Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 24 sie 2019, 15:01

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

phpBB [video]

Wielu ludzi opisuje w swoich dziełach albo dziennikach proces przemiany duszy oraz jego etapy. Jeden z nich jest nazywany ciemna nocą duszy.

Opisuje jak ból staje się naszym nauczycielem. Na początku chcemy od niego uciec, wiedza duchowa staje się kolejną droga ucieczki. Uciekając w pewnym momencie uświadamiamy sobie że uciec nie możemy i wtedy pojawia się akceptacja. To przez ból pojawiają się dojrzałe przemyślenia i dzięki niemu zdajemy sobie sprawę co tak naprawdę jest ważne w życiu. Bez niego nie było by rozmyślań a bez nich rozwoju i przemiany. Ból pełni ważna role w życiu. To on wprowadza nas na duchowa ścieżkę i rodzi ta prawdziwa duchowość.

Wraz z akceptacja zaczyna postępować powolna transformacja ból się samoistnie wypala i wracamy w kierunku światła.

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 23 gru 2013, 23:56 
VIP Member
Awatar

Do bolu, jako nauczyciela, nawiazuje m.in. rowniez Rudolf Steiner. 1 z 12 fizycznych zmyslow - zmysl zycia, nazywany takze zmyslem bolu.
Jestesmy spoleczenstwem, gdzie od malego uczy sie nas unikac bolu.
A jednak... to wlasnie bol jest najskuteczniejszym nauczycielem.

Bardzo ciekawy temat i ciekawy filmik. :spoko:

A jakby się tak zastanowić skąd pochodzi ból to można się dowiedzieć ciekawych informacji o sobie i o tym co nami kieruje, dlaczego podejmujemy takie a nie inne decyzje.
Wiele lat temu zacząłem mieć bule w różnych częściach ciała a ponieważ się stopniowo nasilały postąpiłam tak jak praktycznie każdy by postąpił czyli szukałem pomocy u lekarza .
Badania i różne prześwietlenia niczego nie wykazały a bolało jakby bez przyczyny dalej.
Jeśli już trudno jest przespać noc bo budzimy się z bólu to sytuacja jest no dosyć nie komfortowa.
Na szczęście spotkałem kiedyś na swej drodze osobę która jak się okazało widział energie i dusze.
Powiedziała mi coś takiego: to są twoje nie odprowadzone poprzednie żywoty - wcielenia na które już nadszedł czas aby je odprowadzić do nieba.
Ty to potrafisz ale nie bardzo zdajesz sobie sprawę z tego a ja o tym wiem , widzę ale nie potrafię tego zrobić i nieraz aż mdleje gdy mnie zabrudzają swoimi problemami z życia które źle przeżyli bo krzywdzili siebie i innych.
Jako że czytałem książki Roberta Monroe i innych więc miałem jakieś wyobrażenie o tym co się dzieje w astralu i nie zanegowałem tego co mi powiedziała.
Wziąłem się do pracy w tym temacie i o dziwo stopniowo w miarę wysyłania moich wcieleń w wyższe wibracje zwane niebem moje kłopoty ustawały.
Jeśli się pojawia ból to nie lecę zaraz do lekarza tylko najpierw szukam przyczyny czyli wcielenia które go spowodowało.
Musiałem się nauczyć metody znajdywania wcieleń mim o że ich jakby nie widziałem a tylko czułem.
Stopniowo wypracowało mi się takie czucie ze w sumie działa to jak widzenie, choć to też ale nie zawsze się trochę włącza.
To czucie bywa niekiedy uciążliwe bo się czuje wcielenia innych i ich problemy choroby i nie można im o tym powiedzieć bo reagują jakby spotkali chorego umysłowo.

Bol dodatkowo moze byc nastepstwem naszych dzialan tu i teraz. Mowi sie, ze bol jest nauczycielem, poniewaz zazwyczaj czlowiek musi ostro dostac po 4. literach, zeby wyciagnac jakies wnioski na jakis temat.
Od urodzenia towarzyszy nam bol. Dziecko, ktore uczy sie chodzic, musi wiele razy bolesnie upasc, aby opanowac chodzenie. To, ktore boi sie bolu i upadkow, nie nauczy sie nigdy porzadnie chodzic. Z czasem miesnie beda mu slably i problemy beda coraz wieksze.

Podobnie w zyciu. Zaliczamy rozne lekcje, wchodzimy w rozne zakamarki zycia, zeby ostatecznie oberwac po czapie. Niektorzy przezywaja zycie jako obserwatorzy, inni ida przez nie doswiadczajac go w kazdej najciemniejszej formie.
Zbieraja doswiadczenie.

Podobnie z czlowiekiem, ktory siega do swojego wnetrza. Najpierw napotyka na piwnice pelna trupow. Dopiero, jak uporzadkuje ten smierdzacy cmentarz, moze byc ladnie i przyjemnie. Takie porzadki bola.
Ale bez nich nie ma nic do przodu.

Awatar użytkownika

@SacralNirvana tak to wygląda. Teraz jak patrze wstecz całkiem dobra drogę wybrałem bo gdy pojawiał się ból to uciekałem w modlitwę. W modlitwie można doświadczyć uczucia Boga, Ja jestem. Wtedy wiesz ze życie to nie tylko padół niedoli i bólu. Z drugiej strony niektórzy ludzie spędzają cale życie nie zaznając tego uczucia.

Każdy ma trupy w szafie. Ludzie "najczęściej" zajmują się coraz to kolejna rzeczą aby odwrócić uwagę od swojego wnętrza aby trupy nie dochodziły za mocno do głosu. Zamiast wziąć i posprzątać raz a dobrze bez zamiatania pod dywan.

Ludzie uciekają w rożne rzeczy w alkohol, seks, narkotyki, adrenalinę (skoki spadochronowe) aby ten ból chwilowo zmniejszyć to działa na króciutka chwile. Później ból wraca z podwojona siła ze skutkami ubocznymi. Człowiek na początku nie zdaje sobie sprawy ze skutków uboczny dopiero później jak dają w kość to chcąc nie chcąc zaczyna je widzieć.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]