Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 15 lip 2019, 23:42

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 343 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna
Autor Wiadomość
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Jak bardzo niezbędna jest chelatacja?
Postaram się odpowiedzieć na te pytanie.
Od lat dziecięcych narażeni jesteśmy na kontakt z metalami. Żyjemy w cywilizacji gdzie podstawowym surowcem są metale. Jedne z nich są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu inne natomiast niszczą nasze zdrowie.
Najniebezpieczniejsze z nich to uran, rtęć, arsen, ołów i aluminium.

Wydaje się, że nie jest łatwo zetknąć się i zatruć np. takim arsenem jeżeli tak uważasz to jesteś w wielkim błędzie.
Wulkany wyrzucają do atmosfery 17 000 ton rocznie, hutnictwo metali nieżelaznych 60 000 ton, spalanie paliw kopalnych 90 000 ton rocznie, produkcja przemysłowa 35 000 ton – czy nadal uważasz, że nie masz kontaktu z arsenem?

Związki rtęci są jeszcze bardziej powszechne, a rtęć metylowana stosowana jest jako konserwant w wyrobach medycznych nie wspominam już o tym, że wdychamy ją na co dzień gdyż paruje ona w temperaturze pokojowej. Rtęć nagromadziła się w glebie z której trafia do pokarmów jakie zjadamy.
O związkach rtęci stosowanych w medycynie możesz poczytać sobie w sieci.

Jeszcze gorsza sytuacja jest z uranem i ołowiem ale te informacje można znaleźć bez problemu, a ja chcę skupić się na bezpiecznym, tanim i dostępnym dla każdego sposobie pozbycia się toksyn w tym metali ciężkich z organizmu.

Tak jak wielu innych ja również zastanawiałem się co może być przyczyną chorób przewlekłych, co jest przyczyną starzenia się naszych ciał mimo, że wszystkie białka z jakich się one składają wymieniane są w 100% przez około 9 lat.
Do jakich wniosków doszedłem? No cóż, przyczyn jest wiele ale ta najważniejsza to nagromadzenie się toksyn.

Degeneracja mózgu spowodowana głównie rtęcią, nagromadzenie się metali ciężkich we wszystkich organach co skutkuje blokadą wielu funkcji w tym funkcji wydalania toksyn. W efekcie po przekroczeniu progowego poziomu pewne funkcje związane z regeneracją i wydalaniem przestają funkcjonować i degeneracja postępuje w tempie kwadratowym.
Aby zapobiec takiej sytuacji należy systematycznie pomagać naszemu organizmowi wydalić metale ciężkie.

Jest łącznie 3 chelaty stosowane na całym świecie są to DMSA, DMPS i oczywiście ALA (kwas alfa-liponowy). Ten ostatni jest najskuteczniejszym chelatem gdyż pokonuje barierę krew - mózg, a inne chelaty tego nie potrafią. Poza tym ALA jest najtańszy i łatwo dostępny w Polsce co najważniejsze jest to substancja naturalna produkowana w niewielkich ilościach przez nasz organizm.

Jak przeprowadzić chelatację?
Trzeba zaopatrzyć się w:
ALA,
wagę z dokładnością do jednego mg (dostępne na allegro po kilkadziesiąt zł),
witaminy z grupy B najlepsza jest kompletna mieszanka witamin z grupy B,
selen (obecny w drożdżach piwnych i orzechach brazylijskich),
cynk,
witaminę C,
potrzebny też będzie budzik lub telefon kom. z funkcją budzika.

Do niedawna brałem ALA do każdego posiłku po 600 mg i to był błąd. ALA po trafieniu do układu krwionośnego (tylko część gdyż większość zostaje wykorzystane przez wątrobę) „poszukuje” metali ciężkich aby z nimi reagować. W efekcie powstaje związek utworzony przez metal i ALA, a następnie związek ten trafia najczęściej do wątroby (tylko część do nerek i moczu) skąd wraz z żółcią do jelita i następnie na zewnątrz wraz ze stolcem.
Wszystko byłoby super gdyby nie to, że związek powstały w wyniku reakcji np. rtęci z ALA jest związkiem chemicznym nietrwałym i ulega rozpadowi już po 3 – 4 godzinach.
Kiedy przyjmowałem ALA co 8 godzin tylko niewielka część toksyn była wydalana, a ogromna większość dystrybuowana, a więc wracała do tkanek gdzie czyniła w dalszym ciągu spustoszenie.
Wniosek jest następujący - aby skutecznie usunąć toksyny należy dostarczać ALA znacznie częściej minimum co 3 godziny aby nie doprowadzić do redystrybucji toksyn.

W tym celu chelatację przeprowadzać należy w tzw. cyklach. Cykl nie powinien trwać mniej niż 63 godziny. W czasie cyklu bierze się ALA co 3 godziny również w porze nocnej.
W okresie chelatacji trzeba uzupełniać witaminy z grupy B, cynk, selen i MSM. Witamina C jest niezbędna aby nie doszło do zaparć w tym czasie. Zaparcie mogłoby spowodować redystrybucję toksyn zamiast ich wydalenie.
MSM i C są również niezbędne z innych powodów ale o tym w innym temacie.

Odstęp między cyklami powinien trwać minimum tyle ile trwał cykl ale może też wynosić 10 -11 dni. Ilość potrzebnych cykli jest bardzo indywidualna i zależy od wieku, problemów zdrowotnych, stylu życia, dotychczasowej diety, środowiska, narażenia na oddziaływanie toksyn itp.
Dla przykładu, dziecko z autyzmem najczęściej potrzebuje 10 do 12 miesięcy aby wystąpiła znacząca poprawa. Z reguły leczenie chorób tzw. autoimmunologicznych wymaga więcej czasu tzn. około 1 roku.

Jakie dawki ALA?
Trzeba rozpocząć chelatację od niewielkich dawek około 2mg/1 kg masy ciała. Czyli osoba o wadze 50 kg to 100 mg ALA jednorazowo.
W okresie chelatacji należy unikać pokarmów ciężkostrawnych, słodyczy, nadmiernej ilości słodkich owoców oraz glutenu. Zalecane jest spożywanie posiłków zawierających tłuszcze. Tłuszcze są niezbędne aby była wydzielana właściwa ilość żółci.
W okresie tym należy dużo pić, bardzo dużo pić i jest to bezwzględnie konieczne.

W pierwszej fazie oczyszczania często po początkowej poprawie następuje tzw. stall period czyli okres stagnacji. Podczas którego nie ma wyraźnej poprawy. Nie należy wówczas przerywać chelatacji (dotyczy to chorych przewlekle)
Podczas chelatacji dochodzi często do zaostrzenia objawów kandydozy ale jest to zjawisko przejściowe.

Jeszcze taki mały wtręt.
Weźmy dla przykładu chorobę Parkinsona otóż choroba ta nie dotyczy wyłącznie funkcji motorycznych jak większość niezorientowanych sądzi. Choroba ta również nie dotyczy tylko osób w podeszłym wieku, dotyka ludzi coraz młodszych, a ostatnimi czasy nawet kilkunastoletnie dzieci.
Chorzy często cierpią z powodu koszmarnego bólu. Ból ten jest trudny do opanowania, a leczenie jest wyłącznie objawowe. Zresztą skuteczne tylko w pierwszym okresie zwanym przez lekarzy „miesiącem miodowym”. Po tym okresie następuje faza choroby gdzie leczenie objawowe przynosi niewiele albo żadnej ulgi. Wtedy zaczyna się prawdziwe cierpienie.
Dlaczego do tej pory świat medyczny nie zainteresował się prawdziwym leczeniem czyli usunięciem przyczyny? Np. usunięciem metali ciężkich z obwodowego i centralnego układu nerwowego.
Może tu też chodzi tylko o biznes?
Może te kilkadziesiąt tysięcy operacji neurochirurgicznych rocznie i tony leków przeciwbólowych to niemała kasa?
A póki co chorych w Polsce jest ponad 80 000.

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 20 sty 2015, 0:10 
VIP Member
Awatar

Intimate Secretary * 6th Degree

Podam stronę dotyczącą chelatacji, jak ktoś będzie chciał się chelatować to też warto to poczytać
http://www.dzieci.org.pl/forum/chelatacja-wedlug-a-cutlera/chelatacja-protokol-cutlera/
mam pytanie co do MSM (siarka organiczna), ponieważ podobno przy chelatacji powinno się stosować dietę niskosiarkową, oczywiście nie u wszystkich, można o tym poczytać tutaj: http://www.dzieci.org.pl/forum/chelatacja-wedlug-a-cutlera/dieta-niskosiarkowa/. Chyba przy chelatacji też ważny jest sylimarol i karczochy aby sobie nie narobić problemów z wątrobą.
Sama o tym czytałam już dawno, ale się na to jeszcze nie zdecydowałam, ale może kiedyś do tego dojrzeje i też zastosuje.
Bow1 czy Ty zacząłeś już chelatacje, jak tak to pisz jakie widzisz u siebie efekty.

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

teresad pisze:
Chyba przy chelatacji też ważny jest sylimarol i karczochy aby sobie nie narobić problemów z wątrobą.

To jakieś brednie.
Właśnie chelatacja oczyszcza wątrobę więc jej pomaga i z pewnością nie robi kłopotów wątrobie.
teresad pisze:
Bow1 czy Ty zacząłeś już chelatacje, jak tak to pisz jakie widzisz u siebie efekty

Gdybym tego nie stosował to nie pisałbym o tym na zasadzie "bo słyszałem".
Ja to stosowałem i teraz przechodzę czwarty cykl. Podczas tego cyklu biorę co 3 godz 300 mg ALA. Stosuję więc nieco wyższe dawki niż zaleca A. Cutler ponieważ ważę 71 kg więc zgodnie z zaleceniem Cutlera powinienem brać około 150 mg. Czuję się doskonale i wyglądam znacznie lepiej niż przed kuracją. Rozmawiałem oraz korespondowałem co najmniej z kilkudziesięcioma osobami, które dzięki tej chelatacji pomogli sobie oraz innym. Niestety wszyscy oni mieszkają w USA.
Nie wiem skąd wzięłaś te informacje ale gdybyś chciała zagłębić się w ten temat to polecam następujące pozycje:

Deb, S. and Prasad, K.B. (1994) "The prevalence ofautistic disorder among children with a learning dis-ability."
Palmer, R.F., Blanchard, S., Stein, Z., Mandell, D. and Miller, C. (2006) "Environmental mercury release, special education rates, and autism disorder: an ecological study of Texas." Health & Place
Gillberg, C. (1980) "Maternal age and infantile autism." J. Autism Dev. Disord.
Hultman, C.M., Sparen, P. and Cnattingius, S. (2002) "Perinatal risk factors for infantile autism." Epidemi-ology
Stromland, K., Nordin, V., Miller, M., Akerstrom, B. and Gillberg, C. (1994) "Autism in thalidomide embryopathy: a population study." Dev. Med. Child Neurol.
Nanson, J.L. (1992) "Autism in fetal alcohol syndrome: a report of six cases." Alcohol Clin. Exp. Res.
Harris, S.R., MacKay, L.L. and Osborn, J.A. (1995) "Autistic behaviors in offspring ofmothers abusing alcohol and other drugs: a series of case reports." Alcohol Clin. Exp. Res.
Fombonne, E. (2002) "Is exposure to alcohol during pregnancy a risk factor for autism?"J. Autism Dev.
Davis, E., Fennoy, I., Laraque, D., Kanem, N., Brown, G. and Mitchell, J. (1992) "Autism and developmen-tal abnormalities in children with perinatal cocaine exposure." J. Natl. Med. Assoc.
Moore, S.J., Turnpenny, P., Quinn, A., Glover, S., Lloyd, D.J., Montgomery, T. etal. (2000) "A clinical study of 57 children with fetal anticonvulsant syndromes."J. Med. Genet.
Schneider, T. and Przewlocki, R. (2005) "Behavioral alterations in rats prenatally exposed to valproic acid: animal model of autism." Neuropsychopharmacology
Hightower, J.M. and Moore, D. (2003) "Mercury levels in high-end consumers of fish." Environ. Health Perspect.
Carlsen, E., Giwercman, A., Keiding N. andSkakkebaek, N.E. (1992) "Evidence for decreasingquality of semen during past 50 years." Brit. Med.J.
Swan, S.H., Elkin, E.P. and Fenster, L. (2000) "The question of declining sperm density revisited: an analysis of 101 studies published 1934-1996." Environ. Health Perspect.
Telisman, S., Cvitkovic, P., Jurasovic, J., Pizent, A., Gavella, M. and Rocic, B. (2000) "Semen quality and reproductive endocrine function in relation to biomarkers of lead, cadmium, zinc, and copper in men." Environ. Health Perspect. 108, 45-53.
Cohen, D.J., Johnson, W.T. and Caparulo, B.K. (1976) "Pica and elevated blood lead level in autistic and atypical children." Am.J. Dis. Child.
Cohen, D.J., Paul, R., Anderson, G.M. and Harcherik, D.F. (1982) "Blood lead in autistic children." Lancet
Shearer, T.R., Larson, K., Neuschwander, J. and Gedney, B. (1982) "Minerals in the hair and nutrient intake of autistic children." J. Autism Dev. Disord.
Bithoney, W.G. (1986) "Elevated lead levels in children with nonorganic failure to thrive." Pediatrics
Accardo, P., Whitman, B., Caul, J. and Rolfe, U. (1988) "Autism and plumbism. A possible association." Clin. Pediatr. (Phila.)
Shannon, M.W. and Graef, J.W. (1992) "Lead intoxication in infancy." Pediatrics
Shannon, M. and Graef, J.W. (1996) "Lead intoxication in children with pervasive developmental disor-ders."J Toxicol. Clin. Toxicol.
Eppright, T.D., Sanfacon, J.A. and Horwitz, E.A. (1996) "Attention deficit hyperactivity disorder, infantile autism, and elevated blood-lead: a possible relationship." MissouriMed.
Kumar, A., Dey, P.K., Singla, P.N., Ambasht, R.S. and Upadhyay, S.K. (1998) "Blood lead levels in
Weiss, B. (2002) "Sexually dimorphic nonreproductive behaviors as indicators of endocrine disruption." Environ. Health Perspect. 110, Suppl
Levy, C.J. (1988) "Agent Orange exposure and posttraumatic stress disorder." J. Nerv. Ment. Dis.
Food Standards Agency (2004) Fish Consumption, Benefits and Risks, Part 3. Online at: http://www .food.gov.uk/multimedia/pdfs/fishreport200403.pdf
Kainu, T., Gustafsson, J.A. and Pelto-Huikko, M. (1995) "The dioxin receptor and its nuclear translocator (Arnt) in the rat brain." Neuroreport
Hassoun, E.A., Al Ghafri, M. and Abushaban, A. (2003) "The role of antioxidant enzymes in TCDD-induced oxidative stress in various brain regions ofrats after subchronic exposure." FreeRadic. Biol.

Ważę tyle ile Ty Bow i się zastanawiam czy nie brać 300mg? Akurat takie tabletki kupiłem.

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Kolega, który waży 72 kg brał 300 mg co 3 godz. Pierwszy cykl przedłużył do 72 godz. Już tydzień po pierwszym cyklu ustabilizował sobie cukier, a po drugim poprawiła mu się cera oraz włosy. U niego wystąpiły niesamowite efekty myślę, że to zależy od wieku oraz stopnia zanieczyszczenia i uszkodzeń nim spowodowanych.
Ważne jest suplementowanie wit. z grupy B w tym niedoceniana B1.
Wracając do kolegi to miał glukozę na czczo 110 do 120, a już po pierwszym cyklu 78 do 86. Niesamowicie szybkie efekty.

Perfect Master * 5th Degree

A czy kamienie żółciowe w wątrobie nie będą przeszkadzać lub utrudniać takiego oczyszczania? Bo z tego co pisał Moritz mogą one zatrzymywać się w przewodzie żółciowym łączącym wątrobę z resztą jelit i przez to zmniejszać ilość wydzielanej żółci przez wątrobę.

A i czy można jako środek przeczyszczający użyć siarczanu magnezu lub preparatu Mag 07 (mieszanina siedmiu rodzajów magnezu, która uwalnia się w jelicie grubym rozrzedzając stolec. To chyba nazywało się tlenowe oczyszczanie jelita czy jakoś tak).

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

liver pisze:
A czy kamienie żółciowe w wątrobie nie będą przeszkadzać lub utrudniać takiego oczyszczania?

Absolutnie nie przeszkadzają przy okazji wątroba się oczyści po kilku cyklach. Jedynie nie można przeprowadzać chelatacji gdy ktoś ma plomby amalgamatowe.
liver pisze:
czy można jako środek przeczyszczający użyć siarczanu magnezu lub preparatu Mag 07

Można ale gdy ktoś nie posiada tego preparatu to może być witamina C, którą podczas chelatacji trzeba suplementować.

Na tej stronie są podane suplementy, przez twórce protokołu, które powinno się zażywać podczas chelatacji

http://www.livingnetwork.co.za/chelatio ... -protocol/

Jakie brać proporcje witamin B? Zwykły b-complex ma 40mg B3, a resztę po 5mg.

Jakie znaczenie w chelatacji ma ten MSM?

Provost and Judge * 7th Degree

MrRandom ja stosuje ten now foods b-50 dwie kapsułki dziennie.
Na iherb widzę, że są dwa rodzaje Alpha Lipoic Acid i R-Lipnic Acid, który jest droższy. Właśnie mam zamiar zamówić drugi raz paczkę z iherb.

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

MrRandom pisze:
Jakie brać proporcje witamin B? Zwykły b-complex ma 40mg B3, a resztę po 5mg.

Jakie znaczenie w chelatacji ma ten MSM?

Ja biorę 3xB-50 i dodatkowo B1 2x100mg.
MSM neutralizuje rtęć. Chodzi o to, że jeżeli ktoś ma dużo rtęci to MSM neutralizując ją opóźnia ewentualną redystrybucję orz zwiększa wydalanie.
mint pisze:
R-Lipnic Acid, który jest droższy. Właśnie mam zamiar zamówić drugi raz paczkę z iherb.

Tak R-Liponowy jest podobno w 100% przyswajalny. Rosjanie oraz amerykanie od dziesiątek lat stosują mieszankę czyli zwykły Liponowy i chelatacja mimo tego jest skuteczna. R - Liponowy może jest skuteczniejszy ale ja jeszcze nie testowałem.

Dzięki Bow1 Chyba sobie dokupie b1. Planuje chelatacje ALA. Cały czas leczę lekką łuszczycę Mruga

MSM czyli metylosulfonylometan?

Mysle, ze dobra opcja jest dorzucic jeszcze NAC. N acetylocysteina ma dzialanie silnie odtruwajace. Sam stosuje 2x 700-1000mg na dzien.

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Witam chciałbym zaczać chelatacje ponieważ mam problem mój układ trawieny praktycznie pracuje tak to odczuwam moge zjeśc przez cały dzien zupe po której mnie mdli i chce mi sie wymitować nie mam apetytu na nic,chorowałem na raka,do tego mam depresje,stany lękowe,byłem róznież uzależniony od róznych używek,jednym słowem dołozyłem tez troche do pieca mojemu zdrowiu,schudłem 27kg ważyłem 107 kg teraz ledwo ponad 80,chciałbym zacząc cheliatacje ale nie wiem jak mieszać tamte składniki w jakich proporcjach,mam wszystko do tego mam płyn lugola tzn składniki na ten płyn lecz nie wiem jak go przygotować,betaine,adepend po którym czuje sie jeszcze gorzej,witaminę D i reszte tych wyżej wymienionych składników.zaden lekarz nie jest w stanie mi pomoc gdzie ja już nie byłem,bola mnie całe bebechy zoładek,watroba,nerki,nad pecherzem musze sporbować tej chelatacji bo bralem ala 1200mg dzienie i tylko gorzej bolał mnie brzuch,proszę kogoś aby rozpisał mi te mieszanki ile z czym wymieszać i jak brać,bedę bardzo wdzieczny bo możliwe że to moja ostania szansa aby odzyskać zdrowie

Na początek poczytaj i na spokojnie zaplanuj chelatacje, możesz zacząć od diety nisko-tiolowej

http://www.dzieci.org.pl/forum/chelatac ... osiarkowa/

nie bierz Ala w jednej dawce !!! i to tak dużej, bo tylko sobie szkodzisz i to bardzo, jeżeli jesteś zatruty rtęcią to trzeba brać Ala co 3 godziny przez minimum 3 dni i parę dni przerwy, i następny cykl, oczywiście jeżeli nie masz plomb amalgamatowych, zresztą poczytaj to wszystkiego się dowiesz, tutaj po polsku dużo informacji

http://www.pdm.org.pl/index.php?option= ... &Itemid=78

http://www.dzieci.org.pl/forum/chelatac ... a-cutlera/

edit. w sumie wszystko jest w poprzednich postach, ale niech już zostanie.

http://www.livingnetwork.co.za/chelatio ... -protocol/

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Pietro super materiał zamieściłeś. Tego nie znałem: http://www.dzieci.org.pl/forum/chelatac ... osiarkowa/
Teraz rozumiem dlaczego po pewnym czasie stosowania superenzumów Now Foods czułem się źle. Z drugiej strony stosowanie suplementów siarkowych pogorszy samopoczucie ale przyspieszy pozbycie się rtęci.
Zanim napisałem o chelatacji to przeprowadziłem ją na sobie i rzeczywiście na początku czułem się nieco gorzej niż przed cyklem chelatacji. Suolementowałem MSM i jadłem dużo jajek, mąka gryczana a więc dieta wysokotiolowa. Jednak po drugim cyklu wróciło dobre samopoczucie i zniknęły objawy drożdżycy.
Może się mylę ale tiole mogą przyspieszać wydalanie rtęci w zamian jednak powodując pogorszenie samopoczucia i nasilając wzrost drożdży.
Siarka przecież neutralizuje wolną rtęć.
Temat nadal będę badał i oczywiście podzielę się wnioskami.
Polecam wszystkim zapoznanie się z materiałami jaki zamieścił Pietro. To naprawdę ciekawy i wiele wyjaśniający materiał.

Fragment ze stronki którą podał Pietro http://www.pdm.org.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=28:objawy-zatrucia-rtci&catid=7:zatrucie-metalami-cikimi&Itemid=78
Cytuj:
Pojawić się też mogą drżenia mięśni – drżenie powiek, słaba koordynacja warg i języka prowadząca do niewyraźnej mowy. Drżenia palców, powiek i ust zdarzają się w pierwszej kolejności. Drżenia dłoni powodują niemożność wykonania zadań wymagającej dobrej koordynacji – charakter pisma staje się niewyraźny, trudno jest narysować proste linie czy wykonać inne precyzyjne prace. Na koniec pojawiają się drżenia nóg, które zanikają w trakcie snu a są intensywne przy stresie. Są mniej regularne niż takie, które obserwuje się przy nadczynności tarczycy. Są to delikatne drżenia przerywane co parę minut gwałtowniejszymi ruchami. Zaczynają się od palców. Ostatecznie powodują problemy z poruszaniem się. Mogą też wystąpić napady padaczkowe.

To coś o mnie. Nigdy bym nie pomyślał że drżenie rąk może być spowodowane rtęcią. Jak byłem mały miałem plomby amalgamatowe a i kontakt z rozbitymi świetlówkami też był.

Będę musiał spróbować tej chelatacji.

Z tego co zrozumiałem tiole nie usuwają rtęci, karmią grzyba, chwytają rtęć , by zaraz ją puścić( mają w przeciwieństwie do chelatorów, tylko jedno wiązanie), czyli dochodzi do redystrybucji, co jest niewskazane u osób zatrutych. Wczoraj zażyłem suplement z chlorellą, po paru godzinach miałem zawroty głowy i ogólnie myślałem że zejdę, jeszcze tylko dwie plomby i zaczynam.

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Ja dzisiaj rano rozpocząłem kolejny cykl. Jak zwykle 300mg co 3 godziny. Tym razem bez MSM ale z dużą ilością C w sumie około 20-25g dziennie.
To piąty cykl chelatacyjny tym razem nie odczuwam absolutnie żadnych dolegliwości. Poprawa wzroku, poprawa nastroju, poprawa sprawności fizycznej i intelektualnej oraz wiele innych korzyści.

u mnie pierwszy cykl przebiegł podręcznikowo. W pierwszym dniu miałem tyle mocy że planowałem wyprawę na Marsa, a potem uczucie lekkiego kaca przez 2 dni. Kontakt z rzeczywistością znacznie się poprawił, a miewam z tym problemy (za młodu byłem autystycznym dzieckiem). Nie czuję się wiecznie zmęczony nawet po 6h snu, a borykam się z chronicznym zmęczeniem od zawsze.

Jedyne odstępstwo od schematu, to brak MSM. Brałem 400mg ALA przy 70kg wagi i uważam, że trochę za dużo. 200-300 to w sam raz.

3x na tak i kolejna runda :szampan:

Ja zaczynam od poniedziałku. Jak przeżyję to dam znać co i jak.

Ja zacznę chyba w piątek. Nie wiem tylko jaką dawkę ALA zamówić za dużo też nie waże. Pamiętam, że parę lat temu usuwałem plomba amalgamatową. Zrobiłem też sobie mieszankę to co Bow1 napisał: 1kg kwas askorbinowy, 1 kg MSM, 200 g cytrynianu magnezu, 400 g sproszkowanych jagód. Nie wiem dokładnie ile gram tej mieszanki brać?

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

mint pisze:
Nie wiem dokładnie ile gram tej mieszanki brać?

Do 4 łyżeczek dziennie.
Pierwsze chelatacje zaczynajcie od małych dawek i stopniowo zwiększajcie.
Ja od pierwszego cyklu stosowałem po 300mg i okazało się, że w moim wypadku nie były to zbyt duże dawki. Jeżeli ktoś ma jednak zgromadzone duże ilości metali ciężkich to może odczuwać pewien dyskomfort. Po kilku chelatacjach jednak to mija i jest super.
Można oczywiście zacząć od znacznie niższych dawek ale wtedy cały proces się wydłuży.
Kilka lat temu interesowałem się składem chemicznym mózgu. Spopieliłem w sumie kilkadziesiąt zwierzęcych mózgów. Oczywiście rtęć wyparowała ale znalazłem w nich ogromne ilości kadmu, ołowiu, innych metali ciężkich ale także, co ciekawe, stosunkowo dużo platynowców w tym platyna, pallad, rod i iryd. Było ich tak dużo, że prawdopodobnie byłoby opłacalne odzyskiwanie tych metali.
Oczywiście to się wyjaśni ale na tym etapie uważam, że główną przyczyną starzenia się oraz chorób jest kumulacja toksyn.

Czyli ALA na goły żołądek można brać? Z początku będę dawkować po 100mg takie zakupiłem zobaczymy reakcje. Przez te metale może mi tak włosy siwieją Mruga

Zacząłem wczoraj wieczorem, dawka 300mg co 3h. W nocy zaliczyłem taki ból głowy, że myślałem, że zejdę.
Miał ktoś takie problemy?

Nad ranem zmniejszyłem dawkę do 200mg, zobaczymy co dalej.

Na takiej dawce dziwię Ci się, że jeszcze żyjesz ;)

1 zasada - zaczynamy do małych dawek np. 10 mg przez kilka tygodni.
2 zasada - stopniowo zwiększamy dawki, a nie odwrotnie.

... itd.

Jak miałbym jechać na 10mg przez kilka tygodni budząc się w nocy co 3 godziny? :)

Możesz nie mieć wyboru. Chelatacja to powolny proces.
Jak to był Twój pierwszy cykl, to mogą być jeszcze gorsze nawet z dawką 200 mg.
Ale ale, nic tak nie uczy, jak doświadczenie na własnej skórze ;)

Po zmniejszeniu dawki na 200mg czuję się lekko struty ale generalnie do wytrzymania więc ciągnę 72h na tej dawce.

Gdybym miał parę tygodni jechać na niskiej dawce 24h na dobę to nie mógłbym funkcjonować w takim trybie snu.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 343 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]