Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 18 lis 2017, 4:18

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 343 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna
Autor Wiadomość
Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

dobry materiał,coś tu słabo używalny termin "k2",jak szczyt w Himalajach
Witamina K2 MK-7 - WARTO WIEDZIEĆ!
phpBB [video]

Cytuj:
Dr Kate Rheaume-Bleue - naturopatka mówi o tym, jak ważną rolę w organizmie pełni witamina K2. Tłumaczy paradoks wapnia oraz związek między witaminą K2 i D.

,
powiem Wam,ze można zwariować od tych witamin,terminologii pozyskiwania czy zapamiętywania tego wszystkiego,co,jak kiedy i ile
,z czym i jak,wariatkowo jakieś

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 07 lis 2016, 20:47 
VIP Member
Awatar

Intimate Secretary * 6th Degree

Odnośnie tego materiału powyżej
Bow1 pisze:
kilka słów na temat wapnia w tworach jakie nazywamy blaszką miażdżycową. Jak wiemy jednym z jej składników jest wapń.
Kiedyś podczas zabiegu usunięcia guza z głowy powstały otwór zatkano kawałkiem tkanki mięśniowej pobranej z uda. Zrobiono tak aby mózg i płyn mózgowy nie wyciekły do zatoki klinowej.
Tkanka mięśniowa "nie przyjęła się" i powstał rozległy stan zapalny obejmujący m.in. mózg i inne części głowy. Lekarz zaproponował antybiotyki, które jedynie pogorszyły mój stan. Wyleczyłem stan zapalny innymi metodami, a po kilku latach usunąłem sobie to coś co miało utrzymać mózg na miejscu. Spokojnie mózg nie wypłynął nosem :D
Ale teraz nie to jest moim celem.
Chodzi mi o to, że tkanka mięśniowa z uda, którą usunąłem pokryta była grubą warstwą wapnia. Organizm odizolował się od stanu zapalnego wapniem. Podobnie zdarzało się kiedy kobieta nosiła w ciele martwy płód albo częste zwapnienia w płucach.
Teraz wracamy do tętnic. W tętnicach zachodzi identyczne zjawisko. Tzn organizm izoluje obszar objęty stanem zapalnym właśnie wapniem. Z tego powodu w blaszce miażdżycowej znajduje się wapń. Nie jest on tam lokowany z powodu braku witaminy K2.
Nerki i ich zwapnienie spowodowane są stanami zapalnymi, a nie nadmiarem D3 czy niedoborem K2.

Knight of the East or Sword * 15th Degree

R4M30 pisze:
Teraz wracamy do tętnic. W tętnicach zachodzi identyczne zjawisko. Tzn [b]organizm izoluje obszar objęty stanem zapalnym właśnie wapniem. Z tego powodu w blaszce miażdżycowej znajduje się wapń. Nie jest on tam lokowany z powodu braku witaminy K2.
Nerki i ich zwapnienie spowodowane są stanami zapalnymi, a nie nadmiarem D3 czy niedoborem K2.[

Otóż to.
http://www.health-science-spirit.com/copper.html
http://www.health-science-spirit.com/alkalizing.htm

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Oskar pisze:
Kłóci się to jednak mocno z chelatacją metodą Cutlera, czyli małych dawkach co 3 godziny (ważę ok. 85 kg, czyli teoretycznie powinienem zacząć od dawki około 25mg-85mg i zwiększać o 25%.). Tylko czy takie dawki oprócz tego, że mogą wykończyć mój sen (a sypiam bardzo źle z przyczyn retorycznych), będą miały odzwierciedlenie terapeutyczne ?

Bow1 pisze:
Kolejna sprawa to witamina D3. Zaopatrz się w kaps po 10 000 IU i bierz tyle aby osiągnąć poziom około 85 - 100ng/ml.

Nie polecam tak wysokich dawek wit. D, bo można kiepsko spać - lepszy wydaje się poziom zbliżony do 50 ng/ml:

http://evenbetterchris.blogspot.com/201 ... sleep.html

W sumie logiczne - organizm myśli, że jest dużo słońca, więc można mniej spać. Wprawdzie raczej nie powoduje to większego zmęczenia w ciągu dnia (po tym można odróżnić nadmiar wit. D od innych przyczyn bezsenności), jednak wiadomo, że sen to regeneracja.

Jeśli ktoś z wysokim poziomem wit. D postanowi ją nagle odstawić, to uprzedzam, że może to zwalić z nóg (przynajmniej mnie zwaliło :) ). Ewentualnie można spróbować i w razie czego wziąć stosowną dawkę, bo energia i przytomność umysłu szybko wtedy wraca. W każdym razie lepsze jest raczej stopniowe zmniejszanie dawki.

Nie rozumiem tych, którzy mówią, że witamina D powoduje senność - badania mówią coś przeciwnego. No chyba, że zażywanie a potem odstawienie, to owszem.

Co do chelatacji, to czy nie szło by skombinować ALA o spowolnionym uwalnianiu, żeby łyknąć raz wieczorem i nie męczyć się z brakiem snu w nocy? Z drugiej strony, są opinie, że chelatowanie rtęci ALA jest niebezpieczne:
Cytuj:
Nie chelatujemy nic przy pomocy ALA przed kompletnym usunięciem rtęci z organizmu! Przy pomocy EDTA, tiosiarczanu sodu, liści kolendy, itd.
Robiono badania, które wykazały, że ALA powoduje powstanie w mózgu podobno niemożliwych potem do usunięcia związków rtęci. Chodzi wyłącznie o mózg.
Dlatego odradzam stosowanie ALA przed wykonaniem zwykłej chelatacji metali ciężkich.

Edit: zwykłą chelatację wspomagamy kapsułką NAC, zwykle ma 600 mg.

A poniżej tekst po angielsku, z którego ta informacja pochodzi. /blueray21

I joined an autistic forum where they used Andy Culter's method and none of the autistic are cured. One of the problems of Andy Culter's method is it causes mercury deposition on the brain whenever you take alpha lipoic acid. This makes the mercury deposition permanent. This fact is known in biochemistry and may cause permanent mercury poisoning if mercury is indeed deposited. The other thing is the chemical he used for chelation has a known side effect. EDTA has the least.

http://www.cheops4.org.pl/phpBB3/viewto ... 661#p32661

Zastanawiam się, czy ma sens łączenie chelatacji z zażywaniem wit. C, żeby nie doszło do redystrybucji, np. przy chlorelli zabrania się zażywania dużych dawek wit. C w odstępie mniejszym niż 3h, aczkolwiek mechanizm działania jest nieco inny:
http://www.pepsieliot.com/dlaczego-nie- ... itaminy-c/

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

user1 pisze:
np. przy chlorelli zabrania się zażywania dużych dawek wit. C w odstępie mniejszym niż 3h,

Ja w ogóle nie polecam spiruliny i chlorelli. Wbrew temu co się wszędzie w kółko powtarza, ach, ech to lepiej tego nie stosować. Mocno przereklamowane.

POdobnie jak olejek z oregano..

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Bow1 pisze:
user1 pisze:
np. przy chlorelli zabrania się zażywania dużych dawek wit. C w odstępie mniejszym niż 3h,

Ja w ogóle nie polecam spiruliny i chlorelli. Wbrew temu co się wszędzie w kółko powtarza, ach, ech to lepiej tego nie stosować. Mocno przereklamowane.

Cudów bym się nie spodziewał, ale dlaczego nie brać? Chlorella przynajmniej przewód pokarmowy oczyści z metali ciężkich, jest to raczej bezpieczne.

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Witam,

Od pewnego czasu nęka mnie pytanie natury technicznej. Mianowicie, chodzi o jakość dostępnego w sprzedaży ALA, a konkretnie jakość opakowań. Wersja w kapsułkach przeważnie zawiera różnego rodzaju substancje pomocnicze, których negatywny wpływ jest niestety bardzo odczuwalny dla wrażliwego organizmu. Jeśli chodzi natomiast o wersję "torebkową" martwi mnie możliwość reakcji substancji (w tym wypadku kwasu alfa liponowego) z aluminium, którym pokryte są ścianki torebki. Aluminium w środowisku kwasowym szczególnie mocno reaguje z substancjami i przenika do ich wnętrza. Nie posiadam ani wykształcenia chemicznego, ani wystarczającej wiedzy, aby stwierdzić czy tego typu opakowania stwarzają zagrożenie w kontekście możliwości kompleksacji aluminium z opakowania a przez to nieświadomego (i bardzo nieporządanego) przyjęcia łatwo dostępnego dla organizmu aluminium w postaci chelatu. Jeśli jest to możliwe, bardzo proszę o informację w tym zakresie.

Pozdrawiam

To nie jest amelinium, to folia metalizowana z atestem, nie ma obaw.
Podkowa takie stosuje..
ZAwsze można wysłać pytanie do dystrybutora.

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

user1 pisze:
ale dlaczego nie brać? Chlorella przynajmniej przewód pokarmowy oczyści z metali ciężkich, jest to raczej bezpieczne.

Spirulina jako suplement diety, jako dodatek do potraw.
:D W spirulinie:
Neurotoksyna beta-N-methylamino-L-alanine
Nieaktywna B12 która zaśmieca i kumulując się staje się toksyczna - cyjanokobalamina dla osób z nieaktywnym genem MTHFR jest zabójcza. Dla wegetarian również.
Kobieta w ciąży jedząca spirulinę naraża dziecko na hiperkalcemię
Często bywa zanieczyszczona neurotoksyną anatoxin-a
Uszkadza wątrobę z powodu dużej zawartości hepatotoksyn uszkadzających wątrobę
Katabolizm - powoduje rozpad mięśni co prowadzi do wielu poważnych powikłań.
Dodać coś jeszcze?
Mógłbym ale szkoda czasu.
Chlorella mniej zabójcza ale też do kitu.
Wszystko to tylko kasa, kasa i kasa. Tania produkcja na polach ryżowych więc gdzieś trzeba upchnąć a naiwni w Europie są bardzo liczni.
Wcześniej Chińczyki uprawiali te glony jedynie jako nawóz wzbogacający glebę w azot a teraz znaleźli lepsze przeznaczenie.
Nie dajcie się nabrać i innym powiedzcie.

Secret Master * 4th Degree
Secret Master * 4th Degree

Mam ALA w torebce i nabieralem metalowa lyzeczka. Duzy blad? Pakuje do kapsulek oczywiscie.

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Luiz Pauling pisze:
Mam ALA w torebce i nabieralem metalowa lyzeczka. Duzy blad? Pakuje do kapsulek oczywiscie.

Potrzeba dłuższego kontaktu. Dłuższy kontakt z aluminium to jest problem bo ALA to kwas więc jony glinu trafią do ALA.
Jeżeli łyżeczka nie jest aluminiowa to nie masz czym się przejmować.

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Co sądzicie o chelatacji CZYSTKIEM? Podobno bardzo skutecznie wyciąga metale ciężkie . Chciałbym suplementowac ALA ,ale boję się tej relokacji metali,może kilkumiesięczne terapia tym ziolkiem załatwi temat?

Nie kazde ziolo usuwa wszystkie metale ciezkie. Dlatego nalezy stosowac kilka rodzajow ziol, poniewaz np. kolendra usuwa jedne rodzaje metali, czystek drugi, chlorella znow inny, przede wszystkim rtec,bardzo dobry jest czosnek niedzwiedzi, a za chwile bedzie na niego czas. Czosnek niedzwiedzi oprocz tego ze wzmacnia nasz immusystem, dziala jak naturalny antybiotyk, to dzieki zawartym w nich siarczkow usuwa tez szeroka game metali ciezkich.

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Książka Ratujmy się - Elementarz Medycyny Ekologicznej, Krop Józef

http://chomikuj.pl/ekomed/Ratujmy_sie_E ... 077983.PDF
https://ufile.io/51f04
https://transfer.pcloud.com/download.ht ... XJIBluXCAy
https://mega.nz/#!glBHFQrb!B4EMDBNHEtef ... 7DT_4z9Txk
http://www.filedropper.com/ratujmysieel ... jkropjozef
http://www.filehosting.org/file/details ... _Jozef.PDF
http://ul.to/5zxofxgu
https://www.sendspace.com/file/urgptt
https://www.4shared.com/office/bXQ63Fla ... dycyn.html
http://www.mediafire.com/file/v2b2bio8o ... _Jozef.PDF

Fellow Craft * 2nd Degree
Fellow Craft * 2nd Degree
Awatar użytkownika

Wiele o tej książce dobrego słyszałem, ale z powodu wyczerpanego nakładu nie szło się z nią zapoznać.
WIELKIE DZIĘKI :)

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Witam. Zanim doczytałam do końca o chelatacji wzięłam jedną dawkę ALA 300 mg. Nie chce teraz chelatacji. Czy ta jedna dawka mogłam sobie jakoś zaszkodzić? Dopiero zaczynam suplementację Wit D3, wit c, K2 i gdzieś w tych wszystkich informacjach był też kwas ALA 3 razy dziennie. Teraz czytam że to źle. To jak? Zaszkodziła czy nie?

Jak piszesz to chyba nie.
ALA to naturalna substancja, bez paniki.

Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

greg2015 pisze:
Jak piszesz to chyba nie.

:D

Dokładnie. Przedawkowanie ALA przy organizmie zawalonym metalami to coś gorszego niż kac: fatalne samopoczucie, głowa ciężka, może nawet mocno boleć itd. W zasadzie ciężko to porównać do czegoś. Ale dość szybko przechodzi.
Meeegggiii, jeśli nie miałaś żadnego "zejścia" w ciągu 2-6 godzin od wzięcia ALA to luz. Mruga

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Spoko. Nie zeszłam. Raczej się obawiałam jakiejś redystrybucji i dłuższego dziwnego samopoczucia. Chociaż od wczoraj mnie mdli. Pewnie z nerwów. Dzięki za odpowiedź.

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Planuje właśnie moją pierwszą chelatację, w protokole Cutlera zaleca się odczekanie 3 miesięcy od ostatniej ekspozycji. Jest jakiś sposób żeby to przyspieszyć? Miesiąc i tydzień temu usuwałem 5 amalgamatów (swego czasu miałem 7) i teraz z niecierpliwością czekam żeby zacząć terapię. Nie wiem tylko czy ten długi okres od momentu ostatniej ekspozycji jest bardzo ważny i lepiej się go trzymać, czy tylko taki bardziej asekurancki i można go olać.

Cytuj:
Chlorella i kolendra:

Cytuj:
(…)
Let’s take Chlorella vulgaris as an example—when we tested this alone in pre-post provocation urine and feces tests using 3,000 mg daily, we found no difference between the pre- and post-tests. In other words, chlorella by itself was not eliminating any metals that could be detected by an ICP-MS at parts per billion levels of measurement.”

Dr. George Georgiou and the Russian government invested one million dollars in a double-blind, placebo-controlled trial with 350 people that has shown that when natural substances are combined, they work as effectively as synthetic chelators. After much experimentation Georgiou selected cilantro, chlorella and a chlorella growth factor extract. The Mexicans eat a lot of cilantro and there are doctors there who have pioneered the use of this plant in detoxification and chelation protocols. It is important to remember the important point that medicinals work best in combination with others that are carefully selected and balanced in a formula and full protocol.
(…)

Tłumacz. trans. :
Cytuj:
(...).
Weźmy Chlorella vulgaris jako przykład, kiedy testowaliśmy ten sam w pre-post prowokacji moczem i kałem testów wykorzystujących 3000 mg na dobę, znaleźliśmy żadnej różnicy pomiędzy przed i po testach. Innymi słowy, Chlorella sam nie eliminując jakiekolwiek metali, które mogą być wykryte za pomocą ICP-MS w częściach na miliard skala pomiarowa ".

Dr George Georgiou i rosyjski rząd zainwestował milion dolarów w podwójnie ślepym, kontrolowanym placebo badaniu z udziałem 350 osób, które wykazało, że gdy substancje naturalne są połączone, działają równie skutecznie jak syntetyczne środki chelatujące. Po wielu eksperymentach Georgiou wybrane kolendry, chlorella i ekstrakt czynnika wzrostu chlorelli. Meksykanie jedzą dużo kolendry i nie są lekarze, którzy tam są pionierem wykorzystania tej rośliny w detoksykacji i chelatacji protokołów. Ważne jest, aby pamiętać, że ważny punkt Medicinals działa najlepiej w połączeniu z innymi, które są starannie dobranych i wyważonych w formule i pełnego protokołu.
(...)

Czyli sama chlorella bez kolendry niczego nie czyści..

Ciekawy artykuł:
http://drsircus.com/detox/essentials-of ... y-at-home/

Cytuj:
Hulda Clark:

Cytuj:
Chelatacja metali:

Chlorella
Kolendra
DMSA (Kwas Dimerkaptobursztynowy)
EDTA sodowe
Food Grade węgla aktywowanego
Shilajit (kwas fulwowy / Kwasy humusowe)
Kwas alfa liponowy (kwas liponowy)

http://www.drclarkstore.com/content/Hea ... s_2016.pdf

Wg earthclinic.com kwas ALA dopiero po eliminacji rtęci:

Cytuj:
-”One of the problems of Andy Culter’s method is it causes mercury deposition on the brain whenever you take alpha lipoic acid. This makes the mercury deposition permanent. This fact is known in biochemistry and may cause permanent mercury poisoning if mercury is indeed deposited. The other thing is the chemical he used for chelation has a known side effect. EDTA has the least.(..)
Tłum:
- "Jednym z problemów sposobu Andy Cutler jest rtęci powoduje osadzanie na mózg, gdy wziąć kwas alfa-liponowy. Sprawia to, że osadzanie się rtęć na stałe. Fakt ten jest znany w dziedzinie biochemii i może spowodować trwałe zatrucie rtęcią, jeśli rtęć jest rzeczywiście złożone. Inną rzeczą jest to, że związek chemiczny stosowany do chelatacji ma znanym skutkiem ubocznym. EDTA ma najmniej. (..)

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q= ... ErnVEJWQGA

Cytuj:
Tiosiarczanem sodu[/u] można usunąć rtęć z innych narządów.
W połączeniu z DMSO może być również zdolny do usuwania rtęci z mózgu.

z: http://www.health-science-spirit.com/hy ... lation.htm

Cytuj:
Te leki chemioterapii są analogiem gazu musztardowego i pochodzą z badań broni chemicznej. Instrukcje dotyczące korzystania z nich należą: Rozcieńczyć dobrze działa szybko IVF rozwiązanie spłukiwania.
Po zakończeniu wlewu, podać bolus energiczny ok. 200 cc IVF w celu przepłukania żyły.

Podstawowe substancje stosowane w spłuczek IVF są tiosiarczan sodu i wodorowęglan sodu.

z: http://drsircus.com/medicine/sodium-bic ... r-medicine

Perfect Master * 5th Degree
Perfect Master * 5th Degree
Awatar użytkownika

Mam pytanie do Bow1:
W temacie o LDN pisałeś o stosowaniu ALA 2x dziennie w dawkach 2x600mg (w celu bodajże oczyszczenia wątroby?). Przez jak długi czas to robiłeś i czy zaobserwowałeś jakieś skutki uboczne? Rozumiem, że teraz byś się takiego czegoś nie podjął i stosowałbyś się do protokołu Cutlera? (Swoją drogą może warto zmodyfikować informacje w tamtym wątku- o ile jest oczywiście nieaktualna? Niektórzy mają straszne problemy z pamięcią i pomimo zbierania całej kupy informacji i edukowania się na dany temat później są w stanie popełnić jakiś kardynalny błąd...
"Tak jak każdy człowiek... gubię się w labiryncie życia średnio raz na dobę...")

I druga część... I w sumie do protokołu Cutlera się (potem jak mniemam?) zastosowałeś? Czy zaobserwowałeś jakieś efekty uboczne chelatacji ALA? (bo jak wnioskuję nie używałeś żadnych innych chelatorów rtęci, typu DMSA, Tiosiarczan, EDTA zanim zacząłeś przygodę z ALA, jak to jest obecnie polecane)

I pytanie do greg2015, chyba że jakaś inna pomocna duszyczka ukochana chce się podzielić to odpowiedź jest oczywiście mile widziana :serce:
Jak najlepiej stosować tiosiarczan+EDTA? Gdzieś tu było info (chyba nawet od Ciebie), że rano i przed snem- w min. 2h odstępie od utleniaczy w dawce 0.5g-2g/dziennie tiosiarczanu+ 0.5g EDTA. Najlepiej rozpuścić to w wodzie i popijać przez cały dzień+noc?
Dalej aktualne? Nie zrobię sobie krzywdy? Oczywiście stosując zalecaną suplementacje+przerwy weekendowe?
Jak ma się sprawa z DMSO? Bo to będzie bardziej korzystne wnioskując z informacji wyżej dot. usuwania rtęci z mózgu?

Przezorny zawsze uuuu...pewniony... a mądry po szkodzie to już tyle razy byłem, że aż głupieję od tego, dlatego wykupię lepiej tą polisę... :)

Pozdrawiam Was Grzegorz i Boguś... Boguś i Grzegorz... kurde... kostką nie będę rzucał... lepiej jak przypadki parami chodzą ;)

Chelatacja witaminami, minerałami i pierwiastkami śladowymi

Cytuj:
Pierwiastki śladowe
Cytuj:
Pierwiastki śladowe, takie jak cynk i selen, biorą udział w produkcji ważnych enzymów, które odgrywają istotną rolę w setkach reakcji chemicznych, niezbędnych dla zachowania zdrowia i podtrzymania życia. Metale ciężkie, takie jak rtęć lub nikiel, mogą zastąpić pierwiastki śladowe w produkcji enzymów, co prowadzi do wystąpienia poważnych problemów. Gdy rtęć zajmuje miejsce cynku, powstają zupełnie dysfunkcyjne i bezużyteczne enzymy. Obecność zbyt dużej ilości tych enzymów hamuje procesy chemiczne w ciele, co może prowadzić do wystąpienia chorób. Jeśli w twojej diecie brakuje wystarczającej ilości cynku i selenu lub jakichkolwiek innych pierwiastków śladowych, toksyczne metale ciężkie mogą zająć ich miejsce. Aby ochronić się przed wpływem metali ciężkich, zapewnij sobie odpowiednie dawki pierwiastków śladowych. Zmniejszają one wpływ metali ciężkich. Gdy dostarczasz organizmowi dużą ilość tych pierwiastków, metale ciężkie będą rzadziej zastępować je podczas produkcji enzymów.

Jeśli w twojej jamie ustnej znajduje się rtęć lub nikiel, potrzebujesz suplementu zawierającego co najmniej minimalną zalecaną dawkę wszystkich pierwiastków śladowych. Committee on Dietary Allowances w Stanach Zjednoczonych ustaliło, że RDA cynku wynosi: 12 mg dla kobiet i 15 mg dla mężczyzn, a selenu: 55 mcg dla kobiet oraz 70 mcg dla mężczyzn. Przyjmuj również 2 mg miedzi dziennie. Cynk i miedź współdziałają ze sobą i powinny być przyjmowane razem w proporcji 8:1. Możesz przyjmować nawet podwojoną dawkę tych minerałów, dzięki czemu zapewnisz sobie jeszcze lepszą ochroną. Zbyt duża ilość cynku, selenu i miedzi również może być toksyczna, więc uważaj, by nie przedawkować. Podwojenie zalecanej dawki jest jednak w pełni bezpieczne.

Jedynym minerałem, którego dawek zwiększać nie można, jest żelazo. Ogranicz spożycie tego pierwiastka jedynie do ZDS, chyba, że twój lekarz zaleci inaczej.

Zdrowa dieta również stanowi źródło pierwiastków śladowych, pozwalając na zwiększenie całkowitego dziennego spożycia ponad zalecaną dawkę minimalną. Dieta w znaczącym stopni decyduje o wchłanianiu minerałów z suplementów i pożywienia. Witamina C i tłuszcz spożywczy zwiększają uwalnianie i wchłanialność pierwiastków śladowych z pożywienia w trakcie procesu trawienia. Diety niskotłuszczowe w rzeczywistości mogą przyczyniać się do wystąpienia niedoborów mineralnych. Spożywając sałatkę z niskotłuszczowym lub beztłuszczowym dressingiem, wchłoniesz jedynie część minerałów. Dodanie korzystnego dla zdrowia tłuszczu może dwukrotnie, trzykrotnie lub nawet czterokrotnie zwiększyć ich wchłanialność. Dobrym źródłem tłuszczu są takie pokarmy jak: awokado, orzechy, ser, oliwa z oliwek i olej kokosowy.

Zalecam przyjmowanie co najmniej 1000 mg witaminy C dziennie z rana wraz z suplementem wielowitaminowym i mineralnym, zawierającym przynajmniej minimalną rekomendowaną dawkę cynku i selenu. Przyjmuj suplementy ze śniadaniem i włącz do diety dobre źródło tłuszczu, aby zadbać o odpowiednią wchłanialność minerałów.

Kolendra

Natura dostarcza nam wielu sposobów na uzdrawianie i odtruwanie organizmu. Zioła od wieków znane są ze swoich właściwości uzdrawiających. Ostatnimi laty pewne zioło zyskało szczególny rozgłos, ze względu na zdolność wiązania toksycznych metali ciężkich i usuwania ich z organizmu. Nazywa się Corindrum sativum i powszechnie znane jest jako kolendra siewna. W Stanach Zjednoczonych stosuje się dwa różne określenia na liściastą część tej rośliny (ang. cilantro) oraz jej nasiona (ang. coriander), a w Polsce to rozróżnienie nie występuje (przyp. tłum.). To właśnie liście kolendry zyskały reputację naturalnego środka chelatującego.

Kolendra należy do rodziny selerowatych. Jest powszechnie stosowana do przyprawiania i przybierania potraw w kuchni azjatyckiej i meksykańskiej. Jej silne właściwości chelatujące zostały potwierdzone przez badania dr. Yoshiaki Omury, przewodniczącego i założyciela International College of Acupuncture and Elektro-Therapeutics oraz Dyrektora Medical Reserch of the Hart Disease Research Foudation w Stanach Zjednoczonych.

Dr Omura odkrył, iż antybiotyki stosowane do leczenia infekcji okazały się nieskuteczne, gdy w organizmie nagromadziły się złogi metali ciężkich, takie jak rtęć, ołów i aluminium. Rygorystyczna kuracja antybiotykowa wraz z zastosowaniem innych leków prowadziła do tymczasowego złagodzenia objawów, ale w ciągu kilku miesięcy infekcja powracała. Po dokładnym zbadaniu pacjentów odkryto, że zakażenie utrzymywało się w tych obszarach ciała, w których gromadziły się metale ciężkie. Złogi metali ciężkich współistniały z bakteriami i wirusami. Naukowiec dowiódł, iż metale ciężkie w jakiś sposób zmniejszają skuteczność leków, pozwalając na przetrwanie infekcji. Pacjenci wyleczyli się dopiero po oczyszczeniu organizmu z metali ciężkich, a następnie zastosowaniu kuracji antybiotykowej.

Właściwości chelatujące kolendry odkryto niemalże przypadkiem. W 1995 roku dr Omura wykrył zwiększone wydalanie rtęci wraz z moczem u pacjentów, którzy wcześniej zjedli zupę wietnamską zawierającą kolendrę. Dalsze badania wykazały, iż spożywanie kolendry zwiększyło również wydalanie z moczu ołowiu i aluminium. Okazało się, że zastosowanie kolendry wraz z antybiotykami pozwalało całkowicie wyleczyć infekcję. Badania zostały zaakceptowane przez innych specjalistów z dziedziny medycyny, a ich wyniki opublikowano w recenzurowanych czasopismach naukowych.

Jedna łyżka stołowa kolendry dziennie (typowa ilość stosowana do przyrządzania potraw) spożywana przez trzy tygodnie wystarczy, by pozbyć się większości złogów metali ciężkich z organizmu i umożliwić skuteczne działanie leków. Oczyszczające działanie kolendry nie ogranicza się jedynie do układu pokarmowego, ale obejmuje cały organizm, łącznie z płucami, nerkami, gruczołami dokrewnymi, wątrobą i sercem.

Usuwając plomby amalgamatowe stomatolodzy przedsiębiorą środki ostrożności, by nie narazić pacjenta na połknięcie drobinek lub wdychanie jej oparów. W ustach umieszcza się koferdam z silną rurką ssącą. Częste zasysanie wody i przemywanie ma służyć zapobieganiu połknięcia rtęci. Mimo powzięcia tych środków ostrożności, po usunięciu amalgamatu poziom rtęci w organizmie zwykle wzrasta.

Dr Omura udowodnił, iż pacjenci spożywający kolendrę codziennie przez dwa do trzech tygodni po usunięciu amalgamatu skutecznie pozbywali się rtęci z organizmu.
W przypadku ekspozycji na duże dawki rtęci, tak jak przy usuwaniu amalgamatów, dr Omura zaleca spożywanie większej ilości kolendry, kilka razy dziennie. W swoich badaniach nad amalgamatami stosował sproszkowaną kolendrę w kapsułkach po 100 mg cztery razy dziennie.

Badania dr. Omury nad chelatującymi właściwościami kolendry zostały w sposób niezależny potwierdzone przez innych badaczy. Naukowcy z Departament of Atomic Energy (Wydział Energii Atomowej) w Indiach odkryli, iż kolendrę można również zastosować do oczyszczania zanieczyszczonej wody. Działa ona niczym filtr, wchłaniając rtęć. Badacze ogłosili, iż kolendra całkiem skutecznie usuwała rtęć nieorganiczną i metylortęć z wody gruntowej.

Włączenie kolendry do diety jest prostym sposobem na ochronę przed zatruciem rtęcią, zwłaszcza jeśli masz wypełnienia amalgamatowe.
Kolendra ma przyjemny smak i może mieć podobne zastosowanie w kuchni jak nać pietruszki (do przystrajania potraw). Możesz ją również spożywać samą, dla odświeżenia oddechu. Dodaje smaku potrawom meksykańskim i orientalnym. Jest popularna w kuchni indyjskiej. Może być dodawana do kanapek oraz różnego rodzaju sałatek.

Kolendra może wyciągać tak duże ilości rtęci z tkanek, że organizm może mieć trudności z jej usuwaniem.
Rtęć zostaje usunięta dzięki żółci, uwalnianej do układu pokarmowego. Spożywanie diety bogatej w błonnik lub przyjmowanie suplementów z chlorellą, może wspomóc organizm w usuwaniu rtęci i innych metali ciężkich z układu pokarmowego.

Błonnik

Błonnik stanowi część pokarmów roślinnych, która nie może zostać strawiona przez ludzkie enzymy trawienne. Przechodzi on przez organizm praktycznie nietknięty. Chociaż nie ma on wielkiego znaczenia pod względem odżywczym, jest nieoceniony dla dobrego trawienia. Błonnik ma jeszcze wiele innych zalet – jedną z nich jest zdolność wchłaniania toksyn i metali ciężkich z układu pokarmowego i usuwanie ich z ciała. Wydłuża również czas pasażu jelitowego, zmniejszając ryzyko ponownego wchłonięcia toksyn przed ich wydaleniem. Najwięcej błonnika zawierają najzdrowsze pokarmy, takie jak rośliny strączkowe, orzechy, nasiona, potrawy zbożowe z pełnego ziarna, warzywa i owoce. Twoja dieta powinna być bogata w takie produkty.

Pewne rodzaje błonnika są bardziej skuteczne niż inne, jeśli chodzi o chelatację oraz wchłanianie metali ciężkich i innych toksyn. Istnieją dwa główne rodzaje – błonnik rozpuszczalny i nierozpuszczalny. Pektyna i guma guar, stosowane jako środki zagęszczające w pokarmach, są przykładami błonnika rozpuszczalnego. Błonnik nierozpuszczalny natomiast jest częścią rośliny jadalnej, posiadającą najsilniejsze właściwości chelatujące. Źródłem tego błonnika są otręby. Główną substancją, która czyni z tego skuteczny środek chelatujący jest heksafosforan inozytolu (kwas fitowy), zwany również IP6.

IP6 jest skuteczną substancją oczyszczającą i silnym antyoksydantem. Większość dotychczas przeprowadzonych badań odnośnie IP6 dotyczyła jego zdolności do stymulacji układu odpornościowego i zwalczania raka. Wykazano także jego skuteczność w zapobieganiu formowaniu się kamieni nerkowych. Produkty pełnoziarniste, orzechy, nasiona i rośliny strączkowe zawierają 1-6 gramów IP6 na stugramową porcję pokarmu. Produkty z białej mąki oraz polerowany biały ryż praktycznie nie zawierają IP6 i są bezużyteczne, jeśli chodzi o usuwanie metali ciężkich z organizmów. Kukurydza zawiera około 6 gramów, nasiona sezamu 5 gram, mąka pełnoziarnista około 4 gramów, a ryż brązowy 2 gramy na stugramową porcję. IP6 występuje w dużych ilościach w otrębach pszennych i ryżowych, przy czym pszenne zawierają prawie dwa razy więcej IP6 niż ryżowe.

Dr Abulkalam Shamsuddin, lekarz i profesor patologii na Uniwersytecie Maryland School of Medicine, znany jako jeden z najważniejszych autorytetów w dziedzinie IP6, zaleca spożywanie 1-2 gramów dziennie (jako dawkę podtrzymującą). Taką ilość błonnika możesz uzyskać, spożywając produkty pełnoziarniste, orzechy, nasiona i rośliny strączkowe, otręby pszenne i ryżowe oraz suplementy dietetyczne. Jedna szklanka ugotowanego brązowego ryżu dostarcza około 2 gramów IP6. Dodanie łyżeczki otrębów pszennych do posiłków jest kolejnym sposobem na zapewnienie organizmowi zalecanej dawki tej substancji.

Chlorella jest wyjątkową algą słodkowodną stosowaną jako suplement dietetyczny do detoksykacji organizmu z metali ciężkich. Pod wieloma względami przypomina ona otręby. To właśnie włóknista część chlorelli wiąże metale ciężkie i inne toksyny w układzie pokarmowym i wyciąga je z ciała. Podobnie jak IP6, chlorella wzmacnia układ odpornościowy i zwalcza raka, a także poprawia funkcje trawienne.

Chlorellę można spożywać w postaci tabletki, proszku lub płynu. Dorosłym zaleca się zwykle przyjmowanie 3 gramów lub 30 ml ekstraktu z chlorelli. Jedna łyżeczka proszku zawiera 5 gramów. Czasem dobrze jest zacząć od połowy zalecanej dawki. Niektórzy ludzie nie tolerują chlorelli i reagują na nią alergicznie. Mogą pojawić się u nich takie objawy jak: trudności z oddychaniem, bóle w klatce piersiowej oraz pokrzywka. W takim przypadku należy przerwać przyjmowanie suplementu.

Możesz użyć kombinacji błonnika, otrębów, IP6 i chlorelli w celu usunięcia rtęci z organizmu. Nie musisz jednak posiłkować się wszystkimi tymi substancjami. Spożywanie pokarmów z odpowiednią ilością błonnika jest konieczne dla zachowania zdrowej diety. Pozostałe suplementy nie są niezbędne, ale mogą być stosowane dodatkowo.

Nie spożywaj zbyt wielu pokarmów bogatych w IP6, ani nie przyjmuj suplementów z IP6 lub chlorellą wraz z suplementami mineralnymi z rana. Chelatujące właściwości IP6 i chlorelli mogą zmniejszyć wchłanialność minerałów. Suplementy z IP6 lub chlorellą należy przyjmować tuż przed lub podczas lunchu i kolacji.

Przeciwutleniacze (antyoksydanty)

Metale ciężki mogą zaburzać i uszkadzać wiele funkcji biologicznych organizmu. Jednym z najbardziej szkodliwych skutków działania rtęci i innych metali ciężkich jest powstanie szkodliwych wolnych rodników.

Rtęć jest bardzo toksyczna dla komórek. Działa niczym katalizator, transformujący wielonasycone kwasy tłuszczowe wewnątrz błon komórkowych w wolne rodniki. W rezultacie komórka zostaje zniszczona, umiera lub mutuje się (na przykład w komórkę rakową). Wolne rodniki natychmiast atakują pobliskie cząsteczki, przez co nieustannie się mnożą. Proces ten nie ma końca. Im jest ich więcej, tym większą szkodę wyrządzają. Na szczęście możemy się bronić przed tymi destrukcyjnymi terrorystami za pomocą przeciwutleniaczy. Substancje te „poświęcają się” w procesie neutralizacji wolnych rodników – są więc zużywane. Dlatego należy je regularnie uzupełniać, by zachować kontrolę nad wolnymi rodnikami.

Skąd je bierzemy? Z naszego pożywienia. Do jednych z najważniejszych przeciwutleniaczy substancji odżywczych należą witaminy A, C i E, kwas liponowy oraz koenzym Q10. Organizm wykorzystuje również pewne pierwiastki śladowe, takie jak cynk lub selen, do wytwarzania własnych przeciwutleniaczy. Witamina C jest najważniejszym przeciwutleniaczem w procesie odtruwania organizmu z rtęci. Jest tak po części dlatego, że można ją spożywać w dość dużych dawkach, bez żadnej szkody dla organizmu. Ogromne dawki witaminy C są często podawane dożylnie pacjentom po usunięciu amalgamatów. Jest to bardzo pomocne w zapobieganiu toksycznego działania rtęci, która przedostaje się do krwiobiegu.

Większość przeciwutleniaczy rozpuszcza się w wodzie (witamina C) lub w tłuszczu (witamina A, E, koenzym Q10). Kwas liponowy jest wyjątkiem w tej kwestii, ponieważ ma szerszy zakres oddziaływania niż inne przeciwutleniacze – rozpuszcza się zarówno w wodzie, jak i tłuszczu. Dzięki niewielkiemu rozmiarowi jest w stanie dotrzeć do tych obszarów ciała, które SA trudno dostępne dla wielu innych substancji. Może na przykład przedostać się do jądra komórki i zapobiec uszkodzeniu DNA przez wolne rodniki. Współpracuje z witaminą C i E, regenerując ich zdolności przeciwutleniające, po osłabiającej walce z wolnymi rodnikami. W przeciwieństwie do innych przeciwutleniaczy kwas liponowy ma również łagodne działanie chelatujące.

Nie można całkowicie pozbyć się wolnych rodników. Zawsze nam towarzyszą. Są wytwarzane przez różne substancje chemiczne i toksyny, a nawet powstają w rezultacie normalnego procesu trawienia i metabolizmu. Niezależnie od źródła pochodzenia, wszystkie wolne rodniki są szkodliwe i powinny zostać zneutralizowane. Dopóki w organizmie znajduje się rtęć, nieustannie wytwarza ona wolne rodniki i zużywa twoje rezerwy przeciwutleniaczy.

Jeśli masz plomby amalgamatowe, musisz spożywać odpowiednią ilość przeciwutleniaczy. Samo pożywienie może nie być wystarczającym źródłem. Możesz potrzebować suplementów, aby przeciwdziałać destrukcyjnemu oddziaływaniu rtęci znajdującej się w jakie ustnej oraz w różnych częściach ciała, takich jak mózg, wątroba, nerki.

RDA w Stanach Zjednoczonych dla witaminy A wynosi 1000 RE, a dla witaminy E – 30 IU. Nie ustalono obecnie zalecanej dawki kwasu liponowego. Zwykle rekomenduje się 50 do 100 mg dziennie. W celach leczniczych można zastosować większe dawki tego kwasu. W sprzedaży dostępne są dwa rodzaje kwasu liponowego: R alfa-liponowy i S alfa-liponowy. Ten pierwszy pochodzi z naturalnych źródeł, drugi jest syntetyczny. Kwas R alfa-liponowy jest dwa razy bardziej skuteczny niż jego syntetyczny odpowiednik.

Jeśli chorujesz na cukrzycę, skonsultuj się z lekarzem odnośnie suplementacji kwasu liponowego. Może ona doprowadzić do redukcji poziomu glukozy i insuliny, więc musisz monitorować poziom cukru we krwi i odpowiednio korygować dawki.

Fragment książki Pt.: „Płukanie ust olejem. Detoksykacja i uzdrawianie ciała poprzez usta” Dr Buce Fife Wydawnictwo Vital Gwarancja Zdrowia.

http://www.glutation.info.pl/index.php/ ... -sladowymi

Entered Apprentice * 1st Degree

Witam.
Mam pytanie czy da się odchelatować rtęć mając amalgamaty? Miałam 12 plomb, 3 usunęłam i zostało mi jeszcze 8, które planuję usunąć do końca roku i dopiero potem używać ALA. Mam problemy ze zdrowiem, bezsenność i depresję, znacznie pogorszyła mi się inteligencja i lotność umysłu. W związku z tym chciałabym zacząć możliwie jak najszybciej oczyszczać organizm z rtęci, czy możecie mi coś polecić? (drogie preparaty odpadają, bo mnie po prostu nie stać)

Awatar użytkownika

@ala87
Do czasu usunięcia plomb nie ryzykowałbym chelatacji. Szczególnie przy takiej ilości plomb.
Usuń najpierw je wszystkie a do czasu chelatacji spróbuj diety niskotiolowej, powinno pomóc.
http://www.pdm.org.pl/index.php?option= ... &Itemid=44

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

czy chelatacją ALA jest skuteczna w usuwaniu patogenów (grzyby, pasożyty itp.) z organizmu czy działa tylko na metale ciężkie

Bonifacy, dzięki za odpowiedź. A jakie suplementy, witaminy mogę zastosować?
Co można osłonowo zastosować przy wymianie plomb? Chlorellę?

Różni ludzie różnie reagują na Chlorelle, bezpieczną alternatywa jest pektyna jabłkowa, też potrafi wiązać rtęć w jelitach, a nie jest siarkowa.

pietro pisze:
a nie jest siarkowa.

Siarka jest niezłym chelatorem- tiosiarczan sodu. MSM, DMSO, EDTA sodowe, kolendra z chlorellą- razem
http://drsircus.com/detox/essentials-of ... y-at-home/

Jod jako chelator + selen i inne:
http://www.earthclinic.com/remedies/lug ... mpson.html

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 343 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]