Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 02 gru 2021, 14:08

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Post: 14 paź 2010, 10:05 
Kiedy uruchamiano pierwszy raz Wielki Zderzacz Hadronów pod Genewą w 2008 roku, pojawił się nurt głosów naukowców będących w opozycji do tego projektu, którzy przestrzegali przed niebezpieczeństwem użytkowania tego urządzenia. Ich wywody trudne do zrozumienia dla laików wskazywały na niebezpieczeństwo wytworzenia cząstek, których istnienie jest uznawane za hipotetyczne, a które nazywane są STRANGLETS. Ich głos ucichł jednak po pierwszych mniej lub bardziej udanych próbach zastosowania LHC (Zderzacza), albowiem prawdopodobnie takowe cząstki nie zostały jak dotąd wytworzone. Sam Zderzacz, jak wiadomo, ulega permanentnie awariom i jest cyklicznie zamykany w celach naprawczych.

W ostatnich dniach znów powrócił temat zagrożenia życia na Ziemi za sprawą LHC. Jak publikują ludzie związani z niezależnym projektem monitorującym działalność CERN, CERNTRUTH, na 9 listopada 2010 jest zaplanowany eksperyment z udziałem Zderzacza, który - zdaniem cytowanych naukowców - ma szanse na wytworzenie strangletów, co z kolei może za sobą pociągnąć reakcję nazywaną ICE - 9 - odpowiedzialną za powstawanie supernowych.

Wizja przedstawiana przez autorów strony jest ekstremalna - przywołuje reakcję, która zamrozi całą wodę na planecie i przemieni ją w ultra-gęsty blok skalny o średnicy 15 km…

Prawdopodobieństwo zajścia takiego wydarzenia jest szacowane przez autorów tego doniesienia na 66%...

Źródłem tych informacji jest wyciek dokumentów z LHC, które ponoć zadają kłam oficjalnym dokumentom publikowanym przez CERN, w których zaprzeczał on dotąd, że istnieje możliwość wytworzenia strangletów w toku pracy Zderzacza (a raczej określał prawdopodobieństwo takiego wydarzenie na 1 do miliona). W dokumentach, na które powołują się autorzy strony CERNTRUTH, a które ponoć "wyciekły" z CERN, prawdopodobieństwo takiego zdarzenia jest określane na poziomie 65-70%.

Nie podejmuję się w żaden sposób skomentować ani ocenić tych doniesień. Przywołuję je tutaj z intencją dokumentacyjną i poniekąd zgodnie z wolą jej autorów, którzy proszą o rozpowszechnienie tej wiadomości.

ZAINTERESOWANYCH TEMATEM ODSYŁAM NA STRONĘ CERNTRUTH GDZIE JEST CAŁY ARTYKUŁ POŚWIĘCONY TEJ OKOLICZNOŚCI. Może ktoś sobie będzie w stanie wyrobić zdanie na temat tej apokaliptycznej wizji.
http://www.schodamidonieba.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=781:cern-znow-podejrzewany-o-zagroenie-ycia-na-ziemi&catid=44:swoje&Itemid=53Na górę
   
 
 

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 14 paź 2010, 10:05 
Offline
VIP Member
Awatar

Rejestracja: 17 kwie 2009, 22:37
Posty: 10000
Lokalizacja: PLNa górę
   
 
 
Post: 14 paź 2010, 10:24 
Offline
Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2009, 2:25
Posty: 688
Niemal jak scenariusz Kociej Kołyski tylko że gorzej.
Mogli wpaść na coś oryginalniejszego. :tak:Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 14 paź 2010, 10:47 
huuysuy pisze:
Niemal jak scenariusz Kociej Kołyski tylko że gorzej.
Mogli wpaść na coś oryginalniejszego. :tak:


Dzięki za przypomnienie tej zacnej lektury, śmiech dzisiaj w cenie :uścisk:

Osobiście myślę że zanim cośtam naprawdę sknocą cała aparatura im wysiądzie - mój znajomy z portalu "eterofizyka":
http://www.eterofizyka.pl/content/view/48/2/1/2/ twierdzi np że chlopaki wyrzucili do kosza teorię eteru (która dla mnie jest oczywistością) i tylko z tego powodu będą nader często mieć kłopoty z przegrzewaniem się akceleratora.

pozdrawiamNa górę
   
 
 
Post: 14 paź 2010, 16:31 
Oooo:) Cóż za zacne grono wielbicieli Vonneguta:) CERN to zabawka dla ślepo zmierzających naukowców. to piaskownica w której dla odmiany zamiast lepić babki z piasku robią sobie dla zabicia czasu zamek. Zabawa z materią przy tej energii która jest na ziemi nie jest w stanie stworzyć antymateriiNa górę
   
 
 
Post: 14 paź 2010, 16:34 
Offline
Master of the Ninth Arch * 13th Degree
Master of the Ninth Arch * 13th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 lis 2009, 5:05
Posty: 1217
Lokalizacja: Lyrae/Terra
Płeć: mężczyzna
radoslaw pisze:
huuysuy pisze:
Niemal jak scenariusz Kociej Kołyski tylko że gorzej.
Mogli wpaść na coś oryginalniejszego. :tak:


Dzięki za przypomnienie tej zacnej lektury, śmiech dzisiaj w cenie :uścisk:

Osobiście myślę że zanim cośtam naprawdę sknocą cała aparatura im wysiądzie - mój znajomy z portalu "eterofizyka":
http://www.eterofizyka.pl/content/view/48/2/1/2/ twierdzi np że chlopaki wyrzucili do kosza teorię eteru (która dla mnie jest oczywistością) i tylko z tego powodu będą nader często mieć kłopoty z przegrzewaniem się akceleratora.

pozdrawiam


Poważnie nie biorą pod uwagę istnienia eteru ? :shock:

Zwątpiłem................................

Geniusze... :lol:

:bangheadwall:

_________________
Nie.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 16 wrz 2016, 11:25 
Offline
Grand Master Architect * 12th Degree
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 lis 2013, 18:51
Posty: 894
Płeć: mężczyzna
Filmik, który wkleił dar66 w temacie Saturna doczekał się komentarza na Onecie. Wklejam cały dla potomnych (jako ciekawostkę), bo tam długo nie pobędzie pewnie:

Cytuj:
Okultyzm, zagłada i dziwadełka: spiski wokół Wielkiego Zderzacza Hadronów

Nagranie pokazujące dziwny rytuał odprawiany w ośrodku CERN w Genewie ożywiło teorie spiskowe związane z Wielkim Zderzaczem Hadronów. Od lat krążą bowiem spekulacje, że największa maszyna świata może sprowadzić na Ziemię zagładę albo otworzyć okno do innego wymiaru…


Cytuj:
Stworzenie czarnej dziury, która pochłonie Ziemię lub dziwadełek pożerających materię, a nawet otwarcie portalu do innego wymiaru – to tylko niektóre wątki z teorii spiskowych otaczających Wielki Zderzacz Hadronów. Największy na świecie akcelerator cząstek dla wielu stał się "maszyną strachu", a internauci zaczęli głośno pytać, czy fizycy z CERN, aby na pewno wiedzą, co robią?

Fizycy-nekromanci

Wielki Zderzacz Hadronów (Large Hadron Collider, LHC) to Titanic świata nauki. Uruchomiona w 2008 r. największa i najdroższa maszyna, jaką zbudował człowiek, miała pomóc uczonym w poszukiwaniu tzw. boskiej cząstki (bozonu Higgsa) i zrozumieniu tego, jak narodził się wszechświat.

Po kilku latach pracy superakceleratora, fizycy przyznają jednak, że doszli do ściany. Poza bozonem Higgsa nie wykryli bowiem wiele – żadnych śladów innych wymiarów, dowodów na supersymetrię ani nieznanych cząstek, co martwi ich najbardziej.

Na początku sierpnia 2016 r. uczeni z Europejskiego Centrum Badań Jądrowych (CERN), na terenie którego znajduje się LHC ogłosili, że uzyskane w grudniu ub. roku dane, z którymi wiązano wielkie nadzieje na odkrycie nowej cząstki, okazały się nic nie znaczącym fałszywym alarmem.

Ale o CERN zrobiło się ostatnio głośno nie tylko w związku z brakiem sukcesów. W drugim tygodniu sierpnia br. na YouTube pojawiło się nagranie, które wywołało lawinę komentarzy odnośnie tego, co dzieje się w "domu" Wielkiego Zderzacza. Na filmie widać grupę ludzi odzianych w czarne peleryny, którzy odprawiają dziwaczny rytuał przed znajdującym się w siedzibie CERN posągiem hinduskiego boga Śiwy.
Rytuał w siedzibie CERN


Cytuj:
To możliwe, jednak wygłupiając się przed posągiem Śiwy podarowanym przez rząd Indii, popełnili oni faux pas. Śiwa Nataradźa – czyli Śiwa Tańczący jest bowiem symbolicznym odniesieniem do celu poszukiwań LHC, a kosmiczny taniec bóstwa w filozofii hinduskiej oznacza odwieczną aktywność uniwersum i ruch każdego atomu.

"To tańczący Bóg, który wypełnia cały wszechświat – tańczy w każdym atomie i komórce twojego ciała" – pisał o tym amerykański religioznawca Joseph Campbell.

Zwolennicy spisków odpowiadają jednak, że Śiwa to nie tylko pan kreacji, ale i destrukcji…

Dziwadełka zmienią Ziemię w papkę

Historia o okultystach szukających drzwi do innego wymiaru to tylko jedna z kilku teorii spiskowych otaczających CERN i Wielki Zderzacz Hadronów. Pozostałe są równie zaskakujące i, co ciekawe, powstały one w większości nie w internecie, ale w umysłach różnej maści uczonych.

Choć dziś mało kto o tym pamięta, kilka osób próbowało nie dopuścić do uruchomienia LHC, grożąc CERN wstąpieniem na drogę sądową.

Zwolennikiem teorii, że Wielki Zderzacz jest maszyną zagłady był m.in. niemiecki biochemik Otto Rössler, który próbował zainteresować tą sprawą Europejski Trybunał Praw Człowieka. Niemiec twierdził, że fizycy, poszukując bozonu Higgsa i eksperymentując z egzotyczną materią, narażają ludzkość na zbyt wielkie niebezpieczeństwo.

Rössler obawiał się, że LHC powoła do istnienia mini czarną dziurę, która rosnąc może pochłonąć naszą planetę. Choć specjaliści z CERN stanowczo wykluczali taki scenariusz, niedługo później astrofizyk Rainer Plaga opublikował artykuł, z którego wynikało, że nikt nie jest w stanie w stu procentach zagwarantować, że LHC nie stanie się maszyną apokalipsy.

Choć protesty zostały oddalone i Wielki Zderzacz uruchomiono, pogląd, że europejski akcelerator to bomba z opóźnionym zapłonem, zyskał sobie zwolenników.

Do innych niebezpieczeństw łączonych z akceleratorem należały dziwadełka, tj. hipotetyczne cząstki tzw. dziwnej materii zbudowanej z hiperonów lub mezonów dziwnych. Gdyby przedostały się one do naszej rzeczywistości, mogłyby zarazić całą materię swoją "innością" i (jak pisał prof. Martin Rees) przemienić Ziemię w "martwą supergęstą kulę" o średnicy 100 metrów.

Na swojej witrynie internetowej uczeni z CERN uspokajali jednak, że LHC nie wyprodukuje czarnej dziury, baniek próżniowych ani dziwadełek, ponieważ nie panują w nim odpowiednie warunki. Co jednak tyczy się materii dziwnej, warto dodać, że obawy o jej wytworzenie pojawiały się wielokrotnie w związku z pracą akceleratora RHIC – starszego brata Wielkiego Zderzacza z Brookehaven National Laboratory w Upton.


Cytuj:
LHC, który zasłynął też kilkoma spektakularnymi awariami, nie dostarczył dotąd dowodów na istnienie nieznanych cząstek, które pozwoliłyby uczonym przekroczyć granice tzw. modelu standardowego.

Nieoficjalnie może być jednak zupełnie inaczej, bo ludziom zwykle nie mówi się wszystkiego – sugerują zwolennicy spisków, dodając, że awarie akceleratora CERN także mogą nie być przypadkiem.

Jedną z najoryginalniejszych teorii odnośnie Wielkiego Zderzacza Hadronów stworzyli Holger Bech Nielsen i Masao Ninomiya reprezentujący kolejno Instytut Nielsa Bohra w Kopenhadze i Uniwersytet w Kioto. Twierdzili oni, że LHC nie działa najlepiej, gdyż… jest sabotowany z przyszłości, i to wcale nie przez podróżników w czasie, którzy chcą powstrzymać ludzkość przed naukową katastrofą.

O co więc dokładnie chodzi? Zdaniem Nielsena i Ninomyi, LHC psuła "fala" z czasów, które dopiero nadejdą. Przyszłość, na co wskazują niektóre modele, może bowiem już istnieć i oddziaływać na teraźniejszość. Ich zdaniem bozon, którego szukano, jest czymś tak nienaturalnym dla naszej rzeczywistości, że uszkadzał mającą go wytworzyć maszynę jeszcze zanim go ona wyprodukowała. Wszystko to dzięki zdolności cząstki Boga do podróży przez czas.

Na poparcie swej dość ekstrawaganckiej hipotezy Nielsen i Ninomiya podawali przykład akceleratora SSC (Superconducting Super Collider), który miał mieć moc trzykrotnie większą od LHC, ale został uziemiony w 1993 r. przez rękę "opatrzności" (a dokładniej problemy finansowe jego twórców).

Pozostaje pytanie, dlaczego najbardziej spektakularny eksperyment w dziejach zamiast entuzjazmu wzbudza strach i dziwne pogłoski? Problemem jest być może jego stopień skomplikowania. Dla większości ludzi to, o czym mówią fizycy obsługujący LHC to (nomen omen) czarna magia, a hasła takie jak "cząstka boga" czy "czarna dziura" automatycznie budzą strach przed nieznanym…


http://strefatajemnic.onet.pl/teorie-sp ... now/ernf5nNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 22 wrz 2016, 16:39 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2011, 0:01
Posty: 894
Lokalizacja: Alpha Orionis
Płeć: mężczyzna
oseph P. Farrell ~ Babylon's Banksters & Nazi International
phpBB [video]


Naziści wcale nie przegrali wojny i byli w stanie utworzyć "autonomiczną" cywilizację o ogromnej przewadze technologicznej. CERN jako większa i bardziej zaawansowana wersja "Die Glocke" wytwarzająca pole torsyjne rotujących przeciwlegle magnesów. Wytwarzane pole ma wpływ zarówno na ziemskie pole magnetyczne - jak i nawet słońca. Oficjalne powody dla inwestowania miliardów to wcale nie szukanie jakiejś tam boskiej cząsteczki.... to tak, w skrócie Mruga

odsyłam do moim zdaniem obowiązkowych książek(chomik)

Joseph P Farrell - Wojna nuklearna sprzed 5 tysięcy lat

Joseph P. Farrell Gwiazda śmierci z Gizy

i wiele innych, ale po ang.

_________________
Mundus vult decipi, ergo decipiaturNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów | Powered by phpBB © 2007 phpBB3 Group