Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 24 cze 2018, 17:51

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: ChAD
Entered Apprentice * 1st Degree

Witam. Mam zdiagnozowaną ChAD - Choroba Afektywna Dwubiegunowa. Leki które przyjmuję mają oczywiście skutki uboczne. Biorę lamotryginę, kwetaplex, hydroxyzynę, propranolol. Interesują mnie alternatywne metody leczenia chorób afektywnych. Jestem już mocno zmęczony walką z tą chorobą. Od 8 lat z tego powodu jestem bezdomny. Szukam alternatywnych rozwiązań, bo konwencjonalne są mało skuteczne.

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

Tytuł: ChAD
: 07 lut 2018, 0:49 
VIP Member
Awatar

Tytuł: Re: ChAD
Intendant of the Building * 8th Degree

Opierając się na badaniach naukowych ( a tym temacie jest ich setki tysięcy) bardzo prawdopodobną przyczyną chorób afektywnych (schizofrenia, Choroba dwubiegunowa,depresja, borderline etc) jest pierwotniak toksoplazma gondii.
Przy chorobach ważne jest ustalenie przyczyny by prawidłowo zacząć leczyć.
A więc narażenie na pierwotniak Toxoplazma gondii, jest dobrze przestudiowanym czynnikiem ryzyka do rozwoju schizofrenii.
Interesujące, że T.gondii wprowadza się i zasiedla u swojego "gospodarza" drogą jelitową i jest używana w eksperymentach ze zwierzętami aby wygenerować zaburzenia jelitowe związane z procesami zapalnymi. W badanach nad ludżmi przeciwciała charakterystyczne dla tego pasożyta były istotnymi markerami na alergie na jedzenie, występujące w schizofrenii. Zatem nie można wykluczyć, że narażenie na kontakt z tym pasożytem i idące za tym zaburzenia psychiczne może być powodowane patologicznym oddziaływaniem na jelita.
źródło:https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5503102/
Narażenie człowieka na T.gondii jest powszechnie, ocenia się że 1/3 populacji światowej jest zarażona, w tym 1/5 populacji USA sądzi się że jest zainfekowana. Infekcja jest kojarzona z podwyższonymi zapalnymi cytokinami podobnie jak obserwuje się u pacjentów z depresją. Studia z 20 krajów europejskich donoszą korelację między wskaźnikiem występowania T.Gondii a wskaźniekiem samobójstw wg narodowości. Pacjenci ze zdiagnozowaną depresją i zaburzeniami CHAD mieli podwyższone miano przciwciał przeciwko T.gondii.
T.Gondii ma właściwość, że wywołuje ciągłe infekcje w ramach centralnego systemu nerwowego , ma cechę manipulowania pośrednio zachowaniem gospodarza i wpływania na występowanie objawów neurologicznych i psychiatrycznych.
żródło: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1560245/

Chroniczna infekcja T.gondii charakteryzuje się zwiększeniem poziomu aktywności immunologicznej u gospodarza oraz zapaleniem centralnego układu nerwowego.
Zmiany w systemie endokrynologicznym powodowane przez pasożyta uaktywniają prawdopodobnie mechanizm zmieniający zachowanie gospodarza i wywołujący tzw fenotyp przyciagania szczura do kota "fatal feline atraction".
Odpowiedź stresu gospodarza wywołana przez chroniczne aktywności systemu immunologicznego może aktywować oś podwzgórze-przysadka-nadnercze, regulującą homeostazę w organiżmie. Aktywacja tego szlaku zwiększa koncentrację glikokortykoidu. Podwyższony poziom glikokortykoidu jest łączony z neurodegeneracją i zanikiem synaps.
Zwiększona koncentracja glikokortykoidu jest łączona z wieloma zaburzeniami typu schizofrenia i choroba Alzheimera.
Natępują zmiany neurofizjologiczne.
Tropizm do poszczególnego regionu mózgu daje bezpośrednie wytłumaczenie manipulacją zachowania gospodarza. Dowodem tropizmu T.gondii do neuronów jest to że znaleziono w nich cysty Toxoplasma G.
Jest coraz więcej dowodów, że T.gondii nie hamuje funkcjonalności neuronów, ale jest w stanie zmienić ich funkcje.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5488653/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4215336/
Istnieje związek między:
utajona toksoplazmoza i parametry behawioralne
utajona toksoplazmoza i schizofrenia i zaburzenia depresyjne
utajona toksoplazmoza i zaburzenia obsesyjno-kompulsywne
utajona toksoplazmoza i próby samobójcze
utajona toksoplazmoza i ryzyko wypadków samochodowych
utajona toksoplazmoza i choroba Alzheimera i Parkinsona
utajona toksoplazmoza i epilepsja, bóle głowy i/lub migreny
utajona toksoplazmoza i opóźnienie umysłowe i wskaźnik innteligencji (IQ)
utajona toksoplazmoza i współczynnik urodzeń płci.
Tak, że istnieje szeroki zakres chorób związanych z infekcją, Zmiany neuropsychologiczne wywołane przez T.gondii są wyjątkowo skomplikowane. Odkrywanie wielu mechanizmów zaangażowanych w interakcję żywiciel-pasożyt jest istotne dla zrozumienia neurobiologii ssaków i dlaczego T.gondii jest kojarzona z poważnymi chorobami u ludzi.

Możnaby pisać wiele na ten temat. Ale do rzeczy, skoro prawdopodobną przyczyną jest pierwotniak Toksoplasma G.,to np. choroba malaria jest również spowodowana pierwotniakiem z rodziny plasmodium. Jest na nią skuteczne "lekarstwo" wynalezione przez Jima Humble MMS - chloryn sodu aktywowany kwasem cytrynowym czy innym aktywatorem, używany do uzdatniania wody. Na zaburzenia CHAD czyli Bipolar Disorders jest protokół 1000. http://www.mmsdrops.com/list-of-uses/.
Jest wiele świadectw dzieci uleczonych z autyzmu, Kerry Rivera ma wiele wykładów na ten temat. MMS ma wiele przeciwników i zwolenników. Ja stosowałam i mnie pomaga, ale każdy musi zdobyć wiedzę sam zanim zacznie stosować. W internecie jest wiele dezinformatorów i straszy się ludzi, by ich odciągnąć od skutecznych środków. Przy czym zanim przerwie się leczenie psychiatryczne by nie wylądować z psychozą, trzeba zaznajomić się z tematem odstawianie leków, robić to stopniowo, albo stosować ziołowe zamienniki w stylu Siledin.

why? - czy moglibyśmy porozmawiac prywatnie? Mój email kazszn@gmail.com

@kazik masz możliwość napisania do mnie na priv poprzez forum. Zachęcam też do podzielenia się swoimi wątpliwościami na forum, bo jest tu wiele osób mających dużą wiedzę i doświadczenie i ja wiele razy korzystałam z ich rad i sugestii, albo przynajmniej ich wypowiedzi skłoniły mnie to do dalszego zgłębiania tematu i poszukiwań.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]