Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 15 sie 2018, 8:48

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

Witam,

A teraz zmiana tematu na bardziej orientalny.

Być może już ktoś z Was miał okazję go obejrzeć. Ja natomiast miałem okazję zapoznać się z nim dopiero dzisiaj. Było na prawdę warto. Oczywiście jest tam nawet nasz polski wątek.

Chiny - Ekonomiczna Inwazja na Europe [Dokumentalny]
phpBB [video]

Pozdrawiam,
ZORRO

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 07 sty 2018, 20:44 
VIP Member
Awatar

Awatar użytkownika

alwaysinside pisze:
Ludność Chin generalnie jest pozytywnie nastawiona na swoją przyszłość. Tam ludzie między sobą nie rozmawiają non stop o polityce jak my tutaj. Tam prowadzi się realne zmiany a nie smaży non stop kiełbasę wyborczą.

Pytanie zasadnicze: czy obejrzałeś ze zrozumieniem załączony przeze mnie materiał? Jeżeli tak, to chyba powinieneś wyciągnąć właściwy wniosek dlaczego tam nie rozmawia się o polityce. Zmiany to oni wprowadzają, ale jakim kosztem? O tym dalej.

alwaysinside pisze:
Można mieć zastrzeżenia odnośnie cenzurowania np. internetu, ale należy pamiętać, że żyje tam 1,4 miliarda ludzi.

A co ma jedno do drugiego?

alwaysinside pisze:
Goście typu Tusk w Chińskim modelu zostałby albo wtrącony na długie dekady do więzienia, albo stracony. Europa i Stany Zjednoczone znane są z szerzenia wszelkiego rodzaju intryg i spisków, Chińczycy z pracy i nie ma co nad tym ubolewać że tamten model wygrywa z naszym.

No to drogi kolego, przejdź na chiński model pracy, gdzie będziesz musiał zasuwać, (o czym zresztą była mowa w tym filmie, widać, że go nawet nie obejrzałeś), gdzie liczy się przede wszystkim ilość, szybkość oraz wydajność, ale nie jakość. Oczywiście nie wspominając o niskich stawkach i warunkach bytowych w Chinach. To dlatego robotnicy w francuskiej fabryce traktorów przejętej przez Chińczyków strajkowali i z tego powodu protestowali dockerzy greccy w chińskiej cześć terminala w Pireusie. Nie wspominając już o tym, że w Polsce ci pracowici Chińczycy nie wywiązali się z kontraktu na budowę odcinka autostrady.

Pozdrawiam,
ZORRO

Awatar użytkownika

alwaysinside pisze:
Świat widziany z perspektywy pracownika mnie za bardzo nie interesuje, bo prowadzę własny biznes, więc sam dyktuje sobie warunki.

To gratuluję, że prowadzisz własny interes i jesteś sobie panem. Z drugiej zaś strony drażni mnie takie typowe egoistyczne nastawienie: "Byle mnie było dobrze i reszta mnie nie interesuje. Myślę tylko o własnym tyłku i czubku własnego nosa. Jeżeli coś mnie bezpośrednio nie dotyczy, to mam to w czterech literach."

alwaysinside pisze:
Fakty są jednak takie, że Chiny się rozwijają i kwestią czasu jest zanim trwale przegonią USA.

Czas pokaże.

alwaysinside pisze:
1,4 miliarda ludzi na utrzymaniu to jednak bardzo istotna kwestia. Zobacz na skalę biedy jaka jest u nas a polska to tylko +- 38 milionów ;)

Mnie chodziło oto, że wspomniałeś o tym w kontekście cenzury w internecie. A tak poza tym, to nikt tam nikogo nie utrzymuje, skoro ludzie muszą pracować, żeby zarobić na chleb.

Pozdrawiam,
ZORRO

Awatar użytkownika

@alwaysinside
To, co napisałeś nie ma związku z tematem. Mnie interesują Chiny, warunki pracy i rozwoju w tamtym regionie oraz ich ekspansja. Z tego co ja się orientuję, to istnieją tam duże kontrasty pomiędzy uprzemysłowionym i rozwiniętym wschodem, a rolniczą częścią zachodnią.

Jeżeli nie masz nic do dodania na ten temat, to nie pisz. Możesz jesteś po prostu jakiś mitomanem, który lubi sobie popisać i konfabulować. To jest moje ostatnie ostrzeżenie. Jeszcze jeden taki post nie na temat i zostanie on po prostu usunięty.

Pozdrawiam,
ZORRO

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Cytuj:
Podstawowe pytanie jakie należy sobie zadać jest takie, czy obecni niewolnicy, zwani pracownikami są nimi bo nie mieli innego wyjścia czy są nimi bo zawsze chcieli nimi być. Psychologowie biznesu, mówcy motywacyjni i ci, którzy prowadzili w życiu jakiś biznes, my wszyscy mówimy jednogłośnie - większość ludzi chce być biedna i być niewolnikami.

Najlepiej niech kazdy zostanie biznesmenem- tak jak ty, czyli człowiekiem sukcesu. A reszta niech umiera z głodu.

Nie każdy ma zmysł do prowadzenia biznesu, nie każdy ma możliwości by go zacząć, nie każdy chce, bo wie z jakimi problemami i wyrzeczeniami się to wiąże, szczególnie w tym kraju, który jest nastawiony na zabicie indywidualnej przedsiębiorczości by oczyścić pole dla wielkich korporacji.

Jak umożliwiono w PL wolny handel i nie zdążyli jeszcze wprowadzić setek bandyckich przepisów i morderczych podatków to tysiące ludzi otwierało na ulicach swoje stragany, najpierw skromnie na stolikach pod parasolem sprzedając owoce, a potem się rozbudowywali- uczestniczyłem za łebka w tym bo tak było w mojej rodzinie.

I co się stało z biegiem lat - z tymi ludźmi ? ich wina ze nie byli z czasem w stanie podołać konkurencji wielkich marketów i opodatkowaniu (z którego zagraniczne przedsiębiorstwa były zwalniane w dużym stopniu).

W tym co piszesz nie ma za grosz skromności czy zrozumienia sytuacji- oczywiście są tacy co się tylko do sprzątania ulic nadają- ale nawet oni powinni być wynagradzani za swoją pracę na tyle by spokojnie opłacić chociaż czynsz, jedzenie i inne podstawy egzystencji.

Jak chcesz więcej, to kształcisz się i zajmujesz bardziej odpowiedzialne i kreatywne stanowiska. Nie każdy musi i może być szefem choćby ze względu na różne typy osobowości, ktoś też tą pracę musi wykonać- no chyba ze nadejdzie całkowita automatyzacja, wtedy będzie ciekawie. Pozatym, jak mówiłem, nie każdy po skończonej pracy che myśleć o firmie, podatkach, zusach itd- chyba ze nie ma nic innego WAŻNEGO w życiu do roboty. Wielu ludzi kosztem swoich biznesów straciło wszystko inne, bo nie mieli czasu energii i sił dla bliskich. Oczywiście to ciebie pewnie nie dotyczy bo jesteś takim zaradnym biznesmenem- jeśli tak to gratulacje, jesteś jednym z nielicznych.

Być może twoi znajomi stwierdzili że im te 3tyś wystarczy by żyć szczęśliwie a tobie potrzeba aż 30 razy więcej by osiągnąć to samo....musisz być więc 30 razy wspanialszy.

Cytuj:
Być może to brzmi okrutnie i egoistyczne, ale niestety taką mamy rzeczywistość, której o zgroza nikt nie chce zmieniać.

Tak się chlubisz jakim to jesteś rekinem życiowym- niewiele to się rożni od mentalności wypasionych bankierów którzy też tak myślą. Przy czym oni sami też są niewolnikami -tylko własnej "wspaniałości" i ilości papieru toaletowego jaki mają na kontach. Tak, ludzie mają ogólnie mentalność niewolników, ale zdecydowanie nie dlatego bo nie każdy z nich chce założyć biznes. Cała obecna ekonomia jest patologiczna i masowe otwieranie biznesów tego nie zmieni. A jak dojdzie do krachu to tylko najsilniejsi przetrwają- oczywiście rozumiem że sobie dasz radę.

Jestem pewien że napiszesz jeszcze sporo ciekawych rzeczy na forum, nie krępuj się, zresztą mam wrażenie ze już tu kiedyś na forum pisałeś- no ale, może podobny model.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]