Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 18 lis 2019, 22:29

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 343 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Następna
Autor Wiadomość
Intimate Secretary * 6th Degree

Jedna i druga, ważne aby nie brać później niż co 3 godz. w dzień, co 2 jak ktoś ma szybszy metabolizm, jeśli nie ma jakichś objawów np. ból głowy itp. to co 3 godz. jeśli się pojawiają to skrócić odstępy podawania.

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 15 kwie 2015, 12:42 
VIP Member
Awatar

Chyba wydłużyć w razie bólu głowy? Tzn jak boli głowa to podawać co 3 a nie co 2 godziny?

Jak boli głowa to skrócić, na początek można o pół godz. trzeba do siebie dobrać indywidualnie, byle nie później niż co 3 godz. w dzień. albo zmniejszyć dawkę.

Czyli wydłużyć przerwy a nie skrócić :)

Jeśli przyjmiemy że chelatujesz co 3 godz. i pojawia się ból głowy to wypadałoby skrócić :) czas po między podaniem Ala, ponieważ może dochodzić do redystrybucji.

Jak miałem ból głowy w czasie chelatacji to było na odwrót jak mówisz. Otóż brałem dawkę np. o 23 to o 24 do 1 pojawiał się ostry ból głowy który mijał około 2 w nocy. Wtedy brałem kolejną dawkę i znów około 3-4 ostry ból głowy który mijał około 5. Zawsze ból głowy mijał po zmniejszeniu dawki np. z 200mg do 150mg. Czyli wychodzi na to, że to nie redystrybucja tylko zbyt duże dawki ALA na dany moment powodowały ból głowy. Może był zbyt szybki detoks.

No to masz przyczynę i na dodatek sam ją znalazłeś :)

Robię właśnie mniej więcej - nie wiem dokładnie bo nie pamiętam - dziesiątą chelatację. Doszedłem pierwszy raz do dawki 300mg co 3h bez bólu głowy i efektów zatrucia. Czyli postęp jest. Efekt czuję głównie w psychice, czuję się lepiej pod tym względem. Dalej mam problem z wahaniami energii w ciągu dnia ale pod tym względem też jest mała poprawa. Pewnie trzeba czasu na dalsze efekty.

Skoro dobrze przechodzę dawkę 300 mg przy chelatacji 90-100h to czy zwiększać nadal dawkę? Jakie dawki są bezpieczne?

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Niema potrzeby zwiększać dawkę ALA.
Jeżeli chodzi o wahania "poziomu energii" to usmaż sobie duży kawałek podgardla lub bekonu albo smaruj kanapki bardzo grubo masłem. Oczywiście wyłącznie prawdziwym masłem bez dodatku tłuszczy roślinnych.
Bardzo szybko przyjdzie stabilne i dobre samopoczucie.
Podczas chelatacji twój organizm wyrzuca dużo tłuszczy bo inaczej nie może pozbyć się wielu toksyn. W efekcie spada poziom ciał ketonowych i ogólnie lipidów. Następstwem tego jest "głodny mózg" i złe samopoczucie lub mała sprawność intelektualna.
Taka sytuacja szczególnie ma miejsce gdy równolegle z chelatacją ALA bierze się duże dawki witaminy D3. Sama D3 już jest przyczyną wyrzucania tłuszczy z toksynami, a podczas chelatacji proces ten się wzmaga.

Awatar użytkownika

Dez, możesz napisać coś więcej o efektach? Co z tą psychiką?

jestem ciekawy, czy to rzeczywiście jest to efekt detoksykacji z metali ciężkich czy przesycenie organizmu silnym przeciwutleniaczem i tym samym wpływ na jakieś ognisko zapalne, metabolizm bądź poziom cukru we krwi.

Awatar użytkownika

Mr, mnie też to ciekawi, podejrzewam, że na poprawę na pewno składają się wszystkie te rzeczy, które wymieniłeś. Czekam na relację ludzi, którzy stosowali ALA i odczuli cokolwiek. Dezerter?

Nie pisałem gdyż po ostatniej chelatacji miałem mały tygodniowy zjazd formy.
Nie wiem czy to nie wina tego, że nie zrobiłem sobie miękkiego zakończenia chelatacji w postaci zmniejszenia ostatnich dawek tylko do końca ciągnąłem 300 mg. Mam wrażenie, że doszło do redystrybucji. Bolała mnie głowa parę dni, następnie zaliczyłem gorączkę, wymioty itp. Stan jak przy grypie lub przełomie nadnerczowym - co mnie przestraszyło. Jednak minęło jak zwykła lekka grypa na szczęście.

Co do psychiki to już dawno zauważyłem, że czuję się stabilniej niż przed chelatacją tzn. nie mam takich dołów emocjonalnych i lepiej sobie radzę z problemami. Mniej się też stresuję.

Ja działanie ALA czuję wyraźnie. W czasie chelatacji czuję przypływ energii. Z tym, że stosuję jeszcze Betainę, witaminy C, D3, A, K2mk7, sylimarynę w dużych ilościach, lecytynę słonecznikową i kilka innych rzeczy. Sauny używam coraz częściej. Jakoś próbuję się ratować. Najbardziej miarodajne w moim wypadku będzie badanie hormonów za jakiś czas.

Od jakiegoś czasu czuję wyraźnie, że wątroba jakby się odblokowała i pracuje znacznie wydajniej. Wyrzuca więcej żółci. Często czuję gorzki posmak w ustach - szczególnie po sylimarynie. Znacznie poprawił mi się też wygląd języka. Kiedyś dzień w dzień miałem nalot, teraz nalot jest bardzo rzadko. W ustach nie czuję takiego "kapcia", jama gębowa jest jakby bardziej świeża - nawet po nocy.

Elect of Fifteen Super * 10th Degree

Ja sobie zrobiłem chelatację na próbę, o czym już pisałem. Zdziwiło mnie to, że pogorszyło mi się samopoczucie. Zdziwiło mnie, ponieważ brałem niemałe dawki ALA przez dłuższy czas jak jeszcze nie wiedziałem, że jest chelatorem metali ciężkich i wtedy nie odczuwałem zupełnie nic. Tak czy inaczej, wszystko wróciło do normy kiedy zacząłem brać cynk, poza cyklami, bo w trakcie też go brałem. Cutler uczula, że jest bardzo ważny bo wypiera miedź. Polecam wszystkim, którzy odczuwają jakieś negatywy ostrzejszą suplementację tego pierwiastka, przed, w trakcie i po cyklach. Nie wiem czy to co piszę ma sens. W każdym razie ja poczułem ulgę po suplementacji cynkiem. Wydaje mi się, że miedź bardzo szybko wskakuje na miejsce wyprowadzonych metali, a miedzi w pożywieniu jest pełno, stąd może się brać pogorszenie samopoczucia itp. Chelatacja to nie tylko kwestia rtęci, jest wiele innych metali i łatwo sobie zaburzyć równowagę. Nie wiem czy powinno się robić ją tak na chama, na próbę. Najlepiej najpierw zbadać w jakim stopniu jest się obciążonym rtęcią itp.
Podsumowując, tylko dzielę się swoimi spostrzeżeniami i nie będę się kłócił czy to co piszę ma sens.
Może to co odczuwacie to kwestia miedzi, nie rtęci?

Fakt, cynk jest tutaj chyba najważniejszy - jak chelatowałem, to czułem słodki posmak siarczanu cynku, czyli miałem braki. Po uzupełnieniu ledwo idzie przełknąć 15mg. Btw. wysoki poziom miedzi w organizmie to co innego niż kac po ALA, wierz mi na słowo :) Według mnie rozsądnie jest ograniczyć kontakt z metalami na czas chelatacji, jakby rzeczywiście miedź bardzo intensywnie wchodzi na miejsce cynku.
Ciężko znaleźć badanie na obecność rtęci, nie wiem czy taki test z krwi byłby miarodajny, kiedy metale ciężkie są pochowane po organizmie. Musiałbyś zrobić takie badanie chyba w trakcie cyklu ALA, kiedy wsadzasz kij w mrowisko. Ja tak zrobiłem ale z ołowiem i jestem czysty jeśli chodzi o ołów.

Według mnie coś jest nie tak z tym protokołem. Teoretycznie kiedy używamy takiego ALA, który wypłukuje cynk i rtęć, ołów, miedź i inne, to suplementacja ich w trakcie chelatacji może bardzo obciążać układ wydalniczy. Nie lepiej uzupełniać pomiędzy cyklami? Taka teoria.

Do tego jeszcze wapń, magnez, żelazo. Co do ołowiu, to ALA chyba nie chelatuje ołowiu. Słyszałem, że można zrobić test z włosa na obciążenie metalami ciężkimi. Nie wiem na ile jest miarodajny.

Co do testu włosa to właśnie zapuszczam i jak będę miał odpowiednie to wysyłam do testów. Dam znać co wyszło.

Awatar użytkownika

Jak Cie stać, to wyślij te same włosy do dwóch labów, bo mam przeczucie i nawet postawie złoto przeciwko orzechom, że z oby przyjdą Ci różne wyniki :D

A jest w Polsce jakieś laboratorium oprócz Biomolu?

Awatar użytkownika

I co, wysłałeś? Co z nowymi badaniami?

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

MrRandom pisze:
Teoretycznie kiedy używamy takiego ALA, który wypłukuje cynk i rtęć, ołów, miedź i inne, to suplementacja ich w trakcie chelatacji może bardzo obciążać układ wydalniczy. Nie lepiej uzupełniać pomiędzy cyklami? Taka teoria.

Chyba masz rację.
Ja od jakiegoś czasu właśnie tak robię tzn cynk uzupełniam między cyklami.
Teraz coś o efektach jakie pojawiły się w moim przypadku.
-Stabilniejszy poziom glukozy dzięki czemu bez problemów mogę jeść owoce, a nawet kilkakrotnie pozwoliłem sobie na niemałe porcje ciasta. Wcześniej po słodkich pokarmach miałem niesmak i złe samopoczucie często przez kilka dni. W moim wypadku ma to jakiś związek z przysadką i tarczycą.
-Stabilne samopoczucie.
-Zdecydowana poprawa cery.
Zauważyłem jednak, że korzyści te pojawiły się dopiero po zakończeniu chelatacji, no może tylko samopoczucie ustabilizowało się już wcześniej. Oczywiście wrócę do ALA ale teraz postanowiłem zrobić sobie dwumiesięczną przerwę.

Bow mógłbyś podać źródło tych informacji które podajesz? kwas alfa-liponowy to to samo co omega3? W jakiej formie to przyjmujecie?

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Źródeł jest kilka setek, a kwas alfa liponowy to nie jest to samo co omega 3. Po prostu poczytaj ten dział.

Bow1 pisze:
Źródeł jest kilka setek, a kwas alfa liponowy to nie jest to samo co omega 3. Po prostu poczytaj ten dział.

Chodzi mi o procedurę którą opisałeś w pierwszym poście, czy sam to wymyśliłeś czy ktoś inny?
Cytuj:
a kwas alfa liponowy to nie jest to samo co omega 3

A tak pytam się bo omega3 też są ALA.

W omega 3 są kwasy alfa linolenowe, a to co innego, Ala jakie stosuję się w chelatacji to, kwas alfa liponowy.

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Witam,
Ja mam pytanie dotyczące chelatacji witaminą C, czy można jakoś stworzyć te wlewy samemu?
Widzę znaczną różnicę po takich wlewach, jednak są kosmicznie drogie w dawkach, jakie muszą być podawane a nie stać mnie na to. Samo "legalne" podanie to koszt do 100pln, niestety wlewy to min. 500pln. W Polsce lekarze nie chcą pomagać, umywają ręce, a w Niemczech nie mam nikogo, kto mógłby iść i załatwić od lekarza receptę na przepis, by farmaceuci w aptece sporządzili magiczny lek :( A to ponoć takie proste.

Awatar użytkownika

I jak tam chelatujący?

Dezerter, co u Ciebie, robiłeś te badania?

Zrobiłem 5x cykli chelatacji:
-DMSA 100mg
-DMSA 100mg
-DMSA 100mg+ ALA 100mg
-DMSA 100mg+ ALA 100mg
-DMSA 100mg+ ALA 100mg
na protokole Darka i Ewy, mozna znaleść w necie, zasadniczo roznica polega na dodaniu chlorelli..
robiłem wiosną, teraz mam przerwe
Teraz mam pytanie, czy chelatujecie sie tez latem? czy ALA nie uczula za bardzo?
bo troche mi teraz allergia zaczeła sie objawiać...
Wogóle chelatujecie sie nadal?

Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree

Jakie dawki możecie polecić przy braniu kwasu alfa liponowego dla oczyszczenia wątroby i usprawnienia jej pracy?. Nie zamierzam przeprowadzać chelatacji, ponieważ mam jeszcze jedną plombę z amalagmatu i zrobię to dopiero po usunięciu jej. Zamierzam dodatkowo brać łyżkę ostropestu po każdym posiłku i cytryniec chiński.

Entered Apprentice * 1st Degree
Entered Apprentice * 1st Degree

disajer pisze:
Na razie kupiłem to:

http://supple.pl/s/silimax

70mg silimarolu w jednej tabletce. W moim przypadku 400mg dziennie będzie ok?

Ostropest plamisty jak tak tani i tak dostępny, że nie wiem po co sięgać po tego typu wynalazki z apteki. Myślałem, że chociaż tutaj ludzie są troszkę bardziej ogarnięci (nie urażając nikogo). Na problemy z wątrobą polecam mielony ostropest dodany do wody albo płatków + dobra dieta. Mi tak wątroba zregenerowała się.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 343 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]