Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 19 paź 2019, 16:27

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2063 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 69  Następna
Autor Wiadomość
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

zośka pisze:
To chyba nie jest za dobre dla śluzówki gardła?

Z pewnością nie pozostaje bez wpływu na błonę śluzową. Dziwna ta twoja betaina. Nieprzyjemnie pachnie i na dodatek ma niezbyt dobry stosunek betainy do pepsyny.
Ja biorę jak już pisałem z firmy now foods. Ta jest w kapsułkach żelowych i połyka się wygodnie. Ta ma 648 mg betainy i 150 mg pepsyny. Ja biorę po 4 kapsułki do każdego posiłku ale jak już też pisałem to jest bardzo indywidualne i trzeba dobrać dla siebie optymalne dawkowanie.

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 16 gru 2014, 20:33 
VIP Member
Awatar

Mam w proszku/krysztalkach i potwierdzam ze smierdzi jak zgnile jaja.
Polecam ksiazke Nowoczesne Zasady Odzywiania, diety paleo i podobne nie zapewniaja zdrowia, a wrecz przeciwnie.

Fellow Craft * 2nd Degree
Fellow Craft * 2nd Degree

Rozumiem, ze zasugerowales sie linkami ? Nie jestem zwolenniczka żadnej konkretnej diety, poza ta która mi służy - a to oznacza dobre samopoczucie, dobre trawienie i brak sensacji jelitowych. I przede wszystkim poprawę wyników badan. Nie ma diety, która byłaby dobra dla każdego . Przeszłam przez diete dr Dąbrowskiej , weganska bez glutenu, wegetarianska i skończyłam na diecie z mała ilością mięsa , duża ilością warzyw, owoce jagodowe i duzo zieleniny plus olej kokosowy, oliwa z oliwek, olej lniany, troche sezonowego i masło sklarowane czasami. Diety poprzednie wycofały częściowo stan zapalny ale bardzo mnie osłabiły i pogłębiały niedobory. Mimo ze jadłam duzo i zdrowo. Generalnie w moim przypadku zle działają strączki , nabial i cukier. Gluten wykluczylam z uwagi na autoagresję i odbudowę jelit.

Entered Apprentice * 1st Degree

Bow1 betaina jest ze sklepu http://www.vitaminshoppe.com/store/en/v ... /index.jsp i tej właśnie firmy. Teraz zamówiłam z iherb tę co ty bierzesz i jeszcze inną z sama betainą, bo myślę, że z pepsyna 2 miesiące wystarczy? Później chcę suplementować to czego mi na pewno brakuje czyli kwas solny. Zastanawiam się dlaczego u nas nie można w ogóle dostać kwasu solnego, gdy w USA jest pełno produktów?

Intendant of the Building * 8th Degree

książka "Nowoczesne Zasady Odzywiania.
Cytuj:
...
Wyniki są niesamowite, autor utrzymuje na przykład, że odpowiednia dieta roślinna jest w stanie opóźnić (lub w niektórych przypadkach zablokować) rozwój chorób nowotworowych. Przytacza rzecz jasna odpowiednie badania potwierdzające to odważne stwierdzenie. Niestety wiele z tych badań zostało wykonanych dawno temu (50-20 lat temu)...

a dieta paleo wprowadzona w 2009 roku.

Provost and Judge * 7th Degree

czy macie jakiegos sprawdzonego sprzedawce internetowego lub apteke gdzie mozna kupic te suplementy firmy swanson? a jak one sie maja w porownaniu z firma solgar? chodzi mi o sklad i jakosc tych suplemetow, ktore beda lepsze, bo jak juz sie suplementowac to czyms na poziomie :)

Myślę że betainę HCL najlepiej kupić tutaj (trzeba trochę poczekać) http://www.iherb.com/search?sug=betaine ... rank=2#p=1

a wit k2 np? bo jest spora roznica w cenie wlasnie miedzy tymi firmami i pytanie czy jak zaplace wiecej to znaczy ze jakosc produktu jest lepsza, czy ze po prostu firma wiecej zdziera za to samo?

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Najtańsza, dobrze przyswajalna o stosunkowo długim czasie połowicznego rozpadu witamina K2 występuje w żółtkach jaj.
Ja korzystam wyłącznie z tej witaminy bez potrzeby suplementowania.

Intimate Secretary * 6th Degree

W żółtkach występuje tylko K2-MK4, a jej półokres rozpadu jest krótszy od MK7 i dlatego zachodzi potrzeba sięgania po nią trzy razy dziennie.
Po za tym, żeby pozyskać 100 mikrogramów K2, trzeba byłoby zjeść 15 żółtek.
W 100 g / 32,1 mikrograma MK4, licząc 20 g jedno żółtko.
W 100 g / 369,0 mcg MK4 - wątróbka z gęsi.
W 100 g / 1103,4 mcg tylko MK-7, z natto.
Ostatnio kupiłem K2-MK7, 200 kapsułek po 100mcg, z ekstraktu natto, za 30 $.
Razem z innymi suplami zapłaciłem 60$, z przesyłką.
Wychodzi na to że za 100mcg MK7, zapłaciłem 0,6 zł.
A za MK4 z żółtek fermowych ,trzeba by dać za 15 jajek 7,50 zł, a 15 zł za jajka ze wsi.
Tak mi wychodzi kalkulacja. :hmmm:

tylko że jak stosujemy jednocześnie D3, to musimy brać k2-mk7 w ilości 200 - 300 mkg/dziennie.

A skąd masz takie dane?
W "ukryte terapie"?,może przeoczyłem.

Cytuj:
W "ukryte terapie"?,może przeoczyłem.

- "ukryte terapie", strona 202, tom I

dalej nie widzę

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

wanzim na str 169 ,,...Witamina K1ulega w organizmie recyrkulacji i dlatego tak małe ilości wystarczają, ale nie dzieje się tak z witaminą K2. Jej potrzeba 100 a nawet 500 mikrogramów dziennie!!...''

wit. k2 podsumowanie, strona 202., potem jest początek opisu wit. A

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

mam te same problemy.od ok.10 lat jestem na controloku.w miedzyczasie okazalo sie ze cholesterol za wysoki.przepisano jak zwykle statyny.po przeczytaniu skutki uboczne.postanowilem nie brac tego swinstwa.zaczolem szukac naturanych srodkow na obnizenie cholesterolu.przegladajac internet natknolem sie na ksiazke "dlaczego zwierzeta nie dostaja zawalow tylko my ludzie"dr.rath.bardzo mnie to zaineresowalo.okazalo sie ze poziom homocysteiny tez za wysoki ale to zbadalem sobie sam bo lekarz nawet nie wspomnial.przy okazji witaminy D3 tez za malo.szukajac dalej artykulow na temat naturalnych sposobow leczenia i suplementacji dotarlem na to forum.
z zwiazku z tym tematem mam pytanie czy wysoki pozoiom homocysteiny to tez wynik tego ze malo hcl?i czym to dziadostwo zbic??.uzywam teraz preparatu witaminowego dr. rath na obnizenie ale z tego co czytam tutaj to te witaminy w malym stopniu moga byc wchlaniane przez rozregulowany uklad trawienny .dobrze rozumuje??czy betanina moze to przyspieszyc?? homocteina po2 miesiacach kuracji spadla z 17,8 na 17,4

I jeszcze jedno pytanie czy moze byc ocet winny czy musi byc jablkowy .to pytanie gdzies juz padlo ale nie bylo odpowiedzi.

pozdrawiam
pozdrawiam

wg ksiązki Jerzy Maleńsky " od lekarza do grabarza", szukaj jest na sieci WWW.
przy dużym wyniku homocysteiny aplikujemy
B6 500 mg
B12 800 mg
kwas foliowy 800 mcg
wit a w płynie 25000 IU/dzien
Q10 300 mg
należy dążyć do tego aby jednoczesnie D3 miała poziom 50-80 ug/ml oraz homocysteina była w zakresie 5 -8 (podano zgodnie z książką Jarzy Zięba " ukryte Terapie".)
cholesterolem bym się nie przejmował, no chyba że masz go około > 300 całkowity.

dzieki ,ale co z tym zaladkiem,brac betaine hcl z pepsyna czy bez??

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Betaina i pepsyna to moim zdaniem najistotniejsze suplementy. One poprawią przyswajanie, odkwaszą organizm. To podstawa.
Bardzo pomocny będzie kwas alfa-liponowy po 600mg do każdego posiłku.

Ja zauważyłem dużą poprawę w samopoczuciu ogólnym. Odkąd biorę betainę to jem o wiele mniej i muszę spożywać mniej białka bo poprzez zwiększenie przyswajania aż tyle go nie potrzebuję... tak to sobie tłumaczę. W pierwszym tygodniu nabawiłem się potwornej biegunki i nie jadłem 3 dni. Od tamtego czasu jem o wiele mniej a czuję się bardzo dobrze.

Perfect Master * 5th Degree
Perfect Master * 5th Degree

Cytuj:
Najtańsza, dobrze przyswajalna o stosunkowo długim czasie połowicznego rozpadu witamina K2 występuje w żółtkach jaj.
Ja korzystam wyłącznie z tej witaminy bez potrzeby suplementowania.

A te jajka to masz z hodowli czy jakieś specjalne?

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

liver pisze:
A te jajka to masz z hodowli czy jakieś specjalne?

Kupuję u znajomych gdzie kury mają do dyspozycji kilka ha terenu. Karmy żadnej nie dostają, a jedynie zboża.
Od przyszłego roku będę miał już swoje kury i kaczki. Nawet wykopałem im staw. Będą miały jak w raju. Przygotowuję im ciepły kurnik, wybieg z drzewami, krzewami, staw z rzęsą itd. :)

betaine hcl zakupilam 3 opakowania, jednak poniewaz mam problem z lykaniem tabletek /taki uraz z dziecinstwa/ nie moge sie przemoc, bo oslonka sie roztapia jak za dlugo trzymam w buzi, kombinuje jak kon pod gore, bo nie umiem szybko lykac tabletek, czy moze byc przed posilkiem sok z buraka zamiast tabletki jak myslicie. Wiem, ze polowa z Was sie usmiecha pod nosem, ze ktos moze miec taki problem, no ale coz.. tak mam :)

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Sok z buraka nie załatwi sprawy ponieważ mimo, że zawiera betainę to ma jej stosunkowo niewiele. Sok zawiera głównie wodę i rozcieńczy kwas solny w żołądku. Możesz go pić ale między posiłkami bo jest zdrowy.
Zamiast soku z buraka weź dowolny sok i rozpuść w nim zawartość kapsułek, a następnie tuż przed posiłkiem wypij będzie odrobinę kwaśne ale da się wytrzymać.
Używaj niewiele soku tzn najmniej jak to jest możliwe aby nie rozcieńczać nadmiernie soku żołądkowego tuż przed posiłkiem.

A czy w odrobinie wody moze tez byc? czy woda rozcienczy za bardzo kwas? Serdecznie dziekuje za pomoc BOW. Ale nasuwa mi sie tez pytanie czy taki sposob na polykanie razem z sokiem, nie bedie podraznialo przelyku i gardla? nie wiem cyz to nie jest dosc ryzykowne, i czy nie lepiej poszukac betainy w mniejszych kapsulkach /wersja dla dzieci heh/.

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Woda też może być to niema znaczenia tylko w wodzie będzie bardziej czuć ten nieprzyjemny smak. Oczywiście np 1/3 szklanki wody rozcieńczy nieco soki żołądkowe ale bez przesady.
Nie obawiaj się podrażnienia gardła czy przełyku ponieważ betaina niema w sobie HCL poza tym jeżeli zaczniesz zaraz spożywać posiłek to organy te nie będą narażone na zbyt długi kontakt z betainą i pepsyną.
Wkrótce zamieszczę nowy temat: Chelatacja w domu. Proszę przeczytaj, a być może pozbędziesz się problemu.

Zaczelam stosowac 1 kapsulke do posilku, rozpuszczam w malej ilosci soku i wypijam w trakcie posilku, moze komus sie taka informacja przyda. A propo zakwaszania organizmu i zoladka pojawil sie nowy odcinek wywiadu z p.Ziębą.

Dodam do tego, bo pewnie nie każdy wie jest zapisany newsletter u Zięby, że w nagraniu wkradł się błąd przejęzyczenie: kiedy mówimy o testowaniu zakwaszenia żołądka (minuta 16:33) chodziło oczywiście o dodanie do szklanki z wodą SODY kuchennej, a nie octu jabłkowego !!

Ukryte Terapie cz 9
phpBB [video]

Dodatkowo Jerzy Zięba pisze:
Drodzy Czytelnicy :-)
W związku z otrzymanymi emailami załączam dodatkowe informacje jak następuje :

1. Test zakwaszenia żołądka jak opisałem wcześniej

Powyższy test na ogół robi się rano, zaraz po wstaniu z łoża… ale, można z go oczywiście
wykonać np. przed obiadem. Jednakże wtedy, ze względu na całkowite zneutralizowanie
soków żołądkowych, należy odczekać co najmniej jedną godzinę, zanim coś zjemy.
Szklankę wody z sodą (np. płaska łyżeczka) można pić codziennie, ale… MIĘDZY POSIŁKAMI.

2. Zakwaszenie żołądka

Do zakwaszenia żołądka używamy (u dorosłej osoby) ok. 1/4 szklanki wody i dwie łyżki
octu jabłkowego. Dla dziecka odpowiednio mniej np. 1 łyżeczka octu.
Oczywiście, zakwaszenie żołądka robimy ok. 10 -15 min PRZED każdym posiłkiem,
szczególnie, jeśli jest to posiłek wysokobiałkowy (mięso, warzywa).

UWAGA : proszę JAK ZAWSZE zaczynać od małych ilości !! W przypadku istniejących
stanów zapalnych śluzówki, może zaboleć !! Wtedy oczywiście trzeba najpierw wyleczyć
śluzówkę żołądka, ale to oddzielny i dłuższy temat, który postaram się opisać w drugiej
części książki.

Pozdrawiam,
Jerzy Zięba

- jakoś ostanio p. Zieba robi zbyt duzo błędów.
- chyba odbijają się mu te spotkania z młodymi lekarzami.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2063 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 69  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]