Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 09 sie 2020, 15:37

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Post: 19 sty 2016, 0:10 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree

Rejestracja: 11 lut 2015, 14:14
Posty: 1697
Płeć: mężczyzna
Dobrze jest.

1. Jak dodasz 3 gramy do litra masz 30 mg boraksu w 10 ml roztworu 0.3%

2. Jak dodasz 30 g do litra masz 30 mg boraksu w 1 ml roztworu 3%..

Drugi jest 10x gęściejszy.. ;)

-- 19 sty 2016, 0:21 --

jolus pisze:
A jak ustosunkować się mamy do wpisu pepsi eljot na jej blogu, że boraks to trucizna na wzór chemioterapii i zatruwa nam wszystko maskując przy okazji zapalenia w organizmie.

Nazwałbym to teorią fantastyczną.
Chemioterapia to niemieckie trujace gazy bojowe z późniejszymi ''ulepszeniami''..

Boraks to minerał, kopalina, jak sól kamienna, diatomit, węgiel kamienny, ropa naftowa Mruga
Jest nawozem bakterio i pleśniobójczym.
Lekiem na artrozę wywołaną mykotoksynami.
Polecam zapoznać się z pracami niemieckiego biochemika Lasta, który przeszedł na jasną stronę mocy.. Mruga

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwiAmbLav7TKAhXDXhoKHbtXAUUQFggeMAA&url=http%3A%2F%2Fwww.monitor-polski.pl%2Fboraksowa-konspiracja%2F&usg=AFQjCNFHfhSzCUJ3aWf14Nn1gRtasWIx1w&sig2=NJ5InVRHrX0hYlZRyIlzLA

http://vibronika.eu/images/pdf/artretyzmiosteoporoza.pdf

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwiGt_S4v7TKAhUKPRoKHZHkDoMQFggeMAA&url=http%3A%2F%2Fwww.health-science-spirit.com%2Fborax.htm&usg=AFQjCNFHHUYxGAdgNleW3iMRiOMVpHdOig&sig2=e93TNq_WbWLv6-DtuMa5jw

-- 19 sty 2016, 0:50 --

Z Earthclinic.com - translator + około 1000 komentarzy użytkowników tego minerału;

Cytuj:
Boraks leki i korzyści zdrowotne
Ostatnia modyfikacja dnia sty 18, 2016

Strona główna> Środki zaradcze> Boraks leczy i zdrowotne korzyści

Naturalnie występujące mineralne, boraks, tradycyjnie wykorzystywane do różnych celów czyszczenia. Jednakże, boraks posiada także szereg elementów zdrowia. Przy zastosowaniu odpowiednio, boraks może pomóc w leczeniu szeregu warunków zdrowotnych i wspierać ogólny dobry stan zdrowia.
Co to jest Boraks?

Minerał składa się z sodu, boru, tlenu i wody, boraks ma swoją historię, która sięga ponad 4000 lat. Wydobywa się bezpośrednio z ziemi, występowania boraksu w diecie maleje w ostatnich latach, jak komercyjna uprawa produktów wzrosła. Związek zasadowy, boraks o pH 9,3, który jest częścią tego, co sprawia, że ​​jest to skuteczne do wspomagania zdrowia.

Dodatkowo, boraks zawiera wysokie stężenie boru podstawowym składnikiem odżywczym w organizmie. Ten odżywczy obsługuje funkcję mózgu, wzmacnia system odpornościowy i buduje kości.

Choć ważne dla zdrowia, związek ten należy stosować z umiarem. Również ważne jest, aby nie mylić boraks, kwas borowy.

Korzyści zdrowotne wynikające z boranu sodu

Skutecznym suplementem, boraks zyskuje popularność w codziennym użytkowaniu. Związek jest skuteczny w leczeniu różnych innych problemów i zapobieganiu wielu innych warunków.

Boraks jest uważany za związek przeciwbakteryjny, środek grzybobójczy, przeciwzapalny i środek odtruwające. W związku z tym substancja ta jest skuteczna w zapobieganiu gromadzenia się fluorków i innych substancji toksycznych w ciele usuwania pasożytów i bakterii, pleśni i innych obróbki grzybów i układ do chelatowania metali ciężkich. Boraks stymuluje również wytwarzanie ważnymi hormonami i stabilizuje poziom wapnia, miedź i magnez w organizmie w celu zahamowania zwapnienie.

Boran sodowy jest również skuteczne w leczeniu różnych specyficznych chorób. Jako środek przeciwzapalny, boraks skutecznie leczy zapalenie stawów, dnę, obrzęk dziąseł i innych chorób zapalnych. Dodatkowo substancja eliminuje zakażenia, takie jak zakażenia pęcherza moczowego, zakażenia dróg moczowych i innych. To także stosuje się do leczenia raka, otyłość, wysokie ciśnienie krwi, choroby tętnic i osteoporozy.

Podczas badania sugerują różne poziomy bezpieczeństwa dotyczące boraks jako naturalny środek, boraks jest bezpieczne i skuteczne, gdy stosowane w odpowiednich ilościach. Wystarczy niewielka ilość boraksu pomaga promować dobre zdrowie i łagodzi wiele warunków.


Cytuj:
Ciekaw, dlaczego boraks jest jednym z najważniejszych środków, aby zabić grzyba i nano-bakterie? Nas też! Poprosiliśmy naszego niezależnego przyczynia od Bangkoku o wyjaśnienie, dlaczego boraks jest ważny środek domu do rozważenia, w niektórych przypadkach, takich jak pies mange, toczeń i trądzik różowaty.

Ted Odpowiedź:. "Istnieje wiele dowodów na to, dlaczego boraks jest skuteczny wobec prawie wszystkich form grzyba, czy to mykoplazmy znaleźć w toczeń, trądzik różowaty, pies świerzbu, śródmiąższowe pasożytów zapalenie pęcherza Plasmodium, choroby Morgellons, a nawet zapalenie płuc Myślę boraksu leku jest jednym z leków najbardziej ignorowanych, wprowadzony w błąd, a nawet zniesione w naszym dzisiejszym społeczeństwie. Władze zrobiły to tak dobrze, że bardzo niewielu wie, że toksyczność boraksu jest około równa prostej soli kuchennej.

Widziałem prawie codziennie, ludzie umierają na zapalenie płuc (James Brown zmarł kilka dni temu), tajski aktor dostał mózgi zjedzony przez Plasmodium, na przykład. Możliwe lekarstwo jest stosunkowo prosta: boraks. Za każdym razem widzę ludzi umierających, boraks zawsze przychodzą do głowy, i prawdopodobnie, dlaczego. Nawet eksperci zdrowotne, takie jak dr Batmanhelidj (Your Body Cries for Water) dostał zapalenia płuc, a więc nie Bob Hope i Buddy Ebsen (Beverly HillBilly). Myślę, że zapalenie płuc zabija tak jak wielu ludzi, to po prostu, że rak i choroby serca ma większą powierzchnię tablicy. Ze względu na sposób, w jaki system medyczny jest skonstruowany, choroby serca i raka jest bardziej opłacalne i proste magnezu i pH może pomogły zarówno problemy w profilaktyce i ewentualnie leczyć (Widziałem to wiele razy) za dużo mniejszym kosztem.

Poniżej jeden z wielu ciekawych artykułów dotyczących boraks, które wymienia użycie boraksu przed grzybami, dobrze znany fakt wśród mikrobiologów, ale zupełnie nieznane publicznie.

Drugi artykuł wspomina o wykorzystaniu boraksu przeciwko Plasmodium nieuleczalną bał związanych organizmu, wspólnej pasożytów człowieka. Mniejsza o własnej skuteczności w połączeniu z nadtlenkiem wodoru w korzystaniu z psem świerzbu! Przetrząsać"


https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjSp-vdxLTKAhWIChoKHbvtDKEQFggeMAA&url=http%3A%2F%2Fwww.earthclinic.com%2Fremedies%2Fborax.html&usg=AFQjCNEizH7LAPuMWLnKpPj9kTpg9d2A4A&sig2=jPJN5k7bkvkjX2D0kU7n5wNa górę
 Wyświetl profil  
 
 

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 19 sty 2016, 0:10 
Offline
VIP Member
Awatar

Rejestracja: 17 kwie 2009, 22:37
Posty: 10000
Lokalizacja: PLNa górę
   
 
 
Post: 19 sty 2016, 12:09 
Offline
Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree

Rejestracja: 23 lut 2015, 15:32
Posty: 217
Płeć: mężczyzna
Greg, czy można terapię wodą utlenioną łączyć z innymi terapiami ? aktualnie biorę parę suplementów jod, witaminę d3, kurkuminę i parę innych. Chciałbym dziś zacząć terapię tą apteczną wodą utlenioną, bo na tą bez konserwantów muszę zaczekać jeszcze 2 dni.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 19 sty 2016, 12:24 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree

Rejestracja: 11 lut 2015, 14:14
Posty: 1697
Płeć: mężczyzna
WU bierzesz tylko na czczo, i po godzinie można inne.
To jest dostarczenie tlenu i likwidacja patogenów, utlenianie.

Wit.C wskazane (przy WU) ale co najmniej 2-3 godziny odstępu.
Reszta nie koliduje, ale pilnujemy tych przerw.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 19 sty 2016, 15:52 
Offline
Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree

Rejestracja: 23 lut 2015, 15:32
Posty: 217
Płeć: mężczyzna
greg2015 a co z sodą oczyszczoną ? jej też nie mogę brać przed wodą utlenioną ?Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 19 sty 2016, 16:00 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree

Rejestracja: 11 lut 2015, 14:14
Posty: 1697
Płeć: mężczyzna
Teoretycznie tak, a nie lepiej najpierw WU?
To rada Nieumywakina, szkoda poprawiać sprawdzone.. MrugaNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 25 sty 2016, 22:03 
Offline
Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree

Rejestracja: 12 sty 2016, 18:20
Posty: 87
Płeć: kobieta
Może być taki boraks: http://allegro.pl/boraks-99-9-czterobor ... 33332.html ?Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 25 sty 2016, 23:09 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree

Rejestracja: 11 lut 2015, 14:14
Posty: 1697
Płeć: mężczyzna
Przyzwoity, mam też taki.

-- 27 sty 2016, 15:08 --

Cytuj:
Boraks – suplement poprawiający pracę tarczycy?
9 LUTY 2015 BY WOJCIECH MAJDA 21 COMMENTS

Chciałbym z Wami podzielić się moimi doświadczeniami związanymi z przyjmowaniem boraksu. Zanim jednak je opiszę, wspomnę pokrótce czym boraks jest. Boraks rodzimy to naturalnie występujący minerał zawierający około 10% boru. Jego wzór chemiczny to Na2[B4O5(OH)4] x 10 H2O (Czteroboran sodu dziesięciowodny albo czteroboran dekahydrat). Jego największe złoża występują w Kalifornii oraz Turcji. Boraks to środek o wielu zastosowaniach, jest zarazem:

insektycydem (zabija robaki)
herbicydem (niszczy chwasty)
fungicydem (zabija grzyby)
nawozem (źródłem boru)
proszkiem do prania
środkiem czystości
konserwantem do żywności
dodatkiem do paszy dla zwierząt
Dlaczego zatem miałbym jeść coś co zabija chwasty i można tym czyścić toaletę ?!?

Boraks suplemenacja zdrowa dieta
Ten niepozornie wyglądający minerał może zapewnić osobom chorym na niedoczynność tarczycy wiele korzyści.

Źródła boru w diecie

Poziom boru w żywności zależy od naturalnej zawartości tego pierwiastka w glebie na której dana żywność została uprawiana. Jako, że bor jest łatwo wypłukiwany z gleby wraz z deszczem, zwykle wyższym jego poziomem charakteryzują się żywność która urosła w terenach suchych i pustynnych, jak np. w Arizonie czy Izraelu. Zawartość boru w glebach Polski jest niska lub bardzo niska. W roku 2006 [1] oceniano, że 60-70% gleb w Polsce ma niedobory boru, w roku 2014 uznano, że 90% gleb w Polsce nie jest w stanie dostarczyć wystarczającej ilości tego pierwiastka roślinom wymagających jego dużych ilości jak np. burakom cukrowym. Chciałbym zauważyć, że poziom zapewniający brak obniżki plonów a poziom optymalny dla zdrowia zwierząt i ludzi to dwie różne rzeczy. Można więc uznać, że współczesna dieta nie dostarcza nam boru w ilości wystarczającej do optymalnego funkcjonowania.

Przykładowo przeciętny zjadacz polskiego chleba spożywa pomiędzy od 1-2 mg boru na dobę. Przeciętny mieszkaniec Izraela ma spożycie boru na poziomie 5-8 mg na dzień.Dieta zawierająca małą ilość boru
Dieta ozdrowieńca ze szpitala może zawierać tylko 0.25 mg boru na dzień.
Moje doświadczenie z suplementacją boraksem w niedoczynności tarczycy

Odkąd zacząłem przyjmować boraks w dawce 50-100 mg na dzień (co zapewnia mi dodatkowe 5-10 mg boru na dzień) moja poranna temperatura poprawiła się o 0,2-0,3*C. Teraz budzę się mając temperaturę ciała w wysokości 36,6*C. Efekt ten trwa tylko jeden dzień – jeśli ominę dawkę, na drugi dzień temperatura wraca do starej (36,3-36,4). Czuję również poprawę libido.

Zauważyłem, że dodatek boraksu pozwala mi przyjmować niższą dawkę Thyroid-S.

Można więc powiedzieć, że ten minerał potęguje działanie Thyroid-S czy innego leku zawierającego naturalny ekstrakt ze świńskiej tarczycy.


Dawkowanie boraksu (jako suplementu diety)
Jednym z prostszych sposobów dawkowania boraksu jest rozpuszczenie 1 łyżeczki od herbaty w 1 litrowym słoiku (lub szklanej butelce) wody mineralnej/źródlanej. Przyjmowanie 1 łyżeczki powstałego roztworu da nam około 20-30 mg boraksu, co przełoży się na około 2-3 mg boru pierwiastkowego. Zwykle ludzie przyjmują od 1-3 łyżeczek dziennie (2-9 mg boru na dzień).


Jak przyjmować boraks w niedoczynności tarczycy?

Ja przyjmuję 50-100 mg boraksu dziennie. Rano, wraz z 12mg jodku potasu i minerałami morskimi których głównym składnikiem jest chlorek magnezu w dawce 350mg. Zwykle robię to po śniadaniu.

Zaznaczę, że taki efekt NIE występował gdy przyjmowałem tylko jodek potasu i minerały morskie bez boraksu.


Dlaczego osoby mające niedoczynność tarczycy mogą odnieść korzyści z zażywania boraksu?

Zawarty w boraksie bor wpływa na wiele procesów życiowych, oto kilka korzyści z przyjmowania suplementów zawierających bor:

Poprawa retencji magnezu w ciele człowieka
Zwiększenie gęstości i wytrzymałości kości
Zatrzymanie procesu osteoporozy
Zatrzymanie i odwrócenie zmian reumatycznych
Borax ma działanie grzybobójcze, stosuje się go do zwalczania Candidy
Boraks stosuje się do zwalczania grzybicy stóp
Boraks podnosi poziom testosteronu
Używany jest do oczyszczania organizmu z fluoru (może więc „zrobić miejsce” w tarczycy na jod)
Przynosi ulgę w fibromialgi, chorobie której praprzyczyną jest… niedoczynność tarczycy.
Odwapnienie tkanek miękkich


Obrazek
Mapa pokazująca ilość chorych na reumatyczne zapalenie stawów. Im kolor bardziej czerwony i ciemniejszy, tym więcej przypadków, im jaśniejszy żółty tym mniej. Zwróć uwagę na bardzo niski poziom reumatyzmu w Tajlandii, Wietnamie i innych krajach Południowo-Wschodniej Azji. Dlaczego? Wielu producentów makaronów ryżowych (podstawy diety w tym rejonie świata) dodawało rutynowo do ciasta boraks w celu poprawy tekstury „makaronu ryżowego” (rice noodles). Zapewnia to ludziom mieszkającym w tym rejonie świata wysokie spożycie boru. Dodatek boraxu powoduje, że ciasto na makaron ryżowy robi się bardziej sprężyste i „gumowate”. Właściwość tę wykorzystują domorośli chemicy w celu wykonania zabawki – „gluta boraksowego„.


Jaki smak ma boraks i dlaczego to jest ważne?

Miałem nieco dziwne doświadczenie związane ze smakiem boraksu. Zwykle rozpuszczałem go w wodzie wraz z innymi minerałami, więc nie za bardzo czułem jego smak. Pewnego razu postanowiłem spróbować jak on smakuje; polizałem więc palec i włożyłem opuszek do torebki z boraksem. Jego smak określiłbym wtedy jako… bez smaku. Czułem tylko, że kryształki boraksu rozpuszczają się mi w buzi. Postanowiłem eksperyment powtórzyć kilka dni później, tym razem skosztowałem tego minerału zawierającego bor kilka godzin po zabraniu mojej dziennej dawki. Tym razem minerał ten miał dość dziwny, „chemiczny” raczej nieprzyjemny smak. Mam wrażenie, że mój organizm daje mi znać, że ta dawka, którą teraz przyjmuję jest dla mnie dobra i nie powinienem brać więcej (stąd nieprzyjemny smak gdy biorę więcej niż 1 dzienną dawkę).

Analogicznie jest gdy spróbuję boraksu rano, przed wzięciem tego suplementu nie odczuwam jego smaku jako nieprzyjemny, ale jeśli skosztuję go ponownie wieczorem – znowu smak jest niezachęcający. Jest w tym jakaś logika, bo bor dość szybko wypłukiwany jest z organizmu, ważne jest więc by dostarczyć (idealnie w diecie) dostateczną jego ilość.

Podobny mechanizm u ludzi zachodzi gdy np. w przypadku cynku, są nawet testy z użycie roztworu siarczanu cynku wskazujące na niedobory cynku: jeśli po zabraniu tego roztworu nie czujesz nieprzyjemnego smaku, znaczy to, że masz znaczne niedobory cynku. Jeśli jest dla Ciebie nieco nieprzyjemny, to znaczy, że masz niewielkie niedobory cynku. Jeśli zaś smak tego roztworu wydaje Ci się obrzydliwy i musisz go natychmiast wypluć – znak to, że poziom tego kluczowego dla zachowania płodności i zdrowia minerału w Twoim organizmie jest wysoki.


https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwipv83_ksrKAhUGnXIKHVyJAWIQFggeMAA&url=http%3A%2F%2Fzdrowietarczycy.pl%2F2015%2F02%2F09%2Fboraks-suplement-poprawiajacy-prace-tarczycy%2F&usg=AFQjCNE8ScNbLRJhUXkbHwuV-nR0Tc_sIA&sig2=qNsUEwT0QqOGH7dUMg1l3w

-- 27 sty 2016, 15:12 --

Cytuj:
Artretyzm, osteoporoza i bor - czyżby istniał prosty i łatwy sposób pozbycia się
tych dolegliwości?

Poniższy artykuł ma na celu krotkie zapoznanie z potencjalnymi możliwościami prezentowanej metody.
Nie twierdzę, że może ona mieć medyczne zastosowania (medycyna nie jest nią zainteresowana). Prezentuję
informacje, jakie można zdobyć na podstawie analizy literatury przedmiotu.
[...] Zainspirowany chęcią przyspieszenia zrastania się kości po małym wypadku,
zrobiłem trochę poszukiwań, dzięki którym natknąłem się na informacje dotyczące
boru. Informacje, jakie znalazłem w tym kontekście, są ciekawe i zdecydowanie warte
szerszego rozpowszechnienia.
Treść poniższego artykułu odzwierciedla moje osobiste poglądy, to, w co ja
wierzę, i stoi w sprzeczności z poglądami i praktyką medycyny allopatycznej. Osoby
spodziewające się poprawności politycznej proszone są o zaprzestanie czytania :).
Bor (łac./ang nazwa: borum), symbol chem. B, jest pierwiastkiem z grupy półmetali.
Pod względem chemicznym - w zakresie reakcji z wodorem - przypomina krzem
i węgiel. Temperatura topnienia: 2076 st. C. Po raz pierwszy wyizolowany w 1808
roku. W postaci amorficznej ma kolor brązowy, zaś w postaci krystalicznej jest czarny
i bardzo twardy, prezentując twardość 9,3 w 10 stopniowej skali Mohsa, jest więc
twardszy od topazu czy korundu - z łatwością tnie szklo. Łatwo więc zrozumieć,
dlaczego organizm potrzebuje go do wytworzenia szkliwa na zębach, i co sie dzieje,
gdy go nie dostaje.
Zawartość boru w górnych warstwach skurupy ziemskiej wynosi 0,0009 %;
mało. Ważniejsze minerały boru to m. in. boraks (występujący naturalnie w kilku
miejscach na ziemi) i kernit.
Zastosowanie wolnego boru - wg Wikipedii1
to m. in. domieszkowanie
półprzewodników, zaś jego związki znajdują zastosowanie np. w nietoksycznych
(podkreśl. moje) środkach owadobójczych i konserwantach.
Wikipedia podaje dalej, że z punktu widzenia odżywiania, źródłem boru są
świeże warzywa i owoce, oraz że bor ma również wpływ na ciało ludzkie, przede
wszystkim na jego kościec. Przypuszcza się, iż jest niezbędny do prawidłowej
gospodarki wapniowej organizmu. Wraz z wapniem, magnezem oraz witaminą
reguluje przemiany, wzrost i rozwój kości, zaś jego niedobór powoduje utratę wapnia
i demineralizację kości. Muszę tu powiedzieć, że byłem mile zaskoczony znajdując
w Wikipedii, którą generalnie traktuję z pewną dozą nieufności, te informacje.
"W większych ilościach, związki boru, szczególnie te lotne, są trujące"; to
wciąż Wikipedia. No cóż, zapomnieli dodać, że w większych ilościach to dokładnie
wszystko, łącznie z wodą źródlaną, jest szkodliwe. A my nie zmierzamy wdychać
boraksu jak powietrza leśnego.
1 http://pl.wikipedia.org/wiki/Bor
Copyright by Roman Nowak, 2012 http://www.vibronika.eu 1
Bor i zdrowie
W kontekście zdrowia, bor, obok jodu, należy prawdopodobnie do najbardziej
niedocenianych pierwiastków. Mimo, że jest nam niezbędny dla życia
i zdrowia, większość społaczeństwa jest kompletnie nieświadoma jego roli oraz
konsekwencji jego braku w diecie.
Według konwencjonalnej medycyny (to ta od antybiotyków, statyn, chemioterapii - ta,
której procedury, leki i błędy czynią ją jedną z wiodących przyczyn śmierci ludzi na
świecie, co jest dobrze udokumentowane - żeby było jasne, o jaką medycynę tu
chodzi) "nie wiadomo", czy bor jest niezbędny dla zachowania zdrowia. Jednocześnie
mamy obecnie (o czym więcej w dalszej części opracowania) do czynienia z akcją
straszenia społeczeństw rzekomymi niebezpieczeństwami związanymi z suplementacją
borem. Ale zauważmy, że straszą nas też jodem, słońcem, ozonem, a w ostatnich
latach (patrz niesławny CODEX ALIMENTARIUS) nawet świeżymi warzywami,
owocami, ziołami i wszystkim, co naturalne, nie napromieniowane, nie przetworzone.
Co zaś doradza nam "nasza" medycyna dla polepszenie stanu kości? Pij mleko!
Tymczasem coraz bardziej oczywiste dla zorientowanych staje się, jak rujnujący
wpływ wywiera na organizm ludzi picie mleka (szczególnie właśnie w sytuacji
powszechnego niedoboru magnezu i boru w diecie). Jeśli nie jesteś świadomy, co
powoduje mleko krowie w organizmach ludzkich, wpisz w Google "szkodliwość
mleka" - możesz się zdziwić. Wapń bez obecności wystarczających ilości boru oraz
magnezu nie będzie przenoszony do kości, będzie zaś dość skutecznie przyczyniał się
do wapnienia tkanek miękkich. A ponieważ większość społeczeństwa cierpi na
poważny niedobór właśnie m. in. boru i magnezu (ale nie wapnia), mamy wręcz
epidemię osteoporozy i problemy zwapnienia szczególnie u osób starszych, jako że
jest to proces postępujący. W e-booku Diatomit Strażnikiem Twojego Zdrowia piszę,
że suplementacja wapniem jest bezcelowa, teraz dowiemy się więcej.
Nie liczcie jednak na to, że media głównego nurtu podsuną wam informacje
np. o tym, że sporo już ludzi łatwo i szybko pozbyło się takich objawów braku boru
w organizmie jak osteoporoza czy artretyzm - tanio i w prosty sposób suplementując
się borem. Oficjalna medycyna niestety takich informacji raczej nie wykorzystuje,
a procedury medyczne (zgodnie z zasadą medycyny allopatycznej nie odziaływania na
przyczyny choroby) - o ile mi wiadomo nie przewidują wykorzystywania boru do
leczenia osteoporozy, nie mówiąc o artretyzmie.
Jednak samodzielne poszukiwanie informacji (nie w źródłach medycyny
oficjalnej, allopatycznej, rzecz jasna) o borze w kontekście zdrowia powie nam, że jest
on pierwiastkiem śladowym niezbędnym do zapewnienia prawidłowego przebiegu
wielu procesów w organizmie. Jest on m. in. potrzebny do zapewnienia integralności
i prawidłowego funkcjonowania błon komórkowych, a także do zapewnienia
zdrowych stawów, kości, szkliwa zębów. Reguluje przemiany wapnia, magnezu
Copyright by Roman Nowak, 2012 http://www.vibronika.eu 2
i fosforu poprzez kontrolowanie gruczołów przytarczycy. Wydaje się, że bor jest tym
dla gruczołów przytarczycowych, czym jod dla tarczycy. Wykazuje działanie
antyseptyczne, antgrzybicze, antywirusowe zarówno w roślinach jak i w organizmach
zwierząt.
Przyjmuje się, że faktyczne spożycie boru w rozwiniętych krajach (cokolwiek
"rozwiniętych" tu znaczy) wynosi 1 - 2 mg. Dzienna porcja warzyw i owoców może
dostarczyć organizmowi 2 do nawet 5 mg boru, choć często jest to niestety zaledwie
niespełna jeden miligram. Jabłko z jabłoni uprawianej w dobrym sadzie bez nawozów
sztucznych może zawierać nawet 20 mg boru, ale już jabłko z jabłoni nawożonej
sztucznie - zaledwie jeden miligram. Obecne metody nawożenia i uprawy ziemi
bowiem zredukowały znacznie ilość tego pierwiastka w porównaniu do sytuacji sprzed
choćby kilkudziesięciu laty. Co więcej, współczesne metody przyrządzania posiłków
powodują dalszą utratę tego pierwiastka z pokarmu.
Istnieje silna zależność występowania artretyzmu od niedoboru boru w diecie2
.
Na Jamajce, gdzie ludzie spożywają go bardzo mało, średnio poniżej 1 mg dziennie, aż
70 % populacji cierpi na artretyzm. W krajach, gdzie jego spożycie zawiera się
w granicach pomiędzy 1 - 2 mg (np. USA, Wielka Brytania) - na artretyzm cierpi ok.
20 % populacji. Z kolei w Izraelu, gdzie ludzie spożywają ok. 10 mg boru dziennie, na
artretyzm cierpi zaledwie 0,7% populacji3
. To są mocne dane.
Brak boru w diecie wywiera na organizm rujnujący wpływ. Jednym z negatywnych
skutków jest nadczynność gruczołów przytarczycy4
a w następstwie tego wydzielanie
nadmiernych ilości hormonu podnoszącego... poziom wapnia we krwi - oczywiście
kosztem wapnia z miejsc, gdzie powinien się on znajdować, czyli
z zębów i kości. Prowadzi to do odwapnienia kości, zębów, do osteo (i innych form)
artretyzmu, oczywiście osteoporozy. Medycyna swoim zwyczajem uważa te
dolegliwości za... nieuleczalne choroby, co przynosi jej spore zyski - np. poprzez
przemysł (jak niektórzy go nazywają) "leczenia" osteoporozy. Użyłem cudzysłowu
aby zaznaczyć, że to leczenie jest, mówiąc delikatnie, mało skuteczne.
Tymczasem można przecież postrzegać osteoporozę inaczej - mamy do czynienia nie
z chorobą a po prostu z symptomami ostrego niedoboru boru (rym niezamierzony);
uzasadnie w dalszej części opracowania.
Z wiekiem wysoki poziom wapnia we krwi prowadzi do zwapnień tkanek
miękkich oraz gruczołów wydzielania wewnętrznego, takich organów jak nerki
(i jajniki u kobiet), prowadzi także do atreriosklerozy i kamieni nerkowych. Braki
boru występujące równocześnie z brakami magnezu, co oczywiście najczęściej ma
miejsce - wywierają rujnujący wpływ na kości i zęby.
2 The Wonder of Boron, John Claydon D. Hom
3 The Prelevance of Rheumatoid Arthrisis in an Israel Population, Hebrew University, 1980, Bentwich Z. &
Talmon Y.
4 The Borax Conspiracy - Big Pharma's Latest Ploy to Outlaw a Natural Cure for Arthritis, Osteoporosis and
Tooth Decay, Walter Last
Copyright by Roman Nowak, 2012 http://www.vibronika.eu 3
Walter Last5
pisze, że ponad połowa Amerykanów powyżej pięćdziesiątego
roku życia cierpi na osteoporozę. Na świecie jest nieco lepiej - w tej grupie wiekowej
co trzecia kobieta i co dwunasty mężczyzna cierpi na tę dolegliwość. Skutkuje to
milionami złamań kości każdego roku, a także dużymi zyskami kompleksu
farmaceutyczno - medycznego na "leki" przeciw osteoporozie i nie tylko. Może to
nam pośrednio wyjaśniać, skąd bierze się niechęć medycyny allopatycznej w stosunku
do boru, oraz niewiedza społeczeństw na temat jego roli w organizmie.
Nauczyłem się, że gdy rządowe agencje czy też media głównego nurtu ostrzegają mnie
przed jakimś niebezpiecznym dla zdrowia produktem, jestem nieufny, co więcej,
produkt ten wzbudza moje zainteresowanie jako potencjalnie pożyteczny.
Z kolei, nie ufam wszelkim ich zaleceniom i rekomendacjom.
W tym kontekście w internecie przeczytałem ostatnio ostrzeżenia
amerykańskich rządowych agencji zdrowia na temat spożywania soli stołowej6
. Piszą
m. in., że sól stołowa powoduje zmiany materiału genetycznego, powoduje mutacje
(sic!). Niezorientowana osoba po przeczytaniu będzie zastanawiać się, czemu w ogóle
jeszcze żyje, a co bardziej strachliwy może przez rok nie wziąć do ust soli...
oczywiście z fatalnym skutkim dla zdrowia (i o to zapewne im chodzi, jako że sól - ta
nieprzetworzona (nie "oczyszczona") rzecz jasna - jest konieczna dla zdrowia i życia).
Jak już wspomniałem powyżej, źródłem suplementacji borem może być boraks.
Za Walterem Lastem przeczytałem więc podobne ostrzeżenie: na temat boraksu7
.
Wnikliwe porównanie tych dwu tekstów wykazuje, że sól stołowa w przypadku
spożycia jest 50 do 100% bardziej toksyczna, niż boraks. Koń by się uśmiał :).
Mówiąc konkretnie, LD508
boraksu jest wyższe niż soli stołowej. Co z tego wynika?
Że uśmiercić może mniejsza dawka soli stołowej, niż boraksu. A czy bardzo
niebezpieczna jest szczypta soli wrzucona do zupy? Chyba nie. A boraksu? Proszę
sobie samodzielnie odpowiedzieć na to pytanie.
Czym jest boraks?
Powtórzę - to sól mineralna. Składa się głównie z uwodnionego boranu sodu. Główne
jego pokłady występują m. in. w Turcji i Kaliforni. Zasadniczo używany na przykład
w ceramice, farbiarstwie, kosmetyce i jako topnik do lutowania. Używany też bywa do
zmiękczania wody i jako mikronawóz.
Kiedyś boraks i kwas borowy używane bywały jako nietoksyczne konserwanty
żywności, ale zabroniono tego, z przyczyn które zapewne powoli stają się już jasne dla
osoby czytającej ten artykuł (ciekawe, że stosowanie toksycznego benzoesanu sodu,
będącego groźną trucizną enzymatyczną, do konserwowania żywności - nie zostało
zabronione; prawdziwe trucizny nikomu tu widocznie nie przeszkadzają, niestety).
5 tamże
6 http://sciencelab.com/msds.php?msdsId=9927593
7 http://www.hillbrothers.com/msds/pdf//n ... ydrate.pdf
8 LD50 mówi nam o toksyczności - wskazuje na ilość danej substancji / kg wagi ciała, przy której połowa
badanych zwierząt kończy śmiercią
Copyright by Roman Nowak, 2012 http://www.vibronika.eu 4
Jak Rex Newnham pozbył się artretyzmu
W latach 60' ubiegłego stulacia dr (wówczas jeszcze nie medyk ale botanik,
specjalizujący się w gleboznastwie) Rex Newnham zajmował się naukowo glebą
i roślinami w Perth, na zachodzie Australii. Cierpiał na artretyzm, czas mijał, lekarz
nie potrafił mu pomóc, a trudne było już nawet chodzenie. Dr Newhman, mając
zacięcie naukowca i wiarę w siebie, postanowił zainteresowac się osobiście
znalezieniem ewentualnego rozwiązania swojego problemu. Wiedząc, jakie pierwiastki
występują w glebie, poczytał, co ma o nich do powiedzenia medycyna i "dowiedział"
się, - tak opisywała to dostępna literatura - że bor nie odgrywa żadnej roli
w organizamch ludzi i zwierząt. Jako botanik jednak i specjalista od gleby wiedział, że
pierwiastek ten jest ważny dla roślin, toteż nie dał wiary takim poglądom.
Zaczął poszukiwać informacji o borze. Jak się okazało, znajdowane materiały
traktowały głównie o toksyczności tego pierwiastka; nadal nie trafiało mu to do
przekonania. Zdecydował się sprawdzić praktycznie, jakie będzie oddziaływanie boru
na jego organizm. Jako źródło boru wybrał boraks9
i brał go dwa razy dziennie po 30
mg. Już po upływie jednego tygodnia było oczywiste, że ból przemija. Po upływie zaś
trzech tygodni wszelki ból, opuchlizna i sztywność całkowicie przeminęły. W tej
sytuacji zaprzestał on przyjmowania boraksu, lecz po około roku dolegliwości
powróciły. Dr Newnham wznowił więc przyjmowanie boraksu i w ciągu dwu tygodni
wszelkie dolegliwości ponownie minęły.
Potraktował to jako odkrycie i powiadomił o nim osoby odpowiednie władze
australijskie, a także wydział medyczny lokalnego uniwersytetu. Nikt nie był
zainteresowany. Kto się zainteresował? Niektóre z osób cierpiących na artretyzm. Ci,
którzy odważyli się na przyjmowanie boraksu, szybko pozbywali się swoich
dolegliwości. Było ich niewielu. Jesteśmy uwarunkowani od napisów, autorytetów.
Dla wielu ludzi nie do przyjęcia było kupowac i spożywac coś opisanego jako trucizna
(boraks bywa używany także jako środek na owady - podobnie zresztą jak Diatomit,
o czym piszę w Diatomit Strażnikiem Twojego Zdrowia). W tej sytuacji Rex Newnham
sporządza stosowne tabletki z odpowiednią zawartością boraksu i po paru latach
sprzedaje już po dziesięć tysięcy fiolek miesięcznie (bez żadnej reklamy!), wszyscy są
zadowoleni, sporo osób pozbywa się swoich dolegliwości. W miedzyczasie dr
Newnham zdobywa kwalifikacje osteopaty, homeopaty i specjalisty od żywienia.
Wtedy nasz bohater popełnia duży błąd. Nie mogąc już dłużej poradzć sobie
z dużym zapotrzebowaniem na fiolki z boraksem, zwraca się do... firmy
farmaceutycznej, by się tym zajęła, wierząc, że ta będzie zainteresowana w pokonaniu
artretyzmu. Naiwność! Firma farmaceutyczna wskazuje, że (tani) boraks
9 Boraks jest występujacą naturalnie solą mineralną z grupy boranów. nazywany też dziesięciohydratem
tetraboranu sodu, lub boranem sodu. Reprezentuje sobą bezbarwne , rozpuszczalne w wodzie kryształy, wygląda
jak biały proszek. Zawiera cztery atomy boru połączone z dwoma atomami sodu oraz dziesięcioma (lub mniej)
cząsteczkami wody. Jest to więc sól sodowa słabego kwasu bornego. Ponieważ sód jest alkaliczny, roztwór
boraksu jest silnie alkaliczny, a jego pH mieści się między 9 i 10 (pamiętamy, że neutralny roztwór ma pH = ok.
7).
Copyright by Roman Nowak, 2012 http://www.vibronika.eu 5
wyeliminował by z rynku kosztowne preparaty przynoszące duże zyski. Skuteczność
jest sprawą bez znaczenia. Sprawą "zajęto się" gruntownie. Szybciutko ogłoszono, że
bor i jego związki są szkodliwe w każdej ilości (kogo obchodzi, że było tysiące
wyleczonych ludzi, zero poszkodowanych, boraks to trucizna i koniec!). Następnie
nasz bohater dostaje karę pieniężną za sprzedawanie trucizny, co stopuje
rozprowadzanie przez niego tego środka na artretyzm w Australii. Nie poddaje on się
jednak i eksportuje swoje "tabletki" do Nowej Zelandii, Ameryki i Wielkiej Brytanii.
Znacznie ponad pół milona ludzi skorzystało z dobrodziejstw kuracji boraksem.
W kwestii prawdy nasz bohater nie poddaje się. Robi kilka badań celem ustalenia
skuteczności leczenia artretyzmu boraksem. Oto wyniki jednego z nich -
przeprowadzonego w połowie lat 1980' w Królewskim Szpitalu w Melbourne10
z zachowaniem wszelkich zasad typowych dla badania naukowego, między innymi -
była grupa na placebo. Okazało się, że o ile wśród grupy przyjmujacej placebo 12%
osób doznało poprawy, to w grupie przyjmującej boraks przez dwa miesiące aż 70%
badanych doznało poprawy. Później okazało się, że osoby powyżej 50 roku życia
potrzebują 3- 4 miesiące dla osiągnięcia pozytywnych efektów, więc procent ten
wzrósł. Nie było negatywnych efektów ubocznych, natomiast dodatkowo zanotowano
ogólną poprawę zdrowia i poziomu energii badanych. Fakty i dowody jednak mają
niewielkie znaczenie, gdy chodzi o zyski jakie można osiągnąć "lecząc" po to, aby
"leczyć". [...]
____________________________________________________________________
Uwaga:
Temat boru i boraksu w kontekście zdrowia jest obecnie wygaszany w mediach,
internecie. Boraks, kiedyś tak łatwy do nabycia, w kolejnych krajach jest coraz
trudniejszy do nabycia.
Łatwo znaleźć coraz liczniejsze artykuły i analizy "naukowe" dowodzące jego
rzekomej toksyczności. Publika jest straszona i dezorientowana. Bo po co masz sobie
pomóc, czy im to przyniesie zysk?
Obecnie istnieje forum na http://www.earthclinic.com na którym wymieniają się doświadczeniami pasjonaci
praktycznego stosowania tej metody. Ja jestem w trakcie swoich prób praktycznych i każdego mogę
zapewnić, że nawet nie dostrzegam szczypty boraksu w soku czy zupie.
04 09 2012, artykuł ten oparłem na fragmentach nowego ebooka nt. suplementacji , nad którym obecnie
pracuję, więcej - sposoby, dawkowanie, uwarunkowania - w ebooku
10 "Clinical Trial — Boron on Arthritis", Travers, Richard L. , Townsend Letter For Doctors, June 1990360-
362. (Address: Dr. Richard L. Travers, Department of Medicine, Royal Melbourne Hospital, Parkville 3050,
Australia) - ten dokument (i inne o borze w kontekście leczenia) znika z sieci w szybkim tempie
Copyright by Roman Nowak, 2012 http://www.vibronika.eu


http://www.vibronika.eu/artykulyNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 06 mar 2016, 14:52 
Offline
Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree

Rejestracja: 06 sie 2014, 8:15
Posty: 90
Płeć: mężczyzna
Bardzo dużo boru ma pietruszka aż 48,92 mg/kg
http://pbc.gda.pl/Content/5421/arceusz_ ... andler=pdfNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 06 mar 2016, 15:54 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree

Rejestracja: 11 lut 2015, 14:14
Posty: 1697
Płeć: mężczyzna
Bardzo ciekawy dokument.

Cytuj:
Burak 250mg/kg

kapusta 1000 mg/kg

fasola 1750 mg/kg !!

Str.17

Ale na glebach ubogich w bor, takie ilości sa nieosiągalne.

-- 12 maja 2016, 15:35 --

jolus pisze:
A jak ustosunkować się mamy do wpisu pepsi eljot na jej blogu, że boraks to trucizna na wzór chemioterapii i zatruwa nam wszystko maskując przy okazji zapalenia w organizmie.

Już nieaktualna opinia Pepsi.. ;)Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 05 cze 2016, 9:24 
Offline
Entered Apprentice * 1st Degree
Entered Apprentice * 1st Degree

Rejestracja: 25 mar 2016, 8:58
Posty: 7
Lokalizacja: Rivia
Czesc.

Czy moglby ktos mi.wyjasnic dlaczego bor/boraks stosuje sie do picia w wodzie destylowanej?
Dlaczego nie mozna stosowac w wodzie z kranu?Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 05 cze 2016, 12:45 
Offline
Perfect Master * 5th Degree
Perfect Master * 5th Degree

Rejestracja: 21 kwie 2014, 16:22
Posty: 48
Do problemów z kręgosłupem czy stawy, rozumiem, ze jak najbardziej może pomóc? Jeśli tak, to czy 1 łyżeczka na 1L wody pita przez dzień wystarczy?Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 05 cze 2016, 14:33 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree

Rejestracja: 11 lut 2015, 14:14
Posty: 1697
Płeć: mężczyzna
Erika pisze:
Czesc.

Czy moglby ktos mi.wyjasnic dlaczego bor/boraks stosuje sie do picia w wodzie destylowanej?
Dlaczego nie mozna stosowac w wodzie z kranu?

Gdzie to wyczytałaś?

Nie, roztwór wykonuje się z destylowaną, później możesz zażywać jak chcesz,
z napojami, jedzeniem itp.

W tym temacie jest dokładna rozpiska i inne ciekawostki, warto
się zapoznać, dawki i sposób aplkikacji mają duże znaczenie:

boraksowa-konspiracja-t12465.html?hilit=boraks%20przepis#p197823

-- 05 cze 2016, 14:39 --

Kapsa pisze:
Do problemów z kręgosłupem czy stawy, rozumiem, ze jak najbardziej może pomóc? Jeśli tak, to czy 1 łyżeczka na 1L wody pita przez dzień wystarczy?

Przeczytałeś temat od początku?Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 05 cze 2016, 15:36 
Offline
Entered Apprentice * 1st Degree
Entered Apprentice * 1st Degree

Rejestracja: 25 mar 2016, 8:58
Posty: 7
Lokalizacja: Rivia
Czytalam na tym forum tylko w innym temacie.

Czyli jesli roztwor wykonam w wodzie niegazowqnej ze sklepu to tez bedzie ok?

Mam boraks juz kupiony, kg za siedem zl.

Dodawalam mala lyzeczke do powiedzmy trzech litrow wody razem z dwoma lyzkami chlorku magnezu. Wydaje mi sie, ze czuc roznice, jednak nie wiem na ile to magnez a na ile bor.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 06 cze 2016, 15:30 
Offline
Perfect Master * 5th Degree
Perfect Master * 5th Degree

Rejestracja: 21 kwie 2014, 16:22
Posty: 48
@greg2015

Tak przeczytałem, ale jeszcze wolałem zapytać ;)
A jeśli chciałbym dodawać do moczenia stóp tylko, razem z chlorkiem magnezu i sodą, to ile boraksu należało by dać? Również taka samą dawkę 30g?Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 06 cze 2016, 15:50 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree

Rejestracja: 11 lut 2015, 14:14
Posty: 1697
Płeć: mężczyzna
Nie, to jest zwykły minerał, tylko, że do suplementacji się nie nadaje, ma za dużą cząsteczkę.
Ale na grzybice, nużeńce i inne skórne jak najbardziej, najlepiej z wodą utlenioną:

Tu jest rozpiska jak zrobić:
grzybica-stop-t15510.html?hilit=nu%C5%BCyc%C4%99#p201510

Cytuj:
2. Na grzybicę stóp, rąk, paznokci też (nużycę i podobne), mamy 3 skuteczne środki:

wodę utlenioną, boraks i sól…

Potrzebne nam są 3 skladniki:
1 kg Boraksu, litr perhydrolu (30-35%), i sól kamienna ..

1. Kupujemy litr wody destylowanej, odlewamy 50 ml około do zlewu, dosypujemy 50 gram boraksu, wstrząsamy kilka razy, po 24 h jest gotowy, otrzymujemy nasycony roztwór boraksu, więcej i tak się w tej ilosci wody nie rozpuści. (rozpuszczalność w wodzie w temp. pokojowej 20 st, 4.7%.

2. Do słoika standardowego z nakrętką twist (900 ml) wlewamy ostrożnie strzykawką 80 ml perhydrolu 30% i dopełniamy i 720 ml nasyconego roztworu boraksu..- przykład

Czyli na kazda 1 cześc perhydrolu 30% / dodajemy 9 części r. boraksu.

Na 1 cześc perhydrolu 35% / dodajemy 10.5 części r. boraksu.

Otrzymujemy roztwor nasyconym boraksu wzmocniony perhydrolem do stężenia 3% wody utlenionej.

I tym oto wykonanym płynem anty-grzybiczym smarujemy wacikiem kilka razy dziennie paznokcie, 3% woda wzmocniona boraksem będzie trochę wybielac, ale grzyby przegoni.
Gdy rany się nieco zabliźnią można dłonie w tym roztworze moczyć, żeby działać na całą skórę na dłoniach lub stopach.
Można moczyć naprzemiennie w takim roztworze i stężonym roztworze soli kuchennej.
Skóra z zagrzybionych miejsc docelowo będzie schodziła.
Toksyczność niewielka, skutecznośc sprawdzona.

Nasycony roztwór soli uzyskujemy, zalewając sól grubą lub inną,
Roztwór uważa się za nasycony, po kilku dniach, część soli się rozpuści, gdyby rozpuściły się wszystkie soli dosypać, nasycony ma 26%.
Łyżeczkę można do szklanki wody wlewać zamiast szczypty soli dla zdrowia.
Sóla można pozbyć się kurzajek, nasyconym roztworem.


-- 06 cze 2016, 15:57 --

Erika pisze:
Czyli jesli roztwor wykonam w wodzie niegazowqnej ze sklepu to tez bedzie ok?

Mam boraks juz kupiony, kg za siedem zl.

Dodawalam mala lyzeczke do powiedzmy trzech litrow wody razem z dwoma lyzkami chlorku magnezu. Wydaje mi sie, ze czuc roznice, jednak nie wiem na ile to magnez a na ile bor.

Możesz rozrobić w takiej, ale roztwór lepiej rozrobić w demineralizowanej, do żelazek np.
bo z niczym nie przereaguje, będzie stabilniejszy chemicznie.
Potem możesz sobie te mililitry pić z czym chcesz.
Zrobisz jak uważasz. ;)

Magnez pobieraj łyżeczkę dziennie, chociaż w tym roztworze tyle mniej więcej będzie.
Masz na myśli łyżki stołowe?
Dobrze do takiej mieszanki dodać Wit.C, MSM i dokwasić octem jabłkowym np.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 06 cze 2016, 16:03 
Offline
Entered Apprentice * 1st Degree
Entered Apprentice * 1st Degree

Rejestracja: 25 mar 2016, 8:58
Posty: 7
Lokalizacja: Rivia
Do kogo ta odpiwedz?

tz.ze mam zly mineral?

Nie rozumiem nadal czemu zwykla woda jest nieodpowiednia.

Czy boraks przez stopy nie wchlonie sie do organizmu podobnie jak przez jelita?Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 06 cze 2016, 16:15 
Offline
Perfect Master * 5th Degree
Perfect Master * 5th Degree

Rejestracja: 21 kwie 2014, 16:22
Posty: 48
Dzięki, tylko mi nie chodzi o zwalczanie grzybicy a całą resztę zalet boru. Myślałem czy by nie pomógł na bóle mięśniowe?Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 06 cze 2016, 16:24 
Offline
Entered Apprentice * 1st Degree
Entered Apprentice * 1st Degree

Rejestracja: 25 mar 2016, 8:58
Posty: 7
Lokalizacja: Rivia
Wielkie dzieki za odpowiedz.

Tak, chodzilo mi o lyzki stolowe.

I czy kapiel z dodatkiem boraksu jest ok czy moze to juz szkodliwe? czytalam gdziesw internecie, ze ktos kapal sie w naturalnej wodzie gdzies na Ziemi ;) i wyleczyl sie z dolegliwosci reumatycznych i ogolnie zdrowie podskoczylo, okazalo sie, ze woda byla bogata w magnez, bor.

Najbardziej mi zalezy aby gospodarka wapniowo magnezowo fluorowa sie ustabilizowala. Bo candidy chyba juznie mam.

Pozdrawiam :)Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 06 cze 2016, 16:30 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree

Rejestracja: 11 lut 2015, 14:14
Posty: 1697
Płeć: mężczyzna
Na bóle mięśniowe oliwa magnezowa, kapiele w platkach magnezowych z solą kłodawską.

Bor ma inne przeciwgrzybicze i przeciwpleśniowe działanie.
I niezbędny dla przytarczyc.

-- 06 cze 2016, 18:02 --

Erika pisze:
I czy kapiel z dodatkiem boraksu jest ok czy moze to juz szkodliwe? czytalam gdziesw internecie, ze ktos kapal sie w naturalnej wodzie gdzies na Ziemi ;) i wyleczyl sie z dolegliwosci reumatycznych i ogolnie zdrowie podskoczylo, okazalo sie, ze woda byla bogata w magnez, bor.

Dlaczego kąpiel szkodliwa? Bor jest minerałem, kopaliną, jak sól kamienna np.
Bor był kiedyś w jedzeniu i tak najlepiej go przyjmować.

Jest kilka takich substancji, które mają bor, magnez i krzem, np. biszofit,
i dlatego mają spektakularne działanie lecznicze, sa jeziora z dużą zawartością krzemu.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 06 cze 2016, 20:44 
Offline
Perfect Master * 5th Degree
Perfect Master * 5th Degree

Rejestracja: 21 kwie 2014, 16:22
Posty: 48
Dzięki Greg. Jak będę miał coś kiedyś z tarczycą, to może wtedy zastosuję.
Trochę z innej beczki; sól kłodawska jest lepsza niż himalajska nie licząc ceny?Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 06 cze 2016, 21:23 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree

Rejestracja: 11 lut 2015, 14:14
Posty: 1697
Płeć: mężczyzna
Kapsa pisze:
Dzięki Greg. Jak będę miał coś kiedyś z tarczycą, to może wtedy zastosuję.
Trochę z innej beczki; sól kłodawska jest lepsza niż himalajska nie licząc ceny?

Niczym się nie różnią, ta i ta morska.
W zależności od pokładu są różnice w zawartości hematytu (różowy kolor)
i innych związków, tu jest ładnie opisane:
http://journals.bg.agh.edu.pl/GEOLOGIA/ ... 5_2_02.pdfNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 07 cze 2016, 11:43 
Offline
Entered Apprentice * 1st Degree
Entered Apprentice * 1st Degree

Rejestracja: 25 mar 2016, 8:58
Posty: 7
Lokalizacja: Rivia
http://www.hollandandbarrett.com/shop/p ... g-60005820

A co sądzicie o tym?Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 07 cze 2016, 12:08 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree

Rejestracja: 11 lut 2015, 14:14
Posty: 1697
Płeć: mężczyzna
Cytuj:
Bor jest elementem przedstawienia zarówno w diecie oraz w ludzkim organizmie w śladowych ilościach.
Holland & Barretta Bor oferuje 3 mg boru w tabletce

Za te pieniądze kupisz 5 kg boraksu w wiaderku i jeszcze 1 kg gratis.
Przyda się do czyszczenia i prania jeszcze.

3 mg boru jest w 1 ml 3% roztworu , który sporządza się z 30 g boraksu w litrze wody.
Z 1 kg boraksu uzyskasz 33 litry roztworu.
Oszczędzałbym. MrugaNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 07 cze 2016, 18:31 
Offline
Entered Apprentice * 1st Degree
Entered Apprentice * 1st Degree

Rejestracja: 25 mar 2016, 8:58
Posty: 7
Lokalizacja: Rivia
Dodalam dzisiaj jedna lyzeczke boraksu do kapieli, do wody w wannie. Wody nie bylo zbyt duzo. Teraz czuje sie wykonczona. Czy to mozliwe, ze tood boraksu? chyba zaprzestane stosowania.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 07 cze 2016, 19:21 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree

Rejestracja: 11 lut 2015, 14:14
Posty: 1697
Płeć: mężczyzna
Erika pisze:
Dodalam dzisiaj jedna lyzeczke boraksu do kapieli, do wody w wannie. Wody nie bylo zbyt duzo. Teraz czuje sie wykonczona. Czy to mozliwe, ze tood boraksu? chyba zaprzestane stosowania.

Nie ma takiej możliwości, jakbyś wypiła to tak, ale razem z dużym herxem.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 19 sie 2016, 9:33 
Offline
Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree

Rejestracja: 11 gru 2012, 20:38
Posty: 71
Płeć: mężczyzna
Czy boraks działa w jakiś sposób na chlamydie trachomatis ?Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 19 sie 2016, 10:14 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree

Rejestracja: 11 lut 2015, 14:14
Posty: 1697
Płeć: mężczyzna
Na grzyby, pleśnie tak.

Chlamydia to wyjątkowo upierdliwy do likwidacji patogen.
Spróbuj zastosować metody dr Clark, czyli zioła i ewentualnie zapper, z tymże to dość droga zabawa,
jest podana poniżej częstotliwość:

http://www.powrotdonatury.net.pl/czytel ... nload.htmlNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 19 sie 2016, 20:44 
Offline
Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree

Rejestracja: 11 gru 2012, 20:38
Posty: 71
Płeć: mężczyzna
Mam zamiar spróbować Lauricidin (Monolaurin z ekstrakcji kwasu laurynowego) ale poczytam jakie zioła proponuje dr.Clark, Soopky-ego jak na złość sprzedałem :( dziękiNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 28 wrz 2016, 21:59 
Offline
Entered Apprentice * 1st Degree
Entered Apprentice * 1st Degree

Rejestracja: 26 lip 2016, 6:51
Posty: 4
Płeć: kobieta
Kilka tygodni temu rozpoczęłam przyjmowanie boraksu. Dwa tygodnie dawki wprowadzającej, minimalnej i potem od razu lecznicza. Trzy tygodnie dawka 600 mg , jak wspomniano w tym wątku, kolejne dwa więcej. Pięć dni boraksu , potem dwa dni przerwy. Tolerancja średnia- generalnie mam problemy jelitowe, ale mam wrażenie,że w czasie kuracji było więcej kryzysowych dni i bardziej nasilone dolegliwośći. Ostatnie dwa tygodnie zwiekszyłam dawkę do ok 1200 mg. Samopoczucie zdecydowanie gorsze, teraz wróciłam do 600 mg. Moje pytanie jednak dotyczy tego, jakie moga byc skutki uboczne przyjmowania boraksu ? W tym tygodniu byłam na badaniu biorezonasem i pokazało fatalny stan nerek, jelit , pęcherzyka żólciowego orazi zaburzenia hormonalne. Nigdy wcześniej czegos takiego nie miałam, na pewno miesiąc temu wszystko było OK. Może to nie ma związku, ale szukam przyczyny ...Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 28 wrz 2016, 23:15 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree

Rejestracja: 11 lut 2015, 14:14
Posty: 1697
Płeć: mężczyzna
Dla kobiety dawka max. to 500 mg, przez miesiąc, po co aż 1200 mg?
Dlaczego od razu na leczniczą, do dawki 1 g dochodziłem miesiącami.
Po co ten pośpiech?

Co bierzesz do tego? Powinien być magnez, wit.D.
Zażywam boraks od 2 lat, nie mam skutków ubocznych.
Samopoczucie b. dobre.

Na pewno nie ma związku z nerkami, pęcherzykiem ujemnie.
A hormony reguluje a nie upośledza.
Coś tu nie pasuje.

Jakie masz ph moczu na czczo?

Link:
http://vibronika.eu/images/pdf/artretyz ... poroza.pdfNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów | Powered by phpBB © 2007 phpBB3 Group