Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 21 sie 2019, 19:38

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 
Autor Wiadomość
Hejo!

Postanowiłem otworzyć ten temat, który jak mam nadzieje pomoże poukładać mi pewne ważne dla mnie sprawy.
Będę tutaj przedstawiał swoje przemyślenia i zdobytą wiedzę, ale bardziej w formie graficznej ponieważ
od tych wszystkich słów, zdań, powiedzeń mam jeden wielki mętlik w głowie.

I tutaj oczywiście liczę na Waszą pomoc w ogarnięciu tego wszystkiego. :język:
Chce się rozwijać "wewnętrznie" ale na początek muszę sobie to wszystko zacząć układać w głowie...

Pierwsze moje przemyślenia dotyczą jak ja to nazywam "wszechświadomości" czyli świadomość, podświadomość, nieświadomość, nadświadomość itd.
Przedstawiam moje "myśli graficzne" że tak powiem (jeżeli coś źle postrzegam to proszę o skorygowanie):

UWAGA! Są to tylko moje przemyślenia i należy brać je z przymrużeniem oka ponieważ nie wiadomo czy są poprawne.

Obrazek

:roll:

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 30 kwie 2010, 13:46 
VIP Member
Awatar

Rozwój Duchowy daje nowe spojrzenie na nasze fizyczne ciało i nową wiedzę o ty, jak o nie dbać.
Zasady medycyny, którymi posługiwano się od kiedy Kartezjusz określił ciało jako maszynę , zmienia się radykalnie, zwracając się ku podejściu holistycznemu, które traktuje ciało i umysł jako jedno.
Nasz stan zdrowia uzależniamy od tego w jaki sposób siła życiowa (energia Chrystusowa, prana , chi, etc.) przepływa przez nasz ciało.
Żeby być zdrowym jej przepływ nie może być niczym skrępowany. Chorujemy gdy w naszym ciele tkwi zablokowano energia pretensji, gniewu, poczucia winy, żalu...
Kiedy mówimy o ciele, nie mówimy tylko o jego aspekcie fizycznym i energetycznym, ale także eterycznym, uczuciowym, psychicznym i przyczynowym. Każdy z nich drga z inną częstotliwością. Dotychczas sądzono że ciało składa się ze związków chemicznych i molekuł, fizycy uświadomili nam jednak że jesteśmy w dużym stopni, zagęszczeniem współdziałających wzorców energetycznych.
Pola subtelne spowijają ciało fizyczne warstwami, energetycznymi płaszczami, z których każda wibruje o oktawę wyżej od poprzedniej. Nie są to jednak pola stałe jak te, przedstawione na rysunku. Pola te są w znacznym stopniu rozproszone w tej samej przestrzeni, jakby były częścią oceanu energii, który otacza nasze ciało.
Ciała subtelne określa nie ich położenie w przestrzeni, tylko różna częstotliwość ich drgań.
Ciała subtelne współgrają harmonijnie z wibrującymi wzorcami ciała fizycznego, umożliwiając umysłowi (świadomości) współdziałanie z nim. Nazywamy to kontinuum Ciało/Umysł, przy czym umysł istnieje wewnątrz i na zewnątrz ciała.
Teraz należało by omówić rysunek, czyli czym jest ciało eteryczne, emocjonalne, mentalne, przyczynowe lub pole intuicyjne.

CDN

źródło: Colin Tipping

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Ostatnio zmieniony 01 maja 2010, 23:20 przez Suchy, łącznie zmieniany 3 razy

Na istotę ludzką , oprócz mięśni i kości, składają się wzorce energetyczne, których nie widzimy ani nie potrafimy zmierzyć. Nazywane są ciałami lub polami subtelnymi. Drgają z częstotliwością wyższą o oktawę lub dwie od ciał skondensowanych w materię i pozostają poza zasięgiem naszych zmysłów oraz większości urządzeń detekcyjnych. Jedziemy:

Ciało eteryczne

Stanowi energetyczną podstawę ciała. Zapewnia trwałość wzorcom, harmonii i dysharmonii w ciele, nieustannie się odnawiając. Ludzkie ciało różni się od siebie samego sprzed roku, ponieważ nie ma w nim choćby jednej komórki starszej niż dwanaście miesięcy.
Ciało eteryczne współdziała z Twoim kodem genetycznym, w nim zapisana jest pamięć o tym, kim jesteś, kształt Twojego nosa, Twój wzrost, Twoje uprzedzenia, co Ci smakuje, Twoje wady i zalety, twoje wzorce chorobowe itd.

Ciało emocjonalne

Częstotliwość jego drgań jest o oktawę wyższa niż eterycznego. Nazywamy je też ciałem astralnym. Ciało eteryczne i pole bioenergetyczne ciała fizycznego otaczane są ciałem emocjonalnym, co przejawia się w postaci uczuć.
Emocja to myśl związana z odczuciem, które z reguły wywołuje konkretną fizyczną reakcję. Jeśli energia może swobodnie przepływać z pola emocjonalnego poprzez ciało eteryczne i fizyczne, wszystko razem funkcjonuje bez zarzutu. Kiedy hamujemy ruch energii emocjonalnej, tłumiąc lub wymazując z pamięci uczucia, tworzymy blokady zarówno w polach eterycznym i emocjonalnym, jak i w ciele fizycznym.
Zmiana sposobu postrzegania, konieczna do duchowego rozwoju, nie może się dokonać, jeśli w ciele emocjonalnym pozostają gniew czy uraza. Najpierw trzeba zlikwidować tę blokad.

Ciało mentalne

To pole zarządza naszym intelektem i odpowiada za pamięć, racjonalne myślenie, konkretne myśli itd. Oczywiście niektórzy naukowcy nadal twierdzą,że myślenie i procesy umysłowe można wyjaśnić biochemią mózgu. Uczeni, którzy postępują zgodnie z logiką fizyki kwantowej, uważaj, że umysł to coś znacznie więcej niż sam mózg i wykracza on poza ciało. Uczeni ci sądzą że mózg i umysł współdziałają holograficznie, a każda komórka zawiera w sobie odbitkę całości. Naukowcy uważają,że pamięć znajduje się w postaci holograficznej w polu energetycznym, które istnieją poza ciałem. Dowodzą tego skutki przeszczepów różnych narządów. Znana jest historia człowieka, któremu przeszczepiono wątrobę, kilka miesięcy po operacji zaczął go nawiedzać sen, którego sensu nie potrafił zrozumieć. \po krótkim czasie dowiedział się, że dawca wątroby miewał ten sen przez wiele lat. Pamięć o nim wyraźnie została zapisana w komórkowej strukturze wątroby.

Ciało przyczynowe lub pole intuicyjne

O następną oktawę wyżej wibruje ciało, które możemy nazwać Duszą, Wyższym Ja, lub więzią ze światem Boskiej Prawdy. Nazywamy je również ciałem przyczynowym, jest ono pomostem łączącym nas z królestwem Ducha. Podczas gdy pole mentalne zarządza ideami i myślami na konkretnym poziomie, to pole odpowiada za pojęcia abstrakcyjne (zdolność abstrakcyjnego myślenia), obrazowe i symboliczne. Zajmuje się istotą rzeczy, intuicją i bezpośrednią wiedzą. Ciało przyczynowe (pole intuicyjne) wykracza poza jednostkę i przenika umysł zbiorowy, czyli to, co Jung nazywał "nieświadomością zbiorową", a co stanowi jeden wielki Wszechumysł, z którym każdy z Nas jest związany i do którego ma dostęp. Sama idea ciał subtelnych harmonijnie współistniejących nie jest nowa, pojawia się w wielu systemach duchowego nauczania, zwłaszcza na Wschodzie.

Teraz omówimy temat czakr i jak zasilane są nasze Pola Subtelne...

CDN

Źródło: Colin Tipping

Ostatnio zmieniony 02 maja 2010, 19:14 przez Suchy, łącznie zmieniany 2 razy

Master Elect of Nine * 9th Degree
Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

Suchy pisze:
Ciało mentalne
Znana jest historia człowieka, któremu przeszczepiono wątrobę, kilka miesięcy po operacji zaczął go nawiedzać sen, którego sensu nie potrafił zrozumieć. \po krótkim czasie dowiedział się, że dawca wątroby miewał ten sen przez wiele lat. Pamięć o nim wyraźnie została zapisana w komórkowej strukturze wątroby.

Jest pełno taki przypadków po przeszczepie biorca oprócz snów otrzymuje czasami zachowania, lubi jakieś potrawy których wcześniej nie lubił a co później się okazuje lubił dawca ;)

BioSine, wyłącz umysł - będziesz ponad tym, chyba, że krępuje Cię praktyka, a wolisz się męczyć z układaniem :P :P :P

Uniwersalna energia Podobnie jak siła życiowa (energia Chrystusowa, chi, prana, etc) dostaje się do naszego systemu czakr poprzez główny kanał, przedstawiony na rysunku u góry (Ci z użytkowników,którzy medytują z czakrami na pewno są obeznani z tematem). Trzy pierwsze spośród nich związane są ze światem materialnym (ludzkim). Czakra Serca jest pomostem pomiędzy systemem czakr związanych z ziemią, oraz pozostałych trzech czakr związanych ze światem Absolutu, Boskiej Prawdy. Żyjemy jednocześnie w obu światach skoro jesteśmy duchowymi istotami mającymi fizyczne doświadczenia, obrazki poniżej mają Nam pomóc, troszkę to zwizualizować. Kilka zdań na temat świata fizycznego i Świata Boskiej Prawdy:

Każdy może dowiedzieć się dokładnie czym są Czakry stąd: http://www.aquarius.4me.pl/czakry.html

Świat ludzki

To obiektywna rzeczywistość, postrzegana przez nas jako zewnętrzna. Świat ludzki, jako świat form jest otoczeniem, w którym płynie nasze ludzkie życie, a które odbieramy za pomocą percepcji zmysłowej, czyli pięciu zmysłów. W jego ramach my, istoty duchowe, doświadczamy ludzkiego losu, czyli posiadamy ciało fizyczne i funkcjonujemy w konkretnym wzorcu energetycznym kojarzonym ze światem ludzkim. Nasza Dusza wcieliła się w nim, by działać zgodnie z tym właśnie wzorcem (być może go przekraczać).

Świat Boskiej Prawdy

Nie ma formy fizycznej, zawiera w sobie natomiast energetyczny wzorzec wiecznego życia, niezmienności, Miłości, Światła i jedności z Bogiem. Chociaż nie możemy dostrzec tego świata za pomocą zmysłów i nie potrafimy go zrozumieć za pomocą rozumu, mamy na tyle zdrowego rozsądku, by zdawać sobie sprawę z jego istnienia. Modlitwa czy Medytacja znacznie podwyższają częstotliwość drgań naszych ciał subtelnych oraz Czakr, umożliwiając nam dostęp do Absolutu.
Te dwie rzeczywistości nie różnią się ani miejscem, ani czasem, lecz tylko poziomem drgań.
Ponieważ te dwa światy istnieją w tym samym czasie, nie żyjemy raz w jednym a raz w drugim, lecz w obu jednocześnie, to którego aktualnie doświadczamy, zależy jednak od naszej świadomości ich istnienia.
Jesteśmy istotami ludzkimi więc łatwiej się nam odnaleźć w świecie ludzkim. To nasze zmysły kierują nas w tę stronę, przekonując że to właśnie jest rzeczywistość. Nasze poznanie świata Boskiej Prawdy jest ograniczone i to także jest zgodne z planem. Dusza wcielą się , by doświadczać ludzkiego losu, więc świadomość istnienia Świata Boskiej Prawdy oraz prawdy o nim muszą być ograniczone, byśmy mogli w pełni przeżywać ludzkie doświadczenia. Nie potrafilibyśmy przetworzyć energii zmian, lęku, śmierci, ograniczenia i dualizmu, gdybyśmy wiedzieli że są iluzją. Gdybyśmy zachowali pamięć o świecie Boskiej Prawdy, odebralibyśmy sobie możliwość przekroczenia tych wzorców energii i odkrycia, że są one złudzeniem. Wchodząc w ciało fizyczne, zapominamy kim jesteśmy i ten sposób stwarzamy sobie okazję do tego, byśmy zdali sobie sprawę, że jesteśmy duchowymi istotami przeżywającymi fizyczne doświadczenia. W zasadzie Dusza nie zna ograniczeń, gdy jednak wciela się, tworzy osobowość, czyli Ego obdarzane specyficznymi cechami koniecznymi w uzdrawiającej podróży, jaką jest życie, i decyduje się zapomnieć o Świecie Boskiej Prawdy. Mimo zasłony niepamięci naszej jedności z Bogiem, nasz dusza wpada w drgania, które przez rezonans łączą nas z tym światem. Możemy wzmocnić ten związek za pomocą medytacji, modlitwy, ćwiczeń oddechowych, monotonnego śpiewu itd. Dzięki tym technikom wibracje naszej duszy podnoszą się na tyle, by tworzyć rezonans z wibracjami Świata Boskiej Prawdy.

Czakry są omówione w linku u góry, myślę że ich zasilanie oraz zasilanie subtelnych ciał energii poprzez główny kanał jest jasne dla wszystkich.

CDN

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Secret Master * 4th Degree
Awatar użytkownika

saJms pisze:
BioSine, wyłącz umysł - będziesz ponad tym, chyba, że krępuje Cię praktyka, a wolisz się męczyć z układaniem :P :P :P

;) ;) ;) Śmiech śmiechem - ja się tam cieszę, że ktoś chce poukładać to sobie wszystko w głowie :tak:

Wg mnie warto jednak pamiętać o tym, że nie wszystko jesteśmy w stanie ogarnąć umysłem. Jeśli się z czymś nowym "mentalnie" zapoznajemy, warto się zastanowić, do czego nam ta wiedza - czy ją wykorzystamy i w jakim kierunku.

Żeby nie wpaść w szkolny nałóg dowiadywania się wszystkiego na wszelkie możliwe tematy. Bo jeśli nie korzystamy z tej wiedzy, to zdobywając ją robimy tylko kawał dobrej, nikomu nie potrzebnej roboty. ;)

A nasza struktura energetyczna i tak działa i my, nie wiedząc świadomie o tym, korzystamy z niej całkiem dobrze. A im więcej pracujemy ze sobą - tym mamy większy dostęp do niej.

Cytuj:
A nasza struktura energetyczna i tak działa i my, nie wiedząc świadomie o tym, korzystamy z niej całkiem dobrze. A im więcej pracujemy ze sobą - tym mamy większy dostęp do niej.

Do tego też dojdziemy :spoko: , Ciągnę ten wątek dla tych, którzy mocno czują aspekty Duchowego rozwoju, ale chcieliby zwerbalizować swoje poglądy i móc pewne rzeczy nazwać "po imieniu".

Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie :uścisk:

Awatar użytkownika

Suchy pisze:
Cytuj:

Do tego też dojdziemy :spoko: , Ciągnę ten wątek dla tych, którzy mocno czują aspekty Duchowego rozwoju, ale chcieliby zwerbalizować swoje poglądy i móc pewne rzeczy nazwać "po imieniu".

Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie :uścisk:

Jasne, jasne :) :) :)

Z całego serca popieram.
Chciałam tylko uwrażliwić na aspekt poznawania wszystkiego tylko umysłem - że to nie do końca działa. Ale jeśli faktycznie czujemy sprawę, pracujemy nad swoim rozwojem Duchowym :) i nadal potrzebujem mieć to ułożone na poziomie umysłowym - to pięknie.

Pozdrawiam serdecznie ;)

Grand Master Architect * 12th Degree
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

BioSine pisze:
Hejo!

Przedstawiam moje "myśli graficzne" że tak powiem (jeżeli coś źle postrzegam to proszę o skorygowanie):

...

Mnie szczególnie intryguje ten diagram, jeśli sam to sobie wydedukowałeś, to no właśnie.
Skupiasz się na fizyczności,a takowych zmysłów jest pięć, w takim razie co tam robi "instynkt przeczucie".
Dlaczego to dodałeś czy po to aby diagram był 6-kątny, czy może faktycznie dla ciebie "przeczucie" jest jednym z fizycznych zmysłów ?

To może być istotne również dla ciebie, określić przy pomocy jakich metod poznawczych budujesz swój świat.

Grand Elect Mason * 14th Degree
Grand Elect Mason * 14th Degree

Biosine, bardzo dobry target określiłeś
choć materia jest nieco złożona

Suchy podał źródło, którego nie znam akurat
ale z tego co widzę podobne rozważania do Tippinga poczynił
Artur E. Powell w czterech książkach:
Ciało eteryczne, ciało astralne, ciało mentalne, ciało przyczynowe
cytowanie fragmentów tych książek uznałem za bezcelowe
autor przedstawił tam dość szczegółowe działanie "mechaniki" ducha
ze swojej perspektywy, między innymi, zrozumiałem konkretnie dlaczego:
- tak ważna jest jakość myślenia
- tak mocna jest siła myśli
- tak ważna jest dyscyplina duchowa
- tak łatwa okazała się sztuka społecznej manipulacji

Według mojej definicji świadomość to:
to coś o czym wiem, że istnieje,
to coś o czym wiem, że nie istnieje,
to coś o czym nie wiem, że istnieje ale przeczuwam lub domyślam się, że może istnieć albo, że ktoś inny może wiedzieć o istnieniu tego czegoś,
to coś o czym nie wiem, że nie istnieje ale marzę o tym, wyobrażam i wizualizuje sobie to...

saJms pisze:

Gdyby w jakiś sposób udałoby się wyłączyć umysł - równocześnie ciało również zostałoby wyłączone. ;-) A jeżeli ciało zostałoby wyłączone to czy potrafiłbyś ponownie włączyć umysł?

Suchy pisze:
[...]
Obrazek

@Suchy, dziękuję za ciekawe odpowiedzi :).
Ja staram się opierać na swoich własnych doświadczeniach i przede wszystkim na obserwacji.
I raczej nie odczuwam tego tak że to wszystko jest na zewnątrz ciała fizycznego.

Ciało emocjonalne - uczucia, emocje zaczynają się w "środku" ciała fizycznego
Ciało mentalne - myśli, przeczucia również w "środku"
Wiem również, że jest "coś", jakaś "substancja", która utrzymuje całe ciało fizyczne w odpowiedniej postawie i jest takim narzędziem powodującym, że wszystko odpowiednio "działa" i funkcjonuje.

Wiem natomiast że jest coś takiego jak ciało astralne, które też jest w "środku", doświadczyłem kilka razy świadomego "wyjścia z ciała" i wiem że coś takiego istnieje - to tak jakby miliardy malutkich kulek wibrującej energii utrzymujących się w "jedności" tworzyły pewne ciało niefizyczne. Może to właśnie jest ten wzornik dla ciała fizycznego.

Nie wiem natomiast czy jest jakiś "główny kanał" bo nie doświadczyłem tego i nie odczułem nie mniej jednak wydaje mi się że taki kanał tworzy się wyobraźnią i myślami czyli z definicji ciałem mentalnym.

Cytuj:
Obrazek
Obrazek

Świat Boskiej Prawdy? Hmm dziwne dla mnie to jest bo tak naprawdę nikt z nas nie wie co/kto to jest "Bóg", dodatkowo "prawda" dla każdego może być inna, ponadto jakby patrzeć w ten sposób to dla "naszego Boga" też musiałby być ktoś w kogo by wierzył, że go stworzył... no bo jak to inaczej wytłumaczyć skąd się wziął i kim jest....

nie mniej jednak zdecydowanie mogę powiedzieć, tak jak Suchy opisał, że są dwa światy:

1. świat fizyczny (no bo widzimy, słyszymy, smakujemy, dotykamy itp)
2. świat niefizyczny (przeczucia, sny, uczucia, emocje itp)

Mimo to zastanawiam się gdybyśmy urodzili się bez zmysłów fizycznych to czy moglibyśmy odczuwać to wszystko co jest w świecie niefizycznym?

Virridiss pisze:
;) ;) ;) Śmiech śmiechem - ja się tam cieszę, że ktoś chce poukładać to sobie wszystko w głowie :tak:

Wg mnie warto jednak pamiętać o tym, że nie wszystko jesteśmy w stanie ogarnąć umysłem. Jeśli się z czymś nowym "mentalnie" zapoznajemy, warto się zastanowić, do czego nam ta wiedza - czy ją wykorzystamy i w jakim kierunku.

Żeby nie wpaść w szkolny nałóg dowiadywania się wszystkiego na wszelkie możliwe tematy. Bo jeśli nie korzystamy z tej wiedzy, to zdobywając ją robimy tylko kawał dobrej, nikomu nie potrzebnej roboty. ;)

Tak, dokładnie :) ponadto nie da się wszystkiego poznać, dowiedzieć, doświadczyć w tym życiu (o ile istnieją inne) ;-)
Należy wybierać to co będzie nam przydatne i jak to wykorzystamy :)

Czym jest wg Was świadomość?

Cytuj:
Mnie szczególnie intryguje ten diagram, jeśli sam to sobie wydedukowałeś, to no właśnie.
Skupiasz się na fizyczności,a takowych zmysłów jest pięć, w takim razie co tam robi "instynkt przeczucie".
Dlaczego to dodałeś czy po to aby diagram był 6-kątny, czy może faktycznie dla ciebie "przeczucie" jest jednym z fizycznych zmysłów ?

To może być istotne również dla ciebie, określić przy pomocy jakich metod poznawczych budujesz swój świat.

Ten diagram sam stworzyłem tak jak ja to odbieram, być może zły troszkę opis dałem bo zamiast "instynkt, przeczucie itp" powinienem napisać "zmysły niefizyczne" którymi również w jakiś sposób odbieram informacje pojawiające się z zewnątrz... co również wpływa na świadomość i tworzy rzeczywistość więc dałem to wszystko do jednego wora i pokazałem jak wg mnie tworzy się pole świadomości i podświadomości... być może źle to odbieram.. ale do tego też z czasem dojdę :)

Pierwszeństwo Świadomości

Peter Russell w swoim wykładzie na temat pierwszeństwa świadomości. Stanowisko filozofii i nauki, jest przedstawione w bardzo przyswajalny sposób.

...W tej chwili wszyscy możemy być podpięci do Matrix, mając jedynie piękne symulowane doświadczenie przebywania tam gdzie każde z nas w chwili obecnej przebywa. Więc mamy prawo wątpić czy rzeczywiście jesteśmy tam gdzie jesteśmy, ale bez wątpienia tego doświadczamy, nawet jeśli jest to iluzją to wciąż tego doświadczamy. Zauważył to już Kartezjusz w swoim słynnym " Cogito Ergo Sum" (myślę więc jestem).
Kartezjusz szukał prawdy absolutnej a doszedł do tego że może podać w wątpliwość wszystko, każdą ideę, każdą filozofię, wątpił nawet w to czy ma ciało, poddawał w wątpliwość to czego doświadczał, a było to 450 lat przed wirtualną rzeczywistością. Zdał sobie w końcu sprawę że jedyną rzeczą, której nie mógł poddać wątpliwości jest sam fakt doświadczania. Nie ma kompletnie żadnego naukowego dowodu na istnienie świadomości, ponieważ nie ma sposobu na jej zmierzenie, nie istnieje eksperyment, który mógłby potwierdzić że ktoś jest świadomy, raczej wierzymy że tak jest. Wszyscy inni mogą być tzw Zombi. Zombi jest technicznym pojęciem, które funkcjonuje w filozofii. Zombi to ktoś kto wygląda jak człowiek, zachowuje się jak człowiek na wszystkie możliwe sposoby, nawet twierdzi że jest świadomy, ale nie ma w sobie świadomości. To jest filozoficzna definicja zombi. Nie można przeprowadzić doświadczenia czy ktoś jest zombi czy prawdziwie świadomą jednostką, nie ma naukowych doświadczeń dotyczących świadomości. Naukowcy zainteresowani są obiektywizmem "prawdziwym światem" a świadomość jest subiektywna. Naukowcy poszukują prawd , które są wspólne dla wszystkich obserwatorów. Prawd na które wszyscy się zgadzają, prawd niezależnych od obserwatora, a świadomość w dużej mierze jest zależna od obserwatora. kolejna rzecz to fakt że wszechświat doskonale funkcjonuje bez potrzeby zrozumienia świadomości, i tu dochodzi do paradoksu, nauka byłaby dużo szczęśliwsza gdyby nie istniało nic takiego jak świadomość, jednak bez świadomości nie byłoby nauki, wiele jednak zaczyna się zmieniać w tej materii dzięki fizyce kwantowej. Wiele odkryć w fizyce kwantowej implikuje istnienie świadomości, neuro-fizjologia, neuro-psychologia zaczynają stawiać pytanie czym jest świadomość. Nie da się już dłużej zaprzeczać że jesteśmy świadomymi istotami. Rośnie zainteresowanie umysłem, rozwojem osobistym, sferą duchową...

Przytoczyłem fragment tego wykładu, proszę wpisać w YT hasło Peter Russel, ten wykład gdzieś krąży w sieci.

Pozdrawiam serdecznie :uścisk:

Ciągnąć wątek, czy brak zainteresowanych?

pozdrawiam serdecznie :uścisk:

Entered Apprentice * 1st Degree
Entered Apprentice * 1st Degree
Awatar użytkownika

Dajesz Suchy, dajesz! Ciekawe rzeczy zamieszczasz :)

Suchy dawaj dawaj.. :P ja też nie pisze bo czekam na inne wypowiedzi aby na wszystko w jednym poście odpowiedzieć :)

Zabieram się za dalszą część, tylko dajcie mi troszkę czasu żeby jakoś sensownie to poukładać, nie chcę kalkować książki tylko przedstawić to w jak najbardziej przyswajalny sposób.

Pozdrowionka;)

CDN...

Prośba do Moderatorów lub Administracji, nie wiem do kogo się z tym zwrócić, da się jakoś podczepić awatar i możliwość edycji postów wyżej, w tym temacie do nowego konta, które mam? Dziękuję.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]