Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 27 lut 2021, 16:40

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Bliźniaki
Nie wiem co o tym sądzić , ponieważ może to nie istotne, ale zwróciłem uwagę, że w ostatnim czasie na moim osiedlu rodzi się bardzo dużo bliźniąt , czy to jakiś wysyp lokalny czy co, nie mam pojęcia, ale nigdy tak dużo narodzin bliźniąt nie widziałem ???

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

Tytuł: Bliźniaki
: 10 mar 2012, 23:37 
VIP Member
Awatar

Tytuł: Re: Bliźniaki
Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

To może być efekt szeroko rozpowszechnionej doby tabletek antykoncepcyjnych, po ich odstawieniu powinno się dłuższy czas odczekać przed planowaną ciążą bo w przeciwnym wypadku istnieje ryzyko ciąży mnogiej………………ale oczywiście nie musi to być jedynym warunkiem Mruga

No nie do konca tak jest z tymi tabletkami anty. To kolejny mit.
Pomijajac fakt, ze ogolnie zazwyczaj [choc nie zawsze] ich zazywanie niesie za soba jakies skutki uboczne... ciaza blizniacza raczej do nich nie nalezy.

Dzieje sie to raczej po kuracji hormonalnej na bezplodnosc, tzn. takiej, ktora ma wywolac u kobiety owulacje [gdy ta naturalnie nie wystepuje].
Coraz powszechniejsze wsrod mlodych kobiet sa problemy z zajsciem w ciaze wynikajace z roznych problemow: endometriozy, hormonalnych, coraz czesciej czytam o PCO [zespol policystycznych jajnikow] przy ktorym rowniez nie wystepuje owulacja. Znam kobitke, ktora biorac wlasnie hormony na wywolanie owulacji zaszla w ciaze, nawet nie blizniacza, a trojacza.

Mandragora A może to jest jakieś zaplanowane działanie ze strony np. rządu aby podnieść statystykę urodzeń? No zwiększyć ją ??? Kurcze nasuwają mi się rożne koncepcje z tym związane a nie należę do ludzi czarnowidzów. I nie chcę należeć do tych od teorii spiskowych. Są na świecie takie utajnione technologie że kto wie co w tym powietrzy się obecnie znajduje ???

Ciekawa teoria Jorgus...

z drugiej strony jednak szczepi sie kobiety w ciazy powodujac tym samym w sposob jak najbardziej swiadomy poronienia. Tak bylo np. w przypadku szczepionki na swinska grype chociazby.

Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Tak jak napisała La_Mandragora, stosowanie metod sztucznego zapłodnienia i hormonalnej terapii niepłodności w ostatnich 20 latach skoczyło znacząco do góry.

Z jednej strony wraz z wiekiem wzrasta częstość występowania samoistnych ciąż mnogich (związane jest to ze wzrostem stężenia hormonów gonadotropowych po 30-35 roku życia), z drugiej - obniżenie płodności przez różne schorzenia. Mamy zatem do czynienia z błędnym kołem - ciąże mnogie są efektem ubocznym leczenia niepłodności.

Dodam do tego jeszcze zmianę stylu życia np. diety i zmiany w środowisku.

W sumie, nie jest to aż taki nowy temat, tę tendencje zauważono już wcześniej, zwłaszcza że nie ogranicza się ona jedynie do ciąż bliźniaczych (ciąże dwuzygotyczne), ale dotyka też ciąż mnogich - trojaczych, czworaczych etc., które jakiś czas temu były swego rodzaju ewenementem. Wstępnie przypuszcza się, że w 2050 r. w krajach wysoko rozwiniętych co druga ciąża będzie mnoga, co nie jest aż tak nieprawdopodobne jeśli wziąć pod uwagę powyższe czynniki, o ile kierunek leczenia nie ulegnie zmianie, zwłaszcza ingerencje medyczne i coraz większe uzależnienie od nich.

jorgus, nie martwiłabym się statystyką czy tajnymi technologiami, martwię się raczej o to, że taka ciąża zwiększa ryzyko powikłań - im więcej dzieci rozwija się "za jednym zamachem", tym trudniej im później przystosować się do otoczenia, głównie chodzi o przedwczesny poród - w przypadku bliźniąt średni czas trwania ciąży to 36 tygodni, w przypadku trojaczków 32 tygodnie, a czworaczków - 30 tygodni. Jeśli coraz więcej dzieci rodzi się coraz wcześniej i od urodzenia zmuszone są korzystać z procedur medycznych, leków, przebywania w szpitalu zamiast spokojnie dojrzewać w najbezpieczniejszym dla nich miejscu, to warto zastanowić się jak te wczesne problemy będą rzutować na ich dalsze życie.

Każdy krok w kierunku poznania, każdy fragment wyodrębniony z całości przyrody jest tylko przybliżeniem całkowitej prawdy, czy raczej całej znanej nam obecnie prawdy. Właściwie wszystko, co wiemy, jest tylko przybliżeniem, ponieważ wiemy, że nie znamy jeszcze wszystkich praw.

R. Feynman, Wykłady z fizyki.

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Tajemnica bliźniaczek Eriksson. [2008]
phpBB [video]

,
Kol.Ripsonar tłumaczył :spoko:
,
Przypadek?
Ktoś inny by powiedział "łaał, tranzyty obie miały tragiczne w tym czasie",albo sterowane,łaał
no i co Wy na to?
Tak hydeparkowo-Kim są bliźniaki?

Awatar użytkownika

Tu znalazłam całość z lektorem - dla ciekawskich

phpBB [video]

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

szczerze to ja zawsze myslalam ze to przez to ze bierze sie tabletki przez nie mozna na poczatku krwawic mozzna przytyc i po odstawieniu jest duza szansa posiadania bliźniaków

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]