Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 21 lip 2019, 16:48

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 343 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna
Autor Wiadomość
ALA nie chelatuje olowiu, za to wysokie dawki witaminy C to robia.

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 05 lut 2015, 0:12 
VIP Member
Awatar

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

elomajkelo pisze:
ALA nie chelatuje olowiu, za to wysokie dawki witaminy C to robia.

Możliwe, że tak jest. Ja podczas cyklu biorę dziennie około 20g wit C.
Wiem, że ALA przedłuża czas aktywności wit C.

Intimate Secretary * 6th Degree

Dmsa chelatuje ołów.

Dociągnę do 96h. Próbowałem drugi raz wejść na 300mg ale znów czułem sie gorzej więc zostałem na 200mg.

Czytam zagraniczne artykuly i fora, dawki ALA tam podawane sa smiesznie niskie do tych 200-300mg. Sam wlasnie zapodaje +-200mg w 72 godzinnej rundzie. Z tego co czytam, mozna sobie ladne kuku zrobic. Wazne jest w razie pominiecia dawki (+1 godzina) by przerwac runde. Wyczytalem jeszcze, ze Cutler nie poleca ALA w przypadku zatrucia miedzia, ale sa rozne opinie na ten temat.

A jakie dawki polecają i kto to poleca?

Provost and Judge * 7th Degree

elomajkelo pisze:
Czytam zagraniczne artykuly i fora, dawki ALA tam podawane sa smiesznie niskie do tych 200-300mg. Sam wlasnie zapodaje +-200mg w 72 godzinnej rundzie. Z tego co czytam, mozna sobie ladne kuku zrobic. Wazne jest w razie pominiecia dawki (+1 godzina) by przerwac runde. Wyczytalem jeszcze, ze Cutler nie poleca ALA w przypadku zatrucia miedzia, ale sa rozne opinie na ten temat.

Tu trochę jest opisane o nadmiarze miedzi:
http://www.tlustezycie.pl/2014/04/nadmi ... azony.html
Dlatego chyba trzeba przyjmować cynk tak jak wcześniej Bow1 napisał.
Od dzisiaj zaczynam od 100g. ALA przez trzy dni.

Czytajcie jak najwięcej i dostosujcie się konkretnie do protokołu A.Cutlera, bo inaczej sobie tylko krzywdę zrobicie, ja kiedyś byłem nierozważny i moje problemy się tylko nasiliły, także proszę nie lekceważcie tego, to Wasze zdrowie

@Dezerter, możesz mieć znacznie większe zanieczyszczenie innymi metalami ciężkimi, jak masz tak silną reakcję organizmu na oczyszczanie.

Poczytałem forum dla rodziców z autystycznymi dziećmi i efekty kuracji są ciekawe - dzieci zaczynają mówić i reagować na bodźce. Tyle że rodzice zaczynali od środków nie przechodzących bariery krew-mózg, tj. DMPS, DMSA. Dopiero potem włączali ALA, jako silniejszy środek oczyszczający przechodzący magiczną barierę. Według mnie to rozsądne, zmniejsza ryzyko zawalenia mózgu metalami ciężkimi z organizmu. Minus jest taki, że środki te nie są tak ogólnodostępne jak ALA.

Według mnie w protokole brakuje amortyzacji, czyli bezpiecznej metody zaprzestania przyjmowania chelatu poprzez redukcję przyjmowanej dawki. Przyjmowanie dawek wywołujących kaca i ból głowy, spoko - czyli działa jak trzeba, ale gwałtowne zaprzestanie przyjmowania środka utrzymującego metale ciężkie w organizmie nie wydaje mi się rozsądne.

Nad tą amortyzacją też się zastanawiałem wcześniej. I Chyba ostatnie 3 dawki zrobię dzisiaj po 100mg.

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Pierwsze chelatacje przeprowadziłem z niskimi dawkami. Później 300mg, a od dzisiaj robię po 600mg co 3 godziny. Sprawdzę reakcję i opowiem.
Zastanawiam się tylko nad tym jakie to niby kuku mogę sobie zrobić biorąc np po 300mg. Nigdzie konkretnych informacji nie znalazłem tylko tego typu: uważaj bo zrobisz sobie krzywdę. Pytam - jaką krzywdę, a już na to pytanie nigdzie nie znalazłem sensownej odpowiedzi.
Oczywiście jeżeli ktoś jest zawalony toksynami to trzeba wchodzić stopniowo ale poza tym...
Odnośnie miedzi to zauważyłem ciekawe zjawisko. Otóż po pierwszych chelatacjach podczas kąpieli zauważyłem, że wydzielina łojowa ma inną barwę. Zawsze była biała a po chelatacjach zrobiła się błękitna.
Domyślam się, że organizm pozbywa się związków miedzi.
Nie zapomnijcie o suplementacji cynku, wit C, i płynu Lugola. Ja biorę te suplementy cały czas.
DMSO kupiłem na allegro cały litr. Nie stosuję jednak bo nie zauważyłem żadnego działania.

Kazdy jest roznie struty, kazdy ma inny organizm itd. itp.
Kolejna rzecz to methylowa b12. Niewskazane jest jej stosowanie w czasie chelatacji z rteci. Reaguje ona z tymi zwiazkami tworzac rtec methylowa ktora jest jeszcze bardziej tokstyczna.
Przy chelatacji powinno sie rowniez uzupelniac witaminy E i A.
Ktokolwiek sie za to zabiera, tak jak pietro prawi powinien sie bardzo zaglebic w temat.
To nie jest takie proste i wymaga bardzo rozwaznego podejscia.
Sam jestem blisko 24 godzin na ALA, jak narazie nie jest zle. Nie oznacza to, ze moze nie byc gorzej po jakims czasie. Kolejna robie z DMSA tak na wszelki wypadek.

4 ostatnie dawki podzieliłem na 2x100mg i 2x50mg. Myślę, że to rozsądna opcja.

O tu trochę o tej rtęci. Nie wiem czy było ale wrzucam:
Rtęć uwstecznia - napisy PL
phpBB [video]

Zatrucie rtęcią - ostre albo przewlekłe
Urywek z nowego filmu "Śladowe Ilości"
phpBB [video]

-- 07 lut 2015, 10:44 --

Jeden dzień chelatacji za mną. Biorę po 100mg ALA ale żadnych skutków ubocznych nie miałem. Myślę czy nie powiększyć do 200mg. Co myślicie o tym?

elomajkelo pisze:
Kazdy jest roznie struty, kazdy ma inny organizm itd. itp.
Kolejna rzecz to methylowa b12. Niewskazane jest jej stosowanie w czasie chelatacji z rteci. Reaguje ona z tymi zwiazkami tworzac rtec methylowa ktora jest jeszcze bardziej tokstyczna.
Przy chelatacji powinno sie rowniez uzupelniac witaminy E i A.
Ktokolwiek sie za to zabiera, tak jak pietro prawi powinien sie bardzo zaglebic w temat.
To nie jest takie proste i wymaga bardzo rozwaznego podejscia.
Sam jestem blisko 24 godzin na ALA, jak narazie nie jest zle. Nie oznacza to, ze moze nie byc gorzej po jakims czasie. Kolejna robie z DMSA tak na wszelki wypadek.

Teoretycznie najpierw powinno się chelatować DMSA lub DMPS, aby usunąć rtęć krążącą w krwiobiegu, a dopiero po 3 miesiącach od ostatniej ekspozycji na rtęć wprowadzić ALA, w przeciwnym razie można wprowadzić rtęć do mózgu i spowodować pogorszenie.

Co prawda ja jeszcze nie chelatuje, ale coś jest na rzeczy z tą wit. b12 , przedwczoraj usuwałem plombę, wczoraj miałem mocne pogorszenie i teraz z kojarzyłem, na wieczór brałem b12, masakra co mi się z głową dzieje.

Ja przestałem na ten czas brać b12 w tej formie a biorę b-50 i cynk 15mg nie wiem czy ta dawka starczy?

wrzucę jeszcze raz, na tej stronie na samym dole są zalecane suplementy podczas chelatacji

http://www.livingnetwork.co.za/chelatio ... -protocol/

a co do dawek to trzeba samemu zaobserwować jak się reaguje, cynk podobno można sprawdzić biorąc na język, jeśli jest słodkawy, neutralny mamy niedobór, jak smakuje gorzko-kwaśno i wykrzywia to organizm jest wysycony, ale podczas chelatacji i tak należy podawać, Cutler zaleca 50-100mg dziennie.

pietro pisze:
wrzucę jeszcze raz, na tej stronie na samym dole są zalecane suplementy podczas chelatacji

http://www.livingnetwork.co.za/chelatio ... -protocol/

a co do dawek to trzeba samemu zaobserwować jak się reaguje, cynk podobno można sprawdzić biorąc na język, jeśli jest słodkawy, neutralny mamy niedobór, jak smakuje gorzko-kwaśno i wykrzywia to organizm jest wysycony, ale podczas chelatacji i tak należy podawać, Cutler zaleca 50-100mg dziennie.

Jeśli to prawda z tym cynkiem to trochę jakby słodkawy jest a gorzki na pewno nie.
Na tej stronie co podałeś piszę, że trzeba podzielić na cały dzień wit. B ja brałem na raz.

jestem po 2 oczyszczaniu na dosyć sporych dawkach wg. Cutlera (1 - 400mg, 2- 300mg + powolne schodzenie z dawki) i nie czuję, że robię sobie krzywdę. Lekki ból głowy się nie liczy :język: po kawie miałem kiedyś mocniejszy. Wszystko to kwestia wyczucia dawki - ale imo 12.5mg ALA na start to ciut mało, do obecnego dawkowania doszedłbym chyba po roku.

Co do cynku to brałem 30mg siarczanu cynku i stwierdzam, że jeśli nie zejdziecie po 100mg to zmieńcie dilera, bo macie oszukane prochy :ninja: . U mnie przy uzupełnianiu 20mg w 3-4dni robił się gorzkawy.

@Bow1, a jakie dawki brałeś tych wcześniejszych chelatów?
Włączyłem kolendrę jako zastępstwo tych 2 chelatów, mam z nią dobre doświadczenie. Szczyptę sproszkowanych nasion 3xdziennie do posiłku i zwiększam. Zastanawiam się nad czymś rozrzedzającym krew albo rozszerzającym naczynia krwionośne, ale to chyba w którejś dalszej kuracji z kolei.

Inny wątek - wyczytałem, że ALA usuwa również złogi żelaza nagromadzonego w mózgu, które również są szkodliwe. Jak wiadomo żelazo potrzebne jest do produkcji krwi, więc czy nie należy go również suplementować? Imo raczej po kuracji albo pomiędzy seriami, niż w trakcie, bo to w sumie też metal ciężki.
No i sprawa wapnia - skoro magnez to również wapń. Jest traktowany jako metal lekki, tak jak magnez.

Biorę chela-cynk od piątku po 15mg a dzisiaj po 30mg dwa dni dopiero dawkuje.

pamiętam, że @Bow1 bierze chelat cynku i mu służy, mi osobiście jakoś nie podszedł. Siarczan cynku siedmiowodny CZDA ładnie mi się przyswaja. Każdy osobniczo reaguje na tego typu związki, to trzeba sobie popróbować i wyczuć pasujące dawki. Podobnie z tym ALA jest

Teraz jak powiększyłem na 200mg ALA to mocz wydziela inny zapach.

Wczoraj wieczorem zakończyłem chelatację - w sumie nieco ponad 96h. Dzisiaj czuję się całkowicie wypruty z energii. Nie wiem czy to dobrze czy źle. W każdym razie czekam 4 dni i zaczynam od nowa. Do skutku.

Perfect Master * 5th Degree

Przygotowuje się do pierwszej chelatacji. Przeczytałem wszystkie posty ale ciągle mam parę pytań.
Jaki rodzaj selenu jest lepszy w płynie czy w kapsułkach i jakie dawki płynu lugola przyjmować na dzień.
Od jakich ilości zacząć przyjmowanie MSM podczas chelatacji.

Awatar użytkownika

liver pisze:
Przygotowuje się do pierwszej chelatacji. Przeczytałem wszystkie posty ale ciągle mam parę pytań.
Jaki rodzaj selenu jest lepszy w płynie czy w kapsułkach i jakie dawki płynu lugola przyjmować na dzień.
Od jakich ilości zacząć przyjmowanie MSM podczas chelatacji.

Najlepsza będzie jakaś selenoproteina, najłatwiej dostępna selenometionina. Zacznij od dawki 50-100mcg, później możesz podbić do 200-400 i znowu zejść do 100mcg/dziennie. Bierz w kilkugodzinnym odstępie od cynku (a także co już mniej ważne witaminy A i b2). Selen działa synergicznie m.in. z witaminą E, manganem i potasem.

Co do jodu, to najlepiej zacznij brać po kilku dniach brania selenu, a później bierz go w tym samym czasie co selen. Kropla płynu Lugola albo jodyny ma mniej więcej 0,3-0,5mg jodu ALE MNIEJ WIĘCEJ dlatego z tym trzeba ostrożnie. Zacznij od wkroplenia JEDNEJ kropli do szklanki wody, wymieszaj i wypij jakąś 1/4 szklanki, a resztę wylej, po kilku dniach możesz wypić 1/3, a docelowo połowę, ale niekoniecznie codziennie.

Podczas chelatacji nie bierz innych supli niż te które są bezpieczne i sensowne. Porządny b-complex jak najbardziej wskazany (lepsze małe ilości 4-5 razy dziennie), uzupełnienie niedoborów b12 także, do tego: magnez, selen, chrom, cynk (bardzo ważny!), witamina C (również ważna!), witaminy ADEK, mocno pożądane również probiotyki (ale bez diety to wyrzucenie kasy w błoto, dość dużej kasy niestety).

Baaaardzo ważne jest wspieranie wątroby. Ktoś wcześniej napisał, że to bzdura, bo chelatacja usprawnia pracę wątroby - na pewno tak jest, ale jak już wszystko z siebie wychelatujemy. Sam proces usuwania związanej rtęci jest dla wątroby dość dużym wyzwaniem (a przecież i tak pracuje dość intensywnie żeby usunąć toksyny które jej dostarczamy na co dzień), a należy pamiętać, że 95% kwasu alfa-liponowego jest metabolizowane przez wątrobę. Jeśli chcemy ominąć ten organ, to wtedy używamy innych chelatatorów.

Aha, co ważne - jeśli teraz Wam się nic nie dzieje, bo robicie różne dziwne rzeczy jak schodzenie z dawki, to nie znaczy, że objaw redystrybucji nie będzie opóźniony i za kilka(naście) miesięcy coś się odezwie, a wtedy nawet tego nie powiążecie.

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Jeszcze trochę i powstanie biblia na temat chelatacji. Księga pełna zaleceń, sprzecznych i zakazów też sprzecznych.
Ja biorę po 300mg co 1,5 godziny zamiast 600 co 3 godz. Zmieniłem rano na takie dawkowanie.
Kwas alfa liponowy ten po wykonaniu zadania wydalany jest głównie przez... no właśnie nerki, a nie ze stolcem chociaż część również ze stolcem. W tym czasie należy dużo pić najlepiej wody ze szczyptą soli. Ja już mam kilka cykli za sobą i czuję się doskonale. Po pierwszych czułem się nieco gorzej ale teraz nie odczuwam zupełnie nic.
A. Cutler podawał takie dawki ponieważ leczył głównie małe dzieci z autyzmem.
Podzielcie się doświadczeniami z chelatacji właśnie na to liczyłem ale proszę nie przesadzajcie z tymi demonami.
Najlepszy selen jest w orzechach brazylijskich. Selen w kaps często po przekroczeniu nawet niewielkich dawek bywa toksyczny natomiast ten z orzechów nigdy nie jest szkodliwy.
I jeszcze jedno
Jeżeli ktoś uważa że ALA obciąża wątrobę to namawiam do zapoznania się z tym:
rak-trzustki-toczen-rzs-choroby-uleczalne-t11458.html

A właśnie coś J. Zięba wspominał żeby trochę soli dodać do wody najlepiej tej himalajskiej. Przez to, że jest wydalany przez nerki to mam inny zapach moczu. Bow1 to zmniejszać te dawki w ostatni dzień czy zostawić na 200mg.

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

mint pisze:
Bow1 to zmniejszać te dawki w ostatni dzień czy zostawić na 200mg.

Możesz zmniejszyć kilka ostatnich dawek ale przez to wziąć np 2 więcej. Myślę, że to jakoś zamortyzuje ostatnią redystrybucję. Tego jest tak niewiele, że większego znaczenia niema ale na logikę dobrze myślisz.
Zapomniałem napisać że w porze dziennej biorę co 1,5 godz ale w porze nocnej co 3,5 godz. Za bardzo męczące było te budzenie się co 3 godz. W dzień natomiast żaden problem brać nawet co 1,5 godz.
W ten sposób przez większą część doby mam bardzo stabilny i wysoki poziom ALA. Redystrybucja przy tak częstym dawkowaniu jest prawie zerowa.

Awatar użytkownika

Bow1 pisze:
Jeszcze trochę i powstanie biblia na temat chelatacji. Księga pełna zaleceń, sprzecznych i zakazów też sprzecznych.

Przecież protokół już jest więc o jakiej biblii mowa? :)
Bow1 pisze:
Kwas alfa liponowy ten po wykonaniu zadania wydalany jest głównie przez... no właśnie nerki, a nie ze stolcem chociaż część również ze stolcem.

Pomyliło Ci się z EDTA, które to faktycznie w przewadze metabolizowane jest przez nerki, natomiast ALA głównie 'przechodzi' przez wątrobę.
Bow1 pisze:
Ja już mam kilka cykli za sobą i czuję się doskonale. Po pierwszych czułem się nieco gorzej ale teraz nie odczuwam zupełnie nic.

Super! Być może nie byłeś zatruty lub obciążony rtęcią, a wszelkie korzyści jakie odczułeś wynikały np. z ustabilizowania poziomu glukozy we krwi. No i wiesz - objawy redystrybucji nie zawsze są w momencie jej wystąpienia.
Bow1 pisze:
A. Cutler podawał takie dawki ponieważ leczył głównie małe dzieci z autyzmem.
Podzielcie się doświadczeniami z chelatacji właśnie na to liczyłem ale proszę nie przesadzajcie z tymi demonami.

Po części racja, natomiast jeszcze na starych stronach dyskusyjnych yahoo kiedy to sam odpisywał na forum pisał również w kontekście dorosłych. Jak dobrze pamiętam nie zalecał dla dorosłych większych dawek niż 1,2g w ciągu 24 godzin cyklu. Poza tym nie bez powodu polecał małe dawki - duża ilość chelatatora nie jest po prostu tak efektywna.
Bow1 pisze:
Najlepszy selen jest w orzechach brazylijskich. Selen w kaps często po przekroczeniu nawet niewielkich dawek bywa toksyczny natomiast ten z orzechów nigdy nie jest szkodliwy.

Wiadomo! Wszystkie składniki odżywcze najlepiej czerpać z żywności. Natomiast jeśli chodzi o orzechy brazylijskie jest druga strona medalu, którą są mykotoksyny. A osoba zatruta rtęcią już ma wystarczająco dużo toksyn, poza tym takie osoby żądzą się też zmienioną biochemią i zwiększonym zapotrzebowaniem na niektóre mikroelementy. W kapsułce mamy określoną ilość, natomiast w orzechu to mocno losowe, nigdy nie wiemy czy rosły na glebie obfitującej w selen czy też wyjałowionej. Poza tym te dawki, które podałem dla dorosłego faceta są bezpieczne.

Zmniejszanie dawek, to to przed czym Cutler często ostrzegał. Jak można zmniejszyć ilość chelatatora? To serwowanie sobie redystrybucji na własne życzenie.

A ile tych orzechów brazylijskich na dzień zjadać, chociaż domyślam się. :)
Jeszcze dopytam o ten cynk i lugole ile, kiedy? Cynak w tabletkach czy może też jest jakiś naturalny odpowiednik?
Wole zapytać niż miałbym sobie zaszkodzić.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 343 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]