Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 24 sty 2022, 15:32

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Post: 08 gru 2010, 10:39 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 lut 2010, 23:29
Posty: 1780
Płeć: mężczyzna
Cytuj:
John Lennon, lider grupy The Beatles został zastrzelony 8 grudnia 1980 roku. Strzały oddał Mark David Chapman. W chwili zabójstwa ten młody chłopak powtarzał cytat z powieści "Buszujący w zbożu", co wskazywać miało na obsesję i całkowite oderwanie od rzeczywistości mordercy Lennona. Zwolennicy teorii spiskowych dopatrzyli się jednak w całej sprawie czegoś niezwykłego - uznali, że Chapman pociągnął za spust bez udziału własnej woli, bo wcześniej został zaprogramowany przez CIA!

Skąd taki pomysł? Przede wszystkim często wspomina się o niechęci amerykańskich służb specjalnych do Johna Lennona. Winą za ten stan rzeczy obarcza się jego otwarty pacyfizm (stojący w opozycji do założeń programowych dochodzącego właśnie do władzy Ronalda Reagana), lewicowe poglądy i rzekomą współpracę z... KGB. Ponoć to właśnie dlatego CIA mogłoby pragnąć śmierci gwiazdora. A do realizacji celu posłużył im Hawajczyk o zachwianej równowadze psychicznej, któremu łatwo było wpoić, że ma do wykonania misję. W tym celu amerykańskie służby posłużyły się ponoć przekazem podprogowym

O zabójstwo Johna Lennona podejrzewa się jednak jeszcze jedną osobę - jego żonę, Yoko Ono. Tę teorię potwierdzać ma wstrząsające odkrycie w jednej z piosenek kobiety. "Kiss, Kiss, Kiss" nagrane 17 listopada 1980 roku, a więc dokładnie trzy tygodnie przed śmiercią Beatlesa, zawiera bowiem ukryty przekaz. Do jego odkrycia posłużyła metoda "backmaskingu" - słuchania utworów w odwrotną stronę. We wspomnianej piosence z ust Yoko Ono padają japońskie słowa "anata daiteyo" (Kochanie, przytul mnie), które słuchane od tyłu układają się w zupełnie inny przekaz - "I shot John Lennon" (Zastrzeliłam Johna Lennona). Choć cała teoria wydaje się być bardzo naciągana, przede wszystkim dlatego, że zdarzenia z nocy 8 grudnia 1980 mają świadków, słowa ukryte w piosence nagranej tuż przed śmiercią Lennona rodzą liczne dyskusje.

John Lennon, jeśli wierzyć w spiski, nie jest jednak pierwszym zmarłym członkiem grupy The Beatles. O wiele wcześniej, bo w 1966 roku umrzeć miał podobno... Paul McCartney. Według tej bardzo popularnej hipotezy gwiazdor po kłótni z pozostałymi członkami zespołu brał udział w wypadku samochodowym, w którym odniósł poważne obrażenia głowy. Następnego dnia w mediach pojawiły się ocenzurowane informacje odnośnie zdarzenia, zaś pozostali Beatlesi postanowili, że lepiej będzie umierającego McCartneya zastąpić sobowtórem i zataić ten fakt przed światem. Plan doprowadzili ponoć do skutku, jednak nie byli w stanie w pełni pogodzić się z tą mistyfikacją, dlatego na okładkach kolejnych albumów oraz w tekstach piosenek zaczęli umieszczać wskazówki dotyczące prawdziwego losu Paula McCartneya. Najczęściej przytaczanym "dowodem" jest tekst ukryty w utworze "I'm so tired". Gdy odtwarza się piosenkę od tyłu słychać, jak John Lennon mówi "Paul is dead, miss him, miss him" (Paul nie żyje, brakuje nam go, brakuje nam go). Kolejne "dowody" znajdują się podobno na okładce każdej z płyt zespołu, na przykład we wkładce do płyty winylowej "Magical Mystery Tour". Paul jest tu boso, a tak zwykle chowano zmarłych, jego kapelusz jest zgnieciony, co ma symbolizować obrażenia głowy, jakich doznał w trakcie wypadku, na perkusji Ringo Starra znajduje się napis "Love the 3 Beatles" (bo zostało już tylko trzech prawdziwych członków zespołu), a nad głową McCartneya umieszczone zostały dwie skrzyżowane flagi - podobnie jak podczas pogrzebów wojskowych w Wielkiej Brytanii.

Autorem kolejnej niewiarygodnej teorii spiskowej dotyczącej grupy The Beatles jest Lyndon LaRouche, urodzony w Wielkiej Brytanii polityk działający w Stanach Zjednoczonych. Jego zdaniem słynny zespół składał się z całkowicie pozbawionych talentu muzycznego, wynajętych aktorów. Przez kogo? Podobno na polecenie działającej w ramach brytyjskich sił militarnych "Dywizji Wojsk Psychologicznych". Cel, dla którego podobna mistyfikacja miałaby mieć miejsce, jest oczywiście polityczny - podstawiony przez wyspiarską armię zespół miał za zadanie zdemoralizowanie amerykańskich nastolatków, a tym samym osłabienie pozycji USA na świecie.

Życiem Johna Lennona, a tym samym także i członków grupy The Beatles rządziła podobno jedna liczba - 9. Urodził się o 6:30 (6+3=9), 9 października. 9 listopada poznał swoją przyszłą żonę, Yoko Ono, a 9 października urodził się ich syn. Zwolennicy numerologicznej teorii dopatrują się dziewiątek w większości miejsc, w których Lennon mieszkał lub tworzył, w tytułach piosenek, nazwiskach istotnych osób i mniej lub bardziej znaczących datach z życia muzyka. Według jednej z teorii gwiazdor spotkał na swojej drodze tarocistę, który przepowiedział mu, że data jego śmierci zawierać będzie w sobie dziewiątkę. Niedługo po tym zdarzeniu, 29 czerwca zginęła w wypadku jego matka. 8 grudnia 1980 roku Lennon udzielił wywiadu, w którym mówił, że wie, iż umrze 9 grudnia, nie zna jednak roku. Tego samego wieczoru został postrzelony i przewieziony do szpitala Roosevelt (9 liter), gdzie zmarł o 11:07 wieczorem (po zsumowaniu cyfr otrzymujemy oczywiście kolejną dziewiątkę). W Liverpoolu, rodzinnym mieście gwiazdy była już wtedy czwarta rano. Kolejnego dnia, a więc... 9 grudnia.


http://strefatajemnic.onet.pl/foto/tajemnice-czworki-z-liverpoolu,4018485,8217436,foto-male.html

phpBB [video]
[/quote]

_________________
Obrazek

http://www.prisonplanet.pl/Na górę
 Wyświetl profil  
 
 

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 08 gru 2010, 10:39 
Offline
VIP Member
Awatar

Rejestracja: 17 kwie 2009, 22:37
Posty: 10000
Lokalizacja: PLNa górę
   
 
 
Post: 08 gru 2010, 12:02 
W tej teorii, najbardziej prawdopodobne jest iż rzeczywiście mogły być jakieś rządowe powody do zgładzenia Lennona. Nie był w Stanach mile widziany, rzeczywiście chciano go deportować. Miała na to wpływ jego antywojenna postawa, którą budził wielu młodych ludzi i zmuszał ich do kontestowania, zastanawiania się nad rządowymi przekrętasami i stawiania się okoniem :tak: Oskarżano go o propagowanie komunizmu, podejrzewano współpracę z komunistami (jakimi konkretnie to nie wiadomo chyba) itd. Śledzono go w związku z tym. Jego działalność muzyczna była mocno naznaczona polityką, walką z systemem. Np. album "Some Time in New York City" wydany w 1972 był jednym wielkim buntem antysystemowym, ujawniającym konkretne wydarzenia ze sceny politycznej które były antyhumanitarne i wspierającym w tekstach różne antyrządowe ruchy. Jako fan Lennona powiem, że sama okładka tej płyty była majstersztykiem. Zdjęcie Nixona z Mao Tse Tungiem (nie jestem pewien ale z pewnością z jakimś komunistycznym dyktatorem) w tanecznej pozie na golasa. W środku rekonstrucja plakatów reklamowych... armii - "New Army pay rise!!! Now you can start at £17.17" przekreślone napisem "FIT TO DIE" Wrzucam post na szybko, bo idę do pracy ale zachęcam do zbadania tematu tej płyty. Może EN.KI zrobisz mi przysługę i pogrzebiesz, może znajdziesz okładkę tej płyty i tematy songów i nastanie między nami peace :hejka: "Woman is a Nigger of the World" oraz "Sisters, o sisters" wspierający ruchy feministyczne, "Attica State" wspierający bunt więżniów traktowanych nieludzko w tym właśnie tytułowym miejscu, "John Sinclair" walczący o litość nad Bogu ducha winnym artystą o tym nazwisku (a też był to antyrządowy kontestator) zamkniętym za posiadanie jakiegoś tam skręta z marihuaną, "Sunday Bloody Sunday" oraz "Luck of the Irish" - to ogólnie songi o brytyjskich eksperymentach przeprowadzanych na Irlandii i jej gnębieniu oraz o słynnym tłumieniu buntów nazwanym właśnie Bloody Sunday (to można znaleźć w google) a przede wszystkim song "Angela" - walczący o prawa nielegalnie aresztowanej komunistycznej(tej utopijnej nie radzieckiej wersji :) ), czarnoskórej aktywistki Angeli Davis (w songu jest zdanie "Angelo - jesteś jednym z milionów więźniów politycznych na świecie"). Ta płyta to było takie jak najbardziej aktualne przekazanie prawdy opozycyjnej do tego co w owym czasie na te wszystkie tematy twierdziły media. Analizując teksty Lennona to facet coś po prostu wiedział, wyglądał wręcz na "teoretyka spiskowego", antysystemowca. Właściwie, to na długo przed Ickiem mówił o tych wszystkich rzeczach - kontrolowanie przez religię, edukację i praniu mózgów przez telewizję. Ciągle z płyty "Sometimes in New York" pochodzi song "Born in a Prison" zaczynający się słowami:

"Urodziliśmy się w więzieniu,
w więzieniu dorastaliśmy,
wysłano nas do więzienia nazwanego szkołą..." itd. itp. :cwaniak:

Czy cytowany przez Icke'a we wstępie książki "Wolność" nie bez powodu najsłynniejszy protest song "Working Class Hero";

"Ogłupiają was religią, telewizją i seksem;
a wy myślicie, że jesteście tacy sprytni, wolni i ponad podziałami -
lecz tak naprawdę jesteście zwykłymi prostakami..."

Dochodzi jeszcze słynny bunt zwrócenia orderu królowej jako wyraz sprzeciwu przeciwko wojnie w Wietnamie i brytyjskiemu zaangażowaniu w konflikcie w Biafrze oraz... przeciwko temu, że jego song "Cold Turkey" kiepsko sobie radził na listach przebojów w owym czasie :lol: Lennon to był gość :cwaniak:

Czyli po prostu wqrwiający system artysta o wielkiej sile rażenia. Reszta tych teorii to zwyczajne pierdoły, bogata wyobraźnia ich twórcy. McCartney (a nie sobowtór) żyje i ma się dobrze i żre się z byłą żoną o podział majątku, Yoko Ono go nie zabiła. Może zwyczajne robienie z igły widłów aby ośmieszać teorie spiskowe pokazując do jakcih absurdów mogą dojść teoretycy spiskowi znajdując nawet "dowody" - nagrania puszczane od tyłu w których zazwyczaj nikt nic nie słyszy oprócz tych którzy sami się doszukali.

Teoria, że Lennon został zabity przez zaprogramowanego zabójce jest wspominana również przez Icke'a, chyba w którymś momencie książki "Wolność" ("I'm me, I'm free)

Tylko powstaje pytanie trochę ją obalające... John Lennon wycofał się całkowicie z działalności publicznej w okolicach 1974 roku. Powrócił albumem zupełnie niepolitycznym "Double Fantasy" w 1980... i właśnie wtedy został zabity. Ale po co??? Może mógł powiedzieć jeszcze coś więcej, ale nie wyglądało na to aby jeszcze chciał się zajmować polityką. Dlaczego nie zamieciono go w początkach lat 70-tych, czasach jego największego antysystemowego buntu? W czasach płyt jak "Sometimes in New York" i łóżkowych kampanii pokojowych? Tak jak John F. Kennedy w czasie swojej kadencji, a nie długo po niej. Chyba, że sataniści z zemstą mogą sobie spokojnie czekać...

W każdej teorii spiskowej zawsze jest źdźbło prawdy. Powody mogły być tylko takie jakie wspomniałem powyżej ale nie pasuje mi w tym wszystkim czas, dlaczego tak późno. A może jakiś symboliczny satanistyczny rytuał związany z datą 08.12.1980? Kto z forumowiczów to rozpracuje? :język:


Ostatnio zmieniony 09 gru 2010, 15:50 przez rym74, łącznie zmieniany 1 raz


Na górę
   
 
 
Post: 09 gru 2010, 13:04 
Tutaj wrzucam zestaw wymieniony przeze mnie powyżej zestaw "podejrzanych" songów Lennona jakby się ktoś chciał zapoznać :)

"Woman is the Nigger of the World"
http://www.youtube.com/watch?v=DTzznZurlqI

"Sisters, o Sisters"
http://www.youtube.com/watch?v=k9ud5HQdHcc

"Attica state"
http://www.youtube.com/watch?v=59NYcJD_vVE

"John Sinclair"
http://www.youtube.com/watch?v=J1E_07MrYww

"Sunday Bloody Sunday"
http://www.youtube.com/watch?v=cLZhNs7M1oE

"Angela"
http://www.youtube.com/watch?v=Yp9StQhWGdc

"Luck of the Irish"
http://www.youtube.com/watch?v=bVp7lkH10Gc&feature=related

"Working Class Hero"
http://www.youtube.com/watch?v=njG7p6CSbCUNa górę
   
 
 
Post: 20 gru 2010, 18:59 
Ja bym tam z Lennona nie robił takiego bohatera, wiedząc, że dopuszczał sie różnych ekscesów, jak np. oddanie moczu z balkonu na przechodzące niżej zakonnice itp. i że ogólnie był mocno dziwny.

Niemniej podobno po śmierci się rozwinął :D

Fragment mojego postu z innego forum:

"Tak, John Lennon podyktował Toniemu Salerno zapadającemu w trans przesłanie dla świata Właściwie było to "wyższe ja" Lennona bo Lennon wcielił się już ponownie i jest ośmioletnim [znaczy był w trakcie channelingu z Salerno] chłopcem podczas którego snu, jego wyższe ja może się kontaktować z takimi mediami jak Salerno. No więc co tam Lennon naopowiadał o roku 2012/2013? Tak w skrócie z dłuższego opisu, zdania w większości oryginalne lub bardzo zbliżone choć piszę z pamięci:

"Coś się właśnie zdarzyło na Ziemi. Wiele lądów zostało zatopionych a powstało wiele nowych. Ludzie są jakby oszołomieni ale wszyscy dokładnie wiedzą co i w jakim celu się stało. Bardzo wielu ludzi zginęło, ale nikt ich nie żałuje, gdyż wszyscy wiedzą, że to tylko przejście w inny stan. Ludzie pojmują świętość wszystkiego co żyje i dostrzegają aurę wszystkich istot żywych, istnieje łączność telepatyczna między ludźmi. Ludzie jednak zachowali ciała fizyczne. Teraz odbudowują co się da.""


Jakby się kto pytał, wyprzedzam, inny fragment:

"Przesłanie Johna Lennona jest w książce "Just Imagine. John Lennon`s Message to the World", 1999, Toni Salerno. Pewne opisy i cytaty z książki są w artykule w Nieznany Świat 7/2001.
[...]
A tak se sprawdziłem dodatkowo i okazuje się, że książka została wydana po polsku jako "Radość Życia, Toni Carmine Salerno, Just Imagine: przesłanie Johna Lennona dla świata" i jest do kupienie w necie za 16-18 zł. "Na górę
   
 
 
Post: 17 gru 2016, 13:43 
Offline
Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lut 2013, 16:42
Posty: 3412
Płeć: mężczyzna
Cytuj:
John Lennon – zginął na rozkaz Iluminatów
Na portalu henrymakow.com pojawił się bardzo interesujący wpis dotyczący śmierci sławnego na świecie „bitelsa” Johna Lennona. Autor uważa, że zginął on, gdyż próbował opuścić szeregi Iluminatów, a w jego śmierć zamieszane jest CIA.
Obrazek
Autor tekstu, Hamish zwraca uwagę na teksty piosenek napisanych przez Lennona po rozpadzie The Beatles, widzi w nich pączkowanie wyzwolenia z Iluminatów. Mianowicie teksty w utworach: „Help Me Help Myself” i „I Don’t Wanna Face It”, ujawniają, że szukał prawdy i „wyższej” czystości.

Powiedz, szukasz miejsca by pójść. Gdzie nikt nie zna twojego imienia
Szukasz zapomnienia, Z jednym okiem na Galerii Sław

Nie chce zmierzyć się z tym. Nie chce zmierzyć się z tym
Więc mogę dokopać temu Ale nie mogę tego znieść.

Powiedz, szukasz jakiegoś pokoju i miłości. Lidera dużego, starego zespołu
Chcesz ocalić ludzkość. Ale to są ludzie których nie potrafisz znieść…

…Więc teraz szukasz świata szczerości. Próbując znaleźć inną drogę
Nadszedł czas by zobaczyć siebie. To było dwadzieścia lat temu
Sierżant Pieprz uczył swój zespół, jak grać.
Czasem byli modni, czasem nie,
Ale zawsze była gwarancja, że wywołają uśmiech.
Więc pozwólcie, że wam przedstawię
Wykonawcę znanego wam przez te wszystkie lata,
Orkiestrę Klubu Samotnych Serc Sierżanta Pieprza. Zawsze wyglądałaś inaczej…”


Hamish pisze: „Iluminaci rekrutują użytecznych agentów, w tym muzyków, odgrywają oni szczególną role, w całym spisku. Aby stać się kimś ważnym i uznawanym w świecie muzyki, osoby takie muszą angażować się w rytuałach inicjacyjnych i przysiąc posłuszeństwo pod groźbą śmierci. Podobnie jak w przypadku inicjacji masońskiej lub mafijnej obowiązuje kod milczenia, jeśli złamiesz szeregi, przyjmujesz ryzyko wydania na siebie rozkazu śmierci.

Obrazek
The Beatles (nazwa oznacza „odnowa masońska, odrodzenie” powołuje się na starożytnych egipskich skarabeuszy) był wytworem Iluminatów, wspierali ich rewolucyjny kult, którego celem było przekształcenie społeczeństwa, a w szczególności ich wartości moralnych.” Hamish zwraca uwagę w ich twórczości na istniejący związek z satanistą Aleister Crowley, przypuszcza że był on prawdziwym sierżantem „Pepper”, o którym ukazała się piosenka dwadzieścia lat po śmierci Crowleya:

„To było dwadzieścia lat temu. Sierżant Pieprz uczył swój zespół, jak grać.
Czasem byli modni, czasem nie, Ale zawsze była gwarancja, że wywołają uśmiech.
Więc pozwólcie, że wam przedstawię. Wykonawcę znanego wam przez te wszystkie lata,
Orkiestrę Klubu Samotnych Serc Sierżanta Pieprza.”

Beatlemania była „psy op” Illuminati, aby pomóc zniszczyć chrześcijaństwo i promować hedonizm. John Leonnon był ich narzędziem przez całą swoją karierę. Jego utwór „Imagine” jest uniwersalnym hymnem NWO, jednak Hamish twierdzi, że nie można odrzucić wiele dowodów na to iż powoli odrzucał ich dogmaty. Lennon stwierdził pod koniec swego życia: „Nasze społeczeństwo jest prowadzone przez szalonych ludzi, zmierzamy do ich obłąkanych celów. Myślę, że świat jest prowadzony przez maniaków i każdy kto o tym mówi, jest uważany za szalonego”.

John został zamordowany krótko po ujawnieniu źródła napędzającego scenę narkotykową, twierdził on, że na jej tyłach stoi CIA: „Musimy zawsze pamiętać, aby podziękować CIA i armii LSD, ludzie zapominają najważniejszego, nic nie jest takim jak nam się wydaje… oni wymyślili LSD do kontrolowania ludzi i to zrobili by rzekomo dać nam wolność…”. Nie tylko ujawnił spisek narkotykowy, ale również wskazał kto nim i innymi artystami rządzi, nie ominął również tematu fałszywego mitu rządu o przeludnieniu ziemi.

John Lennon on government targets
phpBB [video]

John Lennon: "Overpopulation is a Myth by the Government"
phpBB [video]


Oczywiście John Lennon był pod stałą obserwacją CIA, FBI i różnych agencji. Hamish uważa, że niesławny zabójca Lennona, Mark David Chapman – rozpoczął taktykę zastraszania muzyków, wykonany wyrok był znakiem, że do kręgów Illuminati należy się do końca życia, a wszelkie nieposłuszeństwo będzie surowo karane. (http://www.huffingtonpost.com/jon-wiene ... 30421.html ).

The Daily Mail na temat książki „John Lennon: Life, Times, and Assassination” Phila Strongmana, pisze: „Strongman widzi jako klucz, spokój zabójcy (Chapman) po strzelaninie, dostarczając tym dowodów na jego teorie śmierci Lennona, która była sponsorowana przez państwo pogrążone w spisku. Zauważa on w swojej książce, że Champan po swojej zbrodni wyglądał jak zombi i czekał na policje. Sugeruje, że został zwerbowany przez CIA i przeszkolony przez nich podczas podróży dookoła świata. Zwraca uwagę na dziwny fakt, na przykład, że Champan odwiedził Beirut, w tamtych czasach mówiono, że jest domem dla jednej z najbardziej tajnych agencji do szkolenia „morderców na zlecenie”. Kolejny tego typu obóz był podobno na Hawajach, gdzie Champan mieszkał przez wiele lat.”

Podróż dookoła świata w 1975 roku, która odbyła się przez min. przez Japonię, Wielką Brytanie, Indie, Nepal czy Chin, musiała być przez kogoś finansowana, pieniądze dla Champana nigdy nie miały znaczenia, nie były dla niego problemem, ale nikt nigdy nie wyjaśnił skąd one pochodzą. Domyślać się jedynie można, że jego sponsorem były tajne służby, ostatecznie podatnicy.

Strongman twierdzi, że CIA mogło wykorzystać na zabójcy Lennona metody kontroli umysłów, hipnozę i podawać leki, zmniejszające jego zdolności samodzielnego myślenia. Został poddany hipnotycznemu programowaniu. Połączenie Champana do zorganizowanego satanizmu zwiększa szanse, że brał udział w nadużyciach rytualnych (komponent w praniu mózgu – trauma).

Wniosek końcowy jaki wysnuł Hamish, brzmi następująco: ” nie ma wątpliwości, że pod koniec swojego życia Lennon szukał odkupienia i zbawienia, zbliżał się coraz bardziej do chrześcijaństwa i ten ton co raz bardziej rozbrzmiewał w jego wypowiedziach. Dla planu NWO byłoby to spowolnienie, a może i nawet zahamowanie rewolucji kulturowej. Lennona można zaliczyć do listy wykonawców, którzy przechytrzyli ich przydatność w planach Iluminatów w zniewoleniu świata”

Na podstawie artykułu z dnia 16 grudnia 2016,http://www.henrymakow.com/

Tłum. Sobrius
,źródło https://www.nwo.report/nwo/john-lennon- ... natow.html

&
tak pośrednio:
ameryka-kontra-john-lennon-t6425.html

_________________
doświadczenie jest prawdziwe wewnątrz pudełka,ale samo pudełko już nieNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów | Powered by phpBB © 2007 phpBB3 Group