Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 13 gru 2018, 0:59

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Fellow Craft * 2nd Degree
Fellow Craft * 2nd Degree

Witam, od kilku dni mam pewien problem. Otóż tydzień temu zacząłem codziennie z rana na czczo pić szklankę wody z solą himalajską (nieoczyszczoną). Piłem raz dziennie rano z zimną wodą mineralną i później przez dzień już normalnie bez. Od 2 dni czuję ból przy głębokim wdechu i niekiedy jak się zginam w dolnej części pleców po prawej stronie (jakby tuż pod żebrem). Nie mam pojęcia czy to ból nerki od picia tej soli czy po prostu się naciągnąłem. Zacząłem pić więcej wody i robię ciepłe okłady z borowiny, ale narazie nie widzę poprawy. Czy ktoś wie co to może być? Z góry dziękuję za pomoc :)

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 14 lut 2018, 7:38 
VIP Member
Awatar

Intendant of the Building * 8th Degree

Witam; Nie piszesz ile tej soli sypiesz do wody którą pijesz ? A to jest ważne . Soli się sypie szczyptę. ( dosłownie ). Woda ma być o smaku lekko słonym , nie więcej. Kiedyś były w sprzedaży wody mineralne słone. Teraz chyba nie ma? Ta woda musi dać się pić bez jakiś większych problemów. To jedna sprawa. A druga ,coś ci dolega? Pytanie czy powodem jest sól ? Jeśli tak , to odstaw picie wody z solą na parę dni. Zobaczysz co będzie się działo? Zawsze w sytuacjach typu, biorę jakieś nowe leki, jakieś nowe jedzenie, picie, itp. To odstawiamy na bok zażywany specyfik. Robimy przerwę , i następnie ostrożnie wracamy i obserwujemy uważnie. Co się dzieje . Ja stosuję sól Himalajską od dość dawna; żadnych ubocznych skutków nigdy nie miałem. Ale co człowiek ,to przecież inny organizm. Inna reakcja. Piszesz , naciągnąłem'', z tyłu są nerki, nerki raczej się nie naciągają. Mogą być kamienie, Są też korzonki , które są uczulone na zimno, w efekcie też mogą boleć. Korzonki ,przeziębić łatwo. Ulgę przyniesie maść rozgrzewająca, jeśli to jest to. Ty sam musisz ocenić ,co robisz , jak się zachowujesz, co może być przyczyną? Czy to jest przemarznięcie? Czy jakieś nadwyrężenie mięśni? Pomijam zatrucie. A kamienie ,no cóż ,to jest trochę trudniejsza sprawa. Co prawda istnieje patent na kamienie; ale tu są potrzebne konsultację z lekarzem. Duża odpowiedzialność. Niech tym zajmie się koncesjonowany specjalista. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia; Pozdrawiam. :pisze:

Awatar użytkownika

To na pewno nerki ?, badania ?, ból z kręgosłupa może przybrać mylną formę. Moją znajomą bolał brzuch , stoczyłam z nią walkę słowną , badania i co? i okazało się, że ból był z kręgosłupa, a ona mówiła, że to pęcherz. Inna z kolei mówiła, że to korzonki, a to kręgosłup. Badania.

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Cytuj:
tomasz.wojcik4 pisze: Ja stosuję sól Himalajską od dość dawna; żadnych ubocznych skutków nigdy nie miałem.

Lubisz przepłacać Mruga A czemu nie kłodawską ? Zięba też kłodawską polecał.

Witam; Spróbuję wyjaśnić ,dlaczego sól – HIMALAJSKA-.
Jak szukałem soli ,a było to dość dawno temu;To sole ,które były w sklepach ,niewiele miały wspólnego z solą ,której potrzebowałem. Wszystkie one ( te sole ) nadawały się w zimę do posypywania chodnika w czasie zimy. W internecie ,znalazłem sól
która według opisu mogła się nadawać. Ale była mocno zmielona i podejrzana. A wszystko co jest mocno zmielone,to tak naprawdę ( jest podejrzane ) ,wiadomo? Co tam jest w rzeczywistości.
Do tego jeśli cena jest wysoka,to zachodzi podejrzenie,że mogą być dołączone dodatki ,( wypełniacze ). To był podstawowy powód, do tego aby wybrać Sól – Himalajską. Do tego jej różowy kolor, oraz bardzo grube ziarno,powodowało że trudno ją by było podrobić , ( dodatki- wagowe ). Znalazłem firmę ,która w miarę
miała przyzwoitą cenę; zamówiłem większą ilość ,( koszt wysyłki ) ;pozostawał na niskim poziomie. Ot i cała historia ( sprawa ), mam tej soli na parę lat. I dlatego tylko jej używam. Przy okazji obdarowałem nią znajomych i rodzinę.
Tyle wyjaśnienia w sprawie soli Himalajskiej. Pozdrawiam. :pisze:

Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree

Nie pij zimnej wody. Woda musi być lekko ciepła. Ogólnie to się nie pije nic zimnego. Woda czy cokolwiek innego musi mieć temperature minimum ludzkiego ciała lub troche więcej. Ja pije wodę z solą już ponad rok i nic mi nie jest. :)

Witam; Bardzo słuszna uwaga, co do temperatury spożywanych pokarmów i napoi. Często zapominam o tym powiedzieć ( przypomnieć ). A jest to bardzo ważne.
Ja o tym wiem, i stosuję u siebie; ale jak komuś coś tłumaczę ,to po prostu mnie to ucieka z głowy ( i zapominam ), że ktoś może o tym nie wiedzieć. To jest podstawa zdrowego odżywiania, i to jest punkt nr . - 1 -. najważniejszy - POKARMY I NAPOJE – są w temperaturze ciała. Wtedy żołądek ma o wiele łatwiej z trawieniem ( przyswojeniem ),pokarmu. Tym sposobem ułatwiamy mu pracę. Przepraszam że zapomniałem. Pozdrawiam. :pisze:

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]