Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 26 mar 2019, 20:28

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2062 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 65, 66, 67, 68, 69
Autor Wiadomość
Fellow Craft * 2nd Degree

Polecam posluchac tego https://youtu.be/j9Y908gwti4

Dobrze byloby jeszcze przynajmniej chlorek magnezu zewnetrznie wlaczyc. Mozesz herxic po tym.

Zapomnialem wspomniec o B3 w postaci niacynamidu. Bardzo silnie pomaga zwalczac te ustrojstwa.

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 28 maja 2018, 19:07 
VIP Member
Awatar

Master Mason * 3rd Degree

Co ja moglabym jesc przy tej grzybicy zeby bylo wysokokaloryczne?

Ostatnio zmieniony 01 wrz 2018, 14:09 przez Hermiona, łącznie zmieniany 1 raz

Przeczytaj ksiazke Billa i obejrzyj wiecej filmow z tego kanalu szczegolnie tych nowszych.

Tutaj masz o grzybicy https://youtu.be/9bDbM8B5yxI

Entered Apprentice * 1st Degree

Ja proponuje suplementować Jod w postaci płynu lugola, jest o tym wątek. Jod ma działanie antygrzybicze. Z ziół, czystek, Yerba Mate (polacam). Odnośnie diety kup sobie kaszę gryczaną niepaloną Bio (koszt w granicach 12 zł/kg), spotkałem się również z przepisem na chleb z tej kaszy, tylko bez zbędnych dodatków. Do witaminy d nie zapomnij o K2MK7, poczytaj o boraxie( jest wątek).

Ziarna czy pseudoziarna to nienajlepszy pomysl przy infekcjach. To samo warzywa czy slodkie owoce.

Dolozylam jeszcze selen i za niedlugo bedzie jeszcze wit k2 mk7.

Ostatnio zmieniony 01 wrz 2018, 14:10 przez Hermiona, łącznie zmieniany 1 raz

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Witam, mam do odstąpienia w atrakcyjnej cenie 3 opakowania betainy HCL. Nie są mi już potrzebne gdyż zażegnałem problemy zdrowotne a szkoda, żeby się zmarnowały. Pytałem wśród rodziny i znajomych, nikt nie chce, więc wracam tam gdzie się o betainie dowiedziałem czyli na forum :))

mój e-mail: vincent.kabacky@gmail.com

Pozdrawiam

Provost and Judge * 7th Degree

Sprzedaj po prostu na portalu sprzedażowym,

Jeszcze w nawiazaniu do ostatniej wiadomosci - selen, wit C, wit E, koenzym q10, wit d3, k2 mk7. Mam wyniki swieze odnosnie klebuszkowego zapalenia nerek. Krwinkomocz sie zmniejszyl, teraz jest jeden plus. Bialka nie wykryto.

Ostatnio zmieniony 01 wrz 2018, 14:13 przez Hermiona, łącznie zmieniany 1 raz

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

@Hermiona
Z jakiego powodu nie mogę wysłać do Ciebie pw.
Cytuj:
Czesc. przypadkowo natknalem sie na twojego poosta jak przegladalem watek o betainie, jak nie robiłaś jeszcze posiewu na plesnie to sugeuje zdiagnozowac sie w tym kierunku, nie wiem jak ty ale ja nie moge jesc zadnych serow ani nabialu duzo w tym cukru poza tym tego nie trawie mozliwe, ze z winy helicobactera. Jeszcze kwestia antybiotykow, lekarze nie maja pojecia o grzybach, w podrecznikach pisza na ten temat ale w konteksie sepsy albo bialaczki czy innych skrajnych przypadkow wiec z antybiotykami ostroznie bo w gruncie rzeczy wiecej szkodza niz pomagaja, to chyba tyle, jak jeszcze zyjesz i zrobisz te badania, daj znac jakby cos ci tam wyjdzie, to sie pomodle za ciebie :)
pozdro mrsa

Możesz mi powiedzieć o jakim posiewie mowa, z czego konkretnie, jak się nazywa takie badanie ?
Modlitwa zawsze wskazana :)

Pokaż Uwagi moderatora

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Czy Betainę HCL mogę stosować razem z kwasem kaprylowym? Jeżeli tak, to w jakich odstępach czasowych? Wskazania co do kwasu kaprylowego na opakowaniu - 2 tab. dziennie przed posiłkiem, co do betainy już wiem po wpisach.

poszukaj w google ale na anglojęzycznych forach, byc moze na cos trafisz

Zaczęłam brak betainę /2,3 szt przed posiłkiem/ ale jak brać inne wit?np D3 wit c b complex i tabl od alergii?

Wg mnie wit D3 i B podczas posiłku. Witaminę C 30min po jedzeniu (ja mam Wit w proszku więc, piję z wodą kiedy chcę).

Wit c również mam w proszku i rozrabiam w ciupce wody.

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

5 lat łykasz IPP?
musisz mieć żelazne zdrowie ! Podziwiam.

Witam.A co byś powiedział o mnie?ok.20 lat brania IPP zarówno 20-stki jak i 40-stki?byłem również królikiem doświadczalnym przy wprowadzaniu nowej marki tego leku w Polsce.Dobiegam 70-tki i po odstawieniu tego świństwa najpierw zacząłem zakwaszać żołądek octem jabłkowym,gdyż swoje problemy z trawieniem zacząłem wiązać z niedokwaszeniem żołądka,a nie jak do tej pory twierdzili gastrolodzy z nadkwasotą.Bólów brzucha nie miałem żadnych i jedynym powodem,że zacząłem zakwaszanie były gazy w ilości i smrodzie z tym związanym,że zacząłem sam od siebie uciekać.Trwało to ok.roku.Nastąpiła poprawa w tej materii,więc zaszalałem ze słodyczami głównie wypieki i nastąpił powrót do punktu wyjścia.Teraz wróciłem do zakwaszania,tym razem za pomocą Betaine HCL.Ta forma bardziej mi odpowiada bo omija bezpośredni kontakt drażniący z przełykiem.Na FB w grupie zielarskiej kobieta pisała jakiego kłopotu sobie narobiła z przełykiem po kuracji octem jabłkowym.Zacząłem od jednej kapsułki.Na tą chwilę biorę po 4kaps.do każdego posiłku,a w sumie jest ich trzy dziennie.Po takiej ilości nic się nie dzieje,nawet nie pojawia się ciepło w żołądku.I tu pojawia się dylemat-zwiększać ilość kapsułek czy nie?czytałem w tym wątku,że zbyt mała ilość nie gwarantuje poprawności kuracji.Jak czytam,że ktoś ma problemy po trzech kapsułkach,to ja jestem jakiś ewenement?ciekawi mnie opinia osób mądrzejszych ode mnie i rady,co robić dalej w tym temacie.Od siebie mogę tylko dodać mój punkt widzenia-ponieważ okres brania IPP był na tyle długi,że w żołądku była już sama "woda" i stąd ilość którą biorę jest w dalszym ciągu zbyt mała,żeby uzyskać prawidłowe stężenie kwasu solnego w moim żołądku,gdyż gazy przy tej ilości kapsułek nie dają za wygraną.

Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree

wie pisze:
Nie sugerowalbym sie pH moczu i w ogole olal te bzdury.

Cokolwiek nie robisz podam kilka rzeczy do przemyslenia.

Soda mozna sobie zaszkodzic. Zoladek powinien byc kwasny. W srodowisku zasadowym bakterie i grzyby dostaja lepsze zycie.

Poczytaj troszkę, zanim wypowiesz takie opinie (bzdurne), wprowadzające w błąd.
Soda przyjmowana przed posiłkiem za pomocą CO2 i wodorowęglanów (-HCO3)
Stymulują żołądek do wytwarzania kwasu !! Tzw. sprzężenie zwrotne.
Trzeba spełnić odpowiednie warunki, czyli posiadać wiedzę.

Chyba, że jesteś mądrzejszy od Nieumywakina, Ogułowa, Sircusa.

Odpowiednie pH płynów ustrojowych jest KLUCZOWYM ELEMENTEM ZDROWIA!

Żołądek ma być kwaśny, a płyny ustrojowe- limfa, osocze, ślina, mocz zasadowe .

Piję sodę od 5 lat i mam taki kwas, że mogę chyba gwoździe trawić Mruga
Są sytuacje, kiedy sodę należy pobierać nawet w trakcie posiłku!

Więcej w książkach:

Cytuj:
Mark Sircus
- Soda. Lecznicze właściwości. Kompendium
wiedzy o tanim, bezpiecznym i skutecznym środku

uzdrawiającym.

https://vitalni24.pl/index.php?controll ... chment=450

Cytuj:
SODA OCZYSZCZONA NA STRAŻY ZDROWIA - IWAN NIEUMYWAKIN
https://www.ceneo.pl/40734632

czapeczka50 pisze:
5 lat łykasz IPP?
musisz mieć żelazne zdrowie ! Podziwiam.

Witam.A co byś powiedział o mnie?ok.20 lat brania IPP zarówno 20-stki jak i 40-stki?byłem również królikiem doświadczalnym przy wprowadzaniu nowej marki tego leku w Polsce.Dobiegam 70-tki i po odstawieniu tego świństwa najpierw zacząłem zakwaszać żołądek octem jabłkowym,gdyż swoje problemy z trawieniem .

Szczerze mówiąc, podziwiam, i gratuluję, że żyjesz, bo po kilku latach pobierania
tych protez przy złej diagnozie, kończy się to rakiem i wycięciem żołądka...

Ocet j. nie jestem dobrym zakwaszaczem żołądka- lekko stymuluje i tyle.

Natomiast kwas solny, chlorki sodu i magnezu i owszem oraz zioła b. gorzkie.

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Greg 2015
W taki sposób wykończyli mojego ojca,trzy resekcje i w końcu,śmierć.Robiłem w tym czasie kilka gastroskopii i za każdym razem w najgorszym wypadku jakaś nadżerka,ale zawsze zaczerwienienie,zapalenie błony śluzowej żołądka,że o refluksie już nie wspomnę.W ostatnim nawet wycinek brali do badania,ale zmian nowotworowych nie stwierdzono.Jeśli zakwaszałem OJ 2 łyżki stołowe na 1/3 szklanki wody i nie było bólu i teraz w sumie 12kaps do trzech posiłków to chyba nic złego sie w tym żołądku na tą chwilę nie dzieje.Nie wiem tylko, jak już pisałem w poprzednim poście, czy zwiększać ilość kapsułek do posiłku.Czy zawsze oznaką przedawkowania jest ciepło w żołądku?Przy 4szt nie ma żadnych objawów.Nie pamiętam czy to p.Zięba pisał,że jedna kobieta dopiero po 12kaps.Betaine HCL mogła właściwie funkcjonować.Czy mogą być jeszcze inne objawy świadczące,że dostarczona do żołądka ilość kwasu solnego w postaci Betaine HCL jest zbyt duża i powinna być zmniejszona?nie chciałbym sobie zaszkodzić.Będę wdzięczny za odpowiedzi.

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Przeczytałem kilkanaście stron wątku ale chciałbym się jeszcze upewnić co się dzieje...
Otóż Mam...
Spływająca wydzielina po tylniej ścianie gardła, czasami suchość w ustach, zaczerwienione gardło i delikatny wydaje mi się biały nalot na tej tylniej ścianie gardła ale to właśnie chyba ta wydzielina. Trwa to już 2 miesiące, byłem u 5 lekarzy, w tym dwóch laryngologow, diagnozy były różne, jedni, że z powodu refluksu żołądkowego, inni, że z powodu infekcji zatok, jednak laryngolodzy tego nie potwierdzili. Morfologia, crp, tarczycowe wszystko w normie.
Byłem leczony różnymi sposobami, m.in. Ibuprom zatoki, leki na alergie, refluks, a+e do płukania gardła, płukanie zatok irigasin i pecto drill na rozrzedzenie wydzieliny oraz IPP , które wziąłem tylko dwa dni. Niestety NIC nie pomogło, zakwaszam również żołądek i od jakiegoś miesiąca pije ocet jabłkowy conajmnjej 3 razy dziennie łyżkę na szklankę wody i zero poprawy w związku z tą wydzielina (pomoglo za to bardzo na zgagę). Jest to bardzo uciążliwe jednak są dni , że jest lepiej a są że jest masakrycznie, na pewno z rana jest łatwiej , po śnie jakoś lżej ale z czasem niezależnie czy wypije, zjem to się pogarsza. Oczywiście biorę standardowe suplementy jak magnez potas D3 omega chlorella. Chciałem zaznaczyć, że z 10 lat temu miałem helicobacter leczony oczywiście antybiotykami zaś półtorej roku temu przez miesiąc brałem IPP. W teście sody oczywiście mi się nawet nie odbija, apropo tego śluzu w Gardle to dochodzę do wniosku, że sam sobie to zrobiłem ponieważ jak miałem zgagę a miałem często to używałem sody oczyszczonej i wydaje mi się, że po tym mi się coś takiego pojawiło no ale przejdę do meritum sprawy otóż zakupiłem Betainę HCL firmy aliness no i ku mojemu zdziwieniu sprawa że śluzem/kluskiem w gardle uległa poprawie, co prawda nadal jest ale jak by łatwiej, nie muszę ciągle przełykać.
Pierwsze trzy dni używania betainy po 1 tabletce do śniadania obiadu i kolacji czułem się świetnie, duża poprawa apropo śluzu, normalne wypróżnianie, zero wzdęć jednak po 3 dniach po użyciu betainy i zjedzeniu pokarmu mam wzdęty strasznie brzuch. Nie wiem czy zwiększyć dawki do dwóch na razie tabletek przy jedzeniu i czy mogę dodatkowo (razem?) Używać enzymy trawienne + probiotyki firmy hepatica ?
I czy mogę też w między czasie popijać siemię lniane czy to się koliduje jedno z drugim ?
Nie mam też żadnego ciepła w żołądku, popijam też kilka razy dziennie ocet jabłkowy z wodą. Jedynie co się pojawiło wraz ze wzdęciami to mały ból / ucisk po lewej stronie brzucha.

Cześć!

Wracam po roku. Moja historia zaczyna się na 67 stronie tego wątku. Miałem nadżerki dwunastnicy, bóle brzucha, refluks, niestrawność i uczucie dyskomfortu. W skrócie sytuacja wyglądała tak:

Od momentu uzyskania porady na forum (styczeń 2018) zacząłem brać suple:
A, D3, cynk, miedź, OLIMP MULTIPLE SPORTS - na stałe, codziennie (tutaj bardzo miła niespodzianka, bo po 4 miesiącach stosowaniu takiego zestawu, minęły mi inne dolegliwości, które mnie męczyły przez wcześniejsze 8 lat :D)
Vivomixx, siemie lniane, DGL, Pylomix, Sok z kapusty, Glutation, L-glutaminę - przez pewien okres czasu

Ponownej gastroskopii nie zrobiłem (mam termin na marzec 2019), ale wydaje mi się, że nadżerki minęły. Ból brzucha ustał, zmienił jednak swoją formę z typowego bólu czy pieczenia na "ucisk" i "dyskomfort po jedzeniu".

W momencie, kiedy poczułem się już lepiej zacząłem suplementować Betainę HCL, Super Enzymes i ocet jabłkowy (w kapsułkach jak i w płynie). Oczywiście nie wszystko na raz - każdy osobno, szukając optymalnego rozwiązania.

Niestety. Nie do końca mi się do udało. Mam wrażenie, że moje samopoczucie w pewien sposób było niezależne od stosowanych wspomagaczy trawienia. Wszystko mam popisane w excelu (pamiętnik, każdy dzień, samopoczucie, objawy, suple) - mogę udostępnić. Na każdym suplu miałem okresy kiedy czułem się dobrze, jak i te, kiedy czułem się źle. Najlepiej chyba było na occie jakbłkowym w ilości 12ml do posiłku, jednak nie znaczy to, że było super - też były dni, kiedy mimo brania octu czułem się źle.

Na tej podstawie też wnioskuję, że nadżerki w dwunastnicy udało mi się wyleczyć, bo gdyby dalej tam były to zakładam, że po HCL czy occie czułbym się naprawdę źle.

Podsumowując: aktualnie czasem mam tak, że po zjedzeniu posiłku jestem osłabiony i czuję dziwny ucisk i dyskomfort w górnej części brzucha. Trwa to około 2-3 godzin od zjedzenia i następnie przechodzi.

Bazując na moich poprzednich doświadczeniach z suplami - czy jest coś co mogę jeszcze zdiagnozować, albo spróbować, żeby poradzić sobie z moimi objawami do końca?

Będę wdzięczny za każdą pomoc!

Pozdrawiam i dziękuję :)

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Witam,

Chciałam się dowiedzieć czy komuś tutaj cierpiącemu na LPR pomogła betaina? i jeszcze jedno pytanie - jak można komuś z tego forum wysłać wiadomość prywatną, bo coś nie ogarniam tutaj takiej możliwości ..
/
nie czytałaś,jak większość.. nowo-zarejestrowani-uzytkownicy-informacja-t12338.html
:)

-- 12 mar 2019, 13:22 --

dziękuję bardzo!, fakt nie czytałam .. ;)

Czołem ponownie,

Oto wyniki mojej gastroskopii:
"W proksymalnym odcinku przełyku ognisko ektopii żołądkowej o wymiarach 4x6mm. Niewielka przepuklina rozworu przełykowego przepony. Poza tym prawidłowy obraz endoskopowy przełyku, żołądka oraz opuszki i początkowego odcinka części zstępującej dwunastnicy. Test ureazowy ujemny."

Skąd wobec tego moje dolegliwości?

Pozdrawiam,

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2062 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 65, 66, 67, 68, 69

Strefa czasowa UTC [letni]