Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 07 gru 2021, 3:30

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Post: 08 lut 2011, 21:00 
Offline
Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 sie 2010, 22:27
Posty: 650
Lokalizacja: Śląsk
Płeć: mężczyzna
kiedyś się nawzajem zwalczali a teraz zgoda,
dialektyka heglowska przeniosła się na wyższą płaszczyznę i ich już nie dotyczy tak jak kiedyś, odchodzą do lamusa:

Cytuj:
Biskup dostał medal od masonerii


Jak czytamy na blogu brazylijskiej masonerii, Bp Bernard “Dino” Marchió, ordynariusz Caruaru, został w 2009 r. odznaczony Medalem za Zasługi dla Masonerii. Delegacje lóż masońskich wzięły udział we Mszy świętej (!) w katedrze (!!!) w Caruaru. Dla ciekawości – podajemy nazwy tychże pogańskich sekt: Humanizm i Obowiązek, Postęp i Humanizm, Nadzieja ze Wschodu, 25 Grudzień, Robotnicy i Rycerze Siedmiu Cnót, 13 Maj, 24 Czerwiec, Trzecie Tysiąclecie, 20 Kwiecień, Światło z Ororuby, Dolina Ipojuca, Sekret, Prawda, Alfa Centauri, Praca i Pewność…

Jak czytamy na masońskiej stronie, po zakończeniu Mszy świętej, W.:M.:Carmo Antônio Ferreira wygłosił z ambony laudację na cześć biskupa oraz wręczył mu Medal za Zasługi dla Masonerii w Pernambuko. Biskup grzecznie podziękował, a następnie wszystkim zebranym udzielił błogosławieństwa w imię… Wielkiego Budownika Wszechświata, które masoni przyjęli z radością i zrozumieniem.

Obrazek
Biskupa poznać łatwo, bo jest odziany w prześcieradło z dziurą na głowę.

http://breviarium.blogspot.com/2011/02/biskup-dosta-medal-od-masonerii.htmlNa górę
 Wyświetl profil  
 
 

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 08 lut 2011, 21:00 
Offline
VIP Member
Awatar

Rejestracja: 17 kwie 2009, 22:37
Posty: 10000
Lokalizacja: PLNa górę
   
 
 
Post: 08 lut 2011, 21:13 
Offline
Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree

Rejestracja: 29 kwie 2010, 19:06
Posty: 52
Płeć: mężczyzna
Squam krzyżyk im się odwrócił ?Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 08 lut 2011, 22:48 
Cytuj:
Biskup grzecznie podziękował, a następnie wszystkim zebranym udzielił błogosławieństwa w imię… Wielkiego Budownika Wszechświata, które masoni przyjęli z radością i zrozumieniem.


Teoria Chrześcijan (lub np. Katarów z XIIw.) była taka, że to Szatan jest władcą tego świata;
Teoria głoszona przez "Teoretyków Spiskowych" (siedzących w temacie głębiej) mówi, że żyjemy w matrixie i ogólnie jesteśmy uwięzieni,

...czyli jednak sprawdza się mój klocek, który mówi, że poprzez Zbawienie z otwartym sercem (połączeniem z Bogiem) jesteśmy w stanie stąd "uciec". :spoko:

...bardziej niepokoją mnie te wszystkie New Age'owe teorie, które również mówią o "ucieczce" z tego matrixa, ale poprzez odpowiednie praktyki (również określane jako podejrzane) i na dodatek próbuje się zepsuć i zminimalizować postać Jezusa - a przecież symbol Jezusa kojarzy mi sie ogólnie dobrze - miłość, broda i długie włosy. :evil: :mrgreen:Na górę
   
 
 
Post: 08 lut 2011, 22:59 
Offline
Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree

Rejestracja: 29 kwie 2010, 19:06
Posty: 52
Płeć: mężczyzna
smjs czy możesz mi wyjaśnić protsto swój punkt widzeniaNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 08 lut 2011, 23:37 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 lut 2010, 23:29
Posty: 1780
Płeć: mężczyzna
Squam
Cytuj:
kiedyś się nawzajem zwalczali a teraz zgoda,


Ta walka to była jedna wielka mistyfikacja, kościół stworzył masonerie, facet w klipie poniżej pokazuje pogańskie symbole którymi posługuję się zarówno kościół jak i masoneria

phpBB [video]

phpBB [video]

_________________
Obrazek

http://www.prisonplanet.pl/Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 08 lut 2011, 23:51 
Offline
Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 lis 2010, 1:41
Posty: 89
Film pt kult Saturna mówi dokładnie to samo, jest tu na forum - polecam ;]

_________________
"Pora skończyć z tym nonsensem" - Astros
"Czas na działanie" - Hakun

Szkoda, że tylko dwóch zrozumiało, że pora pójść dalej.
Reszta będzie "kochać", gdy Ty będziesz umierać.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 09 lut 2011, 0:33 
Offline
Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 sie 2010, 22:27
Posty: 650
Lokalizacja: Śląsk
Płeć: mężczyzna
EN.KI pisze:
Squam
Cytuj:
kiedyś się nawzajem zwalczali a teraz zgoda,


Ta walka to była jedna wielka mistyfikacja, kościół stworzył masonerie, facet w klipie poniżej pokazuje pogańskie symbole którymi posługuję się zarówno kościół jak i masoneria


Wiem o tym EN.KI dlatego użyłem sformułowania dialektyka heglowska(rozumowanie idące od danego pojęcia (teza) do jego przeciwieństwa (antyteza) i łączące oba w wyższą jedność (synteza))

zasada ,,dziel i rządz'',

2 frakcje które się zwalczają ale w rzeczywistości obie są kierowane przez jedną ukrytą siłę,

Cytuj:
kościół stworzył masonerie

oj nie, ten cały Veith to banialukarz, jego ojciec to wysoki mason i sprał mu najwidoczniej mózg swoim nie wiele wartym subiektywnym spojrzeniem, i wszystko jasne, nie słuchaj tych jego wypocin bo daleko nie sięgają, on wie tylko czym jest klasyczna masoneria ale nie widzi jak daleko sięga, i gdzie szukać jej poczatków, pobiezna jest jego analiza, nie bierze pod uwage wielu aspektów, najwidoczniej mu nie pasują do jego własnej teorii.

KK i masoneria maja wspólnego praojca - Starożytny Egipt

z tym że, w największym uproszczeniu KK jest synkretyczna u podstaw(głównie dzieki synodom w Nicei i Konstantynopolu) a masoneria(wolnomularstwo, zakony, szkoły tajemnic, bractwo węża) jest hermetyczna

tu mozna sobie poczytać o początkach symboliki wykorzystywanej przez masonerię a siegającej historią Echnatona w 14 wieku p.n.e.
(najlepiej czytać w najwyższej rozdzielczości 1080)
phpBB [video]Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 06 paź 2011, 19:32 
O zmianie nastawienia Kościoła do masonerii
Aktualizacja: 2010-03-6 4:08 pm

Przez 226 lat Rzymski Kościół Katolicki uznawał przynależność do masonerii za zło tak przerażające, że jedynie sam Papież lub Stolica Apostolska władna była odpuścić ten grzech obrazy Bożego Majestatu. Tylko w obliczu śmierci grzesznika mógł to zrobić zwykły spowiednik.
Za datę powstania masonerii powszechnie uważa się rok 1717, kiedy to w londyńskiej gospodzie “Pod Gęsią i Rusztem” cztery pomniejsze loże połączyły się w Wielką Lożę. Już 21 lat później Kościół zorientował się w śmiertelnym zagrożeniu, jakie niesie owa tajna sekta o zakresie ogólnoświatowym i z tego to okresu pochodzi prawo kościelne odnośnie nierozgrzeszania jej członków.

Nie chcemy tu wyliczać wszystkich – około dwustu – papieskich potępień wolnomularstwa, stowarzyszenia które wypowiedziało bezpardonową walkę Chrystusowi i Kościołowi. W 1829 papież Pius VIII mówił: “Prawem ich – nieprawda; ich Bogiem – Szatan; a obrzędem – bezecność”. Ale już w 1738 roku papież Klemens XII zdecydowanie potępił stworzyszenie: “Postanawiamy i dekretujemy potępić i zakazać takich towarzystw (…) które w swej nazwie bądź zawierają termin ‘wolnomularski’, bądź znane są pod jakąś inną nazwą.” Nakazał też wiernym, aby “powstrzymać się od stosunków z takimi zrzeszeniami… aby uniknąć ekskomuniki” oraz zadeklarował, iż żaden człowiek, z wyjątkiem tych, którzy znajdują się na łożu śmierci, może być uwolniony od grzechu członkostwa w masonerii wyłącznie przez samego Papieża.

Wielu było zdumionych i zgorszonych, gdy nieoczekiwanie (?) podczas obrad słynnego z dobrych owoców II Soboru Watykańskiego, w roku 1964, papież Paweł VI przekazał biskupom, a poprzez nich poszczególnym spowiednikom, prawo odpuszczania winy grzesznikom, którzy wyznali by na spowiedzi swą przynależność do wolnomularstwa lub podobnych tajnych stowarzyszeń.

Następnie, w roku 1983, zmieniono Prawo Kanoniczne w ten sposób, iż usunięto zeń słowo “wolnomularstwo” oraz fragment mówiący o spiskach przeciwko legalnej władzy państwowej. Usunięte zostało również słowo “ekskomunika”, stosowane wcześniej wobec tych, którzy powiązali byli członkostwem z tajnym “Cechem”.

Mimo, iż Kościół formalnie w dalszym ciągu podkreśla, że przynależność do Bractwa masońskiego nie daje się pogodzić z wyznawaniem religii katolickiej, to opisane powyżej zmiany mają bardzo zasadniczy charakter. I, co najgorsze, zmiany te dokonały się nie wewnątrz samej masonerii, ale wewnątrz Kościoła Katolickiego.
Liczący sobie dwa tysiące lat Kościół Rzymsko-katolicki sprawia wrażenie, jakby to on dziś właśnie zmienił swe – wieki obowiązujące – poglądy na temat międzynarodowego tajnego Bractwa masonów. Wrażenie takie bierze się stąd, że Kościół zdaje się wchłaniać dziś w siebie i łagodzić spór z elementami, które gorączkowo dążą do zbeszczeszczenia Mistycznego Ciała Chrystusowego filozofią starych misteriów pogańskich, nierozerwalnie związanych z filozofią wolnomularstwa.

Reasumując: w Kościele Posoborowym nie ma już kary wykluczenia z Kościoła za przynależność do masonerii.

Skutki? Zło moralne, któremu przez ponad dwa stulecia dawało opór wielu papieży, dziś szerzy się nieokiełznane. Wielu katolików, wręcz zachęcanych do tego przez niektórych biskupów, a nawet kardynałów z Watykanu, wstępuje w szeregi masonerii bądź nawiązuje z nią bliskie stosunki innego rodzaju.

W jaki sposób dokonała się tak dramatyczna zmiana fundamentalnych przekonań Kościoła?

Otóż jest ona skutkiem przenikania masońskiej filozofii indyferentyzmu w szeregi najwyższej hierarchii kościelnej. Odbiciem tej filozofii jest “Dignitatis Humanae”, sztandarowe dzieło II Soboru Watykańskiego na temat wolności religijnej. Motorem i zlym duchem, który sterował powstaniem tego dokumentu był ojciec John Courtney Murray, propagator relatywizmu i historyzmu: idei, że prawda czasów dawnych powinna podlegać innym ocenom w czasach współczesnych.

Warto jednak przypomnieć, iż wielu jezuitów już w latach 30-tych ub. wieku było zwolennikami “zbliżenia z masonerią”.

W 1969 roku kard. Johann Willebrand, Przewodniczący Sekretariatu ds Jedności Chrześcijan, podczas audiencji udzielonej członkom masońskiej organizacji Zakonu de Molaya, “wyraził wdzięczność i zadowolenie, iż członkostwo w Zakonie łączy katolików, protestantów i żydów we współpracy dla dobra ludzkości”. Chciałoby się zapytać słowami Jana Pietrzaka: głupota, czy prowokacja?

Duże sukcesy w opanowywaniu Watykanu wolnomularze zaczęli notować za czasów Jana XXIII. Kiedy Jan XXIII obchodził swoje 80 urodziny, otrzymał gratulacje z loży masońskiej od barona Marsaudona, który był masonem najwyższego stopnia.
Paweł VI podczas swojego wystąpienia w masońskiej organizacji ONZ powiedział delegatom, że są oni nadzieją ludzkości, tak jak gdyby już przestał nią być Chrystus. 3 czerwca 1971 roku przyjął żydowską lożę masońską, B’nai B’rith z Nowego Jorku, z którą również spotykał się regularnie Jan Paweł II.

W roku 1982 byliśmy świadkami jak masoni, Calvi i Sindona wtrącili się w sprawy finansowe Watykanu, co skończyło się bankructwem Banco Ambrosiano oraz zamordowaniem bankiera Calviego. W skandal ten zamieszany był również nasz biskup Hnilica, który nawet został skazany. W rezultacie tych skandali Watykan stracił wiele milionów dolarów. Biskup Hnilica gotów był zapłacić wielką sumę dolarów za teczkę bankiera Calviego, którego znaleziono powieszonego pod jednym z londyńskich mostów. Watykański bankier – arcybiskup Marcinkus był ścigany przez włoską policję tak, że dla bezpieczeństwa nie opuszczał nawet Watykanu.

Masonem był Arcybiskup Bugnini, który zniszczył tradycyjną Mszę i stworzył “nowusa”, kardynał Bernardin z Chicago, Macchi (osobisty sekretarz Pawła VI), Cassaroli (Sekretarz Stanu), Baggio (prefekt Kongregacji ds. Biskupów), Lienárt, Poletti, Villot itd. A gdy w 1987 roku w katastrofie lotniczej nad Kamerunem zginął szef francuskich masonów Michel Baron – którego prezydent Mitterand wybrał na przewodniczącego obchodów anty-katolickiej Rewolucji Francuskiej – paryski kardynał Lustiger zorganizował wielki kościelny pogrzeb, czego Kościół w przeszłości zabraniał.

Można by tak ciągnąć dalej, ale po co. Zaślepionych czcicieli II Soboru, Nowusa i “ekumenizmu” nic na tej ziemi nie przekona.
Świątynia Neokościoła:

Obrazek

Tak może wyglądać świątynia Neokościoła. W oczy bije umiłowanie Tradycji oraz piękno natchnione przez Wielkiego Budowniczego.

http://www.bibula.com/?p=19096Na górę
   
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów | Powered by phpBB © 2007 phpBB3 Group