Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 18 lut 2020, 11:21

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Kanada jako pierwszy kraj na świecie uznała Bisphenol A (BPA) jako substancję toksyczną która stanowi ryzyko dla środowiska oraz dla ludzkiego zdrowia. (...)
źródło:
http://www.foodnavigator-usa.com/Legislation/Bisphenol-A-officially-declared-toxic-by-Canada

Polska strona nt BPA:
http://www.stopbpa.pl/

A co na to europa:
http://www.efsa.europa.eu/en/press/news/cef100930.htm

W następstwie szczegółowego i rozległego przeglądu bieżącej literatury naukowej dotyczącej toksyczności bisphenolu A w małych dawkach, naukofcy (....) stwierdzili że nie ma wystarczających dowodów na toksyczność BPA.

Ci Kanadyjczycy to powariowali czy co ? Uznawać bezpieczny związek za toksyczny - szaleństwo :wysmiewacz:

Ostatnio zmieniony 17 paź 2010, 19:13 przez m3tatron, łącznie zmieniany 1 raz

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 17 paź 2010, 17:12 
VIP Member
Awatar

Master Mason * 3rd Degree
Master Mason * 3rd Degree
Awatar użytkownika

Ja właśnie ze względu na tą substancję używam tylko szklanych butelek do karmienia dziecka. Ostatnio kupiłam kubek niekapek bez BPA. Z tego co wiem to jest rakotwórcza substancja.

Oj tam... tu BPA w buteleczce, tam rtec i aluminium w szczepioneczkach. Nie mowiac juz o mleku MODYFIKOWANYM.

Taka ciekawostka...

Moja przyjaciolka opowiadala mi, ze jej bliska znajoma, brala udzial w badaniach nad mlekiem modyfikowanym firmy Nestle. Badania byly przeprowadzane na szczeniaczkach.
Po 6. tygodniach zaobserwowano zmiany genetyczne u tychze szczeniaczkow. Znajoma ta chciala zahaczyc o ten temat i dalej badac wlasnie w kierunku tych zmian genetycznych. Efekt?
Przestano finansowac jej badania, czym jednoznacznie zakonczono je i odsunieto ja od tego.

I to dostaja dzieci... i to jest to, o czym sie mowi, ze jest identyczne z mlekiem matki i taaakie zdrowe.

Knight of the East or Sword * 15th Degree

SacralNirvana pisze:
i to jest to, o czym sie mowi, ze jest identyczne z mlekiem matki i taaakie zdrowe.

Czy mogłabyś to rozwinąć?

Szczególnie chodzi mi o mleko matki, ponieważ to zdanie można różnie zrozumieć.

Czego konkretnie nie mozesz zrozumiec?

Mleko modyfikowane reklamuje sie jako identyczne z mlekiem matki i namawia kobiety do niekarmienia piersia, bo przeciez teraz mleka sa takie dobre.
Teraz zrozumialej napisalam? :)

Lekarze, polozne, pielegniarki... po kilku m-cach karmienia piersia namawiaja usilnie na mleko modyfikowane m.in. Ogolnie nie chodzilo mi tu o temat karmienia piersia a ogolnie o szkodliwosc w roznych produktach. Tu Bisphenol a tam mleczko do buteleczki Bisphenolowej.

SacralNirvana pisze:
Mleko modyfikowane reklamuje sie jako identyczne z mlekiem matki i namawia kobiety do niekarmienia piersia, bo przeciez teraz mleka sa takie dobre.
Teraz zrozumialej napisalam? :)

Tak. Dokładnie mi o to chodziło.
Wiedziałem co masz na myśli, ale uznałem, że to jest ważna informacja warta podkreślenia. Tym bardziej, że pisze to kobieta z doświadczeniem macierzyńskim.

.

No to fajnie, ze udalo mi sie wyrazic to, co co chcialam tu przekazac. I fakt niestety, ze duzo kobiet (majacych male dzieci) to ignoruje.

Jakis czas (z uwagi na fakt posiadania samej potomstwa, bycia na dany moment w ciazy itp.) pisywalam na roznych forach dla kobiet: oczekujacych na potomstwo badz juz je posiadajacych i staralam sie wklejac tam rozne informacje nt. szkodliwosci roznych takich, jak ww. BPA, ewentualnie mleka modyfikowane czy szczepienia. Cokolwiek.
Wczesniej czy pozniej dostawalam latke histerycznej paranoiczki, ktora tylko szerzy lek i czarne wizje.

Dlatego sobie odpuscilam. Ludzie jak chca sie czegos dowiedziec to poszukaja informacji gdziekolwiek. Jezeli nie chca, to mozna im podtykac pod nos i zignoruja to.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]