Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 19 paź 2019, 3:56

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Black mirror - czarne lustro. Lustro w którym wszyscy powinniśmy się przejrzeć, a mało kto chce to zrobić.

Obrazek

UWAGA
Mocne kino.
Nie są to sielankowe historyjki, lecz mocno przerysowane, wypaczone, karykaturalne obrazy rzeczywistości w jakiej już żyjemy (nawet 2 odcinek 2 sezonu).

Obrazek

www.filmweb.pl pisze:
Trzy historie osadzone w przyszłości, opowiedziane w trzech odcinkach. Każda z nich opowiada o innych przykrych konsekwencjach rozwoju naszej cywilizacji, pokazując w sposób karykaturalny do czego może dojść jeśli nic się nie zmieni. W każdej mamy do czynienia z różnym problemem społeczno-obyczajowym osadzonym w różnej futurystycznej perspektywie czasowej. W serialu zostaje poruszony między innymi problem przekraczania barier obyczajowych w imię sztuki, zgubnego wpływu nowych technologii na życie osobiste, czy podporządkowania życia regułom telewizji i portali społecznościowych, gdzie nic już nie jest prawdziwe.

Obrazek

Każdy odcinek trwa niecałą godzinę i każdy spokojnie mógłby robić za indywidualny film.
Nie od dzisiaj wiemy jak groźne są media i technika. Pod płaszczykiem pomocy i ułatwiania życia ludziom, znajduje się silny uzależniacz od wi-fi, zasięgu czy ładowarki pod prądem, lecz nie tylko ten wątek zostaje poruszony. Każdy odcinek spokojnie można by analizować co najmniej godzinę w kilkudziesięcioosobowej grupie zainteresowanych. Fani podskórnych wszczepów, przeciwnicy kary śmierci, zainteresowani robotami - wszystko jedno. Dla każdego coś miłego :język:
Obecnie są 2 sezony, czyli 6 odcinków, czyli oglądania na nieco ponad 5 godzin. Sezon 3 ma wyjść w tym roku.

Obrazek

Jeżeli zdecydujesz się na oglądanie, wiedz, że nie musisz oglądać w kolejności: pierwszy odcinek pierwszego sezonu, drugi odcinek pierwszego sezonu itd. Polecam od razu obejrzeć 2 odcinki szczególnie, jeżeli zaczynamy od S01EP01, gdyż wtedy łatwiej będzie nam zrozumieć na czym cały serial polega.

Obrazek

Czasem część wydarzeń jest pokazana w trakcie napisów końcowych, więc proszę uważać aby nie przegapić. Niekiedy te 2 minuty kompletnie potrafią zmienić spojrzenie na odcinek i jego odbiór.

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 22 maja 2016, 18:15 
VIP Member
Awatar

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Chyba pierwszy raz w życiu obejrzę coś co ma jakieś tam "sezony".Jakoś mi się osobiście nie zdarzyło śledzić jakoś dokładniej filmów w odcinkach.No może 4ech pancernych dawniej,albo "17 mgnień wiosny".
Eech,poryte czasy...

Mogli by to postreszczać w jeden ,np.2-3godzinny
Czarne Lustro?-Ali i Alicja w krainie koszmarów?

Może coś w tym jest,na razie nie wiem.Ale skoro polecasz ?... :uśmiech:
Dorzucę do tematu,fajnie rozpoczęty :okok:
,

Black Mirror S01E01 Lektor

,
Black Mirror S01E02 PL

,
Black Mirror S01E03 pl

Awatar użytkownika

O proszę jak miło :)
Dzięki za linki.
Pokazałam "serial" osobie, która uważa, że większość spisków to kompletna bzdura, a oglądanie filmów (tym bardziej seriali) to kompletna strata czasu. Ów osoba w jeden dzień obejrzała wszystkie 6 odcinków i również poleciłaby.
Może nie jakieś drastyczne kino, ale na pewno przykre i mocne. Czekam na opinie, spostrzeżenia, przemyślenia i interpretacje :)

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

A tutaj trzeba zapiąć pasy
MkUltra-Matrix-zabawa w boga.Technologia czy real?
Black Mirror - White Christmas (Czarne Lustro - Białe Święta) - Odcinek specjalny
http://www.cda.pl/video/511154e0
dostępny tylko w linku powyżej

Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree

Black Mirror S02E03 41:45 ... jesteśmy w " elycie".

Awatar użytkownika

dar66 pisze:
Black Mirror - White Christmas (Czarne Lustro - Białe Święta) - Odcinek specjalny

Dzięki za link, umknął mi ten special. Jeszcze go nie widziałam.
Może się z nami podzielisz odczuciami? Często masz trafne opinie.

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Czy ja wiem czy jest w tym odcinku coś do zobrazowania i wyjaśnnienia nawet wg swoich kryteriów?
Widzisz-każdy na swój sposób to odbiera-całośc fabuły,te wątki co się przewijają,ma to swój cel.Tak to akurat ułożono chronologicznie sceny-tak odebrałem.
Mocny ten odcinek jest.
W ogólnych słowach kluczowych to zapodałem : "mkUltra-Matrix-zabawa w boga"

Po pierwsze-takie technologie istnieją i ludzie są programowani wg programu jakichś psycholi,czyli CIA z jedenj strony i spuścizna ,czyli inne czuby po KGB z drugiej.Nie są to takie błachostki jak zobrazowano w tym filmie,gdzie kilku zboków śledzi poczynania jakiegoś kolesia i kieruje jego poczynaniami z zagarnieciem jakiejś dupencji,która też jest manipulowana.To akurat technologia sterowania mózgami,odruchami,zachowaniami-nic ukrytego -są i tu tematu gdzie można się wczuć w tego typu techniki.

Po drugie-popatrz-odbicie lustrzane,czyli matrix albo typowy real-wpływ na ludzkie poczynania z tak zwanego "niskiego Astralu"- ludzie,którzy mają słabą psychikę są na analogicznej zasadzie manipulowani.
Głosy w głowie...czasem kilka...czasem mnóstwo,czasem odruchy zupełnie nie pasujące do danej osobowości.Przemyślane albo nagłe niezrozumiałe poczynania;czasem nic nie wskazuje na to,że dany osobnik do tej pory ułożony nagle robi coś jakby wbrew sobie..a potem sam się zastanawia co się stało-najczęściej jak zostanie przyłapany.

Nie chce mi się rozpisywać w akurat taki temacie jak osobisty odbiór tej fabuły,sorry-to skróty myślowe.Swoje.Nie sugeruj się moją jakąs "trafnością",wielu jest takich co widzi to inaczej i to też się liczy czasem bardziej niż te moje tutejsze wypociny Mruga .

Oba przypadki świadczą o tym co ująłem wcześniej "zabawa w boga".Z małych liter,bo takie bożki i tak prędzej czy później dostają w czapę,"są odłączeni",a wtedy i na teraz zachodzi pytanie-czy czyniąc to jest to skutkiem czy przyczyną?

Samo życie,same niezrozumienia,potknięcia....ktoś by to nazwał rozwojem.Tylko ciekawe z której strony by musiał zasiadać-ze strony właściwego zaistnienia czy ze strony skrzywionego ,ba-sterowanego odbicia?

Awatar użytkownika

Ależ ja nie chcę się sugerować, sama mam własne analizy i spostrzeżenia. Po prostu może ktoś ma inne, albo zauważył coś czego ja nie zobaczyłam. Szkoda, że nie chcesz się rozpisywać, bo mogłyby to być bardzo ciekawe analizy z twojej strony. Wg mnie serial jest tego wart (teraz oglądam "UTOPY" - o teoriach spiskowych koncernów farmaceutycznych i żywnościowych, jednakże nie jest to serial wart analizy).
Jeszcze dziś obejrzę ten special i pewnie zedytuję ten post dopisując coś od siebie na temat odcineczka.

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Black Mirror S03E01 PL -Nosedive
https://zalukaj.com/serial-online/78610/nosedive.html
,
"na łeb ,na szyję"-taki nadano tytuł PL.
Wkomponowano to idealnie,w rytmie fortepianu
,
Co do prawdziwości tego urojenia twórców się nie wypowiem,mam tylko 0.66
Sam system Android ma więcej niż 6
Urojenia?
&
Black Mirror S03E02
http://www.serialosy.pl/zagraniczne-ser ... or-pl.html
#

Black Mirror S03E03
"Zamknij sie i tańcz"

klik poniżej jest pobieraniem
http://s793.vshare.io/s,110-1000-13-0/1 ... ec_360.flv
,
Black Mirror S03E04 San Junipero
https://zalukaj.com/serial-online/78622 ... ipero.html
[łaał,really?]
,
Black Mirror S03E05 Men against fire
https://zalukaj.com/serial-online/78623 ... _fire.html

no niestety...
,
Black Mirror S03E06 Hated in the Nation - Znienawidzeni
j.w.
,,,
wszystkie czubki hop do kupki

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Cytuj:
Ostrzeżenie przed przyszłością – o 3. sezonie „Black Mirror”
Aneta Kyzioł
Obrazek

Charlie Brooker porównuje swój serial do pudełka czekoladek: z wierzchu podobne, ale każda skrywa inne nadzienie. W najnowszym pudełeczku pod nazwą „Black Mirror” – „Czarne lustro”, tym razem wyprodukowanym przez koncern Netflix, znajduje się sześć pralinek o różnym smaku, ale z tą samą, dominującą nutą – goryczy. Pyszne, gorzkie czekoladki do spróbowania od jutra.

„Czarne lustro” jest antologią, każdy z wyprodukowanych dotąd 13 odcinków (w zapowiedziach jest co najmniej kolejnych sześć) opowiada inną historię, z innymi bohaterami, granymi przez innych aktorów, osadzoną w nieco innym świecie. Łączy je tytułowe czarne lustro – ekran smartfona, laptopa, tabletu czy telewizora, odbijający w barwie niepokoju, a może żałoby twarze użytkowników.
„Jeśli technologia jest narkotykiem – a sprawia takie wrażenie – to jakie są skutki uboczne?” – tłumaczył ideę serii autor, zapowiadając w 2011 r. pierwszy sezon w publicznym brytyjskim Channel 4. – „Serial dzieje się w przestrzeni pomiędzy przyjemnością a dyskomfortem”. A konkretniej – w niedalekiej przyszłości, w której kształt ludzkiemu życiu nadają nowe technologie. „Są o tym, jak żyjemy dziś i jak możemy żyć za 10 minut, jeśli będziemy nieuważni. A jeśli jest jedna rzecz, którą wiemy o człowieku, to jest nią to, że zwykle jesteśmy nieuważni”.

Pierwszy sezon liczył trzy odcinki, kolejny, pokazany w 2013 r., także trzy, w grudniu 2014 r. premierę miał odcinek specjalny – „Black Mirror: White Christmas”, z gwiazdą „Mad Men” Jonem Hammem w roli głównej. Wtedy Brooker był już laureatem nagrody Emmy za najlepszy miniserial, hołdy na Twitterze składał mu Stephen King, prawa do ekranizacji odcinka z pierwszego sezonu, „The Entire History of You”, kupił Robert Downey Jr. A fani założyli konto na Twitterze „Black Mirror Ideas”, gdzie półżartem dzielili się pomysłami na kolejne odcinki (m.in. o tym, jak iPady i konta facebookowe knują przeciwko użytkownikom, przekręcając wpisy i zmieniając statusy, szkalując nasz wizerunek). „Zgaduję, że szczęśliwie trafiliśmy w globalny zbiornik zachwytu i lęku” – komentował światową popularność swojego serialu Brooker.
.....

źródło/dalej:
http://seryjni.blog.polityka.pl/2016/10 ... ck-mirror/

,
kupiłem sobie ten Tygodnik,ma nr44,a artykuł zaczyna się od strony 78. :)
"Czarnowidz"
,
To niewdzięczny wiek,nawet jak komuś życzyć "sto lat"

Czuję taki niby wylot z tego,że manipulanci sami się zgładzą-swoimi technikami,które zaszepiają innym.

Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

dar66 pisze:

Tak się składa, że znowu wróciłem do oglądania Black Mirror, 3 sezon oglądam. Dziś ma premierę 4-ty. Wcześniej jednak obejrzałem odcinek specjalny z 2 sezonu, którego wcześniej nie zauważyłem. I muszę przyznać że odcinek "White Christmas" mnie po prostu pozamiatał, to co oni tam przedstawili.

dar66 pisze:
Mocny ten odcinek jest.
W ogólnych słowach kluczowych to zapodałem : "mkUltra-Matrix-zabawa w boga"

Po pierwsze-takie technologie istnieją i ludzie są programowani wg programu jakichś psycholi,czyli CIA z jedenj strony i spuścizna ,czyli inne czuby po KGB z drugiej.Nie są to takie błachostki jak zobrazowano w tym filmie,gdzie kilku zboków śledzi poczynania jakiegoś kolesia i kieruje jego poczynaniami z zagarnieciem jakiejś dupencji,która też jest manipulowana.To akurat technologia sterowania mózgami,odruchami,zachowaniami-nic ukrytego -są i tu tematu gdzie można się wczuć w tego typu techniki.

Po drugie-popatrz-odbicie lustrzane,czyli matrix albo typowy real-wpływ na ludzkie poczynania z tak zwanego "niskiego Astralu"- ludzie,którzy mają słabą psychikę są na analogicznej zasadzie manipulowani.
Głosy w głowie...czasem kilka...czasem mnóstwo,czasem odruchy zupełnie nie pasujące do danej osobowości.Przemyślane albo nagłe niezrozumiałe poczynania;czasem nic nie wskazuje na to,że dany osobnik do tej pory ułożony nagle robi coś jakby wbrew sobie..a potem sam się zastanawia co się stało-najczęściej jak zostanie przyłapany.

Tak czytałem gdzieniegdzie o supertajnych technologiach co ma dziś CIA, to aż trudno mi było to objąć wyobraźnią. Tutaj z kolei jak oglądałem ten odcinek, to dało mi to jako taką wyobrażeniową namiastkę jak to może mniej więcej wyglądać. Czy tak czy inaczej czy moze troche odjechali w to s-f to do końca nie wiem. Piszesz w swoim poście błahostki... zależy o jaką cześć filmu chodzi z technologią w roli głównej. Dla mnie najstraszniejsze było to że świadomość dało się zamknąć w nicości z włączeniem dowolnej (w zależności od nastawienia) symulacji czasowej gdzie pół roku w alternatywnej rzeczywistości odpowiada, kilku minutom w tej prawdziwej rzeczywistości + wykluczenie podstawowych funkcji życiowych takich jak spanie, jedzenie itp. Z takiego filmowego s-f to już blisko do tego co czytamy w tematach MILAB o programach szkolenia superżołnierzy umieszczanych w alternatywnych rzeczywistościach (coś jak filmie "Na skraju jutra" lub "Kod nieśmiertelności") swoją drogą w filmie Matt wspomniał nawet o możliwości umieszczenia tej postaci w grze komputerowej. Też mam takie samo zdanie że to jest jak zabawa w "boga"... swoją drogą przypomniała mi się creepypasta "Życie w maszynie".

Intimate Secretary * 6th Degree

klesk88 pisze:
(...)
Tak czytałem gdzieniegdzie o supertajnych technologiach co ma dziś CIA, to aż trudno mi było to objąć wyobraźnią.

Gdzie mogę o tym poczytać? Masz może jakieś linki do zbioru tego typu "wynalazków" co oni mają?
:szampan:

dzięki klesk88 za link :spoko:

Ostatnio zmieniony 29 gru 2017, 17:23 przez gnorluk, łącznie zmieniany 1 raz

Awatar użytkownika

gnorluk pisze:
klesk88 pisze:
(...)
Tak czytałem gdzieniegdzie o supertajnych technologiach co ma dziś CIA, to aż trudno mi było to objąć wyobraźnią.

Gdzie mogę o tym poczytać? Masz może jakieś linki do zbioru tego typu "wynalazków" co oni mają?
:szampan:

A chociażby w dziale MILAB masz przyczepiony taki oto temat james-bartley-podstawowe-wiadomosci-o-milab-t10251.html
Poza tym w innych tematach z tego działu są przetłumaczone wywiady z ludźmi którzy brali udział w tajnych eksperymentach i kontroli umysłu.... tyle od siebie mogłem wskazać, dalej życzę ciekawej lektury, i lepszej intuicji poszukiwawczej jak interesują Cię takie tematy.

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Czarne lustro / Black Mirror Sezon 4 Odcinek 1 Lektor PL S04E01
https://www.cda.pl/video/18126746b

Wyższa oktawa od White Ch

właśnie skończyłem oglądać - przej...ana ta reptiliańska gra,ale dobrze że są hakerzy.

Awatar użytkownika

Wyszedł cały film z serii Black Mirror, jako osobny byt
Black Mirror: Bandersnatch
https://www.filmweb.pl/film/Czarne+lust ... anderschna
Cytuj:
Rok 1984. Młody programista zaczyna kwestionować rzeczywistość, pracując nad grą wideo na podstawie mrocznej powieści fantasy......, zainspirowany kontrowersyjną książką "Bandersnatch", której autor popadł w obłęd, postanawia napisać na jej podstawie grę. Kiedy jego pomysł spotyka się z entuzjastycznym przyjęciem jednego z najsłynniejszych wydawców gier wideo, Stefan czuje, że to jego szansa. "Czarne lustro: Bandersnatch" to pierwszy interaktywny film prezentowany przez Netflix. W trakcie seansu widz może podejmować decyzje za bohatera, wpływając w ten sposób na rozwój fabuły.

Oglądał ktoś?
Swoją drogą nie od dziś wspominają że ma wyjść 5 sezon, i jakoś nie wychodzi.

klesk88 pisze:
Wyszedł cały film z serii Black Mirror, jako osobny byt
Black Mirror: Bandersnatch
https://www.filmweb.pl/film/Czarne+lust ... anderschna
Cytuj:
Rok 1984. Młody programista zaczyna kwestionować rzeczywistość, pracując nad grą wideo na podstawie mrocznej powieści fantasy......, zainspirowany kontrowersyjną książką "Bandersnatch", której autor popadł w obłęd, postanawia napisać na jej podstawie grę. Kiedy jego pomysł spotyka się z entuzjastycznym przyjęciem jednego z najsłynniejszych wydawców gier wideo, Stefan czuje, że to jego szansa. "Czarne lustro: Bandersnatch" to pierwszy interaktywny film prezentowany przez Netflix. W trakcie seansu widz może podejmować decyzje za bohatera, wpływając w ten sposób na rozwój fabuły.

Oglądał ktoś?
Swoją drogą nie od dziś wspominają że ma wyjść 5 sezon, i jakoś nie wychodzi.

Ja ogladalem. Wywarl na mnie ogromne wrazenie. Zwlaszcza mozliwosc wyboru sciezki wg ktorej toczy sie akcja. Myslalem ze bedzie jedno zakonczenie. A byly ich co najmniej 3. Tyle zdolalem odnalezc o 2 w nocy. Film / odcinek trwa chyba 1:30 a ja siedzialem dobre 2godz. Naprawde warto zobaczyc jak mozna manipulowac historia, ludzmi i ewentualnymi roznicami w rezultatach wlasnych wyborow.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]