Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 24 sie 2019, 14:59

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
Entered Apprentice * 1st Degree
Awatar użytkownika

Witam wszystkich

Chciałem was zapytać, czy ktoś z was spotkał się z takim problemem? Mianowicie chciałem zacząć medytować jednak po kilku próbach za każdym razem po paru minutach zaczynam odczuwać okropny ból pomiędzy brwiami. Uczucie jakby ktoś wiercił mi dziurę w głowie, podobne objawy występują również przy np słuchaniu muzyki mis tybetańskich z tym że dochodzi jeszcze ból i pisk w uszach. Ból występuje kilka godzin lub nawet do końca dnia.

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 25 maja 2017, 5:39 
VIP Member
Awatar

Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Witaj,

Po prostu obserwuj ten ból podczas medytacji. Pamiętaj, że ból to nie Ty, więc jedyne co możesz zrobić to obserwować go "ze wszystkich stron", ale się z nim nie utożsamiać. Z czasem nabierzesz do niego dystansu, a może nawet dowiesz się co się "pod nim" kryje. Nic na siłę. Niczego nie przyspieszaj...

Najgorsze, co możesz zrobić - to walczyć z bólem, albo na siłę próbować się go pozbyć. Tylko, że wtedy to nie jest medytacja...

Ból i tak już jest, więc zaakceptuj to i obserwuj, a sam zobaczysz co się stanie...

Wytrwałości życzę :)

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Jak nie ćwiczysz np mięśni: to potem łatwo o przemęczenie- czujesz zakwasy itd. W tym wypadku to może być szyszynka/przysadka - która jest stymulowana w taki czy inny sposób.

Uczucie "wcisniętego kołka" w czoło znam- wystarczy chwila skupienia, w tym wypadku koncentrujesz energię, skupiasz widzenie obszaru głowy.

Jaki jest cel tych praktyk? Po co to robisz

Awatar użytkownika

Nie poddaje się i dalej medytuje. Po ponad 2 tygodniach ból pojawia się nawet w tedy, gdy zamykam oczy. Staram się nie skupiać na nim tylko z nim współgrać jako objaw czegoś normalnego. jestem przekonany ze jeśli uda mi się to przezwyciężyć coś z tego może wyjsc

Intendant of the Building * 8th Degree

BÓL-PODCZAS-MEDYTACJI.
Witam;Pytanie retoryczne- Co to jest ból? Jakby nie patrzeć to jest efekt, czegoś co jest wadliwe-uszkodzone-chore.
[ Jaki jest cel tych praktyk? Po co to robisz ]
To zależy jak na to pytanie odpowiesz? Ja od siebie jeszcze dodam , czy to ma służyć dobru czy ma służyć złu?. Czy dorosłeś do tego żeby nad tym zapanować? Czy w nerwach nie zrobisz czegoś złego? Jeśli tu jest zgodność, to trzeba przejść na początek. Zazwyczaj ból ,jest sygnałem na coś co się dzieje w naszym organizmie. Coś złego- chorobowego-jakieś zakłócenie systemu.
Jest to indywidualna sprawa. Każdy ma trochę inaczej. Niema dwóch takich samych przypadków. Czy czasem nie próbujesz przeskoczyć etapów swojego rozwoju? Zapytaj swojego przewodnika- anioła stróża. Zapytaj wieczorem- rano będziesz miał odpowiedź, postaraj się nie zapomnieć. Pozdrawiam. :pisze:

Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Elect of Fifteen Super * 10th Degree

PiotrR pisze:
Nie poddaje się i dalej medytuje. Po ponad 2 tygodniach ból pojawia się nawet w tedy, gdy zamykam oczy. Staram się nie skupiać na nim tylko z nim współgrać jako objaw czegoś normalnego. jestem przekonany ze jeśli uda mi się to przezwyciężyć coś z tego może wyjsc

Mialam kiedys cos podobnego jak Ty, tylko u mnie to byl nie bol a ucisk w glowie. Tak jakbym miala obrecz wokol glowy i jak tylko chcialam medytowac to ta obrecz sie zaciskala. Wtedy bylam jak opetana mysla, zeby medytowac. Uczylam sie roznych technik, ale ta obrecz i tak tam byla i o zadnej medytacji nie bylo mowy. Wtedy tego nie rozumialam, ale dzisiaj wiem, ze ja po prostu nie chcialam medytowac. Moje podswiadome ja nie chcialo. Wiec odpuscilam ta medytacje i zajelam sie cialem. Koncentrowalam sie na roznych czesciach ciala i wtedy przychodzilo rozluznienie, jakis rodzaj medytacji. Wiec zamiast sie zmuszac do medytacji zajelam sie cialem i praca z podswiadomoscia.
Teraz juz nie mam tej obreczy a w ciele zrobilo sie duzo przyjemniej, wiec nie mam potrzeby uciekania w medytacje.

A jak juz sie upierasz przy medttacji, to porozmawiaj sobie ze soba, spytaj sie po co Ci to zablokowanie, co sie stanie jak wejdziesz w stan medytacyjny, czego sie boisz?

Przejdź się po sanghach czy to tybetańskich czy zenowskich i pogadaj z praktykami.Zostaniesz-nie zostaniesz ale coś zobaczysz.Na odległość można listy pisać.

Awatar użytkownika

vindpust : sporo czytałem, jak również dostałem kilka podpowiedzi od "was". Wydaje mi się że ból może być spowodowany jedna w dwóch przyczyn. Pierwszą jest zaczęcie pracy z szyszynką. Nigdy wcześniej z nią nie pracowałem. Spożywałem też sporo chemii, które ją "zabijały". Podsumowując drastycznie zmieniłem swoją dietę, nie piję wód smakowych i unikam wszystkiego co gazowane, a także zawierającego aspartam itp Zmieniłem swój tryb snu. Kiedyś byłem nocnym markiem przez długie lata, teraz staram się wcześnie kłaść i wcześnie wstawać. Pije również kombuche. Zmieniłem swój sposób myślenia. Być może sporo tego jak na tak krótki czas.

Drugi rzecz o której myślę może to być reakcja obronna mojej świadomości (ego ), która w jakiś sposób i nie wiem czemu nie blokuję podświadomość.

Teraz pomyślałem sobie jeszcze że może to są jakieś blokady energetyczne np na czakrach.

Punkt Mu: Wiem o tym że na odległość można listy pisać, ale w obecnej chwili nie mam możliwości wybrać się do kogokolwiek, żeby sprawdzić co możę być przyczyną takiego stanu. Jednak jeśli nie uda mi się samemu przez to przejść przy pierwszej okazji wybiorę się do kogoś kto się na tym zna.

Samemu ciężko "obejrzeć" swoje doświadczenie pierwszy raz.Nie wie się co i jak i czy na pewno choć niektórym się udaje np.u nas w rinzai zen szósty patriarcha jako postać sztandarowa.Można "nabrudzić" sobie "w głowie" a po co ? Na "siłę" można kupę zrobić a i to nie zawsze.Korespodencyjna nauka gdy "macasz na ciemno" jeszcze pogłębia możliwość błędu...albo chociażby niepotrzebnego tracenia energii Chociaż wynajdowanie koła dla ego na pewno jest atrakcyjne.Wiem po sobie.

Powodzenia.Każdy ma swoją drogę.

Fellow Craft * 2nd Degree
Fellow Craft * 2nd Degree

W obszarze pomiędzy brwiami znajduje się centrum obserwatora. Uwaga zwykle wypływa stąd ku obiektom, zarówno tym"zewnętrznym" jak i "wewnętrznym" (myśli, emocje itd.). Obserwator połączony jest ze wszystkimi zmysłami, ale operuje głównie przez zmysł wzroku (widzenie wewnętrzne jest również energetycznie związane z oczami), dlatego podczas praktykowania pewnych form medytacji, oprócz ucisku między brwiami można odczuwać też jakiś rodzaj bólu czy dyskomfortu w okolicy oczu.

Mówiąc w skrócie: nadkoncentracja obserwatora + sprzęganie uwagi (obserwacja "samego siebie" lub własnych stanów może powodować energetyczne pętle, tak jak w przypadku mikrofonu, który wychwytuje wtórnie dźwięk z głośników) to dwie główne przyczyny napięć w obszarze głowy.

Nie znam szczegółów twojej praktyki, więc ostrożnie mogę zaproponować jedynie proste ćwiczenie na rozluźnienie napięcia w obszarze obserwatora, polegające na doświadczaniu "spływania" uwagi do podbrzusza. Spróbuj doświadczyć hara jako siedziby uwagi a nie jako obiektu. "Patrz" z hara, ale rozluźnij patrzenie i doświadczaj przez bezpośrednie odczucie.

Awatar użytkownika

Każda podpowiedź jest ważna tym bardziej że to dla mnie nowe doświadczenia. Na pewno poczytam więcej na ten temat i przepraktykuję to o czym piszesz. Chyba jeszcze nie dziękowałem wam za porady więc dziękuję :)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]