wyświetl profil  
 
 

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 14 paź 2014, 14:20 
Offline
VIP Member
Awatar

Rejestracja: 17 kwie 2009, 22:37
Posty: 10000
Lokalizacja: PLNa górę
   
 
 
Post: 15 paź 2014, 11:04 
Ciaągnę temat dalej w kwestii bezpieczeństwa polskich granic.

Gen. Stanisław Koziej: Czy NATO wystąpi solidarnie? Nigdy nie ma takiej gwarancji.


Co tak naprawdę mówi artykuł 5 Traktatu Waszyngtońskiego.


"Super Express": - W rozmowie z "SE" były doradca prezydenta Busha Richard Perle mówi wprost: art. 5 Traktatu Waszyngtońskiego nie jest zobowiązaniem do militarnej pomocy dla zaatakowanego członka Sojuszu.


Gen. Stanisław Koziej: - Art. 5 jest generalnym zobowiązaniem państw członkowskich do wzajemnej pomocy w sytuacjach zagrożenia. Na poziomie traktatu nie rozstrzyga sposobu wzajemnego wspierania się. Jest on konkretyzowany w dokumentach niższego rzędu, jak np. koncepcja strategiczna czy poszczególne programy i plany ewentualnościowe. W zależności od tego, jak konkretne są te dokumenty wykonawcze, szanse na wystąpienie Sojuszu wobec danego zagrożenia są większe lub mniejsze. Dzisiaj problem tkwi głównie w konkretyzacji planów ewentualnościowych lub też zmianie ich w przyszłości w tzw. stałe plany obronne, wskazujące już na konkretne siły i środki do działania. Nigdy nie ma 100 proc. gwarancji, że wszystko w Sojuszu zadziała jak w szwajcarskim zegarku i w każdej sytuacji NATO wystąpi solidarnie.


- Dlaczego nie ma tej gwarancji, choć jest artykuł 5 Traktatu Waszyngtońskiego? Wielu ludzi miało nadzieję, że to właśnie gwarancja...


- Obecnym problemem jest np. zdolność do szybkiego reagowania na zagrożenia stwarzające sytuacje nietypowe, np. agresję podprogową, nieregularną, asymetryczną - poniżej progu otwartej, regularnej wojny (w ramach tzw. wojny hybrydowej). Wobec takich zagrożeń spodziewać się możemy wątpliwości - także politycznych - wśród różnych państw przed podjęciem wspólnej decyzji o reakcji NATO.


- Czyli Polska może liczyć na wojska NATO czy nie może?


- Na dzień dzisiejszy prawdopodobieństwo tego, że NATO zadziała w naszej obronie w przypadku agresji na dużą skalę, która zagrażałaby jednocześnie większej liczbie sojuszników, nie tylko samej Polsce, jest bardzo duże. Pracujemy jednak nad tym, w jaki sposób stworzyć mechanizmy przyspieszonego reagowania NATO w sytuacjach nietypowych. Takich, w których dochodzi do działań agresywnych na terytorium NATO, ale nie spełniają one definicji klasycznej wojny. Stwarzają z tego powodu trudności w uzyskaniu konsensusu decyzyjnego w NATO.


- Jak Polska może sobie z tym poradzić?

- Jednym z lekarstw jest dostosowanie naszego narodowego systemu obrony do także samodzielnego przeciwstawiania się takim zaskakującym, nietypowym zagrożeniom. Takim poniżej progu otwartej agresji zbrojnej na dużą skalę, w ramach wojny hybrydowej. Dziś priorytety naszej obronności koncentrują się na tego typu zagrożeniach tak, aby nie dać się zaskoczyć i być zdolnym do szybkiego reagowania. Temu służy rozwój obrony powietrznej, w tym zbudowanie obrony przeciwrakietowej, mobilności wojsk czy rozwój systemów informacyjnych, jak np. bezpilotowce. Istotne znaczenie ma też nasz udział w natowskim zaawansowanym systemie rozpoznania obiektów naziemnych z powietrza - AGS.


- Wojna na Ukrainie osłabiła czy wzmocniła NATO?- Generalna refleksja jest taka, że jesteśmy w momencie definitywnego kończenia się pozimnowojennej ery w dziedzinie bezpieczeństwa. Praktycznym wyrazem jest agresja Rosji na Ukrainę oraz zdecydowana, konfrontacyjna postawa Rosji wobec Zachodu. Dla tych nowych warunków NATO będzie musiało przygotować zupełnie nową strategię. Sądzę, że kolejny szczyt Sojuszu w Warszawie w 2016 roku będzie dobrą okazją do uruchomienia prac nad taką strategią.


- Biorąc pod uwagę to, że nie w każdej sytuacji NATO może wystąpić solidarnie, może najlepszym rozwiązaniem dla Polski byłoby wywalczenie umieszczenia u nas baz NATO?


- Ciągła obecność wojsk NATO jest ważna, ale niekoniecznie nazywana stałym bazowaniem. Mówię chociażby o wojskach przebywających na ćwiczeniach. Już dzisiaj w Polsce znajdują się żołnierze z innych państw. Dla zabezpieczenia ich pobytu musi powstać odpowiednia infrastruktura (magazyny, składy ze sprzętem i z paliwem, kontenery itp.).


http://www.se.pl
http://www.se.pl/wydarzenia/opinie/czy- ... 27473.htmlNa górę
   
 
 
Post: 15 paź 2014, 14:10 
Offline
Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 lut 2012, 16:32
Posty: 114
Płeć: mężczyzna
Art. 5:
"Strony zgadzają się, że zbrojna napaść na jedną lub więcej z nich w Europie lub Ameryce Północnej, będzie uznana za napaść przeciwko nim wszystkim i dlatego zgadzają się, że jeżeli taka zbrojna napaść nastąpi, to każda z nich, w ramach wykonania prawa do indywidualnej lub zbiorowej samoobrony, na mocy artykułu 51 Karty Narodów Zjednoczonych, udzieli pomocy Stronie lub Stronom napadniętym, podejmując niezwłocznie, samodzielnie, jak i w porozumieniu z innymi Stronami działania, jakie uzna za konieczne, łącznie z użyciem siły zbrojnej, w celu przywrócenia i utrzymania bezpieczeństwa obszaru północnoatlantyckiego."

Najważniejsza z punktu treść to: "jakie uzna za konieczne". Uznać za konieczne można słowne potępienie strony atakującej, czy też np. dostarczenie paliwa dla wojska... to tylko przykłady, ale oddają znaczenie całego punktu.
W przypadku napaści na Polskę, kraje NATO nie muszą udzielać pomocy militarnej, jeśli nie uznają tego za konieczne.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 17 paź 2014, 20:15 
Najnowsza książka Henryka Pająka: "Ukraińska recydywa faszyzmu, banderyzmu, syjonizmu"


Obrazek

Autor Henryk Pająk
Format 170 x 240 mm
Liczba stron 412
Oprawa Miękka
Zdjęcia Tak
Rok wydania 2014
Wydawca RetroNa górę
   
 
 
Post: 23 paź 2014, 21:23 
Offline
Grand Master Architect * 12th Degree
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 kwie 2009, 19:38
Posty: 942
Lokalizacja: silesia - hindenburg
Płeć: mężczyzna
ciekawy komentarz pod artykułem o nalotach na Syrię:
Cytuj:
Poniższe uwagi zostały spisane w ramach pewnego eksperymentu myślowego. Od paru miesięcy w naszym kraju politycy i media głównego nurtu straszą społeczeństwo możliwością wojny przeciwko Polsce. I jak zwykle w przypadku jednogłośnego ataku medialnej propagandy, wierzą im trudni do policzenia zwykli ludzie, którzy bezrefleksyjnie oglądają telewizję i czytają gazety. Ale niżej podpisany zetknął się również z opinią wygłaszaną przez osoby podzielające jego krytyczne podejście do straszenia Rosjanami i gloryfikacji rządów „euromajdanu” na Ukrainie: że gdyby już rosyjskie oddziały naprawdę wkroczyły na terytorium Polski, to pierwsi zgłosiliby się do wojskowych biur zaciągu, by bronić ojczyzny. I dlatego ów myślowy eksperyment wydaje się wart przeprowadzenia.

Wbrew histerii nakręcanej przez media nie uważam za możliwą w przewidywalnej przyszłości eskalację konfliktu zbrojnego na Wschodzie, w który wciągnięta zostałaby Polska. Zawieśmy jednak na chwilę reguły prawdopodobieństwa i wyobraźmy sobie, że wokół Ukrainy wywiązuje się wojna między NATO a Rosją. Sytuacja grozi rozlaniem się działań wojennych na terytorium naszego kraju.

Dla zwykłego człowieka okoliczności wybuchu wojny pozostają niejasne lub po prostu nieznane. NATO od pierwszych chwil konfliktu trąbi wszystkimi swoimi tubami propagandowymi, iż odpowiada jedynie na atak Rosji, poprzedzony jej licznymi prowokacjami. Rosja głosi dokładnie to samo o sobie i o NATO. Przeciwnicy oskarżają się nawzajem przed światową opinią publiczną o kłamstwo i złą wolę; przedstawiają sprzeczne wersje tego, co się stało. Tak każdy z nas ujrzy się nagle porwanym i niesionym przez wir wydarzeń, których bezpośrednich przyczyn nie zna. Nie ma bowiem możliwości przebicia się przez zasłonę wojny informacyjnej, dotarcia do pierwotnych faktów i ustalenia, kto (gdzie? do kogo dokładnie?) pierwszy otworzył ogień. Musi więc dokonać oceny sytuacji niezależnie od tych faktów.

Jedno przede wszystkim nie ulega wątpliwości: winny jest Zachód. Tej wojny by nie było, gdyby Ukrainą nadal rządził Wiktor Janukowycz. Stany Zjednoczone i Niemcy uparły się głupio, żeby go obalić. W tym celu inspirowały i finansowały „euromajdan”, stopniowo podpuszczając jego uczestników do radykalnych wystąpień. To agresywna polityka bloku zachodniego doprowadziła do kryzysu ukraińskiego i w efekcie do wojny.

Jeżeli Polska dała się wciągnąć w charakterze strony do zbrojnej konfrontacji, której drugą stroną jest Rosja, to nie ulega również wątpliwości, że Polska tę konfrontację przegra. Nie chodzi tylko o dysproporcję sił. Zresztą, nasi politycy wszystkich liczących się opcji od wielu lat uspokajali nas, że siła nie jest nam do niczego potrzebna, ponieważ „wojny w Europie już nigdy nie będzie, a jeżeli będzie, to Polskę obronią nasi sojusznicy” na czele z USA (i dlatego właśnie – sugerowali – trzeba wysługiwać się Ameryce). Upadek pierwszego z tych złudzeń pociągnie za sobą upadek drugiego. Państwa Europy Zachodniej po raz kolejny nie będą widziały swojego interesu w „umieraniu za Gdańsk” (jedynie nasi rodzimi prowokatorzy-durnie namawiają Polaków do umierania za Kijów – i przy okazji za Waszyngton). Zapewniając gorąco o swej solidarności i rychłej pomocy, zostawią nas z nawarzonym piwem do wypicia samych lub na spółkę z takimi potęgami, jak Litwa czy Łotwa. Chyba, że Stany Zjednoczone zechcą zamienić Polskę w kolejne pole przeciągłego konfliktu na wykrwawienie, by zmusić swojego przeciwnika do wydatkowania sił i środków przeciw polskiemu mięsu armatniemu – analogicznie, jak robią to w Syrii i na Ukrainie. Wtedy udzielą Polsce pomocy wystarczającej akurat, by zapewnić chwiejną równowagę operacyjną, ale nie dopuścić do szybkiego rozstrzygnięcia wojny na korzyść którejkolwiek ze stron. Wierzę, iż w takiej sytuacji polski rząd, wywodzący się z dotychczasowego układu politycznego, będzie wolał raczej doprowadzić Polskę do bezpośredniego zniszczenia przez wroga lub ruiny wskutek wyczerpania konfliktem, niż nie pokazać światu, jakie z nas „przedmurze demokracji” i że jesteśmy bardziej euroatlantyccy od Białego Domu, Pentagonu i Kwatery Głównej NATO razem wziętych. W takiej sytuacji wszystkie odpowiedzialne siły polityczne oraz samo społeczeństwo będą musiały wywrzeć nacisk na jak najszybsze wyprowadzenie Polski z wojny. To znaczy: sprzeciwić się rządowi. Wszelkie formy „hachizmu” i „ekonomii krwi” staną się nakazem racji stanu.

Tymczasem nawet rozumni patrioci zapewniają, iż w opisanym położeniu pierwsi zaciągnęliby się do wojska i ruszyli na front. A ja bym się nie zaciągnął i im też odradził. Polska nie ma żadnego interesu w udziale w tej wojnie. Założyć bagnet na broń albo nawet „pójść w bój bez broni” i dać się zabić za przykryte górnolotnymi hasłami cudze interesy, dopatrując się wzniosłego obowiązku wobec ojczyzny w bezmyślnym akcie zbiorowej autodestrukcji – w tym tradycyjnie byliśmy mistrzami Europy i świata. Mniej więcej to samo czynią dziś ukraińscy nacjonaliści, wespół z podobnymi im politycznymi pitekantropami („obrońcami białej rasy”) z innych państw europejskich, zwerbowanymi do ukraińskich batalionów pacyfikacyjnych. Obwieszeni jak choinki „czarnymi słońcami” i „wilczymi hakami”, pełnią funkcję oddziałów osłonowych Unii Europejskiej, Międzynarodowego Funduszu Walutowego i Privatbanku ukraińsko-izraelskiego oligarchy Ihora Kołomojskiego.

W Polsce wciągniętej do wojny z Rosją byłoby najlepiej, gdyby ci wszyscy jazgotliwi zwolennicy prowadzenia walki „o wolność waszą i naszą” (określenie Bronisława Wildsteina) i „na złość Putinowi” wywiązali się ze swojego obecnego rezonerstwa, pojechali na front i dali się tam wybić co do jednego, ku niewątpliwemu pożytkowi ojczyzny. Ale oni tego nie zrobią, kiedy przyjdzie zamienić gardłowanie na czyny. Jeżeli naprawdę rosyjskie wojska przekroczą granicę Polski i zarazem nie „obronią nas sojusznicy” z NATO, antyrosyjskie ratlerki albo błyskawicznie zamilkną, albo czym prędzej wyjadą na Zachód, by stamtąd pisać płomienne wezwania do walki z odwiecznym wrogiem oraz bohatersko piętnować jego okrucieństwo i przewrotność (na przykład w jakiejś rozgłośni finansowanej przez CIA). Oni uwielbiają bawić się w „wielkie emigracje” i „rządy na uchodźstwie”, zgrywać męczenników za sprawę na gościnnym „paryskim bruku”. Mają to w swoich ideowych korzeniach. Zresztą samo ich odejście z kraju również byłoby wymierną dla niego korzyścią.

Natomiast rozumni polscy patrioci do ewentualnej wojny NATO (Polska) – Rosja powinni ustosunkować się tak, jak konserwatyści i nacjonaliści (a z drugiej strony komuniści) we Francji do wojny francusko-niemieckiej w latach 1939-1940. Nie ma sensu przelewać krwi na wojnie rozpętanej w złej sprawie. Wszelkie siły będą potrzebne:

- do jak najszybszego wycofania Polski z konfliktu, w jaki wplątały ją kabotyńskie błazny i marionetki Zachodu z Warszawy;

- do odbudowy normalnego funkcjonowania kraju;

- do rozliczenia tych, co Polskę w ten konflikt pchali.

Powyższe rozważania dotyczą sytuacji, której zaistnienie nie wydaje się prawdopodobne. Ale kto nie wyciąga wniosków z historii, ten jest skazany na jej powtarzanie.

Adam Danek

http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/naloty-w-syrii-spodowodaly-juz-smierc-kilkuset-islamistow-w-tym-rowniez-cywilow#comment-225571Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 23 paź 2014, 21:49 
Offline
Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2013, 1:45
Posty: 209
Płeć: mężczyzna
połowa włączanych napisów jest.
Jutro postaram się dorobić resztę.
phpBB [video]Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 25 paź 2014, 17:45 
Offline
Entered Apprentice * 1st Degree
Entered Apprentice * 1st Degree

Rejestracja: 27 lut 2013, 13:13
Posty: 9
Płeć: mężczyzna
A tu bardzo ciekawy skrót z kariery Putina. Niestety po niemiecku.

Ein näherer Blick auf WLADIMIR PUTIN
phpBB [video]Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 26 paź 2014, 13:23 
Offline
Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2013, 1:45
Posty: 209
Płeć: mężczyzna
wspomniałem już chyba, że jest skandal w Niemczech.
Znany dziennikarz Frankfurter Algemeine Zeitung
jawnie przyznał się do brania łapówek za pisanie
antyrosyjskich artykułów.
Gość mówi po angielsku- napisy rosyjskie
phpBB [video]Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 09 lis 2014, 18:50 
Offline
Secret Master * 4th Degree
Secret Master * 4th Degree

Rejestracja: 17 lip 2011, 10:05
Posty: 36
http://www.kresy.pl/publicystyka,analizy?zobacz/kto-odpowiada-za-masakre-na-majdanie-z-20-go-lutego-2014-r-publikujemy-caly-raport-dra-kaczanowskiegoNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 10 lis 2014, 13:58 
Offline
Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 lip 2010, 14:52
Posty: 130
Płeć: mężczyzna
phpBB [video]Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 13 lis 2014, 10:05 
Offline
Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2013, 1:45
Posty: 209
Płeć: mężczyzna
Pokazał się w sieci taki obrazek z kilkoma zdaniami
dla wyjaśnienia:

" Czy wy "świadomi Ukraińcy" wiecie, że Austria, Niemcy, Szwajcaria
a nawet Bośnia i Hercegowina ...i nawet Rosja !! są krajami federalnymi?
Skoro walczycie o "wartości Europejskie" to dlaczego nie chcecie
aby ludzie mogli swobodnie przejawiać swoją wolę ? -
- a wolą była federalizacja i aby język rosyjski był
uznany jako drugi język państwowy.
Ale przeciw temu nakierowaliście czołgi. To jest wasza sprawiedliwość?

Obrazek
Konieczna jest federalizacja bo inaczej za jakieś 20 lat będziemy mieli
problem odrzucenia mieszkańców jednego regionu przez drugi.
Wcześniej czy później dojdzie do starcia Galicji i Donbasu

W. Czornowoł -1994 rok.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 18 lis 2014, 18:29 
Offline
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 kwie 2009, 16:35
Posty: 417
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Zielony Cętkowany
Artykuł ten ukazał się w dwutygodniku "Pobudka" w dniu 1 września 1939


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 25 lis 2014, 17:29 
Offline
Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 lut 2011, 16:47
Posty: 503
Lokalizacja: Gdansk
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: gdansk
Zostawie to bez komentarz


phpBB [video]


phpBB [video]Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 29 lis 2014, 21:10 
Nie wiem czy Temat jest tak popularny w Polsce jak tu w Niemczech, ale tutaj juz niemcy zaczynaja Kanclerz Angele Merkel krytykowac coraz bardziej, za ciagle nakladane kary na Rosje. Kobieta sie tak uwziela na Putinie, ze nie zdaje sobie sprawy, co moze tym narobic. Moze jest poprostu tak obsesyjnie chora, jak Hitler ?

( tu taka mala anegdotka z mojej strony: Stany Zjednoczone powinny chyba juz dawno dostac miliardowe kary jak nie wiecej? w koncu, to oni ciagle cos psuja.)Na górę
   
 
 
Post: 12 gru 2014, 23:36 
Offline
Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2013, 1:45
Posty: 209
Płeć: mężczyzna
Pod Donieckiem powstańcy zjednoczyli się z Ukraińskim wojskiem dla walki z bandytyzmem.
Na blokpostach są teraz 2 flagi. Ludzie mądrzeją .
http://swip.su/opolchency-i-ukrainskie- ... -doneckom/

I jeszcze takie coś :
phpBB [video]


-- 12 gru 2014, 23:35 --

Cytuj:
Jak myślisz Holmsie ? Dlaczego Ukraińska armia , która już pół roku wojuje z rosyjskim wojskiem w republikach Donieckiej i Ługańskiej nawet nie próbuje wejść na Krym?
To elementarnie ważne Watsonie - na Krymie naprawdę jest Rosyjska armia.


ObrazekNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 14 sty 2015, 18:00 
Offline
Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 lut 2011, 16:47
Posty: 503
Lokalizacja: Gdansk
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: gdansk
Film z ostatniego ostrzału autobusu w ktorym zgineło sporo cywilów.

phpBB [video]Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 17 sty 2015, 20:16 
Offline
Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree

Rejestracja: 02 lip 2014, 16:10
Posty: 81
Płeć: mężczyzna
ukraińska uczta
Oby nie przestawili się na Polaków bo nie będzie z nas co zbierać.

Новогодний украинский каннибализм.
phpBB [video]Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 20 sty 2015, 16:44 
Offline
Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 lut 2011, 16:47
Posty: 503
Lokalizacja: Gdansk
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: gdansk
W sytuacji gdy w Polsce brakuje pieniędzy na wywiązywanie się przez państwo swoich zobowiązań społecznych, rząd Ewy Kopacz lekką ręką udzielił Ukrainie na bardzo korzystnych warunkach kredytu w wysokości 100 mln euro (około 450 mln złotych).

Interesujące jest na co te pieniądze pożyczone od ubogiego polskiego społeczeństwa- będącego na ciągłym dorobku- zostaną przez ukraiński rząd wydane?

Może na zakup takich „zabawek”:

http://rusvesna.su/sites/default/files/styles/by_text/public/puli.jpg?itok=6vg-uVj4http://rusvesna.su/news/1421613031

Nie dość tego Ewa Kopacz mając bardzo szeroki gest, zapowiedziała ufundowanie dodatkowych 500 stypendiów rocznie dla ukraińskiej młodzieży, której członkowie rodzin służą w ukraińskiej armii.

A więc w sytuacji, gdy brak jest środków na finansowanie stypendiów dla polskiej młodzieży, a jak już one są to ich wysokość jest bardzo niska, zarządzający Polską wyasygnowali znaczne środki finansowe- nie wiadomo skąd- którymi będą opłacane stypendia dla członków rodzin ukraińskiej armii, a więc i tych którzy ostrzeliwują z armat i rakietami ludność cywilną zbuntowanego Donbasu.

Czy to nie jest już chore?

Oczywiście na tym nie koniec tych prezentów od biednego polskiego społeczeństwa dla Ukrainy zaserwowanych przez bardzo hojną premier. Otóż w pakiecie pomocowym Ukraina ma jeszcze uzyskać od Polski pomoc w modernizowaniu elektrociepłowni, tak aby mogły one używać również polski węgiel.

Oczywiście udzielenie takiej pomocy jest uzasadniane pod pretekstem „wzrostu niezależności energetycznej Ukrainy”- jak to podała w swoim komunikacie służba prasowa biura prezydenta Ukrainy, tylko dlaczego płatnikiem za tą „niezależność” ma być polski podatnik?

Tak więc w przyszłości czeka nas jeszcze jeden poważny koszt, którym będzie zaopatrzenie Ukrainy w nasz węgiel (oczywiście za darmo, bo czymże ten bankrutujący kraj będzie nam mógł zapłacić? Może z wpływów podatkowych firmy „Roshen”?).

Jak widać kijowska wizyta dobrej cioci z Polski będzie polskiego podatnika nielicho kosztowała.

A może tak pani premier polskiego rządu najsampierw zajmie się takim problemem aby zapewnić polskiej gospodarce sprzyjające warunki rozwoju, polskiej młodzieży zapewni miejsca pracy, dofinansuje bankrutującą służbę zdrowia i niewydolny ZUS, a naszym studentom pochodzących z biednych rodzin godziwe stypendia i dopiero wtedy, mając jakąś nadwyżkę budżetową, z niej będzie sponsorowała społeczeństwo ukraińskie. Oczywiście mając pełne zabezpieczenie zwrotu takiej pomocy.

Natomiast w chwili obecnej wygląda na to, że zadłużona po uszy Polska pomagać chce jeszcze większemu od siebie biedakowi.

Nie są to niestety gesty godne polskiego męża stanu, no ale przecież nie o męża tu chodzi, tylko o żonę, a to już jest jak widać, zupełnie inna para kaloszy.

Mam nadzieję, że wyborcy będą umieli docenić przy najbliższych wyborach taki szczodry gest pani premier polskiego rządu?

https://adnovumteam.wordpress.com/2015/01/20/wojna-domowa-na-ukrainie-20-01-2015r-136-dzien-rozejmu/

phpBB [video]phpBB [video]


-- 04 lut 2015, 18:57 --

Kolejne drastyczne filmy z wojny na Ukrainie,wojna przybiera na sile i ginie coraz wiecej cywilów.

phpBB [video]Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 07 lut 2015, 0:10 
Czy ciala ukrainskich zolnierzy oddawane sa na narzady i wysylane do Europy zachodniej?


„Foto dostarczone przez lekarza z Mariupola dowodzące, że ranni żołnierze ukraińskiej armii są używani do celów handlu narządami ludzkimi, są także doniesienia o mobilnych krematoriach w których spalane są ciała. Matki, żony, dzieci ukraińskich żołnierskich ofiar mogą się nigdy nie dowiedzieć co przytrafiło się ich „kochającym Ukrainę” mężczyznom”.


Obrazek


napisali o tym:

http://www.wicipolskie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=11506&Itemid=56
http://wolna-polska.pl/wiadomosci/ukraina-szok-jedno-foto-za-tysiac-slow-18-2015-02

za:

http://novorus.info/news/policy/33096-odno-foto-kotoroe-govorit-bolshe-chem-tysyacha-slov-fakty-iz-tyla-vraga-18.html
http://dsnmp.ru/odno-foto-kotoroe-govorit-bolshe-chem-tyisyacha-slov-18/#more-16567

NiktuNa górę
   
 
 
Post: 11 lut 2015, 13:29 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2011, 0:01
Posty: 882
Lokalizacja: Alpha Orionis
Płeć: mężczyzna
Did A Nuke Just Go Off In Ukraine?! Breaking Footage Of MASSIVE Explosion In Donetsk!

phpBB [video]


Czy doszło do użycia broni nuklearnej na Ukrainie ?

Z tego co wiem- to ponoć według Kijowa to skutek wybuchu fabryki chemicznej w wyniku ostrzału gdzie znajdowali się "terroryści"

_________________
Mundus vult decipi, ergo decipiaturNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 11 lut 2015, 18:58 
Offline
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 kwie 2009, 16:35
Posty: 417
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Zielony Cętkowany
angelrage pisze:
Czy doszło do użycia broni nuklearnej na Ukrainie ?

Z tego co wiem- to ponoć według Kijowa to skutek wybuchu fabryki chemicznej w wyniku ostrzału gdzie znajdowali się "terroryści"


To była Toczka-U. Dodatkowo trafiła w skład niewybuchów przeznaczonych do utylizacji.
Promieniowania nie ma. Linków nie podam, bo nie pamiętam, ale informacje pewne.
Na http://adnovumteam.wordpress.com/ było to analizowane i tam też mnóstwo bieżących informacji :)Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 11 lut 2015, 20:07 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2011, 0:01
Posty: 882
Lokalizacja: Alpha Orionis
Płeć: mężczyzna
:mrgreen: Może i tak- ale są też przecież tzw mini i micro nukes- do tego czyste ze śladową ilością promieniowania. Najprawdopodobniej użyto takich do WTC- choć tutaj zapewne nie był to az tak zminiaturyzowany ładunek.
Sa też specjalne bomby - konwencjonalne- których wybuch mógł by wyglądać podobnie. Nie wiemy nic na 100 % w tym wypadku ani nawet na 50 % :mrgreen: , jakby nie było - wkrótce mogą pójść w ruch prawdziwe strategiczne ładunki jak będą szczuć dalej niedźwiedzia.

Cała ta nagonka na Rosję to nic innego jak psychologiczne przygotowywanie (pranie mózgu )do wojny- a Polska akurat tak się składa jest krajem który dla dobra(choćby zachodnich sąsiadów) może ponieść chwalebną ofiarę... inaczej - upiją, podburzą, dadzą motykę i solidnie popchną niemieckim butem, to co zostało z polski w kierunku pieczary solidnie wk...go niedźwiedzia- ciekawe czy oprócz motyki i słomy w butach coś zostanie ?

_________________
Mundus vult decipi, ergo decipiaturNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 11 lut 2015, 22:31 
@Niktu, widziałem to zdjęcie w oryginale - widniała na nim data z 2006 roku, także to manipulacja. Niestety nie mogę znaleźć źródła.Na górę
   
 
 
Post: 11 lut 2015, 22:38 
MrRandom pisze:
@Niktu, widziałem to zdjęcie w oryginale - widniała na nim data z 2006 roku, także to manipulacja. Niestety nie mogę znaleźć źródła.


No ciekawe bo to nie jest jedyny tekst pobierany z tej strony:

http://dsnmp.ru/odno-foto-kotoroe-govor ... more-16567

przez wolna-polska.pl

Jak tak dalej pojdzie to wolna-polska bedzie tylko rozrywkowym medium dla "wierzacych" inaczej

Trzeba uwazac na takie informacje zanim sie z kims podzielisz. Hmmm ... N...Na górę
   
 
 
Post: 15 lut 2015, 22:26 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2011, 0:01
Posty: 882
Lokalizacja: Alpha Orionis
Płeć: mężczyzna
Украинских солдат убили при попытке перейти на сторону ополченцев в р-не дебальцевского котла

phpBB [video]


Z tego co rozumiem " na migi" ci chłopcy zostali wzięci do wojska ukrów i zginęli- rozstrzelano ich czy jak ?

Michałxl650 - albo ktoś inny kto zna język- mógłbyś króciutko streścić sens powyższego ?

_________________
Mundus vult decipi, ergo decipiaturNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 16 lut 2015, 0:40 
Offline
Master Mason * 3rd Degree
Master Mason * 3rd Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 lut 2015, 20:34
Posty: 26
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Sachalin / Puławy
Trafił Rusek na Ukraińca... Paliak nie pomagit

Z góry mówię, że sentymety rusko-ukraińskie nie ruszają mnie z przyczyn RODZINNYCH, tak samo jak kwestie NIEMIECKIE, ZYDOWSKIE i POLSKIE.

Część znajomych zarówno ze strefy wpływów propagandy ukraińskiej jak i tej "prikrimskoj" i okolicznych, podsyła mi ciekawostki, gadamy sobie. Ostatnio mniej, szczególnie ze względu właśnie na "osobiste" zaangażowania w walki wszelakie. Ehh ci ludzie i ich "hobby"

Jedno co ciśnie wręcz się by rzec. Opamiętajcie się w wyrokach co do jakichkolwiek ocen działań, którejś ze stron... W życiu nie widziałem lepszej propagandowej sieczkarni zarówno po stronie rosyjskiej ( RT to po prostu MAJSTERSZTYK , niskie pokłony przed profesjonalizmem i bardzo sprytną, demoniczną manipulajcą... jeszcze ten zielony kolor tła RT ... please.. jak i po stronie Ukrainskiej... OBIE STRONY to kosa i kamień... DOBRALI SIĘ.. SABAKA i SUKA

Oczywiście jak zwykle, moja wypowiedź nie wnosi absolutnie NIC do dyskujsji. Zastanawia mnie "stanowisko" robocze forum DI.pl... Za kim jesteście ? Czy może POKÓJ ? TO LUBIĘ....

Chociaż moja babka z Ukrainy, hehe, sorry panie i panowie ale ja stanę po stronie... [tylko na PW]Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 16 lut 2015, 13:35 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2011, 0:01
Posty: 882
Lokalizacja: Alpha Orionis
Płeć: mężczyzna
Договор о мире (Polskie napisy)
phpBB [video]Cytuj:
Oczywiście jak zwykle, moja wypowiedź nie wnosi absolutnie NIC do dyskujsji. Zastanawia mnie "stanowisko" robocze forum DI.pl... Za kim jesteście ? Czy może POKÓJ ? TO LUBIĘ....


Przeczytaj dość obszerny temat- może będziesz wiedział kto kogo finansuje i po co. Tu już nawet nie chodzi o "zatargi" pomiędzy Ukraińcami, Rosjanami czy Polakami- to tylko kolejne miejsce do włożenia wytrychu pod Rosję na drodze globalnej dominacji "zachodu" napędzanej nic nie wartym pieniądzem, niespłacalnym zadłużeniem i ropą/kasą szejków arabskich.... eliminacja konkurencji w postaci Rosji którą najchętniej by zbałkanizowali a zasoby po prostu wzięli. Niedźwiedź nie jest święty ale nie obala rządów- przepraszam : "wprowadza demokracji" na całym bliskim wschodzie( PODOBNYMI METODAMI CO TERAZ NA UKRAINIE ZACHÓD WPROWADZAŁ DEMOKRACJĘ CHOCBY W BYŁEJ JUGOSLAWI), nie finansuje alkaidy/ISIS - czyli wielkiej armii zdrowo popierd... psychopatów wyżynających tysiące ludzi( o czym się jakos nie mówi w tv) kasą arabi saudyjskiej.

Nie na rękę usmanom chęć przejścia Rosji na rozliczenia ropy w rublu czy Juanach- bo to dobije dolara itd. itp.- temat ma sporo stron. A bardziej lokalnie - to na pewno nie jestem za kimś kto ostrzeliwuje cywilne osiedla i mówi oficjalnie(poroszenko) ze w Donbasie mogą dosłownie zdychać razem z dziećmi w piwnicach podczas ostrzału.

_________________
Mundus vult decipi, ergo decipiaturNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 16 lut 2015, 15:45 
Offline
Master Mason * 3rd Degree
Master Mason * 3rd Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 lut 2015, 20:34
Posty: 26
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Sachalin / Puławy
Cytuj:
Tu już nawet nie chodzi o "zatargi" pomiędzy Ukraińcami, Rosjanami czy Polakami- to tylko kolejne miejsce do włożenia wytrychu pod Rosję na drodze globalnej dominacji "zachodu" napędzanej nic nie wartym pieniądzem, niespłacalnym zadłużeniem i ropą/kasą szejków arabskich.... eliminacja konkurencji w postaci Rosji którą najchętniej by zbałkanizowali a zasoby po prostu wzięli. Niedźwiedź nie jest święty ale nie obala rządów- przepraszam : "wprowadza demokracji" na całym bliskim wschodzie( PODOBNYMI METODAMI CO TERAZ NA UKRAINIE ZACHÓD WPROWADZAŁ DEMOKRACJĘ CHOCBY W BYŁEJ JUGOSLAWI), nie finansuje alkaidy/ISIS - czyli wielkiej armii zdrowo popierd... psychopatów wyżynających tysiące ludzi( o czym się jakos nie mówi w tv) kasą arabi saudyjskiej.

Nie na rękę usmanom chęć przejścia Rosji na rozliczenia ropy w rublu czy Juanach- bo to dobije dolara itd. itp.- temat ma sporo stron. A bardziej lokalnie - to na pewno nie jestem za kimś kto ostrzeliwuje cywilne osiedla i mówi oficjalnie(poroszenko) ze w Donbasie mogą dosłownie zdychać razem z dziećmi w piwnicach podczas ostrzału.


Zgadzam się. Dlatego zawsze będę powtarzał, że lubię Putina od początku. To prawda, że to asperger ? Pasuje i nawet to bardzo korzystne dla Rosji, tak mi się wydaje... hehehe

I nawet w taki dzień jak dziś, można się o tym przekonać... Poseł Duda, kandydat na prezydenta Polski biadoli, że Polska usunęła się sama ze sceny politycznej, na której rozgrywa się konflikt Rosja - Ukraina .... I BARDZO DOBRZE ! TO NIE NASZA SPRAWA ! To sprawa pomiędzy Rosją a Ukrainą...

Kandydat na prezydenta Polski powinien dbać o interes Polski. Jaki jest nasz interes stawać pomiędzy Rosją a Ukrainą jak handlujemy z obydwoma ? Dobry kandydat to ten, który nie wtrąca się miedzy miszkę i babuszkę.

Osobiście sądzę, że z jednego punktu widzenia dobrze się stało na Ukrainie - ale wielkim złem jest to, że tyle ludzi zginęło i taka to była cena za ważną rzecz . Niech Ukraina zapomni o bogatym industrialnie wschodzie swojego państwa. Albo walki niech toczą się dalej... Lepiej jak skapitalizują i wykorzystają inny potencjał - WSCHÓD UKRAINY to 40% wszystkich czarnoziemów na tej Planecie - to w dalszym ciągu niewykorzystany potencjał rolniczy, nieskalany w wielu miejscach chemią, industrializacją i może się okazać kurą znoszące złote jajka dla Ukrainy jak świat przygłoduje... BĘDZIE DOBRZE. Pokolenia, dwa i zapomną to co się stało teraz. A to co się stało musiało zostać załatwione bo to się ciągnęło od IWŚ, ZSRR cholernie pogłębił problem... ZSRR padł ... oto efekty.

Ale na wszelki wypadek to warto pod łóżkiem trzymać... I nie ufałbym całkowicie narodowi, który ma w swoim godle widły ! Heil Kukiz !Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 16 lut 2015, 19:44 
Offline
Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree

Rejestracja: 06 sie 2014, 8:15
Posty: 90
Płeć: mężczyzna
Wszystko wskazuje na to że ameryka pcha europę do wojny z rosją, a nasi politycy jak i media są na smyczy obamy.
Polecam zgłębiać wiedzę na ten temat też na tych stronach:
https://adnovumteam.wordpress.com/
https://prawda2.info/viewtopic.php?t=23049&start=1225
http://novorossia.today/noworosja/Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 17 lut 2015, 18:13 
Offline
Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 lut 2011, 16:47
Posty: 503
Lokalizacja: Gdansk
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: gdansk
Cytuj:
Ukraina – Saakaszwili wypaplał o planowanej prowokacji jądrowej Kijowa.
Były prezydent Gruzji Michaił Saakaszwili, za którym rząd Gruzji rozesłał międzynarodowy list gończy, w programie na żywo „Schuster – Live” wygadał się na temat przyszłej prowokacji jądrowej Kijowa mającej na celu rozpętanie wojny nuklearnej pomiędzy USA a Rosją.
Saakaszwili powiedział, że świat nie powinien ulegać szantażowi jądrowemu prezydenta Federacji Rosyjskiej, Władimira Putina, ponieważ szanse na to, że zastosuje on broń jądrową są znikome. Dlatego prowokację jądrową powinna przeprowadzić Ukraina.
„A co się tyczy szantażu jądrowego to trzeba rozumieć, że potencjały jądrowe Stanów Zjednoczonych Ameryki i Rosji są dzisiaj absolutnie nieporównywalne. Amerykanie mogą w ciągu 40 minut zniszczyć cały potencjał jądrowy Rosji. I drugi moment: w doktrynie Stanów Zjednoczonych wyraźnie jest zapisane, że niezależnie od tego kto użyje broni jądrowej to Stany Zjednoczone powinny odpowiedzieć dlatego, że jest to zagrożenie dla pokoju i dla bezpieczeństwa całego świata.
To nie jest tak, że ktoś sobie myśli, że to my zdetonujemy niewielki ładunek taktyczny gdzieś pod Mariupolem i nikt niczego nie będzie robić. Uderzenie odwetowe jest zapisane w doktrynie Stanów Zjednoczonych.
Oczywiście Putin może szantażować ale jeżeli użyje on broni jądrowej to w ciągu 40 minut nie pozostanie im ani jedna bojowa głowica jądrowa, ani kraj, ani nawet samego najprawdopodobniej Putina nie będzie wśród żywych” – powiedział Michaił Saakaszwili.
To oznacza, że Saakaszwili wygadał się, że jeżeli Kijów użyje jakiegoś rodzaju broń jądrową pod Mariupolem to Stany Zjednoczone dokonają uderzenia jądrowego na Rosję. Znając awanturniczy charakter Saakaszwili to można wyciągnąć wniosek, że ten scenariusz nie jest już taki fantastyczny


http://3rm.info/main/54920-saakashvili-progovorilsya-o-buduschey-yadernoy-provokacii-kieva.htmlNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 486 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów | Powered by phpBB © 2007 phpBB3 Group