Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 25 lis 2017, 3:00

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
Post: 14 lis 2017, 15:56 
Offline
Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree

Rejestracja: 05 lip 2012, 23:26
Posty: 231
Płeć: mężczyzna
Cytuj:
Pieniądze papierowe, czy też jak je lubię nazywać „toaletowe”, są cały czas dewaluowane przez podatek zwany inflacją. Bitcoina jest natomiast coraz mniej, jest bezpieczniejszy i odporny na inflację, na chciwość ludzką.


Haha a Bitcoin to co nie jest odporny na chciwość ludzką? a co niby teraz się z nim dzieje ? przecież pompuje się go po to by później opychać za duże pieniądze w walutach a nie za przysłowiowy chleb, kolejna waluta spekulacyjna... to nie jest chciwość ? a te miejsca po przecinku to co ? może za jakiś czas 50 miejsce po przecinku się znajdzie, to nie jest inflacja? nie da się? da się! sieczkę z mózgu robi po raz kolejny finansjera, widać że BTC zaczyna być ewidentnie sterowany.

W jednym zdaniu zawarte tyle szczerości a w szczególności to "Pieniądze papierowe, czy też jak je lubię nazywać „toaletowe” czyli bitcoin stanie się taki sam, z śmiecia powstałeś i w śmieć się obrócisz :mrgreen:Na górę
 Wyświetl profil  
 
 

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 14 lis 2017, 15:56 
Offline
VIP Member
Awatar

Rejestracja: 17 kwie 2009, 22:37
Posty: 10000
Lokalizacja: PLNa górę
   
 
 
Post: 18 lis 2017, 14:04 
Offline
Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2011, 14:46
Posty: 1080
Płeć: mężczyzna
Cytuj:
Haha a Bitcoin to co nie jest odporny na chciwość ludzką? a co niby teraz się z nim dzieje ? przecież pompuje się go po to by później opychać za duże pieniądze w walutach a nie za przysłowiowy chleb, kolejna waluta spekulacyjna... to nie jest chciwość ?


Rozmawiając o Bitcoinie, trzeba najpierw dowiedzieć się czym on jest a czym nie jest... Bo ja dalej nie rozumiem, co ma piernik do wiatraka. A Musi być odporny ? Przecież to nie jest jego rola. Wszystkim można spekulować, nawet 'bezinteresownym działaniem' Wiadomo, że nowy środek nabywczy zanim zrówna się wartością musi przejść przez fazę wzrostu. Będą działały na niego mechanizmy popytu i podaży. Spekulanci to też osoby które potencjalnie przyspieszają jego adaptacje.

W ogóle dlaczego spekulacja jest zła ? A ktoś to ma sklep i handluje produktami, które najpierw musi kupić u hurtownika to nie spekuluje ? Oczywiście, że tak. Spekuluje, że ten towar będzie kupowany chętnie, albo dokonuje takiej a nie innej lokalnej rynkowej wyceny na rynek detaliczny. Jak kupujesz mieszkanie do remontu, by potem je sprzedać, to nie spekulujesz ?

Spekulujesz nawet odkładając pieniądze w banku na procent. Spekulujesz jak kupujesz złoto czy srebro. A przecież metalami również nie w sklepie chleba.

Cytuj:
a te miejsca po przecinku to co ? może za jakiś czas 50 miejsce po przecinku się znajdzie, to nie jest inflacja? nie da się? da się! sieczkę z mózgu robi po raz kolejny finansjera, widać że BTC zaczyna być ewidentnie sterowany.

W jednym zdaniu zawarte tyle szczerości a w szczególności to "Pieniądze papierowe, czy też jak je lubię nazywać „toaletowe” czyli bitcoin stanie się taki sam, z śmiecia powstałeś i w śmieć się obrócisz :mrgreen:


Oczywiście, że to nie jest inflacja. Inflacja jest wtedy kiedy spada nabywcza wartość pieniądza przez rosnące ceny towarów i usług. Dzielenie instrumentu na mniejsze porcje, to nie jest inflacja. Jak mam 1bbl ( Baryłkę ropy) i podzielę ją sobie strzykawką na malutkie kropelki to czy jest to inflacja ? Oczywiście, że nie. Cena tego co mam w strzykawce również się dzieli. To chyba logiczne.
Jego podział na 8 część po przecinku, czyli tzw 1 Satoshi to zaleta a nie wada. Tak samo jako potencjał, że można dzielić go na więcej części (o ile zajdzie taka potrzeba) Token jest po prostu elastyczny. Ale to jeszcze z góry nie reguluje jego wartości.

To, że Bitcoin nie posiada fizycznej reprezentacji, tak naprawdę niewiele zmienia. Właśnie z tego powodu, że sieć BTC jest rozproszona a stworzenie nowej jednostki z powietrza, jest problematyczne a na końcu niemożliwe. A ręczne sterowanie i wycenianie jego kursu jest skomplikowana. Ręczna manipulacja będzie tym trudniejsza, im rynek będzie bardziej płynny i głębszy a cena BTC będzie odrywać się od parytetu dolara. Długo to jeszcze nie nastąpi, ale jest szansa, że z czasem w ramach alternatywy rynek porzuci umierającego dolara.

Rynek bez zewnętrznych interwencji w ramach organicznego porządku sam będzie się regulować i bilansować. Każdy odchyl od normy jest bardzo szybko korygowany. Starczy spojrzeć co dzieje się w takim Black Friday, kiedy mamy ograniczoną liczbę bardzo tanich dobór. Szybko wraca do równowagi.

Po drugie kto powiedział, że Inflacja jest zła ? :drugged: Inflacja jest pewnym procesem który modeluje relacje popytu i podaży. Weźmy przykład, jeśli część BTC się zgubi, były już takie historie, że ludzie tracili swoje klucze prywatne do swoich zaszyfrowanych Bitcoinów. Potencjalnie sytuacja przypomina z wrzuceniem worka pieniędzy do pieca. Wtedy wiadomo, że z czasem rynek musi organicznie zareagować na taką sytuację deflacją. Czyli za mniej kasy, można kupić więcej towaru. W tym kontekście możliwość podziału BTC na mniejsze Tokeny, jest zaletą. Podobnie w drugą stronę, produkcja BTC powoduje Inflację, ale raczej nie jest ona zauważalna na tym poziomie i można ją pominąć. Inflacja w przypadku BTC musiała by mieć inne podłoże niż ilość Tokenów w obiegu. Powiedzmy, że nagle wzrastają koszty utrzymania sieci teleinformatycznej albo energii, która jest potrzebna do autoryzacji. Lub występują w ogóle problemy z siecią na pewnym obszarze. Wtedy jeśli BTC tanieje, następuje wzrost cen towarów i usług, ludzie mniej chętnie chcą go trzymać, więc sprzedają a jego cena w relacji do innych walut spada.

Dalej mam wrażenie, że ludzie nie rozumieją Funkcji jaką ma spełniać Bitcoin i uważają, że jeśli nie jest świętym Gralem ekonomii, to do niczego się nie nadaje.

_________________
Czas przestać zgrywać oświeconych dupków i stać się po prostu ludźmi.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 19 lis 2017, 8:58 
Offline
Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree

Rejestracja: 05 lip 2012, 23:26
Posty: 231
Płeć: mężczyzna
Cytuj:
Pieniądz – towar uznany w wyniku ogólnej zgody jako środek wymiany gospodarczej, w którym są wyrażone ceny i wartości wszystkich innych towarów. Jako waluty, krąży anonimowo od osoby do osoby i pomiędzy krajami, ułatwiając wymianę handlową. Innymi słowy jest to materialny lub niematerialny środek, który można wymienić na towar lub usługę. Prawnie określony środek płatniczy, który może wyrażać, przechowywać i przekazywać wartość ściśle związaną z realnym produktem społecznym.


Bitcoin stał się produktem a nie środkiem wymiany... spekulacja nie jest wymianą towaru/usługi w normalnym znaczeniu tylko operacją nastawioną czysto na zysk, można nawet rzec jest grą hazardową że, za x czasu będzie więcej warty by sprzedać ją np. za dolary a później na odwrót. Kolejne narzędzie urabiające ludzi i dające jakieś złudzenie i levibc nie porównuj inwestycji w mieszkanie które daje ci chociażby dach nad głową a btc jak ktoś od ciebie nie kupi to nie masz nic. Usprawiedliwione są takie reakcje bo każdy chce jakoś zarobić i chęć szybkiego zysku zaślepia odpowiedzialne myślenie to tak jak z totolotkiem nadzieja zawsze jest :mrgreen: a jak wygram to co ja nie kupie :cwaniak:Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: wczoraj, 18:17 
Offline
Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2011, 14:46
Posty: 1080
Płeć: mężczyzna
Nie znasz Funkcji Bitcoina. To już ci powiem, co możesz z nim zrobić.

- Możesz bez kosztowo i bez formalności wysyłać pieniądze za granicę. To forma cyfrowej Hawali.
Nawet w miejsce w której nie ma banków. Jest to super tanie i nie musisz polegać na systemie bankowym.

- Transakcje są anonimowe. Jeśli wiesz czym jest prawo dewizowe to może to docenisz.
Prawo dewizowe mówi o tym jak gdzie i w jakich warunkach możesz obracać dewizami. Czyli środkami które pełnią formę płatniczą, waluty obce, karty, weksle, czeki ale też bony i metale szlachetne itp. A jeśli uważasz, że możesz sobie od tak spakować do torby np 100 tyś jak robi się to na filmach, następnie przekroczyć granice. To wiedz, że również reguluje to prawo dewizowe. Lepiej byś nie miał kontroli, bo może być wesoło.

- Bitcoin jako środek płatniczy jest więc niewykrywalny i anonimowy. Niezależny od Instytucji finansowych i regulacji prawnych. Co prawda regulacje prawne, dla bitcoina już powstały. Ale są martwe. Dlatego cały ciężar przenosi się na giełdy bitcoinowe które muszą być regulowane przez takie organy jak KNF (Komisja Nadzoru Finansowego) Ale... są również giełdy bitcoinowe które są rozproszone. Wtedy prawo nie ma nic do gadania. Bo wykrycie i zastopowanie czegoś takiego jest praktycznie niemożliwe.

- Ludzie mogą wymieniać się wartością pieniężną bez udziału państwa. Przekazywać sobie np: darowizny, bez udziału instytucji pasożytniczych takich jak banki bez wiedzy organów skarbowych.

- Możesz też kupować za niego towary i usługi o których nie chcesz by wiedziała skarbówka. Dla przykładu masz działalność gospodarczą i konto bankowe, które jest jednocześnie kontem prywatnym. Masz kontrole skarbową, nie chcesz by kontrola skarbowa wiedziała na co wydajesz swoje prywatne pieniądze. W ogóle nie chcesz by nawet bank lub ktokolwiek wiedział, że lubisz sobie od czasu do czasu kupić coś z Sex shopu. Szczególnie jeśli np jesteś osobom publiczną i może cię to skompromitować.

- Pomijając transakcje na portalach jak tzw Skillroad czyli czarnym rynku, gdzie można kupić wszystko, od dragów, broni, baz danych wykradzionych z popularnych serwisów, lewych dokumentów, przez towary jak kość słoniowa, na egzotycznych zwierzętach kończąc. To wiele sklepów honoruje BTC jako legalny środek płatniczy.

I zdziwił byś się jakie to są duże firmy:

https://www.overstock.com/
https://promotions.newegg.com/
https://www.microsoft.com
http://store.steampowered.com/ - sklep z grami Steam
http://www.lot.com/pl/en/ - tak, możesz kupić bilety lotnicze za BTC
http://www.t-mobile.pl/

Ta lista idzie w setki bardzo dużych marek zarówno globalnych jak topowych krajowych.
Co prawda wiele z nich wypada i wypada z tej listy w zależności od sytuacji politycznej w kraju i aktualnie obowiązujących przepisów skarbowych. Ale globalnie się to tylko poszerza.

Są to też setki lokalnych małych biznesów. Ponieważ bramki płatności BTC są dostępne dla większości
skryptów e-commerce jak WooCommerce, Magento czy Shopify. Na zachodzie są nawet Pizzerie które przyjmują płatności w BTC. Więc nie muszą to być wcale duże zakupy.

Plus, są to też usługi kojarzone z bezpieczeństwem, np konta proxy, VPNy, szyfrowane i anonimowe skrzynki mailowe etc.

To, że dla ciebie Bitcoin stał się produktem spekulacyjnym, nie znaczy, że tak jest dla każdego. Ale spoko, pogadamy kiedy Polska będzie w sytuacji Grecji, kiedy banki do spółki z rządem postanowiły zamrozić konta swoich obywateli i oje*** ich z kasy. Albo ludzie którzy uciekają ze swojego kraju przed wojną, zostawiając w banku swoje oszczędności, notabene który to bank jest własnością państwa, więc środki na mocy stanu wyjątkowego, zostają zagrabione i wykorzystane na potrzeby wojny. Podobnie robi się z firmami czy innymi zakładami pracy które są wtedy kluczowe - np. firmy transportowe.

To nie są wcale scenariusze z kosmosu, te sytuacje już miały miejsce i będą się powtarzać coraz częściej.

https://bitcoin.org/pl/faq :czytaj:

_________________
Czas przestać zgrywać oświeconych dupków i stać się po prostu ludźmi.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa UTC [letni]Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów | Powered by phpBB © 2007 phpBB3 Group