Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 19 paź 2019, 16:32

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2063 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 69  Następna
Autor Wiadomość
Master Mason * 3rd Degree
Awatar użytkownika

bozena pisze:
Do Gabrixsa. Cieszę się ,że jesteś lojalny. Bardzo dziękuję ,właśnie dostałam wiadomość od koleżanki,że kupiła mi 2 op. Betainy.Czytałam,że jest chętna osoba.Jeszcze raz dziękuję,życzę zdrowia i wszystkich pozdrawiam. Szczególne pozdrowienia przesyłam dla BOW.

:) dziekuje i rowniez zdrowka

-- 03 kwie 2014, 04:17 --

ares43 pisze:
chyba ze bozena sie nie odezwie to napisze
ok.

ares43 bozena zrezygnowała :) jak jestes jeszcze zainteresowany kupnem to czekam na kontakt

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 02 kwie 2014, 19:14 
VIP Member
Awatar

Fellow Craft * 2nd Degree
Fellow Craft * 2nd Degree

Jestem zainteresowany zdaje sie wygląda to na przeznaczenie , jak dokonać transakcij za towar?

Awatar użytkownika

ares43 pisze:
Jestem zainteresowany zdaje sie wygląda to na przeznaczenie , jak dokonać transakcij za towar?

wysyłam wiadomosc na priwa Mruga

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Kiedy zacząłem stosować betainę HCL i zauważyłem jej dobroczynne działanie nakłoniłem w sumie około 15 osób na stosowanie tego specyfiku.
O boreliozie już pisałem ale teraz już wiem, że można nią leczyć bardzo długą listę chorób. Dzięki właściwemu przyswajaniu białek regenerujemy, uszczelniamy jelita, odkwaszamy organizm, oczyszczamy i odbudowujemy wątrobę itd.
Jet jeszcze jedna cecha betainy o której należy tu wspomnieć otóż obecność betainy podczas demetylacji aminokwasu metioniny powoduje, że nie powstaje homocysteina.
To właśnie te niebezpieczeństwo o którym pisał Moritz i z którego powodu twierdził, że należy ograniczać ilość spożywanych białek gdyż to może doprowadzić do zmian miażdżycowych.
Dzięki obecności betainy jeden z procesów metabolizowania białek jest pomijany, a konkretnie ten podczas którego powstaje groźna homocysteina.
Teraz wiem, że dzięki betainie można zachować układ krwionośny w idealnym stanie przez długie lata.
Betainą HCL można leczyć skutecznie następujące choroby:
- alergia na gluten
- astma
- Alzheimer (w połączeniu z Adependem)
- borelioza
- celiakia
- choroby stawów w tym RZS i zwyrodnienia
- choroby układu nerwowego (depresja, schizofrenia i inne)
- choroby jelit
- dna moczanowa
- łuszczyca
- nadciśnienie tętnicze (te samoistne i te spowodowane chorobą układu nerwowego)
- tzw. nadkwasota (czyli niedobór kwasu solnego)
- zmęczenie nadnerczy
- zmiany miażdżycowe
Dodam jeszcze, że często równolegle stosować trzeba witaminę D3.
Jestem przekonany, że wkrótce lista ta znacznie się powiększy.
Pozdrawiam

Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Również testuję betainę wraz z wit d3.
Obecnie 4 kaps hcl przed posiłkiem(2 przed mniejszym)
oraz rano z olejem słonecznikowym łykam 50 000IU D3.

Nie wiadomo mi abym na coś chorował jednak sił zamiast przybywać ubywało.
Po kilku dniach subiektywne odczucia-nieznaczny wzrost wydajnosci organizmu-sen-bez zmian z czego pobudka po godz 6 bez oznak zmęczenia po godz 8 już problemy ze wstaniem(ospałość mimo dodatkowych 2h snu).

Oczekuję jakichś zmian w układzie kostnym-głównie stawy
oraz większego zachowania energii podczas wysiłku.

Co będzie zobaczymy.
Betaina oraz d3 firmy NOW foods.

BOW dopiero teraz zobaczyłam, że miałeś coś z zatoka klinową. Moja córka kilka lat temu miała płyn w klinówce, chcieli nawet operować metoda donosowa, ale się nie zgodziłam. To wyszło przypadkiem, gdy robilismy rezonas z powodu bólo głowy, które ciągly się miesiącami i żadan lek na nie nie pomagał. Te bóle głowy miała co kilka tygodni i trwały nawet non stop pół roku. Teraz juz nie powtarzają się tak często. Ostatnie miała w listopadzie trwały dwa miesiące po odrobaczaniu. Wcześniej myślałam, że to może przeciek mózgowy, bo miała uraz, potem, że bakterie lub grzyby, ale teraz myślę, ze to były jakieś toksyny. Ona miewa takie okresy bez siły, które trwają ok 7 dni i mijają. Potem jest zdrowa. Wygląda to czasem na misatenie, ale SM, ale to wszystko potem się cofa. Podaję jej teraz D3 1000 j, ze względu na podwyższony wapń we krwi. Napisałam w tym poście, i przepraszam za off top, ale akurat tutaj znalazłam informacje o klinówce a to rzadkość, żeby ktos cierpiał na problem z tą zatoką. jak możesz napisz mi tu albo na priv, co dalej z tą zatoką u Ciebie, i jakie miewasz objawy z nią związane.

Dodam, ze moje dziecko od 3 lat nie je mięsa i ryb, bo się bardzo źle po nim czuje, zaraz po zjedzeniu najmniejszej ilosci boli ją brzuch, głowa i jest ociężała. Przypuszczam, że przez okres kiedy bolała ją głowa przyczyna mogły byc toksyny z mięsa. Nie wiedziałyśmy, że to mięso jest przyczyną. Dopiero organizm wstrętem sam je odrzucił. Gdy ją odrobaczałam, to po odrobaczaniu znowu mogla jeść mięso, ale krótko. Potem znowu wsytapiły bole głowy. Ona ma niską B12 i żelazo. Przypuszczam, że może to być bruzdogłowieć, ale z badań nic nie wychodzi.

Co do betainy to zastanawia mnie czy np. zioła wzmagające kwas solny nie będą lepsze od betainy. gdy suplementujeny np. enzymami to mam obawy, czy żołądek nie zaprzestanie produkcji, gdy dostarczymy mu je z zewnątrz.

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Jagabaga pisze:
Podaję jej teraz D3 1000 j, ze względu na podwyższony wapń we krwi.

Jaki to ma związek z D3?
Odpowiedź brzmi - żaden.
Twoja córka potrzebuje D3 jak każdy europejczyk ale bardziej betainy gdyż bule brzucha po zjedzeniu białka są najlepszym dowodem. Syn mojego kolegi miał bardzo podobne problemy i wyleczył się w kilka tygodni. Obecnie odstawił betainę i wszystko funkcjonuje idealnie.Podawaj po 2 kaps na początku każdego posiłku, a wkrótce będzie mogła wszystko jeść, znikną pasożyty i infekcje.
Masz moją gwarancję :)

Oby Bow, oby. :)

A co do wapnia to ma związek. U nas jest tak, że mamy pdwyższony wapń we krwi i wapnice nerek. Generalnie się zwapniamy. Nie wiem na ile zwapniają sie np. naczynia. To jest dośc ciekawe zjawisko, bo zwapnienia powinny wystepować, przy zbyt dużej ilości D3 we krwi przy ponad 100 ng. A my się zwapniamy przy poziomie 17 ng. Kupie ta Betainę i bedziemy stosować. Ale to temat o HCL. :)

Entered Apprentice * 1st Degree

cześć, mam pytanie odnośnie przyjmowania betainy. Należy ją popić wodą i połknąć całą kapsułkę, czy rozgryźć i połknąć bez popijania wodą podczas posiłku ??

Zastanawiam się, jakie grupy krwi maja osoby z problemami trawiennymi, lub jakie choroby je dręczą ?

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Jagabaga
Skoro przy poziomie D3 17 ng następuje zwapnienie nerek to poziom tej witaminy nie ma z tym żadnego związku. Tu raczej organizm zastępuje jakieś braki wapniem lub broni się przy pomocy tzw zwapnienia. Tym bardziej powinnaś rozpocząć tą terapię.

adi6661
Należy kapsułki połykać tuż przed posiłkiem, nie gryźć i najlepiej nie popijać aby nie rozcieńczać enzymów w żołądku.

dzieki, jeszcze takie pytanie stosując po 4 tabletki do posiłku czujesz ciepło rozchodzące się w żołądku ??

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

adi6661 pisze:
stosując po 4 tabletki do posiłku czujesz ciepło rozchodzące się w żołądku ??

Nie nic nie czuję i moim zdaniem jeżeli czujesz ciepło w żołądku po 4 kaps to niema potrzeby stosowania betainy HCL. Te ciepło oznaczałoby, że masz odpowiednie pH bez suplementacji. To jest raczej mało prawdopodobne.

Perfect Master * 5th Degree

Bow1 pisze:
adi6661 pisze:
stosując po 4 tabletki do posiłku czujesz ciepło rozchodzące się w żołądku ??

Nie nic nie czuję i moim zdaniem jeżeli czujesz ciepło w żołądku po 4 kaps to niema potrzeby stosowania betainy HCL. Te ciepło oznaczałoby, że masz odpowiednie pH bez suplementacji. To jest raczej mało prawdopodobne.

Można to jakoś sprawdzić? Biorę Betaine od 3 dni. Zaczynałem od 1kaps do posiłku, doszedłem do 3 i teraz sam nie wiem, ale czuję jakby pieczenie w okolicy mostka, które rozchodzi się lekko w górę, tj. z 20cm. Nie wiem czy to zgaga, niestrawność, nadkwaśność czy coś może innego. Dziś brałem po 2 ale wydaje mi się że nadal to samo czuję.
Dodam, że od kiedy pamiętam miałem coś takiego, że będąc na dworze często plułem i wtedy miałem coś jakby zgagę, tylko w tym przypadku. Jutro spróbuję po 1kap i zobaczę jak będzie.

e/ Powinienem dodać że od około 2 tygodni pije także ocet jabłkowy, tylko nie ze szklanki a dodaję do niektórych potraw około łyżeczkę.
Dziś biorę po 1kaps ale cały dzień pada i siedzę w domu - póki co jest ok.

Gdzie kupiliście Betaine? W polskich sklepach? Chcę kupić tran fermentowany, w kraju nie ma. B!2 jako methylcobalamine, w kraju nie ma, Betainę też nie mam dostepu. :(

Elect of Fifteen Super * 10th Degree

Metylokobalamina jest w Polsce, sam nie dawno kupiłem marki Swanson. 5000mcg

Do Bow1:
Betainę stosuję już ok 3 miesiące. Zaczynałam od jednej tabl. stopniowo zwiększając ilość, teraz biorę 6,7 a nawet 8 kapsułek w zależności od posiłku. Jak do tej pory nigdy nie miałam uczucia ciepła o którym tutaj piszesz. Czy to by oznaczało że powinnam brać tak duże ilości betainy aż poczuję to ciepło w żoładku???
Dodam, że moje posiłki nie są ani duże (jestem drobna i szczupła i nie potrzebuję dużo jeść - jak zjem trochę więcej to źle się czuję) ani jakieś ciężkostrawne - zwracam uwagę na to co jem: nie jem nabiału, czasami jogurt naturalny po którym źle się czuję, chleb tylko orkiszowy i nie za często - ogólnie unikam glutenu, nie jem ziemniaków, słodycze sporadycznie.
Od kilku lat mam problemy z jelitami. Zaczęło się po bardzo długiej kuracji antybiotykami.Wszystkie objawy wskazują na grzybicę jelit. Ostatnio po trzech miesiącach antybiotykoterapii objawy znów się nasiliły pomimo, że biorę betainę. Czekam na wizytę u gastro bo sama już nie daję rady. Pewnie znów będą antybiotyki, tym razem na grzybicę.
Dodam jeszcze, że od grudnia biorę D3, od kilku dni w dużych dawkach (50000) - mój poziom w listopadzie to 22. biorę też potas, B complex i magnez i moczę nogi w tlenku Mg.
Mam niedoczynność tarczycy, od października byłam na lekach, miesiąc temu odstawiłam - chcę zobaczyć czy uzupełnianie Betainy i D3 wystarczy aby tarczyca działała poprawnie.
Bow1 co sądzisz o mojej suplementacji, a najbardziej interesuje mnie co z tą betainą, czy brać cały czas tak dużą ilość???
Z góry dziękuję za zainteresowanie i odpowiedź.

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

MinkaD polecam ci książkę " Nie daj sie zjeść grzybom" wystarczy zmienić dietę odkwasić organizm no i troszkę ziół mogą być w tabletkach są firmy Now Candida stop i inne.

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

minkaD pisze:
teraz biorę 6,7 a nawet 8 kapsułek w zależności od posiłku.

Moim zdaniem to zbyt duże dawki. Jesteś drobna i niewiele jesz to po 2 - 3 kaps w zupełności wystarczy. W Twoim przypadku dobrze będzie zastosować oprócz betainy i D3 witaminę K2. Witamina ta współpracuje z D3 na zasadzie synergii, a więc wzmacnia prozdrowotne działanie D3 i wzajemnie. Spotkałem już osobę, która musiała dołączyć K2 aby pozbyć się problemów z jelitami.
minkaD spróbuj nieco zmodyfikować suplementację w następujący sposób
50 000 IU - D3 np do śniadania
100 mcg K2 do każdego posiłku
2-3 kaps betainy HCL do każdego posiłku
Zrób sobie również płyn Lugola i dodawaj do kąpieli po 5 ml (to na niedoczynność tarczycy)
Oczywiście zapomnij o kuracji antygrzybicznej przy pomocy antybiotyków.
To tyle dla ogólnego dobra :)

Bow1 bardzo dziękuję za odpowiedź!
Wit D3 biorę właśnie do śniadania. Nad K2 zastanawiałam się od jakiegoś czasu ale nie wiedziałam czy powinnam ją brać, ale teraz na pewno zamówię i będę suplementować. Betainę HCL oczywiście zmniejszę :)
A płyn Lugola może być taki kupiony w aptece? Nie mam pojęcia jak się go robi?
Piszesz żeby zapomnieć o kuracji antygrzybiczej antybiotykami. Jak zatem mam się pozbyć tego dziadostwa skoro męczy mnie to już tyle lat, a ostatnio jest nasilenie objawów z którymi ciężko się żyje między ludźmi :( A ciągle nadęty brzuch wielkości piątego miesiąca ciąży doprowadza mnie do rozpaczy! :(
Jeszcze pytanie o K2 - jakiej firmy najlepiej kupić???

Moderator
Moderator

minkaD
Może spróbuj olejku z oregano. Z tego co czytałem pomaga na grzyby, ale początkowo może nawet zaostrzać objawy bo grzyb się chyba broni :D. Ja bym go użył nawet wspomagająco.
post181709.html

Na grzybki najlepszy jest styl żywienia 80/10/10. Nie ma co się bać węgli, bo i tak wszystko co zjemy jest zamieniane w cukier. A przy niskim spożyciu tłuszczu, cukier błyskawicznie zasila nasze komórki i patogeny nie zdążą się nim posilić. Wiele osób na wysokotłuszczowej diecie latami nie mogło pozbyć się candidy, natomiast na 80/10/10 udało im się to dość szybko.
@minkaD
Napisałaś, że nie jesz ziemniaków. I robisz wielki błąd, ziemniaki to najlepsze źródło gotowanych węgli jakie znam, nie słuchaj "guru" od niskowęglowodanowej diety, zobacz jak oni wyglądają. Prawie wszyscy mają nadwagę, Montignac czy Kwaśniewski są ciężko schorowani. Zacznij wzorować się na ludziach, którzy osiągnęli efekty jakich ty pożądasz.

Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree

witam, może mi ktoś powiedzieć, czy nadkwaśność i przewlekłe zapalenie śluzówki stwierdzone po gastroskopii jest równoznaczna z dużą ilością kwasu solnego, czy nie koniecznie ?
Pozdrawiam

Thomasis, olejek z oregano przerabiałam jakieś 2 lata temu, piłam go dość długo i brałam też w kapsułkach ale problem jest nadal, niestety.
devlieger to nie to, że ja się boję węglowodanów, problem w tym, że jak ich zjem więcej to mam mega wzdęcia, ogromne gazy, czuję się ociężała i w ogóle nie jest dobrze. dlatego staram się z węglami nie przesadzać co nie znaczy że ich w ogóle nie jem. A tłuszcze używam tylko roślinne w postaci olejów: rzepakowy, lniany i kokosowy Wszystkie tłoczone na zimno. Mięso jem zwykle 2 razy w tygodniu i jest to indyk lub kurczak, czasem troszkę wołowiny. Możesz napisać na kim powinnam się wzorować??

A jakie macie zdanie na temat srebra koloidalnego?? Warto go zakupić? pomoże coś czy szkoda zawracać sobie tym głowę?

Problemem nie są węglowodany, problemem jest to, z czym je łączysz. Węglowodany potęgują niekorzystny wpływ niektórych produktów żywnościowych, jak mięso, nabiał, jaja, oraz inne wysokotłuszczowe i wysokobiałkowe produkty. Nieodpowiednie komponowanie posiłków też może nasilić problemy trawienne. Nie jestem ekspertem, ale myślę, że można byłoby osiągnąć i w tym wypadku poprawę. Nic nie stanie się zaraz, ale już po tygodniu powinno się poprawiać. Poszukaj kanału na YT "Poweredbyfruits" i pooglądaj różne filmiki, wykłady. Zainteresuj się szczególnie tym co mówi "Durianrider", facet ma niesamowitą charyzmę. Jeżeli znasz angielski to poszukaj też jego autorskiego kanału. Do tego na stronie internetowej poweredbyfruits.pl znajdziesz dużo pożytecznych informacji.

-- 24 maja 2014, 21:59 --

Mięso 2x w tygodniu to może być wystarczający powód by nie pozbyć się problemów trawiennych nigdy. Mięso w "zdrowym" przewodzie pokarmowym zalega i gnije 3 dni, w niesprawnym może to być znacznie dłużej, zanim opuści ono twój ustrój, węglowodany które zjesz nawet kilka dni po mięsie, mogą potęgować fermentację tego ścierwa. Nie wiem jak często jesz nabiał, nie wiem też po co. Węglowodany mogą sprzyjać fermentacji białek itd. Ale jedząc w proporcjach 80/10/10 nie będzie miało co fermentować.

Nabiału nie jem wcale już od kilku lat. A ogólnie staram się stosować dietę rozdzielną. Niestety nie znam angielskiego, ale bardzo dziękuję wszystkie informacje. może uda mi się coś z tej str przetłumaczyć na "tłumaczu google"
To wszystko nie jest takie proste, ja męczę się z tym ładnych parę lat. Stosowałam różne diety, oczyszczanie Słoneckiego, lewatywy i inne różności, piłam olejki, brałam różne suple a to dziadostwo jak było tak jest. Ostatnio objawy się nasiliły po kuracji antybiotykowej i mam już tak dosyć że umówiłam się na gastroskopię i wizytę u gastrologa. Bardzo się tego boję ale już sama nie wiem co mam robić :(

-- 24 maja 2014, 22:29 --

Odkąd biorę Betainę HCL to przynajmniej trochę zmniejszył się problem z zaparciami, ale to jeszcze nie to co powinno być.

Bez obaw, ten kanał, który ci podałem oraz ta strona, są po polsku. Rzeczywiście sytuacja wygląda u Ciebie nieciekawie, ja tylko właściwie podsunąłem propozycję zmiany stylu żywienia, na taki, który moim zdaniem jest optymalny dla naszego gatunku, ktoś może się z tym niezgodzić, ale tak jest i nie może być inaczej. Zapytam jeszcze z ciekawości, skoro nie jesz nabiału, jesz mało mięsa, nie jesz chleba, ziemniaków, nie jesz prawie wgl węglowodanów, to co ty jesz ;p ? Jak wytrzymałaś te kilka lat w ten sposób ;p ?

Ja niestety musiałem zrezygnować z tego specyfiku gdyż nawet kilka dni po jego odstawieniu miałem efekt palenia w okolicach płuc, co mnie bardzo cieszy, gdyż widać że mój organizm nie jest zakwaszony. Dodam że jestem veganem i myślę że ludzie non-vege powinni się tym zainteresować.

Ja też jestem weganinemm, tylko, że niedługo, bo od prawie pół roku, żołądek niestety zdążyłem sobie spieprzyć wcześniej. Ale po przejściu na wysokowęglowodanowy weganizm moje problemy trawienne znacznie się zmniejszyły. Właściwie nie radzę sobie tylko wtedy, kiedy jestem zmuszony jeść jeden gotowany posiłek dziennie (tzw Raw Till'4) ale woda z sokiem z cytryny bardzo dobrze rozwiązuje ten problem. Ja się do tej betainy przymierzałem, może nadal przymierzam, ale poczekam jeszcze na rozwój sytuacji. Przy okazji mam kilka pytań, może nawet bezpośrednich pytań do autora wątku @Bow1.
Pisałeś, że woda z cytryną może się przyczynić do rozwoju candidy, ja to traktuję z przymrużeniem oka, chociażby dlatego, że teoretycznie na stylu żywienia na którym jestem, candida nie ma racji bytu. Ale najważniejsze pytanie jest takie, jeżeli betaina po jakimś czasie sprawia, że nasz żołądek jakby uczy się by wytwarzać odpowiednią ilość kwasu, to jak sprawa wygląda z cytryną, czy po jakimś czasie nie będzie mi potrzebny taki drink przed posiłkiem, czy mój organizm się zaadoptuje, czy jednak będę skazany do końca życia stosować taką praktykę?

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Cześć wszystkim,

To mój pierwszy post na tym forum. Założyłem specjalnie konto ze względu na pytanie, które mam do Was.

Czy niedobór kwasu solnego może być przyczyną niskiej masy ciała, zapadniętych policzków. Może to się wydawać śmieszne, ale już piszę jak doszedłem do takiego wniosku. Kilka lat temu piłem mocne mieszanki ziół na wyleczenie się z trądziku. Wypijałem tego sporo w ciągu dnia i tak przez około rok. Na trądzik pomogło, jednak w między czasie straciłem około 7 kg wagi, a przede wszystkim niesamowicie zapadły mi się policzki. Byłem zapytać dermatologa czy te zioła mogły być przyczyną, jednak zostałem wyśmiany. Dermatolog stwierdził, że niby jaki ma to mieć ze sobą związek.

Ja pozostałem przy swoim stanowisku, że jednak jakiś związek musiał być. Moje stanowisko wynikało z artykułu, który miałem okazję przeczytać w jednym z miesięczników. Była w nim wzmianka o Betainie HCL. Pisano m.in. że niedobór kwasu solnego może być przyczyną zapadniętych policzków. Niestety, w tamtym okresie, kilka dobrych lat temu, betaina HCL była niedostępna na polskim rynku. Zapamiętałem tylko nazwę. Teraz jest dostępna, więc muszę spróbować, ale pierwsze chciałbym zapytać Was czy moje rozumowanie jest poprawne? Te mocne mieszanki ziół, wypijane w dużych ilościach, mogły np. rozcieńczyć kwas solny albo uszkodzić ścianę żołądka. Może coś stało się na poziomie jelit? Gdybym tylko wiedział... Lecz, gdyby np. rozcieńczyły ten kwas solny w okresie picia owych ziół, to czy później, po odstawieniu ziół, kwas nie powinien wrócić do dawnego stężenia?

Będę wdzięczny za każdą odpowiedź. Niestety lekarz mnie zawiódł swoim niedostrzeganiem związku przyczynowo-skutkowego. Oczywiście dopuszczam też możliwość, że to zwykły zbieg okoliczności picie ziół, a zapadnięte policzki. Może to objawy czegoś innego. Szczególnie liczę na odpowiedź Bow1.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2063 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 69  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]