Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 23 lip 2014, 12:41

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Fellow Craft * 2nd Degree

Witam
Jestem tu nowy, a w wyszukiwarce na forum postów o tematyce "Metoda Domancica" nie znalazłem, dlatego też pragnę w tym miejscu zaprosić osoby chcące poznać ową metodę na swoją stronę www.lemuria.pl, gdzie znajdziecie informacje na temat Bioenergoterapii Metodą Domancica lub też przeszukajcie google, a z pewnością temat ten znajdziecie.

O tyle ją polecam, że sam jestem terapeutą tej metody oraz, że sam mogę zaświadczyć na własnym przykładzie skuteczności jej działania. Chociaż pragnę również zaznaczyć, że jest to jedna z niewielu metod bioterapii, której skuteczność potwierdzili naukowcy z różnych dziedzin...

Podkreślę tylko jeszcze, że ta metoda jest wręcz genialnie prosta i KAŻDY może się jej nauczyć by uzdrawiać swoją rodzinę, przyjaciół, kolegów. Czy też wreszcie wszystkich którzy będą potrzebowali pomocy szczególnie tam, gdzie medycyna konwencjonalna rozkłada bezradnie ręce i nie może już pomóc...

W tym miejscu mam też do Was pytanie, gdyż tworząc swoje www i opracowując logo na stronkę nie miałem pojęcia o symbolach Illuminati, a moja intuicja i pomysł loga zaczerpnięty z jakiejś strony o tematyce dotyczącej cywilizacji Lemurii doprowadziły do tego, że owo logo posiada w swoim wyglądzie trójkąt, oko i "coś jeszcze"... A teraz wgłębiając się w tematykę symboli dostrzegam podobieństwo do spraw, które zbyt ciekawie na dzień dzisiejszy mi się nie kojarzą (najdelikatniej mówiąc).
Stąd moje pytanie - zwracam się do ZNAWCÓW symboliki, czy moje logo jest alternatywne, czy też powinienem je zmodyfikować ?

Czekam na odpowiedź.

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 12 lis 2009, 21:37 
VIP Member
Awatar

Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

mógłbyś Mario napisać pokrótce, czym ta metoda się charakteryzuje, czym różni od innych metod bioenergoterapii - jak do ludzi siedzących w temacie - nie powinno ci to zająć szczególnie dużo czasu, a esencja może zachęcić bardziej do zagłębienia się w temacie, bo pośród mnogości wszystkich metod, nie ma możliwości zająć się nimi wszystkimi, a co za tym idzie wnikać szczegółowo w każdą.

Ja np nie rzucę na nią okiem, jeśli przynajmniej w dwóch zdaniach nie napiszesz, w czym ona taka wyjątkowa, bo bym musiał nic nie robić, tylko przegryzać się przez kolejne fantastyczne metody - no nie ma opcji, żeby to wszystko wsysnąć ;)

Ok, jeśli nie masz czasu już piszę :)

Przede wszystkim wyróżnia ją POTWIERDZONA skuteczność i to tam , gdzie medycyna rozkłada ręce i nie ma nawet pomysłu na to jak zabrać się do leczenia , np. gangreny.

Zdenko Domancic przeszedł istne "piekło" jeśli chodzi o to, by przekonać naukę o skuteczności opracowanej metody alternatywnego leczenia - chyba nie muszę tu tłumaczyć, co znaczy przekonać lekarza, czy naukowca co do alternatywnych metod (?).
Jednak jemu się to udało dzięki uporowi i FAKTYCZNEJ skuteczności opracowanej przez siebie metody. I tak,
na przykładzie 300 zdiagnozowanych już przez lekarzy gangren z jedyną możliwością amputacji kończyn, Domancic WSZYSTKIE uzdrowił pod okiem wspomnianych naukowców z różnych dziedzin /medycyna, fizyka, biologia, psychiatria.../. To było przełomowe i min. dzięki temu uzyskał uznanie w Słowenii i ma tam swoją klinikę. Jest uznany na równi z medycyna konwencjonalną, a dodam tylko, że teraz zabiega w związku z tym o uznanie swojej metody w całej Unii Europejskej.
Powiem jeszcze, że Domancic jest Chorwatem - lecz tam go nie chcieli i przeszedł tam wiele "prześladowań". Dlatego obecnie na Chorwacji nie prowadzi klinki.
Oprócz tego Zdenko Domancic jest terapeutą reprezentacji słoweńskiej drużyny piłki - co też o czymś świadczy (...) Piszę tu o samym twórcy metody, lecz oczywiście nie pracuje on sam. Na całym świecie na dzień dzisiejszy wyszkolił chyba około 12-14 tysięcy terapeutów podczas prowadzonych przez siebie seminariów, z czego około 6 tysięcy aktywnie zajmuje się uzdrawianiem innych. Niby "tylko" połowa, jednak wiem z doświadczenia, że ogrom osób uczy się tej metody by pomagać tylko najbliższym - co skutecznie czynią.

Co do samej metody to powiem, że jest zupełnie inna od znanych metod bioenergoterapii. W tej metodzie nie ma diagnozowania, gdyż jak mówi sam Zdenko /parafrazuje jego słowa/ "obecnie wiele osób, czy instytucji zajmuje się diagnozowaniem , lecz niewiele potrafi uleczyć chorobę" Z tego powodu ta metoda skupiona jest na EFEKTACH, a nie samym opowiadaniu "co komu dolega ". Dlatego też na terapie przyjmowane są osoby z DIAGNOZĄ lekarską !
I tu powiem, że zaciekawiło mnie to, gdyż sam niejednokrotnie byłem pod wrażeniem osób, które mogły zdiagnozować co komu dolega i trafiały niemal za każdym razem. To jest właśnie ta nasza lewa półkula mózgowa, która ciągle szuka POTWIERDZEŃ - a przecież ważniejsze jest uzdrowienie niż diagnoza :)

Dalej - w tej metodzie nie ma wizualizacji, nie ma przesyłania tzw. "światła" , czy "miłości", co znajdziemy w innych bioterapiach. Tu terapeuta jest tylko i wyłącznie przekaźnikiem energii pobieranej z otoczenia, a ciało osoby, która odbiera kwant energii dalej prowadzi tą energie samo, gdyż owa energia zawiera WSZYSTKIE informacje o "życiu i śmierci" i sama doskonale wie co jest niezbędna do pobudzenia systemu immunologicznego, by ten doprowadził ciało do wyzdrowienia - jak to nazywamy.
Terapia trwa 5 dni, w zależności od schorzenia i jest prowadzona raz lub dwa razy dziennie. Można przeprowadzać ją też na "odległość".

AAA dodam jeszcze jedną ważną rzecz - na terapie nie ma cennika. Każdy sam decyduje w jaki sposób podziękować za terapię.

To chyba tyle w uproszczeniu... Jeśli jest coś niejasnego proszę pytać

Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Ceny mnie rozwaliły i ta metoda ma być dostępna dla wszystkich ?? To chyba jakaś kpina. I co za każdy stopień ponad 1000euro czy za wszystkie 3 ??To już taniej wychodzi zostać mistrzem Reiki gdzie również są trzy stopnie.

Wydaje mim się że sytuacja z tą metodą jest jak z Reiki kilka/naście lat temu gdzie ceny za naukę również były zaporowe, bo niewielu mistrzów a mamone lubimy. Wystarczy tylko pare/parenaście lat oczekać a ceny spadną, szkoda tylko że w międzyczasie wiele chorych osób może stracić szansę na zdrowie.

I na koniec Panie Mariuszu pytanie: kto jest uprawniony do nauczania tej metody ? Czy jest jakaś lista osób z Polski lub innych krajów gdzie można się nauczyć za mniejsze pieniądze czy pozostaje tylko uzbierać kilka tysięcy euro i jechać na wycieczkę ? :D

m3tatron

Witam :)

Widzę w tym poście samo życie - "człowiekowi to w raju nie dogodzi" lub "jeszcze się taki nie narodził, co by wszystkim dogodził" ;)
Ale wobec tego zapytam inaczej - jak się ktoś chce szkolić na lekarza akademickiego ile pieniędzy i czasu musi na to poświęcić ? I czy dzięki temu uda się takiej osobie uleczyć to czego dziś owa medycyna nie leczy ?
Lub czy jest jakakolwiek technika bioterapeutyczna, którą ktoś "przekazuje" za darmo ?

Idąc dalej tym tropem - gdyby ta metoda nauczana była zupełnie za darmo, to jak traktowano by ową wiedzę ?
Każdy z nas wie, że WIEDZA kosztuje - WSZĘDZIE, na całym świecie. Dlatego jeśli jest pytanie tego typu, co postawione w poście powyżej , to proszę wybaczyć - ale nie będę do końca poważnie brał tak postawionego pytania.

Co do szkolenia, to w Polsce na dzień dzisiejszy jeszcze nie ma osoby, która miałaby certyfikat "nauczyciela" metody. Jest ona propagowana na szerszą skalę w naszym kraju zaledwie od roku 2008. I do tej pory maksymalnie można było osiągnąć II-gi stopień, a na stopniu III-cim otrzymuje się dopiero możliwość rozpowszechniania tej metody. Tak więc szkolenia odbywają się na Słowenii u samego tworcy metody Zdenka Domancica - dla mnie osobiście jest to przywilej ?
A co do nauczycieli na świecie, to jest ich kilku ale w jakich państwach nie powiem, bo nie pamiętam, z tego co wiem min. w USA.

Pozdrawiam "darmowiczów" ;)

Awatar użytkownika

Mario pisze:
W tym miejscu mam też do Was pytanie, gdyż tworząc swoje www i opracowując logo na stronkę nie miałem pojęcia o symbolach Illuminati, a moja intuicja i pomysł loga zaczerpnięty z jakiejś strony o tematyce dotyczącej cywilizacji Lemurii doprowadziły do tego, że owo logo posiada w swoim wyglądzie trójkąt, oko i "coś jeszcze"... A teraz wgłębiając się w tematykę symboli dostrzegam podobieństwo do spraw, które zbyt ciekawie na dzień dzisiejszy mi się nie kojarzą (najdelikatniej mówiąc).
Stąd moje pytanie - zwracam się do ZNAWCÓW symboliki, czy moje logo jest alternatywne, czy też powinienem je zmodyfikować ?

http://davidicke.pl/forum/demony-spirit-world-2-alien-kaballah-chris-everard-t1089.html
Nic dodać, nic ująć ;)

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Mario - osobiście bym nie pisał - w innych bioenergoterapiach czy bioterapiach
nie ma tego i tego - jeśli nie znasz takich metod, bardziej trafnym sformuowaniem
było by napisanie - ze znanych mi innych metod.

W tym przypadku można wykazać się nie znajomością tematu.

Mnóstwo osób pracuje w ten sposób.
A samo wyleczenie - a raczej uzdrowienie
gdyż termin leczenia jest zarezerwowany dla klasycznej medycyny
nie powoduje rozwiązania kwestii karmicznych.

Kiedyś jedna z bardzo skutecznych w energii person leczyła
jednak po 3 latach wracali z tym lub innym zjawiskiem chorobowym.

Jeśli nie ma zmiany w karmie - nie ma trwałem zmiany stanu zdrowia.

Generalnie - wszystko co rozwija świadomość
i uwalnia wszystkie czujące istoty od cierpienia zasługuje na uwagę!

Witam

Jako, że obecnie zacząłem prowadzić terapie grupowe w Lublinie wrzucam link do NOWEJ strony, gdzie znajdują się informacje na temat Metody Domancica oraz aktualne terminy terapii grupowych prowadzonych w Lublinie.

NOWA strona to: www.terapeutadomancica.pl

SERDECZNIE ZAPRASZAM osoby szukające pomocy

Secret Master * 4th Degree
Secret Master * 4th Degree

Mam wrażenie, ze twórca owej metody wywodzi się z e szkoły Reiki, tylko jakaś siła, pęd do władzy, chęć zaistnienia popchnęła go do "wymyślenia" nowej niezawodnej metody uzdrawiania.
Podkreślasz, to, że w tej terapii np. nie "wysyła" się miłości, zatem czym kieruje się terapeuta? ;)

Zgadzam, się z Hakunem- jeśli nie oczyści się w procesie uzdrawiania karmy (z negatywnych wzorców) , co odbywa się na poziomie podświadomości, to i tak będą nawroty.

Reiki uzdrawia też na poziomie duszy, intelektu - oczyszcza te sfery.
Zatem uzdrawianie jest najbardziej skuteczne poprzez łączenie bioenergoterapii i psychoterapii.
Mario, jeśli zakładasz, ze energia pobierana z otoczenia (co też dzieje się podczas przekazu Reiki) trafia tam gdzie powinna, gdzie jest konieczna (tak samo jak w Reiki) , to uzdrawia też sferę duchowości, przez oczyszczanie. Niestety Reiki wyostrza wzorce, więc, ktoś, kto nie jest tego świadomy może np. podczas oczyszczania wykazywać zwiększony poziom agresji. Dobrze jest wtedy zastosować np. metodę regresingu albo reberhingu. Ja lubię łączyć w pracy z klientem Reiki i Racjonalną Terapię Zachowania (Maxie'a C. Mualtsby"iego jr.), w której wykorzystuje się też wizualizację. RTZ to psychoterapia krótkoterminowa, trwająca od 3-6 miesięcy, przy czym Reiki znacznie przyspiesza proces leczenia.
Gdy po stosowaniu Reiki u siebie zauważam wyostrzenie negatywnych wzorców wtedy robię sobie sesję regresingu Nie mam jeszcze uprawnień, więc, nie wykorzystuję jej w pracy z klientem).

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]