Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 28 sty 2022, 23:30

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 120 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
Post: 21 cze 2011, 15:08 
Offline
Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 cze 2011, 10:36
Posty: 153
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Płeć: mężczyzna
Witam wszystkich Forumowiczów! :uśmiech:

Pozwolę sobie przedstawić Wam artykuł z Nexusa na temat magnezu... nie, to nie reklama kolejnego preparatu, lecz przedstawienie wyników wieloletnich badań profesora Pierre Delbet'a i innych niezależnych uczonych nad chlorkiem magnezu i jego właściwościami prozdrowotnymi. Zapewne wiecie, jak ważny jest magnez w ludzkim organizmie, ale ten artykuł z pewnością poszerzy horyzonty wielu osób w tej kwestii, lub nawet zrobi w nich małą rewolucję. To tyle ode mnie, miłej lektury i jestem ciekaw Waszych opinii Mruga Artykuł bardzo długi ale i rzetelny - to nie reklama w 2-3 zdaniach w TV Mruga

" Zdrowotne własności chlorku magnezu
Powyższa ocena znaczenia magnezu dla zdrowia autorstwa emerytowanego biochemika i żywieniowca Waltera Lasta nie jest ani trochę przesadzona. Jest ona prawdziwa w dwójnasób z uwagi na to,
że zawartość magnezu w naszym pożywieniu znacznie spadła wskutek stosowania nieorganicznych nawozów dających nadmiar wapnia, oraz dlatego, że medycyna przesadza
w podkreślaniu naszych potrzeb, jeśli chodzi o wapń i faszeruje nas nim kosztem magnezu.

Mimo iż wapń i magnez działają w organizmie razem, ich wpływ na nasz metabolizm jest odwrotny. Wynika to głównie z mechanizmu działania gruczołów przytarczycy, które starają się utrzymać we krwi połączony produkt wapnia i magnezu na stałym i zrównoważonym poziomie w stosunku do fosforu. Kiedy poziom magnezu spada, wówczas w celu przywrócenia równowagi wzrasta poziom wapnia. Skąd bierze się ta dodatkowa ilość wapnia? Oczywiście, z kości i zębów!
Ten problem pogłębia się, kiedy gruczoły przytarczycy są chronicznie nadmiernie pobudzane, zazwyczaj przy niedoczynności tarczycy. To bardzo pospolita sytuacja przy obecności kandydozy (zakażenia drożdżakowego), plomb z amalgamatu rtęci i wypełnień kanałów zębowych – wszystkie te czynniki zdają się inhibitować działanie tarczycy i nadmiernie pobudzać gruczoły przytarczycy.
Jak organizm reaguje na nadmiar wapnia we krwi? Odkłada go w tkankach, głównie tam gdzie występuje chroniczny stan zapalny, co prowadzi na przykład do zwapnienia stawów takiego jak
w artretyzmie, do zwapnienia jajników i innych gruczołów, a w konsekwencji do zmniejszenia produkcji hormonów. Zwapnienie nerek prowadzi do konieczności wykonywania dializy, zaś zwapnienie tkanki piersiowej, szczególnie przewodów mlecznych, często bywa leczone przy pomocy niepotrzebnej mastektomii oraz innych inwazyjnych zabiegów.


Magnez dla zdrowych kości i zębów
Władze medyczne utrzymują, że powszechnemu występowaniu osteoporozy i próchnicy zębów w zachodnich krajach można zapobiec poprzez spożywanie dużych ilości wapnia. Okazuje się jednak, czego dowodzą opublikowane badania, że prawdziwy jest proces odwrotny. W populacjach Azji i Afryki, gdzie spożywa się niewiele wapnia, około 300 miligramów dziennie, osteoporoza występuje bardzo rzadko. W Afryce u kobiet z grupy plemion Bantu, które spożywają dziennie od 200 do 350 mg wapnia, występuje najmniejsza liczba przypadków osteoporozy. W krajach zachodnich przy dużym spożyciu produktów mlecznych średnie spożycie wapnia dochodzi do 1000 mg. Im wyższe spożycie wapnia, szczególnie pod postacią produktów mlecznych (z wyjątkiem masła), tym częstsze występowanie osteoporozy.
Poziomy magnezu i fosforu są utrzymywane w oscylującej równowadze przez hormony wytwarzane przez gruczoły przytarczycy. Jeśli rośnie poziom wapnia, maleje poziom magnezu i vice versa. Przy niewielkim przyswajaniu magnezu, wapń z kości przechodzi do tkanek, podczas gdy wysokie przyswajanie magnezu powoduje przejście wapnia z tkanek do kości. Wysokie przyswajanie fosforu, bez przyswajania wapnia lub magnezu, powoduje wypłukiwanie wapnia z kości i wydalanie go z organizmu razem z moczem. Wysokie przyswajanie fosforu razem z przyswajaniem wapnia i magnezu prowadzi do mineralizacji kości.

Uzyskiwany poprzez odparowywanie wody morskiej chlorek magnezu jest bardzo cennym związkiem chemicznym, który wspomaga zdrowie, zwiększa witalność, zwalcza skutki procesu starzenia, a także leczy liczne choroby i infekcje.
Dr Lewis B. Burnett, chirurg ortopeda, praktykował w dwóch okręgach USA, w których występowały bardzo różne poziomy soli mineralnych w wodzie i w glebie. W okręgu Dallas w Teksasie, przy dużym stężeniu wapnia i niskim magnezu w wodzie, osteoporoza i pęknięcia biodra były bardzo częste, podczas gdy w okręgu Hereford w Teksasie, przy wysokim poziomie magnezu i niskim wapnia, przypadków takich prawie w ogóle nie było. W okręgu Dallas zawartość magnezu w kościach wynosiła 0,5 procent, natomiast w Hereford 1,76 procent. W innym układzie porównań zawartość magnezu w kościach osób cierpiących na osteoporozę wynosiła 0,62 procent, natomiast u zdrowych - 1,26 procent. Tak samo jest w przypadku zębów. Badania przeprowadzone w Nowej Zelandii wykazały, że odporne na próchnicę zęby miały średnio dwa razy więcej magnezu niż zęby podatne na nią. Podaje się, że średnie stężenie fosforanu magnezu w kościach wynosi około 1, w zębach 1,5, w kłach słonia 2, a w zębach zwierząt mięsożernych, które miażdżą kości – aż 5 procent. W kontekście wytrzymałości kości i zębów wapń należy traktować jak kredę, a magnez jak superklej. Magnezowy superklej wiąże i przekształca kredę w doskonałe kości i zęby.
Pewna pacjentka oznajmiła Walterowi Lastowi: „W piątek po południu zadzwoniła moja lekarka
w sprawie badania gęstości moich kości i chciała dowiedzieć się, co robiłam przez ostatnie dwa lata. Zapytałam, do czego jej to potrzebne. Powiedziała, że po porównaniu badań z roku 2005 i 2006
z badaniem z roku 2008 okazało się, że ich stan poprawił się. Nie mogła w to uwierzyć i oświadczyła,
że normalnie ktoś, kto ma osteoporozę, już z niej nie wychodzi". Lekarka przyznała w ten sposób,
że wie, iż sposób leczenia przy pomocy wysokich uzupełniających dawek wapnia nie pomaga, a mimo to zastosowała go. Pacjentka sama zmieniła kurację, obniżając dawki wapnia i zwiększając dawki magnezu (w połączeniu z borem).


Absorbowanie magnezu i dawkowanie
Rozwiązaniem tego problemu jest obniżenie poziomu wapnia we krwi przy pomocy wysokiego poboru magnezu. Jednak wszelkie nadmiary magnezu są szybko wydalane z moczem. Tak więc, aby utrzymać wapń w kościach i zębach, a nie w stawach i tkankach miękkich, potrzeba stałych dostaw magnezu.
Tradycyjnie magnez w naszej diecie pojawia się w formie jonowej i zostaje zmieniony w żołądku
w chlorek magnezu, albo łączy się z proteinami, szczególnie z chlorofilem, po czym zostaje rozłożony
i przybiera zdolne o absorpcji postacie chlorku magnezu lub magnezu chaletowanego. Tak więc, do jego uzupełniania możemy użyć bezpośrednio chlorku magnezu zamiast tlenku lub wodorotlenku magnezu oraz innych form, które wymagają dodatkowo kwasu chlorowodorowego (solnego). Chlorek magnezu ma jeszcze jedną zaletę: dostarcza jonów magnezu i chloru, które są potrzebne do stymulowania aktywności enzymów trawiennych i wytwarzania kwasu solnego w żołądku. Gorzka sól (siarczan magnezu), znana również jako epsomit, jest źle przyswajana i dlatego przyciąga wodę w okrężnicy
i działa jako środek przeczyszczający.

Kiedy owoce i warzywa są hodowane na glebie bogatej w sole mineralne, wówczas zawierają dużą ilość soli mineralnych, w tym magnezu.
Magnez jest absorbowany przez organizm głównie z jelita krętego stanowiącego zakończenie jelita cienkiego. Kiedy spożywamy RDI (Recommended Dietary Intake - zalecana dzienna dawka) magnezu, która wynosi średnio od 360 do 410 mg, absorbujemy około 50 procent magnezu, ale kiedy spożywamy niższe od optymalnych ilości, możemy absorbować aż 75 procent. Absorpcja spada gwałtownie przy jednorazowym spożyciu ponad 200 mg, stąd ważne jest, aby spożywać magnez w mniejszych dawkach przez cały dzień.

Chlorek magnezu można dodawać do pokarmów lub napojów, takich jak sok, głównie po to, aby zneutralizować jego słono-gorzki smak. Osobiście mieszam go z sokiem, jednorazowo ćwierć łyżeczki do herbaty, ale jest to oczywiście sprawa indywidualnych preferencji. Można zacząć od kilku kropli dodanych do posiłku lub napoju, a potem powoli zwiększać dawkę do polowy łyżeczki do herbaty dwa razy dziennie, co daje 600 mg chlorku magnezu dziennie.
Kiedy zmagamy się z takimi stanami, jak stres, starzenie, próblemy naczyniowo-sercowe i oznaki zwapnienia, wielu lekarzy zaleca dawkę do 1000 mg dziennie. Absorbowanie magnezu w jelicie zmniejsza się wraz z wiekiem i pojawianiem się problemów żołądkowo-jelitowych, szczególnie przy dysbiozie wywołanej antybiotykami i innymi farmakologicznymi lekami. Nadmierne wydalanie magnezu
z moczem może również być skutkiem ubocznym niektórych farmaceutyków.

Wyniki badań opublikowanych w roku 2005 dowodzą, że dwie trzecie Amerykanów nie spożywa nawet najniższego poziomu RDI, zaś 19 procent przyjmuje mniej niż jej połowę. ''Mogą upłynąć aż trzy miesiące albo i więcej, zanim doustne uzupełnianie magnezu przywróci właściwy poziom magnezu wewnątrzkomórkowego, a według dr Normy She-aly może to zająć nawet rok."
Wszystkie wyżej wymienione problemy sprawiają, że bardziej atrakcyjne staje się przyswajanie (absorpcja) magnezu przez skórę, która omija układ trawienny oraz konieczność wykorzystywania kwasu chlorowodorowego (solnego) i dobrze funkcjonującego przewodu pokarmowego.
W suchej formie chlorek magnezu jest zwykle sprzedawany w postaci białych higroskopijnych płatków uwodnionych sześcioma molekularni wody (heksahydrat lub sześciowodzian) na każdy atom magnezu połączony z dwoma atomami chloru (MgCl,). To powinowactwo z wodą oznacza, że chlorku magnezu można używać w charakterze „magnezowej oliwy", którą można smarować skórę w ramach przezskórnej terapii magnezowej. Nie jest to prawdziwa oliwa, ale odczucie jest takie, jakby smarowało się skórę oliwą.
Tę procedurę opisał szczegółowo w swojej książce Transdermal Magnesium Therapy (Przezskórna terapia magnezem) Mark Sircus. Jako zdrowotny dodatek jest on bezpieczny w stosowaniu, zarówno wewnętrznym, jak i zewnętrznym. Jak podaje Sircus:
"Roztwór chlorku magnezu jest nie tylko nieszkodliwy dla tkanki, ale ma również duży wpływ na leukocytozę, dzięki czemu jest doskonałym środkiem do leczenia zewnętrznych ran"

Odmładzanie poprzez przyjmowanie większych ilości magnezu jest powolnym procesem, głównie dlatego, że ilość magnezu, jaką możemy przyjąć, jest ograniczona przez jego przeczyszczający charakter oraz konieczność zachowania równowagi z ilością przyjmowanego wapnia i fosforu.
Jest jeszcze jeden problem polegający na tym, że mięśnie spastyczne mają ubogą cyrkulację krwi
i limfy, co znacznie utrudnia przyjętemu doustnie magnezowi rozpuszczenie się i wymycie zwapnień tkanek i stawów. W leczeniu tych problemów należy więc stosować oliwę magnezową. Proces odmładzania można przyspieszyć zwiększając cyrkulację w permanentnie skurczonych mięśniach poprzez zastosowanie magnezowej oliwy do głębokiego masażu tkanek lub nacierania, albo stosując ją w postaci gorących okładów. Należy jednak zachować ostrożność w przypadku wrażliwej skóry, ponieważ oliwa magnezowa może przez pewien czas piec. W takim przypadku najlepiej jest ją rozcieńczyć do poziomu możliwego do zaakceptowania. Jeśli wciera się ją w formie mocno rozcieńczonej, zostaje powoli wchłonięta przez skórę, natomiast w przypadku formy skoncentrowanej na skórze pozostaje klejąca warstwa, która po pewnym czasie musi być starta lub zmyta bieżącą wodą. Mimo to, w przypadku wielu dolegliwości, takich jak artretyzm oraz inne formy zesztywnienia i bólu, dobrze jest posmarować nią okolice dotknięte chorobą i na noc owinąć czymś utrzymującym ciepło.


Przeciwbakteryjne działanie magnezu
Chlorek magnezu jest też silnym środkiem przeciwzapalnym. Tej własności nie posiadają żadne inne postacie magnezu. Pierwszym uczonym, który badał i promował antybiotyczne efekty magnezu, był francuski chirurg, profesor medycyny Pierre Delbet. Szukając w roku 1915 roztworu do przemywania ran żołnierzy, odkrył, że zwyczajowo stosowane antyseptyki w rzeczywistości niszczą tkanki i pogłębiają infekcje zamiast im zapobiegać. We wszystkich jego testach chlorek magnezu dawał najlepsze wyniki. Okazało się, że nie tylko jest on nieszkodliwy dla tkanek, ale też znacząco pobudza aktywność leukocytów i fagocytozę, a tym samym niszczenie chorobotwórczych mikrobów. Później profesor Delbet przeprowadził eksperymenty z wewnętrznym stosowaniem chlorku magnezu i ustalił, że ten związek silnie pobudza układ odpornościowy. W jego eksperymentach fagocytoza wzrosła o 333 procent. Oznacza to, że po przyjęciu chlorku magnezu, ta sama liczba białych krwinek niszczy ponad trzykrotnie więcej mikrobów niż bez niego.
Profesor Delbet ustalił, że chlorek magnezu jest skuteczny w leczeniu szeregu dolegliwości,
w tym choroby przewodu pokarmowego, takiej jak zapalenie okrężnicy i problemy
z woreczkiem żółciowym, choroby Parkinsona, trądziku, egzemy, łuszczycy, brodawek
i swędzenia skóry, impotencji, przerostu prostaty, problemów z mózgiem i krążeniem,
a także astmy, gorączki siennej, pokrzywki i reakcji anafilaktycznych. Dzięki niemu włosy
i paznokcie stają się mocniejsze i zdrowsze, a pacjentom przybywa energii.
Profesor Delbet odkrył ponadto, że chlorek magnezu bardzo dobrze zapobiega rakowi i leczy stany przedrakowe, takie jak leukoplakia (rogowacenie białe), hiperkeratoza (rogowacenie nadmierne)
i chroniczne zapalenie sutka. Badania epidemiologiczne potwierdziły, że w regionach o glebie bogatej
w magnez występuje mniej przypadków raka niż tam, gdzie jest go w glebie mało.

Profesor Delbet podawał rutynowo roztwór chlorku magnezu pacjentom z infekcjami oraz na kilka dni przed planowanym zabiegiem chirurgicznym. Był bardzo zdziwiony, kiedy wielu z nich doświadczało euforii i przypływów energii. Chlorek magnezu działa podobno w szczególny sposób na wirusa tężca i jego skutki w organizmie. Wygląda na to, że nawet chroni przed skutkami ukąszeń węży. Świnki morskie nie zdychały po iniekcji dawki jadu węża, która w normalnych warunkach jest zabójcza, a królik, któremu podano roztwór chlorku magnezu, przetrwał ukąszenie jadowitej żmii.
Inny francuski lekarz, dr A. Neveu, stosując chlorek magnezu, wyleczył w ciągu dwóch dni kilku pacjentów chorych na dyfteryt. Opublikował również wyniki leczenia przypadków choroby Heinego-Medina (polio), które zostały wyleczone w kilka dni, z tym, że leczenie rozpoczęto natychmiast lub
w ciągu niewielu miesięcy po rozpoczęciu postępowania paraliżu.
Dr Neveu ustalił, że chlorek magnezu jest skuteczny w leczeniu astmy, bronchitu, zapalenia płuc, rozedmy, zapalenia gardła, zapalenia migdałków, chrypki, pospolitego przeziębienia, grypy, krztuśca, odry, różyczki, świnki, szkarlatyny, zatrucia, nieżytu żołądka i jelit, czyraków, ropni, zastrzału, zakażonych ran i zapalenia szpiku.

W czasach bardziej współczesnych dr Raul Vergini i inni potwierdzili te wcześniejsze wyniki i do listy chorób i stanów poddających się działaniu chlorku magnezu dodali następne: ataki ostrej astmy, szok, tężec, opryszczka, półpasiec, ostre i przewlekłe zapalenie spojówek, zapalenie nerwu wzrokowego, choroby reumatyczne, wiele chorób alergicznych i zespół chronicznego zmęczenia. Odkryli również jego korzystny wpływ w leczeniu raka. We wszystkich przypadkach chlorek magnezu dawał znacznie lepsze wyniki niż inne związki magnezu.


Magnez na nerwy
Magnez wpływa uspokajająco na układ nerwowy i stąd często jest wykorzystywany jako środek nasenny. Może również być stosowany do uspokajania rozdrażnionych lub nadmiernie pobudzonych nerwów. Jest szczególnie pomocny w opanowywaniu ataków epileptycznych, konwulsji kobiet w ciąży i "drżenia" alkoholików. Poziom magnezu jest u alkoholików zazwyczaj niski, co pogarsza ich problemy ze zdrowiem. Kiedy poziom magnezu jest niski, nerwy tracą kontrolę nad aktywnością mięśni, oddychaniem i procesami mentalnymi. Nerwowe wyczerpanie, tiki i drgawki, dreszcze, podenerwowanie, nadwrażliwość, skurcze mięśni, niepokój, lęki, niezdecydowanie, dezorientacja
i arytmia serca - wszystkie one ustają pod wpływem wzrostu spożycia magnezu.
Pospolitym objawem niedoboru magnezu jest ostra reakcja mięśni na niespodziewany głośny dźwięk. Sen przy niedoborze magnezu jest niespokojny i zakłócany częstymi rozbudzeniami w nocy.

Jednak nie wszystkie postacie magnezu są tak samo efektywne. W badaniach obejmujących ponad 200 pacjentów dr W. Davis zastosował chlorek magnezu jako środek na bezsenność. Jak podaje, sen był indukowany natychmiastowo i był nie zakłócany - 99 procent pacjentów nie czuło po przebudzeniu jakiegokolwiek zmęczenia. Ponadto zniknęły występujące za dnia niepokój i napięcie. Stosując wysokie dawki uzupełniające magnezu, można przezwyciężyć wiele symptomów choroby Parkinsona, można zapobiec drżeniu i złagodzić sztywność.

Przy stanach przedrzucawkowych u kobiet w ciąży mogą wystąpić konwulsje, nudności, zawroty głowy
i migreny - stany te leczy się w szpitalach infuzjami magnezu. Ze względu na silny efekt relaksujący magnez nie tylko poprawia sen, ale łagodzi również migreny i bóle głowy. Nawet liczba samobójstw ma związek z niedoborem magnezu: im niższy poziom magnezu w glebie i wodzie w jakimś regionie, tym więcej notuje się tam przypadków samobójstw. Epilepsje występują przy szczególnie niskim poziomie magnezu we krwi, płynie rdzeniowym i mózgu, powodując nadpobudliwość pewnych regionów
w mózgu. Jest wiele doniesień o znacznym złagodzeniu lub ustąpieniu przypadków epilepsji dzięki uzupełnieniu magnezu. W próbie, którą objęto 30 epileptyków, podawanie dziennie 450 mg magnezu doprowadziło do opanowania ich ataków. W innych badaniach ustalono, że im niższy jest poziom magnezu we krwi, tym ostrzejsze są ataki epilepsji.
We wszystkich przypadkach chlorek magnezu dawał znacznie lepsze wyniki niż inne związki magnezu.
Magnez najlepiej oddziałuje w połączeniu z witaminą B6 i cynkiem. W odpowiednim stężeniu inhibituje konwulsje poprzez ograniczenie lub spowolnienie rozprzestrzeniania się wyładowania elektrycznego z wyizolowanej grupy komórek mózgowych na resztę mózgu. Nawet początkowy wybuch strzelających komórek nerwowych, który inicjuje atak epileptyczny, można wyhamować przy pomocy magnezu.

Magnez na odmłodzenie
Wapń i magnez mają odwrotny wpływ na organizm ludzki. Generalna zasada mówi, że im bardziej miękka jest konstrukcja naszego ciała, tym więcej potrzebujemy wapnia i im bardziej jest ono sztywne
i nieelastyczne, tym więcej magnezu, a mniej wapnia. Magnez jest zdolny do odwrócenia związanego z wiekiem zwyrodnieniowego zwapnienia struktur naszego organizmu i w ten sposób może przyczynić się do jego odmłodzenia. Walter Last przypisuje magnezowi nazwę „odmładzającego minerału".
Młode kobiety, dzieci i, co najistotniejsze, niemowlęta mają bardzo miękką konstrukcję ciała i gładką skórę przy niskim poziomie wapnia i wysokim magnezie w swoich organach i tkankach miękkich. Generalnie potrzebują oni dużych dawek wapnia. Taka jest biochemia młodości. Wraz z wiekiem stajemy się coraz sztywniejsi - najwyraźniej objawia się to u starszych mężczyzn i kobiet po menopauzie. Arterie twardnieją aż do stadium arteriosklerozy, układ kostny ulega zwapnieniu, co przy fuzji kręgów kręgosłupa i stawów powoduje sztywność, nerki i pozostałe organy ulegają coraz większemu zwapnieniu i stwardnieniu, tworzą się kamienie, wapnienie powoduje w oczach zaćmę, nawet skóra twardnieje, staje się sztywna i pomarszczona. W ten sposób wapń znalazł się w tej samej lidze co tlen i wolne rodniki, podczas gdy magnez działa wspólnie z wodorem i przeciwutleniaczami utrzymując elastyczność ciała.
Podczas gdy zwiększenie spożycia magnezu jest korzystne dla większości ludzi, osoby z niskim ciśnieniem krwi bardziej potrzebują wapnia. Normalne ciśnienie krwi wynosi 120/80 i im jest niższe, tym większe powinno być dzienne spożycie wapnia. Chociaż osoby z wysokim ciśnieniem krwi mogą odnosić korzyści ze spożywania dwukrotnie większej ilości magnezu niż wapnia, a osoby z niskim ciśnieniem krwi mogą spożywać dwa razy więcej wapnia niż magnezu, to jednak wszyscy oni powinni spożywać oba minerały w stosunkowo dużych ilościach. Osoby z niskim ciśnieniem krwi i inklinacjami do stanów zapalnych powinny również ograniczyć spożycie fosforu.
Pewien ginekolog donosi, że jednym z pierwszych organów ulegających zwapnieniu są jajniki, co prowadzi do przedmiesiączkowych napięć. Kiedy zaordynował swoim pacjentkom duże dawki magnezu, ich napięcia przedmiesiączkowe zniknęły i ich samopoczucie i wygląd znacznie się poprawiły. Większość z nich donosi, że zeszczuplały, zyskały na energii, czuły się mniej przygnębione, zaś seks sprawiał im znacznie większą przyjemność niż przedtem.
Dla mężczyzn magnez jest równie korzystny w przypadku problemów z przerostem gruczołu krokowego. Objawy ustępują zazwyczaj po pewnym okresie przyjmowania chlorku magnezu.


Inne korzyści dla zdrowia
Jak widzimy, magnez jest bardzo istotny dla normalnego funkcjonowania układu sercowo-naczyniowego i nerwowego, a także w ponad 300 reakcjach enzymatycznych oraz w wytwarzaniu energii. Mark Sircus stwierdza:
"Magnez jest najważniejszym minerałem utrzymującym właściwą równowagę elektryczną
i umożliwiającym niezakłócony metabolizm w komórkach. Magnez jest drugim wśród najczęściej występujących w komórkach i czwartym wśród najobficiej występujących w organizmie kationów (jonów dodatnich). Jest wewnątrzkomórkowym modulatorem aktywności elektrycznej komórki. Jego niedobór
w organizmie oznacza katastrofę dla życia komórki, ale ten fakt nie jest powszechnie znany."
Czyż to nie na poziomie komórkowym zaczyna się zdrowie i choroba? Sircus powiada także, że „bez magnezu nie ma energii i nie ma ruchu, nic ma w ogóle życia".

Lista korzyści dla zdrowia, jakie daje magnez różnym układom organizmu, w tym układowi sercowo-naczyniowemu i nerwowemu (o czym już wspominałam), oraz układowi trawiennemu, oddechowemu, wydalniczemu, limfatycznemu, immunologicznemu, mięśniowo-szkieletowemu i rozrodczemu. Odgrywa także ważną rolę w procesie wytwarzania energii. Jest tam też mowa o dodatnim wpływie magnezu na metabolizm w zakresie kontroli wagi ciała, cukru i cholesterolu we krwi oraz stwierdzenie, że magnez jest konieczny proteinom do metabolizowania skrobi i tłuszczu i że spełnia ważną rolę w funkcjonowaniu wątroby, tarczycy i przytarczycy. Mówi się tam nawet o jego korzystnym wpływie na słuch, wzrok
i smak.

Zakres patologii wynikających z niedoboru magnezu jest wręcz oszałamiający: nadciśnienie oraz inne choroby sercowo-naczyniowe, uszkodzenia nerek i wątroby, migreny, stwardnienie rozsiane, jaskra, choroba Alzheimera, nawrotowe infekcje bakteryjne, zespół napięcia przedmiesiączkowego, niedobory wapnia i potasu, cukrzyca, kurcze, osłabienie mięśni, impotencja, agresja, włókniaki, utrata słuchu
i akumulacja żelaza. Zwiększone spożycie magnezu pomaga w zapobieganiu tworzenia się lub
w rozpuszczaniu kamieni nerkowych i kamieni woreczka żółciowego.
Uaktywnienie enzymów trawiennych i produkcji żółci oraz poprawa zdrowotności flory jelitowej to czynniki sprawiające, że magnez jest korzystny w normalizacji procesów trawiennych i zmniejszeniu dyskomfortu trawiennego, wzdęciach oraz w pozbyciu się odrażającego fetoru stolca. W rzeczywistości redukuje on wszystkie odrażające zapachy ciała, w tym pod pachami i ze stóp. Być może właśnie to jest przyczyną zmniejszenia zapachów ciała przez chlorofil, który zawiera duże ilości magnezu.

Kilka słów w sprawie zachowania umiaru... Osoby cierpiące na ostre problemy nerkowe (na przykład, jeśli ktoś musi poddawać się dializie z powodu ostrej niewydolności nerek) oraz miastenię (choroba Erba-Goldflama) powinny unikać uzupełniania magnezu. Zawsze należy udać się najpierw do lekarza
i sprawdzić stan swojego zdrowia. Należy też być bardzo ostrożnym w przypadku ostrych stanów nadnerczy i zbyt niskiego ciśnienia krwi. Zbyt dużo magnezu może osłabić mięśnie. Jeśli do tego dojdzie, należy przez jakiś czas spożywać więcej wapnia."

Barbara Bourke, Walter Last
ZDROWOTNE WŁASNOŚCI CHLORKU MAGNEZU
Nexus nr 63 (1/2009)Na górę
 Wyświetl profil  
 
 

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 21 cze 2011, 15:08 
Offline
VIP Member
Awatar

Rejestracja: 17 kwie 2009, 22:37
Posty: 10000
Lokalizacja: PLNa górę
   
 
 
Post: 10 sty 2012, 2:04 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 mar 2011, 0:45
Posty: 1103
Płeć: mężczyzna
Dziękuję Ci UlotneMysli1 za ten artykuł. Jest właśnie tym czego szukałem. Już wcześniej trafiłem na wzmianki dotyczące chlorku magnezu jednak nie znalazłem tak wyczerpujących danych.
Bez problemu kupiłem 1000 g chlorku magnezu aptecznego (chemicznie czysty). 1 kg kosztuje około 40 PLN.
Poszukuję jeszcze metody na chelatację glinu. Kwas alfa-liponowy skutecznie chelatuje metale ciężkie ale podobno nie usuwa glinu.
Analizując pozytywne efekty po zażywaniu chlorku magnezu, a szczególnie mam tu na myśli niesamowicie pozytywne działanie na układ nerwowy zastanawiam się czy chlorek magnezu nie pomaga w pozbyciu się glinu.
Jeszcze raz wielkie dzięki.

_________________
Dobrze się bawię.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 10 sty 2012, 11:06 
Witam :uśmiech:

Ulotne Myśli1 ja również bardzo Ci dziękuję za ten artykuł. Bardzo rzetelna i dobra praca :spoko:
Chciałam wypróbować działanie chlorku magnezu ponieważ mam wieloletnie problemy z krążeniem, stawami i częste kurcze.Przyjmuje magnez ale to niewiele mi pomaga. Niestety kiedy w aptece poprosiłam o chlorek, pani zrobiła na mnie wielkie oczy i zaczęła wypytywać na co mi to. Później zaczęła zachwalać inne preparaty magnezowe, a na sam koniec mi oświadczyła że w czystej postaci tego specyfiku sprzedać mi nie może :!: . Cóż pozostaje mi szukać dalej. Dobrą masz aptekę Bow1 :uśmiech:
Pozdrowienia dla Wszystkich Mruga


Ostatnio zmieniony 10 sty 2012, 14:33 przez Amitiel, łącznie zmieniany 1 raz


Na górę
   
 
 
Post: 10 sty 2012, 11:22 
Offline
Fellow Craft * 2nd Degree
Fellow Craft * 2nd Degree

Rejestracja: 24 cze 2011, 13:32
Posty: 13
Amitiel,

slow mag zawiera uwodniony chlorek magnezu:

http://www.chc.com.pl/files/sm.pdf

taniej byłoby oczywiście kupić samą substancję, nie w postaci tabletek. Slow mag ma niestety niezbyt ciekawe wypełniacze, m. in.polimer powidon:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Poliwinylopirolidon

Tak przy okazji, zawartość magnezu w niektórych produktach spożywczych (w 100g):

Pestki dyni 520 mg Fasola biała 170 mg
Fasola sucha 500 mg Czekolada gorzka 165 mg
Kakao 440 mg Orzechy włoskie 160 mg
Koper 370 mg Orzechy laskowe 140 mg
Natka pietruszki 290 mg Płatki owsiane 130 mg
Kasza jęczmienna 270 mg Groch 120 mg
Migdały 270 mg Suszone owoce róży 120 mg
Soja 250 mg Jabłka ze skórką 105 mg
Orzechy ziemne 240 mg Ser z mleka chudego 100 mg
Kasza gryczana prażona 220 mg Pieczywo razowe 80 mg
Kasza jaglana 220 mg Banan 60 mg

pozdrawiamNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 10 sty 2012, 15:00 
Offline
Master Mason * 3rd Degree
Master Mason * 3rd Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 wrz 2010, 21:29
Posty: 22
Lokalizacja: PL
Płeć: mężczyzna
Cześć
Bow1 mam pytanie w jakiej postaci kupiłeś chlorek magnezu ? Bezwodnego jak „Delbet” czy jego uwodnioną formę w postaci sześciowodnego chlorku magnezu.

1 gram (1000 mg) bezwodnego chlorku magnezu zawiera 255,3 mg jonów Mg2+.
1 gram sześciowodnego chlorku magnezu zawiera 119,6 mg jonów magnezu Mg2+, czyli
sześciowodnego potrzeba w przybliżeniu wziąć 2 razy więcej (dokładniej 2,13 razy) niż bezwodnego.

Przykładowe linki do produktu:

Uwodniony chlorek magnezu 300 i 900 gram

http://allegro.pl/chlorek-magnezu-6h20-pheur7-farmaceutyczny-300gram-i2015506924.html
http://allegro.pl/chlorek-magnezu-heksahydrat-spozywczy-e511-900gram-i2015507013.html

Delbet 33,3gram

http://www.doz.pl/apteka/p49084-Delbet_proszek_do_rozpuszczania_333_g

Pozdrawiam AkimotoNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 10 sty 2012, 18:20 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 mar 2011, 0:45
Posty: 1103
Płeć: mężczyzna
Ja mam chlorek magnezu sześciowodny czysty bez domieszek.
Nie polecam nikomu gotowych preparatów kupowanych w aptekach. Zawsze albo prawie zawsze stosowane są dodatki, które w efekcie mogą przynieść stratę zamiast korzyści.
Ja stosuję wyłącznie czyste preparaty wyjątkiem jest witamina D, której nie mogę zdobyć w postaci czystej więc kupuję już w kapsułkach po 5 000 IU.
Skoro można przyswajać chlorek magnezu przez skórę to ciekawe czy korzystnie byłoby dodawać do wanny po kilkanaście gramów. :)

_________________
Dobrze się bawię.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 10 sty 2012, 23:27 
Offline
Fellow Craft * 2nd Degree
Fellow Craft * 2nd Degree

Rejestracja: 24 cze 2011, 13:32
Posty: 13
Bow1, faktycznie, dodatek magnezu do kąpieli może być sposobem na uzupełnienie tego składnika w organizmie.

"Interesujące eksperymenty wykonano na Uniwersytecie Birmingham w Anglii. Wybrano zdrowych ochotników, którzy codziennie kąpali się w ciepłej wodzie z dodatkiem siarczanu magnezu. Sredni poziom magnezu w ich krwi przed kąpielami wynosił 105 ppm/ml, a po pierwszej kąpieli 114 ppm/ml. Kontynuacja kąpieli przez 7 dni spowodowała jego dalszy wzrost do 141 ppm/ml. Widać więc, że kąpiele w wodzie z dodatkiem soli magnezu powodują wzrost jego stężenia we krwi." (Iwona Wawer, Suplementy diety dla Ciebie).Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 16 lut 2012, 12:38 
Offline
Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree

Rejestracja: 04 lut 2012, 20:13
Posty: 143
Robiąc zakupy u Lmac z allegro trzeba bardzo uważać kupiłem 900gr chlorku magnezu w dniu 11 lutego 2012 pieniądze przelałem przelewem(płacę z allegro) zapłaciłem 9.9zł za przesyłkę dzisiaj wysłałem wiadomość do sprzedawcy(16 luty 2012) czy przesyłka została już wysłana okazało się,że została nadana zwykłym listem ekonomicznym i prawdopodobnie dotrze do mnie w następnym tygodniu :shock: mój błąd,że nie sprawdziłem jakoby cena 9.9zł była za zwykły list ekonomiczny ale w życiu bym nie przypuszczał,że ktoś 9.9zł bierze za list ekonomiczny nie polecony teraz to kij wie czy przesyłka dotrze bo taki list nawet sam listonosz może sobie wziąć wszak nie ma żadnego dowodu nadania SmutnyNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 21 lut 2012, 15:39 
Offline
Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 sie 2011, 10:16
Posty: 50
Lokalizacja: Bydgoszcz/Dublin
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pytanko:

"nazwa: chlorek magnezu sześciowodny

gatunek: czysty do analizy

wzór chemiczny: MgCl2"

Czy to jest jakość spożywcza??Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 21 lut 2012, 19:15 
Offline
Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sty 2012, 9:06
Posty: 137
Płeć: kobieta
Opis wygląda ok. a skąd wzięłaś? Ja wzięłam z tego linka powyżej, Lmac, co inkognito narzekał.
Zapłaciłam wczoraj, a dzisiaj przed południem był już kurier :)Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 21 lut 2012, 21:14 
Offline
Perfect Master * 5th Degree
Perfect Master * 5th Degree

Rejestracja: 02 gru 2010, 21:57
Posty: 42
Płeć: mężczyzna
A co powiecie o tym ?
http://erybka.pl/product-pol-1935-Fauna-Marin-Chlorek-magnezu-szesciowodny-1kg.htmlNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 22 lut 2012, 12:50 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 gru 2010, 10:50
Posty: 1901
Cytuj:
Witam Bow1 dałbyś jak możesz jakiś dobry sprawdzony namiar na Chlorek magnezu.Dzięki i pozdrawiam... :hejka:

_________________
Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 22 lut 2012, 13:54 
Offline
Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree

Rejestracja: 21 cze 2011, 5:16
Posty: 78
Płeć: kobieta
tigeroo9 pisze:
Cytuj:
Witam Bow1 dałbyś jak możesz jakiś dobry sprawdzony namiar na Chlorek magnezu.Dzięki i pozdrawiam... :hejka:


Też pięknie proszę :uśmiech:Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 22 lut 2012, 14:59 
Offline
Secret Master * 4th Degree
Secret Master * 4th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 lut 2012, 10:39
Posty: 31
Lokalizacja: .......
Płeć: kobieta
andrewawa pisze:Fauna Marin Chlorek magnezu sześciowodny 1kg

Doskonale czyste odczynniki do metody Ballinga, zapewniające szybkie rozpuszczanie i najwyższą jakość. To w pełni sprawdzone oraz określene przez wielu akwarystów najlepsze sole do akwarium morskiego. Dają pewność stałych parametrów rozrabianych z nich roztworów..
No wlasnie czy ten chlorek magnezu my tez mozemy spożywać :hmmm:Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 22 lut 2012, 19:58 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 mar 2011, 0:45
Posty: 1103
Płeć: mężczyzna
tigeroo9 pisze:
Witam Bow1 dałbyś jak możesz jakiś dobry sprawdzony namiar na Chlorek magnezu.Dzięki i pozdrawiam... :hejka:


http://allegro.pl/chlorek-magnezu-szesc ... 90734.html

Ten chlorek jest sprawdzony. Wcześniej sprzedający miał worki po 25 kg i wychodziło taniej ale teraz wymyślił po 900 g.
Produkowany w Czechach czystość farmaceutyczna.
Dzienna dawka to jedna plaska łyżeczka.

_________________
Dobrze się bawię.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 22 lut 2012, 23:53 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 gru 2010, 10:50
Posty: 1901
Bow1 pisze:
tigeroo9 pisze:
Witam Bow1 dałbyś jak możesz jakiś dobry sprawdzony namiar na Chlorek magnezu.Dzięki i pozdrawiam... :hejka:


http://allegro.pl/chlorek-magnezu-szesc ... 90734.html

Ten chlorek jest sprawdzony. Wcześniej sprzedający miał worki po 25 kg i wychodziło taniej ale teraz wymyślił po 900 g.
Produkowany w Czechach czystość farmaceutyczna.
Dzienna dawka to jedna plaska łyżeczka.


Dzięki Bow1 za informacje myślałem że chodzi o to ale nie byłem pewny,jeszcze raz dzięki :spoko: i Pozdrawiam..... :hejka:

_________________
Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 23 lut 2012, 22:16 
Offline
Entered Apprentice * 1st Degree
Entered Apprentice * 1st Degree

Rejestracja: 23 lut 2012, 21:43
Posty: 4
Płeć: mężczyzna
Żeby chlorek magnezu był do spożycia musi mieć czystość zgodną z dyrektywą unijną, oznaczenie spożywcze E511.

Tu jest jego sklep na allegro:
http://donsol-na-snieg-lod-i-gololedz.na.allegro.pl/
Poza 300 i 900 gram ma nadal worki po 25 kg. Prawie 3 stówy z przesyłką lecz wiadomo kilka razy taniej za kilogram.
http://allegro.pl/chlorek-magnezu-szesciowodny-100-spozywczy-e-511-i2095087802.html
Brałem 900 gram i dobrałem witaminę C.

A z tym kosztem przesyłki listowej pojemnika 900 gram to też mnie to zaciekawiło. Pisałem i odpisał, że w pojemniku waży ponad kilo, więc to już list gabarytowy do 2 kg, dochodzi VAT, koperta i folia bąbelkowa. Ma tą opcję, bo jest najtańsza, ale jej nie poleca, bo idzie długo i może zaginąć, a reklamować na poczcie się nie da. Poza tym nie wszyscy listonosze roznoszą listy gabarytowe, część z automatu wrzuca awiza.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 25 lut 2012, 11:06 
Offline
Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sty 2012, 9:06
Posty: 137
Płeć: kobieta
Nie wiem, jak dal Was, ale dla mnie 1 łyżeczka jest nie do wypicia na raz. Biorę 2 razy dziennie po pół łyżeczki w 3/4 szklanki wody, wtedy da radę przełknąć ten gorzki smak. Ewentualnie 2 x po pół łyżeczki raz za razem, ale chyba lepiej podzielić dawkę w czasie, tak mi się wydaje logiczne...Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 25 lut 2012, 11:27 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 mar 2011, 0:45
Posty: 1103
Płeć: mężczyzna
Supersmyczek pisze:
chyba lepiej podzielić dawkę w czasie, tak mi się wydaje logiczne...


Oczywiście, że lepiej podzielić wtedy wzrasta przyswajalność. Ja zresztą nie biorę tego codziennie staram się przyjmować 2-3 razy w tygodniu.
W przypadku gdy ktoś cierpi na niedobór magnezu to warto brać każdego dnia i jeszcze tą dawkę podzielić na 3 razy wtedy wzrośnie przyswajalność.
Ja np już nie mam objawów niedoboru magnezu (drgania powieki, skurcze itp) więc biorę tylko profilaktycznie.
Pozdrawiam

_________________
Dobrze się bawię.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 25 lut 2012, 11:31 
Offline
Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sty 2012, 9:06
Posty: 137
Płeć: kobieta
Ja nie mam skurczów, ale piję dużo kawy, więc też profilaktycznie. Po pierwszej dawce, tej łyżeczce nie do wypicia (błe), po jakiejś pół godzinie musiałam się położyć , bo mnie taka senność opadła, więc chyba się wchłonęło cosik.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 25 lut 2012, 14:07 
Offline
Entered Apprentice * 1st Degree
Entered Apprentice * 1st Degree

Rejestracja: 23 lut 2012, 21:43
Posty: 4
Płeć: mężczyzna
Cytuj:
Nie wiem, jak dal Was, ale dla mnie 1 łyżeczka jest nie do wypicia na raz.

Próbowałaś z sokiem, jeśli z cytryny nie lubisz to np. pomarańczowym?
Łagodzi goryczkę.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 25 lut 2012, 18:29 
Offline
Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sty 2012, 9:06
Posty: 137
Płeć: kobieta
Próbowałam z malinowym, nic to nie dało. Ale połowa dawki jest ok.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 30 maja 2012, 13:59 
Offline
Entered Apprentice * 1st Degree
Entered Apprentice * 1st Degree

Rejestracja: 30 maja 2012, 13:56
Posty: 1
moze odswieze temat- stosuje ktos chlorek magnezu w formie oliwy do wcierania w skore albo moczy sie w nim?Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 27 sty 2013, 22:01 
Offline
Entered Apprentice * 1st Degree
Entered Apprentice * 1st Degree

Rejestracja: 27 sty 2013, 21:55
Posty: 1
Płeć: kobieta
Mam silną hipomagnezemię przez uszkodzone kanaliki nerkowe i przyjmowałam - do momentu poznania DELBETU - kroplówki. Już miałam dość igieł i szpitali. Naprawdę mi ten okropny w smaku, ale do strawienia z sokiem malinowym, eliksir pomaga. Artykuł mnie wciągnął niesamowicie. Czytałam różne artykuły, słyszałam opinie o chlorku magnezu. Dużo medyków twierdzi, że jest ciężko przyswajalny. TO NIE JEST PRAWDA. Np. jeśli chodzi o mnie to zrobiłam sobie wiele badań, które tą starą teorię z książek medycznych obalają. Bardzo szybko przenika z krwiobiegu do mięśni. Moje cierpienie łagodzi. A mam straszne skurcze całego ciała i zawroty w głowie.
Nie piszę tego, żeby zareklamować ten środek. Jestem osobą nie sponsorowaną za to co piszę.
Naprawdę WSZYSTKIM polecam!
Ale od oliwy magnezowej niestety dostałam wysypki. Natomiast znajoma ją bardzo chwali.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 27 sty 2013, 22:22 
Offline
Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree

Rejestracja: 25 gru 2012, 16:37
Posty: 60
Płeć: mężczyzna
Najlepiej przswajalny magnez w postaci chlorku magnezu, ale nawet w tej formie bywa, że tylko w 50% procentach wchłania się z naszego przewodu pokarmowego, do tego jest niemiłosiernie gorzki. Mogą upłynąć aż trzy miesiące albo i więcej, zanim doustne uzupełnianie magnezu przywróci właściwy poziom magnezu wewnątrzkomórkowego.Najlepiej stosować chlorek magnezu do kąpieli! Powierzchnia absorpcji przez skórę jest ogromna, o wiele większa niż w przewodzie pokarmowym do tego nie powoduje zadnych uczulen i dziala natychmiastowoNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 11 sty 2014, 16:46 
Offline
Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree

Rejestracja: 01 sie 2013, 14:57
Posty: 135
Kupowałam Slow- Mag z B6 i sam. Brałam po 6 tabletek i nie dość, że miałam nadkwasotę, czego normalnie nie mam, to w ogole nie czułam się lepiej. Zaczęłam szukać jak to jest z tym chlorkiem i znalazłam wiele iformacji iż chlorek, węglan się bardzo słabo wchłania. Pisało, że to sole nieorganiczne. Mam też chlorek w postaci proszku CZD zakupiony przez znajomego, kąpałam się w nim, moczyłam stopy, zrobiłam dezodorant i również żadnej poprawy.

Kupiłam Asmag forte, taki sobie stary lek i muszę powiedzieć, że zdecydowanie zaczęłą się czuć lepiej.
Myślałam, że coś ze mną jest nie tak, skoro wzystkim pomaga a ja nie widzę poprawy. Zaczęłam szperać po internecie, mam dwie sprzeczne informacje, jedna, że najlepiej przyswajalną formą ( nie licząc chelatów) jet asparginian, potem cytrynian, mleczan itd. i druga, że najlepszą postacią jet chlorek.
Jednak jeśli ktoś jak ja nie będzie czuł poprawy niech spróbuje coś innego niż chlorek.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 19 cze 2014, 1:52 
Offline
Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 wrz 2013, 16:38
Posty: 64
Płeć: kobieta
Mam pytanie odnośnie kąpieli w chlorku magnezu, ile tego sypiecie? A co z dzieckiem lat 7, połowę porcji? Będę wdzięczna za pomoc :)Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 19 cze 2014, 13:31 
Offline
Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree

Rejestracja: 03 sty 2013, 21:32
Posty: 58
Płeć: kobieta
Ja nigdy nie mierzę ani nie ważę chlorku magnezu tylko sypie ręką tak ze 2 garście, nieraz daje dużą bryłę tego magnezu bo on się często zbryla, gdzieś czytałam, że daje się ok. 2 szklanek chlorku magnezu. Raz w tygodniu kąpię się z dodatkiem magnezu, wcześniej używałam chlorku magnezu, teraz siarczan magnezu, bo podobno jest lepszy dla skóry, ja nie widzę różnicy. Jeśli chodzi o dzieci to nie wiem, ale może najpierw spróbować dziecku moczyć nogi.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 22 cze 2014, 7:06 
Offline
Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2013, 17:28
Posty: 54
Płeć: kobieta
Lokalizacja: przyszłość
Stosuję oliwę magnezową (chlorek magnezu rozpuszczony w wodzie w stosunku 1:1) jako dezodorant. Działa świetnie, bo pot się wydziela, ale nie ma zapachu, co prawda nie jem mięsa co też może mieć wpływ na mniej śmierdzący pot. Zwykłe dezodoranty mają sole aluminium, chyba nie trzeba rozwijać na tym forum wątku aluminium.. te dezodoranty hamują wydzielanie potu co nie jest korzystne.
Oliwę magnezową lepiej nie stosować zaraz po goleniu, bo szczypie.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 15 maja 2015, 11:20 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree

Rejestracja: 11 lut 2015, 14:14
Posty: 1697
Płeć: mężczyzna
Bow1 pisze:
Poszukuję jeszcze metody na chelatację glinu.


Z tego co wiem najskuteczniejszym chelatorem aluminium ( w mózgu też) jest kwas jabłkowy, można go 'zbuforować' soda lub potasem jak kwas askorbinowy.

Cytuj:
Kompleksuje (chelatuje)wapń, miedź, magnez, mangan, cynk i in. Jabłczany metali są łatwiej przyswajalne przez organizm.

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&cad=rja&uact=8&ved=0CCcQFjAB&url=http%3A%2F%2Fwww.magicznyogrod.pl%2Findex.php%3Fpage%3Dshop.product_details%26flypage%3Dflypage.tpl%26category_id%3D172%26product_id%3D2403%26option%3Dcom_virtuemart%26Itemid%3D54&ei=vsZVVbX2OILzUtTzgKAJ&usg=AFQjCNGC_5JOUpUdHt_YYcLfN2y5rpvVcQ&sig2=SHA141S5Yl-EV_zbOStIVg

pozdrawiamNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 120 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów | Powered by phpBB © 2007 phpBB3 Group