Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 13 gru 2018, 17:16

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Lista zakupów
1. Metylokobalamina 5 mg (NOW FOODS) kilka buteleczek
2. Foliany 800 mcg (SWANSON) kilka opakowań
3. Multi Vitamin ( DOCTOR BEST) lub podobny produkt gdzie znajdziecie odpowiednie formy witamin B
3. TMG około 600 mg firma bez znaczenia
4. Olej wysokolinolenowy
5. Witamina D3 10 000 IU (naturalna)
6. Olej kokosowy
7. Koenzym Q10 w najwyższych możliwie dawkach.

Wszystko dokładnie tak jak napisałem. Absolutnie żadnych witamin B12 cyjanokobalamina. Bezwględnie foliany a nie kwas foliowy.
Poszukajcie tych produktów zakupcie je, a ja napiszę jak później postępować. Jeżeli to wszystko zastosujecie zgodnie z moim protokołem to nie będziecie mieli problemów z układem krążenia.Dieta

Wdrożyć możliwie dużo zaleceń mojej diety
viewtopic.php?f=5&t=75

W podręczniku "Farmakologia dla studentów medycyny i lekarzy" z 1998 r pod redakcją Wojciecha Kostowskiego od 4 wiersza 366 strony znajdziecie - "Witamina D zastosowana w dużych dawkach może działać toksycznie. Na ogół dawki toksyczne witaminy D są znacznie większe niż normalne używane w lecznictwie. U dzieci nie obserwuje się objawów toksycznych jeszcze przy codziennym stosowaniu witaminy D w dawce 10 000 IU na kilogram masy ciała. Stosowanie jednak przez dłuższy czas większych dawek może prowadzić do zatrucia"
Niekiedy występuje nadwrażliwość na witaminę D i w takim przypadku stosowanie wyższych niż lecznicze dawki może doprowadzić do wystąpienia następujących objawów. Tj zaburzenia jelitowo-żołądkowe, brak łaknienia, nudności, wysoki poziom wapnia w moczu. Aby tego uniknąć nie stosowałem nigdy dawek leczniczych, a znacznie mniejsze ale wystarczająco wysokie by podnieść poziom metabolitu 25(OH)D3 do kilkuset ng/ml. Witaminę D3 trudno jest przedawkować ponieważ metabolit 25(OH) jest formą nieaktywną a branie w odpowiednim roztworze naturalnej D3 prowadzi do powstania właściwej ilości metabolitu 24,25-hydroksycholekalcyferol który pełni formę regulatorową i zapobiega zbyt wysokiemu poziomowi formy aktywnej czyli 1,25-hydrokscholekalcyferol.
Jakie więc dawki zastosować?
Przeczytajcie powyższy tekst, zastanówcie się i rozpocznijcie suplementację D3 we właściwych Waszym zdaniem dawkach.

Metylokobalamina i foliany w dawkach zależnych od poziomu homocysteiny. Im wyższy poziom homocysteiny tym wyższe dawki suplementów. Jedynie Multi Vitamin zawsze 3x1 kaps. dziennie.

Koenzym Q10 od niskich dawek i zwiększać stopniowo.
Oleje w dużych ilościach ale zwiększać dawki również stopniowo. W tym przypadku najlepszym olejem jest IQ200, a przy jednoczesnymi problemami z wątrobą lub skórą Złoto Faraonów na przemian z IQ200. Kobiety po 45 roku życia IQ200 i IQ200 K plus.
Normy homocysteiny:
dzieci - 5 - 6,5
kobiety - 5 - 7,5
mężczyźni - 6,5 - 8

Statyny (leki na poziom cholesterolu) odstawić natychmiast, a blokery stopniowo kontrolując ciśnienie tętnicze. Proporcjonalnie do spadku ciśnienia zmniejszać dawki blokerów.
Pod koniec terapii będą niewielkie skoki ciśnienia tętniczego ale ich częstotliwość oraz amplituda będą się zmniejszać.
Leczenie potrwa od 3 do 6 miesięcy ale po tym okresie będzie nowy układ krwionośny.

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 11 sie 2018, 19:46 
VIP Member
Awatar

Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree

Jedno pytanko odnośnie układu krążenia.
Co myśli Pan o stosowaniu testosteronu domięśniowo u osoby z niewydolnością serca? (mężczyzna ). Czytałem badanie że poprawia wydolność o 25%, czy nawet do 50% ( tylko było to jakiś czas temu i dokładnie nie pamiętam ).
Myślałem żeby podawać domięśniowo co 5-7 dni. Dawka 100mg.

Poza tym tylko taki mały komentarz ( ogólnie nie tylko do tego tematu ).

Od kiedy jem głownie tłuszcze to znacznie lepiej się czuję. Nie potrzeba drzemki w ciągu dnia. Głodny w ogóle nie jestem. Zniknęły bóle w klatce piersiowej. Cały czas chodzę nakręcony. Dzieciaki po dniu zabaw padały, a ja dalej rześki :).

Potrafię zjeść 1 posiłek dziennie. Sprawdzałem poziom ciał ketonowym i dobijał do 3 ( nie pamiętam w czym to było, na glukometrze ), im wyższy tym lepiej się czułem.

Jedyne co to muszę poszukać jakiś ciekawych przepisów żeby dzieciom przemycać tłuszcz ( niestety u dziadków poznały słodycze i trudno z tym walczyć ). Na razie przemycam w postaci jajecznicy. Robię praktycznie z samych żółtek.

Jeszcze chcę dodać że trzeba uważać na zakwaszenie. Popełniłem ten błąd i parę dni chodziłem skołowany. Ale przeanalizowałem wszystko i po prostu trochę przesadzałem z białkami.

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Testosteronum prolongatum domięśniowo może doraźnie pomagać ale moim zdaniem długoterminowe stosowanie nie będzie korzystne.
Olej wysokolinolenowy, metylacja plus koenzym CoQ10, plus lecytyna - to lepsze od syntetycznego testosteronu. Można w tym przypadku dodatkowo zastosować trochę boru.

Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Elect of Fifteen Super * 10th Degree

Multiwitamina Doctor's Best zawiera szkodliwy związek ditlenek tytanu.

Po co tyle tych folianów? Zalecasz 800mcg jako osobno, a jest przecież wcale nie mało w multiwitaminie i w tej B12.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]