Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 19 sie 2018, 9:12

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4329 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 140, 141, 142, 143, 144, 145  Następna
Autor Wiadomość
Intimate Secretary * 6th Degree

Ja najpierw wrzucam wiórki i kryształy, a później zalewam. Ważne jest by po zalaniu cienkim patykiem obruszać zalane już wiórki żeby podochodziła wszedzie żywica.

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 20 sty 2016, 13:15 
VIP Member
Awatar

Znalazłem świetną stronę o orgonitach, chembusterach i energii orgonu.
link: http://www.orgonity.pl/

Na powyższej stronie znajduje się sklep z gotowymi wyrobami orgonitowymi m.in
-chembustery
-Piramidy orgonitowe w różnych wielkościach.
-wisiorki i amulety orgonitowe
-orgonity na komórkę
-półkule orgonitowe
-zestawy orgonitowe
-podstawki orgonitowe
-dekoracje orgonitowe
No i wiele jeszcze innych rzeczy.

Fellow Craft * 2nd Degree

Matrix możesz też zalewać warstwami, więcej zabawy ale ładniej wyglądają

Dwa ciekawe materiały

Piotr Ślusarczyk i Jan Taratajcio o orgonitach
phpBB [video]

Mentalne badanie orgonitów
phpBB [video]

Jest to nagranie dźwiękowe czterech sesji hipnotycznych przeprowadzonych przez Leszka z osobami, które miały za zadanie zbadanie dwóch widocznych tutaj orgonitów. Sesje przeprowadzone były przez Skype i żadna z medium nie wiedziała jakich przedmiotów te badania dotyczą.
Te dwa orgonity zostały wykonane przez Mariusza Pląska z intencją wykonania na nich różnych badań nad ich właściwościami i skutecznością działania.

Autor tych orgonitów zwraca również uwagę, że: „ważne jest by spirala SBB (Saint Buster Button) miała kierunek lewo-skrętny patrząc od środka, jeśli orgonit ma być wisiorkiem powinno być odwrotnie".

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Witam serdecznie :)

I. post na forum, jednak w konkretnym celu.

Otóż, mam pytanie do bardziej zaawansowanych konstruktorów CB i specjalistów z dziedziny Świętej Geometrii oraz proporcjach w Niej zawartych. Sprawa wygląda następująco - planuję budowę kolejnego już CB i moją uwagę przyciągnął projekt, który widziałem już dość dawno temu, chodzi mianowicie o Chembustera 13-rurowego, w którym zastosowano dynamikę kilku kształtów i proporcji Świętej Geometrii.
Wymiary nie zostały mi udostępnione przez autora ww. CB, ponieważ uznał to za swój autorski projekt - za co bardzo mu dziękuję, ponieważ nieco później poznałem sens takiego biegu wydarzeń - ja również miałem wykonać autorski projekt :)

Tak więc, założenie jest takie - pozostaje matryca owocu życia (13 okręgów rozłożonych na planie kwiatu życia), która będzie podstawą do ustawienia rurek miedzianych 32mm, zgodnie z zasadami budowy CB - każda rurka z zaprogramowanym (i energetyzowanym fioletowymi płytkami tesli/tachyonami) kryształem górskim ok. 7cm dł.

Wszystkie wymiary i proporcje rurek otrzymane w formie przekazu:

Długość rurek wychodzących z podstawy - 33cm

[Długości rurek będą teraz podawane jako wymiar całkowity, łącznie z 33cm z podstawy)

Wyjaśnienie - kształt ten ma oddawać dynamikę merkaby, z rdzeniem w wewnętrznej, najdłuższej rurce (o której zaraz) i stabilizować konstrukcję eteryczną oraz zbierać DOR z niższych wysokości atmosfery.
Długość rurek zewnętrznych (w sumie 6):
Pierwsze 3 tworzące trójkąt równoboczny - 112 cm (ponieważ dolny wierchołek merkaby ma posiadać dynamikę liczby wibracji bazowej 528 hz, w podwojonej wysokości żeby efektywniej zbierać DOR - tak więc, 105,6 cm+6,4 [w przypadku tej rurki, 6,4 cm to wysokość od wierchołka merkaby do centrum kuli wierchołka jej ramion skośnych, czyli poziomu rurek])
Pozostałe 3 rurki zewnętrzne tworzące trójkąt równoboczny - 118,4 cm (tak, żeby kształt centrów wierzchołków rurek tworzył idealną merkabę, jej górny wierzchołek wynika z proporcji tego kształtu, oba wierzchołki znajdują się w centrum rurki centralnej)

Pozostałe 7 rurek (każda innej długości) stworzą 'spiralę' wznoszącą się dookoła rurki centralnej, proporcje ich długości będą odwzorowywać skalę solfeggio i wibrację tych liczb. Tak więc po kolei długości rurek będą wyglądać następująco:

1. 118,8 cm
2. 125,1 cm
3. 158,4 cm
4. 191,7 cm
5. 222,3 cmały wolnostojące
6. 255,6 cm
7. 288,9 cm (centralna)

Podstawa Chembustera będzie wykonana z podsypek z kryształu górskiego (1kg), kwarcu różowego (1kg), awenturynu (400g), karneolu (400g), szungitu (1kg), naprzemiennie z wiórami brązu, miedzi i stali. Oczywiście, żywica poliestrowa jako łącznik. W przyszłości - Vajra do wzmocnienia sygnału i ewentualnie kryształy wolnostojące.

Chembuster ma mieć przede wszystkim funkcję harmonizującą pole morfogenetyczne i organizmy żyjące w ekosystemie znajdującym się w promieniu jego działania, również wzmacniającą i oczyszczającą częstotliwości bazowe (więc i czakry) , rozwijającą świadomość i zwiększającą przepływ bazowej energii miłości :)
Tak też będzie stosowany przy sterowaniu nim i w ten sposób chciałbym go zaprogramować.
Oczywiście usuwanie chemtrails będzie miłym skutkiem ubocznym, ale w tym celu zbudowałem innego CB, który działa w tej kwestii już od ok. roku.

Jestem oczywiście otwarty na jakiekolwiek sugestie i (konstruktywną) krytykę. Jeśli ktoś będzie chciał zbudować potem CB na bazie tego projektu - proszę bardzo, wszystko w imię wspólnego dobra :)

Pozdrawiam wszystkich

Master Mason * 3rd Degree
Master Mason * 3rd Degree
Awatar użytkownika

Anioł_Stróż pisze:
Znalazłem świetną stronę o orgonitach, chembusterach i energii orgonu.
link: http://www.orgonity.pl/

Na powyższej stronie znajduje się sklep z gotowymi wyrobami orgonitowymi m.in
-chembustery
-Piramidy orgonitowe w różnych wielkościach.
-wisiorki i amulety orgonitowe
-orgonity na komórkę
-półkule orgonitowe
-zestawy orgonitowe
-podstawki orgonitowe
-dekoracje orgonitowe
No i wiele jeszcze innych rzeczy.

Podałeś jeden sklepik, no może i ja dorzucę ciut (ta sama osoba) też handluje na allegro.
Sklepik internetowy z "gotowcami" i z minerałami,
Kupić nie kupić, pooglądać można.

http://orgonity.com.pl/

http://krysztalygorskie.pl/

Kupiłem 1 szt. na sprawdzenie (nie zrobię sobie sam dopóki nie będzie ciepło i nie będę mógł wyjść na balkon). A moje testery ( 2 koty ) zaraz zmieniły miejsce leżakowania i całe dnie przesypiają przy piramidce orgonitowej.

Witam serdecznie

Pytanko brzmi nastepująco:
Nie mogę wyjąć wiadra plastikowego po farbie z chembustera, czy to przypadkiem nie przeszkadza w pracy?

Jako że jestem nowym użytkownikiem zrobię na dniach zdjęcia swoich prac orgonowych, trochę się nazbierało ;)

-- 22 mar 2016, 18:42 --

Wstawiam zdjęcia o których pisałem.

2 chembki i piramidki chociaż nie wszystkie bo jeszcze pare stoi u kobiety :)

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Ostatnio zmieniony 22 mar 2016, 22:38 przez Windchimes, łącznie zmieniany 1 raz

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Windchimes->za-je-bio-za :okok:
Orgonity,tak na przykład są niezłymi straznikami wszelakich fal el-magn.,sprawdzone-odkształcają
MaksK,skubany-,wiedziałeś do czego mi posłużą,dzięki na wieki :uśmiech:

Wiem, że w pobliżu mnie znajdują się już źródła orgonu, ale po wystawieniu swoich rzeczy nie spodziewałem się takiego zwrotu akcji.
Zmiana warunków pogodowych następuje baaardzo szybko, odbywa się to między innymi w ten sposób, że 10 minut pada obfity deszcz z czarnych chmur a za nimi widać na kolejne 10 minut pięęękne błękitne niebo.
Helikoptery latają jak nakręcone, wyraźnie coś jest na rzeczy.
Oglądałem niedawno dosyć ciekawy dokument, większość tych chmur które wyglądają jak naturalne to nic innego jak sztuczny pył które tworzy pewne urządzenie wypuszczane z ziemi pod mega dużym ciśnieniem przy porywistym wietrze...
Szczerze powiedziawszy nie spodziewałem się czegoś takiego, zapewne jeszcze nie wiemy o wielu nieprzyjemnościach jakie nam fundują te sk...ny

Apeluje do wszystkich tych którzy posiadają już jedno działo, o zastanowienie się oczywiście nad budową jeszcze jednego.
Sam mam jeszcze w planach wybudować 2-3.

Gościu który jest odpowiedzialny za chemtrails, "oczywiście wiadome jest to, że jest tylko kukłą i stanowi twarz przed opinią publiczną" mówił, że opryski mają mieć koniec w 2025 roku, chodź mnie się wydaję, że po prostu tak nie będzie...

Także w miarę możliwości oczywiście zachęcam do stawiania 2 dział orgonowych :)

Pozdrawiam świadomość tego świata!!!

Dzięki wam bracia i siostry takim ludziom jak ja, udowadniacie, że jesteście fundamentem mojej nadziei i wiary...
Z czystego serducha...Dziękuję Wam ;))

-- 23 mar 2016, 21:10 --

slowik888 - porób zdjęcia przy budowie.

Też zamierzam kolejne działo zbudować duże z większą ilością rurek czyli po prostu mega konkretne!!!

-- 26 mar 2016, 11:31 --

Dzieki Dar66.

Może wrzucisz swoje rzeczy bo chyba nie wystawiałes ;)
chetnie popatrze.

Pozdrawiam

-- 26 mar 2016, 15:09 --

Ludziska żyjecie jeszcze tu na forum?

Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

Dawno mnie nie było tu. Witam.
Mam kilka uwag co do piramid orgonitowych. To zebrane moje doświadczenie z kilku lat.
Nie neguję ale to raczej apel do tych którzy przygodę z orgonitami zaczynają :)

http://magicstones.co/dlaczego-nie-tworze-egipskich-piramid-orgonitowych-n-26.html

Dlaczego nie tworzę "Egipskich" piramid Orgonitowych.

Piramida Orgonitowa , oparta na geometrii egipskiej, jest bodaj jednym z najsilniejszych kształtów orgonitu.

Wiele mam zapytań o piramidy, tak zresztą powszechne wśród orgonautów-twórców orgonitów. Niezaprzeczalne piękno piramidalnych orgonitów kusi oczy nabywców i pozwala na upust twórczej pasji twórców.
Jednak piramida Orgonitowa łączy w sobie dwie technologie. Po pierwsze to orgonit , Reich’owy harmonizer , piękną energię orgonu ( Chi, Prany) po drugie to niezwykle silne urządzenie radiestezyjne.

Obie te technologie egzystują w polu energii różnych wymiarów. Energia kształtu to energie bardziej fizyczne , bardziej zmierzalne a energia orgonu to energia życia mająca źródło w równoległym wymiarze , przenikającym się z naszym fizycznym światem. Umiejętne połączenie energii kształtu czy koloru (np. mandale, stożki, kule , spirale itp.) wspaniale uzupełnia działanie orgonitu, tworząc wartość dodaną samego orgonitu. Lecz nie zawsze taki mariaż jest wskazany.

Wielu pyta mnie o najsilniejszy orgonit, chcą mieć elektrownię, reaktor wręcz, swoiste forte ( jak w farmacji). W uzdrawianiu przestrzeni, moc orgonitu ma drugorzędne znaczenie. Liczy się przede wszystkim intuicja. Czasem orgonit z pozoru „słaby”, ubogi w składniki , może być wspaniałym narzędziem dla osoby ,która go nosi. Wszystko zależy od naszej intuicji, bramy do Akaszy. Wybieramy to co jest dla nas dobre. Wiem, ciężko jest obudzić uśpioną intuicję, ale bez niej żyjemy w fikcyjnym świecie naszych wyobrażeń o tymże świecie.
Tworzę oczywiście orgonity o "dużej sile rażenia", ale zawsze są bezpieczne dla użytkownika.

Piramidy orgonitowe są bodaj najbardziej energetycznymi i zarazem najbardziej kłopotliwymi w użytkowaniu orgonitami. W odróżnieniu od innych orgonitów wymagają precyzyjnego, wymagającego pewniej wiedzy radiestezyjnej, położenia.

Piramidy są śliczne , dlatego użytkownicy stawiają je na eksponowanym miejscu, najczęściej nie zawracając uwagi na kierunki świata , czy oddziaływanie południowej , emanującej ujemną zielenią ściany.

Taki orgonit ,miast pomagać może mieć zerowe bądź wręcz szkodliwe działanie. Zieleń ujemna , źródło DOR ( Deadly Orgone Radiation) będzie transformowana w POR ( Positive Orgone Radiation). Bilans w najlepszym przypadku zerowy.

DOR i POR to postać tej samej energii pranicznej i każda ma swoją rolę w przestrzeni , pod warunkiem pozostawania w równowadze. Piramida orgonitowa, która jest nieumiejętnie stosowana , taką równowagę będzie zaburzać.
Użytkowanie piramidy , czy to radiestezyjnej czy orgonitowej , wymaga od użytkownika wielkiej odpowiedzialności. Jednak nie jestem w stanie zweryfikować wiedzy osoby nabywającej orgonit. Dlatego nie tworzę egipskich piramid, bo nie mam pewności czy użytkownik będzie świadomie z niej korzystał.

Przyznam , popełniłem w swoim życiu kilka piramid egipskich , ale dla ludzi , których byłem pewniej że posłuchają moich przestróg. Te które czasem tworzę , mają celowo zmienione proporcje lub są ścięte właśnie po to by stwarzać kłopotów z ustawieniem .

Jednak nie mam zamiaru dyskredytować innych twórców. Każdy ,kto tworzy orgonit , robi to z potrzeby serca i , wierzę w to , z najlepszymi intencjami. Jednak zanim się zdecydujecie na piramidę to zastanówcie się czy naprawdę macie dla niej dobre miejsce. Jeżeli takie miejsce znajdziecie i prócz zachwytu nad niewątpliwym pięknem takiego orgonitu, użyjecie zdrowego rozsądku i intuicji, to zyskacie piękną energię i silę do życia.

O ile zrozumiałem, to najistotniejszą kwestią jest ustawienie piramidalnego orgonitu względem kierunków świata. Jeśli ten warunek zostanie spełniony można bez obaw użytkować taki orgonit. Mnie ciekawi kwestia giftowania takimi orgonitami.

W tym roku planuję mniejszą ilość orgonitów, ale za to dużo wiekszych. Waga każdego z nich będzie wynosiła ok 1.5kg. Będzie to moja własna koncepcja. W zamyśle orgonity te mają zostać pogrzebane :)

Nautic

W takim razie piramidy ustawiać krawędzią czy bokiem do stron świata?

Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Witam wszystkich nowych i starych forumowiczów,jestem pod wrażeniem waszego zaangażowania w temat .Ciesze się że dyskusja dalej się toczy.Cenne uwagi zapewne stanowią wartość samą w sobie.Zapewne będzie nas przybywać świadomych zagrożenia jakim jest Chemtrails i modyfikacja pogody.....Tak trzymajcie Orgonauci ,w wielkości siła do walki z tym syfem.... :hejka: :hejka: :hejka:

Windchimes pisze:
Witam serdecznie

Pytanko brzmi nastepująco:
Nie mogę wyjąć wiadra plastikowego po farbie z chembustera, czy to przypadkiem nie przeszkadza w pracy?

.

Jako praktyk uważam ze wiadro stabilizuje konstrukcję i w miarę upływu lat nie dopuści do rozczłonowania podstawy co sam przerabiałem.Weż tylko szlifierką kontową odetnij spód wiadra aby był lepszy kontakt z podłożem i tak wkop do ziemi na 1/3 głębokości.Tak jak u Ciebie powinieneś podstawę uziemić, aby odprowadzić zły orgon. Mam też małą uwagę, wylewajcie wodę z Chembusterów po silnych opadach i przepłukujcie kryształy czystą wodą.Do rurek też co jakiś czas zajrzyjcie celem przemycia. Sami zobaczycie ile syfu Tam się gromadzi.Zasilajcie je własną energią( pogadajcie z nimi),a będą wam czyściły i pięknie harmonizowały otoczenie...Pozdrawiam i powodzenia życzę.... :spoko: :spoko: :spoko:

-------------------------------
Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.

Kochani.
Zrobiłem test obeliska, rezultaty są meeega.
Pewnie wielu z Was się zastanawia dlaczego chembuster nie radzi sobie z rozlanymi smugami, zresztą mnie też to zastanawia, ale jakiś czas temu znalazłem na to sposób.

Testowałem 4 dni i niebo było ekstremalnie czyste.
Zdjęcia wrzucę później ;)

-- 08 kwie 2016, 9:57 --
cone cloudbuster
phpBB [video]

Wbite dwie rury ale jakie?
jedna miedziana a druga?

-- 08 kwie 2016, 17:51 --

Nie wiem jak to działa, aczkolwiek wydaje mi się, że ma to jakiś związek z promieniowaniem a raczej z odbijaniem załamanego światła z powrotem w niebo...

W każdym bądź razie sprawdzałem działanie tego i efekty są naprawdę imponujące.
Zachęcam do stworzenia czegoś takiego i umiejscowienia tego w mało otoczonym miejscu na ziemi aby nic nie zasłaniało odbijanego światła.

Pozdrawiam Was Kochani :)

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Hej Windchimes
Czyli miseczkę stawiasz na obracającej sie podstawce?
Załamania światła będą oczywiście większe.

Witam Cię Kasiu :)

Podstawkę stawiam w środku miski, tak jak widać na zdjęciu, no ale możesz próbować w zależności od Twoich potrzeb.
Jedno jest pewne, że sprawdza się genialnie.
Czysta i darmowa "energia" pochodząca z kryształu, który pracuję nawet w nocy :)
Efekt jest naprawdę miły dla oka.
W końcu idąc na spacerze z kobietą po mieście mam czyste sumienie i niebo hehe

Pozdrawiam!!!

Róbcie orgonity!

-- 17 kwie 2016, 22:47 --

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Powiedzcie jak to zrobić ... PLEASE!!!!!!!!!!!
Chemtrails Wolkenauflösemaschine Spazzanuvole Orgonit Orgone Chembuster
phpBB [video]

-- 19 kwie 2016, 14:57 --

Ktoś z was posiada wiedze jak wykonać generator?
mniej wiecej coś takiego
jupiter 2 orgone field generator
phpBB [video]

=
ale weź to poczytaj :hi hi:

A ja jako, że nie postawiłem CB, wykonałem doświadczenie polegające na wbiciu miedzianej rurki o średnicy ok. 15mm (nie mierzyłem, ale mogła tyle mieć) i długości ok 45cm bezpośrednio w glebę. W jeden z końców rurki osadzony w glebie włożyłem dwa kryształy, i nie zaślepiłem jej. Po 20 minutach miałem nad sobą "wypaloną" dziurę w chmurach.

Jutro spróbuje :)

-- 23 kwie 2016, 12:41 --

Jakieś wypieki na te lato się szykują? :)

Zabrałem się wczoraj za wylewanie babeczek. Robiłem to z nowej żywicy (różowej) i okazało się że dałem za mało utwardzacza. Narobił mi się tylko bigos, bo praktycznie rzecz biorąc tylko minimalnie mi żywica związała. Pouprzątałem te niedorobione babki, będę je zalewał ponownie w przyszłym tygodniu, kiedy się się zrobi troche cieplej. Raz, że dałem za mało utwardzacza, a dwa temperatura na dworze była za niska. W tym roku wiórki aluminiowe, które wykorzystuje do babeczek, są przeze mnie dokładnie wymyte. W poprzednim sezonie stosowałem wiórki nie obmywane. Znalazłem sposób na mycie tych wiór, polegający na wrzuceniu ich do poszwy na poduszkę. Znalazłem starą poszewkę, którą mogłem do tego celu wykorzystać, a że akurat miała zamek zamiast guzików to nadała się w sam raz. Pod koniec miesiąca wrzucę parę fotek pokazujących tegoroczne wypieki.

Entered Apprentice * 1st Degree

Nie mogę wyjąć żywicy epoksydowej z formy! Ratunku! Przeczytałam, między innymi na tym forum, że wystarczy formę nasmarować tłuszczem roślinnym lub wazeliną itp. i odlew łatwo wychodzi a tu lipa. Za chiny nie chcą mi wyjść orgonity :( Orgonity odlewałam w szklanych naczyniach i jednym stalowym. Da się jeszcze cos z tym zrobić? Około 12 godzin minęło od odlewania. To jest dokładnie ta żywica: http://allegro.pl/zywica-odlewnicza-kry ... 95145.html

Pozdrawiam wszystkich :)

Szklane formy spróbuj pouderzać o trawnik. Metalową formę o ile jest z cienkiej blachy możesz rękoma pougniatac na brzegach tak, by spróbować odkleić brzeg formy od zastygnietej żywicy. Inną metodą jest zamrożenie tych foremek i ewentualne oblanie wrzątkiem. Tyle, że przy takim zabiegu kiedy użyte zostało szkło jako forma, foremka może pęknąć. Jeżeli puści Tobie już góra orgonitu w tej szklanej formie, możesz ugniatać kciukami w kierunku tej szczeliny, tak by odkleic przeciwległą stronę.

Saper, dziękuję Ci za rady :) Stalowa blacha jest raczej nie do ugięcia. Jeśli nie uda mi się wyjąć orgonitu z formy stalowej (ładny stalowy stożek - taka nietypowa pokrywka od pojemnika na lód) to czy ten orgonit będzie w ogóle działał? Jeśli tak, to czy w przypadku szkła jest podobnie? Szklane formy ostatecznie mogę potłuc, tylko nie wiem czy wtedy nie za bardzo poturbuję orgonity :]

Generalnie, blacha jest złym pomysłem na formę. Robiąc orgonity w formie ze stali, trzeba umiejętnie dobrać ilość utwardzacza, blacha bardzo mocno się nagrzewa, tworzący się orgonit w takiej formie, osiąga bardzo wysokie temperatury, często pęka. Co się tyczy natomiast form szklanych, to ja form szklanych nie smaruje niczym. Po zalaniu żywicą bardzo dokładnie mieszam calość, tak żeby każdy wiórek został oblany żywicą. Co do działania orgonitu nie wyjętego z formy, owszem powinien działać. Często kiedy robię wypieki, mam "wypaloną" dziure nad sobą w chmurach. Zlatuje się ptactwo itp. Jedynie jego działanie może być słabsze.

Ostatnio zmieniony 18 maja 2016, 11:17 przez saper84, łącznie zmieniany 1 raz

saper84 pisze:
Generalnie, blacha jest złym pomysłem na formę. Robiąc orgonity w formie ze stali, trzeba umiejętnie dobrać ilość utwardzacza, blacha bardzo mocno się nagrzewa, tworzący się orgonit w takiej formie, osiąga bardzo wysokie temperatury, często pęka.

Dobrze wiedzieć

saper84 pisze:
Co się tyczy natomiast forem szklanych, to ja forem szklanych nie smaruje niczym. Po zalaniu żywicą bardzo dokładnie mieszam calość, tak żeby każdy wiórek został oblany żywicą.

Z tego co się dowiedziałam dzisiaj od sprzedawcy żywicy, to rzeczywiście tak może być, że łatwo odchodzi od formy gładkiej ale to w przypadku żywicy poliestrowej nie epoksydowej. I to też nie zawsze tak jest, więc lepiej używać jakiegoś smarowidła.

saper84 pisze:
Co do działania orgonitu nie wyjętego z formy, owszem powinien działać. Często kiedy robię wypieki, mam "wypaloną" dziure nad sobą w chmurach. Zlatuje się ptactwo itp. Jedynie jego działanie może być słabsze.

Fajnie :) Jeszcze raz dzięki za pomoc :)

Formy do muffinek są metalowe, ale posiadają dodatkowo powłokę, która to jak sądzę pogarsza przewodnictwo cieplne. W przypadku foremek metalowych nie posiadających żadnych powłok, jest problem z przegrzewaniem się żywicy. Mam trzy metalowe foremki w kształcie stożków, nie udało mi się jak dotąd wykonać jednego nie pękniętego orgonitu z tej formy. Pękały mi obrzeża wypieku, czyli te miejsca, gdzie jest stosunkowo mało żywicy, a jednocześnie wysoka temperatura. Sama foremka w środku na ściankach była frezowana, co tym bardziej mogło się przyczyniać do pękania obrzeży. Frezy te, w tym roku wyszlifowałem, i mam nadzieję że to pomoże. Od siebie mogę polecić formy silikonowe i szklane. Na biedę mogłyby być też foremki plastikowe, ale są w tym przypadku takie tworzywa, które są bardzo reaktywne. Efektem końcowym, może być stopiony z żywicą plastik, którego bardzo trudno później odkleić, a często jest to wręcz nie możliwe. Przetestowane przeze mnie opakowania platikowe stosunkowo dobre do zalewania żywicą, to opakowania po musztardach, jogurtach, kefirach, litrowe czy pół litrowe opakowania po olejach, kapuście kiszonej itp. Im twardszy i sztywniejszy plastik tym lepiej. Nie polecam wykorzystywać do zalewania opakowań stosowanych w przemyśle medycznym. Często jest to tworzywo które stapia się z żywicą.

Orgonitka ja też miałem problem z blachą. Musisz powkładać nożyk jak najgłebiej kilka razy i powinno odejsc.
Acz kolwiek mi odeszło ale piramidka pękła ponieważ jakiś metal sie skleił z formą metalową.
Ale działaj może sie nic nie stało.
Pozdro

Często tłukę szkło, leciutko młoteczkiem i wychodzi. Poliester jest lepszy i bardziej wdzięczniejszy w robieniu orgonitów. A jeżeli faktycznie wyjdzie coś popękanego to zawsze można porozbijać na mniejsze kawałki i ponownie wykorzystać do zalania.

Udało mi się wyjąć orgonit z formy stalowej !!! Hura! :D Uff, a już myślałam, że zostanie na amen uwięziony w tej pokrywce :D Najgorsze, że forma była nie moja tylko pożyczona samowolnie :P Na szczęście pokrywka w kształcie stożka nie uległa zniszczeniu, orgonit tylko na czubku trochę uszczerbiony. Co ciekawe na czubek dałam kulkę ametystu i ta kulka się uszczerbiła. Ten uszczerbek został w czubku stożka ale udało mi się go odkleić bez zarysowania metalu. Formy szklane musiałam zniszczyć ale to akurat nie duża strata. Żaden orgonit nie ucierpiał, nie licząc gorących i zimnych kąpieli na przemian :) Wkładałam je do gorącej wody (prawie wrzątek), później do zimnej. Albo do zamrażalnika i później do garnka z gorącą wodą. Ze szkłem poszło w miarę szybko, gorzej było ze stożkiem stalowym. Starałam się nie trzymać długo orgonitów w gorącej wodzie bo sprzedawca żywicy powiedział, że może zmętnieć. Na szczęście nie zmętniała. Ale zauważyłam ciekawą rzecz. Wczorajszej nocy po nieudanych próbach wyjęcia orgonitu naprzemiennymi kąpielami zimną i gorącą wodą, żywica popękała w kilku miejscach przy brzegach. Ale następnego dnia gdy w końcu udało mi się wyjąć orgonit po pęknięciach nie ma śladu... :) Opisuję tak dokładnie, bo może ktoś, kiedyś będzie miał podobny problem. Oczywiście jeśli chodzi o formy metalowe, bo ze szkłem to wiadomo co zrobić. Ale nie radzę tłuc młotkiem. Pierwszy orgonit tak potraktowałam i długo się z nim męczyłam (i jeszcze pokaleczylam się).

Saper - co do form blaszanych to z tego co czytałam, pęknięcia występują przy żywicy poliestrowej która ma spory skurcz po utwardzeniu. W przypadku odlewów z żywicy epoksydowych (minimalny skurcz) myślę, że formy metalowe jak najbardziej można używać.
A co myślisz o takich lejkach? Orientujesz się czy ten plastik jest ok? : http://allegro.pl/lejek-do-napelniania- ... 00456.html

Windchimes - to nie piramidka tylko stożek :) Noża nie dałoby rady włożyć. Nawet igłę ciężko byłoby wcisnąć. Żywica była tak zespolona z metalem, że najmniejszej szczelinki nie było. Jeśli masz fajną formę piramidkę to użyj do odlewów żywicy epoksydowej. Droższa jest niestety ale raczej nie pęka tak jak poliestrowa. Ta którą kupiłam jest zupełnie bezzapachowa. Nawet utwardzasz który według opisu miał mieć lekki zapach amoniaku, moim zdaniem jest bezzapachowy (no moze minimalnie ale to na prawdę minimalnie - a mam dobry węch)

Katarzyna - u mnie przy szklanych formach lepiej sprawdziła się różnica temperatur. Szkło ładnie pękło i łatwiej było je zdjąć z orgonitu niż w przypadku użycia młotka. Może to też zależy od grubości szkła. Moje było grube, masywne (pucharki do lodów).

Dzięki za rady :)

Żywicy epoksydowej jeszcze nie używałem. Zywicę kupuję jednorazowo w ilości 10-20 kg, i odlewam sporą ilość orgonitów. Stosuje oczywiście poliestrową, która jest tańsza. Przy takiej ilości jaką zamawiam, byłaby duża różnica w cenie. Z resztą nie widzę też potrzeby stosowania epoksydowej.

Lejki z tworzywa sztucznego są z tego co się orientuję ok. Na filmach prezentujących robienie orgonitów, często można zaobserwować, że wykorzystywane one są jako forma. Po zatkaniu otworu w lejku, taki lejek może spełnić swoje zadanie jako foremka.

Ostatnio zmieniony 18 maja 2016, 15:43 przez saper84, łącznie zmieniany 1 raz

Orgonity chciałam zrobić jak najszybciej (a zamawiałam żywicę gdy było jeszcze zimno) dlatego kupiłam dużo droższą żywicę epoksydową która nie śmierdzi i nie wydziela tyle trujących związków co poliestrowa. Z 840 g żywicy wyszły mi niecałe 4 orgonity po około 850 g. Niecałe, bo zabrakło mi żywicy, więc będę musiała dolać. Gdybym zalała formy do końca to wystarczyło by żywicy na 3 foremki po 410 ml. Następnym razem zamówię poliestrową :) No i lejki plastikowe bo jednak stożkowe orgonity chyba najbardziej mi się podobają.

Pozdrawiam :)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4329 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 140, 141, 142, 143, 144, 145  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]